J. K. Rowling: Harry Potter

Több
13 éve 10 hónapja #388773 Írta: Missy
Missy válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter
Ne kapd föl a vizet légyszíves. (Vagy nemtom nálad mit jelent a 3 kérdőjel a mondat végén, nálam azt szokta, azért gondolom. Lehet rosszul.) Olvasd végig még egyszer mit írtam. Nem azt írtam, hogy -komoly- hírértéke van. Ilyet én nem látok. Még a sorok között sem.
Utána írtam Gandalfnak privit, még jóval előtted (!!!), és pont azt kérdeztem, "de szerinted ez tényleg akkorahatalmasnagy spoiler?" De, ha nem hiszed el, átküldöm, aztán lehet vitatkozni azon mi a komoly és mi a nem..meg, hogy írtam-e olyat egyáltalán, hogy komoly...
Ide meg azt írtam, hogy szerintem ez spoilernek minősül, tehát hírértéke van.
Aztán meg azt , hogy: "Ha nem is nagy, mert sejthető, de azért az." (És itt a lényeg.)
Ebből te hol szűrted le a -komoly- hírértéket? A "nem is nagy" nekem nem tűnik komolynak vagy egetrengetőnek, de a semminél mégis több.

Ezek "kémfotók", lehet valaki nem szeretne semmit tudni vagy látni a filmről mielőtt megnézné, és elsősorban miattuk/ rájuk tekintettel kerülnek ezek a "nem komoly hírértékű cuccok" a "komoly hírértékű cuccokkal" a spoiler kategóriába. Legalábbis nálam.

De ez egyéntől függ. Neked nem spoiler, nekem meg az. Ha még ilyen pici és jelentéktelen, de akkor is az. És nekem sem magam miatt spoiler, hanem amiatt, aki talán nem szeretne látni előre még egy negyvenévesre maszkírozott húszévest se.

Sötét fellegek úsztak lomhán az égbolton, követve az ifjú tünde útját az erdei ösvényen.
(Tünde énem,félig meddigLevinhood, DH2000. segítségével)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 10 hónapja #388771 Írta: Felagund
Felagund válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter
Most annak tényleg komoly hírértéke van, hogy a húszéves színészeket maszkírozzák negyvenre, vagy negyvenéves másik színészeket maszkíroznak, hogy úgy nézzenek ki, mintha a húszéves színészek lennének húsz évvel később???

Our knees do not bend easily

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 10 hónapja #388767 Írta: Missy
Missy válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter
De Felagund... :shock: Miért a könyvet veszed alapul, mikor itt filmes kémfotókról van szó? :?
Persze, tudom én, hogy a könyv alapján készül, de ez most picit más kategória.
És igen, létezik, ha azt nézzük, hogy a spoiler a filmre vonatkozott és nem a könyvre / történetre. (Anno a Hopkins helyett fellépő Ulliel is annak számított, csak ott fordított volt a helyzet. Vagy méginkább Foster helyett Moore. Hannibal filmek )
De, hogy jön a képekhez a könyv? (A fent említetteken kívül?) Vagy nyilatkozta Rowling ,hogy Radclifféket fogják idősebbé maszkírozni, nem pedig új színészeket szerződtetni a majd ebből készülő filmhez?
De mindegy is, annyi a lényeg, hogy ez a színészekre vonatkozik és filmes kémfotókra, nem pedig a könyvre és történetre, ahol tényleg nincs már spoiler.
És, ha ebből a nézőpontból közelítünk, akkor ez bizony spoiler. (Ha nem is nagy, mert sejthető, de azért az.) ;)
Szerintem. :)

Sötét fellegek úsztak lomhán az égbolton, követve az ifjú tünde útját az erdei ösvényen.
(Tünde énem,félig meddigLevinhood, DH2000. segítségével)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 10 hónapja #388754 Írta: Felagund
Felagund válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter
Most komolyan: létezik még spoiler a könyv megjelenése után X évvel???

Our knees do not bend easily

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 10 hónapja #388751 Írta: Gandalf

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 10 hónapja #388750 Írta: Cerebrum
Cerebrum válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter

Gandalf írta: Gigantikus spoiler!
Harry Potter és a Halál Ereklyéi forgatási kémfotók:

Leírás és link


SPOILER!

Jól látom, hogy Harryék vannak öregebbnek maszkírozva?

“Blinding ignorance does mislead us. O! Wretched mortals, open your eyes!” (Leonardo da Vinci)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 10 hónapja #388743 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter
Gigantikus spoiler!
Harry Potter és a Halál Ereklyéi forgatási kémfotók:

Leírás és link

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
14 éve 3 hónapja #386903 Írta: Cerebrum
Cerebrum válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter
Jaja, a DVD-n rajta van, szerintem kár volt megvágni, már csak a zene (no meg Piton) miatt is...

“Blinding ignorance does mislead us. O! Wretched mortals, open your eyes!” (Leonardo da Vinci)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
14 éve 3 hónapja #386894 Írta: Sil
Sil válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter
Ezt amúgy láttátok már? (6. rész, kimaradt jelenet)

Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
14 éve 4 hónapja #385994 Írta: Cerebrum
Cerebrum válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter
Néztem is egy nagyot ma, hogy mi a fene van, hogy már kijött az első teaser. Azt hittem még el se kezdték forgatni a filmet... :)

“Blinding ignorance does mislead us. O! Wretched mortals, open your eyes!” (Leonardo da Vinci)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
Több
14 éve 8 hónapja #383351 Írta: Balázs
Balázs válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter
Nagyon nagy :D

A nemes tetteket nem hűvös bölcsességgel kell megítélni.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
14 éve 8 hónapja #383345 Írta: Kincső
Kincső válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter
Áú... ezt dobta ki nekem a jútúb az ajánlott kategóriába:
klikk
Fáj! :D

"...asztaltalan szó-malaszttal..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
14 éve 8 hónapja #383329 Írta: Balázs
Balázs válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter
Így talán utólag beleszólva a "vitába" szerintem, ha az ember eltúdja külőniteni a könyvet a filmtől és nem nagyon törődni a kető közti külömbséggel akkor a film élvezhető. A folytatással kapcsolatban szerintem a rendező direkt tette azokat a részeket a 7. részbe, mert azt úgy is két részletbe fogja megfilmesiteni és ez jóformán akár marketing fogás is lehet. Ez nagyából a véleményem de ezt az Attila sztem ismeri is, mert neki mondtam.

A nemes tetteket nem hűvös bölcsességgel kell megítélni.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
14 éve 8 hónapja #383219 Írta: Attila
Attila válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter
Én továbbra is fent tartom azt a véleményemet, hogy legyen egy film akármennyire is sz@r, a végével lehet rajta operálni. Nálam ami kiverte a biztosítékot, az az volt, hogy ugyebár meghalt Dumbledore és a végén olyan hangulatba mentek el, mint ami a 2. rész végén van (meghalt Dumbledore, de nem baj, mert mi hárman itt vagyunk egymásnak). Jézus! Nem igaz, hogy Rowling nem tudott beleszólni. :o

"And I see they think me and Netti real old. But I don't think us feel old at all. And us so happy. Matter of fact, I think this is the youngest us ever felt." /Alice Walker/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
14 éve 8 hónapja #383180 Írta: Cerebrum
Cerebrum válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter

Dodiee írta: Lehet, hogy a könyv sem egy Gárdonyi Géza, de vannak benne olyan momentumok, ami miatt várod a következő részt. Tudod, fokozás, hogy megvedd a következő könyvet, elmenj a következő filmre. Na ebből kb ezek kimaradtak.

"Piton: - Én vagyok a Félvér Herceg!
Harry: - ..." (semmi reakció? wtf?)

"Harry: - Jövőre nem jövök vissza a Roxfortba
Hermione: - :) "
wtf? semmi "Ó herri ne tedd ezt velünk, be kell fejezned a sulit!"??

Gyakorlatilag a legütősebb marketingfogásokat, az ilyen to be continuedeket hagyták ki, és ezt nem bírom felfogni hogy miért jó. Lehet nem szeretni vagy nem becsülni semmire a Potter filmeket, de akkor is van egy cselekményfolyam, visszautalások, na most ha ez kimarad, mire fognak visszautalni? Mindegy, engem zavartak ezek a dolgok, ez nem olyan mint Bombadil Toma a Gyűrűk Urában, itt lényegesebb történések voltak magasról letojva :P

No meg arról sem esett egy büdös szó sem a filmen Harry és Dumledore között, hogy mik lehetnek a további horcruxok. Így honnan a fenéből fogja tudni Harry, hogy miket kell keresnie? :/

Egyébként ha a végét nem tolták volna el, egész tűrhető film sikeredett volna belőle (mondjuk én az Odú-megtámadásos részt kivágtam volna francba, és további félórában részletesebben kifejtettem volna még néhány dolgot), de így, hogy Dumbledore kivégzését lezavarták két percben, majd a Halálfalók harc nélkül elmenekültek, és még az a jelenet is ilyen lapos lett, mikor kiderül a könyv egyik kulcsfontosságú momentuma, nevezetesen hogy ki is az a Félvér Herceg, hát így tényleg nem tudok rá 6 pontnál többet adni a 10-ből.

“Blinding ignorance does mislead us. O! Wretched mortals, open your eyes!” (Leonardo da Vinci)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
14 éve 8 hónapja #383171 Írta: Encsi
Encsi válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter
Ha még nem volt:
... re=related

:D

'Can't you see? It's coming through the wall! It's coming right through the wall!'
'A lot of things come through the wall after your first drink of scrumble. Green hairy things usually.'

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
14 éve 8 hónapja #382810 Írta: Attila
Attila válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter

Dodiee írta: Lehet, hogy a könyv sem egy Gárdonyi Géza, de vannak benne olyan momentumok, ami miatt várod a következő részt. Tudod, fokozás, hogy megvedd a következő könyvet, elmenj a következő filmre. Na ebből kb ezek kimaradtak.

"Piton: - Én vagyok a Félvér Herceg!
Harry: - ..." (semmi reakció? wtf?)

"Harry: - Jövőre nem jövök vissza a Roxfortba
Hermione: - :) "
wtf? semmi "Ó herri ne tedd ezt velünk, be kell fejezned a sulit!"??

Gyakorlatilag a legütősebb marketingfogásokat, az ilyen to be continuedeket hagyták ki, és ezt nem bírom felfogni hogy miért jó. Lehet nem szeretni vagy nem becsülni semmire a Potter filmeket, de akkor is van egy cselekményfolyam, visszautalások, na most ha ez kimarad, mire fognak visszautalni? Mindegy, engem zavartak ezek a dolgok, ez nem olyan mint Bombadil Toma a Gyűrűk Urában, itt lényegesebb történések voltak magasról letojva :P

Szerintem ilyen volt az is, amikor Minerva kérdezte Harrytől, hogy már nem auror akar lenni? JHa jól emlékszem, ez egyáltalán nincs benne a 5. részben (film), viszont ezzel szemben a könyvben igen. :D

"And I see they think me and Netti real old. But I don't think us feel old at all. And us so happy. Matter of fact, I think this is the youngest us ever felt." /Alice Walker/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
14 éve 8 hónapja #382803 Írta: Dodiee
Dodiee válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter
Lehet, hogy a könyv sem egy Gárdonyi Géza, de vannak benne olyan momentumok, ami miatt várod a következő részt. Tudod, fokozás, hogy megvedd a következő könyvet, elmenj a következő filmre. Na ebből kb ezek kimaradtak.

"Piton: - Én vagyok a Félvér Herceg!
Harry: - ..." (semmi reakció? wtf?)

"Harry: - Jövőre nem jövök vissza a Roxfortba
Hermione: - :) "
wtf? semmi "Ó herri ne tedd ezt velünk, be kell fejezned a sulit!"??

Gyakorlatilag a legütősebb marketingfogásokat, az ilyen to be continuedeket hagyták ki, és ezt nem bírom felfogni hogy miért jó. Lehet nem szeretni vagy nem becsülni semmire a Potter filmeket, de akkor is van egy cselekményfolyam, visszautalások, na most ha ez kimarad, mire fognak visszautalni? Mindegy, engem zavartak ezek a dolgok, ez nem olyan mint Bombadil Toma a Gyűrűk Urában, itt lényegesebb történések voltak magasról letojva :P

De gomblukunkat mégis egymás hiánya lakja,
és elválásaink megannyi kis patakja
a visszaérkezés tavába fut be, lásd.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
14 éve 8 hónapja #382707 Írta: Felagund
Felagund válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter
Megjegyzem szerintem a könyvek is a "csináljunk egy látványos, szórakoztató történetet" elven íródtak, szóval szerintem nincs mit számon kérni a rendezőtől, azért lássuk be, a Harry Potter még nem akkora klasszikus, hogy bármiféle elvárásokat támasszunk a rendezők felé.
Filmnek közepes, néha vicces, néha majdnem látványos volt, szerintem ez bőven elég... :)

Ja, és igen, jó volt a társaság :)

Our knees do not bend easily

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
14 éve 8 hónapja #382689 Írta: Dodiee
Dodiee válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter
Filmnek szerintem nem volt rossz, HP filmnek viszont igen. Én remekül szórakoztam rajta, de ezt elsősorban a jó társaságnak tudható be :D
Rengeteg fontos jelenet maradt ki, olyanok, amik a következő rész megértéséhez szerintem elengedhetetlenek. Nagyon elmentek a "csináljunk látványos, szórakoztató filmet" kategóriába, és ez sajnos a történet rovására ment. Kár érte, mert sokkal többet ki lehetett volna hozni belőle!

De gomblukunkat mégis egymás hiánya lakja,
és elválásaink megannyi kis patakja
a visszaérkezés tavába fut be, lásd.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
14 éve 8 hónapja #382686 Írta: Endruu
Endruu válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter
3x néztem meg, így komolyabb véleményt mondhatnék. De sajnos nem érdemes. Előttem elmondtátok a lényeges dolgokat. Egy amerikai majdhogynem vígjáték lett belőle, az egyre sötétebb sztori ellenére sztem rengeteg poénos jelenet van benne, ami alapvetően még nem baj, de hát úgy tudom nem erről szólt a könyv, amit személy szerint egy remekműnek tartok (mármint az egész sorozatot).
Minden hibája ellenére én mégis szeretem a filmet, vsz mert HP-fan is vagyok:D

"I am the Dark Lord's heir."

"Vi sitter här i venten och spelar lite DotA"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
14 éve 8 hónapja - 14 éve 8 hónapja #382674 Írta: Attila
Attila válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter

Cerebrum írta: Még nem volt "szerencsém" a filmhez, de hallottam, hogy a végén, ahol ugye *SPOILER ON!* a film tetőpontjaként egy látványos csatajelenetnek kéne lennie pl. semmi harc nincs, ellenben a film közepén van egy tök fölösleges jelenet, amiben az Odú-t támadják meg a Halálfalók...*SPOILER OFF!* Vagyis ezek szerint itt is pontosan ugyanúgy elrontják a végét, magasról tojván a hagyományos történetvezetésre és szerkezeti felépítésre csakúgy, mint az előző filmnél, ahol ugye Harry már a Minisztériumban meghallgatja a jóslatot, és vesztik el az ez után követő események a jelentőségüket, holott ugye a könyvben pont az a pláne, hogy hiába harcoltak, hiába halt meg Sirius, a jóslat végül elveszett, de aztán a legvégén kiderül, hogy Dumbledore-nak mégis megvan? :rolleyes: Komolyam nem értem Rowling miért nem szabott még anno szigorúbb feltételeket, és vett részt aktívan a filmek forgatókönyvének megírásban; ha az én könyvemről lenne szó, egy ilyen forgatókönyv, már rég Kloves hátsó testnyílásába lenne felvarázsolva, hiába írt jókat az első két-három filmhez...

Én azt várnám el a forgatókönyvíróktól, hogy ne az egész könyvet adják vissza, hiszen ha azt követnék, akkor jó pár órás lenne a film, de könyörgöm, legalább nyomokban emlékeztetne, hogy ez a HP 6.
Bár amit érdekesnek tartok az az, hogy az 5. rész különböző jellegzetes zenéinek motívumai fellelhetők a 6. rész abszolút más témájú zenéjében is. :|

"And I see they think me and Netti real old. But I don't think us feel old at all. And us so happy. Matter of fact, I think this is the youngest us ever felt." /Alice Walker/
Utolsó szerkesztés: 14 éve 8 hónapja által.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
14 éve 8 hónapja - 14 éve 8 hónapja #382672 Írta: Cerebrum
Cerebrum válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter
Még nem volt "szerencsém" a filmhez, de hallottam, hogy a végén, ahol ugye *SPOILER ON!* a film tetőpontjaként egy látványos csatajelenetnek kéne lennie pl. semmi harc nincs, ellenben a film közepén van egy tök fölösleges jelenet, amiben az Odú-t támadják meg a Halálfalók...*SPOILER OFF!* Vagyis ezek szerint itt is pontosan ugyanúgy elrontják a végét, magasról tojván a hagyományos történetvezetésre és szerkezeti felépítésre csakúgy, mint az előző filmnél, ahol ugye Harry már a Minisztériumban meghallgatja a jóslatot, és vesztik el az ez után követő események a jelentőségüket, holott ugye a könyvben pont az a pláne, hogy hiába harcoltak, hiába halt meg Sirius, a jóslat végül elveszett, de aztán a legvégén kiderül, hogy Dumbledore-nak mégis megvan? :rolleyes: Komolyam nem értem Rowling miért nem szabott még anno szigorúbb feltételeket, és vett részt aktívan a filmek forgatókönyvének megírásban; ha az én könyvemről lenne szó, egy ilyen forgatókönyv már rég Kloves hátsó testnyílásába lenne felvarázsolva, hiába írt jókat az első két-három filmhez...

“Blinding ignorance does mislead us. O! Wretched mortals, open your eyes!” (Leonardo da Vinci)
Utolsó szerkesztés: 14 éve 8 hónapja által.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
14 éve 8 hónapja #382664 Írta: Orsie
Orsie válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter
és azok az iszonyatosan lapos párbeszédek... :P

"in the real dark night of the soul it is always three o'clock in the morning."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
14 éve 8 hónapja #382662 Írta: Attila
Attila válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter
Nos, én is megnéztem. A színészi játéknál még mindig fenntartom azt, hogy aki már régebb óta a szakmában van (Rickman, Smit, Broadbent, Gambon...) azokkal abszolút meg vagyok elégedve. A gyerek színészeknél egy lassú fejlődést látok, de még mindig elég silány. A zene tetszett, bár néhol hiányos volt, tehát olyan helyekre nem tettek be, vagy nem írtak hozzá, ahol azt a kép, a történet nagyon megkívánta. Ami a vizuális effekteket illeti, szerintem méltó volt az 5. részhez, de sajnos nem jobb. Mi is maradt még ki? Ja igen, a forgatókönyv. Nos...csapnivaló. Irreálisan nagy hangsúlyt fektet egyes szálakra, míg ezzel szemben a nyomozás a "Félvér Herceg" kiléte után pedig elsikkad.

"And I see they think me and Netti real old. But I don't think us feel old at all. And us so happy. Matter of fact, I think this is the youngest us ever felt." /Alice Walker/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
14 éve 8 hónapja #382650 Írta: knoppm
knoppm válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter
Sajnos láttam a HP6 filmet.A forgatókönyv köszönőviszonyban sincs a könyvben leírtakkal. A zene rossz, vagy talán nem is érzékelhető! Színészi játék egy - két kivételtől eltekintve gyenge.A trükkök, a mai technikai fejlettséget figyelembe véve bármely mezei stúdióban előállíthatóak, így ez sem pozitívum.A cselekmény zagyva összegyúrása érthetetlenné teszi a filmet.A rendező össze - vissza kapkod és beszúr pár perces részeket, hogy követni tudja az eredeti történetet.stb.Nagy csalódás volt. Kár érte. A 3D-s izé csak üzleti fogás, nem nyűgözött le. 10-es skálán 3. :(

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
14 éve 9 hónapja #382213 Írta: Sil
Sil válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter
Az eleje elég gáz, de az eskü (meg persze a többi Snape-es rész, még az átírásokkal is) nagyon ott van, szvsz.

Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
14 éve 9 hónapja #382007 Írta: Endruu
Endruu válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter
Tökéletesen leírtad a nyitást. A pincérnős flörtölgetés elég LoL...
Na szóval.. Szerintem nem lett rossz a film, sőt, egyes korábbi filmekhez képest igen jó lett.
Személyes vélemény csupán, de nekem tetszett. A Ginnyvel való kapcsolatának alakulását érdekesen csinálták, pláne a könyv tükrében. Természetesen mondanom sem kell, hogy jópár helyen átírták a sztorit. Nálunk még nem volt itt Szhelyen premier, nem tudom látta-e már bárki is, úgyh nem mondok még semmit.

Ja amúgy sztem a halálfalós kezdés igenjó, a könyvben is van utalás egy hídkatasztrófáról, mikor a két miniszterelnök beszélget.

"I am the Dark Lord's heir."

"Vi sitter här i venten och spelar lite DotA"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
14 éve 9 hónapja - 14 éve 9 hónapja #381082 Írta: Cerebrum
Cerebrum válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter
Láttátok már ezt a neten keringő "4,5 perc a HBP elejéről" videót?

Elég gáz,

SPOILER ON!

Dursleyék megint jól kimaradtak, Harry egy metróállomáson találkozik Dumbledore-ral, miután valami picérnőcskével próbál flörtölgetni, és onnét hoppanálnak Slughorn-hoz. Ja, a film amúgy azzal nyit, hogy pár halálfaló elrabol valakit zsákkal a fején az Abszol-útról, útközben pedig lebontanak egy londoni hídat...

SPOILER OFF!

Egyre kevésbé izgat ezek után a film, így azt hiszem ezúttal minimális elvárásokkal fogom megtekinteni, akkor talán kevésbé fog fájni... :rolleyes:

“Blinding ignorance does mislead us. O! Wretched mortals, open your eyes!” (Leonardo da Vinci)
Utolsó szerkesztés: 14 éve 9 hónapja által.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 1.215 másodperc

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére