A közösségvezetők kérdései, óhajai

Több
16 éve 2 hete #357584 Írta: gillz
gillz válaszolt a következő témában: A közösségvezetők kérdései, óhajai
Rabyn:

És lééciii ne legyen egyszerre az az akadályverseny féleség meg a mestervizsga, találjatok ki valami olyat helyette aminél nem érzik majd úgy azok akik vizsgáznak, hogy most valami húdejóból maradnak ki.


Ha valami jó dolgot találunk ki azoknak, akik nem mestervizsgéznak, akkor mindenképpen kimaradnak valami jóból a mestervizsgázók. Ha meg nem jó "akármit" találunk ki, az meg nem jó ;)
Nem vehet mindenki mindenben részt. Szerintem a mestervizsgázóknak elég élmény maga a mestervizsga. A csapatépítős érv része oké, ezen ötletelünk még, esetleg, ha nem akartok csapatosan működni akadályversenyen, akkor lehet random csapatokként/rendekként. Amúgy szerintem meg a nem mestervizsgázókat is kompenzálni kell, mert "kimaradnak valami jóból" (mestervizsgából ugyebár).

A sportnapra meg én azért szeretnék normál sportot is, ha normál táborozó lennék :D , nem csak sorversenyt, nyilván úgy megoldva, h mindenki értelmesen el tudja tölteni az időt.
A rejtvényt én inkább az előző napra tenném - esetleg lehet mindkét napra közösen megcsinálni a feladatokat, úgy, h a mestervizsgával is kapcsolatban lesz a cucc. Nna, ezt még kitaláljuk :)

need more brainz. yourz. now.
Téma zárolva.
Több
16 éve 2 hete #357575 Írta: Rabyn
Rabyn válaszolt a következő témában: A közösségvezetők kérdései, óhajai
No gondolom ide kell az ötleteket irogatni. :D

Szóval:

Egy sorverseny/váltóverseny az mindenképp jó ötlet, szerintem azt mindenki szokta szeretni játszani. Nálunk azegyetemen legalábbis elég nagy sikere van.
Olyan típusú sportjáték ami nem olyan szokványos, tehát nem foci, vagy röpi hanem valami olyan labdajáték (ha kell akkor gyűjtök párat, van egy szép vastag könyv ami tesis játékokkal foglalkozik) amit sokan is lehet játszani és mérkőzésben is és nem kell hozzá semmilyen előképzettség (mint a focihoz ugye). Agymegozgatós feladatra is szükség van. Én valamilyen bonyolult rejtvényre gondolnék.
Ennek a napnak végére (az ebéd utánra mert este megyünk kirándulni vagymi) kitaláltatok valamit, hogy kapnak-e jutalmazást a csapatok vagy valami? Lehetne úgy mint tavaly volt, hogy a különböző feladatokért, különböző infókat kapunk, és a végén ebből összeáll valami NAAAGY dolog. :) De úgy, hogy akááár minden csapat jól járjon vele (nem úgy mint tavaly...)

Csapatépítéshez: én mindenképp támogatom idén a csapatpólót, kezdetnek az első három napban el lehet vele lenni, hogy azt csinálgatjuk, közben ötletelünk, hogy amikor már majd kiderül mit is tudunk milyen formában adjuk elő a csapatelőadást, ez szvsz az elejétől fogva mehet, és a performanszokat is el lehet kezdeni kiagyalni. A performanszok ha lehet, legyenek kötelezőbb jellegűek mint tavaly, minden csapatnak legalább egyszer kelljen ilyet csinálnia.
Tudom, hogy nagyon az elején vagyunk még, de idén egy vagy kétszínű csapatok lesznek? (tavaly volt nekem a lila-ezüst) mi döntjük el vagy a csapatokkal közösen? (tavaly csapatszintű döntés volt)

És lééciii ne legyen egyszerre az az akadályverseny féleség meg a mestervizsga, találjatok ki valami olyat helyette aminél nem érzik majd úgy azok akik vizsgáznak, hogy most valami húdejóból maradnak ki. Akármit! Mert szerintem az egy csapatépítő dolog lenne, hogy együtt az egész csapat végigmegy az akadálypályán, és elég illuzió romboló, hogy x y nem tud jönni mert mestervizsgázik. Ha elcsúsztatjátok mittomén egy órával vagy valami az is jó de ne legyen egyszerre. Arról nem is beszélve, hogy ha mondjuk az történik, hogy lesz egy csapatban 10 ember ebből hatan mestervizsgáznak, egy másik csapatnál a tízből csak négyen akkor az a csapat elég nagy hátránnyal indul amelyiknek hat tagja mestervizsgán van.

"Én szóra váltanám a gondolatot de félek, hogy nem érdekel.."
Téma zárolva.
Több
16 éve 1 hónapja #357022 Írta: Laurelen
Laurelen válaszolt a következő témában: A közösségvezetők kérdései, óhajai
jah, igen, rendvezsegédem Julcsi:)

máj!

"A foolish consistency is the hobgoblin of little minds." (Emerson)
Téma zárolva.
Több
16 éve 1 hónapja #356756 Írta: fqqdk
fqqdk válaszolt a következő témában: A közösségvezetők kérdései, óhajai
Jelentem alássan én pedig megfelvételiztettem Sisst, úgyhogy fel van véve rendvezsegédnek próbaidőre :D

code a rat the monster on doom in it
Téma zárolva.
Több
16 éve 1 hónapja #356666 Írta: gillz
gillz válaszolt a következő témában: A közösségvezetők kérdései, óhajai

Gandalf írta:

Cueddo írta:
Megtaláltam a rendvez-segédem, Lyona személyében.

Ő kicsoda?


azt hiszem, Samhainon volt először mtt rendezvényen, azóta farsangon is, meg lepen is, meg jön tavaszi találkozóra, meg jár színitoszra (amikor épp van). (Ő volt a lájvon a sikítozós jós :D )

need more brainz. yourz. now.
Téma zárolva.
Több
16 éve 1 hónapja #356657 Írta: Gandalf
Téma zárolva.
Több
16 éve 1 hónapja #356655 Írta: Cueddo
Cueddo válaszolt a következő témában: A közösségvezetők kérdései, óhajai

Megtaláltam a rendvez-segédem, Lyona személyében.

Nap felé tör, amíg csak a Nap áll,
És nem vesz rajtuk erőt a halál.

(Dylan Thomas)
Téma zárolva.
Több
16 éve 1 hónapja #356552 Írta: brokkoli
brokkoli válaszolt a következő témában: A közösségvezetők kérdései, óhajai
áá. megvilágosodtam. elfelejtettem, h százalékban kell levonni.

And if I go insane, will you still let me join in with the game? /Pink Floyd/
Téma zárolva.
Több
16 éve 1 hónapja #356542 Írta: dorwinion
dorwinion válaszolt a következő témában: A közösségvezetők kérdései, óhajai

brokkoli írta: nemtudom, h mennyire ide tartozik, de végülis mindegy, biztos választ kapok (:

A kérdésem a tábor részvételi díjával kapcsolatos: miért van az, hogy a faházban alvó pártoló/rendes tagoknak több kedvezmény jár, mint a sátorban alvósoknak?


Azért, mert a normál faház 5%-a több, mint a normál sátoré. :)

Ha nevetek, boldog leszek. Ezért tovább nevetek... :-)
Téma zárolva.
Több
16 éve 1 hónapja #356520 Írta: brokkoli
brokkoli válaszolt a következő témában: A közösségvezetők kérdései, óhajai
nemtudom, h mennyire ide tartozik, de végülis mindegy, biztos választ kapok (:

A kérdésem a tábor részvételi díjával kapcsolatos: miért van az, hogy a faházban alvó pártoló/rendes tagoknak több kedvezmény jár, mint a sátorban alvósoknak?

And if I go insane, will you still let me join in with the game? /Pink Floyd/
Téma zárolva.
Több
16 éve 1 hónapja #356165 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: A közösségvezetők kérdései, óhajai
Kérésetekre a keretjáték-előzmények kronológiája:

volgyzugoly.uw.hu/public/EVkronologia.doc

(Word doksi, a dőlt betűkkel szedett benne a fanfic-rész, a nem dőlt a hivatalos Tolkien-kánon része)
Téma zárolva.
Több
16 éve 1 hónapja #356127 Írta: dorwinion
dorwinion válaszolt a következő témában: A közösségvezetők kérdései, óhajai
Nos, lehet átkozni, de minél többet gondolkodom rajta, annál inkább ellenére vagyok a linóleum vásárlásnak.

- mint Gandalf is mondta: 60 négyzetméternyi cuccot leszállítani nem tudunk, hacsak valaki térítés nélkül nem vállalja
- az, amennyibe kerülne és a leszállításával járó macera nincs arányban a kihasználásával, elvégre néhány napig lenne használatban pár órára
- a jövőben ki tudja, hogy lesz-e rá szükség? (valószínűleg nem, különösen a szállíthatatlansága miatt)
- az ebédlő a rendi foglalkozásoktól eltekintve ebédlő is marad, éjjel pedig póker barlanggá alakul át, tehát naponta többször is pakolni kellene.

Tavaly simán táncoltak. Mil nem volt boldog, de aztán már nem foglalkoztott vele. Este megkérdezem, hamarabb nem megy.

Ha nevetek, boldog leszek. Ezért tovább nevetek... :-)
Téma zárolva.
Több
16 éve 1 hónapja #356125 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: A közösségvezetők kérdései, óhajai

Laurelen írta: a linoleum gyakorlatilag mindegy milyen, ha a kőnél puhább.
vissztérhetünk rá később, de térjünk vissza rá, mert a táncoktatásnak sajnos vannak "terem-feltételei".

pusz!


Igazából nem csak az anyagi oldala lenne gond szerintem, hanem a leszállítása is. Azért egy teremnyi mennyiségű polifoam vagy linóleum komoly logisztikai problémát jelent.

Alternatív javaslat: Nem tudom, mennyi polifoamra lenne szükség, de a sátrazók úgyis hoznak magukkal. A táncosok közül aki házban alszik, kölcsönkérhet mástól, aki meg nem, hozza a sajátját. Tudom, nem fedi le az egész termet, de több a semminél.

Tavaly hogy oldották meg?
Téma zárolva.
Több
16 éve 1 hónapja #356123 Írta: Laurelen
Laurelen válaszolt a következő témában: A közösségvezetők kérdései, óhajai
a linoleum gyakorlatilag mindegy milyen, ha a kőnél puhább.
vissztérhetünk rá később, de térjünk vissza rá, mert a táncoktatásnak sajnos vannak "terem-feltételei".

pusz!

"A foolish consistency is the hobgoblin of little minds." (Emerson)
Téma zárolva.
Több
16 éve 1 hónapja #356117 Írta: dorwinion
dorwinion válaszolt a következő témában: A közösségvezetők kérdései, óhajai

Laurelen írta: a polifoam sajnos tényleg nem jó.

:arrow: táborszervezők, mennyire van energiátok utánanézni az olcsó linóleum beszerzési árának?


Utána nézhetek, de tudnom kellene, hogy pontosan milyet kérnél, mivel ha jól sejtem a kemény műanyag borítású nem lesz megfelelő.
Azonkívül, mint elmondtam: a lehetőségeink nagyon limitáltak, és ráadásul a leszállítás ekkora mennyiségnél borzasztóan macerás.
Én azt javasolnám, erre térjünk vissza májusban, esetleg június elején, amikor már körvonalazódik, mennyi pénzünk lesz.
Illetve kérek mindenkit, hogy kezdje összeírogatni magának, hogy neki mire lenne szüksége.

Ha nevetek, boldog leszek. Ezért tovább nevetek... :-)
Téma zárolva.
Több
16 éve 1 hónapja #356096 Írta: Laurelen
Laurelen válaszolt a következő témában: A közösségvezetők kérdései, óhajai
a polifoam sajnos tényleg nem jó.

:arrow: táborszervezők, mennyire van energiátok utánanézni az olcsó linóleum beszerzési árának?

"A foolish consistency is the hobgoblin of little minds." (Emerson)
Téma zárolva.
Több
16 éve 1 hónapja #356060 Írta: Leguanember
Leguanember válaszolt a következő témában: A közösségvezetők kérdései, óhajai
Készítettem ezen diskurzusnak egy külön helyet, mert úgy látom, igény van rá, és így nem keveredik össze a képzéssel.

A kérdéseket esetleg jelöljétek a kis sárga kérdőjellel innen bal felől, hogy könnyebben rátalálhassanak az illetékesek, mert gyorsan pörög a topik ennyi embernél.
Ez tavalyi tanulság is egyben.

Jó munkát és ötletelést!

TEGYETEK JÓT, MERT TUDTOK.
Minden más hiábavalóság.
Téma zárolva.
Több
16 éve 1 hónapja #356049 Írta: Esgal
Esgal válaszolt a következő témában: A közösségvezetők kérdései, óhajai

Rabyn írta:

Laurelen írta: a kőburkolat nagy problémát jelent a táncnál, tekintve, hogy a kő kemény. még gondolkozom, hogyan lehetne ezt megoldani.
az adatokat nagyon köszi!


esetleg ha veszünk polifoamot? Az máskor is jóljöhet. (lehet ilyen méterben kapni)


Rabyn: az táncolni annyira nem alkalmas, ráadásul annyi belőle, hogy lefedje a termet, kisebb vagyon.

Nem adhatok mást, csak mi lényegem.
/Lucifer/
Tánc a ködben, tánc a jégen,
Tánc a hóban, tánc a fagyban
/Ghymes/
Téma zárolva.
Több
16 éve 1 hónapja #356027 Írta: Rabyn
Rabyn válaszolt a következő témában: A közösségvezetők kérdései, óhajai

Laurelen írta: a kőburkolat nagy problémát jelent a táncnál, tekintve, hogy a kő kemény. még gondolkozom, hogyan lehetne ezt megoldani.
az adatokat nagyon köszi!


esetleg ha veszünk polifoamot? Az máskor is jóljöhet. (lehet ilyen méterben kapni)

"Én szóra váltanám a gondolatot de félek, hogy nem érdekel.."
Téma zárolva.
Több
16 éve 1 hónapja #356001 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: A közösségvezetők kérdései, óhajai

Orsie / Fraktál írta: tudom még korán van, de kb mikorra várható, hogy legyenek jellapok amiken az emberek előzetesen tudnak már jelentkezni és kb melyik hónapra derül ki az, hogy ki lesznek az adott rendekben?


Amint kitaláltuk, hogy ez a jelentkezés és felmérés hogyan történjen, megcsináljuk a lapokat.
Most még csak ötletelünk egymás között, próbáljuk kitalálni a legideálisabb módot, utána döntünk és mehet a menet.
Téma zárolva.
Több
16 éve 1 hónapja #356000 Írta: Orsie
Orsie válaszolt a következő témában: A közösségvezetők kérdései, óhajai

fqqdk írta: Csapatösszetételhez:
Az ilyen nehéz problémákat én az emberekre bíznám, azaz összedobnék egy egyszerű, wiw-jellegű weboldalt, ahol az emberek a csapvíz, csapvíz-segéd, aktuális ismert tagság, és egy rövid, tényleg minimális, szpojlermentes ismertető alapján maguk sorolhatnák be csapatokba. Hozzátéve azt apróbetűvel, hogy az így kialakított csapatok informális jellegűek, és a mindenkori tábvezek jogosultak értesítés nélkül átsorolni akárkit akárhová. :D

igen ezzel csak az lesz a gond, hogy túl sokan akarnak majd egyik csapathoz és túl kevesen másikhoz csatlakozni valószínűleg, tehát tényleg csak előzetes igényfelmérést lehet végezni és azon még a tábvezeknek sokat kell módosítaniuk.

a rendekkel kapcolatban is gondolom felmerül ez a probléma.

tudom még korán van, de kb mikorra várható, hogy legyenek jellapok amiken az emberek előzetesen tudnak már jelentkezni és kb melyik hónapra derül ki az, hogy ki lesznek az adott rendekben?

és amint már 24.-em említettem, a rendi segédem Nimdorci lesz.

"in the real dark night of the soul it is always three o'clock in the morning."
Téma zárolva.
Több
16 éve 1 hónapja #355999 Írta: Laurelen
Laurelen válaszolt a következő témában: A közösségvezetők kérdései, óhajai
a kőburkolat nagy problémát jelent a táncnál, tekintve, hogy a kő kemény. még gondolkozom, hogyan lehetne ezt megoldani.
az adatokat nagyon köszi!

"A foolish consistency is the hobgoblin of little minds." (Emerson)
Téma zárolva.
Több
16 éve 1 hónapja #355996 Írta: Rabyn
Rabyn válaszolt a következő témában: A közösségvezetők kérdései, óhajai
Dorw: fuvarozással kapcsolatban még ezt a számot hívhatod ha nem éred el a Viktor nevű egyedet: 06 30 812 90 17
Ez az öcsém száma. Jelenleg együtt laknak a Viktorral.

"Én szóra váltanám a gondolatot de félek, hogy nem érdekel.."
Téma zárolva.
Több
16 éve 1 hónapja #355995 Írta: dorwinion
dorwinion válaszolt a következő témában: A közösségvezetők kérdései, óhajai

Laurelen írta: a hely ahova a táncosokat tervzitek
- kb mekkora? és milyen alakú
- milyen a padló? amennyiben kő, lehetséges valami linóleumféle nagymennyiségű beszerszése? (Értsd a táncfoglalkozások egy részét földön fogjuk tölteni)

a hangtechika
- mondtátok hogy egy magnót hoztok le, az remek. audio-cd-s?
- illetve (ha jól emlékszem)rabyn említette, hogy tudna hozni hangszórót, sz csatlakoztatható laptophoz?

puszi,
lau


A hely egy 70-80 fő részére elegendő nagyságú, téglalap alakú ebédlő, kő burkolattal. Most így hirtelen azt mondanám, hogy kb. 60 négyzetméter. Linóleumot vagy affélét biztos, hogy nem fogunk tudni venni, pláne ennyit, a leszállításról meg ne is beszéljünk. Tavaly nem volt belőle semmi gond. :)
Magnó van, audió-cd-s. Hangszóróra Rabyn válaszolt. :D

Ha nevetek, boldog leszek. Ezért tovább nevetek... :-)
Téma zárolva.
Több
16 éve 1 hónapja #355985 Írta: fqqdk
fqqdk válaszolt a következő témában: A közösségvezetők kérdései, óhajai
Csapatösszetételhez:
a csapatok tagságának megállapításának két alapvető nehézsége van:
1. Feltéve, hogy adott n táborozóból, mint csúcsból, és az egymáshoz való viszonyaikból (amit kérdőívvel lehet felmérni), mint élekből képzett gráf, a legösszefüggőbb részgráfok (amelyekben a szeretős/utálós élek aránya a legnagyobb) megtalálása "computationally hard", azaz tudomásunk szerint NP-teljes probléma, tehát egy jó algoritmus jó sokáig fut.
2. Ha a fenti problémát bonyolítjuk azzal a kevésbé egzakt kérdéskörrel, hogy "melyik csapatnak milyen jelleme/faja/egyéb keretjátékisztikus tulajdonsága van, és egy adott táborozó mennyire illeszkedik ehhez", az külön szívás. Ehhez bölcsészileg is jónak kell lennie a kérdőívnek.

Az ilyen nehéz problémákat én az emberekre bíznám, azaz összedobnék egy egyszerű, wiw-jellegű weboldalt, ahol az emberek a csapvíz, csapvíz-segéd, aktuális ismert tagság, és egy rövid, tényleg minimális, szpojlermentes ismertető alapján maguk sorolhatnák be csapatokba. Hozzátéve azt apróbetűvel, hogy az így kialakított csapatok informális jellegűek, és a mindenkori tábvezek jogosultak értesítés nélkül átsorolni akárkit akárhová. :D

code a rat the monster on doom in it
Téma zárolva.
Több
16 éve 1 hónapja #355975 Írta: Kincső
Kincső válaszolt a következő témában: A közösségvezetők kérdései, óhajai

Dreamer_KF írta: Kincső: Idén nem biztos, hogy lesz Kapolcs. Tulajdonképpen egyik évben sem biztos ;)


Kapolcs nem lesz, vagy mi nem leszünk ott? :P (ki tudja, addig még új elnökség lesz...)
egyébként akkor annyival kiegészítendő a hipotézisem ("ha ott állunk Kapolcs előtt..."), hogy "ha megyünk Kapolcsra programmal", és továbbra is áll :)

lényeg, hogy a színvonalban nincs különbség, no. :) (csak ez elsőre nemigen látszott, szóval sorry, nem lényegtelen kérdések-válaszok szaporítása volt a cél, de ahogy Rabynnak, másnak sem volt egyértelmű h. mire vonatkozott az a válasz...)

S hogy több értelme legyen a hszk: lesz idén is olyan, h. 1 embert lehet jelölni, akivel egy csapatban szeretnének lenni? Ki és mi alapján dönti majd el a csapatok összetételét? Volt már sokféle kísérlet, és a különféle szempontú válogatás alapján összegyűlt csapatokhoz én csapvezként különbözőképp állnék hozzá, szóval érdekes lehet... és mikor derülnek ki a beosztások, és mikortól lesznek csapattopicok? Vagy ez még nagyon a jövő zenéje? :)

"...asztaltalan szó-malaszttal..."
Téma zárolva.
Több
16 éve 1 hónapja #355973 Írta: Dreamer_KF
Dreamer_KF válaszolt a következő témában: A közösségvezetők kérdései, óhajai
Kincső: Idén nem biztos, hogy lesz Kapolcs. Tulajdonképpen egyik évben sem biztos ;)

"Where do I go
Follow the river
Where do I go
Follow the gulls"
Hair
Téma zárolva.
Több
16 éve 1 hónapja #355972 Írta: Kincső
Kincső válaszolt a következő témában: A közösségvezetők kérdései, óhajai

Angwen írta: Nem, az is része volt a követelményeknek, hogy Tolkienhoz kell kapcsolódnia. Remélem ez sem fog változni.


De akkor mi a különbség? :D (azon kívül, h. nem "kötelező" előadni Kapolcson, de ha ott állunk Kapolcs előtt 1-2 héttel egy (ill. x db) külsősök elé vihető tolkieni produkcióval, úgyis az lesz h. megy/mennek Kapolcsra, nem? :P )
(és Tolkienhez kapcsolódva hogy lehet túrázni? vizsgázni kell majd kósza nyomolvasásból is, vagy mi? :) )

"...asztaltalan szó-malaszttal..."
Téma zárolva.
Több
16 éve 1 hónapja #355967 Írta: Angwen
Angwen válaszolt a következő témában: A közösségvezetők kérdései, óhajai
Nem, az is része volt a követelményeknek, hogy Tolkienhoz kell kapcsolódnia. Remélem ez sem fog változni.

"Bízz Istenben, és tartsd szárazon a puskaport!" (Oliver Cromwell)
Téma zárolva.
Több
16 éve 1 hónapja #355937 Írta: Kincső
Kincső válaszolt a következő témában: A közösségvezetők kérdései, óhajai
Ha jól értem, az a különbség, hogy Kapolcsra csak tolkieni témájú cucc mehet, a mestervizsga követelménye pedig "csak" az h. külsősök előtt vállalható produkció legyen, témája mindegy. Vagy rosszul értem, és van más különbség? :)

Egyébként tegnap kaptunk főnixes órarendet márciusra. Találjátok ki, hogy a harmadéveseknek melyik az az egyetlen hétvége, amikor vasárnap van órájuk... igen, a márc. 30-i :? (nekünk, középiskolásoknak marad a szombat, szóval az érintettek Gillz és Cue, ha pedig áttennénk 29-re akkor én...)

"...asztaltalan szó-malaszttal..."
Téma zárolva.
Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 0.567 másodperc

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére