Kézművesek rendje - Rendezkedés

Több
16 éve 3 hónapja #350897 Írta: Newra
Newra válaszolt a következő témában: Kézművesek rendje - Rendezkedés
Pápá Mindenkinek! :closed:

Van mi arany, bár nem fénylik...
Téma zárolva.
Több
16 éve 3 hónapja #350857 Írta: Tünde
Tünde válaszolt a következő témában: Kézművesek rendje - Rendezkedés
Mindenkinek igen boldogságos ünnepeket kívánok!!!
Ezennel elbúcsúzom a rendtől :closed: köszönöm, hogy eljöttetek és kibírtátok velünk :hello: :bounce:

"Anyává csakis a gyerek tehet - nem az apa"
Téma zárolva.
Több
16 éve 3 hónapja #350619 Írta: Ulmo
Ulmo válaszolt a következő témában: Kézművesek rendje - Rendezkedés
Szolgálati közlemény

Kedves rendi tagok!

A 2008. évi tábor szervezése elkezdődött, ezért az idei tábor főszervezőjének kérésére a 2007. évi tábor topicjai bezárásra kerülnek. Vasárnap estig még szabad a vásár, akkor minden csapat-, rendi- és szervezői topic bezárásra kerül, és átköltözik az Archívumba.

Szolgálati közlemény vége
Téma zárolva.
Több
16 éve 8 hónapja #337797 Írta: Erna
Erna válaszolt a következő témában: Kézművesek rendje - Rendezkedés
öööö sokat irunk

Zavard össze a világot!!!! Mosolyogj hétfőn!!
Téma zárolva.
Több
16 éve 8 hónapja #336137 Írta: Aeglos
Aeglos válaszolt a következő témában: Kézművesek rendje - Rendezkedés

Missy írta: -Kézműves kiskönyv: Csak 3d-s kiskönyvem van. :roll: Az jó?


Teljesen jó akármi.
Megvagyunk nélküle is, de jó ha van, lehet belőle ötleteket nézegetni.
Ha valakinek nincs otthon ilyen könyve nehogy a tábor miatt vegyen, csak azért írtam, hogy akinek van az hozza.
Pl.: Karkötőcsomózásnál nagyon jó mintákat lehet kinézni belőle, amiket én pl. fejből nem tudnék kitalálni, csak az alapokat tudom megmutatni.
Ha ilyen 3D-s cucc van az sem rossz, az a fontos, hogy Te használhatónak tartsd.

And in the sea there is a fish
A fish that has a secret wish.
Téma zárolva.
Több
16 éve 8 hónapja #336017 Írta: Missy
Missy válaszolt a következő témában: Kézművesek rendje - Rendezkedés
-Gyógyszeresfiola: Talán van itthon..
-Mécsestartót tok vinni.
-Keverőtált is tok
-Kézművs kiskönyv: Csak 3d-s kiskönyvem van. :roll: Az jó?

Sötét fellegek úsztak lomhán az égbolton, követve az ifjú tünde útját az erdei ösvényen.
(Tünde énem,félig meddigLevinhood, DH2000. segítségével)
Téma zárolva.
Több
16 éve 8 hónapja #335931 Írta: Aeglos
Aeglos válaszolt a következő témában: Kézművesek rendje - Rendezkedés
Gyermekeim Azúrban!

Most írom le, hogy mi köll a táborhoz, mert még van remény, hogy beszerzitek ami nincs a következő 2 napban.

-dróthajlító fogó (lesz 3-4 darab, de egyszerre 18-an szeretnénk dolgozni...)
-harapófogó
-kis edényke / gyógyszeresfiola a gyöngyöknek
-díszgyöngy: olyan, amit egyesével lehet csak venni, ilyesmit nem veszünk a költségvetésből, csak az alapgyöngyöket.
-fehér/világos pamut anyag batikoláshoz
-üvegnemű: mécsestartó, befőttesüveg, kistányér, tintatartó, váza, palack, stb... (Üvegfestéshez kell. Csak a mesterdarabosoknak jut rézzel szegett fémkeret.)
-teniszlabda a meteorkészítéshez, amennyiben nem babzsákosat szeretnél.
-keverőtál (Tudom, hogy egyértelmű, mégsincs soha kéznél, és papíron nem lehet normálisan keverni. Biztos van otthon valami műanyaglapod, vagy zsúrtányérod.)
-kézműves kiskönyvek: sokat segíthetnek a mintákban, érdemes lapozgatni őket munka közben / előtt.

Update: az érzékeny fülűek részére vetünk 4 pár ezüst fülbevalóalapot. A drót sajnos réz, így el fog ütni színben, akit ez zavar, hozhat ezüst színű vagy acéldrótot.

Ha eszembe jut valami, írok még.

And in the sea there is a fish
A fish that has a secret wish.
Téma zárolva.
Több
16 éve 8 hónapja #335706 Írta: Aeglos
Aeglos válaszolt a következő témában: Kézművesek rendje - Rendezkedés
Nos.

Jelképünk még mindig nincs.
Bajban leszünk az első foglalkozáson, hogy mit festünk majd a pelerin hátára, nem gondoljátok? :wink: Persze megtervezhetem én is, de az nem olyan izgalmas Nektek...

Természetesen nem szabályos tünde címert kellene a rendnek tervezni, mivel az egy adott családnak, vagy személynek volt a szimbóluma, nálunk meg különféle népcsoportból származó tündék is lesznek.

Ha valamelyik szerszámot választjuk jelképnek, azt is úgy kéne kidolgozni, hogy TÜNDÉS legyen...
Lehet egy szál ecsetet is úgy megfesteni, hogy jól mutasson...

Egyébként nem feltétlenül kell kézműves szimbólumot beleszőni a rajzba, elég ha van egy jelkép, ami csak a mienk, szép, és megkülönböztet.

Lehet rajzot szkennelni, photoshoppal alkotni, képet belinkelni a netről, amiben használható elemek vannak...
Kiváncsiak vagyunk minden ötletre...

Ha van valaki, aki szívesen terevzne jelképet, de nem tudja beszkennelni, vagy túl későn olvassa ezt amikor már nincs ideje gépbe vinni az ötleteit az sem baj, hozzátok el az összes ötletet, tervezetet a táborba papíron, és ott majd szavazunk, hogy melyik ábra a legérdemesebb a textilen való szereplésre. :wink:

Hmm... Olyan jelképet várok, ami egy esetleges Szilmarilok filmadaptációban jól nézne ki a tünde mester kosztümjén... 8) (Én mindig álmodozom... :oops: )

And in the sea there is a fish
A fish that has a secret wish.
Téma zárolva.
Több
16 éve 8 hónapja #334854 Írta: Aeglos
Aeglos válaszolt a következő témában: Kézművesek rendje - Rendezkedés
Sajnos bőrözni idén mégsem fogunk, nem fér bele anyagilag.
Osztottunk, szoroztunk, de sajnos ez egy drága dolog... :(
A bőr még hagyján, már magában is sok lenne, de mellé a speci lyuggatók, festékek, egyéb kellékek...

Aggodalomra nincs ok, enélkül sem fogunk unatkozni... :)

Ha szeretnétek, csinálhatunk olyat is (és ez nem csak alkarvédőre korlátozódna), hogy összeülünk együtt tábor után (kézművestali :D ), és közös kasszából összehozunk egy bőrözést. Mondjuk mindenki belead egy ezrest, vagy ki tudja, amennyien leszünk, és akkor lehet mindenféle szépségeket készíteni, amire itt nem nyílik lehetőség.
Persze csak ha bánjátok, hogy kimarad, és még tábor után is lesz kedvetek kiejteni, vagy elolvasni a "kézműves" szót... :twisted:

Már lassan egyébként kezdődik a visszaszámlálás...
Holnaptól már csak 10 nap! :D

And in the sea there is a fish
A fish that has a secret wish.
Téma zárolva.
Több
16 éve 9 hónapja #333161 Írta: Nóli i linantea
Nóli i linantea válaszolt a következő témában: Kézművesek rendje - Rendezkedés

Newra írta:

Nóli i linantea írta: Hát a hidrofób elviekben fél a víztől, taszítja a vizet, taszítódik a víztől.


Csak én nem értem, hogy ez most hogy jön ide? :oops: :D

A hidrofób után zárójelben megjelent egy kérdőjellel hogy vízálló. Én meg nem rég érettségiztem :wink:

If I promise not to kill you, can I have a hug?
Téma zárolva.
Több
16 éve 9 hónapja #333156 Írta: Newra
Newra válaszolt a következő témában: Kézművesek rendje - Rendezkedés

Nóli i linantea írta: Hát a hidrofób elviekben fél a víztől, taszítja a vizet, taszítódik a víztől.


Csak én nem értem, hogy ez most hogy jön ide? :oops: :D

Van mi arany, bár nem fénylik...
Téma zárolva.
Több
16 éve 9 hónapja #332905 Írta: Nóli i linantea
Nóli i linantea válaszolt a következő témában: Kézművesek rendje - Rendezkedés
Hát a hidrofób elviekben fél a víztől, taszítja a vizet, taszítódik a víztől.

If I promise not to kill you, can I have a hug?
Téma zárolva.
Több
16 éve 9 hónapja #332900 Írta: Olosta
Olosta válaszolt a következő témában: Kézművesek rendje - Rendezkedés

Remzymama/Tünde írta:

Olosta írta: No, kiderítettem, hogy alkarvédőhöz a legideálisabb a 2-3 mm vastagságú marhabőr. :wink:

Nézelődtem is a neten, hogy hol mennyi, ennél az egynél találtam megfelelőt:
Az Amerikai-Magyar Bőrkernél a hidrofóbizált (vízálló?) marhabőr 2,2-2,4 mm 5500 Ft/m2 + ÁFA


bocsánat a belepofért
ez borzalmasan drága


Tudom, de ha tudsz olcsóbban, akkor az is jó. Igazából a neten nem sok helyen van fent konkrét árlista is. :? Jobb lenne személyesen körbeérdeklődni, vagy cipész/bőrdíszműves/hagyományörző ismerőstől szerezni bőrt.

(Egyébként meg ÁFÁval együtt mennyi ez? 7000-7500 Ft/m2? Az nem is olyan sok ilyen vastag bőrért (legalább is ahhoz képest, amilyen bőrárakat én láttam). )

"...megfordulok, s álmodom,
egy másvilágba távozom..."
Téma zárolva.
Több
16 éve 9 hónapja #332899 Írta: Tünde
Tünde válaszolt a következő témában: Kézművesek rendje - Rendezkedés

Olosta írta: No, kiderítettem, hogy alkarvédőhöz a legideálisabb a 2-3 mm vastagságú marhabőr. :wink:

Nézelődtem is a neten, hogy hol mennyi, ennél az egynél találtam megfelelőt:
Az Amerikai-Magyar Bőrkernél a hidrofóbizált (vízálló?) marhabőr 2,2-2,4 mm 5500 Ft/m2 + ÁFA


bocsánat a belepofért
ez borzalmasan drága

"Anyává csakis a gyerek tehet - nem az apa"
Téma zárolva.
Több
16 éve 9 hónapja #332898 Írta: Olosta
Olosta válaszolt a következő témában: Kézművesek rendje - Rendezkedés
No, kiderítettem, hogy alkarvédőhöz a legideálisabb a 2-3 mm vastagságú marhabőr. :wink:

Nézelődtem is a neten, hogy hol mennyi, ennél az egynél találtam megfelelőt:
Az Amerikai-Magyar Bőrkernél a hidrofóbizált (vízálló?) marhabőr 2,2-2,4 mm 5500 Ft/m2 + ÁFA

"...megfordulok, s álmodom,
egy másvilágba távozom..."
Téma zárolva.
Több
16 éve 9 hónapja #332679 Írta: dorwinion
dorwinion válaszolt a következő témában: Kézművesek rendje - Rendezkedés
Szín: Nekem teljesen mindegy, mindent szeretek. Bár mostanában a pirosas-sárgás-narancsos a kedvenc. Meg a kékes-zöldes-barnás-bronzos. :lol:

Bőr: Határozottan tetszik az ötlet. Egy incifincit sem értek hozzá, de majd ti jól megtanítjátok! :D

Ha nevetek, boldog leszek. Ezért tovább nevetek... :-)
Téma zárolva.
Több
16 éve 9 hónapja #332524 Írta: Annis
Annis válaszolt a következő témában: Kézművesek rendje - Rendezkedés
Festéshez egyrészt lehet konkrétan bőrfestéket kapni. Illetve amit írtam, hogy az üvegfestékhez való kontúrfesték is jó hozzá. Pl vékony ezüst minta stb készítéséhez.

Nem minden vándorút céltalan /J.R.R. Tolkien/
Téma zárolva.
Több
16 éve 9 hónapja #332514 Írta: Olosta
Olosta válaszolt a következő témában: Kézművesek rendje - Rendezkedés
Ok, ha bírja a költségvetés, akkor részemről mehet az alkarvédőgyártás.
Viszem a sajátomat mintának. :wink: Bár az íjászoknál biztosan lesz még, és talán azokat is kölcsönkérhetjük tanulmányozás céljából.

Én tudok bőrboltot Szegeden és Kecskeméten is.

Budapesti bőrboltok ( bordiszmu.lap.hu -ról):
Tibike Bőrike Bt.
Amerikai-Magyar Bőrker zRt.
DORAX Kft.
Winkler Bőr Rt.

Illetve ez meg Pomázon van:
LA-Impex Bt.

Festeni nemtom mivel lehet. Illetve azt tudom, hogy alkoholos filccel lehet rá rajzolni. Meg mintha ilyen forrasztóbigyulával lehetne rá mintát égetni.

Aki megveszi a bőrt feltétlenül mondja meg az eladőnak, hogy mihez lenne, és kérje a segítségét! Illetve én is igyekszem megtudni, hogy alkarvédőhöz milyen fajtájú és vastagságú bőrt érdemes beszerezni. :wink:

"...megfordulok, s álmodom,
egy másvilágba távozom..."
Téma zárolva.
Több
16 éve 9 hónapja #332504 Írta: Aeglos
Aeglos válaszolt a következő témában: Kézművesek rendje - Rendezkedés

Olosta írta: valóban szeretnénk-e alkarvédőt készíteni!


Szeretnénk. Ez nem kérdés.

Lyukasztóból nem baj, ha csak egy van, mivel azt meg lehet csinálni a legelején, végiglyukasztjuk az összes bőrt ott ahol kell, nem valami hosszú idő. Ha mégis lassan menne, nem kell mindenkinek ugyanakkor használni, amíg másnál van a bőrlyukasztó, el lehet kezdeni festeni.

Ha 8000 körül találunk egy m2 bőrt, az szerintem jó, ennyit megér a mulatság. A "bőrbolt" mit takar? Budapesten hol lehet találni? Ha nem tudtok Bp-en az is jó, hogy valaki megveszi a cuccot és hozza táborba, a pénzt meg átutaljuk.

And in the sea there is a fish
A fish that has a secret wish.
Téma zárolva.
Több
16 éve 9 hónapja #332475 Írta: Olosta
Olosta válaszolt a következő témában: Kézművesek rendje - Rendezkedés
Az alkarvédő nem lehet puha, vékony bőrből! Szépnek szép, és egyszerűbb vele dolgozni, de nem tölti be a funkcióját!
A vastagabb bőr viszont drágább. Tavaly Szegeden az ilyen bőröknek 2000-3000 Ft körül volt kilója, és ráadásul kisebb darabban voltak, mint amekkora egy alkarvédőhöz kell (azt meg nem egészséges több darabból összeeszkábálni).
1 m2 (négyzetméter, csak a kettes nem megy fel felsőindexbe) puhább bőr (amiből én táskát varrok) meg olyan 6000-7000 Ft-tól felfele van. Képzelhetitek, hogy akkor a vastagabb mennyibe kerül (én is csak elképzelem, mert nem tudom pontosan, de biztosan sokkal drágább).
Továbbá nem elég, ha bőrünk van. Mindenféleképpen kell az alkarvédő készítéséhez lyukasztóvas is. Nekem van ugyan -- az MTT-nek meg volt (legjobb tudomásom szerint elveszett) --, de ha csak én viszem a sajátomat az nem elég, ha többen is dolgozunk ilyen tárgyakon.
Ezeknek tudatában gondolkozzunk tovább azon, hogy valóban szeretnénk-e alkarvédőt készíteni!

(A félreértések elkerülése érdekében: én örülnék a legjobban, ha karkötőkön kívül végre mást is kreálhatnánk bőrből! De sajnos ez nagyon drága mulatság. :( )

Színekhez: amiket Annis írt + sárga és narancs. :wink:

"...megfordulok, s álmodom,
egy másvilágba távozom..."
Téma zárolva.
Több
16 éve 9 hónapja #332462 Írta: Annis
Annis válaszolt a következő témában: Kézművesek rendje - Rendezkedés
Szín: sötétlila, bordó, fekete, barna, kék, zöld, nemeznél a tiszta (törtfehér) is... ezek nálam mindenre érvényesek...

Bőrözés: Nekem nagyon tetszik az ötlet. Eddig bőrrel csak festés szinten dolgoztam amikor egy régi bőrtáskámat alakítottam át. Higítóval vagy alkohollal lehet tisztítani a felületet, viszont mintát festeni nem könnyű a bőrfestékkel. De az üvegfestékhez való kontúrfestékkel rajzoltam rá motívumot és az teljesen megmaradt rajta és az gondolom üvegfestéshez lesz is.
Beszerzésnél érdemes bőrboltokban megkérdezni, hogy nincsenek-e bőrdarabjaik amiket már nem tudnak haználni, mert azokat már igen olcsón meg lehet kapni. Bár így nem 1x2 méteres hanem kisebb nagyobb darabokban van, de ahova én szoktam járni ott mindíg ki vannak rakva kosárba és lehet válogatni.
A másik amit még érdemes megpróbálni, hogy turiban keresni olyan bőrruhákat, vagy bőr cuccokat ahol az anyag megfelel a kívánalmaknak mert azt utána szét lehet szabni és a kilós turikban fillérekért hozzá lehet jutni.

Nem minden vándorút céltalan /J.R.R. Tolkien/
Téma zárolva.
Több
16 éve 9 hónapja #332460 Írta: Nóli i linantea
Nóli i linantea válaszolt a következő témában: Kézművesek rendje - Rendezkedés
Mindenből KÉK :D (szerencse hogy nem vagyok egysíkú) :wink:

If I promise not to kill you, can I have a hug?
Téma zárolva.
Több
16 éve 9 hónapja #332445 Írta: Aeglos
Aeglos válaszolt a következő témában: Kézművesek rendje - Rendezkedés
Nos.

Érdekelne, hogy milyen színeket szeretnétek használni, mert azokból értelemszerűen több kell.
:arrow: gyöngyékszer
:arrow: batikolás
:arrow: meteor (szalag színe, babzsák színe)
:arrow: nemezfülbevaló (egy fülbevaló 2 színből áll, de lehet kombináni is...)
A többihez is írhattok, de ott alapból mindenféle színt veszünk, mert elvileg a csapatoknak is szüksége lehet mondjuk textilfestékre, és azt ugyanúgy használhatjuk mi is...

Mindenből lesz mindenféle szín, vagyis minden színből egy kevés, de nem akarok olyat, hogy ott találjátok ki, hogy mindenkinek a lila a kedvenc színe, ami 5 perc után elfogy... :)

Bőrözés:

Van kedvetek hebet (íjászok kézvédője) készíteni? Ez bőrből van, és az alkar belső részét védi, a másik oldalon bőrszíjakkal, vagy egyéb szalagokkal lehet összefűzni, és valami szép tündés díszítést is kitalálhatnánk hozzá. Ha valaki szeretne ilyet készíteni, akár mesterdarabnak is viheti majd, mert a harcosok rendi vezetője (Faun/Márk) kért meg erre és ő adta az ötletet is.

Ha tudjátok, hogy hol lehet olcsón bőrt kapni (olyan 1x2 méteres darab kéne, de elég darabokban is) az ne tartsa magában, mert bőrre sajnos nem tudok lelőhelyet. Olyan kéne, aminek a belső vele velúr (bolyhos) a külső fele meg nubuk (fényes, de nem lakk). Valaki dolgozott már közületek bőrrel?

Mindenképpen szeretném felvenni ezt a tevékenységet is a rendi programok közé, mert nagyon jó ötletnek tartom, és ez olyan dolog, amit még alig próbált ki valaki szal újdonság lesz a rend nagy részének.

Azt még elmesélem, hogy a rendi foglalkozások 3 órásak lesznek, ebből az első két órában együtt leszünk és egy új, mesterdarabnak is beváló tevékenységre koncentrálunk, majd a további 1 órában forgószínpadszerűen el lehet menni belekóstolni a többi rend programjába, de nálam is maradhattok. Ebben az utolsó órában fognak előtérbe kerülni azok a dolgok amik egyszerűbbek, egy óra alatt elkészíthetőek, mint üvegfestés, karkötőcsomózás, batikolás.
Természetesen ha valaki nagyon-nagyon nem akar lándzsát díszíteni, vagy gyöngyékszert készíteni a 2 óra alatt, akkor lehetősége lesz arra is, hogy akkor fesse ki a befőttesüvegét, és utána a +1 órában mehet táncolni, vagy ahová gondolja...

And in the sea there is a fish
A fish that has a secret wish.
Téma zárolva.
Több
16 éve 9 hónapja #331972 Írta: Olosta
Olosta válaszolt a következő témában: Kézművesek rendje - Rendezkedés

Stara írta: Olosta, ez a zászlós dolog nagyon jól néz ki, de én még a meteorhoz sem értek, szóval ugye lesz valaki, aki megtanítja? :D


Elég, ha a legalapabb pörgetést tudja az ember, azt nem olyan nehéz megtanulni, majd megmutatom (az az igazság, hogy annál többet én sem tudok). Mintha Nudli is tudna meteorozni, ugye jól emlékszem?

"...megfordulok, s álmodom,
egy másvilágba távozom..."
Téma zárolva.
Több
16 éve 9 hónapja #331970 Írta: Stara
Stara válaszolt a következő témában: Kézművesek rendje - Rendezkedés
Olosta, ez a zászlós dolog nagyon jól néz ki, de én még a meteorhoz sem értek, szóval ugye lesz valaki, aki megtanítja? :D
Téma zárolva.
Több
16 éve 9 hónapja #331946 Írta: Nóli i linantea
Nóli i linantea válaszolt a következő témában: Kézművesek rendje - Rendezkedés
Találtam Hűvösvölgyben 150 Ft/db teniszlabdát.
Én vettem most 3 db-ot meteorhoz (bár majd szeretnék babzsákosat is :mrgreen: ) Kéri valaki még hogy hozzak neki is?

If I promise not to kill you, can I have a hug?
Téma zárolva.
Több
16 éve 9 hónapja #331900 Írta: Olosta
Olosta válaszolt a következő témában: Kézművesek rendje - Rendezkedés
Mestermunkához egy ötlet:
Készíthetnénk csodaszép zászlókat (swing flag), amiket a táncosok kezébe adva, és az alapokat megmutogatva nekik (ugyanúgy kell bánni vele, mint a meteorral), hűdegyönyörű dolgokat tudnának művelni. Pl. ilyet (a zenét nem kell figyelembe venni):

"...megfordulok, s álmodom,
egy másvilágba távozom..."
Téma zárolva.
Több
16 éve 9 hónapja #331819 Írta: Newra
Newra válaszolt a következő témában: Kézművesek rendje - Rendezkedés
Tudom, hogy már elmúlt vasárnap, de azért én is leírom miket szeretnék csinálni. :P

Amit mindenképpen szeretnék (itt egy felsorolás következik az összes technikáról, amiről Aeglos írt :mrgreen: ). Na jó szóval: batikolás, meteorkészítés, fülbevalókészítés, üvegfestés.

Van mi arany, bár nem fénylik...
Téma zárolva.
Több
16 éve 9 hónapja #331769 Írta: Annis
Annis válaszolt a következő témában: Kézművesek rendje - Rendezkedés

Aeglos írta: Annis: örülnék, ha megkérdeznéd.

Mondtad ezen kívül, hogy a füled allergiás a bizsura. Neked azt tudom javasolni, hogy vegyél gyöngyboltban (Üllői út, vagy Király utca) ezüstözött fülbevaló alapot+függesztőt, hogy biztos ne maradj hoppon. Valószínüleg ilyesmire sajnos nem futja a tábori költségvetésből, de majd megnézem, hogy mennyibe kerül, és ha kibírható, veszek néhányat én is.


Beszélek vele amint tudok, viszont pécs vagyok úgyhogy kétlem hogy az Üllői utra vagy a Király utcába megyek majd fülbevaló alapot keresni, de azért köszi a tippet

Nem minden vándorút céltalan /J.R.R. Tolkien/
Téma zárolva.
Több
16 éve 9 hónapja #331766 Írta: Nóli i linantea
Nóli i linantea válaszolt a következő témában: Kézművesek rendje - Rendezkedés
Jujj de jó, nem is tudtam hogy van ezüstözött is :)
Rég nem ovltam a király utcaiban :)
Dejóóóó :D
Üllői útiban viszont én még nem láttam..

If I promise not to kill you, can I have a hug?
Téma zárolva.
Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 0.210 másodperc

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére