Vallás

Több
20 éve 7 hónapja #139504 Írta: Namarie
Namarie válaszolt a következő témában: Vallás
Ring: komolyan utánanézek, pontosan hogy függ össze a hindu vallás a kasztokkal, de szerintem nemcsak a szellemi szintekről van szó, . ez nem biztos, hogy elítélendő, amíg az egyik nem nézi le a másikat.

Annak, hogy utánajárjak, kell egy kis idő, de most már engem is érdekel.....és ha megvan, megadom a forrást is.

"ó, én vad atyámfiai, nem fog átok: elmegyek én tihozzátok"
"Gyere ide, ne félj! Biztonságban vagy a biztonságban lévők között!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 7 hónapja #139453 Írta: Ringbearer
Ringbearer válaszolt a következő témában: Vallás
Namarie: az előttem levők asszem arról beszéltek, h mely vallásban
vannak kasztok, s erre példaként felhozták a hinduizmust. De lehet,
h félreértettem valamit. :oops:
Véleményem szerint semmi köze nincs a hinduizmushoz.
Miért lenne köze hozzá? Az, h szellemileg különböző szinteket lehet
elérni, lehet kasztnak nevezni, bár még nem hallottam rá ezt a kifejezést! :arrow: ha csak erről van szó, akkor ok.

"Be the change you want to see." Gandhi

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 7 hónapja #139396 Írta: Cueddo
Cueddo válaszolt a következő témában: Vallás

Benne, természetesen - ugyanazon az alapon, ahogy már elmondtátok: erényes élet esetén magasabb szinten lehetett újjászületni.

Nap felé tör, amíg csak a Nap áll,
És nem vesz rajtuk erőt a halál.

(Dylan Thomas)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 7 hónapja #139395 Írta: Namarie
Namarie válaszolt a következő témában: Vallás
Akár a Varna, akár a Dzsáti szükségessége benne foglaltatik- e hindu tanításokban?

"ó, én vad atyámfiai, nem fog átok: elmegyek én tihozzátok"
"Gyere ide, ne félj! Biztonságban vagy a biztonságban lévők között!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 7 hónapja #139393 Írta: Cueddo
Cueddo válaszolt a következő témában: Vallás

Nos, múlt évi tanulmányaim romjaiból megpróbálom kibányászni, ami ide tartozik :)

Szóval, az indiai társadalomban 2 féle kasztrendszer volt: az egyik a VARNA, és ezen belül van brahmana/ksatriya/vaisya/súdra varna. Ez az, amit már Nam is elmondott előttem. A varna szó jelentése nem egyezik a kaszttal!
Ami valóban a kasztot jelenti, az a DZSÁTI. Ezek sokkal kisebb szervezetek, több család tömörült egy dzsátiba, akik ugyanazt a mesterséget űzték. Ezeken belül nagyon szigorúan egymás között házasodtak, és lehetetlen volt a kilépés egy életen belül.

Így elsőre ennyi jut eszembe - de kérdezzetek nyugodtan, ha vmi még nem tiszta.

Nap felé tör, amíg csak a Nap áll,
És nem vesz rajtuk erőt a halál.

(Dylan Thomas)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 7 hónapja #139369 Írta: Namarie
Namarie válaszolt a következő témában: Vallás
Ringbearer: lehet én értek félre valamit, de mi volt a kérdésed: Az., hogy mi a kaszt,? A hinduizmus tanításai tartalmazzák-e a kasztrendszer szükségességét?Vagy az, hogy a hinduizmusnak, mint vallásnak van- e köze a kasztrendszerhez?
Ha az utóbbi, kérlek, fejtsd ki, miért gondolod azt, hogy nincs!


Ígérem, utánajárok pontosan, mi van / nem a saját elméletemet fogom írni, hanem olyantól kérdezem meg, aki tényleg ért is ehhez./

az is egy külön kérdés., hogy egy vallásos érzületnek, tehát a lelkiségnek lehet-e köze egy társadalmi berendezkedéhez, mennyire befolyásolja, vagy befolyásolhatja-e a kettő egymást?

"ó, én vad atyámfiai, nem fog átok: elmegyek én tihozzátok"
"Gyere ide, ne félj! Biztonságban vagy a biztonságban lévők között!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 7 hónapja #139330 Írta: Ringbearer
Ringbearer válaszolt a következő témában: Vallás
De Namarie: ezeknek a kasztoknak semmi köze nincs a hinduizmus
valláshoz! Magában a vallásban nincsenek kasztok.

"Be the change you want to see." Gandhi

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 7 hónapja - 20 éve 7 hónapja #139260 Írta: Namarie
Namarie válaszolt a következő témában: Vallás

Tündekö/Myrtus írta: Én a keleti vallásoktól vagyok rosszul: milyen isten az, amelyiknek a szemében nem minden ember egyenlő? Egy nőnek hogy lehet olyan vallása, mely szerint akkora az értéke mint egy állatnak vagy egy tárgynak? Látszik, hogy emberek találták ki.
A buddhizmus egyik tanítása az, hogy az emberek fogadják el a sorsukat és ne lázadjanak. Mindenki éljen a kasztja szerint. Ezt is csak emberek találhatták ki.(Nekem így tűnik, de szóljatok, ha teljesen hülyeségeket írok.)


Kedves Myrtus!

Buddha pont a kasztrendszer ELLENÉBEN alkotta meg a saját inkább vallásfilozófiai, mint vallási jellgű tanait. Ő maga a ksatrija kasztból való volt, herceg, pompában, gyönyörökben élt, de elhagyta az otthonát, remetének ment. az aszketikus gyakorlatok révén nem érte el a teljes megnyugvás, vagy pontosabban: a kialvás állapotát, ezért új utat keresett. azt mondta, az élet szenvedés, és annak oka, hogy szenvednünk kell, az életszomj. Az élet azért szenvedés mert kötődünk dolgokhoz, amik elvesztése fájdalmat okoz. Megszüntetésének módja, hogy nem kötődünk dolgokhoz.

Azzal szegült szembe legfőképp a kasztrendszerrel, hogy azt vallotta, minden ember egyaránt elérheti a Nirvanát, a teljes megsemmisülés és nyugalom állapotát, és nem ett különbséget az emberek között se társadalmi, se semmilyen szempontból. a buddhizmus alapjában véve isten nélküli "vallás".

Abban igazad van, ogy a buddhizmus értelmetlennek talája a lázadást, már csak azért is, mert az már cselekedet, ami karmát szül. Itt nem a kasztról van szó, hanem arról, hogy abban próbáljon meg békeséget találni valaki, ami adatott neki. Most gondold el, ha ez általános lenne, mennyivel kevesebb viszály és háború lenne.

Más: ne keverd a különböző vallásokat! A nő sok helyütt, vallástól függetlenül, értéktárgy, piaci ára van. Azt, hogy ezt egyes vallás szentesíti, más kérdés. Nem is biztos, hogy az adott vallás minden követője nemre való tekintet nélkül így gondolja, de jól kipreparált iratokkal és tömegeket fanatizáló emberekkel bármit el lehet érni. Ha az iszlámra gondolsz, ne vedd egy kalap alá a budhizmussal vagy a hinduizmussal, és a Korán azért nem olyan kegyetlen, mint ahogy ezt némely fanatikus sugallja.

Azt se felejtsd el, hogy a középkorban a nő kies hazánkban asszonyállatnak neveztettett. Leírom a sorrendet, hogy lett ez lebecsüléssé: emberi állat /tehát ember, mint élőlény/ utána vagy vele egy időben ue. férfira és megkülönböztetésül. asszonyi állat /tehát nőnemű emberi lény/ asszonyállat- értéktelen, csökkent értelmű lény. Arról nem is beszélve, hogy a keresztény középkorban nem biztos, hogy a nők oly sokat értek...

Szvsz igazán vallásos ember, legyen bármilyen vallás híve, soha nem gondolja, hogy embertársa értéktelenebb, mint ő, sőt, az állatokat és a természetet is szereti és megbecsüli.

"ó, én vad atyámfiai, nem fog átok: elmegyek én tihozzátok"
"Gyere ide, ne félj! Biztonságban vagy a biztonságban lévők között!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 7 hónapja #139256 Írta: Namarie
Namarie válaszolt a következő témában: Vallás
Alapjában véve, a szó hétköznapi értelmében indiai társadalmi osztály, négy van:

brahmanák /papok/
ksatriják /harcosok/
vaisják /földművesek/
sudrák /szolgák/

páriák /kaszton kívüliek/

az első négy esetében: a társadalomban mind egyformán fontos, hiszen mindnek megvan a maga szerepe és helye

"ó, én vad atyámfiai, nem fog átok: elmegyek én tihozzátok"
"Gyere ide, ne félj! Biztonságban vagy a biztonságban lévők között!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 7 hónapja #139209 Írta: Ringbearer
Ringbearer válaszolt a következő témában: Vallás
Háát akkor nem értem, h mi az h kaszt... :oops: :oops: bocs.

"Be the change you want to see." Gandhi

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 7 hónapja #139192 Írta: Sil
Sil válaszolt a következő témában: Vallás

Namarie írta: A kasztja tehát a szellemi szintjét jelzi. ez azonan nem jelenti azt, hogy örökre csandala marad, mert ha úgy él, akkor jobb kasztban fog újjászületni.

És éppen ezért nem térítő jellegű vallás: mert hindunak is születni kell... :wink:

Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 7 hónapja #139186 Írta: Namarie
Namarie válaszolt a következő témában: Vallás

Lalaith Scarlett írta:

Rabyn írta: .
A menyország-pokol cuccal ti hogy álltok?
Egy barátnöm érdekesen fogalmazta meg a dolgot: "mindenki akinek bűne van a pokolba megy. Jó nagy tömegnyomi lehet ott! Mert mindenki aki nem a keresztény egyházban hisz odajut. Ott van az összes ösember, és mindenki aki a keresztény egyház elterjedése előtt élt.
Aztán ott vannak a "hitetlenek" és még sokan.. Jó ki reklám lenne a budapestieknek: "ne vétkezz fiam mert a pokolba kerülsz ahol olyan a tömeg mint reggel a bkvn"

Nemtom mit akartam ezzl irni csak bekapcsolodnék a beszélgetésbe-))


Szerintem van Pokol, de itt a Földön, a halál után szerintem nincs semmi... :roll:


Szerintem azt, hogy mindenki, aki nem keresztény, a pokolba jut, elfogult ember mondhatja csak. Amennyire tudom, a dogmatika szerint pl. az ősemberek és a kereszteletlenek a pokol környékén vannak, de fájdalommentes állapotban. Az ősszülőket Jézus megváltotta, tehát ők nincsenek a pokolban, és Éva bűnét Mária eltörölte. Más tanítások szerint a nem kereszteltek cselekedteik szerint lesznek megítélve.

A középkori felfogást, ami a mai dogamtikát is meghatározza, a legjobban dante isteni színjátéka tükrözi. Abban egyetértek, hogy a pokolt a földön is simán meg lehet csinálni.

Bűnhöz: nehogy azért ne vétkezzünk már, hogy nehogy a pokolba jussunk.. ez nem üzleti alku.

"ó, én vad atyámfiai, nem fog átok: elmegyek én tihozzátok"
"Gyere ide, ne félj! Biztonságban vagy a biztonságban lévők között!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 7 hónapja #139185 Írta: Namarie
Namarie válaszolt a következő témában: Vallás
két könyv hinduizmushoz:


Baktay Ervin: Szanthana Dharma
Baktay Ervin: India

A hinduizmusban tényleg vannak kasztok, társadalmi értelemben is.
Ez, amennyire én tudom, a következőn alapul: különböző emberek különböző szellemi szinten vannak, azaz különböző mértékben tudtak elszakadni az anyagi világtól. / Itt most nem írnám, hogy mihez kerültek közel, mert nem tudok fogalmilag pontos választ ./ A lényeg: minél inkább elszakadtak az anyagi világtól, és ezáltal- most nevezzük így- a Legfőbb Lényhez kerültek közel ez által, annál tisztultabb az önvalójuk, és cselekedeteikkel annál jobb karmát hoznak magukkal.

Ha valaki tehát mondjuk csandala, azaz kutyaevő, vagyis kaszton kívüli, azt jelenti, hogy olyan cselekedeteket követett el, és olyan szellemiségű volt, hogy most így születik újjá. Ez nem büntetés, ez következmény.

A kasztja tehát a szellemi szintjét jelzi. ez azonan nem jelenti azt, hogy örökre csandala marad, mert ha úgy él, akkor jobb kasztban fog újjászületni.

"ó, én vad atyámfiai, nem fog átok: elmegyek én tihozzátok"
"Gyere ide, ne félj! Biztonságban vagy a biztonságban lévők között!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 7 hónapja #139056 Írta: Sil
Sil válaszolt a következő témában: Vallás

Ringbearer írta: Sil: miért gondolod, h a hinduizmusban a kasztok vannak? 8O
Mester és tanítvány kapcsolatát NE keverjük össze a kasztokkal!
Semmi köze sincs hozzá!

Kifejtenéd, hogy egészen pontosan mire gondolsz? 8O Szvsz kevered valamivel a kasztokat... :roll:

A Toma által említett könyvet (Glasenapp: Az öt világvallás) csak ajánlani tudom, mindenkinek. :wink: Ez egy alapkönyvnek számít a keleti vallásokkal kapcsolatban, és egészen olvasmányos. (Nálunk kötelező olvasmány volt a Keleti kultúrák lélektana c. tárgyhoz.)

Az iszlámmal kapcsolatban: Pár hete a Blind Guardian fórumán (ami ilyen, mint a miénk) egy muzulmán vallású rajongó nyitott egy topicot, és elkezdte beírni (vázlatosan), hogy az iszlám mit tart a nőkről (hogy mennyire nem igazak a nyugati sztereotípiák), és hogy a Bibliában mennyivel több nőellenes rész van, mint a Koránban (méghozzá konkrét idézetekkel alátámasztva). Szép hosszú, majdnem egészoldalas hozzászólás volt... :roll:

Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 7 hónapja #139041 Írta: Toma gazda
Toma gazda válaszolt a következő témában: Vallás
Hát én is úgy tudom hogy a hinduizmusban kasztok vannak

itt egy cikk ami mindent tisztáz

Mi a hinduizmus, vagy brahmanizmus?


A hinduizmus, vagy korábban brahmanizmus Elő-India ősi "bennszülött" vallása. Az Indiai Köztársaság lakosainak közel 83 százaléka követi ma is ezt a vallást, de hindu vallásúak élnek Nepálban, Pakisztánban, Bangladesben, Srí Lankán, Hátsó-Indiában, Indonéziában, Délkelet- Afrikában, Dél-Amerikában és Óceániában is. A világ népességének több mint 13 százaléka, körülbelül 600 millió ember hindu vallású. A hinduizmus ennek ellenére soha nem volt misszionáló, térítővallás: földrajzi elterjedtsége alapján elmondható, soha nem lépett túl az indiai civilizáció kulturális hatókörén.

A brahmanizmus, vagy hinduizmus politeista (sokistenhívő) vallás. Nincsenek szilárdan rögzített, általános érvényű dogmái, egyháza és papi hierarchiája. A hinduk vallásukat "szanátana-dharmá"-nak, "örök vallásnak" nevezik, mert évszázadok során folyamatosan fejlődött, alakult, nem vezethető vissza egyetlen alapítóra. Tanítása szerint mindig jelennek meg bölcs férfiak, azaz testet öltött istenek, akik újra hirdetik az igazságot.

A brahmanizmus szó az indiai papi kaszt (brahmana) elnevezésből ered. A hinduizmus szóföldrajzi fogalomból. Az Észak-Indiába benyomuló muszlimok (muzulmánok) az Indus-vidék lakóit hinduknak nevezték. A két szó ma már gyakorlatilag ugyanazt jelenti. A hinduizmus, vagy brahmanizmus egyszerre vallási és társadalmi rendszer is. Helmut von Glasenapp: Az öt világvallás című könyvében így határozza meg: "…saját talajon kialakult vallási-társadalmi rendszer, amelyhez az indiai lakosságnak túlnyomó többsége tartozik, és amely magába foglalja mindazon rítusok, vallások, szokások és mitológiai elképzelések összességét, amelyeket a szent könyvek és a brahmanák előírásai közvetlenül, vagy közvetve szentesítettek."

ezek a tények! :wink:

:?: :geek:
Milyen foglalkozást vezessek?
Milyen foglalkozást vezessek?
Milyen foglalkozást vezessek?
Milyen foglalkozást vezessek?
Milyen foglalkozást vezessek?
Milyen foglalkozást vezessek?
Milyen foglalkozást vezessek?
:geek: :?:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 7 hónapja #138927 Írta: Lalaith Scarlett
Lalaith Scarlett válaszolt a következő témában: Vallás

Rabyn írta: .
A menyország-pokol cuccal ti hogy álltok?
Egy barátnöm érdekesen fogalmazta meg a dolgot: "mindenki akinek bűne van a pokolba megy. Jó nagy tömegnyomi lehet ott! Mert mindenki aki nem a keresztény egyházban hisz odajut. Ott van az összes ösember, és mindenki aki a keresztény egyház elterjedése előtt élt.
Aztán ott vannak a "hitetlenek" és még sokan.. Jó ki reklám lenne a budapestieknek: "ne vétkezz fiam mert a pokolba kerülsz ahol olyan a tömeg mint reggel a bkvn"

Nemtom mit akartam ezzl irni csak bekapcsolodnék a beszélgetésbe-))


Szerintem van Pokol, de itt a Földön, a halál után szerintem nincs semmi... :roll:

Nagy király hangja zeng a messzeségbe,
Kit akár a halálba is követne a népe...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 7 hónapja #138903 Írta: Ringbearer
Ringbearer válaszolt a következő témában: Vallás
Sil: miért gondolod, h a hinduizmusban a kasztok vannak? 8O
Mester és tanítvány kapcsolatát NE keverjük össze a kasztokkal!
Semmi köze sincs hozzá!

"Be the change you want to see." Gandhi

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 7 hónapja #138766 Írta: Oisin
Oisin válaszolt a következő témában: Vallás

Gondoljatok csak a reneszánsz pápákra...


Nekem kifejezetten szimpatikusak a reneszánsz pápák. Van bennük élet, nem olyan szürkék, nyápicok és unalmasak, mint mondjuk a puritánok... :twisted:

Üdv, Oisin

If I saw my son Osgar and God hand to hand on the Hill of the Fiana, my son put down, I'd say that God is a strong Man!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 7 hónapja #138765 Írta: Oisin
Oisin válaszolt a következő témában: Vallás
Tündekő,

Kérted h szóljunk... Szóval mielőtt rosszul lennél, lsz vedd a fárdságot h valamennyire megismerd azt amitől rosszul akarsz lenni. Először is mondj egy olyan istent, akinek a szemében mindenki egyenlő! Pld. aki nem különbözteti meg azokat akik hisznek benne, azoktól akik nem... Mert a keresztény istenre ez pld. nagyon nem jellemző. Látom h itt az iszlámra akarsz utalni, bár azt nem szokták a keleti vallások közé sorolni, az ui egyértelműen a zsidó-keresztény hagyomány folytatója. Ettől függetlenül: a kereszténység se volt jobb amikor annyi idős volt, mint most az iszlám, csak éppen azóta elfáradt és már nem tudja olyan erővel képviselni az intoleranciát, amiben gyökerezik. (Mi volt Mózes első cselekedete? Összetörte más Istenek szobrait, más vallások szent tárgyait. Ezek után nincs min csodálkozni amikor keresztes hadjáratokról v iszlám dzsihadról hallunk, hiszen ezek a vallások is onnan származnak.) A buddhizmusról szemmel láthatóan halvány fogalmad sincs. A buddhizmusnak semmi köze sincs a kasztrendszerhez. Buddha pontosan az, akinek a szemében mindenki egyenlő, csak éppen ő nem isten. Ami pedig a hinduizmust illeti, ami elismeri a kasztrendszert, ha kicsit jobban belásnád magad, rájönnél h egy nagyon is kifinomult és toleráns vallás.

Egy vallást vagy társadalmi berendezkedést nem szabad másodkézből származó félinformációk és nyugati sztereotípiák alapján megítélni. Épp ez az, amit a kis Bush és a többi hülye amerikai csinál és ebbe is fognak belebukni, mert az erkölcsi fölény a másik oldalon van. Ha az iszlám v a hinduizmus olyan rossz, miért ragaszkodnak hozzá milliók? Ez az, amit sokan, akik sztereotípiákban gondolkodnak, képtelenek megérteni. Mert az ún. "szabad világ" (micsoda megcsúfolása a szónak!) értékei nem egyetemes értékek. Vannak más értékek, más szempontok is, amik nem kevésbé érvényesek, egyszerűen csak mások! Miért nem lehet másokat békén hagyni h úgy éljék az életüket ahogy nekik jó, és ne úgy ahogy az szerintünk jó? Bocs h elkanyarodtam.

Üdv, Oisin

If I saw my son Osgar and God hand to hand on the Hill of the Fiana, my son put down, I'd say that God is a strong Man!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 7 hónapja #138685 Írta: Rabyn
Rabyn válaszolt a következő témában: Vallás
Minden egyháznál voltak ilyen szent háboruk! én egyiket se tartom jónak. Azért ölni mert valakinek más a felfogása? Nade kéremszépen ez elég mocsok dolog, látszik, hogy csak az ember képes rá!

"Én szóra váltanám a gondolatot de félek, hogy nem érdekel.."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 7 hónapja #138676 Írta: Toma gazda
Toma gazda válaszolt a következő témában: Vallás
Ez a pápás dolog olyan mint a muszlimoknál
elítéljük azokat a katolikus vezetőket muszlimoknál terroristákat akik súlyos bűnöket követtek vagy követnek el de a hitük jelképeik szentek
én úgy vélem. de ha neked csak egy aranybaöntött sorvadt csontot látsz
Szent Istvn jobbjában akkor én azt igen sajnálom

:?: :geek:
Milyen foglalkozást vezessek?
Milyen foglalkozást vezessek?
Milyen foglalkozást vezessek?
Milyen foglalkozást vezessek?
Milyen foglalkozást vezessek?
Milyen foglalkozást vezessek?
Milyen foglalkozást vezessek?
:geek: :?:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 7 hónapja #138650 Írta: Elryn
Elryn válaszolt a következő témában: Vallás
Toma:Tisztelgés István királyunk elrohadt jobbja előtt?Bizarr...

Én Rabynnal értek egyet, az egyházban van a hiba.Mert az már a hatalomról szólt, nem a hitről.Gondoljatok csak a reneszánsz pápákra...A vallás az egyének dolga.
Én személy szerint kialakítottam magamnak egy saját hitet, és vmi természetvallás szerű jött ki belőle.Kb. úgy, hogy minden általam ismert vallásból felszedegettem a tanokat, amelyeket el tudok hinni, és hozzáfilóztam a többi.És nagyon boldogan, nyugodtan elvagyok vele.

"Hajamba hét csillagot és szalmát tűztem én"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 7 hónapja #138604 Írta: Toma gazda
Toma gazda válaszolt a következő témában: Vallás
A szent jobb körmenet?
Tisztelgés István királyunk előtt.

:?: :geek:
Milyen foglalkozást vezessek?
Milyen foglalkozást vezessek?
Milyen foglalkozást vezessek?
Milyen foglalkozást vezessek?
Milyen foglalkozást vezessek?
Milyen foglalkozást vezessek?
Milyen foglalkozást vezessek?
:geek: :?:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 7 hónapja #138578 Írta: Sil
Sil válaszolt a következő témában: Vallás
Tündekő: A buddhizmusban nincsenek kasztok, az a hinduizmus, amiben vannak. A buddhizmus kifejezetten ellenzi a kasztokat, tudomásom szerint, és - legalábbis kezdetben - egyháza sem volt.

Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 7 hónapja #138568 Írta: Rabyn
Rabyn válaszolt a következő témában: Vallás
Nemtom. Nekem a vallással mint olyannal nincsen bajom. De minek neki egyházakat csinálni? minek ölni miatta? Én magamban hiszek! abban hogy én döntöm el mi a helyes/helytelen számomra.

"Én szóra váltanám a gondolatot de félek, hogy nem érdekel.."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 7 hónapja #138561 Írta: Tündekö/Myrtus
Tündekö/Myrtus válaszolt a következő témában: Vallás
Én a keleti vallásoktól vagyok rosszul: milyen isten az, amelyiknek a szemében nem minden ember egyenlő? Egy nőnek hogy lehet olyan vallása, mely szerint akkora az értéke mint egy állatnak vagy egy tárgynak? Látszik, hogy emberek találták ki.
A buddhizmus egyik tanítása az, hogy az emberek fogadják el a sorsukat és ne lázadjanak. Mindenki éljen a kasztja szerint. Ezt is csak emberek találhatták ki.(Nekem így tűnik, de szóljatok, ha teljesen hülyeségeket írok.)

Do not stand at my grave and weep.
I am not there, I do not sleep.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 7 hónapja #138556 Írta: Aeglos
Aeglos válaszolt a következő témában: Vallás
Toma Gazda: A Biblia kódja megjelent magyarul is, ha jól tudom

Ring Bearer: Én se értem, hogy minek egy Szent ereklyéje után menni. Ez talán inkább vlm-i emlékezésféle lehet... :?

And in the sea there is a fish
A fish that has a secret wish.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 7 hónapja #137802 Írta: Rabyn
Rabyn válaszolt a következő témában: Vallás
Üdv!
Csak most találtam rá erre a témára pedig érdekes téma!
Én a magam részéről olyanban hogy egy isten nem hiszek. Inkább valami másban amit egyesek istennek, isteneknek hivnak. Csodákban hiszek. A vallásnak csak azt a fajtáját itélem el amikor valakinek szenvednie kell miatta (mint az a vallás amikor a nőnek semmi joga sincs)
Azt se szeretem amikor egy vallás nevében gyilkolnak. Ma már elég kevés a szerepe az egyházaknak...
Érdekes dolgokat írtatok itt le..
Hittérítéshez: Nálunk sok ilyen hittérítő járt már. Elég is volt belőlük amikor anyának elkezdték mondani, hogy az ő istenük micsoda egy csúcs a többihez képest.. Én (talán a jehovák azok) azt nem értem ők mért nem jöhetnek mondjuk bulizni. 4 jehova vallású osztálytársam volt és a bulikon sosem vettek részt de még a márciu15.ei ünnepélyen sem.

amikor kicsi voltam egyszer megkérdeztem a nagyapámat, hogy ki is volt jézus (jótól kérdeztem mondhatom... )
Erre ő azt mondta: Egy olyan ember akiről azt mondjáklétezett és csodákat vitt véghez, de ezt senkise tudja bizonyitani..

A menyország-pokol cuccal ti hogy álltok?
Egy barátnöm érdekesen fogalmazta meg a dolgot: "mindenki akinek bűne van a pokolba megy. Jó nagy tömegnyomi lehet ott! Mert mindenki aki nem a keresztény egyházban hisz odajut. Ott van az összes ösember, és mindenki aki a keresztény egyház elterjedése előtt élt.
Aztán ott vannak a "hitetlenek" és még sokan.. Jó ki reklám lenne a budapestieknek: "ne vétkezz fiam mert a pokolba kerülsz ahol olyan a tömeg mint reggel a bkvn"

Nemtom mit akartam ezzl irni csak bekapcsolodnék a beszélgetésbe-))

"Én szóra váltanám a gondolatot de félek, hogy nem érdekel.."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 8 hónapja #137599 Írta: Ringbearer
Ringbearer válaszolt a következő témában: Vallás
Pápa tök ki van akadva, mert kiderült, hogy egy csomó pap
amerikában a kis papokat megbecsteleníti, és nem 1-2 eset,
hanem nagyon sokszor... 8O
(ezt csak hallottam, nem biztos h igaz)

Én mindig azon gondolkodom, h olyan fura a Szent Jobb, körmenet!
Képzeljétek el, amikor megtalálták meg minden, egy kart, és
belerakták ebbe az aranyfoglalatba...
és mint egy szimbólum egy kar után mennek? :roll:
Ezt valaki magyarázza el, hogy hogy van! :oops:

"Be the change you want to see." Gandhi

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 8 hónapja #137553 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: Vallás

Lalaith Scarlett írta: Brisa:
mert azok az emberek tényleg hisznek valamiben, meditálnak, stb., szóval nem úgy, mint az álszent katolikusok, akik persze minden vasárnap templomba járnak, de közben pl. lenézik a más vallásokat, nincs mégegy olyan sznob vallás, mint a katolikus... (tisztelet a kivételnek :roll: )


Hm... Ha meg nem sértelek, nekem pont ez a megjegyzésed tűnik meglehetősen sznobnak...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 0.948 másodperc

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére