Krónikások rendje - Rendezkedés

Több
16 éve 10 hónapja #331789 Írta: Ben
Ben válaszolt a következő témában: Krónikások rendje - Rendezkedés
Képzelem, megrázó élmény lehetett. :D Én meg szép csendesen beépültem. :-) ))
Nyilván más, ha az ember másik százegynéhány hasonlóan őrült emberrel van kvázi összezárva 10 napig, de valahogy nem félek a dologtól, jó kis tábor lesz ez. 8)

basking in the sunshine of a bygone afternoon,
bringing sounds of yesterday into this city room.
Téma zárolva.
Több
16 éve 10 hónapja #331787 Írta: Idril Celebrindal./Fenrir

Ben írta: Na meg ha már lassan négy éve errefelé tekergek, csak ismerem vmenyire a népet. :-)


ne feledd: lakva ismerszik meg az ember :P :twisted: :lol: csak úgy biztatásképpen mondom... bár így neked könnyebb, én az MTT-seket táborban láttam először. gondold el.. életemben először találkozok ilyen fejekkel és rögtön tíz nap összezárva... nem csoda hogy köztük ragadtam!! :D :biggrin2:

"People cannot gain anything without sacrificing something... That is the principle of Equivalent Trade in alchemy."
Téma zárolva.
Több
16 éve 10 hónapja #331781 Írta: Ben
Ben válaszolt a következő témában: Krónikások rendje - Rendezkedés
Én nem félek a tábortól, az egyetértést arra értettem, hogy nem fogok élet-halál kérdést csinálni a keretjátékból. (De a teler identitásomhoz ragaszkodom.) Na meg ha már lassan négy éve errefelé tekergek, csak ismerem vmenyire a népet. :-)

Huhh, a többire majd vmikor később, eztössze kéne szednem vmennyire.

basking in the sunshine of a bygone afternoon,
bringing sounds of yesterday into this city room.
Téma zárolva.
Több
16 éve 10 hónapja #331774 Írta: Idril Celebrindal./Fenrir
No gyerekek azért lassan éled a topikunk!

Az első táborosok ne féljenek, én az első táborban, Velemben (2003) 18 voltam, épp kifelé a kamaszkorból, antiszoc, depresszív, bizonytalan, önbizalomhiányos és gyáva. nem mertem idegenekhez szólni, hatalmas pólókban mászkáltam, rövid hajjal, hogy ne lássák, hogy lány vagyok. kérdezzétek meg Szofit, ha emlékszik rá. a mai napig élek a gyanúperrel hogy azért fogadott rögtön lányává, mert annyira szerencsétlen voltam, hogy egy trollból is előhívtam volna az anyai érzéseket. és túléltem. és voltak/vannak antiszoc napjaim táborok alatt és csak a nagyon fanatikusak szólnak rám érte, őket meg lesz..rom.

Húha Anyuci, belecsaptál itten a levesbe... ha a felek hajlandóak véleményt nyilvánítani a kérdésedről, azt hiszem, olyan vita fog kikerekedni, hogy csak na...

Irodalom? gondolatot közvetít, meglehetősen direkt módon. tehát ő kimondja, te meg vagy érted, vagy nem. teszi ezt megfelelő nyelvi eszközökkel. cél a befogadó agyi folyamatainak generálása. jobb esetben ez sikerül. (rosszabb esetben a befogadó lemond befogadási jogáról, és elkezd színes magazinokat olvasni irodalom helyett.) és mindenekelőtt, elhagyva a száraz tényeket: varázslat.
A költészet az irodalom egyik ága. cél ugyanúgy a gondolkodás és gondolkodtatás, de nagyobb hangsúlyt fektet az esztétikára, a formaiságra. most mondhatjátok, hogy de a szabadversek... de olvassatok el egy Whitman verset. olyan belső ritmusa van, amit nem is lehet leírni, csak érezni, ahogy lüktet a fejetekben. ja és a költészet nagy vívmánya: tömörség. a gondolatokat nem leírni, hanem képekkel, rímekkel, szavak csengésével közvetíteni, szigorú szabályok szerint. tömören. (személy szerint nem szeretem a túl hosszú verseket, amiknek már hatszor vége lehetne menet közben, de nem, a drága költő még hozzátold néhány sort, meg még néhányat, mert... mert csak.) és a költészet is varázslat... a javából... az a jó költő, aki arra az időre, amíg a verse fölött ülsz, meg tudja változtatni benned/körülötted a világot. jobb esetben a hatás később is megmarad. rosszabb esetben nem érted mi történt veled és megintcsak a színes magazinok...
Én sajnos nem ezek miatt írok verset, hanem azért, mert eddigi életem során egyetlen ember volt, akinek igazán sírni tudtam, akár örömömben, akár bánatomban. (egyébként ez az ember egymaga több verset hozott ki belőlem majdnem egy év alatt, mint bárki akit eddig ismertem, vagy életem összes többi résztvevője együttvéve.) én versekben sírok, versekben fájok, és ha jól sikerül az adott sírdogálás, közzéteszem. és csak akkor tudok értékelhetőt alkotni, ha túlcsordulnak bennem az érzelmek. tehát nem művészi ambíciók vezérelnek elsősorban, hanem a megkönnyebbülés és a mások általi megértés keresése. persze annak csak örülök ha teccik a népnek, amit írok, és a kritikát is szívesen fogadom, amennyiben konstruktív szándékkal íródott.

"People cannot gain anything without sacrificing something... That is the principle of Equivalent Trade in alchemy."
Téma zárolva.
Több
16 éve 10 hónapja #331725 Írta: Ben
Ben válaszolt a következő témában: Krónikások rendje - Rendezkedés

Orsie / Fraktál írta: első táborom lesz végig, nagyon várom már, eddig csak látogattam, ottlétem alatt szeretnék minél több dologban részt venni de hasonlóan Idrilhez, lesz mikor a barátaimmal szeretnék beszélgetni vagy csak lézengeni esetleg aludni és ezért nem nagyon izgat ha bárki is pofákat fog rám vágni. meg hosszú távon néha tömegiszonyom van és tartok tőle, hogy 10 nap hosszú is lesz ilyen szempontból, szóval ne lepődjön meg senki és nem kell megijedni ha néha kicsit félrevonulok egy rövid időre, nem deppelek csak kikapcsolok :D

Jahigen, ehhez csatlakoznék szép csendben. :-) ))

basking in the sunshine of a bygone afternoon,
bringing sounds of yesterday into this city room.
Téma zárolva.
Több
16 éve 10 hónapja #331717 Írta: Orsie
Orsie válaszolt a következő témában: Krónikások rendje - Rendezkedés
hümm.
nem alkotok, írtam életemben pár verset, de ritkán száll meg az ihlet, meg nem is olyan jók. egyet-kettőt nagyon rég betettem a verses topicba is, de kb azóta nem is írtam semmit...
mestermunkát ezért nem is tervezek készíteni, de szívesen elemzek verseket meg beszélek róluk.
kedvenc írók: Arthur Hailey, Robin Cook, Robert Merle, Frank Herbert, Tolkien, Rowling, Arthur Ransome... meg sok kedvenc könyvem van még különböző íróktól (Édentől Keletre, Egy gésa emlékiratai, Tövismadarak stb.).
Kedvenc költők: Pilinszky, Ady, József Attila, Dsida Jenő, Radnóti, meg Jacopo impresszióit én is kultiválom.

egyébként 28 éves majdnem 3 éve böcsészkaron kommunikáció szakon végzett bolond nőszemély vagyok, lassan 3 éve a kocka-programozó-fejlesztő fqqdk kedvese, egy bankban dolgozom, most lett új munkám és lehet, hogy a nyaram tetemes részt Londonban töltöm és ezért valószínűleg Tábor előtt sem marad sok időm majd ide írkálni és résztvenni a dolgokban, sajnos. hangulatól függően sokféle zenét hallgatok (jazz, rock, metal, triphop, drum 'n bass stb), szeretem a természetet (kivéve az izeltlábúakat belőle...) a japán és az egyiptomi kultúrát, az animékat, érdekel a pszichológia és szeretek fotózni, úgyhogy mivel Rabynnak már meg is ígértem, sok fotót fogok készíteni mindenkiről :D

első táborom lesz végig, nagyon várom már, eddig csak látogattam, ottlétem alatt szeretnék minél több dologban részt venni de hasonlóan Idrilhez, lesz mikor a barátaimmal szeretnék beszélgetni vagy csak lézengeni esetleg aludni és ezért nem nagyon izgat ha bárki is pofákat fog rám vágni. meg hosszú távon néha tömegiszonyom van és tartok tőle, hogy 10 nap hosszú is lesz ilyen szempontból, szóval ne lepődjön meg senki és nem kell megijedni ha néha kicsit félrevonulok egy rövid időre, nem deppelek csak kikapcsolok :D

"in the real dark night of the soul it is always three o'clock in the morning."
Téma zárolva.
Több
16 éve 10 hónapja #331535 Írta: Szofi
Szofi válaszolt a következő témában: Krónikások rendje - Rendezkedés
Ja, és a mesterdarabról még: az egyik kritérium, hogy színvonalában a külvilág felé is tudja képviselni az MTT-t, tehát akár előadható legyen egy nagyobb rendezvényen (pl. Kapolcs, LEP, stb.). A másik, ahogy Idril említette, h egy másik rend együttműködésével készüljön. (Pl verstémát lehet a Bölcsektől kérni, h kutassanak nekünk az eddig történtek közül - Valinorban vagyunk, a szilmarilok készítése körül!) Igen, a Kézművesekkel is le7 együttműködni, meg a Dalnokokkal is. (Mindenkivel le7, de velük a legkézenfekvőbb.)

Addig is, amíg a többiek is megérkeznek, a bemutatkozásokon túlesettek számára bedobnék egy új témát. Ki hogyan definiálná az irodalom, a költészet, a vers fogalmát? Mit gondoltok, mitől vers a vers? Mire való, mire jó? Ti miért írtok? (A prózához igen kevéssé értek...)

"Ölelj örömödbe, Fényhozó!"
/W.S.: Médeia/
Téma zárolva.
Több
16 éve 10 hónapja #331534 Írta: Szofi
Szofi válaszolt a következő témában: Krónikások rendje - Rendezkedés
Atya ég, asszem nekem sem ártana bemutatkoznom és vázolni az elképzeléseimet.

Nos, Szabadkai Zsófia, 26 éves hajadon, az ELTE BTK végzett magyar nyelv és irodalom szakos bölcsészhallgatója, jelenleg - júni legvégén, v júli legelején tartandó tanári képesítővizsgájáig - tanárjelölt.
Az első vers megírásának ideje a kiskamaszkor ködébe vész, de arra emlékszem, hogy egy csapzott kis veréb volt a főszereplő.
Van egy mániám, hogy magam köré gyűjtsem az embereket és irodalomról beszélgessek velük, ezt a versestalikon szoktam kiélni, de bármely kisszámú résztvevővel rendelkező spontán baráti találkozó is képes és hajlamos jelenlétem okán versestali-féleségbe átfordulni ;)
Kedvencek? Weöres, Kosztolányi, József Attila, Arany János; Tolkien, Szepes Mária, Vavyan Fable - és fantasy minden mennyiségben. Jó ötletnek tartom a zenei ízlés megemlítését, de az enyém eléggé tág határok között mozog. Mindent meghallgatok és tudok élvezni, ha olyanom van, persze van, amitől feláll a hátamon a szőr...

Szerintem a versein keresztül minden érdekeset meg lehet tudni az illetőről, ezért javaslom, hogy mindenki rakja föl a saját versei/irományai közül a kedvencét, vagy ami úgy gondolja, hogy a legjobban jellemzi őt.

(A táborban Idril lesz a hivatalos segédem, a jobbkezem, efkú a hangulatfelelős, a balkezem. )

Íme saját kedvenc/önjellemző versem:

Férjhez menő lány*

Szeretőjévé tett még csak az élet,
és undorom a legfőbb akadálya,
hogy meglássam, és elfogadjam szépnek
magamban azt, minek csak test-ruhába
beszorított lényeg-töredékek
örvénylése a kapuja s zárja.

(* Meditáció a Ji King 53. jósjele fölött.)

"Ölelj örömödbe, Fényhozó!"
/W.S.: Médeia/
Téma zárolva.
Több
16 éve 10 hónapja #331533 Írta: Ancalima Anarórë
Ancalima Anarórë válaszolt a következő témában: Krónikások rendje - Rendezkedés
Öhm, igen. szóval

- novella
- nem emlékszem. Hét- nyolc évesen írtam egy könyvet valami lóról, egy A5- ös füzetnyi volt, és valamiért nagyon hasonlított a Fekete Szépség című könyvre, amit akkoriban olvastam :P
- rengeteg van, de persze kapásból nemtudnék egyet sem mondani. :P P Most épp Agatha Christie- t olvasok, őt szeretem. Meg pl John Steinbeck- et, most így hirtelen csak ők jutnak eszembe.
- még nem tudom


"... And that was the beginning of fairies..."
Téma zárolva.
Több
16 éve 10 hónapja #331499 Írta: Ben
Ben válaszolt a következő témában: Krónikások rendje - Rendezkedés
Na jó, megpróbálok összekaparni magamról valamit.

18 éves végzős gimnazista, ha minden jól megy, ősztől az ELTE BTK történelem szakos hallgatója. Egyébként bölcsészpalánta, vimpár, félhobbit, bibliofil, félkocka (szeretem beleártani magamat olyan dolgokba, mint pl. HTML, CSS) és mostmár teler is. Efkú minden fenyegetése ellenére is szeretem a bölcsészetet, a humán dolgokat, mint pl. nyelvészet, irodalom, filozófia, történelem, és még az olyan riasztó dolgok is érdekelnek, mint pl. a családfakutatás. A történelmen belül elsősorban az egyetemes középkor érdekel, illetve az ókor (de elsősorban középkorász szeretnék lenni). Továbbá szeretem még a mitológiát, meg a különféle legendákat is (ír-kelta, óskandináv mondakör, stb). Meg a harcművészetek is érdekelnek.

Zeneileg leginkább metált hallgatok, annak szinte minden válfaját, vagy legalábbis nagy részét (avant-garde, alternative, death, doom, gothic, heavy, power, progressive, speed, symphonic, trash). Emellett nagy kedvencem még a középkori zenét játszó Corvus Corax, és szeretem a progresszív rockot (Pink Floyd, Aphrodite’s Child, E Projekt) is, meg a régebbi, mára már klasszikusnak mondható magyar együtteseket/előadókat, mint pl. Omega, Republic, Európa Kiadó, esetenként Kaláka és Bródy.

Szeretem a természetet is, sajnos sok időm nincs rá, de szeretek (illetve nagyrészt csak szeretnék) túrázni és hasonlók. Sokak szerint őrült vagyok, meg hülye, ebben valószínűleg van valami, szokásom idióta és fárasztó szóvicceimmel fárasztani a hozzám közeli embereket. Épp ezért talán nem meglepő, hogy szeretem az angol humort, ld. Monty Python, Mr. Bean, stb, továbbá L’art pour l’art Társulat és egyéb agyament dolgok (nem, ők már nem angolok :D ).


Asszem ennyi.

basking in the sunshine of a bygone afternoon,
bringing sounds of yesterday into this city room.
Téma zárolva.
Több
16 éve 10 hónapja #331476 Írta: fqqdk
fqqdk válaszolt a következő témában: Krónikások rendje - Rendezkedés
helló skacok, tessék gratulálni magatoknak, amiért a tökéletes rendbe kerültetek be, ezzel ugyanis biztosítottátok magatok számára a felhőtlen szórakozást, a más rendeknél szokásos vértizzadás helyett.

na az a helyzet, hogy én rendszerint nem írok semmit, mármint semmi érdemlegeset, én inkább pofázni szeretek mások irományairól, ezt a műfajt kulturáltabb helyeken kritikának, meg értelmezésnek hívják, de ugye kulturáltabb helyeken nem isznak és káromkodnak annyit, mint én szoktam.

kedvenc íróm nincs, kedvenc költőim: Pilinszky, József Attila, Jacopo Belbo.
első "versemet" valami iskolai pályázatra írtam, és szörnyű volt. általában engem szoktak felelősként megnevezni amikor a "kockavers" műfaja szóba kerül, hát igen, a kockavers újrafelfedezője volnék, vagy miagyász.

amúgy 25 éves programozó-fejlesztő-satöbbi vagyok, a bölcsészetet utálom, a bölcsészet művelőivel együtt, és minden nap brutálisan meggyilkolok egy, vagy több bölcsészt, mert különben nagyon elszaporodnak, és kárt tesznek a vetésben.

code a rat the monster on doom in it
Téma zárolva.
Több
16 éve 10 hónapja #331469 Írta: Idril Celebrindal./Fenrir
- versek
- nem tudom, mióta, az első 8 évesen született, de aztán szünet, talán 16 évesen kezdtem újra.
- kedvencek? Tolkien és ez tényleg így van. ezenfelül: Ady, Pilinszky, Radnóti még sorolhatnám, ezek a költők. írók viszont Tolkienen kívül nincsenek, mert inkább csak kedvenc könyveket tartok számon pl. A 22-es csapdája, Száll a kakukk fészkére, A Legyek Ura, A parfüm stb.
- mesterdarabról még nem döntöttem

Amennyit én tudok eddig: a mesterdarabnak olyan valaminek kell lennie, ami méltó módon képviselheti az MTT-t a táboron kívül is (pl. rendezvényeken). gondolom esetünkben vers mondjuk megzenésítve, vagy a kézművesekkel összedolgozva egy kis könyvecske diszes borítóban stb., nem tudom pontosan én sem, de a tábszerv.eket ismerve meg fogjuk tudni időben. lehet hozzá segítséget kérni más rendektől (ez esetben a táborban majd hozzám kell fordulni, Szofi-helyettesként én fogom tartani a kapcsolatot a többi renddel). mi tartani fogunk egy mesterkurzust (pontosabban Szofi), ami felkészít titeket, nem tudom, a többi rendnél ez hogy lesz. az egészet egy mestervizsga zárja le (nem tudom mennyire mondhatom el, de állítólag meg lehet majd bukni rajta, tehát csak az vállaljon mesterdarabot, aki komolyan akarja csinálni, és komolyan is fogja csinálni, és elviseli a vereséget, mert lehet hogy Szofi mint rendvezető elájul a művetektől, olyan jó lesz, de nem biztos, hogy a bírák is.).
Amúgy pedig lehet hozni versesköteteket ha bírjátok:)
Ja és fontos: kinek van otthon Mohácsi-féle középiskolai szöveggyűjteménye? merthogy az kellene. akinek van, azok közül el kéne dönteni, hogy ki vállal plusz cipekedést, és ki melyik kötetet hozza belőle. (ne hozza egy ember mindet, lesz elég cipelnivalónk, én pl. hozok egy Radnóti-összest).

És még valami: a csapatomban (Kékpatak) azzal kezdtük a dolgokat, hogy írtunk egy-egy rövid bemutatkozást, mert nem ismer mindenki midenkit. lehetne itt is egy ilyen, hogy a táborban ne csak bámuljunk egymásra, mint a marhák. (és ne töltsük ezzel a foglalkozásokra szánt időt, mert enélkül isérdekesek lesznek ám!:) ) meg azért mégiscsak jó ismerősök leszünk (sőt a végére talán barátok is...)

Kezdem, bátorításképpen:
Kozák Andrea, 22, harmadéves magyar-töri szakos egyetemista, oroszlán (megfelelő temperamentummal). nehéz felbosszantani, de ha valakinek sikerül... nagyon-nagyon fontosnak tudom tettetni magam, és rendvezető-helyettesként meg aztán pláne, szal ha nagyon idegesítelek benneteket, és túlzásnak tartjátok, szóljatok nyugodtan. a kritikát a legtöbb oroszlánnal ellentétben nagyon jól viselem. előre szólok, hogy én ezt a tábort nem vagyok hajlandó annyira komolyan venni, amennyire a tábvezek elvárnák. én szórakozni megyek, és emellett elvégezni a rendi feladataimat, mert nekem az is szórakoztató lesz. szóval előre szólok, hogy ha valamelyikőtök véresen komolyan venné a keretjátékot, és mélységesen felháborítja, hogy a rendvezető-helyettes már megint a dohányzóban ül a haverjaival, lesz szíves magában füstölögni. ezt azért tartottam fontosnak leszögezni, mert jópár embert elküldtem már a fenébe az eddigi táborok során, mert pl. éjjel háromkor el akartak rángatni a dohányzótól, hogy rámerőszakoljanak egy díszlépéses-vigyázzállásos őrségátadást. én is szeretem csinálni ezt az egészet, de nem mindenáron. és kaptam már fejleordítást csapattárstól, mert a népgyűlésen nem a többiek között ültem, hanem kicsit távolabb, néhány barátommal, mert elegem volt a tömegből. nohát ennyi, ami fontos velem kapcsolatban, ti jöttök.
ÉS ÖRÜLÖK NEKTEK :) :) :) :)

"People cannot gain anything without sacrificing something... That is the principle of Equivalent Trade in alchemy."
Téma zárolva.
Több
16 éve 10 hónapja #331448 Írta: Ben
Ben válaszolt a következő témában: Krónikások rendje - Rendezkedés

Dodiee írta: Én is szemeztem a topiccal de nem akartam első lenni :D

Na ja, csak én vagyok ilyen hülye, h mindenhova (értsd: csapattopik) elsőnek szólok bele. :D Jaigen, Well kimaradt. :P

Meg a mesterdarab is - ugyanazt kérdezem, mint Dodie, pontosan miből ál? Hasonló, mint annak idején a céheknél a mestermunka/mű elkészítése? :-)

basking in the sunshine of a bygone afternoon,
bringing sounds of yesterday into this city room.
Téma zárolva.
Több
16 éve 10 hónapja #331438 Írta: Dodiee
Dodiee válaszolt a következő témában: Krónikások rendje - Rendezkedés
Én is szemeztem a topiccal de nem akartam első lenni :D

Kérdésekre a válasz:

- Versek meg novellák.
- kb 13 éves korom óta, azaz 9 éve.
- Költő: Pilinszky, Arany, Radnóti, Well-of-Souls :D író: Brunella Gasperini stbstb sok van
- Még nem tudom pontosan miből állna egy ilyen.

De gomblukunkat mégis egymás hiánya lakja,
és elválásaink megannyi kis patakja
a visszaérkezés tavába fut be, lásd.
Téma zárolva.
Több
16 éve 10 hónapja #331434 Írta: Ben
Ben válaszolt a következő témában: Krónikások rendje - Rendezkedés
Hát, merészeltem... :oops: A topikkal meg reggel óta szemezgettem, h jé, még mindig senki, aztán este írtam, és lám. :-)

Addig is pofátlanul válaszolnék a feltett kérdésekre, ha nem gond:
- verseket időnként, bár nálam ez ihletfüggő, ami mostanában valahol elmaradt :-)
- kb. 2005 tavasza óta
- huhh, sok van ilyen. költők közül leginkább Pilinszky, Babits, Radnóti, Weöres, Poe, Villon, de van még sok, akit szeretek olvasni; írók közül nem tudom, sok van: Umberto Eco, Szerb Antal, Szabó Magda, Örkény, ilyesmi.
A sorrend persze random és nem is teljes a lista. :-)

basking in the sunshine of a bygone afternoon,
bringing sounds of yesterday into this city room.
Téma zárolva.
Több
16 éve 10 hónapja #331385 Írta: Szofi
Szofi válaszolt a következő témában: Krónikások rendje - Rendezkedés
üdv, Ben! :D Örültem ám nagyon, amikor megláttam, h te is jössz:) És meg is akartalak ám keresni. Remélem, a többiek is idetalálnak majd. Addig is feltenném a kérdéseket, amire szeretném, ha mindenki válaszolna majd.

Milyen műfajban alkotsz?
Mióta?
Kedvenc költő / író? (Korszak, kötet, műcím esetleg.)
Akarsz-e a táborban mesterdarabot készíteni?

Üdv: Lómelind

"Ölelj örömödbe, Fényhozó!"
/W.S.: Médeia/
Téma zárolva.
Több
16 éve 10 hónapja #331374 Írta: Ben
Ben válaszolt a következő témában: Krónikások rendje - Rendezkedés
Hmm, sehol senki? :look:

basking in the sunshine of a bygone afternoon,
bringing sounds of yesterday into this city room.
Téma zárolva.
Több
16 éve 10 hónapja - 16 éve 4 hónapja #331013 Írta: Ulmo
Krónikások rendje - Rendezkedés téma létrehozva Ulmo által
Ebben a topicban lehet elkezdeni, egyeztetni a rendek munkáját.
Téma zárolva.
Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 0.235 másodperc

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére