A Bölcsek emlékei

Több
15 éve 8 hónapja #365485 Írta: Namarie
Namarie válaszolt a következő témában: A Bölcsek emlékei

Felagund írta:

Alyr Arkhon írta: Ne a csukló belső oldalára!
Alkarra már mehet, de volt egy Auschwitz nevű hely, ahol a csukló belső oldalára tetováltak egy bizonyos számot.
És vannak olyan ismerőseim akiket ez eléggé személyesen érint.


:roll:

És _téged_ is elég személyesen érint?

Csak mert gondoltam poén, hogy az összes gagyi kalandfilmben az összes hiperszupertitkosföldalatti rend/klán/szekta/testvériség tagjait onnan lehet kiszúrni, hogy a csuklójuk belső oldalán tetoválás van a rend/klán/szekta/testvériség jelével (amit a főhős természetesen azonnal felismer :D )


Nézd, most eléggé necces lesz, amit mondok, de ha valakinek akár baráti szinten is van ilyen ismerőse, és az mesélte hogy anno nem feltétlenül vele, hanem a rokonaival mi történt, akkor bizony simán érintheti személyesen. (Vagyis. a barátod fájdalma a te fájdalmad is). Még más: ha végiggondolod, akkor ezt a kérdést nem tetted volna fel.

A bölcsességhez hozzátartozik bizonyos fajta érzékenység a másik ember ill. emberek érzései, problémái iránt.

Ráadásul a felnőttség, érettség egyik jele, hogy van némi empátiád, és nem vágsz arcokat, ha valaki olyat ír, mint Alyr.

Sorry, de én is hallottam már épp eleget dolgokról, és beszéltem érintettekkel. Hidd el, elég szomorú dolog.

Offnak vége, nem flame-nek szántam.

On: ha ilyen természetű ellenérzés akad, ráadásul Hanna írta, hogy neki az esküvőjén ez gondot okozhat, akkor tényleg ne a csuklóra vagy az alkarra tegyük.
Nem lehetne valami madzagból lévő karpánt? Lehet kapni arany-ill. ezüst, ill. fémárnyalatú zsinórokat, itt nálunk akár 80 Ft-ért is. Ebből vennénk vagy 3 métert, és meg lenne oldva a gordiuszi csomó.


Gyertya, fáklya stb: hordozható címerpajzs festéséhez mit szólnátok? Eddig még egy rendnek sem volt pajzsa, ha jól emléxem, és ugye a bölcsesség, mint pajzs véd minket az életben....

"ó, én vad atyámfiai, nem fog átok: elmegyek én tihozzátok"
"Gyere ide, ne félj! Biztonságban vagy a biztonságban lévők között!"
Téma zárolva.
Több
15 éve 8 hónapja #365450 Írta: Felagund
Felagund válaszolt a következő témában: A Bölcsek emlékei

Alyr Arkhon írta: Nem akarlak elkeseríteni, de Középföldén aligha ismerik a gyufát.

Amúgy ötletnek jó.

Felagund: Nem személyesen nem érint, de nagyon rosszul esne. Főleg a képeket mutogatva, ha készülnek.


Ah, crap...

Whatever...

Our knees do not bend easily
Téma zárolva.
Több
15 éve 8 hónapja #365441 Írta: Cellofán
Cellofán válaszolt a következő témában: A Bölcsek emlékei
Ha már Bölcsek vagyunk, akkor mért ne találhatnánk fel egy ilyen remek szerkentyűt? 8)

Lacho Calad
Téma zárolva.
Több
15 éve 8 hónapja #365387 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: A Bölcsek emlékei

Gandalf írta: Belevau: A Harmadkor végén a hobbitoknál már volt gyufa (forrás: A Hobbit szövegkritikai kiadása, nemtommelyik jegyzet), meg valószínűleg pár fejlettebb népnél is (a törpök tuti nem ismerték), de természetesen nem tudjátok, milyen Korban vagytok, és egyikőtök sem hobbit. :P


Nohát mindig tanul újat az ember.

Biztos nem vagyunk hobbitok? Hátha csak rosszul emlékszünk... :D

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/
Téma zárolva.
Több
15 éve 8 hónapja #365384 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: A Bölcsek emlékei
Belevau: A Harmadkor végén a hobbitoknál már volt gyufa (forrás: A Hobbit szövegkritikai kiadása, nemtommelyik jegyzet), meg valószínűleg pár fejlettebb népnél is (a törpök tuti nem ismerték), de természetesen nem tudjátok, milyen Korban vagytok, és egyikőtök sem hobbit. :P
Téma zárolva.
Több
15 éve 8 hónapja #365367 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: A Bölcsek emlékei
Nem akarlak elkeseríteni, de Középföldén aligha ismerik a gyufát.

Amúgy ötletnek jó.

Felagund: Nem személyesen nem érint, de nagyon rosszul esne. Főleg a képeket mutogatva, ha készülnek.

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/
Téma zárolva.
  • Zsodoo
  • Látogató
  • Látogató
15 éve 8 hónapja #365326 Írta: Zsodoo
Zsodoo válaszolt a következő témában: A Bölcsek emlékei
En jelkepnek a gyufat ajanlanam, mert az kapcsolatban all a Szent Tuzzel, kicsi, konnyu lerajzolni, es gondoljatok bele, hogy milyen hulyen nezne ki az ongyujto a bolcsek szignaljakent... :)

a henna ellen nincs semmi kifogasom, de ha mar alkarra kerul, akkor inkabb a jobb karra, mert a bal tenyleg nagyon sotet jegy-feelinges...
Téma zárolva.
Több
15 éve 8 hónapja #365313 Írta: Cellofán
Cellofán válaszolt a következő témában: A Bölcsek emlékei

Alyr Arkhon írta: miért is akarná egy csomó, magát bölcsnek valló amnéziás magára tetoválni Középföldén

najófelecsükel...

Lacho Calad
Téma zárolva.
Több
15 éve 8 hónapja #365271 Írta: Felagund
Felagund válaszolt a következő témában: A Bölcsek emlékei

Alyr Arkhon írta: Ne a csukló belső oldalára!
Alkarra már mehet, de volt egy Auschwitz nevű hely, ahol a csukló belső oldalára tetováltak egy bizonyos számot.
És vannak olyan ismerőseim akiket ez eléggé személyesen érint.


:roll:

És _téged_ is elég személyesen érint?

Csak mert gondoltam poén, hogy az összes gagyi kalandfilmben az összes hiperszupertitkosföldalatti rend/klán/szekta/testvériség tagjait onnan lehet kiszúrni, hogy a csuklójuk belső oldalán tetoválás van a rend/klán/szekta/testvériség jelével (amit a főhős természetesen azonnal felismer :D )

Our knees do not bend easily
Téma zárolva.
Több
15 éve 8 hónapja #365151 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: A Bölcsek emlékei
Ne a csukló belső oldalára!
Alkarra már mehet, de volt egy Auschwitz nevű hely, ahol a csukló belső oldalára tetováltak egy bizonyos számot.
És vannak olyan ismerőseim akiket ez eléggé személyesen érint.

Sötét Jegy? Az meg mi?
Tetováljunk feketével egy BKVjegyet?
:D

(ofkorsz tudom mi az a Sötét Jegy, de várom a magyarázatot, miért is akarná egy csomó, magát bölcsnek valló amnéziás magára tetoválni Középföldén)

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/
Téma zárolva.
Több
15 éve 8 hónapja #365139 Írta: Cellofán
Cellofán válaszolt a következő témában: A Bölcsek emlékei

Eruntale/Hanna írta: Felagund a hennatetkót ajánlotta a csukló belső oldalára, mintegy titkos billogként, nekem teszik az ötlet
ez ellen van kifogása valakinek?

NINCS!

:arrow: Sőt: sötét jegy?
:arrow: vagy egy: világos sötét jegy?

Lacho Calad
Téma zárolva.
Több
15 éve 8 hónapja #365117 Írta: Eruntale/Hanna
Eruntale/Hanna válaszolt a következő témában: A Bölcsek emlékei

Namarie írta:
Hanna, az értelem fényéhez csak annyit, hogy szerintem reggel, aki csak ránk néz, egyből rájön, hogy hova tartozunk... annyira értelmes lesz a fejünk kb. a negyedik nap táján. :P


Én _MINDIG_ értelmes fejet vágok. Csak laikus szemlélőknek ez nem tűnik fel elsőre. :D
Téma zárolva.
Több
15 éve 8 hónapja #365114 Írta: Namarie
Namarie válaszolt a következő témában: A Bölcsek emlékei
Szvsz ez a henna nagyon jó ötlet!!

Gyertyát is be lehetene szerezni, ha este össze akarunk jönni. lehetne esti beszélgetés, csillagnézés, stb? Nme kizárólagosan nekünk, hanem másokat is bevonva.

Hanna, az értelem fényéhez csak annyit, hogy szerintem reggel, aki csak ránk néz, egyből rájön, hogy hova tartozunk... annyira értelmes lesz a fejünk kb. a negyedik nap táján. :P

"ó, én vad atyámfiai, nem fog átok: elmegyek én tihozzátok"
"Gyere ide, ne félj! Biztonságban vagy a biztonságban lévők között!"
Téma zárolva.
Több
15 éve 8 hónapja #365087 Írta: Eruntale/Hanna
Eruntale/Hanna válaszolt a következő témában: A Bölcsek emlékei

Alyr Arkhon írta: Egyébként szvsz elég rábeszélni minden más rendet a megkülönböztető jelzésekre, és mi lehetünk azok akik nem hordanak ilyet.
Felülemelkedvén az ilyen barbár izéken.

De ha van jó ötlet akkor felőlem lehet.


Teljesen nyilvánvaló, hogy az értelem fénye messziről világít majd rólunk, de én szeretnék egyéb megkülönböztető jelzést.
Felagund a hennatetkót ajánlotta a csukló belső oldalára, mintegy titkos billogként, nekem teszik az ötlet (mégha az esküvőmön majd bazivastag karkötővel is kell eltakarnom)

ez ellen van kifogása valakinek?
Téma zárolva.
Több
15 éve 8 hónapja #364990 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: A Bölcsek emlékei

Eruntale/Hanna írta: titkos tetoválás? hiányzó kisujj? padawantincs?


Egyszerre mindezek?
:)

Egyébként szvsz elég rábeszélni minden más rendet a megkülönböztető jelzésekre, és mi lehetünk azok akik nem hordanak ilyet.
Felülemelkedvén az ilyen barbár izéken.

De ha van jó ötlet akkor felőlem lehet.

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/
Téma zárolva.
Több
15 éve 8 hónapja #364971 Írta: Eruntale/Hanna
Eruntale/Hanna válaszolt a következő témában: A Bölcsek emlékei
felőlem petróleumlámpa vagy öngyújtó is lehet, ha az nektek tetszik.. a lényeg a szent tűz jelenléte.

szóval, kedves Bölcsek, lobogjon bennetek és veletek a tudás fénye mindig!

egyéb ötlet valamiféle megkülönböztető jelzésre, hogy mindenki lássa rajtunk, hogy süt rólunk az értelem? úgyértem, egy lámpást magaddal hurcolni fárasztó kissé.

titkos tetoválás? hiányzó kisujj? padawantincs?
Téma zárolva.
Több
15 éve 8 hónapja #364958 Írta: Namarie
Namarie válaszolt a következő témában: A Bölcsek emlékei

Alyr Arkhon írta: Nem lehetne inkább gyertya vagy lámpás?

A fáklya olyan durva, megégeti az ősi tekercseket.
Mi több, így lenne oka elvinni a kétév előtti törplámpásomat.


a gyertya is, hidd el, ha ügyes vagy... :twisted:

On: igazad van, annyiban jobb a gyertya, hogy azt akár szép, festett üvegbe is bele lehet rakni, és akkor lesz nekünk esztétikum és értelem egyben.

"ó, én vad atyámfiai, nem fog átok: elmegyek én tihozzátok"
"Gyere ide, ne félj! Biztonságban vagy a biztonságban lévők között!"
Téma zárolva.
Több
15 éve 8 hónapja #364834 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: A Bölcsek emlékei
Nem lehetne inkább gyertya vagy lámpás?

A fáklya olyan durva, megégeti az ősi tekercseket.
Mi több, így lenne oka elvinni a kétév előtti törplámpásomat.

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/
Téma zárolva.
Több
15 éve 8 hónapja #364785 Írta: Eruntale/Hanna
Eruntale/Hanna válaszolt a következő témában: A Bölcsek emlékei
esetleg megbeszélhetjük az Olimpia Bizottsággal, hogy kerüljenek felénk a fáklyájukkal...
Téma zárolva.
Több
15 éve 8 hónapja #364780 Írta: Felagund
Felagund válaszolt a következő témában: A Bölcsek emlékei

Eruntale/Hanna írta: hm, fáklya rendkívül pozőr és látványos, de félek, ütközik az Ardai Tűzvédelmi Előírásokkal, arról nem beszélve, hogy negyven fokban a pokolba fogjuk kívánni...

bár kétségkívül látványos és pozőr, és mint ilyen, megfelel a célnak...utáneérdeklődöm az Illetékeseknél.


Bakter, a pólónkra festett fáklya csak nem fog égetni...

(hogy a titkos esti összejöveteleinken meg mit vagánykodunk egy (csomó) igazival, az más dolog :D )

Our knees do not bend easily
Téma zárolva.
Több
15 éve 8 hónapja #364778 Írta: Eruntale/Hanna
Eruntale/Hanna válaszolt a következő témában: A Bölcsek emlékei
hm, fáklya rendkívül pozőr és látványos, de félek, ütközik az Ardai Tűzvédelmi Előírásokkal, arról nem beszélve, hogy negyven fokban a pokolba fogjuk kívánni...

bár kétségkívül látványos és pozőr, és mint ilyen, megfelel a célnak...utáneérdeklődöm az Illetékeseknél.
Téma zárolva.
Több
15 éve 8 hónapja #364755 Írta: Felagund
Felagund válaszolt a következő témában: A Bölcsek emlékei
A fáklya egész jó ötlet :D

(hasznos lehet, mikor sötét dándzsönökben kell ősi tekercsek után kutatni :mrgreen: )

Our knees do not bend easily
Téma zárolva.
Több
15 éve 8 hónapja #364752 Írta: Namarie
Namarie válaszolt a következő témában: A Bölcsek emlékei

Alyr Arkhon írta:

Namarie írta:

Felagund írta:

Namarie írta: Az egyik kedvenc filozófusom Szókratész- na meg platón, szeretem a fenomenológiát - figyeled, Rendi Vezetőnk? (Igen, arra céloztam, hogy remélhetőleg hasznomat veszed).


Szörnyen sajnálom, de Hanna a bevezetőben mintha arra utalt volna, hogy idén _kevésbé_ az elvont filozofálgatáson lesz a hangsúly... (amit a magam részéről álló ünnepléssel tudok csak fogadni)


Édesem, ismered a LEHET és a KELL különbségét? Elméleti vagy gyakorlati úton magyarázzam el, ha nem? :P


Bizonyítsuk kísérleti úton!
:D

Gyakorlatilag mindenre mondhatjuk, hogy filozófia - a szó régi és tág értelmében.



OFF:
Nos, az egyik lehetséges megközelítése a LEHET és a KELL problémának, hogy Felagundnak és/vagy Neked engem feleségül LEHET vennetek, de szerencsére nem KELL. Akarjátok kísérleti úton bizonyítani???

On: Rendi jelvény: fáklya, mint jelkép? Az értelem fénye elűzi a homályt, és magunkra tudunk találni. /me nagyon optimista.

"ó, én vad atyámfiai, nem fog átok: elmegyek én tihozzátok"
"Gyere ide, ne félj! Biztonságban vagy a biztonságban lévők között!"
Téma zárolva.
Több
15 éve 8 hónapja #364509 Írta: Felagund
Felagund válaszolt a következő témában: A Bölcsek emlékei

Sil írta:

Felagund írta:

Alyr Arkhon írta: Most így elsőre, mivel elméletileg szinte semmire nem emlékszünk, nekem egy fehér papír jutott eszembe.
(mármint ofkorsz nem egy fehér a4-est szeretnék magamra tűzni, de a stilizáláshoz meg nem értek)


Ez jóóóó! :D

De tényleg!

Végein behajló pergamen? Olyat talán még én is tudok rajzolni az antitálentumommal :D


Nem tudom, észrevettétek-e, de a Krónikások épp készülnek lenyúlni a pergamentekercset...


Jah, láttam.

Az expedíció menjen ki a főhadiszállásukra és lopja el? :mrgreen:

Vagy legyünk kreatívabbak? Mikroszkópot pl egész jól tudok rajzolni :mrgreen:

Our knees do not bend easily
Téma zárolva.
Több
15 éve 8 hónapja #364507 Írta: Sil
Sil válaszolt a következő témában: A Bölcsek emlékei

Felagund írta:

Alyr Arkhon írta: Most így elsőre, mivel elméletileg szinte semmire nem emlékszünk, nekem egy fehér papír jutott eszembe.
(mármint ofkorsz nem egy fehér a4-est szeretnék magamra tűzni, de a stilizáláshoz meg nem értek)


Ez jóóóó! :D

De tényleg!

Végein behajló pergamen? Olyat talán még én is tudok rajzolni az antitálentumommal :D


Nem tudom, észrevettétek-e, de a Krónikások épp készülnek lenyúlni a pergamentekercset...

Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain
Téma zárolva.
Több
15 éve 8 hónapja #364465 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: A Bölcsek emlékei

Namarie írta:

Felagund írta:

Namarie írta: Az egyik kedvenc filozófusom Szókratész- na meg platón, szeretem a fenomenológiát - figyeled, Rendi Vezetőnk? (Igen, arra céloztam, hogy remélhetőleg hasznomat veszed).


Szörnyen sajnálom, de Hanna a bevezetőben mintha arra utalt volna, hogy idén _kevésbé_ az elvont filozofálgatáson lesz a hangsúly... (amit a magam részéről álló ünnepléssel tudok csak fogadni)


Édesem, ismered a LEHET és a KELL különbségét? Elméleti vagy gyakorlati úton magyarázzam el, ha nem? :P


Bizonyítsuk kísérleti úton!
:D

Gyakorlatilag mindenre mondhatjuk, hogy filozófia - a szó régi és tág értelmében.

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/
Téma zárolva.
Több
15 éve 8 hónapja #364443 Írta: Felagund
Felagund válaszolt a következő témában: A Bölcsek emlékei
To make it plain: _kutatók_ leszünk, nem tudósok. (gondolom én...)

Our knees do not bend easily
Téma zárolva.
Több
15 éve 8 hónapja #364441 Írta: Namarie
Namarie válaszolt a következő témában: A Bölcsek emlékei

Felagund írta:

Namarie írta: Az egyik kedvenc filozófusom Szókratész- na meg platón, szeretem a fenomenológiát - figyeled, Rendi Vezetőnk? (Igen, arra céloztam, hogy remélhetőleg hasznomat veszed).


Szörnyen sajnálom, de Hanna a bevezetőben mintha arra utalt volna, hogy idén _kevésbé_ az elvont filozofálgatáson lesz a hangsúly... (amit a magam részéről álló ünnepléssel tudok csak fogadni)


Édesem, ismered a LEHET és a KELL különbségét? Elméleti vagy gyakorlati úton magyarázzam el, ha nem? :P

Lényeg: vigyázz, a szövegolvasás már simán nem elvont filozófia , különösen, ha konkrét szöveghelyi megfelelések vannak.. Más: ne félj, nme fogok elvontan filozofálni.. az etika a filozófia gyakorlati része... még más... nekem is jól jön, ha filozófiát más aspektusból is megismerem, de nem akarok tovább offolni.

"ó, én vad atyámfiai, nem fog átok: elmegyek én tihozzátok"
"Gyere ide, ne félj! Biztonságban vagy a biztonságban lévők között!"
Téma zárolva.
Több
15 éve 8 hónapja #364435 Írta: Felagund
Felagund válaszolt a következő témában: A Bölcsek emlékei

Namarie írta: Az egyik kedvenc filozófusom Szókratész- na meg platón, szeretem a fenomenológiát - figyeled, Rendi Vezetőnk? (Igen, arra céloztam, hogy remélhetőleg hasznomat veszed).


Szörnyen sajnálom, de Hanna a bevezetőben mintha arra utalt volna, hogy idén _kevésbé_ az elvont filozofálgatáson lesz a hangsúly... (amit a magam részéről álló ünnepléssel tudok csak fogadni)

Our knees do not bend easily
Téma zárolva.
Több
15 éve 8 hónapja - 15 éve 8 hónapja #364404 Írta: Namarie
Namarie válaszolt a következő témában: A Bölcsek emlékei
Elnézést, hogy ilyen sokáig bolyongtam különböző tájakon, saját ösvényeimen járva..

Akkor bemutatatkoznék: 30 éves vagyok, filozófia - etika specializáció -magyar szakosként végeztem egyetemen.

Az egyik kedvenc filozófusom Szókratész- na meg platón, szeretem a fenomenológiát - figyeled, Rendi Vezetőnk? (Igen, arra céloztam, hogy remélhetőleg hasznomat veszed).

Magyar: Babits, Weöres Sándor a területem, na meg a régi magyar irodalom. Ezenkívül szeretek vallásokkal is fogalakozni, felekezetet tekintve gyakorló katolikus vagyok. (Értsd: ha ilyen irányú infó kell, még jól jöhetek).


Tolkien: az alapok természetesen, (GyU, Szilmarilok, A Gyűrű keresése). A Hobbitot is olvastam, de mert nem szeretem, nem sokra emlékszem belőle. Olvastam a Tündérmesékről című esszét, Michel Martinez: Középfölde életre kel, Beowulf, valamint most olvasom a Lay of Beleriandot, de férfiasan bevallom, hogy
a Children of Húrin történetet naggyon nem szeretem....

Egyebek: (némi használati utasítás): eléggé jól kapacitálható vagyok, imádok öteletelni, néha sajnos túlságosan is pörög az agyam. Időnként szeretk a saját ösvényeimen járni- igazi farkastípus vagyok...Tavaly óta szerencsére csendesebb vagyok. :oops:


Amit szeretnék: inkább magamtól várom ezt el.. Veletek mentül jobban szót érteni, mentül többet adni nektek, és azt, hogy nagyon- nagyon szép 10 napot tölthessünk együtt.

Kérdésem, ami lehet, hogy még egy kicsit korai: mestervizsgát ugye idén is lehet tenni?

Más: csillagok alatti beszélgetés, gyűlés, szertartásféle nem lehetne? (Tavaly az oolong-tea nagyon bejött, mind a Bölcseknek, mind másoknak, azonfelül letben is tartott rendesen.)

"ó, én vad atyámfiai, nem fog átok: elmegyek én tihozzátok"
"Gyere ide, ne félj! Biztonságban vagy a biztonságban lévők között!"
Téma zárolva.
Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 0.216 másodperc

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére