Kézművesek rendje - Klubhelyiség

Több
16 éve 7 hónapja #342198 Írta: Olosta
Olosta válaszolt a következő témában: Kézművesek rendje - Klubhelyiség
Köszönöm Nóli, hogy engem is emlékeztetsz erre. :)

Meg egyébként is, én csak varrni tudok, szabni meg max. téglalapokból (ill. egyszerű geometriai formákból) álló táskát, zászlót, meteort. :P Ruhát nem tudnék kiszabni (pedig nagyon-nagyon szeretnék).

"...megfordulok, s álmodom,
egy másvilágba távozom..."
Téma zárolva.
Több
16 éve 7 hónapja #342190 Írta: Nóli i linantea
Nóli i linantea válaszolt a következő témában: Kézművesek rendje - Klubhelyiség
Olosta szept 30án elutazik Erasmusni.

If I promise not to kill you, can I have a hug?
Téma zárolva.
Több
16 éve 7 hónapja #342185 Írta: Aeglos
Aeglos válaszolt a következő témában: Kézművesek rendje - Klubhelyiség

Erna írta: tök jo volt a bugyi festés, kéne még egy talit szervezni csak valamikor akkor amikor többen is rá érnének!!!


Most, hogy elkezdődik a tanév, ki mikor/hogyan ér rá?
Mindenképpen szeretnék még az őszi tali előtt egy kreatív talit, de ha van kedvetek és időtök akkor kettőt is.

Ha jöttök, megint festenétek, vagy inkább csináljunk mást?
Ha az MTT fölös cuccaiból festünk akkor az ingyen van, de ha meteort akarunk csinálni ahhoz nekünk kell megvenni az anyagot, mert nincs raktárban és egyébként is drága dolog.
Hasznosnak tartanám pl. ha varrás alapokat, vagy szabásmintakészítést is vennénk, csak ahhoz Olosta és Nudli hathatós közreműködése szükséges - én még nem vagyok benne annyira jártas, hogy másokat tanítgassak rá... Ezért az tőlük is függ, hogy mennyire érnek rá.

A bemutatkozásoknál több emberről kiderült, hogy egész jó dolgokban aktívkodtok, olyat is csinálhatunk, hogy minden talinak más vállalja a levezetését, és azt tanít a többieknek amiben a legjobbnak érzi magát.

Írjátok, hogy mi lenne jó! :)

And in the sea there is a fish
A fish that has a secret wish.
Téma zárolva.
Több
16 éve 7 hónapja #342042 Írta: Erna
Erna válaszolt a következő témában: Kézművesek rendje - Klubhelyiség
tök jo volt a bugyi festés, kéne még egy talit szervezni csak valamikor akkor amikor többen is rá érnének!!!

Zavard össze a világot!!!! Mosolyogj hétfőn!!
Téma zárolva.
Több
16 éve 7 hónapja #341077 Írta: Aeglos
Aeglos válaszolt a következő témában: Kézművesek rendje - Klubhelyiség
Sziasztok!
Itt vannak a konkrétumok a kézművestaliról:

KÉZMŰVES TALI!

Avagy éljen tovább a kézműves rend, de mindenkit szívesen várunk, nem csak rendtagokat...
Batikolás és textilfestés lesz, ezért hozzatok a batikoláshoz fehér pamut/viszkóz/len cuccot (vigyázz, a műszálasat nem fogja be a batikfesték) a textilfestéshez meg olyan ruhát/táskát/vászoncipőt, amit szeretnél valami mintával feldobni.

Péntek (24.) reggel 10 órakor találkozunk a Határ úton lenn a metrónál,ahol a Fornettis van. Innen Nudliékhoz megyünk.
Érkezzetek pontosan :!: :!:
Aki később jönne annak itt a cím: 1188, Bp, Vasút u. 48. a cukrászda mellett jobbra. Megálló neve: Pestszentimre központ.

Délután 4-ig leszünk ott.
Szeretettel várunk minden kreatívkodni vágyót!

Nudli
Erna
Orsi
Virág
Aeglos

Annis, és mindenki más akinek nem jó az időpont: az a tervünk, hogy összehozzunk egy csoportot akik szívesen foglalkoznak kreatívkodással és az év folyamán több ilyen kézműves talit szeretnénk szervezni. Ha kialakulna egy jól összeszokott csapat, akik könnyen együtt tudnak dolgozni, akkor LEP-re, és mindenféle rendezvényünkre lenne egy stabil csapat akikre rá lehet bízni ízléses dekorációs cuccok elkészítését, meg amúgyis tök jó csapatban alkotni mindenféle érdekeset.

And in the sea there is a fish
A fish that has a secret wish.
Téma zárolva.
Több
16 éve 7 hónapja #340870 Írta: Annis
Annis válaszolt a következő témában: Kézművesek rendje - Klubhelyiség
Üdv!

Én mennék nagyon szívesen a kézművestalira, de nekem sajnos a péntek nem jó...

Nem minden vándorút céltalan /J.R.R. Tolkien/
Téma zárolva.
Több
16 éve 7 hónapja #340786 Írta: Nóli i linantea
Nóli i linantea válaszolt a következő témában: Kézművesek rendje - Klubhelyiség
Köszi Aeglos! A péntekemet meg még mindig nem tudom biztosra, de rajta vagyok.

If I promise not to kill you, can I have a hug?
Téma zárolva.
Több
16 éve 7 hónapja #340759 Írta: Aeglos
Aeglos válaszolt a következő témában: Kézművesek rendje - Klubhelyiség

Nóli i linantea írta: Lenne egy kér(d)ésem:
Leírná nekem valaki a kézműves rendi mestereket és a mesterdarabokat? (Aeglos?)


Olosta, Nellas: zászlók
Erna, Stara, Niph: meteor
Erumea, Annis: pajzsfestés
Nóli: üvegfestés

Kézműves talira eddig jelentkeztek:
Nudli
Virág
Orsi
Aeglos

mégméggyertek!

And in the sea there is a fish
A fish that has a secret wish.
Téma zárolva.
Több
16 éve 7 hónapja #340719 Írta: Nóli i linantea
Nóli i linantea válaszolt a következő témában: Kézművesek rendje - Klubhelyiség
Lenne egy kér(d)ésem:
Leírná nekem valaki a kézműves rendi mestereket és a mesterdarabokat? (Aeglos?)

If I promise not to kill you, can I have a hug?
Téma zárolva.
Több
16 éve 7 hónapja #340681 Írta: Aeglos
Aeglos válaszolt a következő témában: Kézművesek rendje - Klubhelyiség
Hazaértem!! :)

A péntek 24. jó nekem.
Még valaki? 8)

Gyertek nyugodtan, nem kannibál partyt rendezünk!
Az is jöhet, aki nem volt a rendünkben, csak szeretett volna, vagy szimpatizáns volt. Az utóbbiak asszem nem tudnak hozzászólást írni, ezért inkább jelezzenek priviben ha szeretnének jönni.

Zsír leszen, ne hagyjátok ki!

And in the sea there is a fish
A fish that has a secret wish.
Téma zárolva.
Több
16 éve 8 hónapja #340194 Írta: Nóli i linantea
Nóli i linantea válaszolt a következő témában: Kézművesek rendje - Klubhelyiség
Tik is gyertek chatre!

Snuffles írta: Megy a cset.

Először is tudnivalók, hasznos lehet:
www.irc.hu/ircpage/irc.html
www.mirc.co.uk/translations/hungarian.html
letoltes.prim.hu/index.prm?pid=28

Aztán. Miután elindítottátok a mIRC-et, bejön egy üres ablak, alul egy sáv, amibe lehet írni. Beírjátok ezt:
/server irc.freenode.net
Ezután csatlakozik a cucc és kijön egy kis ablakocska egy sávval, ahová ezt írjátok be:
#tolkienHU
És elvileg ennyi.


If I promise not to kill you, can I have a hug?
Téma zárolva.
Több
16 éve 8 hónapja #339691 Írta: Olosta
Olosta válaszolt a következő témában: Kézművesek rendje - Klubhelyiség
Részemről a bugyifestő akció nem fog összejönni. Tábori taliig (ha lesz) nem áll szándékomban elhagyni az Alföldet (általános pénzhiány, és sok tanulni/intéznivaló miatt).

Kreatív Őszi Talin való zsongulás meg marha jó ötlet, de reményeim szerint oda nem megyek (nem azért, mert utálom a képeteket, hanem, ha jól alakulnak a dolgaim, messze leszek -- ha nem, akkor meg dugámba dőlök és nem leszek kíváncsi senkire sem :P ).

Asszem, most roppant mód' destruktív voltam. :roll: Elnézést.

"...megfordulok, s álmodom,
egy másvilágba távozom..."
Téma zárolva.
Több
16 éve 8 hónapja #339668 Írta: brokkoli
brokkoli válaszolt a következő témában: Kézművesek rendje - Klubhelyiség
24, péntek? Mit szóltok? Hozzánk lehet jönni, lehet batikolni is, bugyitfesteni, főzünk teát, csinálunk fagyit és teszteljük, hogy kik a kellően vállalkozó szelleműek egy állandó kreatív kör kialakításához. Na? Ha fixáltunk az időpontot, akkor nyomathatnánk szélesebb körben is (:

And if I go insane, will you still let me join in with the game? /Pink Floyd/
Téma zárolva.
Több
16 éve 8 hónapja #339661 Írta: Aeglos
Aeglos válaszolt a következő témában: Kézművesek rendje - Klubhelyiség

Nóli i linantea írta: Akkor mikor lesz bugyifestő akció? :D


Én most elutazom, és csak 19-én jövök haza...
A 20. utáni napok jók? Vagy inkább szervezzünk a 26-a utáni hétre?
Mikor értek rá többen?

Más:
Nagyon méltatlannak éreztem, hogy a kézműveseknek nem is volt rá lehetőségük, hogy bemutassák a mesterdarabjukat a szél miatt!
Viszont!! Lesz egy Kreatív Őszi Találkozó, amiknek keretei között aki meteort vagy zászlót készített, készülhetne egy bemutatóval, természetesen zenére. Mivel már nem a táborban vagyunk, nem kell együttműködni hozzá más renddel, Ti magatok mutathatjátok be, amit alkottatok.

Na mit szóltok? :D

Ha gondoljátok a talin csinálhatnánk további meteorokat, hogy aki kimaradt belőle táborban, de szeretné kipróbálni, az se maradjon hoppon.
Annyi van, hogy meteorhoz a zsinórt és a szalagot egyénileg kell megvenni, mert elfogyott a táborban.

And in the sea there is a fish
A fish that has a secret wish.
Téma zárolva.
Több
16 éve 8 hónapja #339185 Írta: Nóli i linantea
Nóli i linantea válaszolt a következő témában: Kézművesek rendje - Klubhelyiség
Akkor mikor lesz bugyifestő akció? :D

If I promise not to kill you, can I have a hug?
Téma zárolva.
Több
16 éve 9 hónapja #335656 Írta: Aeglos
Aeglos válaszolt a következő témában: Kézművesek rendje - Klubhelyiség
2 új rendtagunk van: Erumea és Trithyn. :)

And in the sea there is a fish
A fish that has a secret wish.
Téma zárolva.
Több
16 éve 9 hónapja #335628 Írta: Newra
Newra válaszolt a következő témában: Kézművesek rendje - Klubhelyiség

Olosta írta: Jó, azt én értem, hogy "felébresztik" a jobb agyféltekét, de ezt hogyan? Meditációval?
(Természetesen nem kell részletes programot leírni, csak kíváncsi vagyok rá.)


Ja, így már értem a kérdést.
Hogy úgy mondjam butábbnál-butább dolgokat rajzolsz (bár nem csak rajzolsz), amit a bal agyféltekéd nem ért. :) Így ez egy idő után "átengedi" a teret a jobb agyféltekének.
Ilyen gyakorlat például, hogy egy letakart fejjel lefelé fordíott képet elkezdesz részletenként kitakarni és azt kell lerajzolnod.

Van mi arany, bár nem fénylik...
Téma zárolva.
Több
16 éve 9 hónapja #335625 Írta: Olosta
Olosta válaszolt a következő témában: Kézművesek rendje - Klubhelyiség

Newra írta:

Olosta írta: Mi ennek a rajztanfolyásnak a lényege? Mert nekem nem jut el a szűk kis agyhelyemig, hogy négy nap alatt, hogy lehet megtanulni profi portrékat készíteni. :hein:


Nem is igazából a portrékészítés a lényeg, hanem a jobb agyfélteke "felébresztése". Igazából a kreativitást fejleszti a tanfolyam. Ezt pedig a rajzon keresztül teszi.

Itt több infót is találtok a kurzusról:
www.4nap.hu/ebredes.html
(Ha alul a tovább-ra kattintotok ott találtok másodikként. :) )


Jó, azt én értem, hogy "felébresztik" a jobb agyféltekét, de ezt hogyan? Meditációval?
(Természetesen nem kell részletes programot leírni, csak kíváncsi vagyok rá.)

"...megfordulok, s álmodom,
egy másvilágba távozom..."
Téma zárolva.
Több
16 éve 9 hónapja #335624 Írta: Newra
Newra válaszolt a következő témában: Kézművesek rendje - Klubhelyiség

Olosta írta: Mi ennek a rajztanfolyásnak a lényege? Mert nekem nem jut el a szűk kis agyhelyemig, hogy négy nap alatt, hogy lehet megtanulni profi portrékat készíteni. :hein:


Nem is igazából a portrékészítés a lényeg, hanem a jobb agyfélteke "felébresztése". Igazából a kreativitást fejleszti a tanfolyam. Ezt pedig a rajzon keresztül teszi.

Itt több infót is találtok a kurzusról:
www.4nap.hu/ebredes.html
(Ha alul a tovább-ra kattintotok ott találtok másodikként. :) )

Van mi arany, bár nem fénylik...
Téma zárolva.
Több
16 éve 9 hónapja #335620 Írta: Olosta
Olosta válaszolt a következő témában: Kézművesek rendje - Klubhelyiség
Mi ennek a rajztanfolyásnak a lényege? Mert nekem nem jut el a szűk kis agyhelyemig, hogy négy nap alatt, hogy lehet megtanulni profi portrékat készíteni. :hein:

"...megfordulok, s álmodom,
egy másvilágba távozom..."
Téma zárolva.
Több
16 éve 9 hónapja #335619 Írta: Newra
Newra válaszolt a következő témában: Kézművesek rendje - Klubhelyiség

Missy írta: Ezt egyszerűen imááááááádom! kep.tar.hu/newra22/50307398/22990106#2

:oops: :oops:
Ez volt konkrétan az első "igazi" rajzom. A tanfolyam harmadik napján alkottam. (Akkor jöttem rá, hogy Liv Tyler-nek mennyivel kisebb az egyik orrlyuka, mint a másik. Most komolyan, nézzétek meg egy fényképen.)

Van mi arany, bár nem fénylik...
Téma zárolva.
Több
16 éve 9 hónapja #335179 Írta: Nóli i linantea
Nóli i linantea válaszolt a következő témában: Kézművesek rendje - Klubhelyiség
Én most nem ugyanerre jelentkeztem, ez egy másik cég, de ugyanezzel az alapelvvel. Én ERRE jelentkeztem egy ismerősömmel.

Olosta: meglehetősen borsos ára van... :? Eltértőek, 34 ezertől kábé 60 ezerig találtunk ilyen tanfolyásokat. Ez az angyalszives konkrétan 40 000 Ft. Szerencsére anyu belelkesült és azt mondta kifizeti nekem :oops: :o h: :eek4: :up:

If I promise not to kill you, can I have a hug?
Téma zárolva.
Több
16 éve 9 hónapja #335168 Írta: Missy
Missy válaszolt a következő témában: Kézművesek rendje - Klubhelyiség

Nóli i linantea írta: Szeretném elújságolni nektek hogy hirtelen felindulásból holnaptól emgeyek egy rajztanfolyamra! :D Néhányan biztosan hallottatok már róla (Newra meg járt is már ilyenre, tőle hallottam anno), ilyen négy napos dolog, ami a kreativitásodat fejleszti, segít megerősíteni/érvényrejuttatni a bal (racionális) agyteke által elnyomott jobb (kreatív) agyféltekét.
Nagyon izgulok :!:


Az egy nagyon-nagyon jó tanfolyam! :D Néztem Newra képeit múltkor és vmi gyönyörűek!!!
Lehet nekem is mennem kéne ilyenre, legalább megtanulnék lovat rajzolni. :lol: Meg minden mást is.
No, de be is linkelem. Newra utólagos engedélyével. 8)

:arrow: kep.tar.hu/newra22/50307398#2

Ezt egyszerűen imááááááádom! kep.tar.hu/newra22/50307398/22990106#2

Sötét fellegek úsztak lomhán az égbolton, követve az ifjú tünde útját az erdei ösvényen.
(Tünde énem,félig meddigLevinhood, DH2000. segítségével)
Téma zárolva.
Több
16 éve 9 hónapja #335145 Írta: Olosta
Olosta válaszolt a következő témában: Kézművesek rendje - Klubhelyiség

Nóli i linantea írta: Szeretném elújságolni nektek hogy hirtelen felindulásból holnaptól emgeyek egy rajztanfolyamra! :D Néhányan biztosan hallottatok már róla (Newra meg járt is már ilyenre, tőle hallottam anno), ilyen négy napos dolog, ami a kreativitásodat fejleszti, segít megerősíteni/érvényrejuttatni a bal (racionális) agyteke által elnyomott jobb (kreatív) agyféltekét.
Nagyon izgulok :!:


Hű, jól hangzik!
És mennyibe fáj egy ilyen?

"...megfordulok, s álmodom,
egy másvilágba távozom..."
Téma zárolva.
Több
16 éve 9 hónapja #335141 Írta: Nóli i linantea
Nóli i linantea válaszolt a következő témában: Kézművesek rendje - Klubhelyiség
Szeretném elújságolni nektek hogy hirtelen felindulásból holnaptól emgeyek egy rajztanfolyamra! :D Néhányan biztosan hallottatok már róla (Newra meg járt is már ilyenre, tőle hallottam anno), ilyen négy napos dolog, ami a kreativitásodat fejleszti, segít megerősíteni/érvényrejuttatni a bal (racionális) agyteke által elnyomott jobb (kreatív) agyféltekét.
Nagyon izgulok :!:

If I promise not to kill you, can I have a hug?
Téma zárolva.
Több
16 éve 9 hónapja #333685 Írta: Aeglos
Aeglos válaszolt a következő témában: Kézművesek rendje - Klubhelyiség
zsír! :D
üdv köreinkben!

And in the sea there is a fish
A fish that has a secret wish.
Téma zárolva.
Több
16 éve 9 hónapja #333658 Írta: eper
eper válaszolt a következő témában: Kézművesek rendje - Klubhelyiség
HAhó mindenkinek!!!
Nekem ez lesz az első táborom, de már sokat hallottam a táborról és az MTT-ről, mert a tesóm is nagyon benne van a dologban asszem eddig 3 táborban volt.(Idril)És naon megtetszett az egész hangulata meg minden úgyhogy úgydöntöttem kipróbálom :wink: !!
MAgamról: Zenész tanonc vok Mickolcon BArtók Béla Zeneműv. SZKI-ban. Most mek 2.-ba! A kézműveskedési tapasztalataim, a gyöngyözésben, fonásban, üvegfestésben és hímzésben fulladnak ki. Bár igaz, hogy csináltam már ilyen kis bőr cuccokat, de az már rég volt!Szóval nagyjából ennyi! :D :D :D :D :D

MAKE LOVE NOT WAR!
Téma zárolva.
Több
16 éve 9 hónapja #332140 Írta: Nellas
Nellas válaszolt a következő témában: Kézművesek rendje - Klubhelyiség
Azt elfelejtettem írni, hogy ez lesz az ötödik táborom, és eddig évről évre csak jobb volt :-D

"Csak engedj élni... tüzekbe nézni...
tilinkószónál... mesét mesézni..."
Téma zárolva.
Több
16 éve 9 hónapja #332104 Írta: Missy
Missy válaszolt a következő témában: Kézművesek rendje - Klubhelyiség
19 éves első és remélem egyben utolsó érettségiző is vagyok az idei mezőnyben. Kreatívkodni már egészen pici korom óta szeretek hol kisebb, hol nagyobb sikerrel. Hogy értsétek: kicsi: lovat vhogy nagyon -nagyon nem tudok rajzolni ellenben nagy: imádok eltyötyörészni miniatűrökkel, szöszölni azzal , amitől másnak már a haján is feláll a szőr. :D ---->asszem tavalyra mintha készítettem volna Mikulást, és az nagyon-nagyon jól sikerült. El se akarták hinni, hogy nem vettem. :oops: De a nagy dolgok ellenére lelkes tanulója vagyok minden számomra új művészetnek, kreatívkodásnak.
Edigi életemben ez lesz az első Tolkien tábor, már nagyon várom , és nem csak azért , hogy szerény "művészetemmel" emeljem a tábor fényét, és ezzel egy kicsit hozzátegyek Elbereth csilagainak fényéhez, hanem azért is, hogy nagyon sok új , érdekes éshozzámhasonlóanhatalmasnagytolkienfan embert ismerjek meg az elkövetkezendő 10 nap alatt.

Sötét fellegek úsztak lomhán az égbolton, követve az ifjú tünde útját az erdei ösvényen.
(Tünde énem,félig meddigLevinhood, DH2000. segítségével)
Téma zárolva.
Több
16 éve 9 hónapja #332037 Írta: dorwinion
dorwinion válaszolt a következő témában: Kézművesek rendje - Klubhelyiség

Nellas írta: Kézműveskedéssel kapcsolatban csak annyit, hogy szeretek mindenfélét kipróbálni, bár nem vagyok tehetséges. Úgy értem, nem tudok rajzolni, csak pálcikaemberkéket, ilyenfajta kézügyességem nincs. Viszont szeretek összerakni dolgokat, ragasztgatni, vagdosni, meg ilyenek.


Ugyan ez nekem is, kiegészítve még a lehúzható üvegfestékkel, fotózással és a hímzéssel.
És 33 vagyok, de egészen ártalmatlan. :lol: Első táborom veletek személyesen, a többi csak lélekben.

Ha nevetek, boldog leszek. Ezért tovább nevetek... :-)
Téma zárolva.
Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 0.210 másodperc

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére