J. K. Rowling: Harry Potter

Több
20 éve 4 hónapja #158533 Írta: Finwe
Finwe válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter

A filmekről:
Szerintem nem lettek olyan rosszak, erre is vonatkozik az amit a GyU filmeknél el szoktunk mondani: nem lehet egy az egyben megfilmesíteni.

Nem is kell! De attól még lehet ugyanolyan jó, sőt akár jobb is (ez azért témától és az adott történettől is függ). Bár kevés erre a példa, de azért van

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 4 hónapja #158531 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter
Jééé, Helikopter topic! :D

Harry Potter rulz!!!!

A filmekről:
Szerintem nem lettek olyan rosszak, erre is vonatkozik az amit a GyU filmeknél el szoktunk mondani: nem lehet egy az egyben megfilmesíteni.
Az első film nem tetszett annyira, a nagy része azzal ment el, hogy bemutatja, "ez a kviddics" "ezek a lépcsők" stb. A történet eléggé a háttérbeszorult.
A Titkok Kamrája már ezen túl volt és sokkal jobb lett. (Lucius Malfoy nagyon el lett találva)
Történetcentrikus lett...
(és sokkal jobban átjön a Voldemort-Harry ellentét, ami az elsőben túl felszínes volt. )
Ezenkívül nagyon tetszik a zenéje...


Könyvek:
A harmadik és 4. a kedvencem, (a második is jó, bár elég sötét, és nem tetszik hogy Dobby a lehető legrosszabbkor avatkozik közbe... :D )
Nagyon kíváncsi vagyok az 5. re de én is csak kb karácsoy magasságában tudom elolvasni...
(az, hogy sötétebb, nem igazán újság ha Voldemort visszetért)

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 4 hónapja #158530 Írta: gillz
gillz válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter
uff

No, még csak négy részt olvastam, de már téptem sorszámot az ötödikre. Kellemes, gyorsan olvasható regények, bár nekem a világ maga jobban tetszik, mint ez a Harry Potter centrikus cselekménysorozat (egy idő után fárasztó).
Kedvenc szereplőim: Piton professzor (a filmen is a filmen is !), Bill Weasley a sárkánybőrcsizmáival, meg fülbevalójával.

need more brainz. yourz. now.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 4 hónapja #158528 Írta: Dínchamion
Dínchamion válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter
Ajjaj... :roll: Megint egy topic, ahová sokat fogok járni.

Most csak gyorsan, kutyafuttában:

:arrow: Brisa: egyáltalán nem tartom a HP cselekményét egyszerűnek, de szerintem ezt később rendesen is megmagyarázom (de ezt most nem tudtam kihagyni)
:arrow: részemről Hermione és a Weasley-ikrek a kedvenceim, a filmben pedig holtversenyben Hermione és Dobby
:arrow: ötödik kötet rulz, nagyon-nagyon jó, bár a fordítással (nem csak ezzel, hanem a többivel is) nem nagyon vagyok kiegyezve, főleg az utóbbi időben. Túl sok az egszerűsítés, a beleerőszakolt "gyerekirodalom-stílus" -- ami önmagában nem lenne rossz, csak eredetileg nyoma sincs benne (mármint ezeknek a konkrét fordítási "hibáknak"). Azt érzem (egyébként ezt ki is emeltem a most írt "recenziómban" -- ha kijavítom, felrakom valahova), hogy elég határozott irányítás van a fordító részéről a gyerekirodalom felé -- és mivel a HP nem _csak_ az, ezért ez elég negatív...

Na, most gyorsan ennyit. Majd még jövök.

Üdv:

Dín

- You are under arrest, Chancellor!
- Are you threatening me, Master Jedi?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 4 hónapja #158527 Írta: Eleniel (csillaglany)
Eleniel (csillaglany) válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter
Örülök, hogy ilyen sokunknak tetszik a HP világa is.
Belépek a sorba. :lol:
Valahogy mindig szerettem a varázslós sztorikat, különösen az ilyen angolszász típusú megközelítését... úgyhogy nekem a HP maximálisan bejött.
Azt bírom benne a legjobban, ahogy a mugli és a varázsvilág egymás mellett jelenik meg benne... amikor a varázslók szemével láttatja a világunkat. :lol:

És az is tetszik, hogy nem rózsaszín a világa... sőt, egyre komorabb... Így hihető, ez teszi élővé. A szereplők (főleg a gyerekek) jellemének változása is elég valószerű.

Az ötödik kötetet pár napja olvastam ki, és egyáltalán nem csalódtam benne. Többet nem árulok el... :wink:

Nekem egyébként a film is bejött, itt-ott hiányoltam a könyv humorát, de amúgy tetszett.

Néhány karaktert kiemelnék:
- Ront: az elképesztő beszólásai miatt :lol:
- a Weasley-ikreket: ugyanezért
- Pitont: az egyik legtalányosabb szereplő, és Alan Rickman nagyon jól játssza

Lucius Malfoy inkább a filmben fogott meg, Jason Isaacs kitűnően hozta az arisztokratikusan higgadt, ám veszélyes figurát...

Sail away, sweet sister
(Brian May - Queen) :(

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 4 hónapja #158525 Írta: Tarathradiel
Tarathradiel válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter
Igen igazából én is azért idegenkedtem tőle az elején, mert mindenhol csak ezt láttam, és már nagyon untam...De attól hogy valami divatos lett, még nem feltétlenül rossz is!
Mellesleg szerintem sem csak gyerekeknek szól, én 22 éves fejjel is nagyon élvezem. :D

"A művészet a kimondhatatlan tolmácsa..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 4 hónapja #158524 Írta: Lamorak
Lamorak válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter
Harry Potter rulez. Amióta csak elolvastam az elsőt, mindenhol erősen kiálltam mellette: lehet, h divatos, de attól még jó. Nagyon jó--jól, igényesen megírt szöveg, és érdekes elméleti kérdéseket vet fel (mondhatni "professzionálisan érdeklődöm" HP iránt, mint Gandalf Bilbó gyűrűje iránt).

Az egyik legérdekesebb szerintem, ahogy keveri a különböző regényhagyományokat: az ifjúsági és iskolaregényt (de az ún. university novelt is), a mesét, és a legjobb fajta krimihagyományt. Mivel a jó krimi iszonyatosan komoly szöveg tud lenni, azt gondolom, a HP is (mint jó krimi) nagyon komoly szöveg, és nem sokat nyerünk vele, ha egyszerűen 'gyerekkönyvnek' tartjuk (mert nem _csak_ az). De reméljük, ezt megbeszéljük a LEP-en :)

Szerintem nagyon dulva az 5. kötet, minden tekintetben meg voltam vele elégedve.

Lamorak
Pantes anthrópoi tou eidenai oregontai physei.
(Aristotelés)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 4 hónapja #158522 Írta: Tarathradiel
Tarathradiel válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter
Én is kezdem megszeretni a Harry Potter-t/ persze a Gyűrűk Ura lesz mindig az első számomra, de hát a kettő nem zárja ki végülis egymást :) /. A könyvek sokkal sokkal jobbak, mint a filmek, bár én azokkal is ki vagyok békülve, rendesen megcsinálták őket, csak valahogy hiányzik belőlük valami plusz, ami pedig a könyvekben megvan. Kiolvastam már mind a 4-et és remélem hamarosan sort keríthetek az ötödikre is! :)
Nehéz lenne kedvenc szereplőt mondani, de Ront és beszólásait nagyon imádom. :D

"A művészet a kimondhatatlan tolmácsa..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 4 hónapja #158511 Írta: Gandalf

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 4 hónapja #158499 Írta: Dae/siss
Dae/siss válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter
Én is nagy rajongója vagyok a sorozatnak. :) Nekem a hármas könyva kedvencem, kedvenc szereplők Hagrid, Lucius Malfoy, és Lupin.

Ezért meg fogtok kövezni: én imádom filmeket, különösen a másodikat. A színészek is jók- nem magyar sznikronnal kell nézni. :lol: :roll:

[size=9:2vwsns6u]Ezért is meg fogtok kövezni: Harrykét magát ki nem állhatom.[/size]

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 4 hónapja #158472 Írta: Aldarion
Aldarion válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter

Aeglos írta: Csak azt sajnálom, hogy akik olvasták, azok azt mondják, hogy nem lett olyan jó mint az előzőek.

Én eddig csak azt halélottam, hogy jobb :roll:
Tényleg nagyon jó a topic :D :itscool:
A Filmről:
-Amikor előszőr láttam, nagyon tetszett és megvoltam elégedve.
-Most ahogy visszagondolok, a film nagyon jól volt megcsinálva, csak a szinészek rosszak (bocsánatot kérek attól, akinek más a véleménye) :roll:
A könyv mindig is nagyon tetszett. Az első hármat többször is kiolvastam (asszem a 4.-et is, de az 5. még nincs meg :( ).
Ja és még a filmhez: Mindenképpen megnézem, atöbbit is. Azért lehet, hogy a harmadikat jobban megcsinálják, mint az első kettőt. :roll: :)

Más lett a világ

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 4 hónapja #158468 Írta: Ronat/Szméagol
Ronat/Szméagol válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter
Sziasztok!

Én mind az öt Harry Potter kötetet olvastam, de fontosnak tartom leszögezni, hogy amennyire szeretem a könyvet annyira utálom a filmet. :D Szóval ezt a hatalmas ellentétet majd látni fogjátok.
A kedvenc kötetem a negyedik és a harmadik, kedvenc szereplőm Hermione és Dumledore, kedvenc ellenszenves szereplőm Mrs Black és Sipor az 5. kötetből.
Azt hiszem ennyi elég is.

Aeglos: Sötét lett. Meg egy kicsit ki lett fulladva, de azért nagyon jó. Mint látod onnan kerültek ki a kedvenc ellenszenves szereplőim. Annyi újdonság van benne, hogy meg se lehet jegyezni elsőre.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 4 hónapja - 16 éve 9 hónapja #158466 Írta: Aeglos
Aeglos válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter
Nagyon jó ötlet volt létrehozni ezt a topikot!

Én is nagy HP. rajongó voltam, még 13 éves koromban, azóta persze felejtettem, ezért elhatároztam, h mielőtt elolvasom az ötödik kötetet, addig kiolvasom a többit. :)

Akik olvasták a Főnixet angolul, azok azt mondják, hogy nem lett olyan jó mint az előzőek. :(

And in the sea there is a fish
A fish that has a secret wish.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 4 hónapja #158461 Írta: Brisa
Brisa válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter
Én nagy rajongója vagyok a HP-nek. Szerintem nagyon jó stílusban íródott (a magyar fordítás is szuper lett), a cselekménye viszonylag egyszerű, viszont remekül felépített: az utolsó fejezetekig együtt gondolkodhat az olvasó a főhősökkel. És mindez rendkívül izgalmas. :D Én teljesen el tudok merülni a HP világában 24 éves fejjel is.

Jelenleg a 2. kötetet olvasom, ugyanis az ötödik előtt (amit remélem megkapok valakitől karácsonyra) újra szeretném olvani az első négyet.

Brisa

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 4 hónapja #158458 Írta: Brisa
J. K. Rowling: Harry Potter téma létrehozva Brisa által
Szméagol ötletéből született ez a topik.

Itt alkalmunk lesz beszélgetni az első öt kötetről (később persze majd a többiről is), valamint a belőlük készült filmekről.

Brisa

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 0.822 másodperc

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére