Hogyan tovább, MTT?

Több
17 éve 8 hónapja #299226 Írta: Rabyn
Rabyn válaszolt a következő témában: Hogyan tovább, MTT?
Ja amőgy kitaláltam még1 célt az mttnek. Manapság minden harmadik ember olvas csak. És az se sokat. Mi lenne ha megpróbálnánk az olvasást úgymond "reklámozni" sulikban, meg ahol szerintetek még lehet. Még pontosan nem találtam ki, hogy ezt hogyan lehetne de szerintem érdemes lenne megpróbálni, mert aki nem szeret olvasni az Tolkient se fogja elolvsni mert "Vastag"

"Én szóra váltanám a gondolatot de félek, hogy nem érdekel.."
Téma zárolva.
Több
17 éve 8 hónapja #299225 Írta: Kincső
Kincső válaszolt a következő témában: Hogyan tovább, MTT?
Soksok olvasgatás és (jó)néhány emberrel való beszélgetés után megpróbálom összefoglalni a vélemények "főbb irányvonalait" :) (+ egy kis személyes vélemény :P ) Nyilván az emberek általában két-három csoport/nézőpont között állnak, de talán érzik, melyikbe tartoznak legjobban és hová mennyire. NEM sértődősdit játszunk. :wink:

:arrow: régóta meglévő "szélsőségesebb" irányzat szerint a tagságot valahogyan [size=9:2p7jgpkx]("békén hagyás", "lekoptatás" csak tolkeini programokkal, mittudoménmi...)[/size] 50 fő körülre kéne redukálni, és ezzel egy igazán aktív, tolkieni ismeretekben elmélyült "kemény magot" létrehozni ÉS/VAGY új, hasonló elmélyültségre vágyó tagok toborzása. Számomra azonban nem világos, h. ezen "kemény mag" létrehozatala után mi lesz a cél: hardcore tudományos-ismeretterjesztő munka kizárólag belső körben, bezárkózva? új tagok toborzása? de ha utóbbi, akkor feltehetőleg jórészt ugyanazokat kell visszahúzniuk, akik most is itt vannak, de kevéssé "hardcore"-ság miatt jelenleg "kirakandók". :idea: Leszögezném, h. tényleg szép dolog a Professzor életművének kutatása, és minden tiszteletem a Tolkien-tudoroké, és nagyon is szükség van erre is, mert tényleg Tolkien Társaság vagyunk. DE! Szerintem nem lehet kizárólagos cél az, h. minél többet tudjon a tolkieni életműről bárki, vagy minél többen, mert Tolkien nem csak erről szól, mint ahogy erre majd igyekszem rávilágítani. Úgyhogy kedves "hardcore"-párti, kérlek olvass végig, mielőtt reagálsz. :) De legelőször is egy hasonlat: hiába vágja fejből valaki a történelmi évszámokat, ha a történelem lényegét, tanulságát nem képes levonni. :wink:

:arrow: lentebb jópárak szavaiból azt vettem ki, az MTT jelenleg közösségi programokkal jól el van/volt látva, ehhez már nem kell igazán felsőbb szervezés, a "spontán" közösségi eseményeket jobban élvezik/zük (de a közösség is fontos!), forduljunk az ismeretterjesztő(-tudományos) vonal felé, elsősorban újak toborzására és a régiek emlékezetfrissítésére hangolódva. emiatt ez félig ellentmond, félig ugyanaz mint az előző :) attól függ, h. az előző az eredményesség érdekében csökkenteni kívánja a taglétszámot, vagy újakkal növelni. Tehát a kérdés: a régi "peremtolkienistákat"(=akik főleg film/közösség miatt vannak itt) magával vonzani az ismterj-vonalnak. Szerintem egyáltalán nem lehetetlen felkelteni az érdeklődést, a régiek közül is sokan sokat felejtettünk, és szerintem mindig mindnekiben marad újabb kérdés Tolkien műveivel kapcsolatban. :) DE: szvsz továbbra sem lehet átesni a ló túloldalára. Ha már itt van ez a társaság, és érdekel minket egy közös dolog, ne csak azért ne külön-külön a könyveket bújva informálódjunk, mert sokan nem tudnak (eléggé) angolul a HoME-olvasáshoz, hanem beszéljünk, vitázzunk minél többet. Mert ismétlem: 50-100 két lábon járó Tolkien-enciklopédia se saját magának, se a környezetének, se senkinek nem sokat használ, még a tudat sem, h. van másik 49-99 belőle. Hanem - még mindig olvassatok kérlek tovább. :)

:arrow: van nekünk egy "kreatív" vonalunk is: elég sokan "csak" a saját "szakterületükön"(legyen az tánc, színjátszás, képzőművészet vagy verselés) működnek, másutt alig bukkannak fel (nomeg akik "szinte mindenütt" felbukkannak). Egyrészt, ezeket támogatni kéne minden eszközzel. Miért, mikor jórészük "nem akar (már) tolkienezni"? kérdezné valaki joggal. Mert "az emtétés közösségből fejlődtek ki"? Nem! Éééés még mindig a következő részben lesz a válasz. :)

:arrow: van egy csoport, ahova én magamat elsősorban számítom, és ahova pölö az idei tábor további 14 szervezőjét [size=9:2p7jgpkx](én)[/size] számítom [size=9:2p7jgpkx](ezen táborban tanúsított céljaik és magatartásuk alapján, de nyilván ők tudják legkorrektebben besorolni magukat :) )[/size]. A "közösségis" csoport - nem, kérem ne kezdjen fanyalogni az "ellentábor" :) Szóval mi a nyavalyáért akar ez a Tolkien Társaság közösségetépíteni, meg kreatívkodni, meg egymással foglalkozni, amikor lehet Tolkiennal is?! Azért, kéremszépen, mert ez itt nem Középfölde, sajnos [size=9:2p7jgpkx](vagy nem sajnos? akkor más, hasonló rangú vagy súlyosabb megoldandó problémáink és feladataink lennének...)[/size]. És most akkor minden humort és iróniát félretéve, persze továbbra is szvsz:
Vannak, akik azért jöttek ide, mert Tolkien világában kerestek menekülést a mi világunk elől, és ezért akarnak minél többet tudni erről a világról, minél több embernek megmutatni a szépségét és az értékeit, h. nézd, milyen szép, és jobb, mint a miénk (vagy úgy érzik, h. még köztünk is kevesen becsülik igazán "az igazi tolkieni"-t, és ezért szeretnék leszűkíteni a kört) - és (elsősorban?) ők maguk (mi magunk) minél többször megpróbálni átélni Középföldét (lásd akik a táborban a "varázst" keresték).
Azután vannak, akik kicsit (vagy nagyon) később jöttek, és szinte vagy pont ugyanezt a menedéket már [size=9:2p7jgpkx](inkább) [/size]a közösségben találták meg. És van "az emtété, ahol jó a közösség", meg a nagyvilág, ahol nem... (Természetesen van átmenet a két kategória között, sőt. Aki egyedül találta meg Tolkient, nagyon örült, amikor sok hasonló emberre talált, és néha egy kicsit "ide tudta hozni Középföldét" a többiekkel. Aki meg a közösséget találta meg előbb/elsősorban, az Tolkien ill. a hasonló értékeket szerető/tisztelő emberek varázsát találta meg benne.)
DE! Egyik sem jó. Ne menedéket keressünk. Ne meneküljünk, hanem tanuljunk meg, tanítsuk meg egymást megtalálni a helyünket, érvényesülésünket ebben a világban. Fiatalok vagyunk szinte mindnyájan. Azt mondják az idősebbek, idővel az ember vagy elsodródik a baráti társaságtól, nagyobb közösségtől (munka, család, minden egyéb miatt), vagy ha nem is, az már nem tud eleget adni, nem tud segíteni - az embernek előbb-utóbb a saját lábára kell állni, és bizonyos dolgokkal egyedül szembenézni. Az, hogy ismerjük az egész Tolkien-életművet, önmagában akkor sem fog segíteni, ha tudjuk, hogy van még másik 50 ilyen az országban, de ezt már mondtam. :) Fel kell használni, amennyire lehet, a tolkieni értékeket, tanulni belőle. És Tolkientől tanulni nem csak úgy lehet, h. sokat olvasom és hallgatom az ismterj-tudományos előadásokat. Alapszabályban lefektetett célunk a tolkieni értékek közvetítése, de okosan kell csinálni.
Szerintem az MTT feladata az kell legyen, hogy minden formában "életre neveli" a tagjait - vagyis neveljük egymást, mindenki mindenkit. Megkeresi az emberekben az értéket, a tehetséget, a fejleszthetőt. Biztatja, segíti, lehetőséget ad arra, hogy kipróbálja magát. Közösen megkeresi-megmutatja az utat, hogy ebben a mi világunkban is lehet értelmesen élni, önérvényesíteni, nem kell elmenekülnünk. Azért ha egy kicsit körülnézünk, a tolkieni értékrend szerinti értelmes, alkotó élet mindenfelé megtalálható (gondolok itt főleg a "hagyományokon alapuló" dolgokra, akár népművészet, akár zene, tánc, alkotás; akár pedagógia, gyógyítás, tanítás, művészeti nevelés, színház; akár egy kicsi de fontos csavarnak lenni egy-egy nagy gépezetben, akár csak a körülöttünk élő embereknek segíteni, mutatni egy jobb, szebb utat). Ne meneküljünk és bezárkózzunk, hanem keressük az utat, segítsük vagy tereljük rá egymást és az egyre újabbakat.
[size=9:2p7jgpkx](És akkor pár szó a táborról: mint segítő nem voltam elejétől kezdve a szervezésben, de végig a tábor alatt azt tapasztaltam, hogy ez volt a cél (ha nem is a fenti megfogalmazásban): az emberek "jól érezzék magukat", értsd: tartalmasan szórakozzanak, levessék a gátlásaikat, elfelejtsék az otthonról-más közösségből hozott nyűgjeiket, kinyíljanak, merjenek tenni, merjenek élni, önkifejezni, ismerkedni, barátkozni, vitázni, eszmét cserélni, nevetni; kapjanak valami olyat, amiből meríthetnek erőt a következő évben. És ez nagyon sokaknál sikerült. Persze nem sikerülhetett mindenkinél tökéletesen, továbbá mi is emberek vagyunk és hibázunk. Valamint persze vannak, akiknek erre (épp) kevésbé van(volt/vagy nem tudatos) igényük, hanem inkább ismterj előadásra vagy hasonlóra lett volna. Lehet, h. tökéletesebb egyensúlyt lehetett volna találni, de így sikerült - és az adott helyzetben szerintem tökéletesen megfelelt. Ez a sok érdemi, építő jellegű vita (főleg ha tett is lesz belőle) is pozitív eredményként könyvelhető el - pedig valszeg a tábor hibáinak eredménye. :) )[/size]

A fentiek fényében pár konkrétum (még mindig szvsz) a területek kapcsán:
:arrow: legyen aktív ismterj-tudományos vonal, de ne akarja kizárni a "közösségibb" embereket - próbálja bevonni, de akit nem megy, ne akarja kizárni a társaságból. az a közösségi ember, akit épp nem érdekel egy tolkieni téma, fogadja el h. mégis TolkienTársaság vagyunk. :)
:arrow: javaslom, h. az ismeretterjesztés formailag is segítse az emberkék egyéb fejlődését: nem csak előadások, hanem soksok vita, beszélgetés, stb formájában.
:arrow: az ismterj-tudományos és közösségi rendezvények megfelelő elosztásban legyenek: legyen mindkettőből önálló és vegytiszta, de ideálisan kevert változat is (amint már a TF kapcsán kifejtettem). Például szerintem a következőképp:
- csak közösségi, mint a tavaszi-téli-őszi tali, a tábortüzes talik;
- főleg közösségi, ill. tolkieni hangulatú de ezt nem főleg ismterj előadások, hanem keretjáték stb formájában megvalósító, mint a Nagy Nyári Tábor (ahogy eddig is hagyományos)
- csak ismterj-tudományos, mint a konferenciák
- elsősorban ismeretterjesztő, mint a TF, de az évközbeni rendszeres közösségi-kézműveskedős találkozásnak is helyet adó, ezáltal a nem hardcore ismeretvágyókat is elcsábítani tudó rendezvény :) (és aki itt hall egy jó előadást a többi program közepett, lehet h. legközelebb a csak ismterj rendezvényre is elmegy, ahova egyébként eszébe sem jutna... :idea: )
- hangsúlyosan ismeretterjesztő a kreatív-bemutatkozó, kifelé irányuló/reprezentatív vonal mellett, mint a LEP
- a nemrég felvetődött esetleges "Nyári Tolkien Szabadegyetem" - hétvégés vagy egyhetes csak(vagy főprofiljában) ismeretterjesztő "tábor"

És akkor még nem volt szó a kreatív és a környezetvédő-természetjáró vonalról.
Ha az általam fentebb megfogalmazott az MTT kimondott-kimondatlan célja, valamint mivel a közösség-társaság többé-kevésbé tolkieni témájú kreatív alkotómunkát végző tagjairól van szó, végre-valahára eljuthatnánk tényleg oda, hogy állandó próbatermet szerzünk (ahol tőlünk függ, h. mikor mehetünk, nem mint a Battyhány alapítványnál...) a Synithosnak és a táncosoknak. Mit kéne ezért tenni? Most figyeljetek, lelkes emberkék, akik kérdezték, milyen feladat van, vagy akik szívesen szerveznének de kisebb lépésekkel kezdenék, ezt bárki tudja végezni de nagyon fontos lenne, és akinek sikerül már "letett valamit az asztalra" (bár továbbra is szvsz): pályázatfigyelés, amivel szerezhetünk suskát terembérletre (netán megvételre), vagy netán amivel egyenesen helyiséget kapunk; valamint olcsó raktár- és próbaterem-keresés.
A környezetvédő-természetjáró vonalat a GOMUNCS és a KószaKommandó képviseli, ők jól csinálják a dolgukat szerintem. Megpróbálkozhatnánk több reklámmal is, hogy ez a tevékenység is minél több embert vonzzon, de ne erőltessük csak azért, h. 5-10-20 helyett 40 ember kiránduljon és büszkén felírhassuk a "teljesítette az MTT" könyvecskébe :P Elvégre azért csináljuk a dolgokat, h. élvezzük. :)

Ami a rendezvényeket tekinti, itt is kicsit csoportosítva:
- támogatandó, csak kreatív rendezvény: táncest-musicalest-színháziest jellegű mindenféle művészeti estek
- képzőművészeti-iparművészeti pályázatok
- TF mint a közös alkotásra buzdító kreatívközösségi alkalom, továbbá a tábor utáni "bugyifestés" néven meghirdetett rendezvényhez hasonló kezdeményezések :)
- KK-túrák -> természetjárás
- tábortüzes talik szintén sorolhatók részben a természetjáráshoz, főleg ha kisebb kirándulások kapcsolódnak hozzá (mint pl. éjszakai/hajnali séta az Oroszlán-sziklához :) ), illetve összeköthetnénk a kellemest a hasznossal, és a múltkori Beltaine előtti szemétszedést hagyományindítónak tekintve kisebb szemétszedéseket tarthatnánk a tábortüzes talik előtt :idea:
- évi egy naaagy, jól szervezett szemétszedés (ahogy anno, h. elvitetjük a szemetet meg minden)

Azt hiszem talán minden eddigi jelentős rendezvényt felsoroltam, ha mégsem, sikítsatok, bár legjobb ha inkább kiegészítetek. :) Igen, a Farsangot szándékosan hagytam ki, ugyanis annak kapcsán legutóbb felmerült, h. a kreatív-önkifejező vagy a közösségi vonal legyen az erősebb. Ennek kapcsán külön javaslatom van, de azt már nem akarom ebbe a hsz-be belekeverni. :) (Illetve van mégegy ötletem a Rabyn által felvetett "menjünk iskolákba ismeretterjeszteni" dologgal kapcsolatban, de azt is külön. :) De azt a hsz-t majd holnap írom meg (az jóval rövidebb lesz, nyugi :D ), mert közben fagyott 1-2 órát a tolkienhu :roll: :P )

Köszönöm a figyelmet és türelmet, elnézést a terjedelemért, de remélem tőlem telhetően tudtam egy-két elgondolkoztató-összefoglaló-előremutató gondolatot adni a további vitához-beszélgetéshez. :wink: Lehet ízekre szedni. :D

"...asztaltalan szó-malaszttal..."
Téma zárolva.
Több
17 éve 8 hónapja #299170 Írta: Rayan
Rayan válaszolt a következő témában: Hogyan tovább, MTT?

Ankalimon írta: Szintén fontos szempont lehet, hogy olyanokat is válasszunk, akikről tudjuk, hogy kitartanak a vállalásaik mellett, és nem sodorja el őket egy-egy érzelmi vihar.


Szinte nincs olyan tagja a vezetőségnek vagy ex-vezetőségnek, akit ne láttam volna már egy érzelmi vihar kellős közepén - munka közben. És mégis teljesíti a tőle telhető legtöbbet, jól vagy rosszul, és huszadjára szervez. Értem, hogy mit értesz ez alatt és mit szeretnél elkerülni, de a hibaszázalékok szándékos vadászata nem szolgál a tökéletes szervezőkkel. Én azt hiszem, lehetőséget kell adni mindenkinek, több és több pályázat kell, nem előre lezsírozott feladatok. Az olyan tennivalókat pedig, amelyek kifejezetten x-nek és y-nak állnak kézre (adott tulajdonságok alapján) - adjuk nekik, és nem annak, aki általános szervezésben jeleskedik, meg 20 év munkatapasztalata van. Ez így nyilván túlzás, de a szervezői terhek megosztása elsődleges feladat, és amúgy a vezetőképzés nagyon jó gondolat / támogatva.

tiltsátok be a kisbetűt

Csinci
Téma zárolva.
Több
17 éve 8 hónapja #299152 Írta: Tünde
Tünde válaszolt a következő témában: Hogyan tovább, MTT?

Ankalimon írta: Szóval, szerintetek milyen szempontok szerint, milyen módszerrel kellene kiválasztani a programszervezőket és főszervezőket?


nem tudom pontosan most hogy zajlik a kiválasztás, de

szerintem egy pályázatot amikor meghirdettek szervezésre, először is jóval előtte kell kiírni
aztán mindegyik pályázat benyújtásánál kérni kéne, hogy a pontos programot, a programpontok felelőseit és a főszervezőt nevezzék meg, és azt is írják oda, hogy ki milyen tapasztalatokkal bír e téren (ha már többször csinált ilyet MTT-n belül, akkor nyilván ismeritek)
aztán amikor megbeszélitek kit válasszatok, akkor arra is kéne figyelni, hogy az új arcok (akik még nem szerveztek) is lehetőséget kapjanak, hisz nem tudhatja senki, kiben milyen szervezőzseni veszett el. :D
és akkor amikor lefut egy rendezvény és megszülettek a hsz-ek, akkor leülnék a szervezőkkel és kiértékelném
tudom ez így sok munka, de idővel meghozza gyümölcsét

tudom, sokat dumálok bele mostanában mindenbe, de segíteni szeretnék és nagyon sokat szerveztem ilyen dolgokat, igaz más téren

"Anyává csakis a gyerek tehet - nem az apa"
Téma zárolva.
Több
17 éve 8 hónapja #299150 Írta: Ankalimon
Ankalimon válaszolt a következő témában: Hogyan tovább, MTT?

Artemisz (Erenya) írta: Na de ha már itt tartunk. Egy kérdést intéznék a tisztelt vezetőség felé. A következő nagy rendezvényekhez a segítők kiválogatása milyen alapon fog történni?


Ti mit javasoltok?
(Csak hogy világos legyen: e tekintetben nincs megfogalmazott, elfogadott vezetőségi álláspont.)

Én személyesen mindig is az "adjunk teret az újaknak" elvet képviseltem, de természetesen itt is érdemes kicsit differenciálni: Nyilván megnyugtatóbb, ha a szervezőgárdában van legalább egy olyan személy, akinek van tapasztalat rendezvényszervezésben és az emberek irányításában, és partnerekkel való kommunikációban. (Nem teljesen igaz, hogy az első MTT-s rendezvényeket teljesen amatőrként csináltuk, csak az akkori vezető szervezők a tapasztalataikat még nem az MTT-ben szerezték.) Szintén fontos szempont lehet, hogy olyanokat is válasszunk, akikről tudjuk, hogy kitartanak a vállalásaik mellett, és nem sodorja el őket egy-egy érzelmi vihar.

Ugyanakkor teljesen egyértelmű, hogy a végső kétségbeesésre utóló válságintézkedés volt, hogy az idei tábor előkészítését és lebonyolítását az MTT legnagyobb tapasztalattal bíró szervezői közül egyszerre három irányította. Most elég nagy volt a baj, hogy biztosra menjünk, de ilyesmiben normál ügymenetben én többet nem szeretnék részt venni.

Szóval, szerintetek milyen szempontok szerint, milyen módszerrel kellene kiválasztani a programszervezőket és főszervezőket?


Az igazság a kis álom, amelyben az én elgondolja a világot.
A valóság a nagy álom, amelyben Isten gondolja önmagát.
Téma zárolva.
Több
17 éve 8 hónapja - 17 éve 8 hónapja #299149 Írta: Tünde
Tünde válaszolt a következő témában: Hogyan tovább, MTT?

Anglachel/Gurthang írta:

Remzymama/Tünde írta: általában az emberkék úgy kerülnek ide, hogy barangolnak a neten, rákeresnek Tolkienre és hopp bejön az oldal... regelnek.. olvasnak... eljönnek egy-két rendezvényre....


Én pl. nagyon elvétve találok reklámot a Tolkien.hu-nak, és azok is csak személyes oldalakon voltak linkek vagy blogokon.


hát erről van szó, tessék mindenkinek elmesélni, hogy milyen jó helyre jártok, blogra linket kitenni, suliban esetleg ha plakátolunk kitenni, csinálhatnánk egy állandó szórólapot, mindenkinél lenne pl. 50 darab és amerre jár tegye le. pl. könyvtár, teázó asztalán otthagyni, pályaudvar, buszülés, stb stb.

Vezetőség?

Anglachel/Gurthang írta:

Remzymama/Tünde írta: a nagy kritizálás közben sehol nem látom Ankalimon kérdésére a választ: ki mit vállal?


Mit lehet vállalni?

[size=9:1i96xh85]Még egy ötlet. Najó, lehet, hogy nagyon megvalósíthatatlan, meg ilyenek, de pl nem lehetne egy állandó találkozási hely? Pl egy Tolkien teaház, vagy mittomén (: Persze az sok pénz meg minden. Nem szóltam...[/size]


vállalni mindig azt lehet, amire az épp aktuális szervező kitesz egy felhívást, ha rendszeresen tudod olvasni a fórumot, akkor rendezvények előtt főleg, találkozhatsz ilyenekkel.
A teaház helyett ott volt a Tolkien Fogadó. Nézz át abba a topikba, és olvasgass, ott is folyik egy vita éppen, hasonló dolgokról.

"Anyává csakis a gyerek tehet - nem az apa"
Téma zárolva.
Több
17 éve 8 hónapja #299148 Írta: Olosta
Olosta válaszolt a következő témában: Hogyan tovább, MTT?

Anglachel/Gurthang írta: [size=9:1gyw3xix]Még egy ötlet. Najó, lehet, hogy nagyon megvalósíthatatlan, meg ilyenek, de pl nem lehetne egy állandó találkozási hely? Pl egy Tolkien teaház, vagy mittomén (: Persze az sok pénz meg minden. Nem szóltam...[/size]


[size=9:1gyw3xix]Azt hiszem, hogy a Tolkien Fogadó pont ezt a célt is szolgálta volna/szolgálná. [/size] :wink:

"...megfordulok, s álmodom,
egy másvilágba távozom..."
Téma zárolva.
Több
17 éve 8 hónapja #299146 Írta: Anglachel/Gurthang
Anglachel/Gurthang válaszolt a következő témában: Hogyan tovább, MTT?
Hát, már énis hozzászólok :roll:

Rabyn írta: Tényleg! olyant nem lehet csinálni, hogy beszélni tanárokkal sulikban, hogy egy-egy irodalom órára bemegy valaki és beszél egy kicsit Tolkienről? Szerintem lenne rá igény. Én szívesen mennék mondjuk általános iskolába mesélni róla a kisebbeknek.


Ha ezt így nagyon nehéz is megvalósítani, szerintem igény mindenképp lenne rá. Én pl most lettem egyetemista a Pázmányon, és a gólyafórumon már mielőtt odamentem elkezdett alakulni a Pázmány LotR fan club.

Remzymama/Tünde írta: általában az emberkék úgy kerülnek ide, hogy barangolnak a neten, rákeresnek Tolkienre és hopp bejön az oldal... regelnek.. olvasnak... eljönnek egy-két rendezvényre....


Én pl. nagyon elvétve találok reklámot a Tolkien.hu-nak, és azok is csak személyes oldalakon voltak linkek vagy blogokon.

Remzymama/Tünde írta: a nagy kritizálás közben sehol nem látom Ankalimon kérdésére a választ: ki mit vállal?


Mit lehet vállalni?

[size=9:10dxlclc]Még egy ötlet. Najó, lehet, hogy nagyon megvalósíthatatlan, meg ilyenek, de pl nem lehetne egy állandó találkozási hely? Pl egy Tolkien teaház, vagy mittomén (: Persze az sok pénz meg minden. Nem szóltam...[/size]

AURE ENZULUVA!
Téma zárolva.
Több
17 éve 8 hónapja #299145 Írta: Brisa
Brisa válaszolt a következő témában: Hogyan tovább, MTT?
Inczy, szerintem is remek ötlet!

Brisa
Téma zárolva.
Több
17 éve 8 hónapja - 17 éve 8 hónapja #299143 Írta: Ankalimon
Ankalimon válaszolt a következő témában: Hogyan tovább, MTT?

Cueddo írta: juteszembe, Ankalimon mindig mondott vmi ilyesmit: a közösséget csak a tartalmas közös cselekvés tarthatja együtt.


Az idézet pontosan: Valódi közösséget csak valódi közös tevékenység képes teremteni. (A közösségfejlődés dinamikája miatt egy idő után a közös tevékenység is kevés lesz, de ez már egy magasabb szint.)
Az MTT táborai négy éve erre az elvre épülnek.

Az MTT sokat tett (mint azt igyekeztem összefoglalni a topikindító üzenetben) a tolkieni életmű kutatásáért, népszerűsítéséért, ám vélhetőan maga a Professzor is úgy gondolná, hogy ez a közösségi háló, amely a tolkieni értékrend köré szerveződve oly sok embernek segített a hétköznapi rögvalóság látszatkapcsolataiba való beleszürkülés helyett, valódi, tartalmas emberi kapcsolatokkal élhetőbb világba kerülni, "tolkienibb", mint sok quenya tanfolyam, vagy posztmodern műelemzés. [size=9:2r5p04hp]Höhö. Jó kis mondat, mi!?[/size]
Azt hiszem tettem annyit a mitológia megismertetéséért az elmúlt években, hogy az én számból ez ne hangozzék teljesen hiteltelennek.

Azonban továbbra is úgy gondolom, hogy alapvető hibát követ el aki szembeállítja, vagy csak a másik rovására fejleszthetőnek ítéli a Társaság tudományos/ismeretterjesztő és közösségfejlesztési tevékenységét. Nem is igazán értem ezt a szembeállítást:
- Vajon erővel rá kellene vennünk azokat, akiket most leginkább a közösség melege tart a Társaság környékén, hogy hetente két órára üljenek be egy Tolkien szemináriumra, és a tagság megújítási feltételeként vezessünk be Középfölde vizsgákat félévente?
- Vagy az összes szervező, segítő, meghatározó személyiség számára tegyük kötelezővé, hogy csak akkor csinálhatnak a közösségépítésre irányuló programot ha előtte már igazoltan szerveztek legalább 2 ismeretterjesztő programot, akár van kedvük ehhez, akár nincs?
- Vagy az elnökségnek kellene vállalni azt, hogyha a tudományos és ismeretterjesztő programok vállalkozó kedvű szervezők, illetve résztvevők hiányában elmaradnak, akkor "büntetésül" törölje a közösségi rendezvényeket is?

De a fenti kissé cinikus kérdésfeltevésen túl valóban érdekelne, hogy miért érzik azt sokan, akiknek fontos a klasszikus értelemben vett Tolkien-kutatás és ismeretterjesztés, hogy ezt akadályozza a Társaság közösségi élete? Miért merül fel újra-és-újra, hogy a jól bevállt, és az utóbbi időkig sikeres közösségi rendezvényeinket alakítsuk át ismeretterjesztő programokká, ahelyett, hogy életet lehelnénk a haldokló ismeretterjesztő rendezvényeinkbe, vagy új önálló programok szervezésébe fognánk?
Aztán ezek is jó kérdések még: Miért nem beszélünk az alapszabályban megfogalmazott célok közül az alkotótevékenység támogatásáról és a tehetséggondozásról? Miért halt el gyakorlatilag teljesen az eleinte oly fontos környezetvédelmi és természetjáró vonulat?
(Remélem ezek esetén világos, hogy nem a másik két terület rovására kell terjeszkedniük...)




Inczy: Nekem nagyon tetszik ez a szervezői utánpótlás vonal.
Régóta dédelgetett álmom egy MTT vezetőképző kurzus...


Az igazság a kis álom, amelyben az én elgondolja a világot.
A valóság a nagy álom, amelyben Isten gondolja önmagát.
Téma zárolva.
Több
17 éve 8 hónapja #299141 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: Hogyan tovább, MTT?
Rana, Rabyn: speciel a legutolsó tudományos konferencián alig volt érdeklődő, az előadók szinte többen voltak, de reméljük, ha jövőre megint lesz konferencia (én mindenképpen szeretném, hogy legyen), akkor nagyobb lesz az érdeklődés. A rendhagyó irodalomórák a LEP-en ki lettek próbálva és volt érdeklődés, biztosan lenne iskolákban is. Szerintem jó ötlet! Hajrá, dolgozzátok ki!

Inczy: Ez egy zseniális ötlet, égető szükség lenne rá, hogy az utánpótlás kinevelődjön, én mellette állok teljes mellszélességemmel (nem röhögni ezen! 8) ), csak legyen, akik ezt is megszervezik és megtartják!

Tisztelt vezetőségi társaim, ex-vezetőségiek, szervezésben tapasztaltak? :wink:
Téma zárolva.
Több
17 éve 8 hónapja #299128 Írta: Inczy
Inczy válaszolt a következő témában: Hogyan tovább, MTT?
Amióta elindult ez a vita, egy ötlet mocorog a fejemben...
Az egyik gyenge pontnak tartjátok a tapasztalt szervezők és a lelkes próbálkozók viszonyát, a bizalom és a kommunikáció hiányát. Ezzel kapcsolatban jutott eszembe egy megoldás...

Miért nem alakít az MTT egy "szervező csoportot" (vagy nevezzük, aminek jól esik)?
A legfontosabb feladata a tapasztalatok átadása és a kezdők bizalom alapú kontrollálása (ahogy Cue említette) volna.
Órákat, fórumokat, előadásokat tartana arról, hogyan is kell jól szervezni. Ha jól tudom, jópáran voltak itt cserkészek, akár örsvezetők is. Vannak, akik más táborokat is szerveztek, és részt vettek közösségépítő/fejlesztő tevékenységekben, hallgattak fórumokat ezzel kapcsolatban. Rengeteg tudást és tapasztalatot lehetne megosztani. A lelkes befogadóból pedig nagyon sok van.
[size=9:rxn8ea5r]Nekem pl kifejezetten tetszett a tábort megelőző "training", h mi a feladata a csapvezeknek/helyetteseknek, kinek mire kell odafigyelnie, ill Ankalimon előadása a Vegas dologról. Ezeket kellene rendszeresen, a nagyközönség számára elérhetővé tenni. [/size]
Azt hiszem itt az ideje, hogy erre külön hangsúlyt fektessen az MTT. Kialakult egy szervezői mag, akik profin intézik a feladataikat, ám kell az utánpótlás. Lehetőséget kell adni a fiatalabbaknak. És ez miért ne szervezett, tudatos formában történne?

Dióhéjban ennyi volna az ötletem. Ezen persze lehet finomítgatni. Pl ki mikor kezdhet szervezni, kik milyen típusú rendezvényre koncentrálnak jobban, stb stb... Akár egy picit szabadegyetem feelingje is lehet a dolognak.
Remélem az alapkoncepciót azért sikerült felvázolnom. 8)

Feel the sunshine 8)
Téma zárolva.
Több
17 éve 8 hónapja #299125 Írta: Rabyn
Rabyn válaszolt a következő témában: Hogyan tovább, MTT?
Tényleg! olyant nem lehet csinálni, hogy beszélni tanárokkal sulikban, hogy egy-egy irodalom órára bemegy valaki és beszél egy kicsit Tolkienről? Szerintem lenne rá igény. Én szívesen mennék mondjuk általános iskolába mesélni róla a kisebbeknek.

"Én szóra váltanám a gondolatot de félek, hogy nem érdekel.."
Téma zárolva.
Több
17 éve 8 hónapja #299124 Írta: Ranamarth (Endóriel)
Ranamarth (Endóriel) válaszolt a következő témában: Hogyan tovább, MTT?
Én csak egy példával szeertnék élni.
Anno Pécsen volt egy tudományos konferencia,amelyiránt egész nagy volt az érdeklődés...ha esetleg több tudományos előadást lehetne meghirdetni az országban...hiszen eléggé sok helyen élünk...és pl egy-egy irodalom óra keretében ez szerintem még sulikban is mehetne.. :roll:

"Ember,ki szívén gyalogol
S kíméli kérges lábait,
Jajgat,ha majd tüskébe hág
S elveszti csendes álmait."
Téma zárolva.
Több
17 éve 8 hónapja #299119 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: Hogyan tovább, MTT?

Panda írta: Szóval szerintem jobban járnánk, ha a hozzáértők a tudományos- ismeretterjesztő vonallal és új emberek behozatalával foglalkoznának, mint a közösség szervezésével.

Ebben viszont van valami.
Tényleg a legfőbb ideje lenne már rendesen megszervezni a tudományos és az ismeretterjesztő tevékenységet is, különben továbbra is marad minden a régiben.
Téma zárolva.
Több
17 éve 8 hónapja #299106 Írta: Tünde
Tünde válaszolt a következő témában: Hogyan tovább, MTT?

Panda írta:

Tehát elsősorban arra kérnék mindenkit - név nélkül -, hogy ha valamit valamikor elvállalt már és megígérte, hogy megcsinálja, akkor legyen olyan szíves és X év/hónap/hét után végre nekiállni! Köszönjük!

Ez olyan, amit egy kulturális egyesületben el lehet várni. De szerintem azt is el lehet várni, hogy ha valaki elvállal valamit, és mégsincs rá szabadideje, ne cseszegessük folyton érte. Aki úgy érzi, hogy meg tudná csinálni helyette, vegye át a dolgot és hajrá.


ezzel nem is lenne gond, ha az a valaki aki nem ér rá, szólna, de nem szoktak, így nem tudni, hogy át kell tőle vállalni, vagy csak felelőtlen :(

"Anyává csakis a gyerek tehet - nem az apa"
Téma zárolva.
Több
17 éve 8 hónapja #299105 Írta: Panda
Panda válaszolt a következő témában: Hogyan tovább, MTT?

Tehát elsősorban arra kérnék mindenkit - név nélkül -, hogy ha valamit valamikor elvállalt már és megígérte, hogy megcsinálja, akkor legyen olyan szíves és X év/hónap/hét után végre nekiállni! Köszönjük!

Ez olyan, amit egy kulturális egyesületben el lehet várni. De szerintem azt is el lehet várni, hogy ha valaki elvállal valamit, és mégsincs rá szabadideje, ne cseszegessük folyton érte. Aki úgy érzi, hogy meg tudná csinálni helyette, vegye át a dolgot és hajrá.

A lelkesítés szerintem értelmetlen. Ha senki nem akar csinálni semmit, nem kell noszogatni, mert attól iskolaízű lesz az egész, és élvezetet már nem lelnek benne. Pedig tényleg az lenne a lényeg, hogy mindenki azért csinálja az MTT- ben, ami csinál, mert élvezi.

Én nem is ezt akartam mondani.... :roll: :lol:

A "társaság" és "közösség" szétválasztása nemtom, hogy jó- e , de ha külön nézzük őket, szerintem a közösség tökjól elvan magával. Sőt, a "hivatalos" MTT zavarja is, szerintem olyan program, ami _csak_ közösségi, nem igényel felső szervezést. Pl. az idei pót- MTT szülinap és Líthas esetében (egyiken se voltam, csak a képek alapján gondolom), a közösségi hagyományos cucc jobban bejött az embereknek, holott nem is hirdették nagyon a fórumon.
Szóval szerintem jobban járnánk, ha a hozzáértők a tudományos- ismeretterjesztő vonallal és új emberek behozatalával foglalkoznának, mint a közösség szervezésével.
Téma zárolva.
Több
17 éve 8 hónapja #299083 Írta: Namarie
Namarie válaszolt a következő témában: Hogyan tovább, MTT?
Az a helyzet, hogy van, aki tényleg tenne, de erős biztatás kell neki. Van, amikor biztatás, van amikor senéken rúgás, hogy csinálja.

Emberek, egy kérdés: nem lehet, hogy mi félünk? Félünk valamitől- attól, hogy elveszítjük az identitásunkat. De vajon van-e nekünk identitásunk? JELENLEG vannak-e céljaink?

Ha igen, mik azok? Merünk értük tenni? Valójában akarjuk-e?

Mik az akadályok?

"ó, én vad atyámfiai, nem fog átok: elmegyek én tihozzátok"
"Gyere ide, ne félj! Biztonságban vagy a biztonságban lévők között!"
Téma zárolva.
Több
17 éve 8 hónapja #298881 Írta: Zarándok(Mist)
Zarándok(Mist) válaszolt a következő témában: Hogyan tovább, MTT?
én mindig periférián létező ember voltam, ezért sem ősidőkig visszanyúló szép családfám, sem nagy lexikális tudásom nincsen (utóbbit amúgy igyekszem kiküszöbölni folyamatosan) de néhány dolog van, ami szemenböki az embert.

összesen annyit lenne jó tudatosítani mindenkinek, hogy nem minden véleménykülönbség támadási alap.
[size=9:3ttl2mxu]magyarán lehet, hogy a támadások miatt jó volt szubkultúrát, közösséget, menekülttábort csinálni, de bizonyos szám fölött nem kell már menekülni, hanem érdemes bázisnak használni ezt a közeget, hogy ne ragadjon le senki a támadáskeresésnél és annál, hogy az idő múlása során hogyan változott a saját világa/ hogyan változtatták. [/size]

a privát ideálképek, mindenkinek a kis világa egészen addig fontos, ameddig alapja tud lenni valami nagyobb horderejű és életképesebb dolognak, tehát nem akarja mindenki a maga kis világához formálni a többiekét, csak azért mert a központi szereplő (tolkien bácsi) legtöbbször ugyanaz.
a konklúzió annyi, hogy pragmatizmusra és kevesebb rituáléra van szükség (ez alatt azt értem, hogy nem kell rendszeresen előhozni a rituálisan lerágandó csontokat az ismeretterjesztésről és az egyetemes szeretetről, mert a sémákba fulladás stagnáláshoz, vagy legfeljebb főnixmadár-léthez vezet, tehát nem fejlődőképes.)

a soul in tension thats learning to fly
condition grounded but determined to try
Téma zárolva.
Több
17 éve 8 hónapja #298880 Írta: casaubon
casaubon válaszolt a következő témában: Hogyan tovább, MTT?
mivel nem vagyok mtt tag, ezért nem érzem úgy, hogy jogomban állna irányelveket meghatározni.

mindeazonáltal sok féllel értek kisebb-nagyobb százalékban egyet. [size=9:221nfcly][persze azt nem fogom föl, hogy miért egy tábor az értékmérő, ahol (bár csak a tavalyin voltam), nyilvánvaló az embermennyiség miatti sokféle hozzáállás, amit nevezhetünk felhígulásnak is. szerintem ha valaki információs csatornának szeretné használni az emtétét, akkor jelenjen meg egy kulturális rendezvényen (pl. lep).][/size]

egy társaság, legyen az bármilyen, muszáj hogy megoszoljon funkcionálisan, ha a mérete meghaladja egy személyes ismeretségi körét.

érdemes lenne megvizsgálni ilyen szempontból az orthodoxia fogalmának kialakulását akár történelmileg is.
egy közös érdeklődésű/hitű/tevékenységű csoporton belüli hozzáállásvariációk ha megszűnnek lokálisak lenni, az jónéhány egyedet sérthet, akik a véleményüket a számbeli fölénnyel szemben azzal ellensúlyozzák, hogy tisztaságra, ősiségre, eredetiségre hivatkozva (tehát valahol önkényesen) kiáltják ki magukat és/vagy a nézetüket szakrálisnak, vagy legalábbis elsődlegesnek, és ezt úton-útfélen hangoztatják. [size=9:221nfcly](a vallásháborúk akkor kezdődnek, amikor ezek hatalmat kapnak a kezükbe.)[/size]
ezzel tagadják a közösségek elsődleges törvényszerűségét, miszerint az minden egyénért létezik, de pontosan ezért az érdeke elsődleges az egyénével szemben.
véleményem szerint ilyen hibákat kellene legkevésbé elkövetni.

mindez természetesen nem zárja ki semmiképpen a tolkieni szellemiséget.

jó tényekből jó mesék
ez egy balfasz nemzedék
Téma zárolva.
Több
17 éve 8 hónapja #298866 Írta: Rayan
Rayan válaszolt a következő témában: Hogyan tovább, MTT?
"Én a magam részéről azt tapasztalom, hogy a mostani lelkes ifjúság nagyon szívesen tanulna az idősebbektől és tapasztaltabbaktól, csakhogy ők viszont nem érnek rá tanítani, a tudásukat megosztani velük (semmilyen szinten!). Emiatt persze türelmetlenné válnak az ifjabbak, s ha mégis belevágnak valamibe, akkor sokat hibáznak (megjegyzem, anno - a "régi szép időkben" - mi is rengeteget hibáztunk), és emiatt a földbe vannak döngölve (mi anno sosem voltunk, sőt!)."


Nyolc felkiáltójel. A bizalmatlanságnak, a bírálatnak a tapasztaltak részéről. Több bizalmat, több útmutatást, kevesebb kritikát. Mindenki hibázik. Nem tudom, észrevettétek-e, de egyre több és egyre nyitottabb találkozók vannak, az emberek jönnek, és ez most nem az idei tábornak köszönhető, hanem a közösség menti önmagát. Aki jóérzésű, tudja amúgy is, hogy innentől kezdve tenni kell azért, hogy ez az egész működni tudjon. A lelkesedés óriási, pártolni és terelgetni kell. És ne felejtsük el, hogy semmit sem szabad vér komolyan venni. A maximalizmus egy dolog, az MTT meg szabadegyetem, jó lenne leszokni a másik cseszegetéséről. Minden formában. A LEP után ideggörcsöt kaptam a hozzáállásotoktól... tükörbe kellene nézni, és elfelejteni azt a rigmust, "hogy én már letettem valamit az asztalra". Így nincs előrelépés. Úgy kell felfogni, mint minden napot, egy új lehetőséget a bizonyításra, mintha még sosem dolgoztál volna az MTT-ért. És nem a hálát várni cserébe, hanem azért az érzésért tenni, hogy jót tettél másokkal. Az önzetlenség a legfőbb mozgatórugó. És egyetértek Tündével: oda kell figyelni a másikra, ez nemcsak, hogy jólesik, hanem abban is segít, hogy a másik önbizalmát növeld, én annak idején szeretet és odafigyelés nélkül biztosan nem nyílok meg, ahogy mások sem. Back to basics, ez jön most. Én úgy érzem, sikerülni fog.

tiltsátok be a kisbetűt

Csinci
Téma zárolva.
Több
17 éve 8 hónapja #298846 Írta: Tünde
Tünde válaszolt a következő témában: Hogyan tovább, MTT?
Teljesen személyes vélemény:

egyet senki se felejtsen el...

általában az emberkék úgy kerülnek ide, hogy barangolnak a neten, rákeresnek Tolkienre és hopp bejön az oldal... regelnek.. olvasnak... eljönnek egy-két rendezvényre.... nem a maximális tudományossági érdeklődéssel, hanem mert jó társaságot találtak itt. a tizenévesek állandóan keresik a helyüket és ha itt jól érzik magukat, akkor maradnak és utána vagy elmélyednek Tolkien professzor munkásságában vagy maradnak a társaság miatt... .. nem mindenkinek elsődleges szempont a nagyon elmélyülés... ezeket az embereket sem szabad kivetni magunk közül... az is lehet, hogy menet közben megjön az érdeklődés, de mivel fiatal, tanul, stb még nem érkezett el az ideje....

segítés:
nem csinálom rég... néha visszaadnám... borzasztó nagy visszahúzó erő a negativizmus, az egymás piszkálása, a rendezvények utáni negatív hozzáállás minden alkalommal.... a közömbösség... egymásra oda nem figyelés.... a kommunikációhiány.... az hogy mindig mindenki mindenhonnan késik vagy el sem jön, ha megígérte sőt a fáradtságot sem veszi, hogy szóljon.... stb
mindenki azt mondja, hogy felnőttem, ide nekem a feladatot és utána "elfelejti", nem ér rá.... (tisztelet a kivételnek)

de egy biztos: mindenki szerelemből csinálja, nem fizetségért, tehát ...
- csak az vállaljon feladatot, aki tudja, hogy el is végzi (a minőség jelen esetben nem fontos - javítani lehet utólag)
- senki ne hurrogjon le senkit addig amíg maga ki nem próbálta, milyen azt elvégezni
- a vezetőség jobban kommunikáljon, időben osszon feladatokat (sokkal hamarabb mint eddig)
- mindenki tisztelje annyira a másikat, hogy ne lopja az idejét és ha megígért valamit - teljesítse
- aki kiugróan ért valamihez, segítsen a többieknek, ne kritizáljon, alulról jövő kezdeményezésként szervezze meg, csinálja meg....

a nagy kritizálás közben sehol nem látom Ankalimon kérdésére a választ: ki mit vállal?

most pedig lehet utálni.... :oops:

"Anyává csakis a gyerek tehet - nem az apa"
Téma zárolva.
Több
17 éve 8 hónapja #298844 Írta: Brisa
Brisa válaszolt a következő témában: Hogyan tovább, MTT?
Ezt most csak úgy...

Én már egy ideje azt látom, hogy megjelentek a törekvő, ambíciózus, lelkes és tettrekész ifjú titánok (csak pár név: Gandalf, Cue, Leguán, Kincső, Gillz, Aeglos, Alyr, Rabyn, Felagund, Eruntale stb.). Akik speciel pont annyi idősek most, mint mi voltunk, amikor elindítottuk az MTT-t (a többséget nézve most és akkor is). És nagyon hasonlítanak az akkori igen lelkes és tevékeny bandára.

Csak hogy eltelt 4 év, most már nem a semmiből kell létrehozni valamit. Már van egy réteg, aki úgy érzi, rendelkezik tudással és tapasztalattal az MTT-s dolgokban. Ezzel szemben/mellett/alatt van a feltörekvő ifjúság, aki épp úgy bele merne vágni a dolgokba tapasztalatlanul is, mint mi hajdanán. Bátrak. :D Ám de a "tapasztalt" réteg visszafogná, átszűrné az ötleteiket, javaslataikat és kontrollt szeretne biztosítani a tudásra és a tapasztalatra hivatkozva. Nekik a biztonság, a kiszámíthatóság a legfontosabb (ennek is megvan az oka, h miért).
Emiatt van némi feszültség a két réteg között.

Ugyanakkor az emberekkel beszélgetve az derül ki - érdekes módon -, hogy mindenki a kezdeti időszakot tartja a legemlékezetesebbnek, és az akkori hangulat a mérce, azt szeretné sok ember újra átélni. Az alakulót, Kő-hegyi tábort, az első LEP-et, az első tábort, az első farsangot stb. Ezeket az akkori "ifjú titánok" valósították meg kevés tudással és tapasztalattal, pusztán "alulról jövő kezdeményezzéssel"...

Én a magam részéről azt tapasztalom, hogy a mostani lelkes ifjúság nagyon szívesen tanulna az idősebbektől és tapasztaltabbaktól, csakhogy ők viszont nem érnek rá tanítani, a tudásukat megosztani velük (semmilyen szinten!). Emiatt persze türelmetlenné válnak az ifjabbak, s ha mégis belevágnak valamibe, akkor sokat hibáznak (megjegyzem, anno - a "régi szép időkben" - mi is rengeteget hibáztunk), és emiatt a földbe vannak döngölve (mi anno sosem voltunk, sőt!).

Nekem az MTT a lelkesedést, a tenniakarást, önmagunk kibontakoztatásának színhelyét jelentette. Sajnos ezek a sok korlátozó, akadályozó tényezők miatt megkoptak. Belőlem már elég drasztikusan... De jó látni az "ifjú titánokat". :D

Brisa
Téma zárolva.
Több
17 éve 8 hónapja #298839 Írta: Finduilas
Finduilas válaszolt a következő témában: Hogyan tovább, MTT?

Ankalimon írta: Mit is jelent nekünk az MTT ma? És holnap?
Milyen Társaságot is szeretnénk valójában?
Milyen célkitűzéseket tartunk fontosnak most?
Milyen tevékenységekben és működési formákban szeretnénk a jövőben részt venni?
Milyen módon kapcsolódnak vágyaink Tolkien professzor életművéhez?
Milyen szervezeti rendszerben kellene a tevékenységünket hatékonyan folytatnunk?

Azért van itt még kérdés bőven, és jó lenne, ha minél többen hozzászólnának! Úgy látom, érdemes beszélgetni. Jobb előbb tudni, mit akarunk csinálni, és csak utána elkezdeni.

Szóljatok hozzá többiek is! :D

"I can love
But I need his heart.
I am strong even on my own
But from him I never want to part."
Téma zárolva.
Több
17 éve 8 hónapja #298836 Írta: Cueddo
Cueddo válaszolt a következő témában: Hogyan tovább, MTT?

Az MTT ezért is egy tényleg jó hely, mert itt egész fiatalon, biztonságosan el lehet kezdeni a próbálkozásokat. Nem egy-két év, amíg egy ember megismeri magát. Itt van idő és hely. Többnyire segítő kéz is
Segítő szándékú kritika meg mindig


oké, itt már tényleg nincs értelme szaporítani a szót :) ez így van. cselekedjünk akkor ;)

Nap felé tör, amíg csak a Nap áll,
És nem vesz rajtuk erőt a halál.

(Dylan Thomas)
Téma zárolva.
Több
17 éve 8 hónapja #298830 Írta: Finduilas
Finduilas válaszolt a következő témában: Hogyan tovább, MTT?

Cueddo írta:

Finduilas írta: Mert (főleg ennyi fiatal között) elvétve találni olyat, aki akár csak nagyjából tudja magáról, mennyit ér és mire képes.


ezzel semmiképp sem értek egyet.


Ezt pszichológusként véletlenül tényleg jobban tudom ;)
Alyr nagyon jól részletezte a dolgot :D Aki már fiatalon biztos magában, az még vagy nem próbálta ki magát valójában, vagy még nem esett igazán pofára (vagy ami ciki, esetleg nem vette észre)

Az MTT ezért is egy tényleg jó hely, mert itt egész fiatalon, biztonságosan el lehet kezdeni a próbálkozásokat. Nem egy-két év, amíg egy ember megismeri magát. Itt van idő és hely. Többnyire segítő kéz is :)
Segítő szándékú kritika meg mindig :twisted:

"I can love
But I need his heart.
I am strong even on my own
But from him I never want to part."
Téma zárolva.
Több
17 éve 8 hónapja #298826 Írta: Rabyn
Rabyn válaszolt a következő témában: Hogyan tovább, MTT?
Viszont egy "tinire" rá lehet bízni apróbb dolgokat mivel általában (legalábbis én ezt látom) baromira vágynak bizonyítani. Ha adunk nekik lehetőséget erre akkor vállalnak dolgokat csak nem szabad túl sokat rájuk tenni tehernek.

"Én szóra váltanám a gondolatot de félek, hogy nem érdekel.."
Téma zárolva.
Több
17 éve 8 hónapja #298825 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Hogyan tovább, MTT?

Cueddo írta:

Finduilas írta: Mert (főleg ennyi fiatal között) elvétve találni olyat, aki akár csak nagyjából tudja magáról, mennyit ér és mire képes.


ezzel semmiképp sem értek egyet.

Finduilas írta: Ha meg nem biztos magában kezdje csak kis feladatokkal. Sokan voltak a mostani táborban is, akik nem mertek nagy feladatot bevállalni, ezért kisebbel kezdték.


és aki biztos magában? :roll:


Szerintem nagyon kevesen tudják valójában mire képesek.
Ezt már csak magamból kiindulva is tudom.

Az embernek legjobb esteben is elméletei vannak, mire képes olyan dolgokban amiket még sosem próbált ki. És ezek az elméletek 40%ban teljesen tévesek, 60%ban pontatlanok.
Még Supermannek is idére volt szüksége az önismeret kifejlesztésére.

Ha már pszichológia így meg úgy, akkor nyilván az is eszedbejutott, hogy a "tinédzserekre" akikből a közösség jórésze áll, a fentiek fokozottan igazak.

Aki biztos magában az meg 70%ban elbizakodott.

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/
Téma zárolva.
Több
17 éve 8 hónapja #298822 Írta: Cueddo
Cueddo válaszolt a következő témában: Hogyan tovább, MTT?

Finduilas írta: Nem lehet megengedni, hogy egy ember száz másik bőrére próbálgassa a saját koncepcióját, és képességeit.


valóban nem. kontrollra mindenképp szükség van. pszichológusként biztos jobban tudod nálam, hogy mivel jár a korlátozó meg a bizalmat adó kontroll... ;) szép is lett volna, ha a vezetésoktatóm nem enged oda a kormányhoz, mert fél, hogy összetöröm a kocsiját... :roll:

Finduilas írta: Mert (főleg ennyi fiatal között) elvétve találni olyat, aki akár csak nagyjából tudja magáról, mennyit ér és mire képes.


ezzel semmiképp sem értek egyet.

Finduilas írta: Ha meg nem biztos magában kezdje csak kis feladatokkal. Sokan voltak a mostani táborban is, akik nem mertek nagy feladatot bevállalni, ezért kisebbel kezdték.


és aki biztos magában? :roll:



egyébként szerintem is tökjól körüljártuk a dolgot. ha valaki a gyakorlatban mást lát érvényesülni, mint amit itt megvallottunk, az majd sikítson :) elméletben nemigen lehet többet tenni.

Nap felé tör, amíg csak a Nap áll,
És nem vesz rajtuk erőt a halál.

(Dylan Thomas)
Téma zárolva.
Több
17 éve 8 hónapja #298802 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: Hogyan tovább, MTT?
Először is a munkamorálon kéne javítani, mert nagyon sok elvégzetlen feladat maradt ránk az elmúlt évekből, amiknek már régen készen kéne lenniük. Tehát elsősorban arra kérnék mindenkit - név nélkül -, hogy ha valamit valamikor elvállalt már és megígérte, hogy megcsinálja, akkor legyen olyan szíves és X év/hónap/hét után végre nekiállni! Köszönjük! :)

Olyan lelkesen bevállalt egy csomó ember egy csomó mindent, azután mégsem lett belőle semmi. Itt vana fő gond. Senki ne akarjon beülni a készbe!
Téma zárolva.
Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 0.236 másodperc

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére