Tavaszi Találkozó 2008

Több
16 éve 1 hónapja #355429 Írta: Kincső
Kincső válaszolt a következő témában: Tavaszi Találkozó 2008
A hétfő délelőttig tartás ellen továbbra is tiltakozom a gimnazisták (meg ha már itt tartunk, a dolgozók) nevében. :P
Keressetek egy olyan hétvégét, ami eleve több napos... :roll: Vagy legyen egy icipicivel rövidebb a szerepjáték, és ne szombat éjszakági tartson, csak estig, és akkor szombat éjjelre már lejöhetnek a nem-szerepjátszók is.

(De még mindig nem értem, hogy mi az akkora probléma a szerepjátékkal, hiszen egy csomóan megyünk olyanok akik még sosem játszottak, szal nem lehet vérkomoly hardcore szerepjátszó-tali belőle :P pont azt akarják nekünk megmutatni, hogy mi benne a jó/vicces/izgalmas, és ami által más oldalról is megismerhetjük egymást... nem?...)

"...asztaltalan szó-malaszttal..."
Téma zárolva.
Több
16 éve 1 hónapja #355428 Írta: Celebrom
Celebrom válaszolt a következő témában: Tavaszi Találkozó 2008

Alyr Arkhon írta:
Most pedig, amikor a szervezés már igen előrehaladott stádiumban van, és le van foglalva a hely meg minden, hirtelen előkerült egy már félkész konkurens tavaszi tali, mert a szervezői szerint a többség utálja a szerepjátékot, meg egyébként is.

Mi csak azokra gondoltunk akik a kritériumok miatt és mert tudjuk , hogy más az érdeklődési körük (de ugyanúgy Tolkien) nem mehettek volna idén MTT-s tavaszitalira.Én azért "hisztiztem" , h legközelebb azért ezt jobban gondoljuk át, és ha CSAK szerepjátékos talit akartok(unk)akkor azt külön szervezzük és ne olyan rendezvényen ahova más érdeklődésű emberek is szeretnének menni.Szerintem egyértelmű.És erre az elnökség figyelmét is felhívom.Még nem kaptam választ.Várok.
Amúgy nekem nem úgy tűnt, h azt csinálhatna bárki , mint egy másik talin, mert az "rontaná az átélhetőséget".Ezért szorgalmaztam az átgondolást.És nem azt mondtuk, h a TÖBBség útálja a szerepjátékot, hnem vannak olyanok is akik tavaszitalin nem szeretnének szerepjátékozni, akkor mi legyen azokkal???Felejtsük el őket és zárjuk ki mindjárt az MTT-ből vagy mi?

"Férfi-e az ki nem teszi jobbá a világot?!"
Téma zárolva.
Több
16 éve 1 hónapja #355423 Írta: Rabyn
Rabyn válaszolt a következő témában: Tavaszi Találkozó 2008
Ha egy nappal több lesz az mibe fáj?:)

"Én szóra váltanám a gondolatot de félek, hogy nem érdekel.."
Téma zárolva.
Több
16 éve 1 hónapja #355422 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Tavaszi Találkozó 2008
A magam részéről Ankalimonnal értek egyet, már a relax-nem relax táborban is az volt a legnagyobb baj, hogy kettészakadt a társaság.

Igazából az lepett meg igazán, hogy miután már a tábor pályázatok elbírálásakor kiderült hogy ki és miféle talit fog szervezni (nem csak előzetes terv szinten hanem teljesen konkrétan) senki nem emelte fel a szavát túl erősen, voltak persze igények arra, hogy csakúgy sima tali legyen, de ezek egyéni hangok voltak.

Most pedig, amikor a szervezés már igen előrehaladott stádiumban van, és le van foglalva a hely meg minden, hirtelen előkerült egy már félkész konkurens tavaszi tali, mert a szervezői szerint a többség utálja a szerepjátékot, meg egyébként is.

A magam részéről úgy vélem, hogy aki volt idén a táborban az tudhatja, hogy az MTTben szinte bárki rávehető több-kevesebb szerepjátékra (és alighanem most is minden további nélkül alkothat bárki olyan karaktert magának, aki totálisan a maga útját járja (azaz azt csinálja amit egyébként is csinálnátok egy ilyen talin). A jó Kalandmester bármit be tud magyarázni a játék kereteibe. ;) )

A saját magánvéleményem a következő:
- Bár utálom Várgesztest mint helyszínt (túl nagyok a szobák) és fenntartásaim vannak a kerettel kapcsolatban (Mért kell folyton elővenni azt a nyoffadt Númenort, eddig sose volt vele szerencsénk) a magam részéről megyek és egyszerű játékosként mindent el fogok követni ami tőlem telik, hogy jól sikerüljön ez az egész. Még sose voltam live-on úgyhogy bármi lehet...
- A másik tali bár jó ötlet, de legyen inkább utótábor vagy mittomén. Legyen MTT szülinap, az közelebb van.
- Felagund remélem nem diplomatát fogsz alakítani mert ennyi diplomáciai érzékkel meglehetősen hiteltelen lenne...


Így hirtelen ennyi. A véleményemet magánemberként írtam, nem áll szándékomban semmit sem tenni Celebromék terve ellen vezetőségi tagként.

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/
Téma zárolva.
Több
16 éve 1 hónapja #355419 Írta: Idhren
Idhren válaszolt a következő témában: Tavaszi Találkozó 2008
No!
Kommunikáció, neteneee :twisted:

Amúgy mindenféle ötlet támogatva! :wink:

Szeretlek Titeket Béláim!!! :)
Téma zárolva.
Több
16 éve 1 hónapja #355409 Írta: Celebrom
Celebrom válaszolt a következő témában: Tavaszi Találkozó 2008
Cueddo ötletét absz jónak tartom és helyeslem is NAGYON, nem csak azért, mert így azok is elmehetnek a tavaszitalira akik nem annyira szerepjátékosok (és nincs kritérium), hanem azért is mert akik ilyen vegyes talit akarnak ahol bele is kóstolhatnak más eddig számukra idegen szerepjátékba és közben (után) jól, lazán szórakozhatnak is jöhetnek.Amennyiben a főszervezők részéröl is áll ez a koncepció a szombat este utánni progikat mi bevállaljuk.Őszintén nekem ez volt a célom, h ilyen tali legyen, m szerintem se jó dolog ha megoszlik az ember és az anyagiak.Úhogy kérem felvenni velem a kapcsolatot, ha télleg áll ez a koncepció!!!!!!!!És egyeztethetünk majd vasárnap a csapvezképzéps előtt v után a jelenlévőkkel.
Köszönöm!

"Férfi-e az ki nem teszi jobbá a világot?!"
Téma zárolva.
Több
16 éve 1 hónapja #355391 Írta: Telcontar
Telcontar válaszolt a következő témában: Tavaszi Találkozó 2008

Ankalimon írta: Én is szeretném visszahozni az első és második várgesztesi tali hangulatát, de ez már évek óta nem sikerül...


Ez tokegyszeru.
Nem kell programot csinalni, csak siman hagyni mindenkit a letezo legliberalisabb modon, hogy azt tegye, amit akar. A harmadik alkalommal jottek be eloszor programok (bar nem hiszem hogy a birkozoversenyt annyira utaltatok volna, meg az ejszakai havascsucsos horrormeset). :evil:
Téma zárolva.
Több
16 éve 1 hónapja #355390 Írta: Telcontar
Telcontar válaszolt a következő témában: Tavaszi Találkozó 2008
Szerintem mostmar azon flemeljunk inkabb hogy jok-e a szavazas kerdesei. :twisted:
Téma zárolva.
Több
16 éve 1 hónapja #355388 Írta: Felagund
Felagund válaszolt a következő témában: Tavaszi Találkozó 2008

Attila írta: Gondolom Angwen hsz-ből jöttek le ezek.

Angwen írta: ...ellenben azt szeretném kérni, hogy csak olyan jöjjön, aki kész a játékot komolyan venni...


Bár, ez nem zárja ki azt 100 %-ban, hogy a nem szerepjátékozni kívánók (mint én is) nem mehetnek.


De. Csak Angwen udvarias...

Ankalimon: nohát-nohát, valaki csak nem találva érzi magát? ;)

Our knees do not bend easily
Téma zárolva.
Több
16 éve 1 hónapja #355385 Írta: Aeglos
Aeglos válaszolt a következő témában: Tavaszi Találkozó 2008
100%-os ez a március 15.-i időpont?
Nem lehetne április elején-közepén tartani?
Akkor már melegebb van.

(Ahogy látom az egyetemen és a középsulikban úgyis eltér a tavaszi szünet.)

And in the sea there is a fish
A fish that has a secret wish.
Téma zárolva.
Több
16 éve 1 hónapja #355381 Írta: Attila
Attila válaszolt a következő témában: Tavaszi Találkozó 2008
Nem szeretnék pontosítani, de Kincsőhöz kapcsolódva a Tavaszi Szünet Március 21-25-ig tart. Csütörtök az utolsó szerda pedig az első tanítási nap. :roll:

Rabyn írta: Mellesleg szerintem a vita ott kezdődött, hogy volt itt egy bejegyzés (már nem találom) amiből az jött le, hogy aki nem akar játszani az ne is gondoljon arra, hogy tavaszi talira menjen. Mert ide most azokat várják akik vérkeményen liveozni akarnak.


Gondolom Angwen hsz-ből jöttek le ezek.

Angwen írta: ...ellenben azt szeretném kérni, hogy csak olyan jöjjön, aki kész a játékot komolyan venni...


Bár, ez nem zárja ki azt 100 %-ban, hogy a nem szerepjátékozni kívánók (mint én is) nem mehetnek.

"And I see they think me and Netti real old. But I don't think us feel old at all. And us so happy. Matter of fact, I think this is the youngest us ever felt." /Alice Walker/
Téma zárolva.
Több
16 éve 1 hónapja #355380 Írta: Kincső
Kincső válaszolt a következő témában: Tavaszi Találkozó 2008
Nem volt még időm végigolvasni, de középiskolában csak márc 21-től van szünet... :roll:

"...asztaltalan szó-malaszttal..."
Téma zárolva.
Több
16 éve 1 hónapja #355379 Írta: Cueddo
Cueddo válaszolt a következő témában: Tavaszi Találkozó 2008

Emberek,

van még egy olyan lehetőség is, hogy meghosszabbítjuk egy nappal a találkozót, tehát hogy hétfő délelőtt kelljen elhagyni a szállást. Úgyis tavaszi szünet van. Ebben az esetben annak is van értelme egy éjszakára lejönni, aki csak a társaság miatt jönne. Az élő szerepjáték szombaton késő este ér véget.

Így vasárnap lehetne kirándulni, este meg a KÖMFöshöz hasonló közösségi estet tartani. Vagy amire igény van.

Én mint szervező akár most rögtön kérnék is jelentkezőket, hogy ki venné kézbe az ilyen típusú programok összeállítását vasárnapra.
Örömmel várjuk a kezdeményezéseket!

Nap felé tör, amíg csak a Nap áll,
És nem vesz rajtuk erőt a halál.

(Dylan Thomas)
Téma zárolva.
Több
16 éve 1 hónapja #355376 Írta: Ankalimon
Ankalimon válaszolt a következő témában: Tavaszi Találkozó 2008

Felagund írta:

telcontar írta: Es mint arra Angwen nagyon helyesen ravilagitott, az MTT nem egy burokratikus szervezet, aho a vezetoseg eldonti, mit kell csinalni,


Bruhaha

Már elnézést...


Hitelesebb lenne, ha nem csak akkor célozgatnál a vezetőség önkényére, amikor valami neked nem tetsző történik.
Nem tudom miért, de van egy olyan érzésem, hogyha meghatározó szereped lenne az MTT döntéshozatalában, akkor nem a többség igénye lenne a mérvadó, és a diktatúra soha nem látott méreteket öltene, természetesen kizárólag a "jó cél" (értsd: Felagund véleménye) érdekében... :twisted:


Az igazság a kis álom, amelyben az én elgondolja a világot.
A valóság a nagy álom, amelyben Isten gondolja önmagát.
Téma zárolva.
Több
16 éve 1 hónapja #355375 Írta: Snuffles
Snuffles válaszolt a következő témában: Tavaszi Találkozó 2008
Nekem most így se, úgy se férne bele egy tavaszi tali, de ha a szerepjáték van központban, akkor egyébként nem szívesen mennék, sőt egy az egyben ki is hagynám, de ez nem gond. Ez egy ilyen hétvége, sok szerepjátékmán van. Érezzétek jól magatokat. :)

"Well, I'm back."
Téma zárolva.
Több
16 éve 1 hónapja #355374 Írta: Rabyn
Rabyn válaszolt a következő témában: Tavaszi Találkozó 2008
Mellesleg szerintem a vita ott kezdődött, hogy volt itt egy bejegyzés (már nem találom) amiből az jött le, hogy aki nem akar játszani az ne is gondoljon arra, hogy tavaszi talira menjen. Mert ide most azokat várják akik vérkeményen liveozni akarnak.

"Én szóra váltanám a gondolatot de félek, hogy nem érdekel.."
Téma zárolva.
Több
16 éve 1 hónapja - 16 éve 1 hónapja #355373 Írta: Ankalimon
Ankalimon válaszolt a következő témában: Tavaszi Találkozó 2008
Emberek, ez valahol egy kísérlet.
Szeretnénk kipróbálni, hogy a megszokott keretjátékra épített tevékenységet lehet-e fokozni azzal, ha a csapatok működésére alapozott keretjátékot az egyéni karakterekre épített szerepjáték irányába visszük el.
Megértem, hogy sokan idegenkednek az új kezdeményezéstől, és szívesebben próbálkoznának valami hagyományosabb megközelítéssel. Én is szeretném visszahozni az első és második várgesztesi tali hangulatát, de ez már évek óta nem sikerül... Viszont személyesen nagyon szeretném kipróbálni az új típusú formát, mert sok olyan emberrel beszéltem, akik szerint ez a fajta közösségi együttlét izgalmas és élvezetes, az ilyen dolgokat pedig nem jó elmulasztani. Az élet rövid...

Elvileg természetesen semmi akadálya annak, hogy más szervezők, más tematikával egy másik talákozót hirdessenek meg. Nem tudjuk és nem is akarjuk megakadályozni hatalmi szóval az ilyen kezdeményezéseket. Azonban van egy komoly gát: az MTT és a szimpatizánsi kör egész-hétvégés probgramokra kimozdulni hajlandó része mind létszámában, mind fizetőképességében korlátozott. Két egyidejű, vagy egymáshoz közeli program még akkor is egymás elől szipkázza el a potenciális résztvevőket, ha a többség szíve szerint mindkét rendezvényt kitüntetné jelenlétével. Márpedig ez a társaság kettészakítva nem érzi jól magát - ez már számtalan alkalommal kiderült. Ezért próbálja az MTT vezetősége az éves programtervvel, illetve a szervezői pályázatokkal kicsit keretbe foglalni, rendszerezni a tágabb közösségünk egyébként öntevékeny kezdeményezesekre épülő tevékenységeit.Az MTT éves rendezvénytervében sorakozó programoknak, időpontoknak nem az a szerepe, hogy az emberekre ráerőszakoljanak egy "hivatalos" programkínálatot, vagy, hogy az elnökség a maga illetve az egyesület számára kisajátítsa a spontán kezdeményezéseket, hanem az, hogy a különböző szervezői csoportok kreatív energiái ne egymás rovására, a másik kezdeményezését tönkretéve fejtsék ki hatásukat. A programtervet, az időpontokat, a szervezőket az elnökség a legjobb szándékkal jelöli ki, és ha ez a 7 ember mégis téved, akkor tessék szólni, felhívni a figyelmet, hogy más konstrukció vélhetően több ember igényeinek felelne meg. Minden módosítás elképzelhető...

Én egy kicsit meg vagyok lepve, hogy ez a nem várt konfliktus most alakult ki a tavaszi találkozó kapcsán. Azért meglepő ez, mert már a tavaly nyári éves programtervben benne volt ez a szerepjáték-koncepció, és beszéltünk róla a decemberi közgyűlésen is.

A korábban elmondottak miatt szerintem semmiképpen nem megoldás, ha most más szervezők egy másik programmal előállva szerveznek egy altenatív találkozót. Két lehetőséget látok: ha valóban igaz az, hogy a többség nem szeretne most egy intenzív szerepjáték jellegű hétvégét, akkor legyen inkább helyette más. Ha az a helyzet, hogy erre is van igény, meg a hagyományos talira is, akkor mindkettőt meg kell csinálni, de úgy, hogy legalább másfél-két hónap legyen a két időpont között...

Nekem az a személyes véleményem, hogy a fenti két lehetőség közül az első biztos nem igaz, de a tisztánlátás érdekében elindítok egy hangulatfelmérést az ügyben.

(Figyelem, ez nem szavazás, csak véleményfelmérés. Nyilván annyiban fogjuk figyelembe venni, amennyiben a potenciális résztvevők minél nagyobb számban véleményt nyilvánítanak. Ettől függetlenül a tavaszi találkozó szevezését Angwenék a korábban kiadottak szerint folytatják. Ha a felmérés eredményeként a koncepcióban módosítani kell valamit, azt később jelezzük.)


Az igazság a kis álom, amelyben az én elgondolja a világot.
A valóság a nagy álom, amelyben Isten gondolja önmagát.
Téma zárolva.
Több
16 éve 1 hónapja #355348 Írta: Angwen
Angwen válaszolt a következő témában: Tavaszi Találkozó 2008
Mielőtt még bárki nagyon megijedne a karakteralkotástól meg hasonlóktól: tényleg minimális szabályrendszer lesz csak; a karakteralkotás kimerül egy laza koncepció kitalálásában. Nem az a célom, hogy bárkire ráerőltessek valamit, amihez nincs kedve. Semmi, de semmi gond nincs azzal, ha gyakorlatilag önmagadat adod, vagy valami ahhoz nagyon hasonlót: ha nincs energiád/kedved sokat agyalni, találj ki magadnak egy nevet, és gondold végig, vajon Te Magad hol állnál ebben a nehéz patthelyzetben. ;)

"Bízz Istenben, és tartsd szárazon a puskaport!" (Oliver Cromwell)
Téma zárolva.
Több
16 éve 1 hónapja #355328 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: Tavaszi Találkozó 2008
Ne feledkezzünk meg a Csavardi(j)ak átadásáról sem! Tessék szavazni, a díj leírását a főoldaon megtaláljátok!
Téma zárolva.
Több
16 éve 1 hónapja #355318 Írta: Rabyn
Rabyn válaszolt a következő témában: Tavaszi Találkozó 2008
Én szeretnék menni tavaszi talira de jelenleg se erőm se időm se semmim sincsen karaktert alkotni. (liveokban általában úgyis csak saját magamat tudom adni ellentétben egy asztali játékkal) a keretjátékban is szívesen részt veszek, de azt se tudom, hogy lesz-e erre pénzem, és ha leadok egy karaktert meg jelentkezést akkor ha visszavonom akkor miattam csúszhat valami.

EZÉRT azt mondom most, hogy küldeni fogok nektek egy jelentkezést de karakter nélkül. Ha közben sikerül mégis időt szakítanom rá, hogy kitaláljak valamit akkor kitalálok és később küldöm.

És szeretnék menni majd kirándulni. Elvégre ott lesz körülüttünk egy naaagy erdő, és azt sosem fogom elfelejteni, amikor az első várgesztes volt és találtunk egy félig vízbefagyott vaddisznót, meg a nincsmásút dombot. :)

"Én szóra váltanám a gondolatot de félek, hogy nem érdekel.."
Téma zárolva.
Több
16 éve 1 hónapja - 16 éve 1 hónapja #355273 Írta: Cueddo
Cueddo válaszolt a következő témában: Tavaszi Találkozó 2008

Angwen írta: Másodkor 3170-et írunk. A szigetet, amit valaha Númenornak hívtak, ma már leginkább Anadúne néven emlegetik. Egy tekintélyes, bár közügyektől az utóbbi időben visszavonult nemesúr ünnepséget rendez andúniei otthonában, melyre Te is hivatalos vagy. Bár egy ilyen alkalom távolról sem számít szokatlannak, ezúttal mégis feszültség érződik a levegőben. Nem titok senki előtt, hogy a király, Ar-Gimilzor mára nem több korhadó fatörzsnél, idősebb fia és örököse pedig éppoly szenvedélyesen pártolja az Eldákhoz húzó Hűségeseket, amilyen szenvedélyesen apja és öccse üldözik őket. Mi lesz a sorsa a mostani király híveinek, ha Inziladún kerül a trónra? És mi mindent kell kiállniuk még a Hűségeseknek, míg ez végre bekövetkezik? Te melyik oldalon állsz, és mit kívánsz tenni magad, barátaid és országod érdekében? Egy biztos: nagyon meg kell válogatnod, kiben bízol meg...



Egy kis segítség a karakteralkotáshoz. Ezt most főleg a kezdők miatt, hogy lépésről lépésre végig tudjátok gondolni:

1. LÉPÉS - Válasszatok világnézetet! Ez magában foglalja a politikai hovatartozást, de ugyanúgy az erkölcsi hozzáállást is a felmerülő problémákhoz.
A lehetséges választások:

1. Királypártiak - Akik megvetik a régi idők örökségét, és szembefordultak a valákkal, mert azok feleslegesen, önkényesen, önző módon korlátozzák az embereket: egyrészt mert halandó sorsra ítélték őket, másrészt mert a nyugati hajózás tilalmával gátat vetettek Númenor hatalmának. Egyre merészebb hangon szólalnak fel a tilalmak ellen, és mindenben támogatják a király politikáját. Céljuk a Hűséges-összeesküvés felgöngyölítése, a tagok letartóztatása és megbüntetése.
Általános jellemvonások: lojális, szolgalelkű-talpnyaló, opportunista-karrierista feltörekvő, intrikus, megtorló, stb. - ezek persze csak irányvonalak, a játékos szabadon dönthet a jellemvonásokról.

2. Hűségesek - Az ősi númenori hagyományok követői, akik elfogadják az emberi sorsot és a halált mint Ilúvatar ajándékát. Bár mindannyian ellenzik a királynak a tradíciókkal szakító politikáját, abban rendkívüli módon megoszlanak, hogy mennyire nyíltan mernek ellentmondani a törvényes uralkodónak, és ezért csoportjaikon belül is vannak viták. Sokféle karakter megfér a soraikban: lehet akár bölcs, türelmes, megfontolt, de királyellenes pártütő, intrikus, passzív vagy aktívabb ellenálló is, stb.

3. Lázadók - Ők a Hűségeseknél is merészebb csoportosulás, de igazából a létezésük is csak amolyan legendaféle - bár szó ami szó, jó volna hinni, hogy léteznek ilyen bátor emberek, akik képesek volnának nyílt lázadásra az uralkodóval szemben. Vallják, hogy Ar-Gimilzor a hagyomány megtagadásával eljátszotta minden tekintélyét és Ilúvatartól származó jogát arra, hogy törvényes uralkodó legyen.

Mint ezekből kitűnik, az ország légköre leginkább a pattanásig feszített húrokra emlékeztet - és bár Númenorban eddig nem volt rá példa, és sokaknak még most is lehetetlen elképzelni - de még egy polgárháború esélye sem zárható ki.

Arra kérem a játékosokat, hogy válasszanak ki egy világnézetet szilárdan, amiben valóban hisznek. Aztán, hogy ki minek adja ki magát, az egy teljesen más történet ;)

2. LÉPÉS - Válassz társadalmi hátteret!

főnemes: nagybirtokos, országos méltóság
köznemes: középbirtokos
kisnemes: tisztes kisbirtokos, hétszilvafás, lecsúszott nemes, udvaronc, kardforgató lovag, tengerész
városlakó polgár: gazdag nagykereskedő, kiskereskedő, kézműves, kisiparos, nincstelen koldus
közember: tengeri medve, matróz, erdész, birkapásztor, földművelő paraszt, deviáns alak


3. LÉPÉS - Válassz származási helyet!
A leírásaim nagyon elnagyoltak - bővebb infóért lásd A Gyűrű kereséséből a Númenor szigetének leírását.

Hyarnustar - erdős-folyós-dimbesdombos
Andustar - hegyes-erdős
Forostar - magashegyes-sziklás-kopár
Orrostar - sík, hajósnépek különösen sokan lakják
Hyarrostar - füves, legelős
Mittalmar - Armenelos: királyi / királynői udvar?

ÉS A LÉNYEG - Milyen ember a karaktered? Mik a jó és rossz tulajdonságai? Mik a szokásai?

Nap felé tör, amíg csak a Nap áll,
És nem vesz rajtuk erőt a halál.

(Dylan Thomas)
Téma zárolva.
Több
16 éve 1 hónapja #355268 Írta: Felagund
Felagund válaszolt a következő témában: Tavaszi Találkozó 2008

telcontar írta: Es mint arra Angwen nagyon helyesen ravilagitott, az MTT nem egy burokratikus szervezet, aho a vezetoseg eldonti, mit kell csinalni,


Bruhaha

Már elnézést...

Our knees do not bend easily
Téma zárolva.
Több
16 éve 1 hónapja #355253 Írta: Cueddo
Cueddo válaszolt a következő témában: Tavaszi Találkozó 2008

Amit így első körben el tudok mondani:

- kb. 25-30 óra lesz a live időtartama, éjszakástul
- ezután, szombat későeste (kb 9-10-től) és vasárnap délelőtt lazulás és maximális kötetlenség

Nap felé tör, amíg csak a Nap áll,
És nem vesz rajtuk erőt a halál.

(Dylan Thomas)
Téma zárolva.
Több
16 éve 1 hónapja #355244 Írta: icke
icke válaszolt a következő témában: Tavaszi Találkozó 2008
Üdvözletem!

Na, telcontar remekül foglalta össze a dolgokat. Riszpekt.
Innen talán koncentráljunk a találkozó technikai részleteire :) =

icke

ignis sum quae contra frigus ardet
Téma zárolva.
Több
16 éve 1 hónapja #355243 Írta: Telcontar
Telcontar válaszolt a következő témában: Tavaszi Találkozó 2008
Na akkor hadd szoljak hozza, mint a tavaszi talik kitalaloja.

Amikor eloszor megcsinaltam, az volt a cel, hogy egyszeruen egyutt legyunk. Jo volt.
Masodszor dupla annyian voltunk, hosszabb ideig, nagyon jo volt. Annyira, hogy a vezetosegben felmerult, hivatalos programma kellene tenni.
Erre azt mondtam, hogy felolem teheti, de en mindentol fuggetlenul egy pontosan olyan tavaszi talit szervezek Vargesztesre, amilyet en akarok, ha kinevezik hivatalosnak, tegyek, ha nem, en akkor is megtartom.

Ez van most is. Ez egy alulrol jovo kezdemenyezes, amely hagyomannya valt, mert jo, tavaly is volt, en nem voltam, innentol kezdve tehat elszakadt a szemelyemtol. Ez azt jelenti, hogy akarki akarmikor csinalhat akarmilyen talalkozot, bulizosat, punnyadosat, szerepjatekost, barmilyet.

Szerepjatekosnak lett kikialtva egy talalkozo, amelyre az elnokseg rabolintott. Ez NEM jelenti azt, hogy nem lehet masikat szervezni, csak azt, hogy ez olyan, amilyen, es azokat varjak a szervezok, akik ilyenben akarnak reszt venni. Nem jelent tobbet, sem kevesebbet.

Tehat ez egy ilyen rendezveny, ahol a jatek jellegebol adodoan azoknak van elsosorban helye, akik bele akarjak elni magukat a helyzetbe. AKi nem, annak ott van harminc mas rendezveny, ahol egyutt lehet a tobbiekkel, pl Beltaine, ropke ket honap mulva. De SEMMI nem zarja ki, hogy azok is osszegyuljenek egy masik helyen, masik alkalommal, akik egy hagyomanyos kikapcsolodasra is vagynak.

Es mint arra ANgwen nagyon helyesen ravilagitott, az MTT nem egy burokratikus szervezet, aho a vezetoseg eldonti, mit kell csinalni, hanem emberek gyulekezete, akik eldontik, mihez van kedvuk, es az elnokseg segit abban, hogy mindez szervezett keretek kozott tortenhessen. EZ a feladata, nem mas, ennek megfeleloen senki nem mondhatja, hogy mit kell vagy mit nem, maximum azt, hogy o miben akar resztvenni es miben nem.

Pontosan ezert kezdtem a tavaszi talik meg a tobbi altalam bevezetett program szervezeset es ugyanezert hagytam abba.
Téma zárolva.
Több
16 éve 1 hónapja #355234 Írta: Dreamer_KF
Dreamer_KF válaszolt a következő témában: Tavaszi Találkozó 2008
Üdv!

Immáron végeleg eldőlt, hogy nem tudok menni tavaszi talira. A farsangon elcserélt programom kerül pótlásra a 15.-i hétvégén.

"Where do I go
Follow the river
Where do I go
Follow the gulls"
Hair
Téma zárolva.
Több
16 éve 1 hónapja #355226 Írta: Kincső
Kincső válaszolt a következő témában: Tavaszi Találkozó 2008
Én laikusként is lelkes vagyok szerepjáték-ügyben, de az tény, hogy idén nem lett kiírva pályázat a Tavaszi Talira. Az viszont igaz, hogy ha több pályázat lett volna, az elnökség lehet h. akkor is ezt támogatja, ellenben egy másik időpontra eMELLETT is lehet egy programos, de nem szerepjátékos talit szervezni ;) (márc. 28-30. vagy ápr.4-6. még szabad, elvileg ápr.12. vagy 19. a synithos est, ápr.26. biztosan a TLV-döntő, utána érettségi- és vizsgaidőszak)

Hozzátenném, hogy amit eddig hallottam a dologról, nem lesz olyan véresen komoly, hogy olyan bonyolult karaktert kelljen kitalálni, amitől ódzkodni kellene...

"...asztaltalan szó-malaszttal..."
Téma zárolva.
Több
16 éve 1 hónapja #355225 Írta: icke
icke válaszolt a következő témában: Tavaszi Találkozó 2008
Üdvözletem!

Legközelebb közvélemény-kutatást rendezünk, hogy ki akar tavaszi/őszi/estébé találkozót szervezni, és a jelentkezőknek hivatalos kérvényt nyújtunk be, hogy méltóztassanak jelentkezni az elnökségnél...
Akik "hagyományos tavaszitalit szerettek volna", azok mit gondoltak, mikor kell elkezdeni szervezni? Májusban? (Tegyük hozzá, amit Angwen írt, fennáll; még mindig lehet egy, a tavalyi várgesztesihez hasonló összejövetelt szervezni, egy későbbi időpontra. Ha annyi a nem-szerepjátszani vágyó MTT-s, hát hajrá - és akár mindkettőn részt lehet venni, ha valakinek olyanja van...)

icke

ignis sum quae contra frigus ardet
Téma zárolva.
Több
16 éve 1 hónapja #355224 Írta: Celebrom
Celebrom válaszolt a következő témában: Tavaszi Találkozó 2008
Hm..lehet, h későn kapcsoltunk, csak azt nem értem ezt miért nem lehet, külön megcsinálni, m tok olyan emberekről akik hagyományos tavaszitalit szerettek volna és ők bíztos nem lettek megkérdezve, én se, és nekem is csak most esett le, remlém azért még lesz hagyományos is a jövőben.Másnem teszek érte.

"Férfi-e az ki nem teszi jobbá a világot?!"
Téma zárolva.
Több
16 éve 1 hónapja #355223 Írta: Angwen
Angwen válaszolt a következő témában: Tavaszi Találkozó 2008
Notehát, tisztázzuk kicsit a dolgokat. Természetesen senkire nem szeretném ráerőltetni a szerepjátékot, de senki nem akadályoz meg senkit abban, hogy önszántából szervezzen egy hagyományos tavaszi talit akár punnyadással, akár másféle játékokkal/programokkal. Mi előzetes körbekérdezés után úgy láttuk, lenne igény egy ilyen kísérletre, az elnökség elé tártuk az elképzelésünket, ami egyértelműen jóváhagyta. Más nem is pályázott; ennek ellenére, mint már mondtam, bármikor lehet szervezni magunknak/másoknak bármit. Könyörgöm, emberek, ne tegyünk már úgy, mintha az MTT egy felülről irányított szervezet lenne. Mi kínálunk valamit, amit történetesen tavaszi talinak hívunk, de nincs semmilyen név levédetve. Kicsit kezdi már bökni a csőrömet az a hozzáállás, hogy mindenki ül karba tett kézzel, és dirigál, hogy mi mindent kéne másképp.

A szerepjátékba természetesen igyexünk majd beleépíteni minden mást, játékokat, akármit, de sajnálom, a dolognak jellegénél fogva feltétele, hogy mindenki mindent "játékon belül" csináljon. Ahogy azt már mások is leírták, ugyancsak problémás megteremteni egy darab Középföldét úgy, hogy a társaság fele közben látványosan kivonja magát a dologból. Az ellenvetéseket meg kicsit olyannak érzem, mintha egy sítábor szervezőinek magyaráznák, hogy dehát akkor mit csináljon most az, aki rühelli a havat? És ugyan miért ne épülhetne egy hivatalos MTT-s rendezvény a szerepjáték köré? Ami azt illeti, ennek több köze van Tolkienhoz, mint az általunk utóbbi időben szervezett programok jelentős részének.

Más. A jelentkezések és karakterkoncepciók végső leadásának határideje március 1. Aki szeretne konzultálni, addig tegye meg! :) Remélem azért lesznek olyanok, akiket nem tántorít el egy ilyen ijesztő szó, mint szerepjáték. Nem kell pánikolni, játszani buli. Nem kell hozzá sem vértolkienitának, sem fanatikusnak, sem szemüveges kockafejnek lenni. Szórakoztató, higgyétek el.

"Bízz Istenben, és tartsd szárazon a puskaport!" (Oliver Cromwell)
Téma zárolva.
Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 0.468 másodperc

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére