Farsang 2008

Több
16 éve 3 hónapja #352394 Írta: Eruntale/Hanna
Eruntale/Hanna válaszolt a következő témában: Farsang 2008

Vewy írta: Az a szempont is ott van pl. (lehet, hogy sznob vagyok), hogy mindenki visz egy adag homemade kaját, aztán mindenféle műanyagdobozokban ott figyelnek a dolgok eklektikus módon... hááát ez egy Tolkien klubos bulin még elmegy... de...


alternatív javaslat: cipősdoboz bevonva szép csomagolópapírral, szalvétával bélelve. tudom, nem épp meisseni készlet, de a műanyagdoboznál talán kevésbé eklektikus
Téma zárolva.
Több
16 éve 3 hónapja #352384 Írta: Kincső
Kincső válaszolt a következő témában: Farsang 2008
Az hogy van, hogy egyesek itt úgy csinálnak, mintha az eddigi farsangokon is nem az lett volna a szokás, hogy viszünk kaját? Volt olyan év, amikor maradt is egy csomó, most azért jelentették be ilyen szigorúan, mert tavaly kevesebben hoztatok, mint számítottunk rá (az általunk biztosított szendvicseken _kívül_), ezért az idei szervezők helyesen levonták a tanulságot, h. el kell érni hogy a nép hozzon kaját. Nektek lesz rossz, ha éhenmaradtok :P

Különben meg majd eldöntik, és vsz alkalmazkodni fogunk, mert gondolom nem fogja senki amiatt lemondani a farsangot, mert nem bír egy doboz sütit elhozni ;) (baromi egyszerű és nagyon finom jól szállítható sütik vannak.)

"...asztaltalan szó-malaszttal..."
Téma zárolva.
Több
16 éve 3 hónapja #352382 Írta: Sil
Sil válaszolt a következő témában: Farsang 2008

Namarie írta: Ez sajnos azért nem jó, mert aki vidékről utazik, annak sajnos számolnia kell a tömegközlekedés élelmiszerekre gyakorolt néha katasztrofális hatásával. vagyis: hiába hoznék csodasütit, ha széttörik, szétolvad, stb.

Ne csodasütit hozz, hanem olyat, ami kibírja az utat. Én pl tavaly pozsonyi kiflit vittem (és idén is megpróbálom rábeszélni nagymamámat, hogy csináljon), és kutya baja sem lett.

Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain
Téma zárolva.
Több
16 éve 3 hónapja #352381 Írta: Namarie
Namarie válaszolt a következő témában: Farsang 2008

Attila írta:

Vewy írta: Amúgy meg most eszembe jutott, hogy ha rá lesz kényszerítve az emberekre, hogy hozzanak kaját (vagy drágább a jegy), akkor a legtöbben kekszet meg ropit meg chipset fognak hozni, mert az olcsó és egyszerű beszerezni. Tényleg nagyrészt kekszet, ropit meg chipset szeretnénk enni farsangon? Nem egyszerűbb, ha drágább a jegy, de a kajafelelősök némi segítséggel készítenek pár szendvicset, normális kaját?


Vagy legyen megszabva, hogy kb. mennyi értékben kellene készíteni vagy venni kaját... :roll:


Ez sajnos azért nem jó, mert aki vidékről utazik, annak sajnos számolnia kell a tömegközlekedés élelmiszerekre gyakorolt néha katasztrofális hatásával. vagyis: hiába hoznék csodasütit, ha széttörik, szétolvad, stb.

Másfelől: honnan lövöd be, hogy mi mennyibe került? Nem mindenütt van hipermarket.... másfelől meg ez valahogy.. na, olyan ciki... Eddig se feltétlenül csak ropit és ilyesmit hozott a jónép...

"ó, én vad atyámfiai, nem fog átok: elmegyek én tihozzátok"
"Gyere ide, ne félj! Biztonságban vagy a biztonságban lévők között!"
Téma zárolva.
Több
16 éve 3 hónapja #352380 Írta: Attila
Attila válaszolt a következő témában: Farsang 2008

Vewy írta: Amúgy meg most eszembe jutott, hogy ha rá lesz kényszerítve az emberekre, hogy hozzanak kaját (vagy drágább a jegy), akkor a legtöbben kekszet meg ropit meg chipset fognak hozni, mert az olcsó és egyszerű beszerezni. Tényleg nagyrészt kekszet, ropit meg chipset szeretnénk enni farsangon? Nem egyszerűbb, ha drágább a jegy, de a kajafelelősök némi segítséggel készítenek pár szendvicset, normális kaját?


Vagy legyen megszabva, hogy kb. mennyi értékben kellene készíteni vagy venni kaját... :roll:

"And I see they think me and Netti real old. But I don't think us feel old at all. And us so happy. Matter of fact, I think this is the youngest us ever felt." /Alice Walker/
Téma zárolva.
Több
16 éve 3 hónapja - 16 éve 3 hónapja #352379 Írta: Vewy
Vewy válaszolt a következő témában: Farsang 2008
Amúgy meg nem is értem, hogy miért merül fel, hogy kaját viszünk... ha rá lesz kényszerítve az emberekre, hogy hozzanak kaját (vagy drágább a jegy), akkor a legtöbben kekszet meg ropit meg chipset fognak hozni, mert az olcsó és egyszerű beszerezni. Tényleg nagyrészt kekszet, ropit meg chipset szeretnénk enni farsangon? Nem egyszerűbb, ha drágább a jegy, de a kajafelelősök némi segítséggel készítenek pár szendvicset, normális kaját? Egyetértek Oisinnel, valóban hülye dolog kaját cipelni egy bálba. Az a szempont is ott van pl. (lehet, hogy sznob vagyok), hogy mindenki visz egy adag homemade kaját, aztán mindenféle műanyagdobozokban ott figyelnek a dolgok eklektikus módon... hááát ez egy Tolkien klubos bulin még elmegy... de...
Téma zárolva.
Több
16 éve 3 hónapja #352377 Írta: Kincső
Kincső válaszolt a következő témában: Farsang 2008
Ha már "lehessen választani, hogy kajátviszek/drágábbajegy", akkor szerintem azt fontoljátok meg, hogy a jegyelővételnél lehessen választani, hogy többet fizetnek vagy megígérik a kaját, a helyszíni jegyet pedig egységesen emeljétek meg nyugodtan, mert aki akarja, az meg tudja oldani, hogy előre megvegye/megvetesse a jegyét, és Ti is jobban jártok, ha biztosan tudjátok h. hányan jönnek :P ;) (és a helyszínen már csak az fizessen retorziót, aki ígérete ellenére nem hoz, mert ha tömegek lennének ilyenek, már nem tudnátok kaját venni az aznap este beszedett pénzből.)

"...asztaltalan szó-malaszttal..."
Téma zárolva.
Több
16 éve 3 hónapja #352374 Írta: Orsie
Orsie válaszolt a következő témában: Farsang 2008
Oisin, minden MTT-s rendezvénynél központi kérdés, hogy mennyibe kerül. és mint már nagyon sokszor elmondtuk, nem tudunk mindenkinek megfelelni.
tavaly működőképes volt az a rendszer, hogy ételt vittek a bálozók, és italfogyasztás volt a helyszínen. volt, akinek még az is problémát okozott. ment is vita, hogy lehet inni a csapból is..
mikor azt írtam, hogy nem fair, ha valaki nem visz enni de eszik máséból, az elvről beszéltem. főleg az a gáz ha felzabálja a többiek "munkáját" de ez már szélsőséges eset és a példámmal csak érzékeltetni szerettem volna egy jelenséget. természetesen nem fogok senkit se vasvillával kergetni ha véletlen bekap egy szem kekszet, csak úgy gondolom, hogy az az illendő, ha hozzájárul mindenki a nagy közös étkezéshez - ahogy tavaly is. nemcsak a tavalyi, a korábbi farsangok is hasonlóképpen működtek, rendszerint volt vitt étel, és ez úgy tudom senkinek se fájt. nem azt várjuk el, hogy mindenki süssön. szvsz Snufflesnek illetve másnak sem fog gondot okozni elhozni magával egy zacskó chipset vagy beugrani Farsang előtt egy üzletbe venni valami apróságot. nem egy zsák krumplit kell cipelnie ;)
ezen kívül említettem azt is, hogy Gillz ötletét megfontoljuk, még semmi sincs eldöntve, és oda volt írva, hogy ez az én magánvéleményem volt (gyk nem feltétlen lesz így a Farsangon, és én elvekről beszéltem...)

szvsz egy kicsit félreértettél. inkább pls olvasd el figyelmesen amit írok, mielőtt messzemenő következtetéseket vonsz le és rögtön nem tetszik valami...

"in the real dark night of the soul it is always three o'clock in the morning."
Téma zárolva.
Több
16 éve 3 hónapja #352372 Írta: Attila
Attila válaszolt a következő témában: Farsang 2008

Orsie / Fraktál írta:

Attila írta: Akkor legyen az, hogy este 8 órakor kezdődik és kb az első HÉV járat indulásáig tart? Csak azértkérdezem, mert nekem az jó lenne...

Attila, a HÉV elég korán indul, és még ha hamarabb is elmegy a többség, nekünk ott kell maradni takarítani.. szóval segíthetnél ;)
jönni meg akkor jössz, amikor tudsz. a pontos kezdést még nem döntöttük el, de 7-nél előbb felesleges, pontosan azért, mert hajnalig tart. a kezdés szvsz annak is a függvénye, hogy milyen programok lesznek és azok időben hogyan alakulnak. ez szerintem részletkérdés, a Faluházat úgyis hamarabb meg fogjuk kapni a berendezkedés, technika, próbák miatt.


Miután még az se biztos, hogy tudok menni...ergó csak egy időpontot érdeztem... :oops:

"And I see they think me and Netti real old. But I don't think us feel old at all. And us so happy. Matter of fact, I think this is the youngest us ever felt." /Alice Walker/
Téma zárolva.
Több
16 éve 3 hónapja #352367 Írta: Oisin
Oisin válaszolt a következő témában: Farsang 2008

Orsie / Fraktál írta: ha cateringet kérünk és nem csak az italt biztosítják a helyszínen, akkor többe kerülnek a jegyek, ezt pedig senki sem akarná. ezért szeretnénk költséghatékony megoldásként azt, hogy a bálozók hozzák az ételt.


De. Én pl. szívesen fizetnék egy kicsivel többet, csak ne kelljen azzal nyűglődni, hogy kaját cipeljek magammal. Ezt én valahogy eléggé idegennek érzem a báli hangulattól, Snuffnak pedig gondot okoz, hogy cipelje magával a kaját a vonaton, buszon. Egy csomó ember meg egyszerűen el fogja felejteni, vagy bezár a bolt az orra előtt, vagy mittomén. Akkor ők nem mehetnem majd be? Vagy őrt állítasz melléjük, akik egész este azt lesik, nem tömnek-e a szájukba egy darab kekszet véletlenül? Ez abszurd. Szóval ha egyszer már eldöntöttétek, hogy batyubál lesz, akkor legyen az, csak fenyegetőzés meg kioktatás ne legyen. Mert mindenféle cúnya szankciókkal fenyegetni szegény kisz szméagolt - akarom mondani bálozókat - hát ez bizony nem szép. Egyáltalán nem szép, drágaszágom!

Orsie / Fraktál írta: azt valóban komolyan gondoljuk, hogy MINDENKI járuljon hozzá étellel a Farsanghoz, lehetőleg mindenki annyival amennyit őmaga is elfogyasztana, mert így lesz elég étel. és valóban ki fogunk találni valami retorziót arra az esetre, ha valaki étel nélkül állít be. de minimum egy falatot nem fog enni a más által hozott ételekből és ha ilyesmin kapjuk akkor hazaküldjük térítés nélkül.


Jójó, de ezt nem így kellene az emberek tudtára adni. Inkább fontoljátok meg Gillz javaslatát, szerintem épkézláb ötlet, az így befolyó pénzből a szervezők vehetnek annyi tartalék kaját, hogy senki ne maradjon éhen, és ne kelljen jegyre adni a szendvicset meg a süteményt.

Üdv,
Oisin

If I saw my son Osgar and God hand to hand on the Hill of the Fiana, my son put down, I'd say that God is a strong Man!
Téma zárolva.
Több
16 éve 3 hónapja #352358 Írta: Orsie
Orsie válaszolt a következő témában: Farsang 2008

Attila írta: Akkor legyen az, hogy este 8 órakor kezdődik és kb az első HÉV járat indulásáig tart? Csak azértkérdezem, mert nekem az jó lenne...

Attila, a HÉV elég korán indul, és még ha hamarabb is elmegy a többség, nekünk ott kell maradni takarítani.. szóval segíthetnél ;)
jönni meg akkor jössz, amikor tudsz. a pontos kezdést még nem döntöttük el, de 7-nél előbb felesleges, pontosan azért, mert hajnalig tart. a kezdés szvsz annak is a függvénye, hogy milyen programok lesznek és azok időben hogyan alakulnak. ez szerintem részletkérdés, a Faluházat úgyis hamarabb meg fogjuk kapni a berendezkedés, technika, próbák miatt.

"in the real dark night of the soul it is always three o'clock in the morning."
Téma zárolva.
Több
16 éve 3 hónapja #352353 Írta: Attila
Attila válaszolt a következő témában: Farsang 2008
Akkor legyen az, hogy este 8 órakor kezdődik és kb az első HÉV járat indulásáig tart? Csak azértkérdezem, mert nekem az jó lenne...

"And I see they think me and Netti real old. But I don't think us feel old at all. And us so happy. Matter of fact, I think this is the youngest us ever felt." /Alice Walker/
Téma zárolva.
Több
16 éve 3 hónapja #352351 Írta: Snuffles
Snuffles válaszolt a következő témában: Farsang 2008
OFF

Orsie / Fraktál írta: vagy reggel mentek vissza, de akkor meg éjjel alusztok Nálad

Sajnos itt a gond, amiért nem biztos, hogy maradunk éjjel végig. :( per OFF.

"Well, I'm back."
Téma zárolva.
Több
16 éve 3 hónapja #352347 Írta: Orsie
Orsie válaszolt a következő témában: Farsang 2008

Snuffles írta:

Orsie / Fraktál írta: Snuff: mi csak pár megállóra lakunk egymástól, és ha nekem nem bonyolult hazajutni, akkor Neked se.. mellesleg maradj reggelig velünk, segíts pakolni, és megyünk együtt haza :twisted:

Ez eddig csudajól hangzik, de elfelejted, hogy nem egyedül vagyok és hogy nem biztos, hogy én hazamegyek onnan... :P Majd még meglátjuk, én megteszem, ami tőlem telik. :)

OFF
a Párod úgy tudom ha Bp-en jár akkor Nálad alszik, tehát vagy Farsang után visszamentek Szegedre, ami gondolom este/éjjel nem fog bekövetkezni, vagy reggel mentek vissza, de akkor meg éjjel alusztok Nálad, vagy reggelig vagytok és onnan mentek a vonathoz, nem? :lol: mi ezzel a gond? :D /nem tudsz kifogással jönni, esélyed nincs :mrgreen:
ON

"in the real dark night of the soul it is always three o'clock in the morning."
Téma zárolva.
Több
16 éve 3 hónapja #352346 Írta: Snuffles
Snuffles válaszolt a következő témában: Farsang 2008

Orsie / Fraktál írta: Snuff: mi csak pár megállóra lakunk egymástól, és ha nekem nem bonyolult hazajutni, akkor Neked se.. mellesleg maradj reggelig velünk, segíts pakolni, és megyünk együtt haza :twisted:

Ez eddig csudajól hangzik, de elfelejted, hogy nem egyedül vagyok és hogy nem biztos, hogy én hazamegyek onnan... :P Majd még meglátjuk, én megteszem, ami tőlem telik. :)

"Well, I'm back."
Téma zárolva.
Több
16 éve 3 hónapja #352345 Írta: Orsie
Orsie válaszolt a következő témában: Farsang 2008

Snuffles írta:

Artemisz (Erenya) írta: gillz, ez a kedvezmény-koncepció viszont szimpatikus, fontolóra vesszük - ugye, lányok?

Ez nekem is jobban tetszik, mert aki amúgyse felejtene el sütni/hozni valami finomságot, az biztos fog hozni, de pl én még nem tudom, hogy egyenesen Szegedről megyek, vagy otthonról, ahonnét esetleg csurran-cseppen valami sósrúd vagy pogácsa, vagy legalább néhány zacskó rágcsálnivaló.
Ráadásul Budakalász nekem még egy átszállással is messzebb van, mint a néhány évvel ezelőtti farsangok, de ez azért kisebb gond. :) Legfeljebb hamarabb jövünk el egy órával.


Artemisz, ebben majd Esgal dönt, illetve megbeszéljük közösen, aztán beírom mi lett a konklúzió. de én lehet, hogy szigorú vagyok, viszont tartom magamat ahhoz, hogy aki nem hoz az ne is egyen, mert ha úgy maradnak éhen egyesek, hogy hoznak, készítenek csomó étket és mások meg megeszik akik semmit sem hoztak, az szvsz nagyon nem fair.
aki pedig nem tud sütni-főzni semmit, az is tud hozni rágcsálnivalót, útközben csak be kell ugrani egy közértbe.

Snuff: mi csak pár megállóra lakunk egymástól, és ha nekem nem bonyolult hazajutni, akkor Neked se.. mellesleg maradj reggelig velünk, segíts pakolni, és megyünk együtt haza :twisted:

"in the real dark night of the soul it is always three o'clock in the morning."
Téma zárolva.
Több
16 éve 3 hónapja #352344 Írta: Snuffles
Snuffles válaszolt a következő témában: Farsang 2008

Artemisz (Erenya) írta: gillz, ez a kedvezmény-koncepció viszont szimpatikus, fontolóra vesszük - ugye, lányok?

Ez nekem is jobban tetszik, mert aki amúgyse felejtene el sütni/hozni valami finomságot, az biztos fog hozni, de pl én még nem tudom, hogy egyenesen Szegedről megyek, vagy otthonról, ahonnét esetleg csurran-cseppen valami sósrúd vagy pogácsa, vagy legalább néhány zacskó rágcsálnivaló.
Ráadásul Budakalász nekem még egy átszállással is messzebb van, mint a néhány évvel ezelőtti farsangok, de ez azért kisebb gond. :) Legfeljebb hamarabb jövünk el egy órával.

"Well, I'm back."
Téma zárolva.
Több
16 éve 3 hónapja #352342 Írta: Artemisz
Artemisz válaszolt a következő témában: Farsang 2008

Oisin írta: Sziasztok!

Nem az lenne a legegyszerűbb, ha rendelnétek egy csomó szendvicset meg sütit, az árát pedig beépítenétek a jegyárba? Vagy ha a kaja is a büfében lenne - aki megéhezik az megveszi alapon?


Valószínűleg sokkal drágábban jönnénk ki, ha rendelnénk, azonkívül én speciel képtelen vagyok lenyelni egyet is az agyonédesített-agyonragacsolt műanyagízű bolti aprósütikből, és ezzel sztem más is van így.

gillz, ez a kedvezmény-koncepció viszont szimpatikus, fontolóra vesszük - ugye, lányok?

lassan kibomló
cseresznyevirág vagyok
Isten tenyerén


Az Erdő legyen Veletek!
Téma zárolva.
Több
16 éve 3 hónapja #352332 Írta: Esgal
Esgal válaszolt a következő témában: Farsang 2008
No, este lesz időm minden témában feltett kérdésre/felvetésre válaszolni, most csak annyit tennék hozzá, amit az elején leszögeztem: a rendezvény kommunikátora Orsie, a főszervező én vagyok, mi ketten adunk bármilyen hivatalos infot. tehát, amit más, bárakár szervező embertől olvastok, az nem feltétlenül hivatalos info, így kár az elején vitatkozni vele. Csak mielőtt kitörne az össznépi pánik ;)

Nem adhatok mást, csak mi lényegem.
/Lucifer/
Tánc a ködben, tánc a jégen,
Tánc a hóban, tánc a fagyban
/Ghymes/
Téma zárolva.
Több
16 éve 3 hónapja #352330 Írta: Orsie
Orsie válaszolt a következő témában: Farsang 2008

Ankalimon írta: A költségvetéssel kapcsolatban nyilván volt némi félreértés (noha szerintem a pályázati kiírás e tekintetben egyértelmű volt, és e topikban is jeleztem már a legelején, hogy a költségvetéssel kapcsolatban még nincs minden rendben.)

Azóta beszéltem erről személyesen Esgallal a LEP-en, és elküldtem neki a részletes információkat is.

Ankalimon, köszi, akkor biztos nemsokára lesz végleges költségvetés. (azt tudta Esgal, hgy valami nem jó, csak azt nem, hogy mi az és anélkül nem tudja kijavítani.)

Dreamer_KF írta: Black Jack is ment tavaly, a poker mellett az volt még a nagy szám. Esetleg tábor mintájára lehetne tolni a Hold´emet

Dreamer, ha lesz igény a kaszinóra és ha lesz aki megcsinálja, akkor nincs akadálya.. de ehhez nekünk külön ember kell, egyik szervező sem nagy szerencsejátékos :roll:

"in the real dark night of the soul it is always three o'clock in the morning."
Téma zárolva.
Több
16 éve 3 hónapja #352327 Írta: Ankalimon
Ankalimon válaszolt a következő témában: Farsang 2008
A költségvetéssel kapcsolatban nyilván volt némi félreértés (noha szerintem a pályázati kiírás e tekintetben egyértelmű volt, és e topikban is jeleztem már a legelején, hogy a költségvetéssel kapcsolatban még nincs minden rendben.)

Azóta beszéltem erről személyesen Esgallal a LEP-en, és elküldtem neki a részletes információkat is.


Az igazság a kis álom, amelyben az én elgondolja a világot.
A valóság a nagy álom, amelyben Isten gondolja önmagát.
Téma zárolva.
Több
16 éve 3 hónapja #352326 Írta: Dreamer_KF
Dreamer_KF válaszolt a következő témában: Farsang 2008
Black Jack is ment tavaly, a poker mellett az volt még a nagy szám. Esetleg tábor mintájára lehetne tolni a Hold´emet

"Where do I go
Follow the river
Where do I go
Follow the gulls"
Hair
Téma zárolva.
Több
16 éve 3 hónapja - 16 éve 3 hónapja #352321 Írta: Orsie
Orsie válaszolt a következő témában: Farsang 2008
no szeretnék a tisztánlátás kedvéért leszögezni pár dolgot:

:arrow: a költségvetéssel Esgal foglalkozik, és legjobb tudomásom szerint Esgal azt nem tervezetnek szánta, mert egy excel tábla volt tele konkrét számokkal és ő nem tudja, mi vele a gond, tehát akkor tud egy másikat készíteni ha kap a vezetőségtől útmutatást erre vonatkozóan. Esgal most korlátolt nethozzáféréssel bír mert ezerrel tanul a vizsgáira, de majd szólok neki, hogy Ankalimont illetve Rózsát keresse meg.
:arrow: ha cateringet kérünk és nem csak az italt biztosítják a helyszínen, akkor többe kerülnek a jegyek, ezt pedig senki sem akarná. ezért szeretnénk költséghatékony megoldásként azt, hogy a bálozók hozzák az ételt.
mivel ez egy BÁL, ezért jó lenne, ha nem csak ropi meg chips lenne a menü, viszont szendvicsekhez hozzávalókat olcsóbban lehet beszerezni, mintha helyszínen kapjuk, illetve lehet salátát készíteni és süteményt is sütni, mint LEP-en, finomabb és tápálóbb is, mint a rágcsálnivalók, persze az is tény, hogy több vele kicsit a munka.

:arrow: azt valóban komolyan gondoljuk, hogy MINDENKI járuljon hozzá étellel a Farsanghoz, lehetőleg mindenki annyival amennyit őmaga is elfogyasztana, mert így lesz elég étel. és valóban ki fogunk találni valami retorziót arra az esetre, ha valaki étel nélkül állít be. de minimum egy falatot nem fog enni a más által hozott ételekből és ha ilyesmin kapjuk akkor hazaküldjük térítés nélkül :evil:

:arrow: a meghallgatásról csak annyit írtam, hogy _várhatóan_ január második fele. a január vége is a második felében van ;) nem halogathatjuk pár nappal farsang előttre, mert az óriási káoszhoz vezet. senkivel nem akarunk kiszúrni, lesz több meghallgatás, akiknek végképp csak február eleje vagy még később jó, azt is megoldjuk, csak tudjunk róla előre ezért köszi, hogy szóltok róla. mivel a Farsang február 16.-án lesz, ezért legkésőbb valóban kb 10 nappal előtte kell lenni meghallgatásnak. Akiknek a február 2 nem jó, azoknak tehát szervezünk egy február 6. körül lévő időpontot. de aki nem táncol azokat kérem, hogy próbáljon meg hamarabb is ráérni, mert több meghallgatást tervezünk, hogy 1 napba kelljen utolsó pillanatban mindenkit belezsúfolni.

:arrow: még valami: azt is említettem, hogy tervezünk kaszinót. azonban csak akkor, ha van rá igény, van aki beáll osztani, nem rohan el 10 perc után, hogy de ő bulizni akar. és ha csak pókerezni akartok és senki sem fog rulettezni, akkor az nem lesz. beszéltem Alisonnal, még nem tudja, hogy tudja-e vállalni, ha nem lesz más jelentkező akkor necces a kaszinó, és azt is hallottam tőle, hogy pl rulett alig ment. ha leginkább pókerre van igény, akkor csak az lesz - ha lesz. tehát igyekszem megoldani pl egy szavazást ebben a témában.

"in the real dark night of the soul it is always three o'clock in the morning."
Téma zárolva.
Több
16 éve 3 hónapja #352320 Írta: Vewy
Vewy válaszolt a következő témában: Farsang 2008
Az a helyzet a táncos szekcióval, hogy konkrétan febr. 2-án kezd el próbálni. A néhány fős verses-éneklős dolgokat lehet, hogy össze lehet hozni vizsgaidőszakban, de 8-10 vagy több embert összetoborozni ilyenkor lehetetlen. LEHET, hogy így 16-ára nem lehet előadható táncot összehozni, majd kiderül, de 2-ára BIZTOS, hogy nem lehet :) Tehát legalább egy késői meghallgatás kéne :)
Téma zárolva.
Több
16 éve 3 hónapja #352318 Írta: Ankalimon
Ankalimon válaszolt a következő témában: Farsang 2008

RÓZSA írta:

Aki kellő erőt érez magában egy nagyobb felajánláshoz (szendvics, hidegtál), az okvetlen keressen meg minél hamarabb, hogy megbeszéljük az anyagköltséget!

Ez elsősorban költségvetés-függő, azaz mennyit áldoztok a közellátásra, nem a felajánló dönti el. A költségvetést pedig tudtommal már elfogadta az elnökség, bár én nem kaptam meg.


Nem. Az elnökség a végleges költségvetési javaslatot még nem kapta meg, csak a pályázathoz benyújtott előzetes tervezetet. Ebből következően a rendezvénynek még nincs elfogadott költségvetése.

Viszont természetesn még nincs késésben a dolog, úgyhogy várjuk türelemmel.


Az igazság a kis álom, amelyben az én elgondolja a világot.
A valóság a nagy álom, amelyben Isten gondolja önmagát.
Téma zárolva.
Több
16 éve 3 hónapja #352312 Írta: Oisin
Oisin válaszolt a következő témában: Farsang 2008
Sziasztok!

Nem az lenne a legegyszerűbb, ha rendelnétek egy csomó szendvicset meg sütit, az árát pedig beépítenétek a jegyárba? Vagy ha a kaja is a büfében lenne - aki megéhezik az megveszi alapon? Akkor azt se kellene ajtóból visszafordítással fenyegetni, aki csak bálozni akar, és nincs ideje/kedve előtte kajahegyeket gyártani vagy vásárolni. Egy évben egyszer van farsangi bál, nem hiszem, hogy az a pár száz forintos plusz kiadás bárkit a földhözvágna... Persze nem mondom, hogy aki mondjuk egy tál saját készítésű sütivel akar kedveskedni a többieknek, az ne tegye, de milyen dolog már ezt kötelezővé tenni? Szerintem eléggé visszás...

Üdv,
Oisin

If I saw my son Osgar and God hand to hand on the Hill of the Fiana, my son put down, I'd say that God is a strong Man!
Téma zárolva.
Több
16 éve 3 hónapja #352308 Írta: gillz
gillz válaszolt a következő témában: Farsang 2008
Kja: szvsz kérjetek attól +100-200 pénzt, aki nem hoz kaját, ha a belépő+kaja kombót tervezitek. már több bálban voltam így.

Meghallgatás: jaja, érdemes több alkalommal, mert egyre nem tud eljönni mindenki :D

need more brainz. yourz. now.
Téma zárolva.
Több
16 éve 3 hónapja #352307 Írta: Julcsi_
Julcsi_ válaszolt a következő témában: Farsang 2008
Kedves Szervezők!

Először is köszönjük szépen az intézkedést! Ez a nap első jó híre :D

Másodszor is hozok sütit, addigra már lesz időm sütni-főzni.

Harmadszor pedig, minden megsértődés és rosszindulat nélkül közlöm, hogy mi akkor nem fogunk táncolni, mert február 2-án még szigorlatozom. Gondolom, nem csak én. Nem azt jelenti, hogy produkciók nem formálódnak addigra. De. Semmiképp nem lesznek megmutatható (elbírálható?) állapotban. Ha mégis igény lenne (a LEPre esélytelen volt próbálni, szóval én örülnék, ha most össze tudnánk hozni valami újat), akkor a meghallgatást kérlek halasszátok el vagy 10 nappal. Sajnálom, ha ez vacakul hangzik, 2-ára nem lesz készen semmi. Köszönöm, hogy segítetek!

Julcsi

argh
Téma zárolva.
Több
16 éve 3 hónapja #352301 Írta: Aeglos
Aeglos válaszolt a következő témában: Farsang 2008
Csatlakozom az éljenző tömeghez: Köszi, hogy elintéztétek!! :hello:

Kaja: Tavaly Farsangon úgy volt, hogy kötelező hozni, de aztán nem tartatták be a szervezők. A lelkiismeretesebbek hoztak, azonban ez nem volt elég és mivel enni mindenkinek kell, nagyon hamar kifogytunk a kajából. Viszont Halloweenkor, nagyon lelkiismeretesen mindenki hozott, meg is hatódtam rajta. :bawling: :D (Főleg amikor Icke mondta, hogy hozott magának 3 zsömlét, de megosztja a többiekkel, ha ők is kérnek.)

Szóval ha működik a halloweeni tendencia, akkor kajaügyileg nem lesz semmi gond. Halloweenen a belépő az jegy +étel/ital volt. Akkor azt kértük, hogy mindenki annyi kaját hozzon, amennyit délutántól éjjelig egymaga elfogyasztana és nem lesz éhes.
Ez bevált! :)

Úgy kéne, hogy szendvicset a helyszínen gyártsunk, mivel azt nagyon nehéz szállítani, az emberektől meg kérjetek csipszet, muffint, pogácsát, nápolyit, boltban felkapható vagy kompakt dolgokat amiket könnyű levinni Kalászra.

And in the sea there is a fish
A fish that has a secret wish.
Téma zárolva.
Több
16 éve 3 hónapja #352299 Írta: Rabyn
Rabyn válaszolt a következő témában: Farsang 2008
egy ötlet: kezdődjön ESTE a farsang (olyan 7-8 körül) és akkor nem lohad le az emberek hangulata az éjszakára és akkor az első reggeli hévet is könyebb megvárni

"Én szóra váltanám a gondolatot de félek, hogy nem érdekel.."
Téma zárolva.
Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 0.501 másodperc

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére