TOLKIEN SZÜLETÉSNAP 2008

Több
16 éve 4 hónapja #349240 Írta: Rabyn
Rabyn válaszolt a következő témában: TOLKIEN SZÜLETÉSNAP 2008
infopult koordinátornak szívesen jelentkeznék.

NAGYON FONTOS, HOGY IDÉN LEGYEN RUHATÁR!!!!!!!

"Én szóra váltanám a gondolatot de félek, hogy nem érdekel.."
Téma zárolva.
Több
16 éve 4 hónapja #349226 Írta: Tünde
Tünde válaszolt a következő témában: TOLKIEN SZÜLETÉSNAP 2008
őrség idén nem lesz?

"Anyává csakis a gyerek tehet - nem az apa"
Téma zárolva.
Több
16 éve 4 hónapja #349174 Írta: Tünde
Tünde válaszolt a következő témában: TOLKIEN SZÜLETÉSNAP 2008
a sok vezető köz elveszik a LEP :P (vagy valami iylesmi)

node
Büfébe számítané emberekre, kérem jelezzétek jöttök e nekem segíteni és ki még? a héten kellene egy névsor :)
Dorw, Attila (már jelzett), Namarie, Snuff, Én
méééégvalakik??? kellene összesen vagy 9 ember, 3 fő 3 váltásban, az tavaly bejött

"Anyává csakis a gyerek tehet - nem az apa"
Téma zárolva.
Több
16 éve 4 hónapja #349172 Írta: Nóli i linantea
Nóli i linantea válaszolt a következő témában: TOLKIEN SZÜLETÉSNAP 2008
Vagyis lehete gy infópultos vezető, meg egy logisztikus vezető, akiket irányít a az infólogisztikus vezető?

If I promise not to kill you, can I have a hug?
Téma zárolva.
Több
16 éve 4 hónapja #349171 Írta: Kincső
Kincső válaszolt a következő témában: TOLKIEN SZÜLETÉSNAP 2008
Az a benyomásom, hogy Ankalimon azért vette egybe az infópult és a logisztika vezetési posztját, amikor jelentkezőket keresett a KGYn, mert a humánerőforrást belevette a "megfelelő anyag"-ba. És nem árt, ha a főszervezők száma kezelhető, mert túl sok ember már nehezen tart hatékony megbeszélést. Ez természetesen nem jelenti azt, h. a felelős vezető nem oszt ki egyes részterületet szinte teljes egészében megvalósításra másnak ;) de attól még a főfelelőse ő marad.
És ha egy nagyobb "hatalommal" rendelkező személy felel az infópultért is, akkor talán nagyobb eséllyel jut el oda több infó. :D

...szóval ha majd kiderült, h. konkrétan ki csinálja a beosztást, akkor az (azok) szóljanak, h. mondjam el a tavalyi problémákat (mert ugye egy hibát csak egyszer, most újakat kell :D ).

"...asztaltalan szó-malaszttal..."
Téma zárolva.
Több
16 éve 4 hónapja #349167 Írta: Léli
Léli válaszolt a következő témában: TOLKIEN SZÜLETÉSNAP 2008
Tudom, h most nem helyszíni segítők kellenek, de gondoltam, szólok, h könyv/egyéb árusítást szívesen vállalok. Akár egész napra. Sajnos előkészületekben szinte esély sincs, h segítsek, mert mostanában folyton dolgom van... (a LEP-et is nehéz lesz beszorítani, de meg fogom oldani. Ezt nem lehet kihagyni :) )

"Az igazság pusztán nézőpont kérdése."
Téma zárolva.
Több
16 éve 4 hónapja #349162 Írta: Sil
Sil válaszolt a következő témában: TOLKIEN SZÜLETÉSNAP 2008

RÓZSA írta: Viszont az infopultnak is megvan a maga logisztikája, ahogy Orsie helyesen mondta, ami szerintem bizony sokszor kivánnivalót hagyott maga után, de eddig nem fejtettem ki a kritikámat ezen a téren. :x

Na igen, nem árt, ha az infopultosok megkapják azokat az információkat, amikre szükségük van, amiket tovább kellene adniuk.

Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain
Téma zárolva.
Több
16 éve 4 hónapja #349160 Írta: Rózsa
Rózsa válaszolt a következő témában: TOLKIEN SZÜLETÉSNAP 2008

Rabyn írta: aha:)
Én azt hittem, hogy a rendezvény logisztikája az más mint az infopult.


Rabyn, kapsz egy virtuális 5-öst!!! :agree:

Rózsa

Nekünk arról kell döntenünk, hogy mire használjuk az időt, ami megadatott"
Téma zárolva.
Több
16 éve 4 hónapja - 16 éve 4 hónapja #349159 Írta: Rózsa
Rózsa válaszolt a következő témában: TOLKIEN SZÜLETÉSNAP 2008

Kincső (Thilanna) írta:

Rabyn írta: Infopulthoz akkor most nincsen senki?
Én elvállalnám.


tudomásom szerint a logisztika és az infópult ugyanaz... de javítsatok ha tévedek.


Lehet egyazon felelőse, és akkor MTT nyelven "ugyanaz". :D Egyébként nem. :)

A logisztika az anyagi áramlásokkal, a készletekkel foglalkozik, klasszikus definiciója szerint a 7 M
- megfelelő termék, (anyag, készlet, áru)
- megfelelő minőségben
- megfelő állapotban
- megfelelő helyen
- megfelelő időben
- megfelelő felhasználónak
- megfelelő költségen
álljon rendelkezésére.

Ezért (is) kéne vezetőképzés, hogy a fogalmakat minél többen pontosan ismerjük, használjuk, :) , mert félreértés, mi több, félreszervezés lesz, és esetleg nem intéződik el, aminek el kellene.

Tehát pl a logisztikusnak kéne gonoskodni a cuccok szállitásának megszervezéséről, és ez mindig neuralgikus pontja a szervezésnek. :roll:

Az infopult teljesen másról szól. Lesz információ, ha lesz infopult, és MEGSZERVEZITEK az információt, de ettől még nem lesz megszervezve a LEP-nek a logisztikája :lol:
Viszont az infopultnak is megvan a maga logisztikája, ahogy Orsie helyesen mondta, ami szerintem bizony sokszor kivánnivalót hagyott maga után, de eddig nem fejtettem ki a kritikámat ezen a téren. :x

De Celebrom ezt biztos mind tudja, szóval akinek nem inge, a szemináriumi oktatást ne vegye magára :D
Celebrom, tapasztalatokkal, információval állok rendelkezésedre:P Inkább emil, mint privi.

Mindenesetre nem ártana majd pontositanunk, egyezetenünk, PONTOSAN ki mit is vállal, meg mit is kéne csinálnia, nehogy az legyen a vége, hogy bizonyos részfeladatok gazdátlanok maradnak.

Bocs a kéretlen szemináriumért, ezt (is) tanitom. :P

Rózsa

Nekünk arról kell döntenünk, hogy mire használjuk az időt, ami megadatott"
Téma zárolva.
Több
16 éve 4 hónapja #349111 Írta: Kincső
Kincső válaszolt a következő témában: TOLKIEN SZÜLETÉSNAP 2008

Orsie / Fraktál írta:

Rabyn írta: aha:)
Én azt hittem, hogy a rendezvény logisztikája az más mint az infopult.

azt hiszem az infopulthoz is kell némi logisztika, lehet, hogy azért hívta így de majd ő nyilatkozik :) de azt hiszem minden segítség jól jön, szóval csatlakozhatsz szvsz.


jaja, pláne hogy ha valaki a teljes logisztika felelőse, akkor nem biztos h. személyesen akar egész nap az infópultban állni. szal sztem nem árt ha az infópult helyszíni irányítására van külön vezető, de majd Celebrom megmondja :)

"...asztaltalan szó-malaszttal..."
Téma zárolva.
Több
16 éve 4 hónapja #349110 Írta: Orsie
Orsie válaszolt a következő témában: TOLKIEN SZÜLETÉSNAP 2008

Rabyn írta: aha:)
Én azt hittem, hogy a rendezvény logisztikája az más mint az infopult.

azt hiszem az infopulthoz is kell némi logisztika, lehet, hogy azért hívta így de majd ő nyilatkozik :) de azt hiszem minden segítség jól jön, szóval csatlakozhatsz szvsz.

"in the real dark night of the soul it is always three o'clock in the morning."
Téma zárolva.
Több
16 éve 4 hónapja #349108 Írta: Rabyn
Rabyn válaszolt a következő témában: TOLKIEN SZÜLETÉSNAP 2008
aha:)
Én azt hittem, hogy a rendezvény logisztikája az más mint az infopult.

"Én szóra váltanám a gondolatot de félek, hogy nem érdekel.."
Téma zárolva.
Több
16 éve 4 hónapja #349107 Írta: Orsie
Orsie válaszolt a következő témában: TOLKIEN SZÜLETÉSNAP 2008

Kincső (Thilanna) írta:

Rabyn írta: Infopulthoz akkor most nincsen senki?
Én elvállalnám.


tudomásom szerint a logisztika és az infópult ugyanaz... de javítsatok ha tévedek.

igen, ugyanaz, ezt viszi Celebrom az én segítségemmel ;)

"in the real dark night of the soul it is always three o'clock in the morning."
Téma zárolva.
Több
16 éve 4 hónapja #349106 Írta: Kincső
Kincső válaszolt a következő témában: TOLKIEN SZÜLETÉSNAP 2008

Rabyn írta: Infopulthoz akkor most nincsen senki?
Én elvállalnám.


tudomásom szerint a logisztika és az infópult ugyanaz... de javítsatok ha tévedek.

"...asztaltalan szó-malaszttal..."
Téma zárolva.
Több
16 éve 4 hónapja #349104 Írta: Rabyn
Rabyn válaszolt a következő témában: TOLKIEN SZÜLETÉSNAP 2008
Infopulthoz akkor most nincsen senki?
Én elvállalnám.

"Én szóra váltanám a gondolatot de félek, hogy nem érdekel.."
Téma zárolva.
Több
16 éve 4 hónapja #349103 Írta: Orsie
Orsie válaszolt a következő témában: TOLKIEN SZÜLETÉSNAP 2008
Celebrom, Ádám a játékokat fogja felügyelni, és Fox meg neki fog segédkezni, bár először úgy volt, hogy Neked segít, de azt mondta, hogy ő játékokat kitalálni meg levezényelni alkalmasabbnak érzi magát. és tegnap ezt mondtuk is Neked, csak úgylátszik, a nagy hangzavarban nem ment át az infó :) /amúgy felvettelek MSN-re./
mindenesetre én segítek, amiben tudok, én szívesen veszem Kincsőtől is a jótanácsokat :)

"in the real dark night of the soul it is always three o'clock in the morning."
Téma zárolva.
Több
16 éve 4 hónapja #349102 Írta: Kincső
Kincső válaszolt a következő témában: TOLKIEN SZÜLETÉSNAP 2008

Celebrom írta: A logisztikát vállalom, FQ, Orsie és Ádám már jelentkezett segiteni.Minél hamarabb az egyes vezetők irják be kik segitenek nekik és mivel készülnek vagy küldjék el nekem. :)


majd 1-2 tavalyi tapasztalatot az emberek beosztásával kapcs szívesen megosztok, mint mondtam ;) de segíteni szvsz nem lesz időm :(

"...asztaltalan szó-malaszttal..."
Téma zárolva.
Több
16 éve 4 hónapja #349080 Írta: Celebrom
Celebrom válaszolt a következő témában: TOLKIEN SZÜLETÉSNAP 2008
A logisztikát vállalom, FQ, Orsie és Ádám már jelentkezett segiteni.Minél hamarabb az egyes vezetők irják be kik segitenek nekik és mivel készülnek vagy küldjék el nekem. :)

"Férfi-e az ki nem teszi jobbá a világot?!"
Téma zárolva.
Több
16 éve 4 hónapja #349012 Írta: Ankalimon
Ankalimon válaszolt a következő témában: TOLKIEN SZÜLETÉSNAP 2008
A Magyar Tolkien Társaság pályázatot hirdet a 2008. évi Tolkien Születésnap fő szervezőinek kiválasztására. A rendezvény szervezésére vonatkozó koncepciót, és a szervezői csapat tagjainak bemutatását tartalmazó leírást az info@tolkien.hu címre várjuk 2007. november 26. éjfélig.

A pályázati határidő meghosszabbítható, ha nem érkezik kellő számú, megfelelő színvonalú pályázat.

RENDEZVÉNY ÁLTALÁNOS KERETEI:
A rendezvényt 2008. január 5-én kell lebonyolítani, 500-1000 fő részére. A rendezvényt az MTT eddigi LEP rendezvényeihez hasonlóan 100%-ban a résztvevők befizetéseiből kell finanszírozni, úgy, hogy a rendezvényi költségvetésből az MTT általános működési költségeire is kell biztosítani legalább 100 ezer Ft-ot, és az MTT tagok és a szervezők számára biztosítani kell az Alapszabályban meghatározott mértékű kedvezményeket.

A kijelölt főszervezőnek és a szervezői csoportnak kell:
- előkészíteni a rendezvény logisztikai alapfeltételeit (helyszín, szállítás, beszerzés),
- kidolgoznia és az MTT elnökség elé terjeszteni a rendezvény költségvetését,
- rendezni a rendezvény pénzügyeit,
- gondoskodni a rendezvényi programok lebonyolításához szükséges feltételekről, előkészítő tevékenységekről
- biztosítani a rendezvény zavartalanságának további feltételeit.

A jelentkező szervezői csapat összetételére vonatkozóan a következő kikötéseknek kell megfelelni:
- A szervezői csapat minimálisan 4 főből állhat.
- A rendezvény egyszemélyi főszervezője csak olyan személy lehet, aki korábban bármilyen MTT rendezvény egyszemélyi főszervezője volt, vagy valamelyik MTT-s nagyrendezvény (nagytábor, LEP, Művészetek Völgye Fesztivál) szervezésében vezető szervezőként vett részt. Főszervező lehet még olyan személy is, aki az MTT-n kívül volt egyszemélyi vezetője a rendezvényhez hasonló méretű (költségvetés, létszám, időtartam) rendezvény szervezésének.
- A rendezvényvezetői csapat tagjai között a profi kivitelezés érdekében kell lenni minél több, de legalább egy olyan személynek, aki korábbi LEP rendezvény főszervezői között volt volt.
- Az új emberek aktivizálása érdekében a rendezvényvezetői csapat tagjai között kell lenni minél több, de legalább egy olyan személynek, aki korábbi MTT nagyrendezvény (nagytábor, LEP, Művészetek Völgye Fesztivál) szervezői között sem vett részt.
A pályázatban a szervezői csapat minden egyes tagjáról le kell írni, hogy milyen feladatkört fog ellátni a szervezőmunka során.

PÁLYÁZAT ELBÍRÁLÁSA:
A pályázó szervezői csapatokból az MTT elnöksége választja ki azt amelyik a legjobb koncepcióval, a legjobb szervezőgárdával tervezi a megvalósítást.
Amennyiben ez szükséges, az elnökség december első hetére személyes meghallgatást fog kérni, melyen a teljes szervezőgárda megjelenésére számítunk.
A pályázat elbírálásának szempontjai:
- Milyen szinten kidolgozott és megalapozott koncepciót nyújtottak be a pályázók.
- Az egyszemélyi főszervező mennyire képes a teljes előkészítő és lebonyolító tevékenység összefogására, koordinálására, a szükséges döntések meghozatalára
- Megfelelő, kidolgozott munkamegosztás van a szervezői csApat tagjai között (Minden fontos tevékenység keretei pontosan meg vannak határozva, és van kijelölt felelőse a rendezvényvezetőségben)
- A szervezői csapat összetételében milyen mértékben vannak tapasztalt és kezdő szervezők (a maximális értéket azok az összeállítások jelenthetik, ahol nagyjából azonos arányban vannak ígéretes kezdő, és nagytapasztalatú öreg profi szervezők)

PÁLYÁZATNAK TARTALMAZNIA KELL:

PÁLYÁZÓK:
A főszervező és a többi rendezvényvezető felsorolását, valamint rendezvény vagy egyéb programok szervezésében szerzet tapasztalataikat. Annak meghatározása, hogy melyik szervező pontosan milyen feladatköröket fog betölteni. Az egyes feladatkörökhöz kapcsolódó tevékenységeket kérjük részletesen kifejteni

ÁLTALÁNOS KONCEPCIÓ:
A koncepciónak tartalmaznia kell a következők olyan részletezettségű leírását, amelyből a bírálók megítélhetik a koncepció megfelelőségét, és amely alapján a tényleges szervezők megszervezhetik a tevékenységeket:
- A rendezvény főbb jellemzőinek, célkitűzéseinek leírása. Az eddigi LEP rendezvényekhez képest az eltérések, újítások, vagy valamelyik korábbi rendezvényen már előfordult motívum feldolgozásának összegyűjtése.
- A rendezvény célközönségének meghatározása, a különböző érdeklődési köröknek szóló programok összehangolásának terve.
- a tolkieni mitológiában való elmélyülést szolgáló kreatív és ismeretterjesztő programok részletes leírása

ISMERTETŐ:
Helyszín:
A rendezvény tervezett helyszíne (esetleg több lehetőség), és kiválasztásának főbb szempontjai.
Költségek:
A rendezvény tervezett részvételi díja, a tervezett költségek főbb összetevőinek arányai.


Az igazság a kis álom, amelyben az én elgondolja a világot.
A valóság a nagy álom, amelyben Isten gondolja önmagát.
Téma zárolva.
Több
16 éve 5 hónapja #349001 Írta: Rózsa
Rózsa válaszolt a következő témában: TOLKIEN SZÜLETÉSNAP 2008
A LEP-en immár hagyományosan szokott lenni MTT SHOP , ahol a saját kiaványaink - Lassi, MTT póló, MTT Galéria - mellett könyvárusitással és egyéb, Tolkienhez és az MTT-hez kötődő termékekkel jelenünk meg .

Ennek főszervezői posztját vállalom, de a

KÖNYVÁRUSITÁS MEGSZERVEZÉSÉHEZ KERESEK LELKES, AGILIS, TÁRGYALÓKÉPES EMBER(EKET) magam mellé

Az alábbi feladatokban kérem a közreműködést, hogy ne egyedül csináljam:
a könyv- és egyéb beszerzések, rendelések megszervezése
a logisztika megszervezése,
az árusok "beszervezése"
azaz sok-sok msn-ezés, emilezés, levelezés és telefonálás :D [/b]

Akinek van ötlete, tippje, beszerzési forrása, hogy mit lehetne még az MTT SHOP-ban árusitani az eddigieken túl, szóljon. :P

Köszönettel: Rózsa

Nekünk arról kell döntenünk, hogy mire használjuk az időt, ami megadatott"
Téma zárolva.
Több
16 éve 5 hónapja #348993 Írta: Tünde
Tünde válaszolt a következő témában: TOLKIEN SZÜLETÉSNAP 2008
A büfé az én dolgom lesz. Nálam csápoljatok priviben :D
köszi

"Anyává csakis a gyerek tehet - nem az apa"
Téma zárolva.
Több
16 éve 5 hónapja #348990 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: TOLKIEN SZÜLETÉSNAP 2008
Köszönjük szépen a segítség felajánlását, igény is lesz rájuk, de most sürgősen SZERVEZŐKET keresünk, nem pedig helyszíni lebonyolítókat!
Téma zárolva.
Több
16 éve 5 hónapja #348988 Írta: Ery
Ery válaszolt a következő témában: TOLKIEN SZÜLETÉSNAP 2008

Aeglos írta: Mivel november közepe van és másfél hónap múlva már itt a LEP, tanácsolom, hogy akit érdekel a szervezés, sürgősen írja be ide, legalább azok tudjanak egymásról akik szervezni akarnak, tudjátok, hogy kikre számíthattok.


Pardon! Csak egy hónapunk van, ezért tényleg mindenki siessen.

"Valami lóg a levegőben! Sajnos nem Maedhros..."

Καναπή!
Téma zárolva.
Több
16 éve 5 hónapja #348987 Írta: Nóli i linantea
Nóli i linantea válaszolt a következő témában: TOLKIEN SZÜLETÉSNAP 2008
Kreatív sarokban segítséget vállalok. Esetleg árusításnál is.

If I promise not to kill you, can I have a hug?
Téma zárolva.
Több
16 éve 5 hónapja #348985 Írta: Attila
Attila válaszolt a következő témában: TOLKIEN SZÜLETÉSNAP 2008
Szívesen segítenék úgy ahogy a MV-be. :wink:

"And I see they think me and Netti real old. But I don't think us feel old at all. And us so happy. Matter of fact, I think this is the youngest us ever felt." /Alice Walker/
Téma zárolva.
Több
16 éve 5 hónapja #348980 Írta: Snuffles
Snuffles válaszolt a következő témában: TOLKIEN SZÜLETÉSNAP 2008
Helyszíni segítő, úgy mint tavaly, én is szívesen lennék, főleg büfé és infópult (amennyiben kapok rövid tájékoztatást, hogy ne a vendég mondja meg, mi hol van :D ), de egyelőre nem tudom, hogy férne bele a vizsgaidőszakomba, mert nekem először lesz most olyanom és ötletem sincs, hogy fog lezajlani. Pláne mikor.

"Well, I'm back."
Téma zárolva.
Több
16 éve 5 hónapja #348976 Írta: Namarie
Namarie válaszolt a következő témában: TOLKIEN SZÜLETÉSNAP 2008
Kinél, hol kell jelentkezni? Helyszíni segítő lennék, és tudományos előadást is tartanék.

Más: a ruhatár: lesz-e vagy sem? Ha nem, akkor üvöltő betűkkel kellene kiplakátolni, hogy nincs. (Tavali eset)

"ó, én vad atyámfiai, nem fog átok: elmegyek én tihozzátok"
"Gyere ide, ne félj! Biztonságban vagy a biztonságban lévők között!"
Téma zárolva.
Több
16 éve 5 hónapja #348969 Írta: Aeglos
Aeglos válaszolt a következő témában: TOLKIEN SZÜLETÉSNAP 2008
A LEP-et még egyenlőre SENKI nem szervezi, viszont jóval könnyebb lesz a szervezőmunka mint eddig, mert van egy nagyszerű helyszín: AKG. Az időpont Január 5. szombat.

Ez a szervezés jó alkalom arra, hogy olyan emberek is kipróbálják magukat, akik még nem szerveztek nagyon nagy rendezvényt az MTT-ben, de szerettek volna, mert a koncepció ugyanaz lenne mint tavaly volt, és a tavalyi szervezők is bármikor segítenek.

Pályázat is lesz rá, de előnyt élveznek azok, akik a tábori pályázatban is indulnak és jelezték, hogy amennyiben nem nyernek, vállalnák egy nagyobb rendezvény (pl.: LEP) lebonyolítását.

Mivel november közepe van és másfél hónap múlva már itt a LEP, tanácsolom, hogy akit érdekel a szervezés, sürgősen írja be ide, legalább azok tudjanak egymásról akik szervezni akarnak, tudjátok, hogy kikre számíthattok.

Aki szeretne tudományos előadást tartani, táncprodukcióban részt venni, az is jelezze, hogy előrébb legyünk.
Úgy tudom, hogy a színművesek a Gondolinon kívül jeleneteket is szeretnének, ezeket is el kéne kezdeni összrerakni, ha akarjátok a LEP-re. Tudom, hogy annyi minden történik még addig, hogy nem is tűnik föl, hogy ilyen kevés idő van, de sietni kellene... A táncosok is mindig az utolsó utáni pillanatban raknak össze valamit, próbáljatok most kicsit előbb hozzákezdeni, már most gyakorolgatni.

Nem én vagyok a legautentikusabb forrás, jön-jön-jön a pályázat a vezetőség részéről, de addig is forogjanak a fogaskerekek! :D

And in the sea there is a fish
A fish that has a secret wish.
Téma zárolva.
Több
16 éve 5 hónapja #348958 Írta: Sirgon Esgalnor
Sirgon Esgalnor válaszolt a következő témában: TOLKIEN SZÜLETÉSNAP 2008
Boltozást, nyomtatást (plakát, kép, diszlethez valami) szokás szerint vállalok.
Téma zárolva.
Több
16 éve 5 hónapja #348947 Írta: Olosta
Olosta válaszolt a következő témában: TOLKIEN SZÜLETÉSNAP 2008

Dreamer_KF írta: ...idén nem lesz LEP.


Idén már tényleg nem. :lol:

"...megfordulok, s álmodom,
egy másvilágba távozom..."
Téma zárolva.
Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 0.515 másodperc

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére