Vallás

Több
20 éve 7 hónapja #135730 Írta: Elrond
Elrond válaszolt a következő témában: Vallás
Üdv!

Az én véleményem szerint a vallás a legfőbb segítség, hogy Istenhez kerüljünk közelebb. Az ember imádkozva, a Szentírást (illetve a vallásnak megfelelő szent iratokat) olvasva, a lelkipásztort hallgatva egyre több segítséget kap, hogy könnyeben megtalálja, megismerje Istent. Sok bölcsesség van egyesek szavaiban, és a szent könyvekben, ha valaki elmélyülten tanulmányozza, és elmélkedik rajta akkor megtalálja Istenét, és rátalál az örök üdvösség felé vezető útra.

Sil írta: A gondok ott kezdődnek, amikor a hit dogmává szilárdul, kialakul az egyház, és megpróbálja megmondani az embereknek, hogy miben szabad (kell) hinni (azaz mi az "igaz hit"), és mi az, ami eretnekség...


Mi lenne, ha az országban nem léteznének törvények, rendeletek? Menne a korrupció (igaz ez most is van), a bűntettekért nem járna büntetés, szinte teljes lenne káosz. Mi lenne ha az egy valláshoz tartozó emberek a főbb hitkérdésékben nem értenének egyet? A következményeket lásd: Skizma, Luther és Kálvin <-> r. katolikus egyház, Síita szunnita ellentét, stb.

A gazdasági és politikai hatalom sajnos tényleg nagy szerepet játszott olykor. De nem mindig, és nem mindenhol (szerintem).

üdv:
Elrond

The echo of a distant time
Comes willowing across the sand
And everything is green and submarine

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 7 hónapja #135714 Írta: Sil
Sil válaszolt a következő témában: Vallás

Oisin írta: Sil, Te olvastál Foucault-t, igaz? ;)

Ööö, nem. :oops: Kellett volna? :oops:

Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 7 hónapja #135707 Írta: Toma gazda
Toma gazda válaszolt a következő témában: Vallás
Hali emberek

Azt szeretném elmondani, de mindenki biztosan tudja, hogy Szent István
szilárdította meg a kereszténységet hazánkban.
és ezt úgy érte el hogy aki nem vallott kereszténységaet azt kinyirták
pl. Koppány. 5 vármegyében rakták ki rohadni testrészeit vagy több-ben (rem így a helyesen van írva) Így jár az aki nem tér meg vagy valami ilyesmi volt hozzáfűzve. Hát ez minden csak nem Keresztény viselkedés.
Az is igaz hogy ez volt a legegyszerűbb megoldás hogy keresztény legyen e nép. De akkor is! 5. parancsolat: Ne ölj! főparanycsolat:Szeresd uradat Isenedet teljes szívedből teljes lelkedből teljes elmédből és minden erődből. Szeresd felebarátodat mint önmagad De az inkvizícióról már nem is beszélek :crazy:

De mindenkinek vannak hibái és ha azokat ténylegesen megbánjuk Isten megbocsát!

:?: :geek:
Milyen foglalkozást vezessek?
Milyen foglalkozást vezessek?
Milyen foglalkozást vezessek?
Milyen foglalkozást vezessek?
Milyen foglalkozást vezessek?
Milyen foglalkozást vezessek?
Milyen foglalkozást vezessek?
:geek: :?:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 7 hónapja #135575 Írta: Oisin
Oisin válaszolt a következő témában: Vallás
Sil, Te olvastál Foucault-t, igaz? ;) Különben teljes mértékben 1etértek.

Üdv, Oisin

If I saw my son Osgar and God hand to hand on the Hill of the Fiana, my son put down, I'd say that God is a strong Man!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 7 hónapja #135403 Írta: bea/mag
bea/mag válaszolt a következő témában: Vallás

Sil írta:

Elrond írta: Nagyon nehezen tudom elképzelni, ahogyan a Szent Ferenc, vagy Szent Domonkos (hogy csak néhány példát említsek) a pénzétszámlálgatván, félig részegen nőket hajkurásztak volna.

Nem, azt főleg a főpapok meg a pápák művelték... :wink: :twisted:

A vallásokkal önmagukban semmi gond. Mint mondtam már, az embernek abból a vágyából erednek, hogy megmagyarázza azokat a dolgokat, amit nem ért. A gondok ott kezdődnek, amikor a hit dogmává szilárdul, kialakul az egyház, és megpróbálja megmondani az embereknek, hogy miben szabad (kell) hinni (azaz mi az "igaz hit"), és mi az, ami eretnekség... Az egyházak - minden egyház, válogatás nélkül - a hatalomról szólnak. A lelkek feletti hatalom együtt jár a politikai, gazdasági hatalommal. Röviden ennyi. :?


Gratula a véleményedhez! Alapítsunk Sil vallást! :wink: :lol:
Na a viccet félretéve Rándzsa sztem aki csak úgy lézeng a világban annak is van hite, pl nekem! Hiszek valamiben talán lehetne Istennek is nevezni hiszek egy felsőbb hatalomban, de ugyanakkor nem zárok ki más lehetőséget sem, de attól még hiszek!!! Remélem sikerült mindenkit összekevernem!

2_41 menni kéne
gyilkos-e ki megmutatja hogyan kéne élned
és nem hagy maga után mást csak egy képet
/jac/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 7 hónapja #135338 Írta: Sil
Sil válaszolt a következő témában: Vallás

Elrond írta: Nagyon nehezen tudom elképzelni, ahogyan a Szent Ferenc, vagy Szent Domonkos (hogy csak néhány példát említsek) a pénzétszámlálgatván, félig részegen nőket hajkurásztak volna.

Nem, azt főleg a főpapok meg a pápák művelték... :wink: :twisted:

A vallásokkal önmagukban semmi gond. Mint mondtam már, az embernek abból a vágyából erednek, hogy megmagyarázza azokat a dolgokat, amit nem ért. A gondok ott kezdődnek, amikor a hit dogmává szilárdul, kialakul az egyház, és megpróbálja megmondani az embereknek, hogy miben szabad (kell) hinni (azaz mi az "igaz hit"), és mi az, ami eretnekség... Az egyházak - minden egyház, válogatás nélkül - a hatalomról szólnak. A lelkek feletti hatalom együtt jár a politikai, gazdasági hatalommal. Röviden ennyi. :?

Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 7 hónapja #135328 Írta: Elrond
Elrond válaszolt a következő témában: Vallás
Üdv kedves Elf!


Lehet, hogy régebben (a Középkorban) nagy jelentősége volt anyagiaknak az Egyházban (sajnos), de a még akkor sem erről szólt teljesen a dolog. Pláne most. Nagyon nehezen tudom elképzelni, ahogyan a Szent Ferenc, vagy Szent Domonkos (hogy csak néhány példát említsek) a pénzétszámlálgatván, félig részegen nőket hajkurásztak volna. A "pénzmosodás" állitásododat nemcsak a római katolikus egyházrea lehet értelmezni, hanem az ortodoxokra, az anglikánokra, a reformátusokra, az evangélikusokra lehet értelmezni. Kicsit erősen fogalmaztál, véleményem szerint.

Hogy ateista vagy azzal semmi bajom nincs, elfogadom álláspontodat.

...viszont hiszek a belső erőben és abban, hogy vannak bizonyos emberek, akik természetfeletti erőkkel rendelkeznek, és az akaratukkl bármit elérhetnek...

igen. Ilyen volt pl. Jézus is (mivel, hogy Istenember volt) :wink:

bye:
Elrond


[size=9:396hce3w]ej de rég vótam itt![/size]

The echo of a distant time
Comes willowing across the sand
And everything is green and submarine

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 7 hónapja #135153 Írta: Rándzsa
Rándzsa válaszolt a következő témában: Vallás

Sil írta: Rándzsa: Az egyistenhit is pontosan ezért volt/van. :wink: Az ember hajlamos válaszokat keresni... A vallások kitöltik a tudás réseit. :roll:


Vagy a tudás a vallás részeit... pl. teremtés :wink:

Ash nazg durbatulúk
Ash nazg gimbatul,
Ash nazg tharbatulúk,
agh burzum-ishi krimpatul.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 7 hónapja #135152 Írta: Sil
Sil válaszolt a következő témában: Vallás
Rándzsa: Az egyistenhit is pontosan ezért volt/van. :wink: Az ember hajlamos válaszokat keresni... A vallások kitöltik a tudás réseit. :roll:

Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 7 hónapja #135151 Írta: Rándzsa
Rándzsa válaszolt a következő témában: Vallás
Majd el felejtettem.... Erre elfelejtettem... Ja! Szvsz azért volt az ókorban, meg még a mai világban többisten hit, mert az emberek ezzel tudták megmagyarázni maguknak a természet történéseit... de csak Szvsz, lehet, hogy oltári Baromságot írtam.. Bocsi, ha az...
Legközelebb elmondjam/leírjam, hogy képzelem a mennyet... Toma kedvéért: már, ha van...
1 osztályos koromban álmodtam róla, hát eléggé furi volt.... :) :twisted: :wink: :roll:

Ash nazg durbatulúk
Ash nazg gimbatul,
Ash nazg tharbatulúk,
agh burzum-ishi krimpatul.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 7 hónapja #135150 Írta: Sil
Sil válaszolt a következő témában: Vallás

Rándzsa/Baradmorgűliel írta: Pl. Afrikai törzsek, akik nem vallásosak, hanem a saját isteneikben hisznek...

Hát, ez nekem elég vallásosnak hangzik, nemhogy nem... :wink:

Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 7 hónapja #135148 Írta: Rándzsa
Rándzsa válaszolt a következő témában: Vallás

Aranymag írta:

Rándzsa írta: a hit ellentéte a hitetlenség.

Szerintem hitetlen ember nem létezik. Gondolom ezt arra értetetted, hogy aki nem hisz Istenben. De annak is van hite.


Valahogy, úgy, de még se.... Mindenki hisz valamiben/valakiben.... De lehet, hogy valaki csak úgy lézeng a világban, és úgy viselkedik mintha, ez egy körforgás lenne, és csak ő egy ideig a része, aztán semmivé foszlik.. Valahogy így....
Toma: :wink: én refis vagyok Bálványra is lehet gondolni, de van aki egyszerűen csak egoista (apám)
Thaur: Szvsz jól magyarázod! :wink:
Nimdorc: Vallás tanáromat idézted :wink:

Én személy szerint nem utálom/gyűlölöm azt aki nem hisz az Istenben... Barátnőmmel egyszer vitáztunk az egyik tanárral, hogy mit tesz Isten azzal az emberrel, aki nem hisz, és arra az eredményre jutottunk, hogy:
Isten minden embert úgy ítél meg, ahogy életében élt, és esélyt add azoknak, akik nem hisznek benne a túlvilágon... Már, ha van... :roll:
Pl. Afrikai törzsek, akik nem vallásosak, hanem a saját isteneikben hisznek...

Ash nazg durbatulúk
Ash nazg gimbatul,
Ash nazg tharbatulúk,
agh burzum-ishi krimpatul.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 8 hónapja #132230 Írta: bea/mag
bea/mag válaszolt a következő témában: Vallás

Thaurwathiwen írta: Gyűlölöm, ha vkit a vallása alapján ítélnek meg, mert ugye nem az számít....


Ezzel mélységesen egyetértek.

Toma gazda: Én nem csak arra a hitre gondoltam amit, elszántságnak írtál. Lehet valakinek saját hite( vallása), és az attól még nem hitetlen.

2_41 menni kéne
gyilkos-e ki megmutatja hogyan kéne élned
és nem hagy maga után mást csak egy képet
/jac/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 8 hónapja #132228 Írta: nido
nido válaszolt a következő témában: Vallás
Ugy laccik, megis van ertelme kedvenc magyartanarnom kedvenc kerdesenek: On hisz az ateizmusban?
En sosem akartam igazan valaszolni a "miben hiszel" kerdesre. Attol kezdve egy belyeg lenne, es -bar en se szoktam embereket a vallasuk alapjan megitelni- masok teszik.
Konfrontalodasra eppen eleg alkalom kinalkozik, joreszt kikerulhetetlenek, jobb nem szaporitani olyannal, amibol nemigen lesz komprumisszum.
Szoval igazad van (szerintem).

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 8 hónapja #132208 Írta: elf
elf válaszolt a következő témában: Vallás
Thaurwaithiwen /hú de nehéz volt leírni, remélem nem hibás!!/, én nagyra becsülöm a véleményed és nagyon sokban egyet értek vele!

Elen síla lúmenn' omentielvo!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 8 hónapja #131975 Írta: Thaurwathiwen
Thaurwathiwen válaszolt a következő témában: Vallás
Sztem mindenképp vannak olyan emberek, akik hitetlenek, most nem a nem-Istenben hívőkre gondolok, mert más vallásút nem vagyok hajlandó hitetlennek nevezni, mert nem az. Ez csak a fanatikusok véleménye, s csak átragadt a köznyelvbe szvsz...

Mindenki hisz valamiben ez így van, csak vannak akik valamiféle természetfeletti erőben hisznek, vannak akik ennél sokkal anyagiasabb dolgokban, pl a pénz korunk istene és bálványa....
Ez is egy fajta fanatizmus :)
Sajna....

mindenekfelett tisztelem a különféle hiteket, nem az egyházakat, simán csak a természetfelettibe vetett hitet 8mert akárki akármit mond, szerintem a katolikus Istenbe vetett hit is a természetfelettibe való hit, s a katolikus (keresztény) ima is varázsige, ha esetleg ez valakit érzékenyen érint hitében, attól elnézést kérek, mert még régebben megfogadtam, hogy nem változtatom meg más nézeteit, s kísérletet sem teszek rá...

Még akkor sem, ha a másik fél tesz kísérleteket arra, hogy megváltoztassa nézeteimet....

Ezzel kapcsolatban van néhány kellemetlen emlékem. Soklszor úgy érzem, hogy az igazán nagyon hívők, néha el tudják zárni magukat a vallásukat írt kritikák elől s a vallásuk nevében elkövetett ballépések elől. Mondhatjuk teljesen vakok tudnak lenni ilyen esetben.

Gyűlölöm, ha vkit a vallása alapján ítélnek meg, mert ugye nem az számít....


Hogy miben hiszek igazán? kérdésre sosem tudtam igazán válaszolni....
Ugyanis én lusta (templomba nem járó) katolikusként nevelődök.
Így egyik oldalon ott van a vallásom, amibe születtem. Másikon meg az amiben szeretnék hinni, de ezt úgy igazán nem tudom leírni....
Annyit tudok, hogy hiszek a természetfelettiben teljes mértékben, de nem mondom magam babonásnak.

hogy miért írtam le ezt???
Fogalmam sincs, csak gondoltam leírom, legfeljebb töröljétek ki, ha hülyeségnek tartjátok...

"...It's okay, we call it Reid-effect. Happens with children too..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 8 hónapja #131960 Írta: Toma gazda
Toma gazda válaszolt a következő témában: Vallás
De egyáltalán nem bizos hogy imád valami bálványt
Aranymag te arra gondolsz hogy ha valaki elszántan hisz abban amit tesz
AZ más mint a vallási hit!
A katolikusoknál az hitetlen(pogány) aki nem hisz Istenben.én is az vagyok
:D

:?: :geek:
Milyen foglalkozást vezessek?
Milyen foglalkozást vezessek?
Milyen foglalkozást vezessek?
Milyen foglalkozást vezessek?
Milyen foglalkozást vezessek?
Milyen foglalkozást vezessek?
Milyen foglalkozást vezessek?
:geek: :?:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 8 hónapja #131954 Írta: bea/mag
bea/mag válaszolt a következő témában: Vallás

Rándzsa írta: a hit ellentéte a hitetlenség.

Szerintem hitetlen ember nem létezik. Gondolom ezt arra értetetted, hogy aki nem hisz Istenben. De annak is van hite.

2_41 menni kéne
gyilkos-e ki megmutatja hogyan kéne élned
és nem hagy maga után mást csak egy képet
/jac/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 8 hónapja #131899 Írta: elf
elf válaszolt a következő témában: Vallás

Oisin írta: És a tündérekben, manókban se hiszel? ;)

Üdv, Oisin :arwen2: :estella1:



Hát, igazából már nem tudom mit higgyek /feltéve, hogy ezt tőlem kérdezted:)/. istenben meg ezekben a hülyeségekben azóta nem hiszek, mióta elolvastam a GYUt meg a HPt. rájöttem, hogy ez csak egy rohadt nagy biznisz az egyház részéről, hogy a papok 100ról 200 kilóra hízhassanak meg ilyesmi, szal pénzmosoda az egész kóceráj. de nem, tündérkékben meg manókban sem hiszek, viszont hiszek a belső erőben és abban, hogy vannak bizonyos emberek, akik természetfeletti erőkkel rendelkeznek, és az akaratukkl bármit elérhetnek. de nem ilyen boszorkányságos hülyeség, szal mind1 nem t'om elmondani. de ahogy elnézem ti egy kicsit bonyolultabb dolgokról vitáztok.... bocsi, ha mexakítottam a disputálást.

Elen síla lúmenn' omentielvo!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 8 hónapja #131865 Írta: Oisin
Oisin válaszolt a következő témában: Vallás
És a tündérekben, manókban se hiszel? ;)

Üdv, Oisin :arwen2: :estella1:

If I saw my son Osgar and God hand to hand on the Hill of the Fiana, my son put down, I'd say that God is a strong Man!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 8 hónapja #131847 Írta: elf
elf válaszolt a következő témában: Vallás
Nah, itt egy feketebárányka :sauron1:

/ateista vagyok :lol: /

Elen síla lúmenn' omentielvo!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 8 hónapja #130428 Írta: Rándzsa
Rándzsa válaszolt a következő témában: Vallás
Szvsz: (vagyis konfirmáción ezt tanultam) a tudományt nem lehet szembe állítani a hittetel (vagyis nem ellentétek), mert a tudomány ellentéte a tudatlanság, a hit ellentéte a hitetlenség. Egyébként a világteremtésére a tudomány tudományos magyarát keress, míg a teológia/hittudomány a teremtés hitvallását kutatja. Lehet, hogy mindenre van tudományos alap, de az ember (szvsz) mindenre keress hitet. Hiába van már tudományos alapja.

Ash nazg durbatulúk
Ash nazg gimbatul,
Ash nazg tharbatulúk,
agh burzum-ishi krimpatul.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 9 hónapja #130004 Írta: Oisin
Oisin válaszolt a következő témában: Vallás
Nem baj, nem is akartalak mindenáron meggyőzni, csak el akartam mondani h én mit gondolok ezekről a dolgokról, amit meg is tettem. Sok lényegeset már nem tudok ehhez hozzátenni, a részletekbe meg most tényleg nincs kedvem belemenni... Különben is, hagyjunk szóhoz jutni mást is. ;)

Üdv, Oisin

If I saw my son Osgar and God hand to hand on the Hill of the Fiana, my son put down, I'd say that God is a strong Man!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 9 hónapja #129983 Írta: Gandalf

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 9 hónapja #129952 Írta: Oisin
Oisin válaszolt a következő témában: Vallás
Ennél azért súlyosabb a helyzet: a nem-anyagi létezők ui. nem igazán illeszthetők be a tudomány fogalomkörébe, ezért nem úgy nem foglalkozik velük, mint ahogy nem foglalkozik más csillagrendszerek bolygóinak az élővilágával, hanem úgy, mint ahogy nem foglalkozik az Univerzum eseményhorizontján kívüli dolgokkal. Tehát nem arról van szó, hogy a tudomány szerint ezek esetlegesen nem hozzáférhetők a szisztematikus tapasztalat számára, hanem arról, hogy elvileg hozzáférhetetlenek, és mint ilyenek, bizonyos értelemben nemlétezők, nem kell őket komolyan venni. A kozmogóniánál még egyértelműbb az ellentét: a fizika is és a biblia is elég pontosan leírja a világ keletkezését, és ez a két leírás (ősrobbanás és termtéstörténet) szvsz sehogyan sem összeegyeztethető. Na, most már szeretném lezárni ezt a témát. Kezd unalmas lenni.

Üdv, Oisin

If I saw my son Osgar and God hand to hand on the Hill of the Fiana, my son put down, I'd say that God is a strong Man!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 9 hónapja #129884 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: Vallás
Ez így nem igaz. A tudomány nem állítja, hogy nincsen, csak azt, hogy tudományosan nem bizonyítható, ezért nem foglalkozik vele.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 9 hónapja #129825 Írta: Oisin
Oisin válaszolt a következő témában: Vallás
Jajj neee!!! :shake: Na jó, pld. az egyik szerint van nem-anyagi létező, a másik szerint nincs; az egyik szerint a kozmoszt valamiféle értelmes lény teremtette, a másik szerint nem,... Hadd ne soroljam tovább... Csak ezek után meg ne kérdezd, melyik melyik! :crazy:

Üdv, Oisin

If I saw my son Osgar and God hand to hand on the Hill of the Fiana, my son put down, I'd say that God is a strong Man!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 9 hónapja #129716 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: Vallás
Akkor most már azt világítsd meg, hogy miért mond ellent a kettő! :wink:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 9 hónapja #129688 Írta: Oisin
Oisin válaszolt a következő témában: Vallás
Valóban, ebből nem következik, hogy ellentmondanak egymásnak. Ettől teljesen függetlenül mondanak ellent egymásnak. :D Remélem most már világos az álláspontom: a vallás és a tudomány a problémák egy bizonyos síkján ellentmond egymásnak, a fenomenológia pedig egy másik síkon mindkettőnek ellentmond. Ezen a síkon a vallás és a tudomány vállvetve állnak szemben a fenomenológiával, de a saját síkjukon attól még ellentmondanak.

Üdv, Oisin

If I saw my son Osgar and God hand to hand on the Hill of the Fiana, my son put down, I'd say that God is a strong Man!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 9 hónapja #129680 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: Vallás
Ebből az következik, hogy mindkettő zsákutcába is vezethet ilyen esetben, de attól még nem egymásnak mondanak ellent!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 0.927 másodperc

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére