C. S. Lewis: Narnia krónikái

Több
18 éve 2 hónapja #284355 Írta: Heledir
Heledir válaszolt a következő témában: C. S. Lewis: Narnia krónikái

cortez71 írta:

Ancalima Anarórë írta: [size=9:17i8h2jh]Ugyan ugyan, nekem a kedves Niéla mindig csak Niéla marad... :) )[/size]

Most nézegettem az Oscar- díj hivatalos oldalát, és a zenéjét csak a sound mixing kategóriában jelölték. 8O Hallókészüléket a bíróknak! Viszont jelölték még visual effects és legjobb makeup kategóriában is... :) ) Remélem hazavisz valamit.

Hát a Kong irtó nagy ellenfél lesz szerintem. A filmzene nos hát... A Münchennek ott a hleye, az Egy gésa emlékeinek is. A meleg cowboyos film tetszett a kritikusoknak, ezért egyértelmű, hogy jelölték. A Büszkeség és balítélettel szintén ez a helyzet. A Narniát meg lehúzták...


Hát én inkább a Büszkeség és balítéletet húznám le, mert bár a Narniát még nem láttam, de ha C.S. Lewis írta, akkor biztos jó. A B&b bemutatóját láttam csak, de mivel a könyvet már 1000-szer olvastam, merem állítani, hogy elég xar filmet csináltak belőle. Közelébe sem ér az 1995-ös Colin Firth-ös filmnek.

A ló és kis gazdája c. Lewis könyvet olvasta vki?

„Neked csak arról kell döntened, mihez kezdj az idővel, amely megadatik.”

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 2 hónapja #284346 Írta: cortez71
cortez71 válaszolt a következő témában: C. S. Lewis: Narnia krónikái

Ancalima Anarórë írta: [size=9:s0vw1qev]Ugyan ugyan, nekem a kedves Niéla mindig csak Niéla marad... :) )[/size]

Most nézegettem az Oscar- díj hivatalos oldalát, és a zenéjét csak a sound mixing kategóriában jelölték. 8O Hallókészüléket a bíróknak! Viszont jelölték még visual effects és legjobb makeup kategóriában is... :) ) Remélem hazavisz valamit.

Hát a Kong irtó nagy ellenfél lesz szerintem. A filmzene nos hát... A Münchennek ott a hleye, az Egy gésa emlékeinek is. A meleg cowboyos film tetszett a kritikusoknak, ezért egyértelmű, hogy jelölték. A Büszkeség és balítélettel szintén ez a helyzet. A Narniát meg lehúzták...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 2 hónapja #284342 Írta: Ancalima Anarórë
Ancalima Anarórë válaszolt a következő témában: C. S. Lewis: Narnia krónikái
[size=9:1v3suija]Ugyan ugyan, nekem a kedves Niéla mindig csak Niéla marad... :) )[/size]

Most nézegettem az Oscar- díj hivatalos oldalát, és a zenéjét csak a sound mixing kategóriában jelölték. 8O Hallókészüléket a bíróknak! Viszont jelölték még visual effects és legjobb makeup kategóriában is... :) ) Remélem hazavisz valamit.


"... And that was the beginning of fairies..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 2 hónapja #284322 Írta: Noredhel
Noredhel válaszolt a következő témában: C. S. Lewis: Narnia krónikái
Aslant senki sem talált a popcornban?

Ancalima: kösz, de cirka fél éve más nevem van. :lol:

Toujours pur

kiejtés: "liedesz"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 2 hónapja #284195 Írta: Humor Herold
Humor Herold válaszolt a következő témában: C. S. Lewis: Narnia krónikái

Stara írta:

cortez71 írta: Amúgy a Narniát régebben is kiadta egy egyházi kiadó, csak nem tudom, hogy hány részt...

Szerintem mindet kiadta a Szent István Társulat,de az már tényleg régebben volt, '90 körül talán. És két cím is kicsit máshogy volt lefordítva:
Az oroszlán, a boszorkány és a különös ruhásszekrény
Utazás a tengeri cirkálón (most: A Hajnal Vándor útja)
Ancalima: :)

Mind a hetet!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 2 hónapja #284123 Írta: Timona
Timona válaszolt a következő témában: C. S. Lewis: Narnia krónikái
A www.bookline.hu - n megrendelhető:
Prince Caspian
The Horse And His Boy
The Last Battle
The Lion, The Witch And The Wardrobe
The Silver Chair
The Voyage Of The Dawn Treader

"Van úgy, hogy csak emlékszem arra, ami éppen történik."
Fodor Ákos

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 2 hónapja #284117 Írta: cortez71
cortez71 válaszolt a következő témában: C. S. Lewis: Narnia krónikái

Coralie írta: Angolul meg lehet szerezni?

Természetesen. Pl itt books.narnia.com/movielanding.html

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 2 hónapja #284114 Írta: Coralie
Coralie válaszolt a következő témában: C. S. Lewis: Narnia krónikái
Angolul meg lehet szerezni?

Nimrodel
... és egyszer csak lezuhanok és kinyírom a dínókat...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 2 hónapja #284084 Írta: Timona
Timona válaszolt a következő témában: C. S. Lewis: Narnia krónikái
Én is úgy tudom, hogy a Szent István Társulat mind a 7 kötetet kiadta magyarul. (Az oroszlán, a boszorkány és a különös ruhásszekrény- t pontosan 1988- ban.)

"Van úgy, hogy csak emlékszem arra, ami éppen történik."
Fodor Ákos

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 2 hónapja #284058 Írta: Stara
Stara válaszolt a következő témában: C. S. Lewis: Narnia krónikái

cortez71 írta: Amúgy a Narniát régebben is kiadta egy egyházi kiadó, csak nem tudom, hogy hány részt...

Szerintem mindet kiadta a Szent István Társulat,de az már tényleg régebben volt, '90 körül talán. És két cím is kicsit máshogy volt lefordítva:
Az oroszlán, a boszorkány és a különös ruhásszekrény
Utazás a tengeri cirkálón (most: A Hajnal Vándor útja)
Ancalima: :)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 2 hónapja #284030 Írta: cortez71
cortez71 válaszolt a következő témában: C. S. Lewis: Narnia krónikái

Ancalima Anarórë írta: Stara: Nem, nem rád gondoltam... :)
Niéla: Humorod káprázatos, mint mindig. ;)

Szerintem akkoris van különbség a Szilmarilok- féle szpojlerkedés és a Narnia- féle közt, mivel a Narniának pl még nem jelent meg minden része magyarul, de ha gondoljátok... :?

És ki olvasta el angolul mindegyik részt? :P Sztem az 5-6-7. részből senki nem lökött semmi infót...
Amúgy a Narniát régebben is kiadta egy egyházi kiadó, csak nem tudom, hogy hány részt...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 2 hónapja #284028 Írta: Ancalima Anarórë
Ancalima Anarórë válaszolt a következő témában: C. S. Lewis: Narnia krónikái
Stara: Nem, nem rád gondoltam... :)
Niéla: Humorod káprázatos, mint mindig. ;)

Szerintem akkoris van különbség a Szilmarilok- féle szpojlerkedés és a Narnia- féle közt, mivel a Narniának pl még nem jelent meg minden része magyarul, de ha gondoljátok... :?


"... And that was the beginning of fairies..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 2 hónapja #283973 Írta: Stara
Stara válaszolt a következő témában: C. S. Lewis: Narnia krónikái

Ancalima Anarórë írta: Timonával kell egyetértenem, én most olvasom a harmadik részt, és éppen roppantul pipa vagyok amiatt a hsz miatt.
Párdon.

Ha az enyém miatt, akkor ezer bocsánat, pedig odaírtam,hogy spoiler.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 2 hónapja #283944 Írta: Ancalima Anarórë
Ancalima Anarórë válaszolt a következő témában: C. S. Lewis: Narnia krónikái
Timonával kell egyetértenem, én most olvasom a harmadik részt, és éppen roppantul pipa vagyok amiatt a hsz miatt.
Párdon.


"... And that was the beginning of fairies..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 2 hónapja #283908 Írta: Annedun
Annedun válaszolt a következő témában: C. S. Lewis: Narnia krónikái

Coralie írta:

Ancalima Anarórë írta:

Alyr Arkhon írta: Mik azok a magányos szigetek?

Abban a világban Narnián kívül is vannak még országok, mint pl Archenland, Calormen, és van a Nagy Keleti Óceán. És a Magányos szigetek egy szigetcsoport ezen az óceánon. Bár nem értem, mit ért ezen a törpe, mert Jadis egy másik világból jött át, de mondjuk az a fa, aminek a terméséből később a szekrény, és így az átjáró lett, néhány száz évre megvédte Narniát a boszorkánytól, úgyhogy addig akár le is igázhatta a szigeteket. [size=9:an16yo96]talán ez még le lesz írva részletesebben a következő kötetekben, de még csak a másodiknál tartok ugye[/size]
Térkép: www.geocities.com/kawebb99/narniamap.jpg
(bár nem valami nagy, de a szigetek ott vannak jobboldalt az óceánon lent délen)

Bocs, hogy visszatérek erre. Ez ugye ez nem az a sziget, ahol a Boszi evett a tilos-almákból? :oops:


dehogy, az a szárazföld!!
asszem lent van, delre, az archenland felőli hegyekben...

Noredhel (Voronwë) írta: Annedun: jé, egy Idril! :lol:


beee:P

szeretni és szeretve lenni

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 2 hónapja #283906 Írta: cortez71
cortez71 válaszolt a következő témában: C. S. Lewis: Narnia krónikái

Timona írta: Azért a GYU meg a HP kicsit más ebből a szempontból, mert jelen pillanatban a Narniának minden része megjelent könyv formájában, de még csak egy részét dolgozták fel filmben... és OK, lehet h csak engem zavar, minden bizonnyal, mert még nem olvastam, de majd hétfőn végre eljutok odáig, utána engem sem bosszant majd ;)

A HP is úgy áll, hogy több könyv jelent meg, mint amit feldolgoztak filmben. Akkor ilyen erővel a Főnix Rendjéről nem lehetne beszélnünk (A Félvér Herceget meg se merem említeni, mert az emberek már a szó hallatán is spoielrektől tartanak :D ). Sőt, akkor a Szilmarilok és a Hobbit is spoileres.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 2 hónapja #283903 Írta: Coralie
Coralie válaszolt a következő témában: C. S. Lewis: Narnia krónikái

Ancalima Anarórë írta:

Alyr Arkhon írta: Mik azok a magányos szigetek?

Abban a világban Narnián kívül is vannak még országok, mint pl Archenland, Calormen, és van a Nagy Keleti Óceán. És a Magányos szigetek egy szigetcsoport ezen az óceánon. Bár nem értem, mit ért ezen a törpe, mert Jadis egy másik világból jött át, de mondjuk az a fa, aminek a terméséből később a szekrény, és így az átjáró lett, néhány száz évre megvédte Narniát a boszorkánytól, úgyhogy addig akár le is igázhatta a szigeteket. [size=9:1sra319j]talán ez még le lesz írva részletesebben a következő kötetekben, de még csak a másodiknál tartok ugye[/size]
Térkép: www.geocities.com/kawebb99/narniamap.jpg
(bár nem valami nagy, de a szigetek ott vannak jobboldalt az óceánon lent délen)

Bocs, hogy visszatérek erre. Ez ugye ez nem az a sziget, ahol a Boszi evett a tilos-almákból? :oops:

Nimrodel
... és egyszer csak lezuhanok és kinyírom a dínókat...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 2 hónapja #283851 Írta: Timona
Timona válaszolt a következő témában: C. S. Lewis: Narnia krónikái
Azért a GYU meg a HP kicsit más ebből a szempontból, mert jelen pillanatban a Narniának minden része megjelent könyv formájában, de még csak egy részét dolgozták fel filmben... és OK, lehet h csak engem zavar, minden bizonnyal, mert még nem olvastam, de majd hétfőn végre eljutok odáig, utána engem sem bosszant majd ;)

"Van úgy, hogy csak emlékszem arra, ami éppen történik."
Fodor Ákos

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 2 hónapja #283828 Írta: Cerebrum
Cerebrum válaszolt a következő témában: C. S. Lewis: Narnia krónikái

Timona írta: Ha kérhetném, amikor a hsz- ben spoiler van, akkor írjuk mán oda, hogy SPOILER!!!, mert ha vki nem olvasta, de olvasná had ne innét tudja már meg mi lesz :roll:
Köszike.


Hát, most nem azért, hogy bántsalak, de ennyi erővel a HP-es, meg az összes GYU-es topikba oda lehetne írni, hogy spoiler-veszély, mert biztos van, aki még nem olvasta, nem látta a filmeket...

“Blinding ignorance does mislead us. O! Wretched mortals, open your eyes!” (Leonardo da Vinci)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 2 hónapja #283746 Írta: Timona
Timona válaszolt a következő témában: C. S. Lewis: Narnia krónikái
Ha kérhetném, amikor a hsz- ben spoiler van, akkor írjuk mán oda, hogy SPOILER!!!, mert ha vki nem olvasta, de olvasná had ne innét tudja már meg mi lesz :roll:
Köszike.

"Van úgy, hogy csak emlékszem arra, ami éppen történik."
Fodor Ákos

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 2 hónapja #283742 Írta: Coralie
Coralie válaszolt a következő témában: C. S. Lewis: Narnia krónikái

Noredhel (Voronwë) írta: Amúgy: ugye Aslan mindegyik részben lesz? Szívemhez nőtt a cicus.

Cicus az atyaúristen, a világ termtője, miegymás... Valószínűleg mázlid van :wink:

Nimrodel
... és egyszer csak lezuhanok és kinyírom a dínókat...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 2 hónapja #283734 Írta: Noredhel
Noredhel válaszolt a következő témában: C. S. Lewis: Narnia krónikái
Annedun: jé, egy Idril! :lol:

Amúgy: ugye Aslan mindegyik részben lesz? Szívemhez nőtt a cicus.

Toujours pur

kiejtés: "liedesz"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 2 hónapja #283726 Írta: Annedun
Annedun válaszolt a következő témában: C. S. Lewis: Narnia krónikái

Alyr Arkhon írta:

Annedun írta:

Alyr Arkhon írta: Télnyleg, még egy kérdés, kedves hozzáértők:

Amikor Jadis megjelenik Aslan táborában a filmben, a törpe azt kiabálja, hogy ő a magányos szigetek uralkodója (vagy helytartója).

Mik azok a magányos szigetek?


ha olvastad a hajós részt, ha nem, abból megtudhatod:)


Szerinted, ha olvastam volna a könyvek bármelyikét, amiben le van írva, mik azok a Magányos Szigetek, kérdeznék ilyet?


ejnye, a GYU-t elolvasod 3milliószor, C.S.Lewistól pedig-aki mellesleg "kebel"barátja volt J.R.R.Tolkiennnek, és az ő hatására tért meg- 7db max 150 oldalas regényt nem olvasol el??

szóval: a filmben Aslan mondja, hogy:"légy a keleti tenger úrnőja, a neved pedig Lucy királynő, a merész."
a Keleti tengeren túl vannak a magányos szigetek, ott ahol Aslan lakik.
(a 3. részben Lucy+Edmund+ az unokatestvérük elmennek oda:))

szeretni és szeretve lenni

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 2 hónapja #283712 Írta: Timona
Timona válaszolt a következő témában: C. S. Lewis: Narnia krónikái
Csatlakoznék, a zenéje olyannyira remek, hogy már a film hazai megjelenése előtt jóval megszereztem és a repeat beüzemelésével hetekig szinte csak azt hallgattam 8)

"Van úgy, hogy csak emlékszem arra, ami éppen történik."
Fodor Ákos

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 2 hónapja #283707 Írta: Serrana/Taurin
Serrana/Taurin válaszolt a következő témában: C. S. Lewis: Narnia krónikái
Én pár napja láttam a filmet. Tetszett (Peter főleg :D ). Aranyos meg minden, de vagy öt percembe került , hogy rájöjjek, hogy a felnőttek igazából a gyerekek voltak ( 8O ezt megaszondtam!). Köszönhető annak, hogy marha fáradtan néztem végig (ha tízszer nem pausé-ztam le a DVD-t, hogy pihenhessek és megemésztehessem a látottakat akkor egyszer se)

-A szerelem olyan mint az alkohol...
-Elbódít?
-Nem! Öl, butít és nyomorba dönt!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 2 hónapja #283700 Írta: Coralie
Coralie válaszolt a következő témában: C. S. Lewis: Narnia krónikái

Rayan írta: Viszont a zene az nagyszerű, mindentől függetlenül, meg szerintem oszkárgyanús, elég erősen. Azóta szinte nem is hallgatok mást. Kár, hogy egy jobb filmhez jobban illett volna.

A Golden Globe-ot sajnos nem kapta meg, pedig jelölt volt, és szerintem is kijárt volna. De drukkolok, hogy hogy az Oscarért is versenyben legyen :roll:

Nimrodel
... és egyszer csak lezuhanok és kinyírom a dínókat...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 2 hónapja #283695 Írta: Rayan
Rayan válaszolt a következő témában: C. S. Lewis: Narnia krónikái
Részemről a Narnia jó nagy közepes. A zsenialitás valahol máshol kezdődik.



Viszont a zene az nagyszerű, mindentől függetlenül, meg szerintem oszkárgyanús, elég erősen. Azóta szinte nem is hallgatok mást. Kár, hogy egy jobb filmhez jobban illett volna.

tiltsátok be a kisbetűt

Csinci

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 2 hónapja #283631 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: C. S. Lewis: Narnia krónikái

Annedun írta:

Alyr Arkhon írta: Télnyleg, még egy kérdés, kedves hozzáértők:

Amikor Jadis megjelenik Aslan táborában a filmben, a törpe azt kiabálja, hogy ő a magányos szigetek uralkodója (vagy helytartója).

Mik azok a magányos szigetek?


ha olvastad a hajós részt, ha nem, abból megtudhatod:)


Szerinted, ha olvastam volna a könyvek bármelyikét, amiben le van írva, mik azok a Magányos Szigetek, kérdeznék ilyet?

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 2 hónapja #283613 Írta: Coralie
Coralie válaszolt a következő témában: C. S. Lewis: Narnia krónikái

cortez71 írta: Télleg, lefagyasztható figurák melyikben vannak? :roll:

Nesquick, vagy ki a neve. És Győrben... Itt meg ruhásszekrény nincs...

És igenis megállom, hogy elolvassam a spoilereket!

Nimrodel
... és egyszer csak lezuhanok és kinyírom a dínókat...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 2 hónapja #283528 Írta: cortez71
cortez71 válaszolt a következő témában: C. S. Lewis: Narnia krónikái
Stara: Nagyon szépen köszönöm, hálám örökké üldözni fog!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 0.517 másodperc

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére