Rendek

Több
15 éve 9 hónapja #363302 Írta: brokkoli
brokkoli válaszolt a következő témában: Rendek
Caladril, kislúthien és Farkas Eszter is elsőnek jelölte meg a kézműves rendet és mégsem nálam vannak, szóval megvizsgáljuk a kérdést, h ez miért is alakult így?
ne haragudjatok, h variálok, de szükségem lenne azokra, akik első helyen jelölték meg a rendet és van bennük némi lelkesedés.

And if I go insane, will you still let me join in with the game? /Pink Floyd/
Téma zárolva.
Több
15 éve 9 hónapja #363289 Írta: Ulmo
Ulmo válaszolt a következő témában: Rendek

Gandalf írta: A rendvezek is láthassák természetesen egymás topicjait. Sebcsaba, mint a Rendek Vezetője, írhasson is mindegyikbe!


Beállítva.
Téma zárolva.
Több
15 éve 9 hónapja #363186 Írta: brokkoli
brokkoli válaszolt a következő témában: Rendek

Gandalf írta: Update: Nagyon sokan nem kerültek első helyen megjelölt rendbe annak ellenére, hogy lett volna hely (pl. még a Bölcseknél is), azt hiszem, valamit elszámolhattunk anno...


ez kicsit kínos

And if I go insane, will you still let me join in with the game? /Pink Floyd/
Téma zárolva.
Több
15 éve 9 hónapja #363163 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: Rendek
A rendvezek is láthassák természetesen egymás topicjait. Sebcsaba, mint a Rendek Vezetője, írhasson is mindegyikbe!
Téma zárolva.
Több
15 éve 9 hónapja #363160 Írta: Ulmo
Ulmo válaszolt a következő témában: Rendek

sebcsaba írta: Gyerekek, csak én emlékszem úgy hogy megbeszéltük, hogy láthatjuk a többi rendek topicjait is??????


Gandalf azt a kérést továbbította felém, hogy a táborozók minden rendi topicot láthassanak, de csak a sajátjukba írhassanak. Konkrétan a rendvezekre nem tért ki. Én ezt önhatalmúlag úgy módosítottam, hogy kb egy hétig mindenki csak a saját rendjének a topicját látja/írhatja, és később láthatja majd a többit is. Az indok egyszerű: mindenki szokja meg, hova tartozik.
Amint megkapom a rendvezekre vonatkozó instrukciókat a főszervezőktől, elvégzem a beállítást.
Téma zárolva.
Több
15 éve 9 hónapja #363154 Írta: sebcsaba
sebcsaba válaszolt a következő témában: Rendek
Gyerekek, csak én emlékszem úgy hogy megbeszéltük, hogy láthatjuk a többi rendek topicjait is??????

"De hiszen Elrondot legyőztük?!?"
Téma zárolva.
Több
15 éve 9 hónapja #363149 Írta: sebcsaba
sebcsaba válaszolt a következő témában: Rendek

Gandalf írta: Update: Nagyon sokan nem kerültek első helyen megjelölt rendbe annak ellenére, hogy lett volna hely (pl. még a Bölcseknél is), azt hiszem, valamit elszámolhattunk anno...

Ezek azért jöttek elő, hogy a feltűnően kis létszámú rendeket feltöltsük legalább valami elfogadható létszámra. Ezt a feltöltést olyan emberekkel végeztük akik második (max harmadik) helyen megjelölték a kislétszámú rendeket. Sőt, közülük is azokkal, akik első helyen nagylétszámú rendet jelöltek. Ilyen egyszerű.


Drizzt meg jöjjön velünk és énekeljen az erdőben, mert az énekesek kurvasokan vannak, és különben is el kell ijeszteni valakinek a medvéket. Ő is másodiknak jelölt minket, nem kilencediknek.

"De hiszen Elrondot legyőztük?!?"
Téma zárolva.
Több
15 éve 9 hónapja #363137 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: Rendek
Meginén :D

Drizzt kérelmezi szépen átrakását az Énekesek közé, mert az Erdőjárók körében nagyon-nagyon szomorú lenne.
(És az erdei állatok kárára vállna, ha a túrákon kéne kieresztenie a hangját :P )
Téma zárolva.
Több
15 éve 9 hónapja #363062 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: Rendek
Update: Nagyon sokan nem kerültek első helyen megjelölt rendbe annak ellenére, hogy lett volna hely (pl. még a Bölcseknél is), azt hiszem, valamit elszámolhattunk anno...
Téma zárolva.
Több
15 éve 9 hónapja #363053 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: Rendek
Adelard előbb írta a kérő privijét, majd pontosan 3 perccel később, mielőtt megbeszélhettük volna a kérését, írta le a topicba rövid és tömör kifakadását. Megvitatjuk a dolgot.

Farkas Eszter esetére nem emlékszem. Kérdezd meg tőle, akar-e átjönni hozzád, illetve egyeztess Csabával! Megoldható.

Elképzelehető, hogy Cellofán és Zsodoo nem csak egy csapatba (erről bővebben a másik topicban!), de egy rendbe is szeretnének kerülni, de még beszélnem kell velük ezügyben. Ha fontosabb nekik, hogy egy rendbe legyenek, mint az, hogy melyikben, az csak nekünk jobb.
Téma zárolva.
Több
15 éve 9 hónapja #363048 Írta: Dreamer_KF
Dreamer_KF válaszolt a következő témában: Rendek
A rugalmasságról ennyit:

Márk jelezte felénk, hogy Sen szeretne harcos lenni. Körbejártuk a témát és rájöttünk, hogy minimum 4-5 embert kéne szétpakolni, hogy Sen harcos lehessen. Felhívtam Márkot, és megbeszéltem vele. Felhívtam Sent és vele is. Mindenki elfogadta, nyugodtan megbeszéltük, Sen biztosított, hogy nem ég a ház, és ha ott lesz, ahol, neki az is szupi.

Alyr esetében BLOGBAN kikelve hisztizik, ahelyett, hogy megkeresett volna minket. Ne haragudjatok, de ez minden, csak nem tisztességes. A tábor szervezőivel, Veletek, és a másik száztíz emberrel szemben.

SMS, email, telefon, személyes találkozó?...szerintem így lenne helyes.

Adelard is kikelt, és utána az első elkeseredettség után írt egy privit. Az ő kérdését is körbe fogjuk járni.

Alyrét addig nem, amíg így viselkedik.

Baráti társaság vagyunk, TÉNYLEG az a célunk, hogy mindenki jól érezze magát. Nem azért vagyok morcos, mert Alyr "finoman" jelezte, hogy elégedetlen, hanem mert aknamunkázik.

szerk.: Alyr azóta "burkoltan" elnézést kért és megígérte, h. jó kisfiú lesz a rendjében, azaz a Bölcseknél. Téma lezárva.

Vaskézkapitány

"Where do I go
Follow the river
Where do I go
Follow the gulls"
Hair
Téma zárolva.
Több
15 éve 9 hónapja #363044 Írta: brokkoli
brokkoli válaszolt a következő témában: Rendek
Most vettem észre, és lehet, h már késő, de azért mégis: Farkas Esztert miért raktátok az erdőjárókhoz, amikor hely van még nálam és elsőnek a kézműves rendet jelölte meg?

amúgy a többihez meg csak annyi, h a rugalmasság mindkét oldalról hiányzódni látszik. (tudom, h ez nem túl konstruktív, de nincs ötletem, h mit lehetne tenni. valószínűleg legjobb lenne, ha valahogy megoldanánk a "picsogó" emberek elszállásolását a megfelelő rendekbe, mert ha túl hangosan és látványosan nem érzik jól magukat, az nem tesz jót se a hangulatnak, se annak a rendveznek, akinek együtt kell velük dolgozni. persze rendszert sem szabad ilyesmiből csinálni, úgyhogy kra nem tudom, h mi a jó út)

And if I go insane, will you still let me join in with the game? /Pink Floyd/
Téma zárolva.
Több
15 éve 9 hónapja #363041 Írta: fqqdk
fqqdk válaszolt a következő témában: Rendek
Utólagpofázok:
Én úgy látom, hogy a "mindegyik rendhez írjatok egy számot" stratégia alapvetően hibás, pont az olyan információkat mossa el, mint az ilyen Alyrok meg Remzyk sajátos hozzáállása. Így utólag ezt már könnyen belátom, de statisztikában, lineáris programozásban meg klaszterezésben még sok szintet kell lépnem. Az élő találkozónk, amikor a rendi beosztást csináltuk, alkalmas volt az ilyen finomságok felmérésére, és amennyire én észrevettem, igyekeztünk alaposan meggondolni, hogy ki hova kerüljön. Alyr problémája is felmerülhetett volna, de mivel Rabyn csapvez, nem tudott ott helyben beleszólni. Később beleszólhatott volna? Látta a rendi beosztást, ami a talink óta minimálisat változott? Utólag mindegy.
Amit észrevettem, az az, hogy a csapatbeosztások során kialakult "középvezető-felsővezető ellentétek" nyilvánosságot kaptak (azaz inkább szépen gyűrűznek kifelé). Nekem személyesen semmi problémám azzal, ha blogokon gyilkoljuk egymást, "hisztizésnek" tituláljuk egy-egy táborozó kifogásait, sőt egy kolléganőnkét(!) Én úgy általában utálom az emberiséget, tehát felőlem meg is dögölhet mindenki, de ettől még ezt nem tartom hatékony, a céljainkat segítő kommunikációnak. Gondolom olyan tábort akarunk csinálni, ahol az emberek jól érzik magukat; ha az a stratégiánk, hogy jóelőre elhitetjük mindenkivel így vagy úgy, hogy szar lesz, mert inkompetensek vagyunk, és/vagy rossz emberismerők, vagy éppen "rugalmatlanok", hátha akkor majd jól meglepődnek, hogy mégsem, akkor már régen rossz.

code a rat the monster on doom in it
Téma zárolva.
Több
15 éve 9 hónapja #363024 Írta: Orsie
Orsie válaszolt a következő témában: Rendek
nem hibáztattam senkit, a véleményemet írtam le. (mellesleg igen, ott voltam, és akiről tudtam, hogy hová akar nagyon kerülni és hová nem, azt jeleztem. pl Snufflesnél mondtam, hogy mindenképp harcolni szeretne.) és azt se gondolom, hogy dadust kéne játszani, csak jobb lenne több rugalmasság. igen, tényleg gáz, hogy másodiknak jelölte Alyr a rendet és mégse akar odamenni és ez nem a tábvezek hibája. de ha már így van, akkor nem lehetne ezzel kezdeni valamit? én csak némi kompromisszumkészséget szeretnék látni. mondjuk mindkét fél részéről.

"in the real dark night of the soul it is always three o'clock in the morning."
Téma zárolva.
Több
15 éve 9 hónapja #363022 Írta: Kincső
Kincső válaszolt a következő témában: Rendek
Ulmo: Jenei Olivér elvileg Oli néven regisztrált tavaly (a mi csapatunkban volt de végül nem intéződött el h. kapjon topicjogot, lévén tábor előtt 1-2 nappal derült ez ki, tábor után én meg nem voltam to.hu-n sokáig :roll: )

Rendek közt ingázó csapvet mint /me választhat egy topicot amit láthat? (Amúgy nem arról volt szó h. azt akarjátok h. mki mkiét lássa? :) ) Ha az első kérdésre a válasz igen, akkor kérdezem Cuét hogy választhatom-e a színjátszókat ;) És a tábvezek jóváhagyását kérem persze :)

"...asztaltalan szó-malaszttal..."
Téma zárolva.
Több
15 éve 9 hónapja #362993 Írta: Eruntale/Hanna
Eruntale/Hanna válaszolt a következő témában: Rendek
Az a helyzet, hogy egy eleve nehezen aktivizálható rendbe nem akarok szándékosan dekonstruktív és duzzogó embert. elég nehéz lesz lelkesíteni a többieket amúgy is, nem kérek ellensúlyt.

picsogó kislányok menjenek harcolni, az olyan férfias....bocsánat. [size=9:1edx61fo](Nem,Szozsi, nem mondam, hogy bocsánat...)[/size]

Orsie: nem hiszem, hogy a rendi beosztások rugalmatlansága miatt a tábvezetősséget kellene hibáztatni, te is ott voltál, együtt próbáltuk összerakni, figyelembe véve az igényeket.. és az, hogy a vezetőség végleges beosztásokat akar, és nem óhajtja teljesen újrarendezni az egészet személyes nyifnyaffok miatt szerintem érthető. Nem hiszem, hogy ők reagálják túl a dolgokat, egyszerűen ekkora létszámnál- ez igaz mind a táborozókra, mind a rend-csapat- és egyéb vezérekreés vezetőkre is- nem tehetik meg, hogy demokratikus dadust játszanak, akik dédelgetik a lelkeket, egyszerűen döntésekre van szükség. ( Ha valakinek dédelgetni kell a lelkét, jelentkezzen nálam, megoldjuk...)
Téma zárolva.
Több
15 éve 9 hónapja #362984 Írta: Dreamer_KF
Dreamer_KF válaszolt a következő témában: Rendek
Én viszont egészen máshogy gondolom.

Alyr másodiknak jelölte a rendjét. HA nem jelölte volna, akkor nyilván nem akart volna oda kerülni. A feltételek adottak voltak. Vagy összeszedi magát és eldönti a lányos picsogáson túl, hogy mit szeretne, vagy nem jön, és ez egyéni, szuverén joga.

Nem fér a fejembe, hogy egy ember miért jelöl olyan rendet, amit nem szeretne csinálni? ENNYIRE felnőttebb nála a 12 éves delegáció?

Amennyiben nem ért egyet, abban az esetben nyugidtan hívjon fel, üljünk le, és megbeszélem vele négyszemközt. De amit most csinál, az nem egészen szép.

És finom voltam.

"Where do I go
Follow the river
Where do I go
Follow the gulls"
Hair
Téma zárolva.
Több
15 éve 9 hónapja #362980 Írta: Orsie
Orsie válaszolt a következő témában: Rendek
szvsz nem volt egyértelmű, hogy Alyrnak ez probléma lenne (mivel második helyen jelölte a bölcseket), de ha ennyire nem érezné máshol jól magát, akkor sztem engedni kéne a kérésének. tudom, hogy ez érzelmi zsarolásnak tűnhet, de én nem így gondolom. próbáljátok meg máshonnan nézni. igenis mások vagyunk és igenis létezik olyan, hogy bizonyos emberek csak bizonyos körülmények között tudják magukat jól érezni. örüljünk annak, hogy vannak olyanok, akiknek több favoritjuk is van és fogadjuk el, hogy léteznek Alyrok és Remzyk is, akiket így szeretünk. persze lehet problémás, ha egy-két rendben túl sokan vannak, de a különböző rendek népszerűsége nem egyforma, ezt el kell fogadni. ahogy vannak húzóemberek, így vannak húzórendek is. szvsz nem jó túl mereven ragaszkodni a létszámokhoz. engem pl nem zavar, hogy nálam vannak a legkevesebben.
kedves tábvezek, hogy őszinte legyek, azt veszem észre, hogy már kicsit túl komolyan kezelitek a dolgokat és itt is ez fordult elő. igen, nagy a felelősségetek, és tiétek a végső döntés, de a lényeget nem szabad elfelejteni, és ez az, hogy mindenki jól érezze magát! én látom, hogy következetesek szeretnétek lenni, de tökéletes nem lesz. nem is kell. viszont rosszabb lesz, ha fölös engergiák mennek el ilyen feszültségek miatt. nem jó úgy "nekimenni" a Tábornak ha több ember az ilyesmik miatt elkeseredik.
legyen ez tanulság a jövőre nézve. kicsit legyetek rugalmasak pls.

(ez már nem egészen ide tartozik de pl nekem bántja a szemem az a stílus, hogy "márpedig ez lesz és így lesz és punktum, akkor is, ha nem tetszik." /nem szószerint, de kb/ akkor is, ha tudom, hogy jót akartok. a jó vezető nem attól jó, hogy vasakarata van, hanem hogy figyelembe tudja venni a beosztottjai igényét és képes azt a saját céljaira hatékonyan felhasználni és képes a rugalmasságra.)

"in the real dark night of the soul it is always three o'clock in the morning."
Téma zárolva.
Több
15 éve 9 hónapja #362976 Írta: Eruntale/Hanna
Eruntale/Hanna válaszolt a következő témában: Rendek
én bevallom, vessetek meg, nem tiltakoztam, amikor alyr hozzám került, mert örültem a húzóembernek,
de ha neki lelki törés, ha nem harcolhat, ám legyen, ha Márknak nincs ellene kifogása
Téma zárolva.
Több
15 éve 9 hónapja #362972 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: Rendek
Szeretném hallani a rendvezek véleményét azügyben, mit gondolnak arról, hogy komolyabb negatív reakciók is érték a beosztást. Ők hogy látják és mit látnak megoldásként.

(Csapvezeket arra kérném, ne szóljanak most bele! )
Téma zárolva.
Több
15 éve 9 hónapja #362971 Írta: Rabyn
Rabyn válaszolt a következő témában: Rendek
rövid oval keresd. azt hiszem úgy regizett...

"Én szóra váltanám a gondolatot de félek, hogy nem érdekel.."
Téma zárolva.
Több
15 éve 9 hónapja #362937 Írta: mogy
mogy válaszolt a következő témában: Rendek

Ulmo írta: A Kézművesség Emlékének Rendje:
Spenót (legalábbis én nem találtam meg ilyen néven)


emlékeim szerint korébban kiderült, hogy spenót brokkoli húga, ergo tán értesül majd a dolgokról :D

"Nyitott szemmel álmodom, de nem vagyok magam!"
Téma zárolva.
Több
15 éve 9 hónapja #362920 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: Rendek
Még kérdezős fázis, megerősítitek és kapjátok a jogot.

Eddig nem maradtatok le semmiről.



Szerk.

Esgal: A csapvezek létszámkereten kívül csatlakoznak a rendekhez, ők nem befolyásolják a helyeket. Ezzel sajnos nem segíthetünk Alyron.
Téma zárolva.
Több
15 éve 9 hónapja - 15 éve 9 hónapja #362919 Írta: Esgal
Esgal válaszolt a következő témában: Rendek

Gandalf írta: A jellapjaitok alapján:

Táncosok:
Angwen
Brandir
Ringbearer
Ratzkha

Erdőjárók:
Rabyn

Harcosok:
Esgal

Nem jelöltek semmit:
Kincső, Gumipók, Celebrom

Stimmt?


Részemről stimmel. Amúgy kéne már látnom, vagy ez még csak a kérdezős fázis?


Szerk.

Most olvastam Alyr blogját is, illetőleg egy ideje Rabynt... mennyire számít bele a csapvez a rend általános létszámába? csak mert azért nem kapok szélhűdést, ha nem kerülök a harcosokhoz, viszont szívesen lemondok az ottani helyemről Alyr javára, ha neki ennyire fontos. Csak gondoltam, szólok ;)

Nem adhatok mást, csak mi lényegem.
/Lucifer/
Tánc a ködben, tánc a jégen,
Tánc a hóban, tánc a fagyban
/Ghymes/
Téma zárolva.
Több
15 éve 9 hónapja #362913 Írta: Ulmo
Ulmo válaszolt a következő témában: Rendek
Szolgálati közlemény

Kedves rendvezek!

Van néhány ember, akik nincsenek regisztrálva a fórumon, így nem láthatják a rendek saját topicjait.

Róluk van szó:

A Bölcsesség Emlékének Rendje:
Füleki Gábor

A Kézművesség Emlékének Rendje:
Spenót (legalábbis én nem találtam meg ilyen néven)

A Színjátszás Emlékének Rendje:
Jenei Olivér
Mirk Katinka

A Tánc Emlékének Rendje:
Galambos Júlia

Az Erdőjárás Emlékének Rendje:
Farkas Eszter

A Harc Emlékének Rendje:
Artner Ákoska
Rákos Olivér
Gyenes Máté
Nagy Gergely

Ügyeljetek rá, hogy ők se maradjanak ki semmiből.

Szolgálati közlemény vége
Téma zárolva.
Több
15 éve 9 hónapja #362903 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: Rendek
A jellapjaitok alapján:

Táncosok:
Angwen
Brandir
Ringbearer
Ratzkha

Erdőjárók:
Rabyn

Harcosok:
Esgal

Nem jelöltek semmit:
Kincső, Gumipók, Celebrom

Stimmt?
Téma zárolva.
Több
15 éve 9 hónapja #362896 Írta: Laurelen
Laurelen válaszolt a következő témában: Rendek
úristen...lámpalázam van! itt van egy csomó ember és akarnak tőlem valamit....

"A foolish consistency is the hobgoblin of little minds." (Emerson)
Téma zárolva.
Több
15 éve 9 hónapja #362870 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: Rendek
A szabályok adottak voltak már korábban is, ezen nem változtattunk:

Gandalf a nyílt tábori topicban 2008. június 5-én, csütörtök reggel írta:

Furi írta: aki előbb jelentkezett, annak nagyobb esélye van az általa elsőnek megjelölt rendbe menni, vagy más alapján megy ez az egész?

A meghosszabbított határidőn belüli jelentkezéseknél nem befolyásolja a jelentkezési sorrend a beosztást, de mivel most fogjuk összeállítani a rendeket, aki később jelentkezik, értelemszerűen nagyon sok rendbe nem fog már beférni.

Vannak rendek, ahová nagyon kevesen mennének első helyen, és vannak, ahová túl sokan, ennél többet nem árulhatok el. Igyekszünk minden rendet kb. egyforma létszámmal indítani.

Téma zárolva.
Több
15 éve 9 hónapja #362864 Írta: Rabyn
Rabyn válaszolt a következő témában: Rendek
Akkor tényleg elcseszitek neki a tábort...
most jöhetnék azzal, hogy Remzy bezzeg befért...

Kár, hogy nem láttam korábban a rendi beosztást (mivel nekem nem nyitja meg...) mert akkor már hamarabb szólok, hogy ez biztosan nem lesz jó...
Arról nem is beszélve, hogy olyan emberek vannak abban a rendben akikkel tudom, hogy nem tud mit kezdeni.

Nekem egyébként mindegy melyik rendi topicot látom, mert nem igazán fogok részt venni egyiknek a munkájában se, inkább úgy csinálnám mint tavaly, amikor hol ide-hol oda ültem le.


A Dorw féle jelentkezési lista és a jelölési lista szerint Alyr a negyedik volt aki a harcos rendet jelölte. Eszerint ottan kéne neki lennie.

"Én szóra váltanám a gondolatot de félek, hogy nem érdekel.."
Téma zárolva.
Több
15 éve 9 hónapja #362863 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: Rendek
Rabyn, a rendek lezáródtak. Ennyi. Azok sem fértek be a harcos rendbe mind, akik időben jelentkeztek.
Téma zárolva.
Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 0.227 másodperc

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére