Titkos tanácskozások (Előkészületek)

Több
15 éve 9 hónapja #364997 Írta: Kincső
Kincső válaszolt a következő témában: Titkos tanácskozások (Előkészületek)
Kajaügyben nyilván mindenki vétójoggal rendelkezik! ;)

Tehát: paprikáskrumpli és gulyás mindenképp kilőve. Azért bográcsban mást is lehet ám főzni (pl.: lecsó?), de ha sütögetni szeretne a többség, azt fogunk - csak mondjatok ahhoz is konkrétumot, legalább alapanyag szintjén! :)

Csapatszín: Sil, szerintem ugyanarról beszélünk :)

/me írta: Színek: címernél lehet annyi szín amennyit akartok, de egyébként a jelvényeken domináns szín ne legyen több kettőnél szerintem, mert nehéz lesz beszerezni.

Tehát amit kinevezünk csapatszínnek és így domináns a jelvényeken, az ne legyen több kettőnél, én is csak ezt mondtam/írtam ;)
Efkú ötletét meg csak leírtam, úh. majd ő válaszol :P

A holdmotívumot szerintem eldöntöttük 8)

Mostmár viszont döntenünk kéne lassan a szín(ek)ről is, mert még beszerezni is kell! Számomra úgy tűnik, h. a köv. opciókból kéne választanunk:

:arrow: világoskék (bár türkizkék csapat már van)
:arrow: fehér valami mással együtt (t.i. van már fehér csapat!!): pl. halványkék vagy ezüst
:arrow: szürke/ezüst/szürkéskék
:arrow: a hold színe (nyilván az alaptól is függően, és akkor ha nem maga a címer az ilyen alakú): fehér/szürke/ezüst/arany/sárga/vörös/narancssárga
:arrow: valamely alapszínhez (javallanám pl. az ezüstöt) egyedileg választott színek, amellyel a hold alakú címer is egyedileg kitölthető (ha jól értettem Sil lentebbi javaslatát)

Szerintem átalakítom ideiglenesen szavazássá a beszélgetős topicot. :idea: :)

"...asztaltalan szó-malaszttal..."
Téma zárolva.
Több
15 éve 9 hónapja #364966 Írta: Metaflora
Metaflora válaszolt a következő témában: Titkos tanácskozások (Előkészületek)
Szerintem finom dolog a gulyásleves, de lehet enni étteremben is, a paprikáskrumplit meg nem is szeretem, míg ha van egy tüzecske, amit az emberek (vagy éppen tündék) körbeülnek, és mindenki azt és úgy sütöget, amit ő maga szeret, pl. krumplit héjában vagy szalonnát és virslit nyárson, az sokkal közösségibb, és csak ilyenkor lehetséges, szóval erre szavazok. Ez esetben csak azt kéne megbeszélni, ki mire használja azt a tüzet, hogy legyen mit sütni. Ízlés szerint.
Téma zárolva.
Több
15 éve 9 hónapja #364955 Írta: Namarie
Namarie válaszolt a következő témában: Titkos tanácskozások (Előkészületek)

Maglor írta: Úgy érzem, kezdek bepipulni, olvasgatva a kajáról szóló vitákat... Sajnos nekem is ellent kell mondanom féltve szeretett Namarie unokahugocskámnak: a paprikás krumpli rossz 5let. Persze, aki most van először táborban, jónak gondolhatja a dolgot, de nekem személy szerint a könyökömön csöpög ki a cucc! (de ez biztos az én hibám... :oops: )

Úgyh csatlakoznék Rodarth csapattársamhoz, miszerint REFORMÁLJUNK! :twisted: Ha az emlékeinket elveszítettük, miért ne lehetne, hogy a természet iránti ragaszkodásunk is csorbát szenvedhetett... Ha sütögetést akartok, hát legyen! Az erdőjáró csapat 3,5 napig a környéket caplatja majd, vagyis ennyi idő áll rendelkezésre a hozzávalók összegyűjtésére. (ha nem több... :twisted: ) Az ott honos tölgy kkérge istenien illik a pirított gombához, amit köretként tálalnánk a mókuspecsenye mellé. Tiszta haszon. Az erdő is él, a tünci is megmarad! :wink: :D Ja, és kajánk is lesz!

(vagy süssük meg a csapvezt lassú tűzön, almaszósszal! :twisted: :wink: *bocsiKincső*)


OK, nem tudtam, hogy effajta fenntartásaid vannak, szeretett unokafivérem. Elnézésedet kérem. De: a Kincsőre vonatkozó dolgaiddal nagyon nem értek egyet... erre is apukád tanított?? :P



De: okosabb lenne itthon eldönteni, mit is akarunk.

Off: ha zavar vkit a megszólítás, ez Maglorral köztünk már régi történet, aami elindult már jó ideje aztán így maradtunk.

"ó, én vad atyámfiai, nem fog átok: elmegyek én tihozzátok"
"Gyere ide, ne félj! Biztonságban vagy a biztonságban lévők között!"
Téma zárolva.
Több
15 éve 9 hónapja #364937 Írta: Kincső
Kincső válaszolt a következő témában: Titkos tanácskozások (Előkészületek)

Caladril írta: sziasztok!!

Bográcsot tudok vinni :) egy kisebb de bogrács :D


Mit jelent hogy kisebb? 12 főre tudunk benne főzni? És biztos nem gond, h. a vonaton kell hozd?

"...asztaltalan szó-malaszttal..."
Téma zárolva.
Több
15 éve 9 hónapja #364933 Írta: Caladril
Caladril válaszolt a következő témában: Titkos tanácskozások (Előkészületek)
sziasztok!!

Bográcsot tudok vinni :) egy kisebb de bogrács :D

Békesség a harag fölött
Becsület a gyűlőlet fölött
Erő a félelem fölött.
Téma zárolva.
Több
15 éve 9 hónapja #364875 Írta: fqqdk
fqqdk válaszolt a következő témában: Titkos tanácskozások (Előkészületek)
én úgy vagyok vele, hogy mire eljön a főzőcske, én már annyira fáradt és többszörösen másnapos leszek (ne feledjük: alkoholt fogyasztani szigorúan tilos a tábor területén), hogy vagy nem bírok majd enni, vagy tökéletesen mindegy lesz, mit készítünk. mindenesetre tavaly én voltam a csapat tűzfelelőse, ezt idén is tudom vállalni nálunk.

code a rat the monster on doom in it
Téma zárolva.
Több
15 éve 9 hónapja #364865 Írta: Maglor
Maglor válaszolt a következő témában: Titkos tanácskozások (Előkészületek)
Úgy érzem, kezdek bepipulni, olvasgatva a kajáról szóló vitákat... Sajnos nekem is ellent kell mondanom féltve szeretett Namarie unokahugocskámnak: a paprikás krumpli rossz 5let. Persze, aki most van először táborban, jónak gondolhatja a dolgot, de nekem személy szerint a könyökömön csöpög ki a cucc! (de ez biztos az én hibám... :oops: )

Úgyh csatlakoznék Rodarth csapattársamhoz, miszerint REFORMÁLJUNK! :twisted: Ha az emlékeinket elveszítettük, miért ne lehetne, hogy a természet iránti ragaszkodásunk is csorbát szenvedhetett... Ha sütögetést akartok, hát legyen! Az erdőjáró csapat 3,5 napig a környéket caplatja majd, vagyis ennyi idő áll rendelkezésre a hozzávalók összegyűjtésére. (ha nem több... :twisted: ) Az ott honos tölgy kkérge istenien illik a pirított gombához, amit köretként tálalnánk a mókuspecsenye mellé. Tiszta haszon. Az erdő is él, a tünci is megmarad! :wink: :D Ja, és kajánk is lesz!

(vagy süssük meg a csapvezt lassú tűzön, almaszósszal! :twisted: :wink: *bocsiKincső*)


"Én nem születtem varázslónak,
Csodát tenni nem tudok!"
Téma zárolva.
Több
15 éve 9 hónapja #364839 Írta: Sil
Sil válaszolt a következő témában: Titkos tanácskozások (Előkészületek)
Kincső: egy címerben az eddigi táborok tapasztalata alapján általában 3-4 színt szoktak használni a csapatok. Nem lesz olyan nehéz beszerezni, mert nem olyan nagy a csapat, hogy sok kelljen belőlük, és én is viszek akrilfestéket meg textilfestéket is, többféle színben (és ezek keverhetők is). Ecseteket is viszek, szereztem több 0-ásat (szerintem ilyennel a legkönnyebb címert festeni, vastagabb ecsetekhez jobb kézügyesség kell, hogy ne menjen ki az ember a mintából).

- Hogyan és mivel szegnénk be a pólókat más színnel? Tavaly még a köpenyeinket se tudtuk beszegni, mert mire ránk került volna a sor, behaltak a varrógépek. Pedig csak a szélét kellett volna levarrni, semmi más szín nem lett volna.
- Pontosan hol lenne ez a színes szegély? a nyakán, alján, ujjain? (Az alján szvsz inkább ne, az nagyon szélesít... :oops: )
- Milyen élénk színre gondoltatok, ami az esetlegesen szintén élénk színű pólókhoz (ráadásul egyszerre többféléhez is) menne? Az enyémben nem véletlenül volt szó semleges alapszínről...
- Ha címert is akarunk a pólóra, akkor szvsz a szegély+minta már túl sok. Szegélyt inkább valami sportmez-szerűségen tudnék elképzelni, ahol nincs hangsúlyosabb minta, csak valami egyszínű felirat.

Efkú: milyen másfajta szimmetriákra gondoltál? Én természeti formákból (a példában konkrétan virágokból) próbáltam kiindulni, amiket mi mint tündék megfigyelhettünk, és stilizálva lemásolhattunk. Próbálok még gondolkozni, miből lehetne még. Egyébként ezért gondoltam egyéni címerekre: egy harcos nyilván más (mondjuk geometrikusabb, esetleg kevésbé szabályos) formákból fog kiindulni, más színeket fog használni, mint egy bölcs.

Tényleg, milyen a rendi összetételünk?

Ja, sütés-főzés:
- Bográcsunk nincs (csak halfőző), de amúgy se cipelném keresztül az egész országon, lesz elég cuccom erre a röpke 8-10 órás útra.
- Nem vagyok vega (csak praktikus okokból kértem olyan kaját)
- Én is a sütögetést preferálom, sokkal egyszerűbb és gyorsabb, mint főzni. Csak majd ha kérünk mondjuk szalonnát, ki kell hangsúlyozni, hogy ne zsírszalonna legyen, mert tavaly ebből kavar volt. És Namnak igaza van, kés is kell, az tényleg nem szokott lenni elég.

Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain
Téma zárolva.
Több
15 éve 9 hónapja #364827 Írta: Kincső
Kincső válaszolt a következő témában: Titkos tanácskozások (Előkészületek)
Jóestét, tünceim! :)

Erre is reagáljatok ám valamit:

Caladril írta: én ilyenre gondoltam egy kis kitűző biztosítótűvel simán kiakasztható a ruhára.Az anyag bocsi de csak ilyen volt, persze a színek változhatnak és minden más is ( megjegyzés : a narancssárga az egy toll ) :D :D

egy kósza ötlet..

thilanna.freeblog.hu/files/VIRAG_Caladril.jpg


Kaja: annyiban nem ér rá ott eldönteni, h. 1. szerezzünk-e bográcsot 2. le kell adnunk az alapanyag-rendelést. :idea: :wink: De ha megvan h. miből, akkor azt hogy pontosan mit azt valóban ráér ott eldönteni :P

"...asztaltalan szó-malaszttal..."
Téma zárolva.
Több
15 éve 9 hónapja #364825 Írta: Rodarth
Rodarth válaszolt a következő témában: Titkos tanácskozások (Előkészületek)
Egyetértek Efkúval. Tetszett az első címer is, de ha van vmi kicsit letisztultabb formákkal, azt még inkább támogatnám.


A kaját szerintem elég vadul ráérünk ott is eldönteni. Azt meg vmeliyktek írta fentebb, h nem szereti a paprikás krumplit, szóval azt nem kéne erőltetni. Igazából nekem bármi jó, csak olyan kompromisszum kéne, ami mindenkinek jó (ez láthatóan nem lesz egyszerű)

A színválasztás meg... Én eredetileg egy sima egyszerű fehár/lila kombóra gondoltam, de ha van aki nem hajlandó ilyet felvenni, akkor más.

Akár a narancsssárga techno tünde is jöhet. :D
Téma zárolva.
Több
15 éve 9 hónapja #364800 Írta: fqqdk
fqqdk válaszolt a következő témában: Titkos tanácskozások (Előkészületek)
Sil, tetszik az okfejtésed, mondok valami izgalmasat. ha csak a szép és a szimmetria iránti default természetünk van meg, akkor akár el is térhetnénk a hagyományos tünde megoldásoktól, és alkalmazhatnánk másfajta szimmetriákat! van kedved esetleg csinálni egy olyan verziót, ami nem "annyira" tündés, de ugyanolyan letisztult formákkal bír?

code a rat the monster on doom in it
Téma zárolva.
Több
15 éve 9 hónapja #364766 Írta: Caladril
Caladril válaszolt a következő témában: Titkos tanácskozások (Előkészületek)
bográcsot lehet, hogy tudok vinni de ma este tutira megtudom és akkor azzel legalább beljebb leszünk...

Békesség a harag fölött
Becsület a gyűlőlet fölött
Erő a félelem fölött.
Téma zárolva.
Több
15 éve 9 hónapja #364760 Írta: Kincső
Kincső válaszolt a következő témában: Titkos tanácskozások (Előkészületek)
Sil: oké, nekem most az a dolgom, h. azt az oldalt képviseljem amit magatoktól nem, úgyhogy úgyéreztem kötözködnöm kell :D

Namarie: egyelőre senki nem ajánlott föl bográcsot, de ha tudunk szerezni, felőlem mehet az is! ;)
Színek: címernél lehet annyi szín amennyit akartok, de egyébként a jelvényeken domináns szín ne legyen több kettőnél szerintem, mert nehéz lesz beszerezni.

Konzultáltam efkúval, és arra jutottunk (azaz javasolta ő, de mivel nem írta ide én most megteszem :P ) , hogy a Sil-féle alapszín+egyediszín ötlet kifordítva is működhet: pl. egyedi színű pólók vmi egységes élénk csapatszínnel szegve. :idea:

"...asztaltalan szó-malaszttal..."
Téma zárolva.
Több
15 éve 9 hónapja #364757 Írta: Namarie
Namarie válaszolt a következő témában: Titkos tanácskozások (Előkészületek)

Caladril írta:

Kincső (Thilanna) írta: SZÍNnel kapcsolatban a következő híreim vannak:
A másik csapat (amúgy szintén tüncök, Celebromék) eldöntötte a lilát (zöld mintával), bár ők rugalmasak abban, hogy milyen árnyalat legyen: t.i. amilyen kapható, de lehetőleg sötét. Dorwval beszéltem, a raktárban nincs sok lila (fél méter), de kapható óccsóér' (3-400 Ft) szövetszerű padlizsánlila anyag, meg elég sok más anyag is ilyesmi színben. Viszont Celebrom tüncei biztos ragaszkodni fognak a lilához, úgyhogy érdemes megfontolnunk, hogy akarunk-e egy másik csapatéhoz ennyire hasonlót... (Ki hitte volna, hogy pont a lilán lesz versengés :D )


hát én nem gondoltam volna LOL :D a sötétlila nagyon szép tud lenni
( egyépként a Hobbit képregényben Elrondnak szép sötét lila köntöse van)


Szerintem a lila is egy olyan szín, ha még valamit, akkor ezt ne. A bűnbánat és a gyász szimbóluma, én nem venném fel, semmilyen körülmények között. Arról nem is sszólva, hogy ott pusztulunk meg benen a melegben.


Hármas színkombináció címernél lehetséges? Kék, fehér, arany/ezüst?

Étel: paprikáskrumpli, kicsit megbolondítva vágott friss petrezselyemzölddel? Esetleg enyhe borssal, és egy kis csipetkével, netán lecsókolbásszal? Gulyásleves, ha a keret engedi? Én tudok mind a kettőt készíteni.

Van-e olyan vega a csapatban, aki végképp nem eszi a húst?

Sütés ellen azért tiltakoznék, mert ha valamit, ezt tuti oda lehet égetni, nagyon oda kell figyelni.


Ami gond szokott lenni, hogy csapatonként jó, ha egy használható kés van. .......

"ó, én vad atyámfiai, nem fog átok: elmegyek én tihozzátok"
"Gyere ide, ne félj! Biztonságban vagy a biztonságban lévők között!"
Téma zárolva.
Több
15 éve 9 hónapja #364729 Írta: Sil
Sil válaszolt a következő témában: Titkos tanácskozások (Előkészületek)

Kincső (Thilanna) írta: bár emlékeinket vesztetten a heraldikai szabályokra vsz nem emlékszünk, szal lehetünk kicsit szabdabbak, ha akarunk - hacsak nem az a koncepció, h. megmaradt a címerünk, csak mikor rájöttünk h. nem emlékszünk semmire, lefestettük a felét :P :)

A heraldikai szabályokra szvsz nem kell emlékeznünk ahhoz, hogy egy leegyszerűsített virágmotívumokból álló díszítőelemet tervezzünk (vagy pl egyszerű geometrikus alakzatok használatához sem). A tündék alaptermészetükből adódóan szeretik a szépet, és törekednek a tökéletességre (aminek egy megjelenési formája a szimmetria). A heraldikai része, az, hogy konkrétan hány ponton ér ki a széléig a minta, vagy hány tengely mentén (vagy akát középpontosan) szimmetrikus, ebből a szempontból egyáltalán nem számít. Ha a szabályokat nem is ismerjük, az alaptermészetünket nem felejtettük el, alkothatunk ösztönösen is szabályos formákat.
Egyébként Tolkien sem azzal kezdte, hogy megalkotta a szabályokat, hanem firkált mindenféle mintákat és címereket, és utólag húzott rájuk szabályokat (amik szintén csak egy pár soros firkálmányként maradtak meg, és aminek nem is mindegyik címere felel meg teljesen még a tündecímerek közül sem).
Egyébként ez nem egy megmaradt címer akar lenni, hanem olyan, amit már a vándorlás során alkottunk (akár a népnek, akár egy-egy egyénnek). Afféle öndefinícióként vagy identitáskeresésként.

Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain
Téma zárolva.
Több
15 éve 9 hónapja #364723 Írta: Caladril
Caladril válaszolt a következő témában: Titkos tanácskozások (Előkészületek)

Kincső (Thilanna) írta: SZÍNnel kapcsolatban a következő híreim vannak:
A másik csapat (amúgy szintén tüncök, Celebromék) eldöntötte a lilát (zöld mintával), bár ők rugalmasak abban, hogy milyen árnyalat legyen: t.i. amilyen kapható, de lehetőleg sötét. Dorwval beszéltem, a raktárban nincs sok lila (fél méter), de kapható óccsóér' (3-400 Ft) szövetszerű padlizsánlila anyag, meg elég sok más anyag is ilyesmi színben. Viszont Celebrom tüncei biztos ragaszkodni fognak a lilához, úgyhogy érdemes megfontolnunk, hogy akarunk-e egy másik csapatéhoz ennyire hasonlót... (Ki hitte volna, hogy pont a lilán lesz versengés :D )


hát én nem gondoltam volna LOL :D a sötétlila nagyon szép tud lenni
( egyépként a Hobbit képregényben Elrondnak szép sötét lila köntöse van)

Békesség a harag fölött
Becsület a gyűlőlet fölött
Erő a félelem fölött.
Téma zárolva.
Több
15 éve 9 hónapja #364721 Írta: fqqdk
fqqdk válaszolt a következő témában: Titkos tanácskozások (Előkészületek)
Sil:ez nagyon tetszik! Privit küldök.

code a rat the monster on doom in it
Téma zárolva.
Több
15 éve 9 hónapja #364716 Írta: Kincső
Kincső válaszolt a következő témában: Titkos tanácskozások (Előkészületek)
SZÍNnel kapcsolatban a következő híreim vannak:
A másik csapat (amúgy szintén tüncök, Celebromék) eldöntötte a lilát (zöld mintával), bár ők rugalmasak abban, hogy milyen árnyalat legyen: t.i. amilyen kapható, de lehetőleg sötét. Dorwval beszéltem, a raktárban nincs sok lila (fél méter), de kapható óccsóér' (3-400 Ft) szövetszerű padlizsánlila anyag, meg elég sok más anyag is ilyesmi színben. Viszont Celebrom tüncei biztos ragaszkodni fognak a lilához, úgyhogy érdemes megfontolnunk, hogy akarunk-e egy másik csapatéhoz ennyire hasonlót... (Ki hitte volna, hogy pont a lilán lesz versengés :D )

"...asztaltalan szó-malaszttal..."
Téma zárolva.
Több
15 éve 9 hónapja #364696 Írta: Ille Lórien
Ille Lórien válaszolt a következő témában: Titkos tanácskozások (Előkészületek)

Sil írta: Na, kész vagyok az első verzióval, bár ez most elég béna lett. (Próbáltam elszakadni a szokásos bordó-piros-narancssárga csillagos-tüzes feanorita jellegű címereimtől, és ez lett belőle. :oops: ) Csak szemléltetésként:
img.photobucket.com/albums/v127/ ... imer-1.jpg


Sil: ez gyönyörű! :D

"Elen síla lúmenn' omentielvo."
Téma zárolva.
Több
15 éve 9 hónapja - 15 éve 9 hónapja #364694 Írta: Caladril
Caladril válaszolt a következő témában: Titkos tanácskozások (Előkészületek)
én ilyenre gondoltam egy kis kitűző biztosítótűvel simán kiakasztható a ruhára.Az anyag bocsi de csak ilyen volt, persze a színek változhatnak és minden más is ( megjegyzés : a narancssárga az egy toll ) :D :D

egy kósza ötlet..

thilanna.freeblog.hu/files/VIRAG_Caladril.jpg

Békesség a harag fölött
Becsület a gyűlőlet fölött
Erő a félelem fölött.
Téma zárolva.
Több
15 éve 9 hónapja #364693 Írta: Kincső
Kincső válaszolt a következő témában: Titkos tanácskozások (Előkészületek)
Közben jelzem, hogy a lentebb írt lila/sötétzöldenlila színekben gondolkodó csapatról Dorw aszonta, h. a lila felé hajlanak - szóval meg kell kérdeznem, milyen lila :roll: :P

"...asztaltalan szó-malaszttal..."
Téma zárolva.
Több
15 éve 9 hónapja #364676 Írta: Caladril
Caladril válaszolt a következő témában: Titkos tanácskozások (Előkészületek)

Kincső (Thilanna) írta: Nyahszóval, eddig nem láttam olyan véleményt, hogy mindenáronbográcsozzunkmertcsakazjó. :)

De azért én javaslom a konzerv/virsli opció némiképp felturbózását, nem mintha én válogatós lennék, de ha ez az egyetlen nap a táborban, amikor eldönthetjük, mit eszünk, sztem használjuk kicsit ki ;) Mi tavaly alufóliában sütögettünk, hagyma, krumpli, gomba, stb., amit újfent támogatnék, de persze eMELLETT lehet virslit/szalonnát sütni nyárson, akinek arra van igénye ;) Arról nem beszélve, h. a közös főzőcskézés/előkészítés csapatösszekovácsoló tevékenység :twisted: 8)


az biztos :) még időtöltésnek is jó, habár ahogy hallom pont akkor lesz a legmelegebb amikor mi ott leszünk a táborban és akkor a sütőgetés elég izgonek hangzik :D :D

Békesség a harag fölött
Becsület a gyűlőlet fölött
Erő a félelem fölött.
Téma zárolva.
Több
15 éve 9 hónapja #364674 Írta: Kincső
Kincső válaszolt a következő témában: Titkos tanácskozások (Előkészületek)
Nyahszóval, eddig nem láttam olyan véleményt, hogy mindenáronbográcsozzunkmertcsakazjó. :)

De azért én javaslom a konzerv/virsli opció némiképp felturbózását, nem mintha én válogatós lennék, de ha ez az egyetlen nap a táborban, amikor eldönthetjük, mit eszünk, sztem használjuk kicsit ki ;) Mi tavaly alufóliában sütögettünk, hagyma, krumpli, gomba, stb., amit újfent támogatnék, de persze eMELLETT lehet virslit/szalonnát sütni nyárson, akinek arra van igénye ;) Arról nem beszélve, h. a közös főzőcskézés/előkészítés csapatösszekovácsoló tevékenység :twisted: 8)

"...asztaltalan szó-malaszttal..."
Téma zárolva.
Több
15 éve 9 hónapja #364672 Írta: Kincső
Kincső válaszolt a következő témában: Titkos tanácskozások (Előkészületek)
Szia Rodarth, Neked is üdv itt! :)

Előszöris: kerestem padlizsánlilát, h. biztosan egyről beszéljünk :) klikk
Megkérdezem Dorwot (mint tábori logisztikust-raktárost) hogy van-e esetleg ilyen anyag, ill. hogy mekkora esélyt lát szerezni. (Ez nem azt jelenti, hogy én ehhez ragaszkodnék, de az eddig felmerültek közül ezt legnehezebb beszerezni, úh. ennek még a döntés előtt utána kell néznünk! :idea: )

Kérdés, hogy mit akarunk belőle? Zászlót (ha már címerben gondolkodunk)? Egyéni jelvénynek pedig: Fejkendőt, fejpántot? Köpenyt? Pólót? Medálhoz való bőrszíjat? Vagy ahogy efkú írta, vmi egyedit, ami nem mindenkinek jut eszébe?
(Megjegyzések: nekem még nem volt köpenyem táborban, úh. támogatnám, csakhogy az vele a gond hogy meleg; pólót meg ilyen színben szerezni... hát azt vsz legkönnyebben úgy lehetne, ha ilyen színű batikfestéket szereznénk :P )
Van valaki köztünk, aki járatos kreatív/anyagboltokban, és tud vhol ilyen színű dolgokról?

De megfontolandó Sil alapszín + egyéniszín ötlete is, mert szintén kellően egyedi ötlet :idea: ;) A címer ilyesmi megformálása is tetszik, bár emlékeinket vesztetten a heraldikai szabályokra vsz nem emlékszünk, szal lehetünk kicsit szabdabbak, ha akarunk - hacsak nem az a koncepció, h. megmaradt a címerünk, csak mikor rájöttünk h. nem emlékszünk semmire, lefestettük a felét :P :)

Keretjáték és koncepció: az a helyzet hogy ebben a társaságban nagyon nagy valószínűséggel lenne nálunk brutálisabban darkos csapat (pl. ne felejtsük el, hogy nem mindenki tünde, és pl. az emberek/törpök könnyebben hajlanak a Gonosz felé - ha a tündéket afelé hajlítják, az már ork :P ), legalábbis ahogy elnézem az összetételünket. Persze ha az emlék-vesztett állapot úgy hat ránk, h. dühünkben bevadulunk kicsit, simán lehet 8) valami szélsőségesnek az az előnye, h. könnyebben ellentétbe kerülhet a majdan esetleg visszatérő emlékeinkkel, ami vicces. :)

A kaját megint külön mert fontos és ne vesszen el.

"...asztaltalan szó-malaszttal..."
Téma zárolva.
Több
15 éve 9 hónapja #364608 Írta: Caladril
Caladril válaszolt a következő témában: Titkos tanácskozások (Előkészületek)

Sil írta: Az a nagyon vad ötletem meg, amit említettem, az lett volna, hogy ha van egy viszonylag semleges alapszínünk (pl szürke, halványkék, szürkéskék, vagy valami sötétebb kék, stb), amihez kellően sokféle más szín "megy", meg rajta egy ilyen holdforma cucc, az már elég egységes ahhoz, hogy a hold belsejét mindenki magának alakíthassa ki: saját címer vagy egyéb motívumok, saját színek...


ez szerintem jó ötlet, így nem tucat darab lenne, hanem mindenki beletehetné akár a színek által is a saját egyéniségét, és mellette mégis ott lenne az " egyen", ami jelezné a hovatartozást.

Békesség a harag fölött
Becsület a gyűlőlet fölött
Erő a félelem fölött.
Téma zárolva.
Több
15 éve 9 hónapja #364584 Írta: Sil
Sil válaszolt a következő témában: Titkos tanácskozások (Előkészületek)
Na, kész vagyok az első verzióval, bár ez most elég béna lett. (Próbáltam elszakadni a szokásos bordó-piros-narancssárga csillagos-tüzes feanorita jellegű címereimtől, és ez lett belőle. :oops: ) Csak szemléltetésként:
img.photobucket.com/albums/v127/ ... imer-1.jpg
Szóval valami ilyesmire gondoltam, hogy van egy címer, ami mondjuk csak egy hold alakú kivágás mentén látszik, a többi része max utalás szintjén, pl fehérrel, szürkével vagy ezüsttel.

Az a nagyon vad ötletem meg, amit említettem, az lett volna, hogy ha van egy viszonylag semleges alapszínünk (pl szürke, halványkék, szürkéskék, vagy valami sötétebb kék, stb), amihez kellően sokféle más szín "megy", meg rajta egy ilyen holdforma cucc, az már elég egységes ahhoz, hogy a hold belsejét mindenki magának alakíthassa ki: saját címer vagy egyéb motívumok, saját színek...

Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain
Téma zárolva.
Több
15 éve 9 hónapja #364577 Írta: Ille Lórien
Ille Lórien válaszolt a következő témában: Titkos tanácskozások (Előkészületek)

Rodarth írta: A csapatszínnél egy olyan szín van, ami még nem került elő, de szerintem elég jó, és még a hold motívummal is passzolna. Lila. De nem ilyen nagyonrikító nagyonvilágos,m hanem mély padlizsánlila. Ehhez szerintem még az ezüst holdmotívum is elég korrektül passzolna. ÉS az tuti, h ezt a színt senki nem fogja választani.


Igen. A padlizsánlila szerintem is szép szín, és nem is használta még senki, csak lehet hogy nehéz lesz ilyen anyagot stb. szerezni.
Javasoltam még a világoskékt, mert abban biztos nem fogunk megsülni, és az is menne a hold színéhez (ezüst/arany/sárga).

Kajaügy: tavaly mi virslit sütöttünk, de lehet hogy néhányan szalonnát is. Ez egyszerűbb, és nem kell hozzá bogrács se. Lehetne idén is.

"Elen síla lúmenn' omentielvo."
Téma zárolva.
Több
15 éve 9 hónapja #364560 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: Titkos tanácskozások (Előkészületek)

Rodarth írta: Keretjáték: Igazából nem nagyon vetettem még bele magam a dolgokba, de van egy kérdésem: A személyiségünket nem veszítettük el ugyebár? Csak az emlékeinket? Ugyanis abból kiindulva, hogy mi egy csapat vagyunk/voltunk/leszünk lehetnénk hasonló személyiségek (amit játszunk legalábbis), ugyanis egy ehhez hasonló csoportba általában hasonló személyiségű emberkék kerülnek.


Igen is, meg nem is...
Morális értelemben abszolute tabula rasa-k vagytok a tábor elején, elvesztettétek a "klasszikus szerepjátékos értelemben vett" alapjellemet (elvileg valamennyire van homogenitás, mert erre ment ki a jelentkezési lap tesztje, de nem tökéletesen működött), de ugyanakkor az általános tünde-jellemzők és szemléletmód megmaradt. Ez nem tárgyi-fogalmi tudáson alapul, hanem érzéseken, képeken, benyomásokon, hangulatokon.
Magyarul: konkrét fogalmakkal meg nem fogható, homályos emlékek be-bevillannak.

A csapatidentitás az elfelejtett múlttól függetlenül kialakítható. Legfeljebb utólag majd esetleg átértékeltek sok mindent, ha úgy hozza Sorsotok.
Téma zárolva.
Több
15 éve 9 hónapja #364556 Írta: Rodarth
Rodarth válaszolt a következő témában: Titkos tanácskozások (Előkészületek)
Ahoi!

Belekotyogok én is a dolgokba akkor.

A csapatszínnél egy olyan szín van, ami még nem került elő, de szerintem elég jó, és még a hold motívummal is passzolna. Lila. De nem ilyen nagyonrikító nagyonvilágos,m hanem mély padlizsánlila. Ehhez szerintem még az ezüst holdmotívum is elég korrektül passzolna. ÉS az tuti, h ezt a színt senki nem fogja választani.


Keretjáték: Igazából nem nagyon vetettem még bele magam a dolgokba, de van egy kérdésem: A személyiségünket nem veszítettük el ugyebár? Csak az emlékeinket? Ugyanis abból kiindulva, hogy mi egy csapat vagyunk/voltunk/leszünk lehetnénk hasonló személyiségek (amit játszunk legalábbis), ugyanis egy ehhez hasonló csoportba általában hasonló személyiségű emberkék kerülnek. Úgyhogy ki kéne találni egy élelmes koncepciót. Szerintem. Én támogatnám, hogy ne legyünk sáláláláálá-csillivilli-vidám-heppisájni-tündibündi tündék, hanem vmi kicsit dekadensebb (akár gonosz) bagázs, de tudom, hogy a hölgyeknek az efféle koncepció általában nem szokott feküdni (tisztelet és elnézést a kivételnek).

A kajolást meg szerintem nem kell túlspilázni. Akár konzerv is jó. Vagy csak én vagyok ilyen igénytelen?
Téma zárolva.
Több
15 éve 9 hónapja #364478 Írta: Caladril
Caladril válaszolt a következő témában: Titkos tanácskozások (Előkészületek)

Namarie írta: Kincső: örülök, hogy örülsz!!!!!!

Igen, mindent megkaptam, köszönöm, ma este intézkedem.

Színek: én tudom, én minden tudok, amit csak lehet, de nagyon- nagyon szépen megkérek mindenkit, csak egytelen egy színt ne akarjatok: feketét. Valami irgamatlanul utálom, és képtelen vagyok viselni. Elnézést.
De ha netán többségbe kerül, akkor eddig mindne táborban megoldottuk a problémát.

Fehér: nem feltétlenül ez kellene legyen az alap, de lehet kiegészítő szan. Amúgy meg volt már olyan, hogy két csapatnak is volt zöld alapszínű viselete, és ezt egyediesítették.

Azért is maradnéjk a fehér mellett, mert melegben és napon ez kifejezetten jól jön.

lehetne valami kis jelvényt is eszkábálni, akár sógyurmából, akár kis textildarabokat összevarni, a lényeg, hogy ne vegyen el sok időt, esetleg előre is le lehet gyártani, ha vállalja valaki.

Ruhánál is ez a javaslato- ne legyen időigényes. Nem tudom, működőképesek-e a varrógépek, de ha kézzel kell szegni, hát megtanulunk kézimunkázni. Izé.. tündék révén visszaemlékezünk rá, hogy hogy kell.

Címer: állatot nem akarunk a címerbe?

Ha szeretnétek, hétfőig összegyűjtök pár dolgot, ami szimbolikusan kapcsolatban van az emlékezettel. (Szimbólumok, versek, stb)




" lehetne valami kis jelvényt is eszkábálni, akár sógyurmából, akár kis textildarabokat összevarni, a lényeg, hogy ne vegyen el sok időt, esetleg előre is le lehet gyártani, ha vállalja valaki. "

a textildarabokból például lehetne egy brós szerűséget ( akár egy virág forma, közepén egy gyöngy vagy ilyesmi ) egy gémkapoccsal könnyen rögzíthető de a fiúknak valami más kéne :)

Békesség a harag fölött
Becsület a gyűlőlet fölött
Erő a félelem fölött.
Téma zárolva.
Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 0.212 másodperc

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére