rendi jelképek

Több
15 éve 9 hónapja #365816 Írta: Orsie
Orsie válaszolt a következő témában: rendi jelképek
tegnap MSN-en megrendeltem Dorwtól a szükséges hozzávalókat (szalagok, bőrdarabok, anyagok, festékek, dekorcuccok - pl ha jól láttam vannak madártolljellegű cuccok, stb), amiket a raktárban tart az MTT. ha sikerül akkor mind, ha kevésbé, akkor a nagy részük leszállítódik Kácsárdra, és készíthetünk valamit a hennás alkotáson kívül, amiben majd Missy fog mesterkedni :)

"in the real dark night of the soul it is always three o'clock in the morning."
Téma zárolva.
Több
15 éve 9 hónapja #365570 Írta: Ulmo
Ulmo válaszolt a következő témában: rendi jelképek
A tolltartó csak azért merült fel, hogy legyen valami olyan, amit "haza lehet vinni". Én megelégszek a hennafestéssel is, csak ne kopjon le két nap után az állandó fürdéstől :)
Szabadidős foglalkozásnak jó lehet a tolltartó elkészítése (már akinek lesz szabadideje :) )
Téma zárolva.
Több
15 éve 9 hónapja #365466 Írta: Orsie
Orsie válaszolt a következő témában: rendi jelképek
tolltartóval azért nem annyira értek egyet, mert macera és elvonja a figyelmet az érdemi munkától. ha nagyon ragaszkodtok hozzá, legyen, de lehet, hogy arra foglak Titeket kárhoztatni, hogy szabadidőben készítsétek el. viszont jelképnek lehet, hogy jobb valami, ami rajtunk van, mert ezzel vagyunk azonosíthatóak. a henna a kézfejen pl pont ilyen, a tolltartót gondolom nem húzzuk magunkra :D

a raktárban vannak mindeféle anyagok meg festék is, tehát valószínűleg nem kellene külön venni, ha tolltartógyártás lesz.

többiek?

"in the real dark night of the soul it is always three o'clock in the morning."
Téma zárolva.
Több
15 éve 9 hónapja #365379 Írta: nido
nido válaszolt a következő témában: rendi jelképek
én még örülnék egy tolltartónak, de hát nem muszáj. (nem ragaszkodom hozzá, tényleg.)

mondjuk lehetne szövettoltartó (viszonyleg vastag anyagból, pl. filc) festéssel. azzal könnyű dolgozni, amíg bemutatkozunk első nap, simán össze lehet varrni hímzőfonallal. utána meg rá lehet festeni a tollakat.

anyagigény szempontjából ez úgy tippelem 1000 ft alatt van összesen, mert nem kell sok se a szövetből se a hímzőfonalból se a festékből.

no?
Téma zárolva.
Több
15 éve 9 hónapja #365370 Írta: Missy
Missy válaszolt a következő témában: rendi jelképek

Orsie írta: no, egyre kevesebb az idő a táborig és szeretném hamar tisztázni ezt a rendi jelkép dolgot, mert akármit nem tudunk megvalósítani Kácsárdon ha nem jut eszünkbe időben.
henna lesz, egyéb ötletet meg ha van konkrétum akkor gyorsan kérek mert különben nem biztos, hogy összejön. Dorwra való tekintettel valami könnyen beszerezhető vagy raktárból elővehető cuccra szavaznék.

vannak szalagok, medálok meg mindenféle kreatív cuccok amikből lehet karkötőt vagy nyakláncot készíteni, ha van időnk meg kedvünk, ha meg nincs akkor marad a henna, sztem magában az is jó ötlet.

ha nincs ötlet az se baj, lehet, hogy bőven találunk a raktárban olyan dolgokat amiből spontán készítünk valamit. a mi főprofilunk amúgyis az írás és nem a kézműveskedés, ez csak opció és az a jó, ha a rendi jelkép készítés nem vesz el sok időt.

holnap pls írjátok meg a véleményeket, hogy időben jelezhessem Dorwnak, ha szükségünk van valamire.


Én úgy vagyok vele, hogy bőven jó a henna.

Sötét fellegek úsztak lomhán az égbolton, követve az ifjú tünde útját az erdei ösvényen.
(Tünde énem,félig meddigLevinhood, DH2000. segítségével)
Téma zárolva.
Több
15 éve 9 hónapja #365362 Írta: Orsie
Orsie válaszolt a következő témában: rendi jelképek
no, egyre kevesebb az idő a táborig és szeretném hamar tisztázni ezt a rendi jelkép dolgot, mert akármit nem tudunk megvalósítani Kácsárdon ha nem jut eszünkbe időben.
henna lesz, egyéb ötletet meg ha van konkrétum akkor gyorsan kérek mert különben nem biztos, hogy összejön. Dorwra való tekintettel valami könnyen beszerezhető vagy raktárból elővehető cuccra szavaznék.

vannak szalagok, medálok meg mindenféle kreatív cuccok amikből lehet karkötőt vagy nyakláncot készíteni, ha van időnk meg kedvünk, ha meg nincs akkor marad a henna, sztem magában az is jó ötlet.

ha nincs ötlet az se baj, lehet, hogy bőven találunk a raktárban olyan dolgokat amiből spontán készítünk valamit. a mi főprofilunk amúgyis az írás és nem a kézműveskedés, ez csak opció és az a jó, ha a rendi jelkép készítés nem vesz el sok időt.

holnap pls írjátok meg a véleményeket, hogy időben jelezhessem Dorwnak, ha szükségünk van valamire.

"in the real dark night of the soul it is always three o'clock in the morning."
Téma zárolva.
Több
15 éve 9 hónapja #364673 Írta: Caladril
Caladril válaszolt a következő témában: rendi jelképek

nido írta: caladril: én értem, mert láttam már olyat :)

ulmo: az asztali verzió is jó.

nekem a táskábancipelhetős tetszik eddig a legjobban, de nem kardoskodom mellette.


oké :D féltem, hogy nem értitek meg :)
de csak egy kósza ötlet... az asztalos jobb meg a nyaklánc is :D

Békesség a harag fölött
Becsület a gyűlőlet fölött
Erő a félelem fölött.
Téma zárolva.
Több
15 éve 9 hónapja #364646 Írta: Orsie
Orsie válaszolt a következő témában: rendi jelképek
no benéztem, olvastam, de majd holnap összeszedettebb leszek, legkésőbb este. akkor Nidoval együtt szépen mindent megbeszélünk :)

valami még tényleg mehetne a henna mellé, beszélünk még róla, addig is a többiektől is várom a javaslatokat. nem muszáj előre eldöntenünk, ha könnyen beszerezhető dolgokból elkészíthető, tehát nagy valószínűséggel a Táborban ad hoc módon is megoldható.

a mi csapatunknak tényleg lesz kendője ezért én inkább nyakláncra vagy ilyesmire voksolok.

"in the real dark night of the soul it is always three o'clock in the morning."
Téma zárolva.
Több
15 éve 9 hónapja #364643 Írta: Missy
Missy válaszolt a következő témában: rendi jelképek
Hát, mivel én nem nagyon használok táskás-tolltartót, így az asztalit preferálom, de a többség dönt. :wink:

Sötét fellegek úsztak lomhán az égbolton, követve az ifjú tünde útját az erdei ösvényen.
(Tünde énem,félig meddigLevinhood, DH2000. segítségével)
Téma zárolva.
Több
15 éve 9 hónapja #364618 Írta: nido
nido válaszolt a következő témában: rendi jelképek
caladril: én értem, mert láttam már olyat :)

ulmo: az asztali verzió is jó.

nekem a táskábancipelhetős tetszik eddig a legjobban, de nem kardoskodom mellette.
Téma zárolva.
Több
15 éve 9 hónapja #364615 Írta: Ulmo
Ulmo válaszolt a következő témában: rendi jelképek
Eredetileg egy kisebb befőttesüvegre gondoltam tolltartó gyanánt, amit ki lehet dekorálni üvegfestékkel. De esetleg szövetből (vagy akár bőrből) lehetne kis szütyőt varrni, aminek a szája összehúzható.
Téma zárolva.
Több
15 éve 9 hónapja #364611 Írta: Caladril
Caladril válaszolt a következő témában: rendi jelképek
én láttam eg nagyon érdekes tolltartot amihez nem kell szövet, csak sok színes zipzár és azok vannak egymáshoz varva, mivel a zipzároknak van egy kicsi a zipzár színéhez passzoló színes kis textil része könynen egymáshoz varrható és nagyon jól néz ki, de ugyanakkor tolltartóként is nagyon jól használható.

nem tudom mennyire sikerült elmagyaráznom :D :D

Békesség a harag fölött
Becsület a gyűlőlet fölött
Erő a félelem fölött.
Téma zárolva.
Több
15 éve 9 hónapja #364606 Írta: nido
nido válaszolt a következő témában: rendi jelképek
tolltartó tetszik :) azt még nem is sütötték el, asszem.

hogyan gondolod? szövetből?
Téma zárolva.
Több
15 éve 9 hónapja #364591 Írta: Ulmo
Ulmo válaszolt a következő témában: rendi jelképek
Mondjuk egy nyaklánc-szerűség szabadon választott alakú (kerek, ovál, háromszög, stb) medállal, amire pingálni lehet valamit? Vagy csuklóra gyögyből fűzött cucc, esetleg mintát is kérünk bele? Tolltartó (tintásüveg), egyedi díszítéssel?
A csapatok valószínűleg kendőt fognak kérni, a rendben szvsz ne kendőzzünk.
Téma zárolva.
Több
15 éve 9 hónapja #364582 Írta: nido
nido válaszolt a következő témában: rendi jelképek

Ulmo írta:

Nimdorc írta:
ezen kívül szerintem még kéne valami, ami megmarad, ki lehet tenni a szobába vagy lehet civilben hordani. (ezzel a gondolattal egyedül vagyok?)

ilyen lehet egy fejkötő, egy nyaklánc, egy poló, de lehet ennél ötletesebbet is. vagy maradhatunk a toll-hennánál kizárólagosan.[/i]


Nem vagy vele egyedül, csak nekem az a gondom, hogy vagy ez, vagy az, halmozni nem szeretném. Bár ha a kézművesekkel lehet bérmunkát csináltatni, miért ne :)


egy henna (szintideje 5-10 perc) és egy mégvalami, az még nem barokkos túlzás.

az meg magától értetődő, h ötletelésnél sok az ötlet, max pár dolog kiesik a rostán :) szóval mi legyen a hennán kívül?
Téma zárolva.
Több
15 éve 9 hónapja #364578 Írta: Ulmo
Ulmo válaszolt a következő témában: rendi jelképek

Nimdorc írta:
ezen kívül szerintem még kéne valami, ami megmarad, ki lehet tenni a szobába vagy lehet civilben hordani. (ezzel a gondolattal egyedül vagyok?)

ilyen lehet egy fejkötő, egy nyaklánc, egy poló, de lehet ennél ötletesebbet is. vagy maradhatunk a toll-hennánál kizárólagosan.[/i]


Nem vagy vele egyedül, csak nekem az a gondom, hogy vagy ez, vagy az, halmozni nem szeretném. Bár ha a kézművesekkel lehet bérmunkát csináltatni, miért ne :)
Téma zárolva.
Több
15 éve 9 hónapja #364572 Írta: nido
nido válaszolt a következő témában: rendi jelképek
nagyon muszáj és hozzáértőbbeket nem lehet kapacitálni, tudok hennafesteni, kalligráfiát csinálni, megmutatják egyszer, h h kell, akkor gyakorlatilag bármit.

tehát, amiben eddig egyet értünk, az a toll, mint motívum. meg h ne legyen sok, de mi legyen a nem olyan sok?

a kézfestés az eddig kb biztos, ha jól látom.

ezen kívül szerintem még kéne valami, ami megmarad, ki lehet tenni a szobába vagy lehet civilben hordani. (ezzel a gondolattal egyedül vagyok?)

ilyen lehet egy fejkötő, egy nyaklánc, egy poló, de lehet ennél ötletesebbet is. vagy maradhatunk a toll-hennánál kizárólagosan.[/i]
Téma zárolva.
Több
15 éve 9 hónapja #364023 Írta: Orsie
Orsie válaszolt a következő témában: rendi jelképek

Missy írta:

Orsie / Fraktál írta: hennával festeni tud közülünk valaki?


Én festettem tavaly Lamyra a csapatjelvényt , így nagyon úgy tűnik, tudok:-)
Különben nem olyan nehéz ám, csak az ecsetet nem szerettem hozzá, mert műanyag kis szőrei voltak, vagy mik, és jobb lenne festéshez egy normál ecset.

Azt megkérdezhetem, hogy milyen henna lesz? Mert, ha jól emlékszem van az üveges kész henna barna és fekete színben,csomagban kis alig használható ecsetkével,viszont röggtön pingálásra kész; és van a henna-por, ami zöld és nem tudom mit kell csinálni vele, hogy használható legyen, de érzéseim szerint Melian tudja, meg a kézművesek közt is jónéhányan.
Szerintem kész hennát kéne használni, de, ha valaki porosat szeretne én támogatom azt is. :)


bocsánat, mikor rendszereztem a hozzászólásokat akkor sikerült bénáznom és törölni egyet, ezért van itt idézet, de ezt Missy írta.

egyébként nem tudom, milyen henna lesz, én abszolút nem értek hozzá.
majd megkérdezem Dorwot, hogy mi van a raktárban.

"in the real dark night of the soul it is always three o'clock in the morning."
Téma zárolva.
Több
15 éve 9 hónapja #364018 Írta: Orsie
Orsie válaszolt a következő témában: rendi jelképek

Ancalima írta: Hát annyira gyorsan brainstormingoltok, hogy fél nap alatt teljesen lemaradtam, de azért elmondom, hogy jaaaj nagyon ötlet a toll. De szerintem nem kéne túlzásokba esni, egy szimbólum elég, mert a végén minden ötlettől annyira fellelkesülünk, hogy tollal a homlokunkon és a kezünkön, csákóval és kalappal és töltőtollal a fejünkön fogunk mászkálni. Szerintem az egy henna elég (persze ha szerintetek meg nem, akkor büszkén fogom viselni a csákót és a kalapot :D ).

Ancalimával értek egyet, ne nézzünk ki úgy, mint egy karácsonyfa, a kevesebb több. maradjon a henna a kezünkön, és ez formázzon madártollat (úgy tűnik ez tetszik a többségnek, de ráadásként a Krónika szó tengwás verziója is lehet mellé). egyébként testvérrendünk, a Versírók is hasonlóban gondolkodnak, de mivel a vezetőjük a Kedvesem, tegnap este kötöttünk kompromisszumot: mi hennáz(tat)unk tollat, ők meg valószínűleg pipát :D majdnem kész Tolkien-címer, hehe.
ne feledjük el, hogy lesznek csapatjelvények is, és gondolom azt is mindeki szívesen hordja majd. a mi csapatunknál pl a fejkendőben gondolkodunk, és lehet, hogy ez több csapatnál elő fog fordulni (pláne mert a nagy melegben hasznos ötlet) szóval 2 tökfödő meg már túlzás :) persze nem muszáj mindent egyszerre felvenni, de én úgy gondolom, hogy maradjon a kézfestés.
esetleg ha valaki ezen kívül még nagyon szeretne valamit, akkor is inkább a nyakláncot dobnám be ötletnek, valami tollmotívummal. agyagozni szerintem fognak a Kézművesek, majd megkérdem Nudlit, hogy lehet-e őket megbízni ilyesmivel.

hennával festeni tud közülünk valaki?

"in the real dark night of the soul it is always three o'clock in the morning."
Téma zárolva.
Több
15 éve 9 hónapja #364016 Írta: Orsie
rendi jelképek téma létrehozva Orsie által
no kérek mindenkit, hogy innentől kezdve a Krónikás renddel kapcsolatos jelkép ötletei ide írja be.

"in the real dark night of the soul it is always three o'clock in the morning."
Téma zárolva.
Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 0.177 másodperc

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére