MTT tábor - időpont

×

Szavazás: Mikor legyen a Tolkien rajongói tábor? (was ended 0000-00-00 00:00:00)

július 18-21
3 6.8%
július 24(/25)-28
23 52.3%
augusztus 8-11
9 20.5%
augusztus 15-18
4 9.1%
augusztus 22-25
5 11.4%
Szavazók száma: 2 ( manó, Ankalimon )
Csak regisztrált felhasználók szavazhatnak
Több
21 éve 8 hónapja #66349 Írta: Fíriel
Fíriel válaszolt a következő témában: MTT tábor - időpont
Hát, az a helyzet, hogy nem megyek Veletek kirándulni. Sajnos. :( És holnaptól nem netezhetek, mert nagyon drága lesz, és lejár az előfizetésünk. :cry: Szóval, most szeretnék mindenkitől elbúcsúzni, örülök, hogy néhányótokat úgy-ahogy megismerhettem. Kár, hogy csak eddig tartott. Mindenkinek jó nyarat, szórakozást a táborban! Viszlát!
Fíriel, aki most nem :) , hanem :cry: :cry: :( :(
Téma zárolva.
Több
21 éve 8 hónapja #66325 Írta: Sötét Úr
Sötét Úr válaszolt a következő témában: MTT tábor - időpont

Fíriel és Darkman írta: amúgy szerintem az intelligencia és a vessző két különböző dolog

Ez általában a férfiaknál elég gyakori... :o DDDDDDD

(Egyébként meg nagyon is összetartozó. Szerintem az intelligenciához hozzá tartozik az is, hogy az ember megfelelően tudja kifejezni magát - írásban pedig ennek fontos eszköze a központozás. De ne itt beszéljük meg. Akinke véleménye van erről, dobjon egy pirvate-ot, és húzzunk át a Beszélgetős-be. ;o) Amúgy Lamoraknak csak részben van igaza - a legtöbben ugyanis rendszerint elhagyják a mondat pontos értelmezéséhez szükséges, mellérendeléseket, alárendeléseket jelző vesszőket. Tény, hogy Darkman szövegében volt felesleges vessző, de kevesebb, mint ahány hiányozni szokott.)

Lamorak: miért akarod elriasztani velem a szülőket? :o ))) Hetekig rosszat fognak álmodni és a gyermeküknek el kell őket kísérni a "dolgozóba" :o DDD
Téma zárolva.
Több
21 éve 8 hónapja #66282 Írta: Kincső
Kincső válaszolt a következő témában: MTT tábor - időpont

Brisa írta: Ígérem, összehozunk valamit. Addig igyekezzetek megtudni, hogy kábé mikor érnek rá a szüleitek.

(És még valami: Nagyon remélem, hogy nem egyedül kell felelőséget vállalnom a kicsikért!)


Anyu alapvetően ráér, csak július 17-21. között nem. Úgyhogy ez nagyon jó lenne!

"...asztaltalan szó-malaszttal..."
Téma zárolva.
Több
21 éve 8 hónapja #66279 Írta: Kincső
Kincső válaszolt a következő témában: MTT tábor - időpont

Brisa írta: Dark, nem akarlak kiábrándítani, de én már írtam a szülőknek. Persze nem ilyen magasztos hangvételűt. :D (Amúgy, ha én ezt a levelet mint egy 13-16 éves lány anyja olvasnám, leláncolnám a gyerkőcömet az ágyához és testőröket fogadnék mellé. Csak nem képzeled, hogy mindezt el is hiszem egy vad idegen embernek? :roll: :lol: )


Leláncolni és testőröket fogadni mellé... :lol: Brisa, egész este ezen nevettünk anyuval. Meg a helyesírási hibák... Na most képzeljétek el, ha ezt az oldalt tényleg megnézi egy szülő, aki még semmit nem tud, és itt találja, hogy ezen vitatkoztok, közben lehet hogy átsiklana a dolog felett. :D :D :D
Egyébként anyunak nem volt semmi baja Darky levelével, sőt! Úgyhogy nyugodtan leszállhattok szegényről, :evil: biztosak vagyunk benne (mármint anyu és én), hogy jót akart, és ezt anyu meg is írta neki, be-be-beee...
Képzeljétek, először fogalamam sem volt, hogy anyu jönne Tiszakécskére (mert ugye a tábor időpontja nem jó), és csak úgy tudtam meg, hogy belenéztem az egyik e-mailjébe... Az MTT-be is jelentkezett, de arról legalább szólt, úgyhogy együtt küldtükm el a csatlakozó nyilatkozatunkat Battinak. Hogy mik vannak :!: :?:

"...asztaltalan szó-malaszttal..."
Téma zárolva.
Több
21 éve 8 hónapja #66242 Írta: svindler
svindler válaszolt a következő témában: MTT tábor - időpont
Dae, vasarnap lejar a szavazas hatarideje, ugyhogy uj topicot nyitok majd ahol nepszamlalast tartunk arrol, kik is jonnek.
Téma zárolva.
Több
21 éve 8 hónapja #66230 Írta: Dae/siss
Dae/siss válaszolt a következő témában: MTT tábor - időpont
Azt szeretném tudni, hogy PONTOSAN hányan gyüttök, mert úgy csinálom meg a számháborús fejékeket.
Téma zárolva.
Több
21 éve 8 hónapja #66220 Írta: svindler
svindler válaszolt a következő témában: MTT tábor - időpont
Egyre inkabb ugy nez ki, hogy a nyari MTT tabor idopontja julius 24-28. Mivel ennek tukreben mar mindenki tudja nagyjabol, hogy ott lesz-e, vagy sem, ezert a programok szervezese is kezd idoszeruve valni.
Felvetodott meg a legelejen, hogy lehetne elo szerepjatekot szervezni. Ennek otletet aztan tobb szempont miatt is levetettuk, DE szerepjatek mindenkepp lesz amennyiben lesz ra igeny.
Ezt hat a kovetkezo felhivas!
Kerek mindenkit, aki ugyerzi, hogy ott lesz az MTT taborban, es van kedve meselokent, vagy jatekoskent resztvennie szerpjatekban az jelezze nalam! Kuldhettek private uzenetet, vagy e-mailt.

En mar keszitettem egy tortenet vazlatot. A jatek tiszta szerepjatek lenne, mindenfele rendszertol fuggetlenul, a harc szerepet a leheto legminimalisabbra (remelhetoleg nullara) csokkentve. A tortenetet mar ez szerint tervezem.
A jatek hagyomanyos modon folyna (korbeuljuk az asztalt, a meselo mesel, es a jatekosok elkepzelik a tortenetet, es a karaktereik szerepebe beleelve magukat probaljak alakitani a sztorit), de a lehetoseg szerint elo szerepjatek reszekkel is atszonenk, mikor is tenylegesen el kell jatszani adott jeleneteket. Ez meg kesobb kiforrja magat.
En ugy tervezem, hogy egy meselonel 4-5 fos csapat jatszik, ezert lenne fontos tudni, kinek van kedve jatszani. Mert amennyiben 15 ember is akad, kell, hogy legyen legalabb 3 meselo. En felvallalom ertelemszeruen az egyik meselo szerepet.
Ezert kerem minel hamarabb jelezzen az aki jatszani akar, hogy tovabbi meseloket kereshessunk ha szukseges!
Elore is koszi!

Tovabbiakban errol a temarol bovebben a Kozepfolde kategoria, Tolkien es a szerepjatek temajaban olvashattok! Kerdeseket oda kerem, vagy privat uzenetben.
Téma zárolva.
Több
21 éve 8 hónapja #66208 Írta: Brisa
Brisa válaszolt a következő témában: MTT tábor - időpont
Ígérem, összehozunk valamit. Addig igyekezzetek megtudni, hogy kábé mikor érnek rá a szüleitek.

(És még valami: Nagyon remélem, hogy nem egyedül kell felelőséget vállalnom a kicsikért!)

Brisa
Téma zárolva.
Több
21 éve 8 hónapja #66191 Írta: Álmos
Álmos válaszolt a következő témában: MTT tábor - időpont
Na jóvan' feladom, tessék, itt a testem, ide dobjatok, ide szúrjatok, ide, egyenesen a szívem közepébe....csak nyelvészekkel ne kezdjen ki az ember :)

Huhú :)
Téma zárolva.
Több
21 éve 8 hónapja #66156 Írta: Lili
Lili válaszolt a következő témában: MTT tábor - időpont
Sziasztok!

Én nagyon támogatnám,hogyha szerveznénk egy talit ahova elhívnánk az aggódó szülőket.Ugyanis az én Anyukám azt mondta,hogy akkor elenged a táborba,hogyha előtte találkozhat veletek.Szóval,ha egy ilyen talit össze lehetne hozni,nagyon hálás lennék... :lol: :oops:

Ja,és ezt az oldalt én is megmutatom neki,hátha megenyhül egy kissé... :wink:
Téma zárolva.
Több
21 éve 8 hónapja #66126 Írta: Fíriel
Fíriel válaszolt a következő témában: MTT tábor - időpont
Ezt az oldalt megmutatom Anyunak. Ha elolvassa, biztos megengedi, hogy a Bátyám nélkül is elmehessek. Talán. Remélem! :D
Fíriel :)
U.I: Darkman!!
Vesszők? Helyesírási hibák? Hm, én nem látok őket...amúgy szerintem az intelligencia és a vessző két különböző dolog
Nem látok, hanem látom!!!
[/quote]
Téma zárolva.
Több
21 éve 8 hónapja #66095 Írta: Lamorak
Lamorak válaszolt a következő témában: MTT tábor - időpont

Darkman írta: Mindenki épségben maradt, nem követtünk el, a szülők által esztelenségnek és veszélyesnek titulált dolgokat.

Darkman írta: másrészről pedig nagy veszteség lenne, a gyermekkort meghatározó időszak élményeit illetően.

Darkman írta: üvegbúra

(rövid u)

Na jó, olyan sok nincs-- de ezek itt pl. Vessző tagmondat határán és felsorolásban kell-- na most önálló tagmondat a 'nem követtünk el'? Tagmondat az, amiben predikatív viszony van (látszik, hogy a nyelvészeten tanít a feleségem? :D )

Lamorak
Pantes anthrópoi tou eidenai oregontai physei.
(Aristotelés)
Téma zárolva.
Több
21 éve 9 hónapja #66061 Írta: Álmos
Álmos válaszolt a következő témában: MTT tábor - időpont

Lamorak írta: Van benne valami... Dark, ezentúl mielőtt vesszőt teszel valahová, kétszer is gondold meg-- tele van felesleges vesszőkkel. Nem néz ki jól egy szülőnek, ha helyesírási hibákkal teli levélben próbálják biztosítani arról, hogy nyugodtan engedje el a lányát, mert felelősségteljes és intelligens emberek tartják a kezükben a dolgokat... :)


Vesszők? Helyesírási hibák? Hm, én nem látok őket...amúgy szerintem az intelligencia és a vessző két különböző dolog :)

Brisa: aggódó szülők találkozója! Fantasztikus ötlet :D

Huhú :)
Téma zárolva.
Több
21 éve 9 hónapja #66038 Írta: Gumipók
Gumipók válaszolt a következő témában: MTT tábor - időpont

" írta: Battit és Sötét Urat megmutatjuk nekik, és meg lesznek győzve.


Csak ne Batti vezetési stílusát mutassuk meg nekik, mert akkor kongani fog a tábor az ürességtől! :lol: :lol: :lol:
Téma zárolva.
Több
21 éve 9 hónapja #66031 Írta: Lamorak
Lamorak válaszolt a következő témában: MTT tábor - időpont

Brisa írta: Dark, nem akarlak kiábrándítani, de én már írtam a szülőknek. Persze nem ilyen magasztos hangvételűt. :D (Amúgy, ha én ezt a levelet mint egy 13-16 éves lány anyja olvasnám, leláncolnám a gyerkőcömet az ágyához és testőröket fogadnék mellé. Csak nem képzeled, hogy mindezt el is hiszem egy vad idegen embernek? :roll: :lol: )


8) Van benne valami... Dark, ezentúl mielőtt vesszőt teszel valahová, kétszer is gondold meg-- tele van felesleges vesszőkkel. Nem néz ki jól egy szülőnek, ha helyesírási hibákkal teli levélben próbálják biztosítani arról, hogy nyugodtan engedje el a lányát, mert felelősségteljes és intelligens emberek tartják a kezükben a dolgokat... :)

Egyébként meg nagyon örülök, hogy a szülők is beszállnak-- érdekes lesz velük találkozni. Az előzetes tali a szülőknek jó ötlet (a Harry Potteresek is ezt csinálták, és bejött); Battit és Sötét Urat megmutatjuk nekik, és meg lesznek győzve.

Lamorak
Pantes anthrópoi tou eidenai oregontai physei.
(Aristotelés)
Téma zárolva.
Több
21 éve 9 hónapja #66010 Írta: Yavanna
Yavanna válaszolt a következő témában: MTT tábor - időpont
Végigolvastam az összes hozzászólást és rájöttem, hogy roppant nehéz esetek vagyunk! :lol: Ennyi embernek közös időpontot találni nem kis feladat!
Ami engem illet, egyelőre még nincsenek konkrét nyári programjaim, tehát elvileg bármikor veletek tudok tartani, akár mindkét időpontra is. 8)
Jó hogy végül emellett a megoldás mellett szavazott a nagyérdemű, mert így akár többször is találkozhatunk! :D

"Aure entuluva!"
Téma zárolva.
Több
21 éve 9 hónapja - 21 éve 9 hónapja #66009 Írta: Brisa
Brisa válaszolt a következő témában: MTT tábor - időpont
Képzeljétek, Kincső anyukája már válaszolt is nekem! És nagyon kedves levelet írt. Tiszakécskére tudnának csak jönni, ugyanis az anyuka is velünk tartana, de nem ám, mint gyerek-felügyelő, hanem, mint egy szimpla táborozó! Kérdezi, hogy jöhet-e.

Szerintem igen. Ti mit gondoltok?

U.i: Dark, hatott rá a te leveled is. :wink:

U.i. 2.: Támadt egy ötletem. Mi lenne, ha szerveznénk a tábor előtt egy talit, ahová elhívnánk az aggódó szülőket? Nos?

Brisa
Téma zárolva.
Több
21 éve 9 hónapja #66007 Írta: Dez
Dez válaszolt a következő témában: MTT tábor - időpont
Nagyon jó ez a júl. 24-28. időpont! Ha nem gond, akkor mennék én is! Bár a kószás történetem még eléggé kezdetleges állapotú...

Örömöm, mosolyom nekem már nincsen,
elárvultam nélküled, Drága Kincsem!
Téma zárolva.
Több
21 éve 9 hónapja #65996 Írta: Brisa
Brisa válaszolt a következő témában: MTT tábor - időpont
Dark, nem akarlak kiábrándítani, de én már írtam a szülőknek. Persze nem ilyen magasztos hangvételűt. :D (Amúgy, ha én ezt a levelet mint egy 13-16 éves lány anyja olvasnám, leláncolnám a gyerkőcömet az ágyához és testőröket fogadnék mellé. Csak nem képzeled, hogy mindezt el is hiszem egy vad idegen embernek? :roll: :lol: )

Brisa
Téma zárolva.
Több
21 éve 9 hónapja #65972 Írta: Álmos
Álmos válaszolt a következő témában: MTT tábor - időpont
Kedves Szülők!

Legelőszőr is had mutatkozzam be. Darkman vagyok, a Magyar Tolkien Társaság Kulturális Egyesületnek egyik alapítótagja, s mint ilyen, biztos tudója az általa szervezendő programok kapcsán felvetendő kérdéseknek.
Biztosíthatom Önöket, hogy a kirándulások szervezéseiben már van gyakorlatunk, hiszen a szegedi háromnapos alakulóülés nemrég zajlott le, s mondhatni fenomenálisra sikeredett, legalábbis az eddigi visszajelzések alapján. Mindenki épségben maradt, nem követtünk el, a szülők által esztelenségnek és veszélyesnek titulált dolgokat. Nem bátorítottunk senkit, hogy tegye meg azt, amit eddig, gátlásai miatt nem tett. Nem hajtottunk bele senkit olyan dolgokba, amihez nem volt kedve, és nem is feddtük meg ezért, mint ahogy az más táborokban szokás. Az irányelvet az együtt és közösen szavak jelentették, és jelentik még most is. A célunk egy közösség kialakítása, mely az elé háruló feladatokat minden további nélkül megoldja. A céljaink között szerepelnek tudományos, ill. kreatív munkák, úgymint versírás, zenélés, énekelés, viccköltés...stb. ill. filozofálás, beszélgetés Középföldéről, az élet nagy dolgairól. A tábor ideje alatt tehát mindenképpen hasznos, és a mai kor emberéből alapvetően hiányzó területeket tárnánk fel önmagunkban, együtt, közös erővel. Tábortűz körüli tánc, ének, beszélgetés, számháború, erdőjárás, társasjátékok, " Hogyan mentsük meg a Földet ? " beszélgetések...stb. éjszakai túra, zene, tánc, projektek kidolgozása az MTT terveinek megfelelően.
Félelemre semmi ok. Sokan vagyunk felnőttek és huszonévesek, felelősségünk teljes tudatában. Vigyázunk egymásra, és segítünk bárkinek, aki arra rászorul.
Kár lenne tehát puszta félelemből nem elengedni a kedves leányzót. Egyrészt mert ha csak maga a tábor játszik benne szerepet, akkor a félelem a telj. alaptalan, másrészről pedig nagy veszteség lenne, a gyermekkort meghatározó időszak élményeit illetően.
Ritka manapság az olyan tábor, ahol vallástól és mindenféle ideológiától mentesen, a pénz abszolút mellőzése mellet, pusztán a társaság, a közösség, és a közös eszme miatt jönnek össze emberek. Eleve az, hogy összejönnek. Manapság mindenki bebújik a fészkébe, az üvegbúra alá, s nem látja, hogy a megoldás nem a rejtőzködésben, hanem a nyílt terepem van.
Ez egy jól működő közösség, ahol mindenki helyet kap, ha a fő tulajdonságai között ott van az ember- és természetszeretete, a toleranciája és az őszínte szándéka. A mi célunk ugyanis teret biztosítani a tehetségeknek, a tenni akaróknak, társadalmi hovatartozás és anyagi háttértől függetlenül. A lényeg az ember, nem a ruha. Tartalmora törekszünk, nem külsőségekre. Abból így is van épp elég.

Kérem tehát Önöket, engedjék el lányukat a táborba, meglátják majd, hogy milyen élményekkel fog hazatérni, s biztosíthatjuk önöket, szó nem lesz holmi ideológiai és anyagi befolyásolásról a nyaralás ideje alatt. Mi ugyanis lehetőségeket kínálunk, nem pedig szórul szóra betartandó dogmákat és törvényeket.
Az MTT tábor szelleme szabadon szárnyal, akár Középföldéről az óriás sasok, s az kapaszkodik beléjük aki akar, s addig, ameddig akar. Akkor lép be, amikor kedve tartja, s akkor lép ki, amikor óhatja. Nincsenek szabályok, nincsenek korlátok, és pontosan azért, mert példaképünk a természet: változatos, határtalan, örök.

Tisztelettel:

Darkman

Huhú :)
Téma zárolva.
Több
21 éve 9 hónapja #65884 Írta: Fereste
Fereste válaszolt a következő témában: MTT tábor - időpont
nekem ez a júliusi időpont naonnaon nem yo :cry: :cry: :cry:
viszont a felmerült Tiszakécskei dolog ok volna ;) szal, ha meg lehet oldani, hogy 2 tábor is leen, akkor én támogatom Tiszakécskét !
Téma zárolva.
Több
21 éve 9 hónapja #65804 Írta: Telumehtar
Telumehtar válaszolt a következő témában: MTT tábor - időpont
Az augusztusi egyik sem jó:

5-1valahányig táborban leszek utána pedig Balatonon :(

És úgy tünik a másik sem lenne jó.....
Téma zárolva.
Több
21 éve 9 hónapja #65803 Írta: Kincső
Kincső válaszolt a következő témában: MTT tábor - időpont
Nekem viszont a Tiszakécske jó lenne, feltéve, ha arról is többet megtudunk (elsősorban azért, hogy anyuék elengedjenek).

"...asztaltalan szó-malaszttal..."
Téma zárolva.
Több
21 éve 9 hónapja #65800 Írta: Lili
Lili válaszolt a következő témában: MTT tábor - időpont

Darkman írta:

Lili írta: Sziasztok!

Bocsi nem nyavalyogni akarok nektek,de miért van az,hogy én a táborba sem mehetek?(ugyanis a szüleim nem engednek el :? )Pedig már úgy szeretnék találkozni veletek és ez a tábor is tök jó ötlet... :cry: :cry: Azért majd gondoljatok rám... :wink: :cry:

De talán majd Tiszakécskére elengednek,addig is puhítom őket!


Szió Lili

Írhatok a szüleidnek egy levelet? Talán elengednének :)


Hát szerintem az a levél se sokat segítene,de azért nagyon köszi! :D
De ahogy Kincső is írta talán,ha többet tudnék a dologról akkor elengednének.Ugyanis eléggé aggodalmaskodóak.Hiába mondom,hogy semmi bajom nem lenne... :?
Téma zárolva.
Több
21 éve 9 hónapja #65663 Írta: Kincső
Kincső válaszolt a következő témában: MTT tábor - időpont
Csak ne Július 24-28 legyen! Már nagyon szeretnék végre találkozni veletek, és az összes többi időpont jó! Szegedre sajnos nem tudtam elmenni, pedig biztos nagyon jó volt. És anyunak feltételei is vannak: legyen ott valaki, akit ismer már (ez még bepótolható) és még tudni szeretne többet is a dologról. Úgyhogy légyszi valaki írjon neki,
e-mailünk: vassrozsa@axelero.hu , az ő neve pedig Vass Rózsa. Légyszi! Könyörgök!

"...asztaltalan szó-malaszttal..."
Téma zárolva.
Több
21 éve 9 hónapja #65650 Írta: Álmos
Álmos válaszolt a következő témában: MTT tábor - időpont

Lili írta: Sziasztok!

Bocsi nem nyavalyogni akarok nektek,de miért van az,hogy én a táborba sem mehetek?(ugyanis a szüleim nem engednek el :? )Pedig már úgy szeretnék találkozni veletek és ez a tábor is tök jó ötlet... :cry: :cry: Azért majd gondoljatok rám... :wink: :cry:

De talán majd Tiszakécskére elengednek,addig is puhítom őket!


Szió Lili

Írhatok a szüleidnek egy levelet? Talán elengednének :)

Huhú :)
Téma zárolva.
Több
21 éve 9 hónapja #65634 Írta: Elanor
Elanor válaszolt a következő témában: MTT tábor - időpont

Fiona írta: Nem ug értettem. Hanem az augusztusi időpontok közül a másdikra. Csak kérdezem!!!!!!


Ja, akkor bocsi, tényleg én értettem félre vmit.... ;)

Erre nem tudok válaszolni, de sztem az lenne ésszerű, ha az első legnépszerűbben lenne, hiszen az a jó a legtöbb embernek.

I feel complete when I feel sick inside
Téma zárolva.
Több
21 éve 9 hónapja #65633 Írta: Fio
Fio válaszolt a következő témában: MTT tábor - időpont
Nem ug értettem. Hanem az augusztusi időpontok közül a másdikra. Csak kérdezem!!!!!!

"Egy vonatnál nem az a fontos, hogy merre megy, hanem hogy legyen bátorságod felszállni rá!"
Téma zárolva.
Több
21 éve 9 hónapja #65626 Írta: Lili
Lili válaszolt a következő témában: MTT tábor - időpont
Sziasztok!

Bocsi nem nyavalyogni akarok nektek,de miért van az,hogy én a táborba sem mehetek?(ugyanis a szüleim nem engednek el :? )Pedig már úgy szeretnék találkozni veletek és ez a tábor is tök jó ötlet... :cry: :cry: Azért majd gondoljatok rám... :wink: :cry:

De talán majd Tiszakécskére elengednek,addig is puhítom őket!
Téma zárolva.
Több
21 éve 9 hónapja #65620 Írta: Elanor
Elanor válaszolt a következő témában: MTT tábor - időpont

Fiona írta: Sziasztok!

Nem lehetne ezt a tiszai kirándulást áthelyezni a másodi legnépszerűbb időpontra?
Nem muszáj csak kérdezem


Most lehet, hogy én értek vmit félre, de elvileg ez a tiszai kirándulás a második legnépszerűbb időpontban lesz, ami megegyezik az első legnépszerűbb augusztusi időponttal...nem? :)

I feel complete when I feel sick inside
Téma zárolva.
Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 0.229 másodperc

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére