A Vers és Próza emlékei

Több
15 éve 9 hónapja #365876 Írta: fqqdk
fqqdk válaszolt a következő témában: A Vers és Próza emlékei
Ők csak most írhatnak, mert táborban már csak zenélni fognak, mi pedig ráérünk ott is írni :)

code a rat the monster on doom in it
Téma zárolva.
Több
15 éve 9 hónapja #365870 Írta: Sötét Úr
Sötét Úr válaszolt a következő témában: A Vers és Próza emlékei
[féloff] Hogy van az, hogy nekünk kellene a főfő-grafománoknak lennünk (inc. krónikusok), és mégis a nótafáknak van a legtöbb hsz-ük? Hmm... No de egy ilyen világban, ahol a legjobb golfozó fekete és a legjobb rapper fehér, mit lehet várni? :D [/féloff]
Téma zárolva.
Több
15 éve 9 hónapja #365764 Írta: fqqdk
fqqdk válaszolt a következő témában: A Vers és Próza emlékei

Isilrohir írta: mi ez a

Isilrohir: semmi para, csak pozőrködök :D Élvezem, hogy látom az IP-címed, meg ilyesmik :D

, mert ezt nem értem...
amúgy boldog névnapot! :wink:

köszi :) a többit táborban elmagyarázom ;)

code a rat the monster on doom in it
Téma zárolva.
Több
15 éve 9 hónapja #365754 Írta: Isilrohir
Isilrohir válaszolt a következő témában: A Vers és Próza emlékei

fqqdk írta: Isilrohir: semmi para, csak pozőrködök :D Élvezem, hogy látom az IP-címed, meg ilyesmik :D

fqqdk korábban, ugyanebben a topikban írta: ...lesz lehetőség (a tavalyihoz hasonlóan) egyfajta megmérettetésre, ezt mestervizsgának hívják, erre készülhetnek azok, akik vállalnak ilyet. el szokás mondani ezzel kapcsolatban, hogy a sikeres mestervizsga feltétele olyan alkotás, ami külsős közönség által értékelhető minőségű. (azért nem nagy para, tavaly még nekem is sikerült icon_biggrin.gif)

a mesterpróbán olyan alkotással lehet indulni, ami értelemszerűen valamilyen tolkieni témájú (rosszabb esetben csak hangulatú, ihletésű) írás. ezt a szöveget a táborban kell elkészíteni, vagy egy korábbiból feljavítani. az utóbbi módszerrel kapcsolatban elfogult vagyok, de nemcsak az én szavam dönt az ügyben. :)
kihangsúlyoznám, hogy a vizsgatétel nem kötelező, különben az ilyen Tirionféle lusta jószágokat jobban meg kellene izzasztani, és az nekem túl fárasztó lenne :D

Ahá, mé tépelődöm... mi ez a

Isilrohir: semmi para, csak pozőrködök :D Élvezem, hogy látom az IP-címed, meg ilyesmik :D

, mert ezt nem értem...
amúgy boldog névnapot! :wink:
Téma zárolva.
Több
15 éve 9 hónapja #365750 Írta: fqqdk
fqqdk válaszolt a következő témában: A Vers és Próza emlékei
Isilrohir: semmi para, csak pozőrködök :D Élvezem, hogy látom az IP-címed, meg ilyesmik :D

fqqdk korábban, ugyanebben a topikban írta: ...lesz lehetőség (a tavalyihoz hasonlóan) egyfajta megmérettetésre, ezt mestervizsgának hívják, erre készülhetnek azok, akik vállalnak ilyet. el szokás mondani ezzel kapcsolatban, hogy a sikeres mestervizsga feltétele olyan alkotás, ami külsős közönség által értékelhető minőségű. (azért nem nagy para, tavaly még nekem is sikerült icon_biggrin.gif)

a mesterpróbán olyan alkotással lehet indulni, ami értelemszerűen valamilyen tolkieni témájú (rosszabb esetben csak hangulatú, ihletésű) írás. ezt a szöveget a táborban kell elkészíteni, vagy egy korábbiból feljavítani. az utóbbi módszerrel kapcsolatban elfogult vagyok, de nemcsak az én szavam dönt az ügyben. :)
kihangsúlyoznám, hogy a vizsgatétel nem kötelező, különben az ilyen Tirionféle lusta jószágokat jobban meg kellene izzasztani, és az nekem túl fárasztó lenne :D

code a rat the monster on doom in it
Téma zárolva.
Több
15 éve 9 hónapja #365734 Írta: Isilrohir
Isilrohir válaszolt a következő témában: A Vers és Próza emlékei
Különben én se hoznék feltétlenül boncolgatásra, hanem csak úgy... mint a hűtő, tárol, ha kell, előszedem...

Mi ez a vizsga??? 8O 8O
Téma zárolva.
Több
15 éve 9 hónapja #365732 Írta: Isilrohir
Isilrohir válaszolt a következő témában: A Vers és Próza emlékei

Sötét Úr írta:

fqqdk írta: életében először teljhatalmú moderátor, tehát élvezi is, hogy a hatalmával élhet :D

OMG... :)

Üdv, Isilrohir, és boldog születésnapokat, jó sokat! ;)

Nagyon köszönöm!! :D

fqqdk: Sajnálom, elnéztem, és nem volt sok időm, egy hétre elmentem nyaralgatni és az utazás alatt jutott eszembe, hogy át kéne másolnom... bocsánat...
Téma zárolva.
Több
15 éve 9 hónapja #365102 Írta: Idril Celebrindal./Fenrir
Idril Celebrindal./Fenrir válaszolt a következő témában: A Vers és Próza emlékei
húúúha azt hiszem egy kicsit lemaradtam a bemutatkozással... namindegy. Idril vagyok, továbbá harmadéves magyar- és töriszakos (elsősorban előbbi). 23 leszek nemsoká, ami már nagy kor, főleg, amikor másnapos vagyok... főleg versben működöm, voltak prózai próbálkozások, de a végük is prózai lett. fiókban végezték/végzik mindenki által elfeledetten vagy éppen senki által nem is ismerten. verseimet viszont megtaláljátok ezen a fórumon a verses topikban, csak kicsit keresni kell, mert már nagyon régen írtam ide... de azt hiszem megszánlak titeket és néhányat kiszedek onnan. ja és baromira nem értek időmértékhez és egyebekhez, mert én úgy írok verset, hogy meg legyen a szótagszám meg a rímelés (már amikor megvan) aztán annyi. ritmusa általában valahogy magától lesz...
kávé... az istenek itala... fq tudja mire gondolok, tavaly elég sokszor főzött nekem :) én reggel addig nem vagyok beszámítható, amíg az első adag le nem csorgott a torkomon.

"People cannot gain anything without sacrificing something... That is the principle of Equivalent Trade in alchemy."
Téma zárolva.
Több
15 éve 9 hónapja #365069 Írta: Nilla
Nilla válaszolt a következő témában: A Vers és Próza emlékei
Hidd el, hogy a táborban összemelegedünk. Az első két nap kicsit nehéz, de utána jobb. Sokkal jobb.

"Egy csepp is növeli a tengert"
Téma zárolva.
Több
15 éve 9 hónapja #365015 Írta: Sötét Úr
Sötét Úr válaszolt a következő témában: A Vers és Próza emlékei
Én úgy szeretném, ha más is írna a kedvenceiről, antikedvenceiről... Kevesebb, mint egy hetünk van, és addig még annyi mindent kellene olvasnunk egymásról, de ha nem írjátok be, akkor marha nehéz lesz. Nem is beszélve arról, hogy elég furcsa, hogy hozzászólások számában nem az élen áll a rendünk. (Jó, igaz, a nótafák offolnak ezerrel, de akkor is.)
Téma zárolva.
Több
15 éve 9 hónapja #364508 Írta: Nilla
Nilla válaszolt a következő témában: A Vers és Próza emlékei
:D Én és én :D mindketten ugyanúgy gondolkodunk :D

"Egy csepp is növeli a tengert"
Téma zárolva.
Több
15 éve 9 hónapja #364494 Írta: fqqdk
fqqdk válaszolt a következő témában: A Vers és Próza emlékei

Nilla írta: Fq, a versből vannak rövidek is:D És ha elemezzük őket, úgy is lehet tanulni, nem? Vagy te más rendszer szerint gondolkodsz?

Nagykirályság, eridj kopipasztálkodni a másik topikba, demárisnyomban. Mit értesz elemzés alatt? Ha jól sejtem, a klasszikus, homályosan definiált középiskolás irodalomórai "elemzést"...
Szívesen meghallgatnám, hogy amikor te elemzel (akármilyen szöveget), akkor milyen szempontok szerint teszed azt, és milyen sorrendben haladsz?
Ja és mutass két teljesen azonos rendszer szerint gondolkodó embert egyúttal :)

code a rat the monster on doom in it
Téma zárolva.
Több
15 éve 9 hónapja #364481 Írta: Nilla
Nilla válaszolt a következő témában: A Vers és Próza emlékei
Fq, a versből vannak rövidek is:D És ha elemezzük őket, úgy is lehet tanulni, nem? Vagy te más rendszer szerint gondolkodsz?

"Egy csepp is növeli a tengert"
Téma zárolva.
Több
15 éve 9 hónapja #364463 Írta: fqqdk
fqqdk válaszolt a következő témában: A Vers és Próza emlékei
Mint arra már korábban is utaltam: ahhoz, hogy a háttérben megbújó bonyolult nyelvi struktúrából eleget értsünk meg ahhoz, hogy a véleményünk ne csak annyi legyen, hogy "tetszik/nemtetszik", egyszeri elolvasás nem elég. Egy egész könyvet nagyon nehéz többször egymás után elolvasni rövid idő alatt. A saját érdeketekben mondom azt, hogy rövidebb szövegekkel kezdjük. Ne felejtkezzetek el a parfüm második illatáról.

code a rat the monster on doom in it
Téma zárolva.
Több
15 éve 9 hónapja #364432 Írta: Metaflora
Metaflora válaszolt a következő témában: A Vers és Próza emlékei
Nekem meg van egy olyan, amiben egy ifjúsági verspályázat legjobbjaiból válogatott versek vannak. :D (Öööh, vajon miért is van meg nekem? :P )
(Ami a két óra alatt elolvasást illeti, én is elolvastam fél perc alatt a másik topicban azt az irományt, de aztán az apró nyelvtani hibák kiszedegetéséhez már kicsit több idő kellett, pláne amikor még a tartalmat is elemezni akarja az ember.)
Téma zárolva.
Több
15 éve 9 hónapja #364426 Írta: Nilla
Nilla válaszolt a következő témában: A Vers és Próza emlékei
Versesköteteket vigyünk? Nekem van egy Paul Verlaine-s.

"Egy csepp is növeli a tengert"
Téma zárolva.
Több
15 éve 9 hónapja #364393 Írta: Nilla
Nilla válaszolt a következő témában: A Vers és Próza emlékei
ok én értem=) és köszi=) [size=9:2qf7mmqv](am nővérem 2 óra alatt elolvasta:D)[/size]

"Egy csepp is növeli a tengert"
Téma zárolva.
Több
15 éve 9 hónapja #364390 Írta: fqqdk
fqqdk válaszolt a következő témában: A Vers és Próza emlékei

Nilla írta: Figyu... itt saját mű alatt beleértendő a könyv is?

Nem hiszem, hogy egy könyvedet el tudjuk olvasni, és szét tudjuk boncolni három nap alatt. Kisebb lélegzetvételű dolgok kellenének: vers, rövid novella... Könyv, vagy hosszabb prózai szövegek esetén legfeljebb kivonatokkal tudunk dolgozni. Ez sajnos azért van, mert nem egy hónapos táborba megyünk, bár azt én igen élvezném.

code a rat the monster on doom in it
Téma zárolva.
Több
15 éve 9 hónapja #364388 Írta: Nilla
Nilla válaszolt a következő témában: A Vers és Próza emlékei
Figyu... itt saját mű alatt beleértendő a könyv is?

"Egy csepp is növeli a tengert"
Téma zárolva.
Több
15 éve 9 hónapja #364378 Írta: fqqdk
fqqdk válaszolt a következő témában: A Vers és Próza emlékei
Kiváló kérdések!

Szeretném az időnket úgy beosztani, hogy a világegyetem hiábavalóságáról, és ennek a jelenségnek az írott szövegekkel létesített ellentmondásos viszonyáról szóló dagályos elméleti fejtegetéseim mellett minél több idő jusson arra, hogy gyakorlati példákon vegyük át a szövegek újraírásához, tökéletesítéséhez hathatós segítséget nyújtó technikákat. Ehhez pedig nemhogy jó, ha vannak velünk olyan szövegeitek, amiket Ti magatok, alkalmasnak láttok átírásra, újratervezésre, hanem egyenesen létszükséglet.
Nagyon szeretném, ha olyan szövegeket tudnátok hozni, amit szeretnétek javítani, nem szégyelltek mások elé tárni, és ha esetleg javaslatokat teszünk arra, hogy hogyan írjátok át, akkor nem érzitek majd úgy, hogy egy gyermeketeket akarjuk elszakítani tőletek. Természetesen olyan szövegeket is hozhattok, amik a legutolsó kritériumnak nem felelnek meg, az ilyen szövegek átírásáért akár mestervizsgát is kaphattok. Ettől függetlenül teljesen új szöveg írása is járhat ilyen következményekkel, de a mestervizsga minden esetben a saját harcotok lesz, az egyetlen segítség, amit igénybevehettek, az a társaitok (és vezetőitek) destruktív, megalázó, hegyi trollokat megszégyenítő, szökőárszerűen ömlő epével átitatott kritikája.
Azokat a szövegeket, amiket viszont szeretnétek, ha megköpködnénk a gyakorlati óráinkon, mindenképpen másoljátok be a Saját irományok topikba, mert túl sok időt nem szentelhetünk annak a táborban, hogy órákig csendben olvasgassuk a hőseposzaitokat, hogy aztán, amikor elkezdődhetne a konstruktív párbeszéd, akkorra pont a vacsorához harangozzanak.

Minden szöveg, amit a másik topikba másoltok, már most megtámadható. A tábor mínusz egyedik napján (július tizedikén, jövő hét csütörtökön), este nyolc órakor azt a topikot le fogom zárni, kimásolok onnan minden szöveget, ÉS kritikát egy csodás word fájlba, amit aztán három-négy példányban kinyomtatok, és az alapján fogunk majd elindulni.

További infók a tábor menetrendjéről: nagyjából az lesz a rendszer, mint ahogy azt korábban már leírtam, tábor második, harmadik, negyedik napján közös foglalkozás lesz, ötödik napon a vizsgázók önállóan készülnek a vizsgájukra, amit még aznap meg is ejtünk. Az ezt követő napokban egy-egy szabad rendi óra erejéig tudunk majd esetleg összefutni, de annak kissé más a tematikája, majd táborban elmesélem. A konkrét munkarendünk abban a bizonyos első néhány napban nagyon sokban fog attól függni, hogy mik az igényeitek, milyen szövegeket hoztok, és mennyire piálom magam használhatatlanra nulladik napon (a humor, irónia, cinizmus és szarkazmus feldolgozására való képesség alapkövetelmény a rendi munkában való hatékony részvételben, a továbbiakban nem kívánom emotikonokkal, meg magyarázkodással jelezni, ha viccelek :D )

code a rat the monster on doom in it
Téma zárolva.
Több
15 éve 9 hónapja #364346 Írta: Sötét Úr
Sötét Úr válaszolt a következő témában: A Vers és Próza emlékei

fqqdk írta: életében először teljhatalmú moderátor, tehát élvezi is, hogy a hatalmával élhet :D

OMG... :)

Üdv, Isilrohir, és boldog születésnapokat, jó sokat! ;) Felvetődött így, Nillával folytatott "párbeszédetekből", hogy táborba hozni saját írást. Kérdezném Drága Szüleinket, hogy mennyire lesz ilyesmire időnk? Mennyire lesz kötött a programunk? Merthogy nekem is van olyan írásom, amit szívesen kibeszélnék értő és kritikát mondani is hajlandó emberekkel, de azért jó lenne, ha az ilyen szövegzsigerelések nem a rend feladatainak háttérbe szorulásával járnának.
Mivel nem voltam még táborban, nem tudom, hogy fog zajlani a dolog. Úgy tűnik, hogy az első néhány nap a rendi foglalkozásoké. Utána meg a csapatoké? Vagy lesz (az éjszakákon kívül) kötetlen, illetve másfajta programokra beosztható idő is?
Téma zárolva.
Több
15 éve 9 hónapja #364336 Írta: fqqdk
fqqdk válaszolt a következő témában: A Vers és Próza emlékei

Nilla írta: ide-ide, mert én nemtok várni... :oops:
[size=9:2kbroyz3]néha türelmetlen vok...[/size]

Hát nem egészen ide :) Egy topikkal arrébb. A többi hozzászólást áthelyeztem a megfelelő helyre.

Feketepont Nillának a türelmetlenségért, Isilrohirnak - akit egyébiránt üdvözlünk elit klubocskánkban - pedig a körültekintő tájékozódás hiányáért :P

Ne offoljatok, mert a vezetőtök (ÉÉÉN) nem valami toleráns, ha a fórum nem megfelelő használatáról van szó, és emellett még életében először teljhatalmú moderátor, tehát élvezi is, hogy a hatalmával élhet :D

code a rat the monster on doom in it
Téma zárolva.
Több
15 éve 9 hónapja #364296 Írta: Nilla
Nilla válaszolt a következő témában: A Vers és Próza emlékei
ide-ide, mert én nemtok várni... :oops:
[size=9:232gn6qu]néha türelmetlen vok...[/size]

"Egy csepp is növeli a tengert"
Téma zárolva.
Több
15 éve 9 hónapja #364294 Írta: Isilrohir
Isilrohir válaszolt a következő témában: A Vers és Próza emlékei

Nilla írta: Ha második lettél, akkor követelem, hogy elolvashassam azt a művet^^ :oops:
[size=9:296db2c0]*gonoszan kacag*[/size]

Jaj, neee... :lol: :lol: :lol: :lol: :oops: :twisted: :twisted: :D :D :lol: :oops: :oops: :D :lol: ... na jó... vagy táborba hozom, vagy ide beírom...
Téma zárolva.
Több
15 éve 9 hónapja #364292 Írta: Nilla
Nilla válaszolt a következő témában: A Vers és Próza emlékei
Ha második lettél, akkor követelem, hogy elolvashassam azt a művet^^ :oops:
[size=9:zn6i9mvb]*gonoszan kacag*[/size]

"Egy csepp is növeli a tengert"
Téma zárolva.
Több
15 éve 9 hónapja #364205 Írta: Isilrohir
Isilrohir válaszolt a következő témában: A Vers és Próza emlékei
Nos, visszaolvastam... és akkor én is bemutatkoznék

Isilrohir vagyok, de a valóságban a Gergő keresztnevet (becenevet?) használom.
Ma lettem 15 éves, tavaly csatlakoztam a Tolkien.Hu-ra, és lelkes (tapasztalatlan, forrófejű, figyelmetlen, stb. jelzőjű) fórumozóvá váltam...
Nézzétek el nekem fiatalságomat... :)
Már negyedikesen eldöntöttem, hogy író leszek, és ehhez is tartom magam. Talán (vagy tényleg...) a Gyűrűk Ura volt rám nagy hatással, nem tudom... mindenestre a múltkor összeszámoltam, és kb. 50 regényt írok egyszerre, valami ötlet, valami intenzív, és most ne nézzetek hülyének, már csak ilyen fura alak vagyok... :P :D És mindezek mellett nagyon komolyan is gondolom ezt az egészet. Szoktam még novellákat is írni, ebből hozok is táborba, akit érdekel, elolvashatja... (Itt megjegyzem, az iskolánknak lenni szokott Babits-napi Így írunk mi versenye, és az előző tanévben a felsősök között 2. lettem az írásommal, 3. nem volt. Nem szerénytelenségből írom, csak puszta tényként... :) egyébként nem is lett olyan jó, mint ahogy azt beharangozta a családom :roll: )

Hajlamos vagyok a versírásra is; szeretem képekben, rímekben, hanulatokban megfogalmazni, amit érzek, gondolok, átélek... ezek annyira nem jók, de belőlük is hozok.

Általában nagyon bőbeszédű vagyok. (ha jó akedvem, és nem sértődtem meg, nem vagyok világfájva, és nem vagyok dühös...) Mániákusan imádom a családfákat, így összesen több mint 200 oldalnyi családfám van... Kicsit beteges, nem?? És a nyelveket is... hoppsz, ebből még betegesebb vagyok, 200 körüli saját nyelvvel (félreértés ne essék, alig 10-12 van kidolgozva belőlük) és persze lelkesen tanulom a valódi, létező nyelveket is.
Tehát abszolút írogató fiatal vagyok, aki imádja ezt az elfoglaltságot, és az olvasást és rajzolást persze...

Azt hiszem, megtaláltam álmaim táborát!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :D :D :D :D :D :D :D :hello: :hello: :bounce: :bounce: :bounce: Alkotóműhely, meg minden, "tiszta remek!" :D :lol:

Háát, most kb. ennyi, bocs a bőbeszédűségért, de imádom az alkotást... (Édesanyám szokott művészléleknek nevezni...)

Ja, és a kávét szeretem, de csak édesen, és nem erősen! :)
Téma zárolva.
Több
15 éve 9 hónapja #364189 Írta: Nilla
Nilla válaszolt a következő témában: A Vers és Próza emlékei
Üdv köztünk=)

"Egy csepp is növeli a tengert"
Téma zárolva.
Több
15 éve 9 hónapja #364180 Írta: Isilrohir
Isilrohir válaszolt a következő témában: A Vers és Próza emlékei
Üdvözletem mindenkinek, végre megtudtam, hogy EBBE a csoportba kerültem... Hurrá! :D Rövidesen visszaolvasok, és ha valami ötletem van, szólok...
Téma zárolva.
Több
15 éve 9 hónapja #364112 Írta: Sötét Úr
Sötét Úr válaszolt a következő témában: A Vers és Próza emlékei
Az olyan, mint a szerelem: nem jön vezényszóra, és nem lehet megállítani, ha megérkezik; de nélküle is kell tudni élni - meg vele is ;)
Téma zárolva.
Több
15 éve 9 hónapja #364100 Írta: Metaflora
Metaflora válaszolt a következő témában: A Vers és Próza emlékei
Ja, rájöttem. Volt ihlet. Legalábbis asszem. Az az, amit már vagy öt éve nem találok meg. Nem tudom, hova pakoltam el...
Téma zárolva.
Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 0.210 másodperc

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére