Emléktárgyak

Több
14 éve 10 hónapja #379500 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: Emléktárgyak
Itt az idő.
Hamarosan lezárulnak a tavalyi tábor topicjai, és elindulnak az ideiek.
Vegyetek hát búcsút egymástól!

"A volt emlék-vesztettek kezükbe vették hát jövőjüket, s megtanulták: nem múltjuk emlékei, hanem a jelenben hozott döntéseik határozzák meg Sorsukat. (...) A népek vezetői ezután szomorú búcsút vettek a Ligettől és egymástól, s ki-ki rálépett a maga Útjára. Itt töltött napjaik pedig emlék-foszlánnyá lettek, hogy utánuk már senki se legyen, aki emlékezne minderre..."
Téma zárolva.
Több
15 éve 9 hónapja #366690 Írta: mogy
mogy válaszolt a következő témában: Emléktárgyak

KisLúthien írta: Szia! Lenne egy kérdésem: ha mondjuk szeretnék kendőket festeni táncosoknak a mestervizsgához, akkor tudsz szerezni hozzá anyagot? :roll: ...vagy lesz annyi a táborban?


háááát ha szerencséd van, lesz anyag...ha előbb szólsz, akkor egész biztos lett volna, de így max abból lehet gazdálkodni, ami lejön.

"Nyitott szemmel álmodom, de nem vagyok magam!"
Téma zárolva.
Több
15 éve 9 hónapja #366676 Írta: KisLúthien
KisLúthien válaszolt a következő témában: Emléktárgyak
Szia! Lenne egy kérdésem: ha mondjuk szeretnék kendőket festeni táncosoknak a mestervizsgához, akkor tudsz szerezni hozzá anyagot? :roll: ...vagy lesz annyi a táborban?
Téma zárolva.
Több
15 éve 9 hónapja #365612 Írta: brokkoli
brokkoli válaszolt a következő témában: Emléktárgyak
ha valakinek van valami extra igénye, hogy mit szerezzek be táborra, az szóljon!

And if I go insane, will you still let me join in with the game? /Pink Floyd/
Téma zárolva.
Több
15 éve 9 hónapja #364951 Írta: brokkoli
brokkoli válaszolt a következő témában: Emléktárgyak
Nem voltam kömfön, de természetesen lehet jelmez (:

És a kitűződön felőlem az lehet, amit akarsz. ha a napocska közelebb áll a lelkivilágodhoz... :D
amúgy szerintem itt az a lényeg, h jópofa legyen. aztán majd adunk a szépérzéknek is, ne aggódjatok ((:

And if I go insane, will you still let me join in with the game? /Pink Floyd/
Téma zárolva.
Több
15 éve 9 hónapja #364929 Írta: Annis
Annis válaszolt a következő témában: Emléktárgyak
Üdv!

A kitűzőt nem lehetne ovodai jel nélkül? Nem annyira hiányzik a kifli...

Brokkoli: Nekem nagggggyon tetszik a koncepció. Mestervizsgának pl valamilyen jelmez is lehet a színjátszóknak? (gondolok itt olyasmire amit KÖMF-ön csináltunk)

Nem minden vándorút céltalan /J.R.R. Tolkien/
Téma zárolva.
Több
15 éve 9 hónapja #364918 Írta: Rayan
Rayan válaszolt a következő témában: Emléktárgyak
simán

tiltsátok be a kisbetűt

Csinci
Téma zárolva.
Több
15 éve 9 hónapja #364909 Írta: brokkoli
brokkoli válaszolt a következő témában: Emléktárgyak
Niko: igazából csak tőlem függ, hogy miből lehet mestervizsga. én pedig azt gondolom, hogy bármi, amit alkotsz lehet, ha elég igényes (mondjuk egy nagyon szép tiara, vagy egy jól kifestett üvegkép) (:
a legjobb azonban az lenne, ha a mestervizsgázók keresnének valakit egy másik rendből, akivel összedolgozhatnak, mert így elkerülhető, hogy teljesen öncélú legyen az alkotás. Például lehet mestervizsga, ha valaki megtervezi a krónikások poszttábor újságjának a címlapját, vagy mondjuk a verselős rendből összefogtok valamelyik gyerkőccel, és megfestitek/agyagozzátok/fonjátok/gyöngyözitek a versének hangulatát. rengeteg lehetőség van, csak szóljatok, h mik az elképzeléseitek! (:

és a varrás témához: egy egész ruhát megvarrni nagyon sok idő (főleg ha még szabásmintát is kell szerkeszteni, meg minden), ezért inkább javaslom, h szerezz be alap darabokat, amikből át lehet alakítani, a terveid szerint. de azért hozom a burdáimat, és lesz lent két varrógép is, meg rengeteg ruhaanyag, úgyhogy tudunk varrni. És szívesen megmutatom, hogy hogy kell használni a gépet.

Rayan és többiek: akkor szerezzek be kitűző alapokat? arra gondoltam, h pufi gyurmából meg lehetne csinálni ((:

And if I go insane, will you still let me join in with the game? /Pink Floyd/
Téma zárolva.
Több
15 éve 9 hónapja #364894 Írta: Rayan
Rayan válaszolt a következő témában: Emléktárgyak

brokkoli írta: Az első három rendi órára játékot terveztem meg agyagozást, ami tökéletes bemelegítésnek. Mit szóltok?

És: szeretnénk-e, h legyenek rendi megkülönböztető bigyóink? (én pl arra gondoltam, h mindenkinek megcsinálhatnánk kitűzőben, vagy medálban, vagy valami hasonlóban az óvodai jelét. az olyan mókás, és mindenkinek más, de azért van benne valami közös. hm? esetleg más ötlet?)

ja, és érkezett egy felajánlás a Rímfaragó Rendtől, miszerint szeretnének hozzánk csatlakozni az első nap, hogy segítsünk nekik legyártani az ő rendi bizbazaikat. Szeretnénk, h jöjjenek? ((:


Ez mind jól hangzik! Még sosem volt esernyős kitűzőm :)

tiltsátok be a kisbetűt

Csinci
Téma zárolva.
Több
15 éve 9 hónapja - 15 éve 9 hónapja #364891 Írta: *Niko*
*Niko* válaszolt a következő témában: Emléktárgyak
Az a gond, hogy ha már tervezgetek, azt szeretem én megvalósítani. (Igen, én is azon idegesítő emberek közé tartozom, akik szerint csak akkor lehet jól megcsinálni valamit, ha magam csinálom, és még akkor sem biztos, hogy sikerül :lol: ) Viszont ha senki nem tanít meg varrni, ez nem fog menni...

Gyöngyöt fűzni simán lehet egy óra alatt :D A mestervizsga szigorúságától függően akár még egy vizsgadarabot is - feltéve, hogy a hasonló "kiegészítő művészetek" egyáltalán labdába rúghatnak, mert leírás alapján, bevallom, ez nekem kicsit zavaros. Pl. a 2004es táborban gyártott vagy 4 tiara érne? Mert ha igen, akkor egy egész csapatra való vizsgadarab-ötletem van :D Csak cérna meg drót legyen. Ha nem, akkor részemről a pech, mert máshoz nem értek :oops: (És ami még rosszabb, ugyanezen okból csinálni se szeretem, legfeljebb megtanulni :P )

Edit: technikailag már van létra-mintás karkötőm, de minden másban biztos sokkal érdekesebben nézne ki :lol:

a gyöngyfűzők valája - by Csele
Téma zárolva.
Több
15 éve 9 hónapja #364877 Írta: brokkoli
brokkoli válaszolt a következő témában: Emléktárgyak
tervezgetésnek is teret engedünk, és mivel lesz varrógép, meg is valósíthatunk egy-két ruhatervet. (én tudok varrni, szabásmintát csinálni, fejenállva, vízalatt is igény esetén) azt javaslom, hogy félkész, illetve felcicomázható/átalakítható ruhadarabokat hozzatok, ha van kedvetek textiles dolgokat csinálni, mivel egy egész komplett ruhát megvarrni elég sok idő.
de például ha van egy sima enyhén bővülő ujjú felsőrészed, azt bebatikolhatjuk, varrhatunk fel gyöngyöket, kifesthetjük, bővíthetjük az ujját, hogy tölcsérujjú-tüncös fazonú legyen, felvarrhatunk zsinórokat és még sorolhatnám... ez például tökéletes mestervizsgának is, ha jól sikerül.

és akkor itt jön az, hogy beszéljünk kicsit a mestervizsgáról, illetve a rendi foglalkozások "menetéről":
az a koncepció, hogy a leérkezés utáni 3 napot fogjuk közösen eltölteni, ezek után már csak egy-egy rendi óra lesz minden nap. Tehát össz-vissz három napunk van egymásra, mivel sajnos 1 óra alatt még előpakolni sem igazán tudunk. azt gondoltam, hogy azokban az 1-1 órákban inkább játszani fogunk illetve ha valakinek még beragadt valami projekt, azt lehet befejezni, esetleg krokizunk (rövid, 5 perces mozdulat/karakter rajz) vagy csak beszélgetünk. ha van kedvenc játékotok, azt lehet mondani és akkor kipróbáljuk (legjobb lenne valami kreatív cucc).
a három nap után lesznek a mestervizsgák, amit természetesen nem kötelező mindenkinek tenni. mester az lehet, aki a három nap alatt készít valami olyan tárgyat (képet, ruhát, vázát, akármit) ami olyan szinten igényes, hogy akár ki lehet állítani a Lepen, vagy felhasználható, mint mondjuk egy jelmez. Lehet összefogni és együtt alkotni is (:

tehát:
1. nap - megérkezés
2, 3, 4. nap - artozás a rendben
5. nap - mestervizsgák
többi nap: 1-1 rendi óra

aki már most biztosan tudja, hogy szeretne mester lenni, az elkezdhet gondolkodni, hogy mi legyen a vizsgaremeke. az ötleteket kéretik a topikban közzétenni, hátha beindul a brainstorming másoknál is (:

Niko: festéshez nem kell tudni egyeneseket húzkodni. ami kell hozzá: egy adag színérzék, semmi több!
amúgy nagyon sok sablont viszünk (pl ma vettünk Dorwval egy kelta mintákat tartalmazó könyvet), úgyhogy annak a segítségével is lehet alkotni! (:

And if I go insane, will you still let me join in with the game? /Pink Floyd/
Téma zárolva.
Több
15 éve 9 hónapja #364866 Írta: *Niko*
*Niko* válaszolt a következő témában: Emléktárgyak
Attól függ, mit szeretnének :)

Festeni nem szeretnék (hacsak nincs egy adag alapozott Gyűrűk urás figura valamerre), mivel vonalzóval sem tudok egy egyenest meghúzni :) Viccet félretéve, bármilyen festékfelhasználási kísérletnek többet ártok mint használok, viszont bármi más kreatív alkalmazásában bennevagyok - imádok így tervezgetni, csak varrógép és varrótudás híján a tervek valóra váltása sajnos sokszor elmarad.

a gyöngyfűzők valája - by Csele
Téma zárolva.
Több
15 éve 9 hónapja #364856 Írta: brokkoli
brokkoli válaszolt a következő témában: Emléktárgyak
Nos, én azt terveztem, hogy együtt alakítjuk a menetrendet.
A költségvetés szűkös és amúgyis rengeteg festékünk meg mindenfélénk van, úgyhogy nem úgy lesz, mint tavaly, amikor különböző technikákat sajátíthattunk el, hanem sokkal jobban ráfekszünk arra, h a meglevő cuccokból minél kreatívabb felhasználással a lehető legjobbat hozzuk ki.
Szóval azt szeretném, hogy elsősorban mindenkinek a kreativitása fejlődjön. Hogyha meglátsz a turkálóban egy ruhát, vagy az utcán egy érdekes kavicsot, akkor máris felfedezd benne a lehetőségeket, hogy mi mindent lehet kihozni belőle.
Remélem érthetően fogalmazok ((:
Az első három rendi órára játékot terveztem meg agyagozást, ami tökéletes bemelegítésnek. Mit szóltok?

És: szeretnénk-e, h legyenek rendi megkülönböztető bigyóink? (én pl arra gondoltam, h mindenkinek megcsinálhatnánk kitűzőben, vagy medálban, vagy valami hasonlóban az óvodai jelét. az olyan mókás, és mindenkinek más, de azért van benne valami közös. hm? esetleg más ötlet?)

ja, és érkezett egy felajánlás a Rímfaragó Rendtől, miszerint szeretnének hozzánk csatlakozni az első nap, hogy segítsünk nekik legyártani az ő rendi bizbazaikat. Szeretnénk, h jöjjenek? ((:

(én lelkesen bólogatok, de ha ellenzitek, akkor elhajtom szegény Efkút, vissza a magányos kávéfőzője mellé...)

And if I go insane, will you still let me join in with the game? /Pink Floyd/
Téma zárolva.
Több
15 éve 9 hónapja #364661 Írta: mogy
mogy válaszolt a következő témában: Emléktárgyak
én bármit szívesen megtanulok :) )))

"Nyitott szemmel álmodom, de nem vagyok magam!"
Téma zárolva.
Több
15 éve 9 hónapja #364576 Írta: *Niko*
*Niko* válaszolt a következő témában: Emléktárgyak
A horgolás a lényeg, azt még dédmamámtól tanultam, csak sajnos több mint 15 éve...

a gyöngyfűzők valája - by Csele
Téma zárolva.
Több
15 éve 9 hónapja #364565 Írta: Annis
Annis válaszolt a következő témában: Emléktárgyak
Horgolni nagyon szívesen de kötni nem tudok...

Nem minden vándorút céltalan /J.R.R. Tolkien/
Téma zárolva.
Több
15 éve 9 hónapja #364563 Írta: *Niko*
*Niko* válaszolt a következő témában: Emléktárgyak
Hűűű horgolni meg kötni megtanítasz? Valamikor az előző életemben tudtam mind a kettőt, de mostanra totálisan elfelejtettem, és legalább a horgolást szeretném rendesen megtanulni.

a gyöngyfűzők valája - by Csele
Téma zárolva.
Több
15 éve 9 hónapja #364555 Írta: Annis
Annis válaszolt a következő témában: Emléktárgyak
Üdv!

Bocsánat a késői reakcióért, de Kaposváron voltam felvételizni.

Szóval technikák terén hennázás, batikolás, üvegfestés, gyöngyfűzés, nemezelés, szalvétatechnika, szövés, horgolás, fonás meg nemtommimaradt még ki...
Egyébre nyitott vagyok és gyorsan tanulok :wink:

(jah és fotó fotó fotó mert még a hatása alatt vagyok és papíron az is iparművészet :D )

Nem minden vándorút céltalan /J.R.R. Tolkien/
Téma zárolva.
Több
15 éve 9 hónapja #364373 Írta: Newra
Newra válaszolt a következő témában: Emléktárgyak
Na akkor én is.
Szóval gyöngyből elég sokmindent tudok csinálni. Sokféle technikát kipróbáltam már. Elég gyorsan tanulok.

Van mi arany, bár nem fénylik...
Téma zárolva.
Több
15 éve 9 hónapja #364322 Írta: *Niko*
*Niko* válaszolt a következő témában: Emléktárgyak
Írnmék én, ha lenne miről ;) Mit fogunk csinálni tulajdonképpen?

a gyöngyfűzők valája - by Csele
Téma zárolva.
Több
15 éve 9 hónapja #364320 Írta: brokkoli
brokkoli válaszolt a következő témában: Emléktárgyak
Minden ismertnek számít, amivel tudsz valamit kezdeni.
amúgy tudom, hogy itt senki nem igazán a szavak embere, ezért is jött az artos rendbe (ahol nem kell színpadra állni, óbégatni, és nem fenyeget az agyérgörcs sem egy elfeljtett tánclépés miatt), de azért írhatnátok (:

And if I go insane, will you still let me join in with the game? /Pink Floyd/
Téma zárolva.
Több
15 éve 9 hónapja #363497 Írta: mogy
mogy válaszolt a következő témában: Emléktárgyak
Sziasztok! Akartam írni ide hosszú postot, de nem ment. Szóval a lényeg, hogy elméletileg sokmindenhez értek, de a gyakorlat más lapra tartozik. A másik, hogy én vagyok a rendvezsegéd, vagymi. a többit sztem majd a brokkoli elmondja. (és kiírjuk az asztalunk fölé, h zőccségbót)

"Nyitott szemmel álmodom, de nem vagyok magam!"
Téma zárolva.
Több
15 éve 9 hónapja #363218 Írta: *Niko*
*Niko* válaszolt a következő témában: Emléktárgyak
Sziasztok :D

Milyen szinttől számít ismertnek egy technika? :twisted: Gyönggyel nagyjából bármit megoldok, amit elterveztem, a legtöbb fonás korrektül megy (bár a négyest minden alkalommal újra meg kell mutatni), szőni imádok, ha van min, korongozni szintén. Bőrözést nagyon régen nem csináltam, kosarat fonni pedig egyszerűen nem tudtam megtanulni; ugyanígy megbukott minden kísérlet a hímzés belémverésébe, de azt is és varrni is nagyon szeretnék megtanulni. A festéssel újabban kacérkodom, de egyelőre csak modelleket mernék megpróbálni. A restaurálás jó lehet.

edit: El is felejtettem, hogy ez az aláírásom :D

a gyöngyfűzők valája - by Csele
Téma zárolva.
Több
15 éve 9 hónapja #363138 Írta: Rayan
Rayan válaszolt a következő témában: Emléktárgyak
Háj, jó látni titeket :D Nudlira reagálva elég sokmindent csináltam már, vagy ha nem, azt marha gyorsan megtanulom. Varrógéppel varrni és bőrözni nem tudok, ezek egyelőre kimaradtak az életemből. (Meg szőni se, de gondolom szövőszék nem lesz.) De durván az agyagozástól kezdve a hímzésig meg a restaurálásig jöhet bármi :D

tiltsátok be a kisbetűt

Csinci
Téma zárolva.
Több
15 éve 9 hónapja #362914 Írta: brokkoli
brokkoli válaszolt a következő témában: Emléktárgyak
hahóhahó pípölz!

szeretettel üdvözöllek benneteket a kézműves rendben, remélem senkinek sem volt csalódás, hogy ebbe a rendbe került. ha mégis, akkor pedig megteszünk majd mindent, hogy senkinek ne maradjon hiányérzete. legfeljebb táncolva festünk, vagy énekelve (én jobb ha nem) agyagozunk, jó lesz? (:

első kérésem az lenne, hogy írjátok meg itt a topikban, hogy melyek azok a technikák, amiket már ismertek. (üvegfestés, gyöngyfűzés, stb..)

és mivel már igen kevés idő van táborig, és nekem elég erős terepszemlére van szükségem, azt szeretném kérni, hogy minél sűrűbben nézzetek errefelé, és írjatok!

szóval csak bátran!

üdv: nudli

And if I go insane, will you still let me join in with the game? /Pink Floyd/
Téma zárolva.
Több
15 éve 9 hónapja #362877 Írta: Newra
Newra válaszolt a következő témában: Emléktárgyak
Sziasztok! :D

Van mi arany, bár nem fénylik...
Téma zárolva.
Több
15 éve 9 hónapja #362792 Írta: Ulmo
Emléktárgyak téma létrehozva Ulmo által
Ebben a topicban lehet készülni tárgyi emlékek készítésére. Bővebbet majd a rendveztől.
Téma zárolva.
Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 0.201 másodperc

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére