C. S. Lewis: Narnia krónikái

Több
16 éve 11 hónapja #325991 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: C. S. Lewis: Narnia krónikái
Az egy kötetben a hét rész - kiadással én is találkoztam már, sajnos magyarul nincsen, ez egy eredeti angol nyelvű kiadvány.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 11 hónapja #325989 Írta: Inferno
Inferno válaszolt a következő témában: C. S. Lewis: Narnia krónikái
Üdv!

Olyan kérdésem lenne, hogy az új kiadású Narnia krónikái megjelent egy kötetben is a 7 rész, mert haverom azt állítja látta egyben, de én ilyet nem találtam.
Egy másik kérdés, a Végső ütközet kötethez, hogy van az, hogy valahol adnak térképet és valahol nem, ezt érdekesnek találom?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 11 hónapja #324594 Írta: Zoltan
Zoltan válaszolt a következő témában: C. S. Lewis: Narnia krónikái
Ez így igaz. De nem mindenhol ugyanaz a szekrény látható. De a filmbelin igen.

Narnia birodalma, mely összeköt bennünket!
www.narniakronikai.ro

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 11 hónapja #324452 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: C. S. Lewis: Narnia krónikái
Nem tudom, feltűnt-e már mindenkinek, de a hétvégén DVD-n láttam megint a mozifilmet és alaposabban megvizsgálhattam (a DVD-dobozon is) a ruhásszekrény mintázatát, motívumait. És vajon miket ábrázolnak a szekrény faragott képei? Hát nem mást, mint az (időrendben az) első történetet, A varázsló unokaöccsét.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 11 hónapja #324427 Írta: Zoltan
Zoltan válaszolt a következő témában: C. S. Lewis: Narnia krónikái

Penngaladiel írta: Szerintem a kronológiai sorrend egyáltalán nem jobb, mint az a sorrend, ahogy eredetileg készült ;) Az "ajánlott olvasási sorrend" azoknak való, akik maguktól nem képesek időrendbe tenni az eseményeket, holott a könyvekből ez nyilvánvaló.


Mint a narniakronikai.ro főszerkesztője, nem értek Önnel egyet. A kronológiai sorrend, nagyon is fontos. Ezt maga C. S. Lewis nyilatkozta, nem is egyszer. Igazán így lehet pontosan követni az eseményeket.
Azért íródtak így meg a könyvek, mert az író egy regényt tervezett, s nem hetet. De nagyon nagy sikere volt a könyveknek, így hét lett belőle. Az olvasók nagy örömére.

Narnia birodalma, mely összeköt bennünket!
www.narniakronikai.ro

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 11 hónapja #323926 Írta: Penngaladiel
Penngaladiel válaszolt a következő témában: C. S. Lewis: Narnia krónikái
Szerintem a kronológiai sorrend egyáltalán nem jobb, mint az a sorrend, ahogy eredetileg készült ;) Az "ajánlott olvasási sorrend" azoknak való, akik maguktól nem képesek időrendbe tenni az eseményeket, holott a könyvekből ez nyilvánvaló.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 11 hónapja #323764 Írta: Zoltan
Zoltan válaszolt a következő témában: C. S. Lewis: Narnia krónikái

Szméagol írta:

Zoltan írta:

Nóli i linantea írta:

Isilrohir írta: Az első rész mikor lesz meg?

Az már kijött :mrgreen: Öööö mikoris? Jó rég. Vmikor tavaly.


2005. december 17-én volt a mozikban "Az oroszlán, a boszorkány és a ruhasszekrény filmpremierje. Ez volt az első része a 7 kötetből álló könyvnek.


Sztem Isilrohir a Varázsló unokaöccsére gondolt.


Az lehet. Mindig megkavarja az embereket, hogy olvasási sorrendben másképp ajánlott, még a Disney a megírásukat illetően készíti el a filmeket.

Narnia birodalma, mely összeköt bennünket!
www.narniakronikai.ro

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 11 hónapja #323749 Írta: Szméagol
Szméagol válaszolt a következő témában: C. S. Lewis: Narnia krónikái

Zoltan írta:

Nóli i linantea írta:

Isilrohir írta: Az első rész mikor lesz meg?

Az már kijött :mrgreen: Öööö mikoris? Jó rég. Vmikor tavaly.


2005. december 17-én volt a mozikban "Az oroszlán, a boszorkány és a ruhasszekrény filmpremierje. Ez volt az első része a 7 kötetből álló könyvnek.


Sztem Isilrohir a Varázsló unokaöccsére gondolt.

A hideg rögök tenyértörők, talpunkhoz komiszak. Sziklák, kövek: mint cont-rideg, nem eleven anyag.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 11 hónapja #323358 Írta: Zoltan
Zoltan válaszolt a következő témában: C. S. Lewis: Narnia krónikái

Nóli i linantea írta:

Isilrohir írta: Az első rész mikor lesz meg?

Az már kijött :mrgreen: Öööö mikoris? Jó rég. Vmikor tavaly.


2005. december 17-én volt a mozikban "Az oroszlán, a boszorkány és a ruhasszekrény filmpremierje. Ez volt az első része a 7 kötetből álló könyvnek.

Narnia birodalma, mely összeköt bennünket!
www.narniakronikai.ro

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 11 hónapja #323342 Írta: Nóli i linantea
Nóli i linantea válaszolt a következő témában: C. S. Lewis: Narnia krónikái

Isilrohir írta: Az első rész mikor lesz meg?

Az már kijött :mrgreen: Öööö mikoris? Jó rég. Vmikor tavaly.

If I promise not to kill you, can I have a hug?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 11 hónapja #323338 Írta: Isilrohir
Isilrohir válaszolt a következő témában: C. S. Lewis: Narnia krónikái
Az első rész mikor lesz meg?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 11 hónapja #323331 Írta: Zoltan
Zoltan válaszolt a következő témában: C. S. Lewis: Narnia krónikái

Rabyn írta:

Zoltan írta: Lassan elgezdik a harmadik film, a Hajnalvándor forgatását is.


én úgy láttam, hogy 2008ban jön ki a máspdik film és 2009re a harmadik. Szerintem egyszerre forgatnak kettőt.


A harmadik film forgatása még nem kezdődött el. DE felgyorsítják majd a forgatásokat, mert a gyermekszereplők nagyon nőnek. Ezért van szükség arra, hogy hamarabb elkezdjenek filmezni.
A Caspian herceg 2008. május 16-án várható, még a Hajnalvándor útja(Utazás a tengeri cirkálón) pediglen 2008 végére vagy a következő év elejére várható.

Narnia birodalma, mely összeköt bennünket!
www.narniakronikai.ro

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 11 hónapja #323321 Írta: Rabyn
Rabyn válaszolt a következő témában: C. S. Lewis: Narnia krónikái

Zoltan írta: Lassan elgezdik a harmadik film, a Hajnalvándor forgatását is.


én úgy láttam, hogy 2008ban jön ki a máspdik film és 2009re a harmadik. Szerintem egyszerre forgatnak kettőt.

"Én szóra váltanám a gondolatot de félek, hogy nem érdekel.."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 11 hónapja #323319 Írta: Zoltan
Zoltan válaszolt a következő témában: C. S. Lewis: Narnia krónikái
Lassan elgezdik a harmadik film, a Hajnalvándor forgatását is.

Narnia birodalma, mely összeköt bennünket!
www.narniakronikai.ro

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 13 órája #323219 Írta: Zoltan
Zoltan válaszolt a következő témában: C. S. Lewis: Narnia krónikái
És nem csak Narniát. Szinte minden nagy klasszikus fantasy fenn van. És kéthetente új könyveket raknak fel. És az Eragon kettő már megvan nekik csak még nem rakták fel.

Narnia birodalma, mely összeköt bennünket!
www.narniakronikai.ro

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 15 órája #323187 Írta: Szméagol
Szméagol válaszolt a következő témában: C. S. Lewis: Narnia krónikái

Zoltan írta: Igen ingyenes formában.


Ezt nem vagyok képes felfogni...huhh, akkor most két hónap alatt begyűjtöm ingyen a narniát!

A hideg rögök tenyértörők, talpunkhoz komiszak. Sziklák, kövek: mint cont-rideg, nem eleven anyag.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 15 órája #323185 Írta: Zoltan
Zoltan válaszolt a következő témában: C. S. Lewis: Narnia krónikái
Igen ingyenes formában.

Narnia birodalma, mely összeköt bennünket!
www.narniakronikai.ro

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 19 órája #323118 Írta: Isilrohir
Isilrohir válaszolt a következő témában: C. S. Lewis: Narnia krónikái

Zoltan írta: Elektronikus formában lekérhetők a Narnia Krónikái könyvek. Cím: www.freewebs.com/konyv/ és még sok sok jó fantasy könyv. Köztük Tolkien művei is. Szerintem érdemes kérni, mert nekem is kültek már könyvet.


Ingyenes formában?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 1 napja #323070 Írta: Zoltan
Zoltan válaszolt a következő témában: C. S. Lewis: Narnia krónikái
Kedves Narniát kedvelő olvasók!

Minden idők legnagyobb Narnia Krónikái és C. S. Lewis honlapja elindult útjára. Színvonalas arculattal és tartalommal várja az olvasókat. Rengeteg interjú a szinkronhangokkal, sok-sok hír a Caspian herceg filmről. www.narniakronikai.ro
Szeretettel várják a kedves olvasókat!

Narnia birodalma, mely összeköt bennünket!
www.narniakronikai.ro

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 4 napja #322562 Írta: Zoltan
Zoltan válaszolt a következő témában: C. S. Lewis: Narnia krónikái
Elektronikus formában lekérhetők a Narnia Krónikái könyvek. Cím: www.freewebs.com/konyv/ és még sok sok jó fantasy könyv. Köztük Tolkien művei is. Szerintem érdemes kérni, mert nekem is kültek már könyvet.

Narnia birodalma, mely összeköt bennünket!
www.narniakronikai.ro

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 1 hónapja #317840 Írta: Gandalf

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 2 hónapja #316323 Írta: Zoltan
Zoltan válaszolt a következő témában: C. S. Lewis: Narnia krónikái
Egy belső informátor szerint, mind a hét Narnia könyvet megfilmesiti a Walden. A Narnia Krónikái stábja a Hajnalvándor útja című részt már megerősítette.

Narnia birodalma, mely összeköt bennünket!
www.narniakronikai.ro

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 2 hónapja #315113 Írta: Zoltan
Zoltan válaszolt a következő témában: C. S. Lewis: Narnia krónikái

Gandalf írta: Mit gondoltok a Sátán narnai allegorikus megjelenítéséről?

Az első két kötet alapján az ember a Fehér Boszorkányt azonosítaná vele kizárólagosan (ezt alátámasztja Lewis is magyarázatában), de azután Tash figurája ugyancsak bekavar. A végső ütközetben Aslan ki is mondja, hogy az ő negatív ellenpólusa Tash (furcsa, ez dualisztikus jelleg! Aslan nem áll felette?), de Tashnak nyoma sincsen teremtéskor, se később sokáig.

Ez a teológiai struktúra nekem kissé zavaros.


Igen ezzel sokan vagyunk így. Számomra is néha zavarosnak tünnek a dolgok.
Talán annyit tudok hozzáfüzni, hogy Lewis a Keresztény vagyok könyvében azt írja, hogy a sátánnak sok arca van és a semmiből megjelenhet. Krisztusról pediglen azt írja: Sokszor hagyja*, hogy mi döntsük el ki mellé állunk, Ő nem tesz semmit.
Remélem segíthettem egy keveset Lewis filozófiájának a megértéséhez.

* szerkesztve by Tim

Narnia birodalma, mely összeköt bennünket!
www.narniakronikai.ro

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 2 hónapja #315082 Írta: Zoltan
Zoltan válaszolt a következő témában: C. S. Lewis: Narnia krónikái
"...Nagyon remélem, hogy kitartanak Narnia világa mellett, Peter bölcsességével, Edmund harciasságával, Lucy kedvességével, és Susan törodésével. Sose adják fel az álmaikat és akkor bármit elérhetnek
Köszönettel: Czeto Roland " Extra interjú Peter magyar szinkronhangjával! www.narniakronikai.ro

Narnia birodalma, mely összeköt bennünket!
www.narniakronikai.ro

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 2 hónapja #314952 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: C. S. Lewis: Narnia krónikái
Mit gondoltok a Sátán narnai allegorikus megjelenítéséről?

Az első két kötet alapján az ember a Fehér Boszorkányt azonosítaná vele kizárólagosan (ezt alátámasztja Lewis is magyarázatában), de azután Tash figurája ugyancsak bekavar. A végső ütközetben Aslan ki is mondja, hogy az ő negatív ellenpólusa Tash (furcsa, ez dualisztikus jelleg! Aslan nem áll felette?), de Tashnak nyoma sincsen teremtéskor, se később sokáig.

Ez a teológiai struktúra nekem kissé zavaros.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 2 hónapja #314704 Írta: Zoltan
Zoltan válaszolt a következő témában: C. S. Lewis: Narnia krónikái
Szívem szerint Básti Juli és Czető Roland a nyerő a narnia szinkronhangoknál.

Narnia birodalma, mely összeköt bennünket!
www.narniakronikai.ro

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 2 hónapja #314652 Írta: Thereon
Thereon válaszolt a következő témában: C. S. Lewis: Narnia krónikái
Sil: köszönöm, mentségemre legyen betegségem, kijavítva.

És igen, nekem tetszik a hangja, hozzátartozik színészi tehetségéhez. De akkor ne a Narniát nézd meg vele angolul, hanem mondjuk a Love Actually-t, vagy a Star Wars I-et.

Thereon, a vándorló varázsló

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 2 hónapja #314650 Írta: Acho
Acho válaszolt a következő témában: C. S. Lewis: Narnia krónikái
én ugyan nem láttam a filmet angolul, de a magyar változat nagyon tetszett!kivéve Aslan hangját!sztem azt nem jól találták el!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 2 hónapja #314607 Írta: Sil
Sil válaszolt a következő témában: C. S. Lewis: Narnia krónikái

Thereon írta: Inkább úgy kérdezd, hogy akik bevállalták megnézni magyarul, ahelyett, hogy hallanák Liam Nelson gyönyörű hangját...

Liam Neeson a neve...

Tényleg jó a hangja? Mert akkor lehet, megnézem eredetiben is (moziban csak magyarul láttam, Olórin papáékkal)... Valahogy szeretem az olyan színészeket, akiket bűn szinkronizálni (mint pl Hugo Weaving, Alan Rickman). :P

Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 2 hónapja #314606 Írta: Altaris
Altaris válaszolt a következő témában: C. S. Lewis: Narnia krónikái
személy szerint nincs bajom amagyar hangokkal. nem úgy mint pl. aGyU-ban. na de no off. egyszóval szerintem jó mindkettő, bár az eredeti mindig szebb. :)

Megmagyarázhatatlan minden, ami kettejük között történt, de igaz, hiánytalan valóság. /Szilvási Lajos - Bujkál a hold/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 0.968 másodperc

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére