Kézművesek rendje - Rendezkedés

Több
16 éve 10 hónapja #331763 Írta: Aeglos
Aeglos válaszolt a következő témában: Kézművesek rendje - Rendezkedés
Annis: örülnék, ha megkérdeznéd.

Mondtad ezen kívül, hogy a füled allergiás a bizsura. Neked azt tudom javasolni, hogy vegyél gyöngyboltban (Üllői út, vagy Király utca) ezüstözött fülbevaló alapot+függesztőt, hogy biztos ne maradj hoppon. Valószínüleg ilyesmire sajnos nem futja a tábori költségvetésből, de majd megnézem, hogy mennyibe kerül, és ha kibírható, veszek néhányat én is.

And in the sea there is a fish
A fish that has a secret wish.
Téma zárolva.
Több
16 éve 10 hónapja #331756 Írta: Annis
Annis válaszolt a következő témában: Kézművesek rendje - Rendezkedés
Drót szempontjából pont a kreatív üzlet nem túl olcsó... simán be lehet menni mezőgazdasági, kertészeti szerszám stb. szaküzletbe és kérni kötöződrótot fém színben... ott kipakolnak néhány félét a pultra, majd értetlenül nézn ha elmondod mire kell viszont töredék áron mint a kreatív boltban...
Barátnőm szokott csinálni (elég komolyna fogllakozik vele) és ő mondta hogy ilyen helyeken érdemes beszerezni... ha gondoljátok szívesen beszélek vele hogy ő pontosan hogy s mint szokta...

Nem minden vándorút céltalan /J.R.R. Tolkien/
Téma zárolva.
Több
16 éve 10 hónapja #331728 Írta: Olosta
Olosta válaszolt a következő témában: Kézművesek rendje - Rendezkedés

Nóli i linantea írta: Kreatív boltban van aránylag olcsón ezüstözött drót, de az elég vékonka. Szal olyan gyöngyállatosdihoz megfelelő,


Kreatív boltban minden beszerezhető, akár olcsón is, ez tény. De számunka az a legjobb, ha egyáltalán nem kell érte fizetni (és persze azért nem is törvénybe ütköző a tulajdonba vétele). :wink:

"...megfordulok, s álmodom,
egy másvilágba távozom..."
Téma zárolva.
Több
16 éve 10 hónapja #331720 Írta: Nóli i linantea
Nóli i linantea válaszolt a következő témában: Kézművesek rendje - Rendezkedés
Kreatív boltban van aránylag olcsón ezüstözött drót, de az elég vékonka. Szal olyan gyöngyállatosdihoz megfelelő,

If I promise not to kill you, can I have a hug?
Téma zárolva.
Több
16 éve 10 hónapja #331703 Írta: dorwinion
dorwinion válaszolt a következő témában: Kézművesek rendje - Rendezkedés
Én is sárgarézt tudok hozni, de abból elméletileg sokat. (Akkor még egyeztetek a szülőkkel. :wink: ) Ezüstözöttre nem emlékszem, hogy lenne. :cry:

Ha nevetek, boldog leszek. Ezért tovább nevetek... :-)
Téma zárolva.
Több
16 éve 10 hónapja #331698 Írta: Olosta
Olosta válaszolt a következő témában: Kézművesek rendje - Rendezkedés

dorwinion írta:

Olosta írta: Lesz elvileg drótékszer-kíszítés is, de ennek két feltétele van:
1. tudjak szereni drótot (már ráállítottam a témára apukámat)...


Milyen drótra van szükség? Lehet, hogy tudok segíteni. :P


Leginkább olyanra, ami drótnak néz ki. :P
No, de hogy komoly legyek, és megcsömörlött (by Nellas :wink: ), olyan drót kell, amiből tudunk ékszert hajlítgani, olyanokat, amilyen az Aeglos által belinikelt oldalon ( inesita.fw.hu/ ) is vannak.
Én sárgaréz drótot tudok leginkább hozni, de tök jó lenne, ha mondjuk ezüstözött drót is lenne.
Vastagságra meg asszem olyan max. 1 mm-es legyen, ill. ennél vékonyabb.

Pacific lekvár zsííírjó!!!!!!! Főleg a meggyes. Asszem a Lidliben lehet kapni. Nekem, ha jól csal az emlékezetem van itthon pár db. olyan üvegem. :D

"...megfordulok, s álmodom,
egy másvilágba távozom..."
Téma zárolva.
Több
16 éve 10 hónapja #331686 Írta: dorwinion
dorwinion válaszolt a következő témában: Kézművesek rendje - Rendezkedés

Olosta írta: Lesz elvileg drótékszer-kíszítés is, de ennek két feltétele van:
1. tudjak szereni drótot (már ráállítottam a témára apukámat)...


Milyen drótra van szükség? Lehet, hogy tudok segíteni. :P

Ha nevetek, boldog leszek. Ezért tovább nevetek... :-)
Téma zárolva.
Több
16 éve 10 hónapja #331679 Írta: Aeglos
Aeglos válaszolt a következő témában: Kézművesek rendje - Rendezkedés

Nóli i linantea írta: Tudtommal az üvegfestéshez kell.


A PACIFIC márkájú lekvárnak van többszögű (nem kerek) üvege, ezért nem folyik szét a festék, miközben kifested. Van még egy másik lekvármárka is (sajnos elfelejtettem a nevét, de szupermarketek polcán biztos megtalálod, lehet, hogy a DARBO) aminek még jobban szögletes a széle, és maga az üveg is szebb, de az drága lekvár, a PACIFIC az olcsó, de finom.
Ilyet érdemes beszerezni.

Ja és olyan befőttesüveget nem szeretnék látni, amin az odaragasztott papír maradványai éktelenkednek, le lehet mosni benzinnel, vagy körömlakklemosóval. Mécsestartók lesznek belőle, hisz' Valinorban ünnep van! :)

And in the sea there is a fish
A fish that has a secret wish.
Téma zárolva.
Több
16 éve 10 hónapja #331632 Írta: Nóli i linantea
Nóli i linantea válaszolt a következő témában: Kézművesek rendje - Rendezkedés
Tudtommal az üvegfestéshez kell.

If I promise not to kill you, can I have a hug?
Téma zárolva.
Több
16 éve 10 hónapja #331627 Írta: Stara
Stara válaszolt a következő témában: Kézművesek rendje - Rendezkedés
Nekem tetszenek tervezettek, és szerintem a meteorhoz lehet egyszerűen beszerezni teniszlabdát,szokott lenni tescogazdaságos kiszerelésben is,az úgy nem is olyan drága.
Fogót tudok vinni kombináltat, meg talán dróthajlító is van. Befőttesüveg mire kell, csak, hogy mekkorát keressek?
Téma zárolva.
Több
16 éve 10 hónapja #331605 Írta: Nóli i linantea
Nóli i linantea válaszolt a következő témában: Kézművesek rendje - Rendezkedés
Óóóóó pedig lehetnének a rendi jelképek a dróthajlítófogó, meg a lombfűrész, szög és kalapács. Hisz seeeeeenki nem hiszi rólunk hogy gonoszkák vagyunk :heu:

If I promise not to kill you, can I have a hug?
Téma zárolva.
Több
16 éve 10 hónapja #331599 Írta: Annis
Annis válaszolt a következő témában: Kézművesek rendje - Rendezkedés
Üdv!

Először is elnézést hogy csak most írok, de pénteken volt egy talpműtétem és eléggé kiütöttek a fájdalomcsillapítók és egyéb gyógyszerek ahhoz hogy ülni se nagyon tudjak...

Jelképként nekem is kézműves eszközök jutottak szembe, vagy ha már fák kora akkor Valinor fái is szerepelhetnének rajta... (az szerintem szépen is mutat)

Amiket Aelos kitalált, nekem mind tetszenek, annyi kiegészítést tennék hozzá, hogy vannak technikák amiket össze is lehet kötni.
Én pl egy-két hete készítettem egy viszonylag egyszerű táskát úgy, hogy natúr színű vászonszatyrot (az a hosszúfülű verzió amit minden második ember vállán látni csak gondoltam a enyém ne legyen már olyan átlagos) textilfestékkel befestettem és utána szalvétát tettem rá... ehhez végülis csak egy vászonszatyorra van szükség, mert a festék ugyanaz mint a batikolásnál ragasztó meg mint a decoupage-nál...

Drótékszert én is szívesne készítenék, rmeélem tudok majd hozzá fogót szerezni...

Utolsó kérdés, lehetne a fülbevalókat ezüst foglalattal csinálni?
Ugyais bolondulok a fülbevalókért de 10 perc után begyullad a fülem ha bizsu van benne...

Nem minden vándorút céltalan /J.R.R. Tolkien/
Téma zárolva.
Több
16 éve 10 hónapja #331590 Írta: Aeglos
Aeglos válaszolt a következő témában: Kézművesek rendje - Rendezkedés
Ne dróthajlító fogó legyen a rendi jelkép, mert még azt hiszik rólunk, hogy valami vallató-kínzó banda vagyunk... 8O
:mrgreen:

And in the sea there is a fish
A fish that has a secret wish.
Téma zárolva.
Több
16 éve 10 hónapja #331504 Írta: Olosta
Olosta válaszolt a következő témában: Kézművesek rendje - Rendezkedés

Nellas írta: Rendi jelkép: ... tehát nem dróthajlító fogó :-)


Pedig mekkora jól nézne már ki! :mrgreen:

Nóli: 1000 Ft-ért????!!!!! Tyűű......... azt nagyon meg kellett volna venned!

"...megfordulok, s álmodom,
egy másvilágba távozom..."
Téma zárolva.
Több
16 éve 10 hónapja #331502 Írta: Nellas
Nellas válaszolt a következő témában: Kézművesek rendje - Rendezkedés
Rendi jelkép: sztem mindenképpen a mesterségünk eszközei közül kéne választani, pl. ecset, vagy ilyesmi, olyan, amit szépen meg is lehetne csinálni és illene az első korhoz (tehát nem dróthajlító fogó :-)

Ja és nagyon-nagyon örülök, hogy ebben a rendben vagyok, mert a leírtak alapján nagyon jó lesz :-D

"Csak engedj élni... tüzekbe nézni...
tilinkószónál... mesét mesézni..."
Téma zárolva.
Több
16 éve 10 hónapja #331498 Írta: Nóli i linantea
Nóli i linantea válaszolt a következő témában: Kézművesek rendje - Rendezkedés
Nem tudjátok be lehet szerezni valahol ezüst fülbevaló alapokat?
Én is majdnem vettem múltkor piacon 1000 Ftért 6 db-os készeletet, de anyám nem engedte meg :roll:

If I promise not to kill you, can I have a hug?
Téma zárolva.
Több
16 éve 10 hónapja #331487 Írta: Olosta
Olosta válaszolt a következő témában: Kézművesek rendje - Rendezkedés
Fogókat be lehet még venni piacon is. Én legalább is ott vettem 1700 Ft-ért egy 6 db-os készletet (van benne többféle fogó, meg vágóalkalmatosság is).

Aeglos, ez a volt iskolatársad nagyon hűűűűűűűűűűűű ékszereket készít!!!!!!!!!! Fantasztikus! 8O :itscool:

A teniszlabdás meteor annyiban jobb, hogy nem kell méricskélni, hogy egyforma súlyú legyen a két darab cuccmák, tekintve, hogy a labdák azonos nagyságúak.
Szerintem, ha valaki ilyet szertne, szerezzen be magának labdákat. :wink:

"...megfordulok, s álmodom,
egy másvilágba távozom..."
Téma zárolva.
Több
16 éve 10 hónapja #331482 Írta: Aeglos
Aeglos válaszolt a következő témában: Kézművesek rendje - Rendezkedés
Nudli: A meteort "babzsákosnak" és szalagosnak terveztem. Egyébként a teniszlabdás jobb? Ha igen, hozhatok pár kiszuperált teniszlabdát a célra, biztos van itthon.

Nóli: olyan fogó kell, aminek a két szára nagyon vékony kúp alakú, és a hegye felé keskenyedik. Az a neve, hogy dróthajlító fogó. Szerszámos boltban biztosan lehet kapni ilyesmit 1000 forint alatt/körül. Akit érdekel a hajlított gyöngyékszer készítés feltétlenül szerezzen be magának egy ilyen szerszámot. Minél több van, annál gördülékenyebben megy a munka. Úgy tudom, hogy az Üllői úton a Kreatív Ékszer nevű boltban lehet beszerezni ilyesmit, és különleges gyöngyöket is (sajnos a tábori költégvetésből nem futja minden "különlegességre", ezért aki pl.: exotikus gyöngyöt szeretne a fülbevalójára rakni az vegyen pár darabot külön...)

Kreatív Ékszer
Cím:1085 Budapest, Üllői út 32.
Telefon: 328-0268

Van egy régi iskolatársam, aki nagyon otthon van a gyögyfülbevaló gyártásban, ezért gondoltam, hogy mi is gyárthatnánk ilyesmit: inesita.fw.hu/
Persze ő már profi szinten csinálja, de egyszerűbb formákkal mi is bátran próbálkozhatunk.

Ja, még valami:
Drótot Ti is tudtok szerezni, ha van a környezetetekben használaton kívüli kábel. Azt kell kibelezni, tele van rézdrótokkal, csak a műanyag hüvelyt kell lefejteni róla. Egyébként ha nincs, lehet vásárolni külön ilyen ékszerdrótot a fent említett boltban, ez menni fog a költségvetésből, reményeink szerint.

And in the sea there is a fish
A fish that has a secret wish.
Téma zárolva.
Több
16 éve 10 hónapja #331442 Írta: Nóli i linantea
Nóli i linantea válaszolt a következő témában: Kézművesek rendje - Rendezkedés
Énénén akarok hajlítós ékszereket!!
Meg meteort is!!

De nincs hajlítóeszközöm :? :? :?

If I promise not to kill you, can I have a hug?
Téma zárolva.
Több
16 éve 10 hónapja #331425 Írta: Olosta
Olosta válaszolt a következő témában: Kézművesek rendje - Rendezkedés

brokkoli írta: A meteor az milyen lesz? Teniszlabdás v babazsákos verzsön? És lesz szalagja?


Elméletileg babzsákos, vagy rizszsákos lesz (így azt hiszem, hogy olcsóbb, mint a teniszlabdás). Szalag nemtom lesz-e rajta, ezt inkább Aeglos tudja megmondani, bár kétségtelen, hogy szalaggal szebb.

Lesz elvileg drótékszer-kíszítés is, de ennek két feltétele van:
1. tudjak szereni drótot (már ráállítottam a témára apukámat),
2. hozzatok, ha van otthon, fogókat, amivel meg tudjuk hajlítani (én is viszek, de nem tudom ellátni az egész renet a saját készletemmel).

"...megfordulok, s álmodom,
egy másvilágba távozom..."
Téma zárolva.
Több
16 éve 10 hónapja #331413 Írta: brokkoli
brokkoli válaszolt a következő témában: Kézművesek rendje - Rendezkedés
Aeglos: Szerintem nagyon jó dolgokat találtál ki! Minden tetszik, valószínűleg csak az időhiány fog megakadályozni abban, h mindent kipróbáljak ):
A meteor az milyen lesz? Teniszlabdás v babazsákos verzsön? És lesz szalagja?

And if I go insane, will you still let me join in with the game? /Pink Floyd/
Téma zárolva.
Több
16 éve 10 hónapja #331372 Írta: Newra
Newra válaszolt a következő témában: Kézművesek rendje - Rendezkedés

Aeglos írta: Most így elsőre rátok zúdítottam egy ilyen apró kis információáradatot, de ne féljetek, jön még... :) Írjátok le, hogy mit vártok a rendi foglalkozásoktól. Nyugodtam kérdezzetek, ötleteljetek, hisz azért van a topik.


Khm. Ha ez "apró", akkor milyen lesz a többi? :D :lol:

Van mi arany, bár nem fénylik...
Téma zárolva.
Több
16 éve 10 hónapja #331365 Írta: Aeglos
Aeglos válaszolt a következő témában: Kézművesek rendje - Rendezkedés
Sziasztok!

Mindenkit szeretettel üzvözlök a Kézművesek Rendjében!

Mint azt a második táboros levélből megtudhattátok, én leszek a rendi vezetőtök. Az viszont nem derült ki, hogy ki is vagyok. Mint a rendi vezetők mindannyian, a maiák nemes rendjéből származunk, szeretettel tanítjuk meg Iluvatar gyermekeit a mesterségekre, amiknek mi is értői vagyunk. Én Aule maiája vagyok, Aicalosse a nevem, Olosta teler származású tünde, a kézműves mesterségek alapos ismerője, ő lesz a segítségemre a közösen eltölött napok során. Mindkettőnkhöz bizalommal fordulhattok bármilyen a rendet érintő problémával és kérdéssel kapcsolatban.

A topik célja az, hogy együtt kitaláljuk, hogy a kézműves tevékenységek közül, amiket terveztem melyek azok amelyekkel szívesen foglalkoznátok. Ez különösen azért is fontos, mert vasárnap estig adhatom le Tündének az anyagigényt és ha esetleg változtatunk valamin, vagy plusz dolgok kellenének, azt addig bele tudjuk írni. Fontos, hogy hányatoknak tetszik egy adott programpont, mert ha 14 emberből csak 7 akar nemezelni, akkor az alapanyagból is kevesebbet veszünk. Ezért gyors reakciókat várok.

Íme a tervezet:
-üvegfestés
-batikolás
-nyaklánckészítés (gyöngyből)
-fülbevalókészítés nemezből
-decoupage
-varrás+textilfestés
-vadász rend fegyvereinek díszítése
-meteorkészítés és használat
-nemezelés (ha Olosta szerez hozzá gyapjút)
-karkötőcsomózás

Összesen 4x2+1 óra foglalkozás lesz, de egy rendi foglalkozáson lehet több dologgal foglalkozni. Pl.: Aki batikol, az amíg a pólója ázik, elkészít két gyöngykarkötőt.
Az első két órában a rendetekkel lesztek és elég kötött a program a +1 órában viszont forgószínpad szerűen lehetőségetek nyílik bepillantani a többi rend életében is, és elsajátítani egyet's mást a többi maia tudásából.

Nagyon fontos, hogy a tábor végére készülnünk kell egy "fellépéssel". Egy olyan produkciót kell létrehoznunk (nem kötelező mindenkinek, sőt), amiben megmutatjuk a tábor többi lakójának, hogy mit alkottak a rend tagjai a tábor alatt, mennyit gyarapodtak tudással, tapasztalatokal. Ezt a bemutatót egy Mestervizsga keretében tehetitek meg.

A Mestervizsgáról:
:arrow: A színvonal méltó kell hogy legyen az eldákhoz, és alkalmasnak kell lennie a darabnak arra, hogy a Külső Világban is bemutathassuk. (Profán fordításban egy mesterdarab képviselje az MTT-s színvonalat, és el lehessen vinni egy ilyen darabot a LEP-re, vagy Kapolcsra is akár.)
:arrow: mindenképpen kell legalább egy másik rend együttműködése hozzá
:arrow: Csak a rend legrátermettebbjei indulhatnak a vizsgán...
:arrow: ...és közülük is csak a legjobbak mennek át. :twisted: (azért rettegni nem kell...)
:arrow: A maiák előtt kell vizsgázni, amit egy független vala is figyelemmel követ majd. :wink:

Időpontja: legkésőbb a 8. napon, lehetőleg nyilvánosság előtt, de előfordulhat, hogy csak az eredményt lehet megtekinteni.
A Mester címet elért tündék részt vehetnek a mesterréavatási ceremóniában.

Más rendeknél, mint pl.: a dalnok, színjátszó, táncos egyértelműbb a helyzet, nekik elő kell adniuk egy produkciót. Viszont mi egy fülbevalót nem tudunk előadni, max megmutatni. Épp ezért kell összedolgoznunk egy másik renddel, akik a harcosok/vadászok lesznek.
Természetesen, ha valaki a krónikás rend verseiből merít ihletet és azt örökítí meg egy váza formájában, azt is lehet, csak hát bonyolultabb...

A Mestervizsgán való szereplés a Ti feladatotok, én csupán felkészítelek, jótanáccsal láthatlak el benneteket. Épp ezért Ti döntitek el, hogy kikkel dolgoztok együtt, és milyen formában mutatjátok meg a tudást társaitoknak, és a vizsgabizottságnak.
Mégis szeretnék adni néhány irányvonalat ami segíthet (Természetesen nem vagytok kötelesek elfogadni.) :

:arrow: Meteorokkal bemutató rendezése (Táncos rend bevonása)
:arrow: A feldíszített fegyverek legszebbjeit a harcos rend mutatja be a mestervizsgája keretei között egy fegyveres bemutatón.
:arrow: Kiállítás és vásár a legszebb művekből. (Szerintetek itt kikkel lehetne együttműködni?)

Más:
A rendi ismertető jelünk lehetne egy vállpelerin. Ez így elég viccesen hangzik, de nem találok jó szót arra amit gondoltam. Vajszínű (vagy nyersszínű) vászonanyagból készülne, olyan mint egy köpeny, de lekerekítettek a szélei, és épp, hogy a vállad alá ér. Arra jó, hogy megvédjen a perzselő napsütéstől (öööö a fák fénye által okozott leégéstől :D ) és a hátuljára festenénk a rendünk jelképét, elül egy kis franciakapocs, vagy pattent tartaná össze.

Ötletek a rendi jelképre?? :)

Fontos: A tábor az első korban játszódik a Fák fénye által megvilágított Valinorban, a részleteket úgyis olvastátok az tábori levélben. Arra kérek mindenkit, hogy olvassa el a Szilmarilok első 98 oldalát (a noldák futásáig) mert különben fogalma sem lesz róla, hogy mi zajlik a táborban, és ez főleg neki lesz rosz. Az is olvassa el, aki már egyszer vagy többször a múltban megtette... :)

Valamint! Ha tudtok, hozzatok a táborba dróthajlító fogót, harapófogót, és egy letisztított befőttesüveget, de ezt még majd úgy is elmondom az indulás előtt is. Aki batikolni szeretne feltétlenül hozzon fehér (vagy világos színű) PAMUT ruhadarabokat.

Abban is várom az ötleteket, hogy milyen színekkel szeretnétek dolgozni.

Most így elsőre rátok zúdítottam egy ilyen apró kis információáradatot, de ne féljetek, jön még... :) Írjátok le, hogy mit vártok a rendi foglalkozásoktól. Nyugodtam kérdezzetek, ötleteljetek, hisz azért van a topik.

And in the sea there is a fish
A fish that has a secret wish.
Téma zárolva.
Több
16 éve 10 hónapja #331302 Írta: Nóli i linantea
Nóli i linantea válaszolt a következő témában: Kézművesek rendje - Rendezkedés
ÍÍÍÍííííííííí ííííí ííí! De jó hogy itt vagytok :bounce: :bounce:

If I promise not to kill you, can I have a hug?
Téma zárolva.
Több
16 éve 10 hónapja #331289 Írta: Niph
Niph válaszolt a következő témában: Kézművesek rendje - Rendezkedés
És én is itt vagyok... :D

“A gyermektársaság gyógyír a lélekre.” (Dosztojevszkij)
Téma zárolva.
Több
16 éve 10 hónapja #331286 Írta: Nellas
Nellas válaszolt a következő témában: Kézművesek rendje - Rendezkedés
Meg én is :-)

"Csak engedj élni... tüzekbe nézni...
tilinkószónál... mesét mesézni..."
Téma zárolva.
Több
16 éve 10 hónapja #331271 Írta: Annis
Annis válaszolt a következő témában: Kézművesek rendje - Rendezkedés
Itten vagyok én is :wink:

Nem minden vándorút céltalan /J.R.R. Tolkien/
Téma zárolva.
Több
16 éve 10 hónapja #331248 Írta: Newra
Newra válaszolt a következő témában: Kézművesek rendje - Rendezkedés
Én is itt vagyok! :D

Van mi arany, bár nem fénylik...
Téma zárolva.
Több
16 éve 10 hónapja #331224 Írta: Stara
Stara válaszolt a következő témában: Kézművesek rendje - Rendezkedés
Üdv kedves rend! Megjöttem én is.
Téma zárolva.
Több
16 éve 10 hónapja #331175 Írta: Nóli i linantea
Nóli i linantea válaszolt a következő témában: Kézművesek rendje - Rendezkedés
Télleg ez nagyon okos dolog, ha segítenénk Esgalnak a Kapolcsi jelmezek megvarrásában, ugyanis én tábor után már nem érek rá, de szívesen varrogatok, habár nem igazán tudok :D De annyira csak nem vészesen bonyolult az ügy :D
Bár ahogy látom Esgal nem a mi rendükben lesz de gondolom ez nem kizáró tényező...

Éééééééés milyen alapanyagaink lesznek?

If I promise not to kill you, can I have a hug?
Téma zárolva.
Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 0.219 másodperc

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére