Tábori logisztika

Több
15 éve 8 hónapja #364842 Írta: fqqdk
fqqdk válaszolt a következő témában: Tábori logisztika
Másik oldalról nézve meg azt tudnám mondani, hogy ha nem tudja olvasni a topikokat, akkor ennyivel is kevesebb jut neki belőlünk. Ha ő maga kérte, akkor valószínűleg tisztában van a kockázattal. Hátha annyira besavanyodik, hogy hazajön :P Az lenne a legjobb mindenkinek :)

code a rat the monster on doom in it
Téma zárolva.
Több
15 éve 8 hónapja #364820 Írta: Dreamer_KF
Dreamer_KF válaszolt a következő témában: Tábori logisztika
Idhren szeretné látni a rendi topikokat, mint egy átlagos táborlakó. Kinek mi a véleménye a dologról?

Nem tartom jóü ötletnek, szerintem Idhrennek nem tenne különösen jót, ha megkapná a jogosultságot - csak tovább savanyodna. Szerintetek?

"Where do I go
Follow the river
Where do I go
Follow the gulls"
Hair
Téma zárolva.
Több
15 éve 8 hónapja #364744 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: Tábori logisztika
Beírom.

Más. Hanna talált alternatív leutazást 0. napra szükség esetén, privi megy hamarost.
Téma zárolva.
Több
15 éve 8 hónapja #364743 Írta: dorwinion
dorwinion válaszolt a következő témában: Tábori logisztika

Gandalf írta: Össezdobjuk neki páran, és utólag kifizetni, akkor nem érint költségvetést.


Beírod a szervezőibe? Vagy priviben keressük meg őket?

Ha nevetek, boldog leszek. Ezért tovább nevetek... :-)
Téma zárolva.
Több
15 éve 8 hónapja #364741 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: Tábori logisztika
Össezdobjuk neki páran, és utólag kifizetni, akkor nem érint költségvetést.
Téma zárolva.
Több
15 éve 8 hónapja #364740 Írta: dorwinion
dorwinion válaszolt a következő témában: Tábori logisztika

Gandalf írta: Minden évben van, aki utólag tud csak fizetni, nincs ezzel semmi gond. :)


Igen, de a költségvetésből nagyon fog hiányozni idén ez a pénz. Meg lehet oldani, de csúszós lenne. Viszont akkor szólok neki, hogy jöhet így is, de azért ezt ne tekintsük megoldottnak.

Ha nevetek, boldog leszek. Ezért tovább nevetek... :-)
Téma zárolva.
Több
15 éve 8 hónapja #364686 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: Tábori logisztika
Minden évben van, aki utólag tud csak fizetni, nincs ezzel semmi gond. :)
Téma zárolva.
Több
15 éve 8 hónapja #364669 Írta: dorwinion
dorwinion válaszolt a következő témában: Tábori logisztika
Ezt kaptam. Mi legyen vele?

Szia dorw!

Sajnos van egy rossz hírem. Volt egy munkám, aminek a fizetéséből szerettem volna finanszírozni a tábort, de ma tudtam meg, hogy nem kapom meg időben a pénzt (nem is tudták megmondani, hogy mikor kapom meg). Így két lehetőségem maradt: vagy megkérlek titeket, hogy fizethessek utólag, vagy le kell mondanom a részvételt. Az előbbi elég kínos kérés, tudom, de azért megkockáztatom... De teljesen jogos, ha azt mondjátok, hogy ilyet nem lehet, és elfogadom.

nagyon sajnálom ...
Vewy


Ötlet: a szervezők összeadják neki? 500-1000 ft minden szervezőtől, aki tud adni. Aztán táboros talin megadja, és mindenki megkapja a járandóságát.

Ha nevetek, boldog leszek. Ezért tovább nevetek... :-)
Téma zárolva.
Több
15 éve 8 hónapja #364500 Írta: dorwinion
dorwinion válaszolt a következő témában: Tábori logisztika

Gandalf írta:

gillz írta:

Gandalf írta: Van busz, de 6 órás buszút két átszállással is.

(És remélhetőleg a Volán nem akar akkor sztrájkolni)


én inkább lemennék aznap hajnalban busszal, mint az első napon reggel :P vagy Budapesten kell kezdeni a nulladik napi agyalást :P

Hát, ha másként nem megy, marad a buszozás, de azért próbálkozzunk még kocsikat szerezni!


A kocsikhoz csak annyit fűznék hozzá, hogy nagyon sokba fog ez kerülni. Nem hinném, hogy sokan adják oda az autójukat úgy, hogy maradhat a tábor végéig velünk, a visszautat meg mindenképpen ki kell fizetni. Ha nagyon kell jönni, és nincs vonat, akkor marad a busz.

Ha nevetek, boldog leszek. Ezért tovább nevetek... :-)
Téma zárolva.
Több
15 éve 8 hónapja #364498 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: Tábori logisztika

gillz írta:

Gandalf írta: Van busz, de 6 órás buszút két átszállással is.

(És remélhetőleg a Volán nem akar akkor sztrájkolni)


én inkább lemennék aznap hajnalban busszal, mint az első napon reggel :P vagy Budapesten kell kezdeni a nulladik napi agyalást :P

Hát, ha másként nem megy, marad a buszozás, de azért próbálkozzunk még kocsikat szerezni!
Téma zárolva.
Több
15 éve 8 hónapja #364495 Írta: gillz
gillz válaszolt a következő témában: Tábori logisztika

Gandalf írta: Van busz, de 6 órás buszút két átszállással is.

(És remélhetőleg a Volán nem akar akkor sztrájkolni)


én inkább lemennék aznap hajnalban busszal, mint az első napon reggel :P vagy Budapesten kell kezdeni a nulladik napi agyalást :P

need more brainz. yourz. now.
Téma zárolva.
Több
15 éve 8 hónapja #364492 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: Tábori logisztika
Van busz, de 6 órás buszút két átszállással is.

(És remélhetőleg a Volán nem akar akkor sztrájkolni)
Téma zárolva.
Több
15 éve 8 hónapja #364490 Írta: gillz
gillz válaszolt a következő témában: Tábori logisztika
Busz nem megy arra 11-én? Vagy nem lehetne Celebromnak könyörögni, h nincs-e véletlenül atója, amivel vészhelyzetben segíteni tudna? Meg úgy tudom, Cue-nek is van jogsija... vészhelyzetes könyörgés hátha meghatóbb :P

need more brainz. yourz. now.
Téma zárolva.
Több
15 éve 8 hónapja - 15 éve 8 hónapja #364486 Írta: dorwinion
dorwinion válaszolt a következő témában: Tábori logisztika
Van egy jó hír és egy kevésbé-jó-de-rossznak-azért-még-nem-minősíteném hírem.
Némi kéztördelés és krokodilkönnyek után azt mondták a sztárjkolni készülő vasutasok, hogy 12-én eltudunk menni, mert addigra, ha pénteken lesz is sztrájk helyreáll minden. Írásba nem adhatták, elvégre ez szigorúan titkos, és politikai döntés, és stb... tehát nem szabad elmondani senkinek, különben borzasztó rossz lesz nekem. Tehát 99%, hogy szombaton utazhatunk a tervszerint.

Viszont a 11-el már nem jártunk ilyen jól, arra nem mondtak semmit, csak hümgettek. Az én értelmezésemben - és az ő sokat sejtető gondterhelet ábrázatuk alapján - ez azt jelenti, hogy ha lesz, akkor aznap lesz munkabeszüntetés.

Erre az esetre alternatív megoldás javaslat: Pókkal és Márkkal a tervek szerint le tud menni 6-7 ember + a raktár. A szemetet összeszedjük, dekorálunk, berendezkedünk a nulladik napon, és így biztos nem fogunk unatkozni.
A többi 0-ik napos - ha akar - utánunk tud jönni másnap egy nagyon korai vonattal - ami lehet a 6:05, vagy a 8:05-ös [size=9:3vgv6ovn](ennek szerintem semmi értelme már)[/size] -, vagy még 11-én este, ha akkor járni fognak a vonatok.

Ha ezzel egyetértetek, akkor be lehetne tenni az óhajsóhaj topikba, hogy ne érje őket felkészületlenül. (Nem tudom, mikor érek haza, szóval ezt a feladadot áttestálnám Gandalfra. Mikor szokták bejelenteni, hogy sztrájk lesz x napon? Legkésőbb szerdán meg kellene vennem a 0-ik naposoknak a csop.jegyet!)

De addig is bízzunk benne, hogy nem lesz semmi! Tessék mindenkinek valamilyen imakönyvet, Bibliát, vallási kegytárgyat a párnája alá tennie!


Ja, és még elintéztem az utánfutót is, már csak fel kell venni 11-én. És 11 nap helyett csak 7-et kell fizetnünk. :D
K*rva jó vagyok, csak így szerényen... :lol:

Ha nevetek, boldog leszek. Ezért tovább nevetek... :-)
Téma zárolva.
Több
15 éve 8 hónapja #364329 Írta: fqqdk
fqqdk válaszolt a következő témában: Tábori logisztika
Hmm, uszítsuk a kurucinfót a vasutasokra? akkor hamar meglesz a telszám, lakáscím :D csak ki kell találnom valami jó zséösszeesküvés sztorit :D ilyen keretjáték mellett ez már gyerekjáték. :D

code a rat the monster on doom in it
Téma zárolva.
Több
15 éve 8 hónapja #364174 Írta: dorwinion
dorwinion válaszolt a következő témában: Tábori logisztika
Isten vagy. De min. természet szellem! :)

Ha nevetek, boldog leszek. Ezért tovább nevetek... :-)
Téma zárolva.
Több
15 éve 8 hónapja #364169 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: Tábori logisztika

dorwinion írta: Rajta vagyok a témán, ma már futottam egy kört. Van valami címed, ahová személyesen is bemehetek a VSSZSZ-hez? Akármilyen. Akkár Gaskó lakcíme is...
[size=9:2k7dcity](Tuti, hogy megfogok őszülni a tábor végére.)[/size]


Honlap:
www.vdszsz.hu/

Egyéni telefonszámok:
www.vdszsz.hu/document/telefonlista1.doc

Hivatalos telefon: 351-1111,
Fax: 344-6770
Üzemi telefon/fax: 01-13-29

E-mail: info@vdszsz.hu

(a növénykék nem őszülnek, nyugi)
Téma zárolva.
Több
15 éve 8 hónapja #364166 Írta: dorwinion
dorwinion válaszolt a következő témában: Tábori logisztika

Gandalf írta:

MTI írta: Budapest, 2008. július 2., szerda (MTI) - Nem született megállapodás a Vasúti Dolgozók Szabad Szakszervezete (VDSZSZ) és a MÁV-társaságok között a szakszervezet sztrájkköveteléseiről és a még elégséges szolgáltatásról a szerdán, Herczog László közvetítő bevonásával megtartott egyeztetésen.
A szakszervezeti követelésekről az egyeztetést július 7-én folytatják.
Bárány Balázs, a VDSZSZ alelnöke megismételte a sztrájkbizottság keddi döntését: ha nem haladnak előre a tárgyalások, akkor két héten belül folytatják a február elsején megkezdett gördülő sztrájkot.
Sigulinszki Tibor, a MÁV Zrt. szóvivője elmondta: előzetes és nem megerősített információjuk szerint a szakszervezet a vasutasnapra, július 11-re vagy július 12-re szervezi a munkabeszüntetést.
A VDSZSZ eredeti követelése az volt, hogy 10 százalékos többlet béremelést akart elérni a kiszervezett MÁV-társaságok munkavállalói számára a megajánlott 6,9 százalék felett, egyúttal a MÁV Cargo privatizációs bevételéből 250 ezer forint kifizetését követelte a szakszervezet valamennyi vasutas számára.
Ez egészült ki azzal a követeléssel, hogy a korábban bezárásra szánt 38 vasúti szárnyvonalon maradjon meg a személyszállítás, valamint a pénzügyminiszter által bejelentett további infláció-növekedést a munkáltató 1,1 százalékos béremeléssel kompenzálja.
A tárgyalást követően Bárány Balázs újságíróknak elmondta: a munkáltató álláspontja változatlan a követelések, illetve a még elégséges szolgáltatás ügyében.
A szakszervezet szerint sztrájk esetén az elégséges szolgáltatás keretében naponta vonalanként 2 járatpár, illetve a budapesti elővárosban pedig további 20 járat közlekedjen.
Bárány Balázs megjegyezte: miközben a munkáltató eddig arról beszélt, hogy a sztrájk idején az összes közlekedésbiztonsági szabályt betartotta, addig a vasúttársaság saját belső vizsgálata egy sor szabálytalanságot tárt fel a sztrájk alatt.
A VDSZSZ alelnöke elmondta: a sztrájkbizottság újra értékeli a helyzetet, egyelőre még nincs döntés a munkaszüntetés folytatásának időpontjáról.
Sigulinszki Tibor, a MÁV Zrt. szóvivője a tárgyalás után közölte: a szakszervezet továbbra az irreális és a MÁV szerint jogilag megalapozatlan követeléseit hangoztatja. Ezeket a vasúttársaság nem tudja teljesíteni.
A MÁV Zrt. szóvivője közölte: meg nem erősített információjuk szerint a VDSZSZ a vasutasnapra szervezi a sztrájkot. Ez azt mutatja, hogy a szakszervezet nemcsak az utasok közlekedését teszi tönkre a nyaralási időszakban, hanem a vasutasok ünnepét is - húzta alá.
A MÁV Zrt. adatai szerint a VDSZSZ február elsején megkezdett és időközben többször felfüggesztett sztrájkja a MÁV-csoport szintjén 744 millió forint kárt okozott.


Rajta vagyok a témán, ma már futottam egy kört. Van valami címed, ahová személyesen is bemehetek a VDSZSZ-hez? Akármilyen. Akkár Gaskó lakcíme is...
[size=9:4gaxubdd](Tuti, hogy megfogok őszülni a tábor végére.)[/size]

Ha nevetek, boldog leszek. Ezért tovább nevetek... :-)
Téma zárolva.
Több
15 éve 8 hónapja #364119 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: Tábori logisztika

MTI írta: Budapest, 2008. július 2., szerda (MTI) - Nem született megállapodás a Vasúti Dolgozók Szabad Szakszervezete (VDSZSZ) és a MÁV-társaságok között a szakszervezet sztrájkköveteléseiről és a még elégséges szolgáltatásról a szerdán, Herczog László közvetítő bevonásával megtartott egyeztetésen.
A szakszervezeti követelésekről az egyeztetést július 7-én folytatják.
Bárány Balázs, a VDSZSZ alelnöke megismételte a sztrájkbizottság keddi döntését: ha nem haladnak előre a tárgyalások, akkor két héten belül folytatják a február elsején megkezdett gördülő sztrájkot.
Sigulinszki Tibor, a MÁV Zrt. szóvivője elmondta: előzetes és nem megerősített információjuk szerint a szakszervezet a vasutasnapra, július 11-re vagy július 12-re szervezi a munkabeszüntetést.
A VDSZSZ eredeti követelése az volt, hogy 10 százalékos többlet béremelést akart elérni a kiszervezett MÁV-társaságok munkavállalói számára a megajánlott 6,9 százalék felett, egyúttal a MÁV Cargo privatizációs bevételéből 250 ezer forint kifizetését követelte a szakszervezet valamennyi vasutas számára.
Ez egészült ki azzal a követeléssel, hogy a korábban bezárásra szánt 38 vasúti szárnyvonalon maradjon meg a személyszállítás, valamint a pénzügyminiszter által bejelentett további infláció-növekedést a munkáltató 1,1 százalékos béremeléssel kompenzálja.
A tárgyalást követően Bárány Balázs újságíróknak elmondta: a munkáltató álláspontja változatlan a követelések, illetve a még elégséges szolgáltatás ügyében.
A szakszervezet szerint sztrájk esetén az elégséges szolgáltatás keretében naponta vonalanként 2 járatpár, illetve a budapesti elővárosban pedig további 20 járat közlekedjen.
Bárány Balázs megjegyezte: miközben a munkáltató eddig arról beszélt, hogy a sztrájk idején az összes közlekedésbiztonsági szabályt betartotta, addig a vasúttársaság saját belső vizsgálata egy sor szabálytalanságot tárt fel a sztrájk alatt.
A VDSZSZ alelnöke elmondta: a sztrájkbizottság újra értékeli a helyzetet, egyelőre még nincs döntés a munkaszüntetés folytatásának időpontjáról.
Sigulinszki Tibor, a MÁV Zrt. szóvivője a tárgyalás után közölte: a szakszervezet továbbra az irreális és a MÁV szerint jogilag megalapozatlan követeléseit hangoztatja. Ezeket a vasúttársaság nem tudja teljesíteni.
A MÁV Zrt. szóvivője közölte: meg nem erősített információjuk szerint a VDSZSZ a vasutasnapra szervezi a sztrájkot. Ez azt mutatja, hogy a szakszervezet nemcsak az utasok közlekedését teszi tönkre a nyaralási időszakban, hanem a vasutasok ünnepét is - húzta alá.
A MÁV Zrt. adatai szerint a VDSZSZ február elsején megkezdett és időközben többször felfüggesztett sztrájkja a MÁV-csoport szintjén 744 millió forint kárt okozott.

Téma zárolva.
Több
15 éve 8 hónapja #363814 Írta: dorwinion
dorwinion válaszolt a következő témában: Tábori logisztika

Gandalf írta:

A vasutasok várhatóan július 12-én, a vasutasnapon folytatják a február óta többször felfüggesztett gördülő sztrájkjukat - tudta meg a Népszabadság.

A Vasúti Dolgozók Szabad Szakszervezetének (VDSzSz Szolidaritás) döntéshozó testülete határozott úgy, hogy ha nem születik megállapodás záros határidőn belül, ismét megbénítják a vasutat.

Bárány Balázs az érdekképviselet alelnöke a lapnak elmondta, hogy hónapokig azért nem fenyegetőztek, mert bíztak a közlekedési tárca új vezetésében, de elfogyott a türelmük.

Munkabeszüntetésre készülnek egyébként a Volán-társaságnál működő szakszervezetek is. Hétfői közleményükben azt írták ugyanis, hogy minden törvényes eszközt megragadnak, ha megkérdezésük nélkül döntenének a társaságok magánkézbe adásáról - olvasható a lapban.


Ajóbüdösnénikéjüket. :evil: :evil: :evil:

UPDATE:
Júl. 12. nem vasárnap, hanem szombat. Utánanéztem: vasutasnap július második vasárnapja. Bízzunk benne, hogy a Népszabi felületes volt és nem nézett a naptárra. Ha 13-án kezdődik a sztrájk, akkor csak a visszaút problémás.


Ha bármi miatt csúszik a le- vagy akár a visszautazás, kiverem belőlük a sz*rt is, hidd el... Ez nem vicc, hanem komolyan mondom. Szóval nyugi.
Csütörtökön bemegyek és személyesen érdeklődöm, mert telefonon esélytelen a dolog.

Ha nevetek, boldog leszek. Ezért tovább nevetek... :-)
Téma zárolva.
Több
15 éve 8 hónapja #363600 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: Tábori logisztika

A vasutasok várhatóan július 12-én, a vasutasnapon folytatják a február óta többször felfüggesztett gördülő sztrájkjukat - tudta meg a Népszabadság.

A Vasúti Dolgozók Szabad Szakszervezetének (VDSzSz Szolidaritás) döntéshozó testülete határozott úgy, hogy ha nem születik megállapodás záros határidőn belül, ismét megbénítják a vasutat.

Bárány Balázs az érdekképviselet alelnöke a lapnak elmondta, hogy hónapokig azért nem fenyegetőztek, mert bíztak a közlekedési tárca új vezetésében, de elfogyott a türelmük.

Munkabeszüntetésre készülnek egyébként a Volán-társaságnál működő szakszervezetek is. Hétfői közleményükben azt írták ugyanis, hogy minden törvényes eszközt megragadnak, ha megkérdezésük nélkül döntenének a társaságok magánkézbe adásáról - olvasható a lapban.


Ajóbüdösnénikéjüket. :evil: :evil: :evil:

UPDATE:
Júl. 12. nem vasárnap, hanem szombat. Utánanéztem: vasutasnap július második vasárnapja. Bízzunk benne, hogy a Népszabi felületes volt és nem nézett a naptárra. Ha 13-án kezdődik a sztrájk, akkor csak a visszaút problémás.
Téma zárolva.
Több
15 éve 8 hónapja #363593 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: Tábori logisztika
Finc 16-án érkezik, mint Morgana, ezért rendbe mnár nem érdemes sorolni, de el kell neki szépen magyarázni, miért nem.
Téma zárolva.
Több
15 éve 8 hónapja #363588 Írta: gillz
gillz válaszolt a következő témában: Tábori logisztika
mindketten kerülhetnek szvsz ahova szeretnének :)
Isilrohírról mit lehet tudni, (életkor, nem, érdeklődés...)

update: mogy írt róla, fiú, nem ismer senkit. teszteredménye? én amúgy asszem Rabynékhoz raknám :)

need more brainz. yourz. now.
Téma zárolva.
Több
15 éve 8 hónapja #363583 Írta: dorwinion
dorwinion válaszolt a következő témában: Tábori logisztika
Új jelentkezők!!!

Finc: Brandirhoz szeretne kerülni - udvarias, de határozott kérés -, és csak kézművest jelölt meg.
Isilrohir: 1. versírás, 2. bölcselkedés, 3. kézműves.

Ha nevetek, boldog leszek. Ezért tovább nevetek... :-)
Téma zárolva.
Több
15 éve 9 hónapja #363194 Írta: dorwinion
dorwinion válaszolt a következő témában: Tábori logisztika

Leguanember írta: Már nem azért, de ha műfagyöngyöt aggatok a fákra, az rettenet.

Ott a kész liget, mit ekll azon még műnövényekkel dekorálni?

Lehetne inkább kócból vagy mittoménmiből zuzmószakállakat lógatni vagy vetexszel kezdeni vmit. A műnövények meg nagyon drágák, valóban.


Ebben a kócban van valami... most hirtelen a mangrove mocsarak jutottak az eszembe... sejtelmes, kissé komor... meglátjuk!

Ha nevetek, boldog leszek. Ezért tovább nevetek... :-)
Téma zárolva.
Több
15 éve 9 hónapja #363191 Írta: Leguanember
Leguanember válaszolt a következő témában: Tábori logisztika
Már nem azért, de ha műfagyöngyöt aggatok a fákra, az rettenet.

Ott a kész liget, mit ekll azon még műnövényekkel dekorálni?

Lehetne inkább kócból vagy mittoménmiből zuzmószakállakat lógatni vagy vetexszel kezdeni vmit. A műnövények meg nagyon drágák, valóban.

TEGYETEK JÓT, MERT TUDTOK.
Minden más hiábavalóság.
Téma zárolva.
Több
15 éve 9 hónapja #363177 Írta: dorwinion
dorwinion válaszolt a következő témában: Tábori logisztika

Gandalf írta: Valami olyasmi kéne, ami nem néz ki gázul, ha fára aggatjuk. :wink:


Hát, ha rondát sikerül venni, akkor majd ráfogom Márkra. :) Tényleg, színben, formában van valami elképzelés, preferencia?

Ha nevetek, boldog leszek. Ezért tovább nevetek... :-)
Téma zárolva.
Több
15 éve 9 hónapja #363161 Írta: Gandalf
Téma zárolva.
Több
15 éve 9 hónapja #363144 Írta: dorwinion
dorwinion válaszolt a következő témában: Tábori logisztika

Gandalf írta: - Fákra műborostyánok, műfagyöngy, ilyesmi, amiel kidekorlálhatjuk a Ligetet


Szerintem borostyánt tudunk szedni az erdőben, és az elég sokáig képes élőnek tűnni. (Most jutott eszembe, megkérdezem, van-e azon a részen.)
Azt tudjátok, hogy milyen művirágokat, növényeket lehet vásárolni pl. a matccsban. Jó lesz, ha olyasmiből próbálok meg valami ízlésesebet kiválogatni? Az igazán szépek drágábbak az igaziaknál. :(

Ha nevetek, boldog leszek. Ezért tovább nevetek... :-)
Téma zárolva.
Több
15 éve 9 hónapja #363104 Írta: dorwinion
dorwinion válaszolt a következő témában: Tábori logisztika
Jelzem újra, el ne vesszen: Márkkal szombaton bevásárolunk, ezért kétlem, hogy 4-5 előtt odaérnénk.

Ha nevetek, boldog leszek. Ezért tovább nevetek... :-)
Téma zárolva.
Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 0.438 másodperc

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére