HNE

×

Szavazás: Szerinted lett volna helye Makarnak és Meássének a végső koncepcióban? (was ended 0000-00-00 00:00:00)

Shimán. Nem is értem, miért maradtak ki.
4 7.7%
Az eredeti koncepcióban jól jöttek ki, de a végső változatba nem illettek volna.
27 51.9%
Beleillettek volna a képbe, de annyira nem nagy kár értük.
9 17.3%
Még szerencse, hogy ki lettek húzva: nem is értem, hogy juthattak a Professzor eszébe!
1 1.9%
Makar és Meásse? Azok meg kik?
11 21.2%
Szavazók száma: 0
Csak regisztrált felhasználók szavazhatnak
Több
16 éve 8 hónapja #338208 Írta: Sil
Sil válaszolt a következő témában: HNE

Artemisz (Erenya) írta: Sil, mi bajod Tulkassal? *morc*

Hát, valahogy túlságosan izomagyúnak tűnt. Egy "normál" ógermán mitológiába remekül illett volna ő is... :P

Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain
Téma zárolva.
Több
16 éve 8 hónapja #338206 Írta: Elrond Vilya
Elrond Vilya válaszolt a következő témában: HNE
Szerintem a Szilmarilok koncepciójából eléggé kilógtak volna.
Téma zárolva.
Több
16 éve 8 hónapja #338200 Írta: Artemisz
Artemisz válaszolt a következő témában: HNE
Szimpatikusak nagyon, életszerűek és mondjuk egy "normál" ógermán mitológiába remekül illettek sőt elengedhetetlenek lettek volna, de a Szilmarilokban teljesen kilógnának a keretből. Sajnos.

Lehet, hogy a Professzor mégis túl idealista volt? Vagy mi nőttünk már fel annyira, hogy itt is igényelnénk az árnyaltságot, a "való élethez" közelítést? Hm. Jó kérdés.

Sil, mi bajod Tulkassal? *morc*

lassan kibomló
cseresznyevirág vagyok
Isten tenyerén


Az Erdő legyen Veletek!
Téma zárolva.
Több
16 éve 8 hónapja #338157 Írta: Gelmir
Gelmir válaszolt a következő témában: HNE
Szerintem teljesen beleillettek a koncepcióba. A fizikai erő másik formája is képviselve lett (nem csak a puszta kéz ereje-Tulkas).
Mindazonáltal (amúgy) szerintem ha nem lett volna helyük később, azt retardált szellemi képességeiknek köszönhették volna.
Téma zárolva.
Több
17 éve 4 hónapja #307099 Írta: Noredhel
Noredhel válaszolt a következő témában: HNE
Pártját fogták Melkornak, már szimpik... :twisted: :lol: :lol: :lol:

Toujours pur

kiejtés: "liedesz"
Téma zárolva.
Több
17 éve 5 hónapja #305449 Írta: Nóli i linantea
Nóli i linantea válaszolt a következő témában: HNE

Angwen írta: Köszönet ickének a tömör és velős összegzésért! Nem, a szavazás (mint ahogy semmilyen HNE körébe tartozó tevékenység) nem kizárólag a vér-tolkienista irányzat számára lett meghirdetve, szívesen látunk minden művelődni vágyót, úgyhogy gyertek HNE-re, és akkor kedvetekre művelődhettek! :)

Nekem eddig az összes időpont rossz volt... :cry: Pedig figyeltem hogy mikor lesznek...

If I promise not to kill you, can I have a hug?
Téma zárolva.
Több
17 éve 5 hónapja #305444 Írta: Ben
Ben válaszolt a következő témában: HNE

Angwen írta: Nem, a szavazás (mint ahogy semmilyen HNE körébe tartozó tevékenység) nem kizárólag a vér-tolkienista irányzat számára lett meghirdetve, szívesen látunk minden művelődni vágyót, úgyhogy gyertek HNE-re, és akkor kedvetekre művelődhettek! :)

Egyszer, ha tudok, eljutok. :)

basking in the sunshine of a bygone afternoon,
bringing sounds of yesterday into this city room.
Téma zárolva.
Több
17 éve 5 hónapja #305442 Írta: Nóli i linantea
Nóli i linantea válaszolt a következő témában: HNE
Köszi icke :)

If I promise not to kill you, can I have a hug?
Téma zárolva.
Több
17 éve 5 hónapja #305441 Írta: Angwen
Angwen válaszolt a következő témában: HNE
Köszönet ickének a tömör és velős összegzésért! Nem, a szavazás (mint ahogy semmilyen HNE körébe tartozó tevékenység) nem kizárólag a vér-tolkienista irányzat számára lett meghirdetve, szívesen látunk minden művelődni vágyót, úgyhogy gyertek HNE-re, és akkor kedvetekre művelődhettek! :)

"Bízz Istenben, és tartsd szárazon a puskaport!" (Oliver Cromwell)
Téma zárolva.
Több
17 éve 5 hónapja #305434 Írta: Ben
Ben válaszolt a következő témában: HNE
Hmmm, érdekes figuráknak tűnnek, bár a későbbi valákhoz képest picit másak. :D Így akkor második opció. Thx a magyarázatért. :)

szerk.:
www.thetolkienwiki.org/wiki.cgi?Makar

basking in the sunshine of a bygone afternoon,
bringing sounds of yesterday into this city room.
Téma zárolva.
Több
17 éve 5 hónapja #305432 Írta: icke
icke válaszolt a következő témában: HNE
Üdvözletem!

Makar és Meássë az Elveszett Mesék Könyvében felbukkanó valák, akiket Tolkien később "kiírt" a mitológiából. Egyértelműen az óészaki/germán mondakör isteneinek, mondhatni, másolatai; csarnokuk Valmártól északra áll, komor, fáklyák megvilágította hely, és lakói folyton küzdenek egymással, fegyverrel és puszta kézzel egyaránt. Makar maga is részt vesz a bajvívásban, "lázas-sürgő húga", Meássë pedig "bortól és vértől vöröslő karokkal" járkál a küzdők között, itallal kínálja és további harcra buzdítja a fáradtakat.
Jóval árnyaltabb figurák a későbbi tolkieni koncepciók letisztult szereplőinél; többek között amikor a valák azon vitáznak, megbüntessék-e Melkót, ők ketten a lázadó vala pártját fogják, mondván, unalmas lenne az élet, ha Melkó időnként nem szítana viszályt. Ellenzik a tündék Valinorba hívását is, mivelhogy Valinor már "így is inkább hölgyek díszes rózsakertjére, mintsem nemes férfiak lakhelyére hasonlít", és a tündék szerintük nem sokat javítottak volna ezen a képen.
Emlékezetből hirtelen ennyit tudok, akinél van egy első kötet az Elveszett Mesék Könyvéből, majd kiegészít/kijavít :)

icke

ignis sum quae contra frigus ardet
Téma zárolva.
Több
17 éve 5 hónapja #305428 Írta: Ben
Ben válaszolt a következő témában: HNE

Nóli i linantea írta: Pár mondatban informálnátok a tudatlan egyedeket? [size=9:8xlcn5x0]Eddig 2en szavaztunk a "HE?! Az ki...???"-re, és én művelődnék...[/size]

Jelentem, én csak akartam, de reméltem, hátha fel leszünk homályosítva, vagy valaki más megkérdezi. :D (Vagy ez a szavazás kizárólag vértolkienistáknak van? :mrgreen: :twisted: :D )

basking in the sunshine of a bygone afternoon,
bringing sounds of yesterday into this city room.
Téma zárolva.
Több
17 éve 5 hónapja #305427 Írta: Nóli i linantea
Nóli i linantea válaszolt a következő témában: HNE
Pár mondatban informálnátok a tudatlan egyedeket? [size=9:2ezxp66t]Eddig 2en szavaztunk a "HE?! Az ki...???"-re, és én művelődnék...[/size]

If I promise not to kill you, can I have a hug?
Téma zárolva.
Több
17 éve 5 hónapja #305423 Írta: Kincső
Kincső válaszolt a következő témában: HNE
Szintén: abban a koncepcióban megvolt a helyük, de a végsőbe nem illenek.

"...asztaltalan szó-malaszttal..."
Téma zárolva.
Több
17 éve 5 hónapja #305421 Írta: Ery
Ery válaszolt a következő témában: HNE
Csatlakozom icke véleményéhez. Roppant rokonszenves a két figura, de a végső verzióban valóban nincs helyük. Kár...

"Valami lóg a levegőben! Sajnos nem Maedhros..."

Καναπή!
Téma zárolva.
Több
17 éve 5 hónapja #305420 Írta: Sil
Sil válaszolt a következő témában: HNE
Hát, nekem már Tulkas sem volt szimpatikus, úgyhogy a "még jó, hogy ki lettek húzva" opcióra szavaztam...

Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain
Téma zárolva.
Több
17 éve 5 hónapja #305411 Írta: Angwen
Angwen válaszolt a következő témában: HNE
A magam részéről osztom icke véleményét, bár távol álljon tőlem, hogy bárkit befolyásoljak. :)

Látom, népszerű a szavazás! :)

"Bízz Istenben, és tartsd szárazon a puskaport!" (Oliver Cromwell)
Téma zárolva.
Több
17 éve 5 hónapja #305410 Írta: icke
icke válaszolt a következő témában: HNE
Üdvözletem!

Az Elveszett Mesék Könyvében nagyon jó helyen van ez a két vala, de a későbbi koncepciókban, legalábbis szerintem, Tolkien tudatosan formálta világát szigorúan kétpólusúra; tette ezt ráadásul úgy, hogy a két pólus erkölcsi minősége szinte minden esetben egyértelmű és nyilvánvaló. Fáj ezt mondanom, de Makar és Meássë nem illett volna bele a Szilmarilok kereteibe, dacára annak, hogy a két legrokonszenvesebb valáról van szó a Professzor egész életművében :D

icke

ignis sum quae contra frigus ardet
Téma zárolva.
Több
17 éve 5 hónapja #305406 Írta: Angwen
HNE téma létrehozva Angwen által
Na, akkor íme a beharangozott szavazás Makar és Meásse ügyében. Kíváncsi leszek az eredményre! :)

"Bízz Istenben, és tartsd szárazon a puskaport!" (Oliver Cromwell)
Téma zárolva.
Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 0.178 másodperc

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére