Harry Potter

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 9 hónapja #44657 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Harry Potter
A Stnley könyvet én a nyáron fogom kiolvasni. :-) )<br> Csakhogy előtte mindenképp el szeretném kezdeni a Babót és a Szilmarilokat.<br> Ti olvastátok? Ha igen,hogy tetszett?
Téma zárolva.
  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 9 hónapja #44656 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Harry Potter
Én óvastam még a Stanley, a szerencse fiát (persze jóval A GY.U. után), s azon kívül, hogy nem egy nagy regény, a végén van egy baromi jó csattanó, vagy inkább poén. Ezért tényleg lehetett a könyvre ragasztani 8 irodalmi díjat...<br> A HP és A GY.U., ha úgy vesszük, egy helybe tartoznak, de ha másik szemszögből nézzük, akkor merőben különbözőek...azt a szempontot választja mindenki, aki akarja. Én inkább az előzőt választanám...<br> Apropó, ki indította ezt az oldalt? Jól bejött neki:)
Téma zárolva.
  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 9 hónapja #44655 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Harry Potter
Én előbb (jóval) olvastam a GYU-t, mint a HP-t, szerintem nem lehet őket összehasonlítani... más és más mind a kettő...<br> A GyU a középkori eposzokra, sagákra (Nem beszélve a nyelvi emlékekről, elvégre Tolkien nyelvész volt) hajaz, rendes regény, a regényírás szabályaival, katarzissal meg minden, a HP pedig light fantasy, jóformán gyerekkönyv, és a humort helyezi előtérbe... A HP-t é is előbb ajánlanám, mert jobb így megismerni a klasszikus fantasy világot, mint a GYU-ban...<br> persze a filmek (merthogy a HP film novemberben lesz) sokat változtathatnak az álláson...
Téma zárolva.
  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 9 hónapja #44654 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Harry Potter
Amit Alynnan állít az mind igaz (most is nála van a könyvem!!!!):-)))<br> Viszont abban nem értek egyet hogy a Gyűrűk Urát később érdemes elolvasni, mert egy gyerek biztos hogy más dolgokat fog fel a könyvből mint egy felnőtt. És abba is érdemes belekóstolni...
Téma zárolva.
  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 9 hónapja #44653 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Harry Potter
Hi!<br> Én Harryt előbb olvastam (és jóval többször is) mint a Gy.U-t,és mégis összehasonlíthatatlanul jobban szeretem az utóbbit:))) Szerintem ez a világ egyik legjobb könyve.De én mégis úgy vélem,egy kisebb gyereknek előbb bele kell kóstolnia Harry Potter világába és mikor már kicsit nagyobb, akkor olvassa Tolkien műveit,mert ezerszer jobban fogja élvezni.<br> Mellesleg nekem egyik regény sincs meg otthon,mindet a barátaimtól kunyiztam ki és hosszú ideig nem adtam vissza :) )))
Téma zárolva.
  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 9 hónapja #44652 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Harry Potter
Híres is, meg népszeű is!<br> Egyébként az első Gy.U. példánymat én is kölcsönkaptam, kb 6 éve, és azóta sem adtam vissza:)<br> Persze ma már azt állítom, hogy az az én könyvem, és nem adm kölcsön senkinek, még a régi gazdinak sem :) <br> <br> Egyébként tényleg eléggé előtérbe került most a Gy.U., de még nagyobb mánia lsz majd, ha bejön a film. Akkor lesz csak igazán Gy.U. rajongó még az is, aki elötte sosem hallott róla:)<br> <br> Üdv
Téma zárolva.
  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 9 hónapja #44651 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Harry Potter
:) Alapmuveltseg? Nem hiszem :) Miert kellene annak lennie. Alapmuveltseg a Himnusz, vagy a Bank ban.<br> De azert a GYU az nem. Max hires, vagy nepszeru.
Téma zárolva.
  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 9 hónapja #44650 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Harry Potter
Hát igen, lehet hogy igazad van! Bár én most se adnám kölcsön senkinek...<br> <br> Az azonban tényleg meglep hogy egy csomóan még azt se tudják mi az a GyU... pedig alapműveltség nem?
Téma zárolva.
  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 9 hónapja #44649 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Harry Potter
Udv!<br> <br> Nes en nem tudom, miota elek korul vagyok veve GYU maniasokkal :) Ugyhogy szamomra ez termeszetes kozeg. Nem mondom hogy minden masodik ember olvasta a kornyezetemben, de mindig akadtak joparan. Igy nem tudom igazan megitelni miert is nepszerubb ( ha nepszerubb) ma a GYU. De az okai a kovetkezok lehetnek:<br> - Sokaig nem volt ujrakiadasa, igy par eve (6-7) azert nehezebb volt hozzajutni, mindenkinek feltve orzott kincse volt, ritkan adtak kolcson, mert aki elkerte nemigazan akarta esetleg visszaadni egyhamar :) Utobbi evekben 3 ujra kiadast is megert.<br> - Megnott hazankban a fantazi iranti kereslet, megpedig nem is kis mertekben. Kb '90-ig a sci-fi hoditott, fantazi csak elvetve jelent meg, es akkor is tobbnyire a Galaktika konyvklub keretein belul (ld.: A szigetvilag varazsloja, stb...) Aztan beindultak 90 korul olyan kiadok mint Valhalla, Cherubion majd egyre tobb, es ezek lassan atalltak tiszta fantazire (sajnos...). A fantazi nepszerubb lett, igy a GYU is.<br> - Harmadreszt valoszinuleg a keszulo film is belejatszik :) <br> <br> No ennyi lenne szerintem.<br> <br> Svindler
Téma zárolva.
  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 9 hónapja #44648 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Harry Potter
Hi<br> Szerintetek miért van az, hogy a GyU rohadt régi és mégis, amióta fellendült a HP ipar, hirtelen mindenki megismerte a GyU-t? Mert ezelőtt sokkal kevesebben ismerték?<br> <br> Mellesleg: ez GyU oldal, akkor miért HP-vel foglalkozunk? A HP siteokon pedig GyU-val. Áááh... <br> <br> Szia Alyr!
Téma zárolva.
  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 9 hónapja #44647 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Harry Potter
Nem tudom.<br> Lehet szó bármiről, de ezt mondja meg az, aki indította a topicot!<br> <br> Üdv
Téma zárolva.
  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 9 hónapja #44646 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Harry Potter
Akkó itt Pottyer ügyeiről lesz szó?
Téma zárolva.
  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 9 hónapja #44645 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Harry Potter
Nem mi indítottuk ezt a topicot, ezáltal a címet sem mi adtuk neki!<br> <br> Én ilyet biztos nem írnék a fórumba, pláne nem ezen a site-on!<br> <br> Egyébként abban egyetértünk, hogy közelében sincs a H.P. a Gy.U.-nak, de ez már lerágott csont, ezer helyen ezer ember vitatta már meg.<br> <br> Üdv<br> <br>
Téma zárolva.
  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 9 hónapja #44644 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Harry Potter
Legyél te is Potter rajongó? Há' mi ez a szöveg egy tolkienos oldalon?! Nem tudjátok, hogy vki jobbnak tartja a HP-t, int A GY. U.-t?!<br> De hát mindenkinek más az ízlése...<br> Régebben én összefostam magamat a HP-től, annyira érdekelt, izgultam meg minden, de mióta Rowling így leeresztett s megtaláltam A GY. U.-t, azóta nem is érdekel. Bár, vmikor leemelem a könyvespolcról azt a könyvet, ami felvidított régebben, s újra gyereknek éreztem magamat, de A GY. U. visszarángatott a valóságba. Ez jó is és rossz is nekem. <br> <br> Üdv<br> <br> Asmodeus
Téma zárolva.
  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 9 hónapja #44643 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Harry Potter
Sajnos ötletem sincs, de amint megtudom szólok!<br> <br> Üdv<br> <br> JaMaN
Téma zárolva.
  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 9 hónapja #44642 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Harry Potter
Ha már itt tartunk, nem tudjátok, ki írta a HP zenéjét? <br> Nem Danny Elfman? ( Batman, Sleepy Hollow...)
Téma zárolva.
  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 9 hónapja #44641 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Harry Potter
Az Abszol úton, de az nem H.P. site.<br> <br> Üdv<br> <br>
Téma zárolva.
  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 9 hónapja #44640 Írta: Anonymous
Harry Potter téma létrehozva Anonymous által
ELROMLOTT A VARÁZSPÁLCÁM TUDJA VALAKI, HOL A SZERVÍZ?
Téma zárolva.
Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 0.255 másodperc

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére