LEP 2007

×

Szavazás: Milyen legyen a LEP 2007-ben? (was ended 0000-00-00 00:00:00)

Nagy, mindenkinek szóló, népszerűsítő rendezvény (500-1000 résztvevő)
20 26.3%
Közepes ismeretterjesztő/rajongói rendezvény (100-500 fő)
47 61.8%
Kisebb, bensőséges, megemlékezés jellegű rendezvény kifejezetten MTT-seknek (30-100 fő)
9 11.8%
Szavazók száma: 1 ( Orsi_ )
Csak regisztrált felhasználók szavazhatnak
Több
17 éve 5 hónapja #303588 Írta: Ankalimon
Ankalimon válaszolt a következő témában: LEP 2007

Rabyn írta: A Nagy rendezvény (1000fős) szerintem kizárt mivel nincsen már rá idő. De ha egy közepeset tervezünk és mégis nagyobbacska lesz belőle csak jól járunk.


Az idő nem probléma: ha jövő héten elkezdjük, még bőven beleférhet a nagyrendezvény is.

A nagy kérdés az, hogy biztosan van-e bennünk kedv és elszánás, hogy a nagyobb rendezvényt megcsináljuk (a reklámozás és a helyszín biztosítás kivételével nagyjából ugyanazt kell csinálni mindkét esetben).


Az igazság a kis álom, amelyben az én elgondolja a világot.
A valóság a nagy álom, amelyben Isten gondolja önmagát.
Téma zárolva.
Több
17 éve 5 hónapja #303564 Írta: Ben
Ben válaszolt a következő témában: LEP 2007
Szerintem is a közepes méretű rendezvényre van realitás, de nem zárom ki teljesen egy nagyobb dolog lehetőségét sem. Nem tudom, ki hogyan gondolja, de az érdeklődőket (értek ezalatt egy tágabb réteget) azért ne hagyjuk ki egy közepes fős rendezvényről sem, csak mert neadj' Isten nem volt ideje a Társaságnak nagyobbat összehozni (jó, a létszám ilyen szempontból eléggé meghatározó tényező, tudom...). :)
Szerintem legyenek színpadi előadások is, meg kézműves foglalkozások, ami a kisebb korosztálynál sikert arathat, és felkeltheti érdeklődésüket. ;) Azt is támogatom, hogy lehetőleg hétvégére essen, így nem esik közbe iskola/munkahely, ami viszont csökkentheti a látogatók számát is.

basking in the sunshine of a bygone afternoon,
bringing sounds of yesterday into this city room.
Téma zárolva.
Több
17 éve 5 hónapja #303559 Írta: Olorin.papa
Olorin.papa válaszolt a következő témában: LEP 2007
Én szívesen látnák egy nagyon nagy, óráiási rendezvényt, de mégis a közepesre szavazok, mert sajnos csak arra van realitás,

"Már születésem óta haldoklom,kissé hosszúra nyúlik. Unom."
Téma zárolva.
Több
17 éve 5 hónapja #303551 Írta: Nóli i linantea
Nóli i linantea válaszolt a következő témában: LEP 2007
Én a nagyra szavaztam, mert olyat szeretnék :oops: , illetve én bízom benne hogy képesek vagyunk megcsinálni... A sarkallatos pont még mindig "csak" a propaganda, az emberek becsábítása, a többi az megy szvsz...

If I promise not to kill you, can I have a hug?
Téma zárolva.
Több
17 éve 5 hónapja #303546 Írta: Esgal
Esgal válaszolt a következő témában: LEP 2007
Én most a nagyobbra voksoltam, de szerintem az ideális rendezvény valahol a közepes és a nagyonnagy között van - usque 300-400 fő.

Nem adhatok mást, csak mi lényegem.
/Lucifer/
Tánc a ködben, tánc a jégen,
Tánc a hóban, tánc a fagyban
/Ghymes/
Téma zárolva.
Több
17 éve 5 hónapja #303528 Írta: Rabyn
Rabyn válaszolt a következő témában: LEP 2007
A Nagy rendezvény (1000fős) szerintem kizárt mivel nincsen már rá idő. De ha egy közepeset tervezünk és mégis nagyobbacska lesz belőle csak jól járunk.

"Én szóra váltanám a gondolatot de félek, hogy nem érdekel.."
Téma zárolva.
Több
17 éve 5 hónapja #303522 Írta: Namarie
Namarie válaszolt a következő témában: LEP 2007
A lényeg, hogy olyan időpontban legyen, amikor aki akar jönni, annál nem merülhet fel, hogy iskola van, nem engedik el a munkahelyről, stb. Épp ezért hétvége legyen. A Professzor sem omlik össze, nem szentségtelenítjük meg, stb.

magam részéről egy nagyobb rendezvény mellet szavaztam, mert abba több minden belefér - ismeretterjesztés, színpadi előadás, stb.

Színpadi előadás is jó, mert feltámadhat abban az érdeklődés, aki látja, hogy mi is a darab háttere, és utánaolvas.

"ó, én vad atyámfiai, nem fog átok: elmegyek én tihozzátok"
"Gyere ide, ne félj! Biztonságban vagy a biztonságban lévők között!"
Téma zárolva.
Több
17 éve 5 hónapja - 17 éve 5 hónapja #303518 Írta: Ankalimon
LEP 2007 téma létrehozva Ankalimon által
A legfőbb kérdés, hogy folytassuk-e a 4 éves hagyományt, és immár ötödik alkalommal szervezzünk-e valamilyen rendezvényt Tolkien professzor születésének évfordulóján?

És ha szervezünk, akkor milyent szervezzünk?

A LEP (hivatalosan: Tolkien Születésnap) célja kezdetektől kezdve a professzor mitológiájának népszerűsítése volt, a lehető legszélesebb érdeklődői kör számára. E tekintetben szintén kezdetektől kezdve a művek különböző interpretációit állítottuk a középpontba: filmek, képzőművészeti alkotások, színpadi feldolgozások, különböző játékok)

A rendelkezésre álló idő rövid, de ez önmagában semmit sem jelent: intenzív munkával, két hónap alatt bármilyen rendezvény összehozható. (Az, hogy vajon van-e a társaságban elegendő lelkesedés/elszánás ilyen rendezvény szervezésére, az a másik topik témája.)

Azonban az MTT-t semmi sem kötelezi, hogy egy a korábbihoz hasonló nagyrendezvényt organizáljon. (Eredetileg összesen csak 2 LEP-et terveztünk, monddván, hogy az ilyen rendezvények elsősorban a filmek körüli lelkesedés kihasználására épülhetnek.)
Viszont természetesen az MTT céljait az szolgálná legjobban, ha az eddigiekhez hasonló igazi, nagyrendezvénnyel népszerűsítenénk a professzor műveit, és egyben Társaságunk tevékenységét.

Az is lehet, hogy érdemes most egy évet most kihagyni, és energiáinkat inkább más rendezvényekre (Tudományos konferencia, nyári szabadegyetem, fesztivál, stb.) összpontosítani. Ez esetben, lehet, hogy elég lenne egy zártkörűbb megemlékezés, valami minimális ismeretterjesztő és kulturális programmal.

A lehetőségeink tehát:
Nagy, mindenkinek szóló, népszerűsítő rendezvény (500-1000 résztvevő)
Közepes ismeretterjesztő/rajongói rendezvény (100-500 fő)
Kisebb, bensőséges, megemlékezés jellegű rendezvény kifejezetten MTT-seknek (30-100 fő)

E topik elsődleges célja, hogy megtárgyaljuk: a céljaink és lehetőségeink alapján milyen rendezvényt szeretnénk. Ezt szolgálja a szavazás is.


Az igazság a kis álom, amelyben az én elgondolja a világot.
A valóság a nagy álom, amelyben Isten gondolja önmagát.
Téma zárolva.
Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 0.146 másodperc

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére