C. S. Lewis: Narnia krónikái

Több
16 éve 6 hónapja #346349 Írta: Sil
Sil válaszolt a következő témában: C. S. Lewis: Narnia krónikái

+Earendil+ írta: Sziasztok!
Szerintem A Hajnalvándor útja c. részt nagyon nehéz lesz filmen megvalósítani...,pláne úgy,hogy a nagyközönség tetszését is elnyerje... :oops:
Én inkább a Ló,és kis gazdáját filmesíteném meg harmadszorra.

Miért, tévésorozat pl volt már a Hajnalvándorból, néztem is gyerekkoromban. Egyébként nem attól függ, te melyiket filmesítenéd meg, a filmek az eredeti megírás sorrendjét követik (mint a tévésorozatok is anno), nem a kronológiai sorrendet.

Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 6 hónapja #346332 Írta: Encsi
Encsi válaszolt a következő témában: C. S. Lewis: Narnia krónikái
Igen, a Ló és kis gazdája télleg jó sztori :)

'Can't you see? It's coming through the wall! It's coming right through the wall!'
'A lot of things come through the wall after your first drink of scrumble. Green hairy things usually.'

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 6 hónapja #346329 Írta: +Earendil+
+Earendil+ válaszolt a következő témában: C. S. Lewis: Narnia krónikái
Sziasztok!
Szerintem A Hajnalvándor útja c. részt nagyon nehéz lesz filmen megvalósítani...,pláne úgy,hogy a nagyközönség tetszését is elnyerje... :oops:
Én inkább a Ló,és kis gazdáját filmesíteném meg harmadszorra.

Az Útnak vége nincs soha,
Ha egyszer az ajtón kifut;

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 8 hónapja #340374 Írta: Trithyn
Trithyn válaszolt a következő témában: C. S. Lewis: Narnia krónikái
Jujj,és én még nem írtam ebbe a topikba, a Narnia fanatizmusom mellett :roll: -na de majd most :P

Nagyon felcsigázta az érdeklődésemet az előzetes!:tűkönülvevárjajövőmájusát:

Következő film a Hajnalvándor-t dolgozza majd fel,de nagyon remélem a Ló és kis gazdáját is filmvászonra viszik :arrow: me nagy kedvence :P

"A világ tele van csodával, ám mi elvesztettük a képességet, hogy észrevegyük mindennapjainkban a varázslatot".

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 8 hónapja #340362 Írta: Rabyn
Rabyn válaszolt a következő témában: C. S. Lewis: Narnia krónikái

"Én szóra váltanám a gondolatot de félek, hogy nem érdekel.."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 8 hónapja #338713 Írta: Loncsos
Loncsos válaszolt a következő témában: C. S. Lewis: Narnia krónikái
Megveszitek a Narnia pc/konzol játékot, csak azért mert szeretitek a történetet ?

A szappanlelkű szablog szánkázzon a szőrös szíveteken!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 9 hónapja #336638 Írta: Acho
Acho válaszolt a következő témában: C. S. Lewis: Narnia krónikái
Ha ez nekem szólt: olvastam az egész sorozatot. Kétszer. Ha nem, akkor sorry... ;-) :D

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 9 hónapja #336636 Írta: Encsi
Encsi válaszolt a következő témában: C. S. Lewis: Narnia krónikái
Én előbb elolvasom ;) Mindig úgy szoktam :)

'Can't you see? It's coming through the wall! It's coming right through the wall!'
'A lot of things come through the wall after your first drink of scrumble. Green hairy things usually.'

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 9 hónapja #336632 Írta: Acho
Acho válaszolt a következő témában: C. S. Lewis: Narnia krónikái
Kíváncsi leszek... :)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 9 hónapja #333096 Írta: Encsi
Encsi válaszolt a következő témában: C. S. Lewis: Narnia krónikái
Jó, értem, csak én még csak a harmadikig olvastam :)

'Can't you see? It's coming through the wall! It's coming right through the wall!'
'A lot of things come through the wall after your first drink of scrumble. Green hairy things usually.'

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 9 hónapja #333093 Írta: Sil
Sil válaszolt a következő témában: C. S. Lewis: Narnia krónikái

Encsi írta: Nem értem, pedig szntem a Ló és kis gazdájának elég jó története van...

:arrow: www.tolkien.hu/forum/viewtopic.p ... 513#313513

Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 9 hónapja #332975 Írta: Encsi
Encsi válaszolt a következő témában: C. S. Lewis: Narnia krónikái
Nem értem, pedig szntem a Ló és kis gazdájának elég jó története van...

'Can't you see? It's coming through the wall! It's coming right through the wall!'
'A lot of things come through the wall after your first drink of scrumble. Green hairy things usually.'

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 10 hónapja #332904 Írta: Rabyn
Rabyn válaszolt a következő témában: C. S. Lewis: Narnia krónikái

Zoltan írta:

Loncsos írta: Én nem bírtam ki addig. Külön megvettem mindegyiket!

Lesz következő film?


Igen lesz film. Az amerikai premier 2008 május 16-án lesz. Magyarországon kb. 3 - 5 nap késéssel. A film címe: Caspian herceg


Egy nappal előtte lesz... Nálunk csütörtökön van premier.

"Én szóra váltanám a gondolatot de félek, hogy nem érdekel.."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 10 hónapja #332849 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: C. S. Lewis: Narnia krónikái

Mozinet.hu a harmadik Narnia-filmről írta: A Disney és a Walden Media kedden hivatalos keretek között is felfedte a Narnia harmadik részének, A Narnia krónikái: A Hajnalvándor útja rendezőjét, aki nem más lesz, mint A világ nem elég, a Gorillák a ködben és a Róma című HBO sorozat számos epizódját rendező, Michael Apted. A ComingSoon.net a bejelentés után rögtön nyakon csípte Aptedet, aki néhány szóban összefoglalta érzéseit a jövőbeli projekttel kapcsolatban: "Beleborzongtam, hogy felkértek a film megrendezésére. Ez valami új, és remek kihívás." A forgatás jövő januárban veszi kezdetét, s a tervek szerint már 2009-ben mozikba kerül. A grandiózus mozi produceri teendőit Mark Johnson és az első epizód, Az oroszlán a boszorkány és a ruhásszekrény direktora, Andrew Adamson végzi. A C. S. Lewis határokat nem ismerő fantáziáján alapuló mese második filmadaptációját, A Narnia krónikái: Caspian herceget az első részből megismert szereplőkkel (Skandar Keynes, William Moseley, Georgie Henley, Skandar Keynes) jelenleg is forgatják, s hasonlóan Harry Potter ifjú hőseihez, itt is iparkodiuk kell a készítőknek, mert a fiatal színészek rohamos gyorsasággal nőnek ki a szerepből.

(Mozinet)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 10 hónapja #329317 Írta: Zoltan
Zoltan válaszolt a következő témában: C. S. Lewis: Narnia krónikái

Loncsos írta: Én nem bírtam ki addig. Külön megvettem mindegyiket!

Lesz következő film?


Igen lesz film. Az amerikai premier 2008 május 16-án lesz. Magyarországon kb. 3 - 5 nap késéssel. A film címe: Caspian herceg

Narnia birodalma, mely összeköt bennünket!
www.narniakronikai.ro

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 10 hónapja #329231 Írta: Loncsos
Loncsos válaszolt a következő témában: C. S. Lewis: Narnia krónikái
Én nem bírtam ki addig. Külön megvettem mindegyiket!

Lesz következő film?

A szappanlelkű szablog szánkázzon a szőrös szíveteken!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 11 hónapja #327298 Írta: Sil
Sil válaszolt a következő témában: C. S. Lewis: Narnia krónikái

Ilweran írta: Még csak dobozba se, egyszerűen össze van fóliázva a hét könyv... :wink:
Persze attól még az ár elég jutányos.

Ja, OK, csak a képen úgy látszott.

Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 11 hónapja #327296 Írta: Ilweran
Ilweran válaszolt a következő témában: C. S. Lewis: Narnia krónikái

Sil írta: A Bookline-on május végéig 30% kedvezménnyel rendelhető a 7 kötet egyben (nem egy kötetben, csak összecsomagolva egy dobozba):
bookline.hu/control/news?newsid=822

Még csak dobozba se, egyszerűen össze van fóliázva a hét könyv... :wink:
Persze attól még az ár elég jutányos.

"Két mágus jelenik meg Angliában,
Az első féli hatalmam; a második látni vágy engem."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 11 hónapja #327295 Írta: Sil
Sil válaszolt a következő témában: C. S. Lewis: Narnia krónikái
A Bookline-on május végéig 30% kedvezménnyel rendelhető a 7 kötet egyben (nem egy kötetben, csak összecsomagolva egy dobozba):
bookline.hu/control/news?newsid=822

Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 11 hónapja #326761 Írta: Zoltan
Zoltan válaszolt a következő témában: C. S. Lewis: Narnia krónikái

Gandalf írta: reformatus.hu/folytat_hirek.php?cikk=1178394643


Szerintem elég jó az írás.

Narnia birodalma, mely összeköt bennünket!
www.narniakronikai.ro

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
Több
16 éve 11 hónapja #326358 Írta: Ilweran
Ilweran válaszolt a következő témában: C. S. Lewis: Narnia krónikái

Penngaladiel írta:

Zoltan írta: Ez nem teljesen igaz, mivel maga C. S. Lewis javasolja az olvasási sorrendet, sőt úgy tartja, hogy igazán csak így lehet megérteni, mert a keresztény szimbólumok csak így nyernek értelmet és varázst.


Szerintem viszont a teremtés is csak a megváltás fényében érthető meg teljesen ;) Mellesleg "A varázsló unokaöccse" a legsötétebb, legkomorabb könyv mind között, én nem biztos, hogy azt javasolnám egy tízéves gyereknek elsőnek...


Meg kell mondjam, én elsősorban a történet megértésére gondoltam, ami valljuk be, tényleg nem olyan bonyolult szövetű és összetett, hogy ne lehetne megérteni akár az időben ugrálva.
És egy nagyon szubjektív megjegyzés: szerintem A varázsló unokaöccse a sorozat legunalmasabb darabja, ennél fogva a legkevésbé alkalmas arra, hogy felkeltse az érdeklődést egy hét kötetes mű iránt. Én azt olvastam először, és nagyon nem akartam folytatni, csak baráti rábeszélésre vágtam bele a második részbe, és rájöttem, hogy a többi sokkal izgalmasabb és érdekesebb. Persze ez tényleg nagyon szubjektív... :wink:

"Két mágus jelenik meg Angliában,
Az első féli hatalmam; a második látni vágy engem."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 11 hónapja #326353 Írta: Penngaladiel
Penngaladiel válaszolt a következő témában: C. S. Lewis: Narnia krónikái

Zoltan írta: Ez nem teljesen igaz, mivel maga C. S. Lewis javasolja az olvasási sorrendet, sőt úgy tartja, hogy igazán csak így lehet megérteni, mert a keresztény szimbólumok csak így nyernek értelmet és varázst.


Szerintem viszont a teremtés is csak a megváltás fényében érthető meg teljesen ;) Mellesleg "A varázsló unokaöccse" a legsötétebb, legkomorabb könyv mind között, én nem biztos, hogy azt javasolnám egy tízéves gyereknek elsőnek...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 11 hónapja #326317 Írta: Zoltan
Zoltan válaszolt a következő témában: C. S. Lewis: Narnia krónikái
Ma háromszoros ünnep van a www.narniakronikai.ro honlapon. Sok meglepetés és új hír várja az olvasókat. Pl. a Narnia forgatókönyv, linktár stb. Szeretettel várnk mindenkit!

Narnia birodalma, mely összeköt bennünket!
www.narniakronikai.ro

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 11 hónapja #326316 Írta: Zoltan
Zoltan válaszolt a következő témában: C. S. Lewis: Narnia krónikái

Ilweran írta:

Inferno írta: Üdv!

Olyan kérdésem lenne, hogy az új kiadású Narnia krónikái megjelent egy kötetben is a 7 rész, mert haverom azt állítja látta egyben, de én ilyet nem találtam.
Egy másik kérdés, a Végső ütközet kötethez, hogy van az, hogy valahol adnak térképet és valahol nem, ezt érdekesnek találom?


Hát elvileg a hetedik rész első kiadásához járt ajándék térkép, az utánnyomásokhoz már nem adtak. Viszont vannak boltok, ahol még van elfekvő készlet az első kiadásból, így lehetséges, hogy párhuzamosan árulják a kettőt.
Igen, ahogy most megjelenik, az a kronológiai (és ajánlott olvasási) sorrend. A filmeket a könyvek megírása szerinti sorrendben készítik.
(Mondjuk szerintem tök mindegy, hogy olvasod, mindegyik különálló történet, annyira meg nem bonyolult, hogy egy értelmes ember ne tudja összerakni mi mi után következik. :? szóval szerintem felesleges volt bolygatni a sorrenden)


Ez nem teljesen igaz, mivel maga C. S. Lewis javasolja az olvasási sorrendet, sőt úgy tartja, hogy igazán csak így lehet megérteni, mert a keresztény szimbólumok csak így nyernek értelmet és varázst.

Narnia birodalma, mely összeköt bennünket!
www.narniakronikai.ro

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 11 hónapja #326072 Írta: Inferno
Inferno válaszolt a következő témában: C. S. Lewis: Narnia krónikái

Ilweran írta:

Inferno írta: Üdv!

Olyan kérdésem lenne, hogy az új kiadású Narnia krónikái megjelent egy kötetben is a 7 rész, mert haverom azt állítja látta egyben, de én ilyet nem találtam.
Egy másik kérdés, a Végső ütközet kötethez, hogy van az, hogy valahol adnak térképet és valahol nem, ezt érdekesnek találom?


Hát elvileg a hetedik rész első kiadásához járt ajándék térkép, az utánnyomásokhoz már nem adtak. Viszont vannak boltok, ahol még van elfekvő készlet az első kiadásból, így lehetséges, hogy párhuzamosan árulják a kettőt.
Igen, ahogy most megjelenik, az a kronológiai (és ajánlott olvasási) sorrend. A filmeket a könyvek megírása szerinti sorrendben készítik.
(Mondjuk szerintem tök mindegy, hogy olvasod, mindegyik különálló történet, annyira meg nem bonyolult, hogy egy értelmes ember ne tudja összerakni mi mi után következik. :? szóval szerintem felesleges volt bolygatni a sorrenden)


Köszi, így már világos minden!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 11 hónapja #326070 Írta: Ilweran
Ilweran válaszolt a következő témában: C. S. Lewis: Narnia krónikái

Inferno írta: Üdv!

Olyan kérdésem lenne, hogy az új kiadású Narnia krónikái megjelent egy kötetben is a 7 rész, mert haverom azt állítja látta egyben, de én ilyet nem találtam.
Egy másik kérdés, a Végső ütközet kötethez, hogy van az, hogy valahol adnak térképet és valahol nem, ezt érdekesnek találom?


Hát elvileg a hetedik rész első kiadásához járt ajándék térkép, az utánnyomásokhoz már nem adtak. Viszont vannak boltok, ahol még van elfekvő készlet az első kiadásból, így lehetséges, hogy párhuzamosan árulják a kettőt.
Igen, ahogy most megjelenik, az a kronológiai (és ajánlott olvasási) sorrend. A filmeket a könyvek megírása szerinti sorrendben készítik.
(Mondjuk szerintem tök mindegy, hogy olvasod, mindegyik különálló történet, annyira meg nem bonyolult, hogy egy értelmes ember ne tudja összerakni mi mi után következik. :? szóval szerintem felesleges volt bolygatni a sorrenden)

"Két mágus jelenik meg Angliában,
Az első féli hatalmam; a második látni vágy engem."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 11 hónapja #325997 Írta: Inferno
Inferno válaszolt a következő témában: C. S. Lewis: Narnia krónikái

Gandalf írta:

Inferno írta:

Gandalf írta: Az egy kötetben a hét rész - kiadással én is találkoztam már, sajnos magyarul nincsen, ez egy eredeti angol nyelvű kiadvány.


Á köszi, megkérdezem haveromtól lehet angol volt, csak már nem emlékszik. És a térképes rejtélyre esetleg tudsz magyarázatot?

Nem, én is furcsának tartottam.


Hát tényleg érdekes, de most jutányos áron láttam valahol térképpel együtt, akkor már csak azzal veszem meg.
Amúgy ahogy kiadták most, az az olvasási sorrend, mert a film máshogy dolgozza fel a művet?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 11 hónapja #325996 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: C. S. Lewis: Narnia krónikái

Inferno írta:

Gandalf írta: Az egy kötetben a hét rész - kiadással én is találkoztam már, sajnos magyarul nincsen, ez egy eredeti angol nyelvű kiadvány.


Á köszi, megkérdezem haveromtól lehet angol volt, csak már nem emlékszik. És a térképes rejtélyre esetleg tudsz magyarázatot?

Nem, én is furcsának tartottam.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 11 hónapja #325993 Írta: Inferno
Inferno válaszolt a következő témában: C. S. Lewis: Narnia krónikái

Gandalf írta: Az egy kötetben a hét rész - kiadással én is találkoztam már, sajnos magyarul nincsen, ez egy eredeti angol nyelvű kiadvány.


Á köszi, megkérdezem haveromtól lehet angol volt, csak már nem emlékszik. És a térképes rejtélyre esetleg tudsz magyarázatot?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 0.528 másodperc

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére