Rendek

Több
15 éve 8 hónapja #367611 Írta: Cueddo
Cueddo válaszolt a következő témában: Rendek

Megtartom énis nektek a színjátszót, ha kéritek, a szervezőbagázs fele úgyis (ex-)színitoszos :)

Köszönöm, jó volt veletek dolgozni, és továbbra is imádom a rendemet.

KÖMF kapcsán meg úgysem hagylak békén titeket :)

Nap felé tör, amíg csak a Nap áll,
És nem vesz rajtuk erőt a halál.

(Dylan Thomas)
Téma zárolva.
Több
15 éve 8 hónapja #367453 Írta: sebcsaba
sebcsaba válaszolt a következő témában: Rendek
Lányok és fiúk, köszönöm a munkát, nagyszerűek voltunk, de tényleg, minden egó nélkül. Talán azért is indultak nehezen a csapatközösségek, mert annyira erős voltak a rendek hatása.

Lau ötletét támogatom, mi már szervezzük a szombati túrát... ;]

"De hiszen Elrondot legyőztük?!?"
Téma zárolva.
Több
15 éve 8 hónapja #367047 Írta: Laurelen
Laurelen válaszolt a következő témában: Rendek
rendvezek.... Luv ya all!
Always and forever. de tényleg.


rendezhetnénk majd valami kreatív hétvégét, ahol megtartjuk egymásnak a foglalkozásinkat...hm? És akkor mi sem maradunk ki semmiből:)

puszi,
lau

"A foolish consistency is the hobgoblin of little minds." (Emerson)
Téma zárolva.
Több
15 éve 8 hónapja #366313 Írta: Orsie
Orsie válaszolt a következő témában: Rendek
a mi rendünk létszáma összesen 8 fő, szvsz beférünk a faházba.

[size=9:2h517m6k](ma 5 után nem lesz netem, ha valaki keresne, mobilon tegye, köszi)[/size]

"in the real dark night of the soul it is always three o'clock in the morning."
Téma zárolva.
Több
15 éve 8 hónapja #366303 Írta: Dreamer_KF
Dreamer_KF válaszolt a következő témában: Rendek
Szürke, és minden rendvezető!

Előreláthatólag eshet a táborban, eddigi nagyszerű hagyományaink ellenére. Kérek mindenkit, hogy akár most, akár a nulladik napon gondolkodjon el, mit és hogyan tud csinálni mondjuk szakadó esőben.

Pár rend azért védve van: Ha a kézművesek ugyanott, ugyanúgy lesznek, akkor lesz a fejük felett sörsátor, a táncosok az ebédlőben (ha nem ázik be).

Mindenki másnak komoly fejtörést okozhat egy zápor.

Agyaljunk, találjunk megoldást a felmerülő problémára.

"Where do I go
Follow the river
Where do I go
Follow the gulls"
Hair
Téma zárolva.
Több
15 éve 8 hónapja #365963 Írta: Orsie
Orsie válaszolt a következő témában: Rendek

Gandalf írta: Esetleg onnantól kezdve működhettek amolyan hírügynökségként, és pársoros rövidhíreket fogalmaztok meg MTI-sztájl, a többi sajtóműfajt meg hanyagoljátok. Hm?

hm, meggondolom, illetve megbeszéljük nulladik nap, jó? mert ez teljesen ellentétes a koncepciómmal, amit a 3 napra beterveztem. (pont a tájékoztató műfajcsaládtól fogunk haladni a véleményközlő felé, utána érdekes lenni visszatérni a rövid hírekhez. másrészről a Tábor második felében lévő események, történések pont a véleményközlő műfajoknak kedveznének, szvsz.)
azért köszi a javaslatot.

"in the real dark night of the soul it is always three o'clock in the morning."
Téma zárolva.
Több
15 éve 8 hónapja #365949 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: Rendek
Esetleg onnantól kezdve működhettek amolyan hírügynökségként, és pársoros rövidhíreket fogalmaztok meg MTI-sztájl, a többi sajtóműfajt meg hanyagoljátok. Hm?
Téma zárolva.
Több
15 éve 8 hónapja #365946 Írta: Orsie
Orsie válaszolt a következő témában: Rendek

Gandalf írta: Sokat gondolkodtam ezen, de tökéletes megoldást még nem találtam ki.
A tavalyi tapasztalatok alapján nem érdemes minden rendnek szabad rendi órát tartani, csak a népszerűbbeknek, s nyilván újságírásra nem fog más jelentkezni szerintem.

Nektek azt javasolnám, a szabad rendi órákat használjátok ki rendi közösségépítésre, ill. reggel ki lehet osztani a feladatokat, és a vacsora előtti szabad órában össze lehet szedni az elkészült anyagokat, és valami egyszerűbb, rövidebb, gyorsabban összerakható sajtóterméket produkáljatok. Vacsi után is van erre egy szabad óra, ha minden kötél szakad. A tábortűz utáni rendi "rituálé" inkább közösségépítésre alkalmas, ill az aznapi munka átbeszélésére, kiértékelésére.

Első Velemben a Lassi Titte sem készült nagyobb idő- és energiabefektetéssel, igaz, a Valaróma annál jóval igényesebb lap volt.

UPDATE Szerk.
Látom, Orsie éppen akközben idézte be újra a problémát, miközben a választ fogalmaztam. :P

megpróbálkozom a dologgal, bár ha reggel csak kiosztom a munkát akkor napközben nem lesz rá idejük, este meg nyilván fáradtabbak is már, és az esti 1 óra nagyon kevés. szóval lehet, hogy maradok a közösségépítésnél és ha van szabad idő/kapacitás/energia, akkor írnak még. csak kár, mert így van esély, hogy sok lényeges dokumentálandó dolog fog kimaradni a keretjátékról. majd legfeljebb utólag lesz megint Valarómaszerűség.

köszi!

"in the real dark night of the soul it is always three o'clock in the morning."
Téma zárolva.
Több
15 éve 8 hónapja #365942 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: Rendek

Orsie írta: gondolkoztam és kicsit elkezdtem aggódni. a Tábor első felében lesz bőven időnk krónikázni, de az igazi kavarások állítólag pont azután várhatóak, hogy kiderültek az emlékek, vagyis a mestervizsgák után, amikor már a csapatoknak lesz rengeteg idejük, a rendeknek nem, sőt olyat is hallottam, hogy az már szabad rendi óra lesz, amit nem is kötelező megtartani. namost ha azt akarjátok, hogy nyúzzam a rendem, hogy írkáljanak majd mindeféléről akkor pls áruljátok el, hogy azon az 1-1 órán kívül mikor lesz rá idő, mert ez nem így megy, mint egy dolgozatnál, hogy oké öcsém, van 1 órád, írd meg a sztorit. tavaly ugye gond volt belőle mikor szétküldtük a népet, és vagy a csapat foglalkozásokról maradoztak el vagy éjszaka alkottak és hullák voltak másnap. ezt nem szeretném idén semmi esetre sem.

ötletek, hogy ezt hogy lehetne kivitelezni?


Sokat gondolkodtam ezen, de tökéletes megoldást még nem találtam ki.
A tavalyi tapasztalatok alapján nem érdemes minden rendnek szabad rendi órát tartani, csak a népszerűbbeknek, s nyilván újságírásra nem fog más jelentkezni szerintem.

Nektek azt javasolnám, a szabad rendi órákat használjátok ki rendi közösségépítésre, ill. reggel ki lehet osztani a feladatokat, és a vacsora előtti szabad órában össze lehet szedni az elkészült anyagokat, és valami egyszerűbb, rövidebb, gyorsabban összerakható sajtóterméket produkáljatok. Vacsi után is van erre egy szabad óra, ha minden kötél szakad. A tábortűz utáni rendi "rituálé" inkább közösségépítésre alkalmas, ill az aznapi munka átbeszélésére, kiértékelésére.

Első Velemben a Lassi Titte sem készült nagyobb idő- és energiabefektetéssel, igaz, a Valaróma annál jóval igényesebb lap volt.


UPDATE Szerk.
Látom, Orsie éppen akközben idézte be újra a problémát, miközben a választ fogalmaztam. :P
Téma zárolva.
Több
15 éve 8 hónapja - 15 éve 8 hónapja #365940 Írta: Orsie
Orsie válaszolt a következő témában: Rendek

Orsie írta: hahó!

gondolkoztam és kicsit elkezdtem aggódni. a Tábor első felében lesz bőven időnk krónikázni, de az igazi kavarások állítólag pont azután várhatóak, hogy kiderültek az emlékek, vagyis a mestervizsgák után, amikor már a csapatoknak lesz rengeteg idejük, a rendeknek nem, sőt olyat is hallottam, hogy az már szabad rendi óra lesz, amit nem is kötelező megtartani. namost ha azt akarjátok, hogy nyúzzam a rendem, hogy írkáljanak majd mindeféléről akkor pls áruljátok el, hogy azon az 1-1 órán kívül mikor lesz rá idő, mert ez nem így megy, mint egy dolgozatnál, hogy oké öcsém, van 1 órád, írd meg a sztorit. tavaly ugye gond volt belőle mikor szétküldtük a népet, és vagy a csapat foglalkozásokról maradoztak el vagy éjszaka alkottak és hullák voltak másnap. ezt nem szeretném idén semmi esetre sem.

ötletek, hogy ezt hogy lehetne kivitelezni?

hálás köszönet.

lenne kedves valamelyik tábvez erre reagálni?
köszönöm.

"in the real dark night of the soul it is always three o'clock in the morning."
Téma zárolva.
Több
15 éve 8 hónapja #365604 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: Rendek
Most írt vissza Ami SMS-ben: Illét várja szeretettel. Szólok is Ulmonak és utána értesítem Illét.
Téma zárolva.
Több
15 éve 8 hónapja #365602 Írta: brokkoli
brokkoli válaszolt a következő témában: Rendek
ír valaki Illének, h mehet zenélni?

(pont az volt a baj, h ragaszkodtunk a saját fasságainkhoz konzisztencia címszó alatt. nomindegy-majd-jövőre)

And if I go insane, will you still let me join in with the game? /Pink Floyd/
Téma zárolva.
Több
15 éve 8 hónapja #365582 Írta: gillz
gillz válaszolt a következő témában: Rendek
Ádám: ja, hogy konzisztnsnek kéne lenni? :D (vagy konszolidáltnak? konzervnek? kondenzátornak? D: ) mindegy majd jövőre, most Ille menjen zenélni, nem szoroz :D (szal ne matekosnak)

need more brainz. yourz. now.
Téma zárolva.
Több
15 éve 8 hónapja #365579 Írta: Laurelen
Laurelen válaszolt a következő témában: Rendek

Leguanember írta:

Laurelen írta:

brokkoli írta: meg alapvetően nem gondolom, h egyforma számmal kéne működni minden rendnek.


ezzel egyébként tökre egyetértek, mert ugye a rendek természetüknél fakadóan más létszámmal ideálisak vagy működnek.


Mégis úgy döntöttetek június 6-án, hogy ez elsődleges szempont. Na jó, Nudli nem volt ott, ő nem.
Eső után köpönyeg.

most már tűzön vizen át megoldjuk:)

"A foolish consistency is the hobgoblin of little minds." (Emerson)
Téma zárolva.
Több
15 éve 8 hónapja #365577 Írta: Leguanember
Leguanember válaszolt a következő témában: Rendek

Laurelen írta:

brokkoli írta: meg alapvetően nem gondolom, h egyforma számmal kéne működni minden rendnek.


ezzel egyébként tökre egyetértek, mert ugye a rendek természetüknél fakadóan más létszámmal ideálisak vagy működnek.


Mégis úgy döntöttetek június 6-án, hogy ez elsődleges szempont. Na jó, Nudli nem volt ott, ő nem.
Eső után köpönyeg.

TEGYETEK JÓT, MERT TUDTOK.
Minden más hiábavalóság.
Téma zárolva.
Több
15 éve 8 hónapja #365487 Írta: Laurelen
Laurelen válaszolt a következő témában: Rendek

brokkoli írta: meg alapvetően nem gondolom, h egyforma számmal kéne működni minden rendnek.


ezzel egyébként tökre egyetértek, mert ugye a rendek természetüknél fakadóan más létszámmal ideálisak vagy működnek.

"A foolish consistency is the hobgoblin of little minds." (Emerson)
Téma zárolva.
Több
15 éve 8 hónapja #365479 Írta: Orsie
Orsie válaszolt a következő témában: Rendek
hahó!

gondolkoztam és kicsit elkezdtem aggódni. a Tábor első felében lesz bőven időnk krónikázni, de az igazi kavarások állítólag pont azután várhatóak, hogy kiderültek az emlékek, vagyis a mestervizsgák után, amikor már a csapatoknak lesz rengeteg idejük, a rendeknek nem, sőt olyat is hallottam, hogy az már szabad rendi óra lesz, amit nem is kötelező megtartani. namost ha azt akarjátok, hogy nyúzzam a rendem, hogy írkáljanak majd mindeféléről akkor pls áruljátok el, hogy azon az 1-1 órán kívül mikor lesz rá idő, mert ez nem így megy, mint egy dolgozatnál, hogy oké öcsém, van 1 órád, írd meg a sztorit. tavaly ugye gond volt belőle mikor szétküldtük a népet, és vagy a csapat foglalkozásokról maradoztak el vagy éjszaka alkottak és hullák voltak másnap. ezt nem szeretném idén semmi esetre sem.

ötletek, hogy ezt hogy lehetne kivitelezni?

hálás köszönet.

"in the real dark night of the soul it is always three o'clock in the morning."
Téma zárolva.
Több
15 éve 8 hónapja #365380 Írta: Kincső
Kincső válaszolt a következő témában: Rendek

brokkoli írta: fogalmam sincs mi legyen Illével. én senkit nem szeretnék visszatartani az első helyen megjelölt rendjétől, meg alapvetően nem gondolom, h egyforma számmal kéne működni minden rendnek. szerintem sokkal fontosabb, h mindenki oda kerüljön, ahova eredetileg szeretett volna.
szóval felőlem mehet. a kérdés az, h Launak nem lesz-e sok.


belevau: nem táncba akar menni hanem zenébe, szal Aminak szaporodna a népe... ott meg glom kevésbé számít mint a táncnál (ahol az ebédlő mérete miatt számít főleg).

"...asztaltalan szó-malaszttal..."
Téma zárolva.
Több
15 éve 8 hónapja #365377 Írta: brokkoli
brokkoli válaszolt a következő témában: Rendek
fogalmam sincs mi legyen Illével. én senkit nem szeretnék visszatartani az első helyen megjelölt rendjétől, meg alapvetően nem gondolom, h egyforma számmal kéne működni minden rendnek. szerintem sokkal fontosabb, h mindenki oda kerüljön, ahova eredetileg szeretett volna.
szóval felőlem mehet. a kérdés az, h Launak nem lesz-e sok.

And if I go insane, will you still let me join in with the game? /Pink Floyd/
Téma zárolva.
Több
15 éve 8 hónapja #365297 Írta: gillz
gillz válaszolt a következő témában: Rendek
ha senki rendvez nem viseli szívén Illét, akkor menjen :)

need more brainz. yourz. now.
Téma zárolva.
Több
15 éve 8 hónapja #365274 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: Rendek

Ille / Lórien írta: Szia!

Július 1-jén írtam egy "kérvényt" azzal kapcsolatban, hogy szeretnék átkerülni az énekes/zenélős rendbe, de eddig még nem érkezett válasz, és már elég közel van a tábor kezdési időpontja. Nagyon örülnék, ha teljestenétek a kérésemet, mert szeretném jól érezni magam köztetek.

Üdv,
Ille / Lórien

Téma zárolva.
Több
15 éve 8 hónapja #365060 Írta: brokkoli
brokkoli válaszolt a következő témában: Rendek
vettem, köszi (:

And if I go insane, will you still let me join in with the game? /Pink Floyd/
Téma zárolva.
Több
15 éve 8 hónapja #365051 Írta: gillz
gillz válaszolt a következő témában: Rendek
a személy kapja elvileg a foszlányt (és így általa a csapat), ergo résztvevő személyenként jár a foszlány, tehát van lehetőség közösen perfomanszolni, és íg mindenkinek jár a pirospont.

need more brainz. yourz. now.
Téma zárolva.
Több
15 éve 8 hónapja #365011 Írta: brokkoli
brokkoli válaszolt a következő témában: Rendek
és közös perforálásra :D mennyire van lehetőség? merthogy ugye a foszlányt a csapat kapja, nem a rend...

And if I go insane, will you still let me join in with the game? /Pink Floyd/
Téma zárolva.
Több
15 éve 8 hónapja #364977 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: Rendek
Szerintem is lehessen "órai munkára" adni emlékfoszlányokat az azt megérdemlőknek. Plusz, ha van olyan csapat, amelynek elég rá az az egy óra, akkornem csak rendi szinten lehet performanszolni, ahogy azt megbeszéltük.

Akik performanszolnak, a tavalyihoz hasonlóan a tábortűznél előadhatják, így megy majd a meservizsgákig. Aznap akkor rendi bemutatók, és a többi estén keretjátékos események lesznek.
Téma zárolva.
Több
15 éve 8 hónapja #364948 Írta: Orsie
Orsie válaszolt a következő témában: Rendek
ez így már jobban hangzik, mert korábban én is azért aggódtam, hogy minden este kell performálni és erre jár a dolog. nomost táncosoknál meg énekseknél ez valóban reális, de pl nálunk meg az erdőjáróknál illetve a bölcseknél érdekes lenne az esti műsor... no de akkor ezek szerint nem ilyen vészes a dolog, alkotni meg úgyis fognak, jól.

de tulajdonképpen akkor pontosan mi lesz esténként a (kötött) program?

"in the real dark night of the soul it is always three o'clock in the morning."
Téma zárolva.
Több
15 éve 8 hónapja #364945 Írta: gillz
gillz válaszolt a következő témában: Rendek

fqqdk írta: Ahogy így nézegetem a topikokat, néhol mintha homályos lenne, hogy a mestrevizsga micsoda, és mik a feltételei, körülményei (kell-e másik renddel együtműködni, ilyesmik) Szerintem ezeket nem árt tisztázni. Más: tudomhogy gáz, de én most már tényleg nem értem, hogy a foszlányokért kik és mit kell hogy artozzanak performanszisztikuan, és hogy ezt most akkor tudhatják-e előre, vagy sem, mármint hogy lesz ilyen.


ezt rendivezetői szinten kéne kitalálnotok szsvsz (legalábbis anno én így gondoltam, ha már tavaly nekünk is ment :D ), de szívesen kitalálom én is (csak én most ugye nem vezetek rendet).

a foszlányokat a rendi vezetők adhatják, megint csak közös megegyezés alapján. de a koncepció az, h ha valamit alkotnak, azért cserébe jár az emlék. Tehát nem kell performansz hozzá, elég csak valami alkotás/teljesítés (kb. mint a pirospont)

need more brainz. yourz. now.
Téma zárolva.
Több
15 éve 8 hónapja #364932 Írta: fqqdk
fqqdk válaszolt a következő témában: Rendek
Ahogy így nézegetem a topikokat, néhol mintha homályos lenne, hogy a mestrevizsga micsoda, és mik a feltételei, körülményei (kell-e másik renddel együtműködni, ilyesmik) Szerintem ezeket nem árt tisztázni. Más: tudomhogy gáz, de én most már tényleg nem értem, hogy a foszlányokért kik és mit kell hogy artozzanak performanszisztikuan, és hogy ezt most akkor tudhatják-e előre, vagy sem, mármint hogy lesz ilyen.

code a rat the monster on doom in it
Téma zárolva.
Több
15 éve 8 hónapja #364737 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: Rendek

Celebrom írta: Szofi kérdi meik rendbe került?

Színjátszósba.
Téma zárolva.
Több
15 éve 8 hónapja #364734 Írta: Celebrom
Celebrom válaszolt a következő témában: Rendek
Szofi kérdi meik rendbe került?

"Férfi-e az ki nem teszi jobbá a világot?!"
Téma zárolva.
Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 0.220 másodperc

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére