C. S. Lewis: Narnia krónikái

Több
16 éve 3 hónapja #352916 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: C. S. Lewis: Narnia krónikái
Végre van rendes minőségű trailer, itten:

www.apple.com/trailers/disney/th ... cecaspian/

kvik tájm kell hozzá.

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 3 hónapja #352915 Írta: Rabyn
Rabyn válaszolt a következő témában: C. S. Lewis: Narnia krónikái
egyébként kb olyannak képzeltem el a hobbitoknat mint a willowban az emberkék:)

Amint látom a zeneszerzője sem változik aminek örülök:)

"Én szóra váltanám a gondolatot de félek, hogy nem érdekel.."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 3 hónapja #352913 Írta: Sil
Sil válaszolt a következő témában: C. S. Lewis: Narnia krónikái

Rabyn írta: Wavixk davis a starwarsban is játszik:) (egyébkén ahpban ő flitwick)
Elég híres színész:)

Meg a Willow-ban. :)

Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 3 hónapja #352912 Írta: Rabyn
Rabyn válaszolt a következő témában: C. S. Lewis: Narnia krónikái
Wavixk davis a starwarsban is játszik:) (egyébkén ahpban ő flitwick)
Elég híres színész:)

"Én szóra váltanám a gondolatot de félek, hogy nem érdekel.."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 3 hónapja #352909 Írta: Penngaladiel
Penngaladiel válaszolt a következő témában: C. S. Lewis: Narnia krónikái
Az első részben is ő volt Aslan hangja, ha jól emlékszem ;)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 3 hónapja #352896 Írta: Nóli i linantea
Nóli i linantea válaszolt a következő témában: C. S. Lewis: Narnia krónikái
Óóóóóó Liam Neeson * eddig nem igazán vártam, de mostantól aztán nagyonnagyon :D

* - [size=9:36ywxzyt] szerk. by Tim ;) ha ez nem elég szivecskés szólj :P [/size]

If I promise not to kill you, can I have a hug?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 3 hónapja #352893 Írta: Attila
Attila válaszolt a következő témában: C. S. Lewis: Narnia krónikái
Játszik benne a HP-ból a Warwick Davies +Liam Neeson. Jónak ígérkezik. :cheers:

"And I see they think me and Netti real old. But I don't think us feel old at all. And us so happy. Matter of fact, I think this is the youngest us ever felt." /Alice Walker/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 3 hónapja #352886 Írta: Isilrohir
Isilrohir válaszolt a következő témában: C. S. Lewis: Narnia krónikái
Íme az origós oldal, a szereplőkkel, érdemes megnézni!
2008.június.12-én jelenik meg... :(
Caspian Herceg Narnia film

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Látogató
  • Látogató
16 éve 3 hónapja #351988 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: C. S. Lewis: Narnia krónikái
Láttátok a trailerben a kőoroszlánt?Kíváncsi vagyok, lesz-e valami jelentőssége... :)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 3 hónapja #351487 Írta: cortez71
cortez71 válaszolt a következő témában: C. S. Lewis: Narnia krónikái

Alyr Arkhon írta:

cortez71 írta:

Attila írta: Valószínűleg már valaki beírta, de akkor is...szóval Caspian herceg 2008-2009-re... :roll: :oops:

2008 ;) Május 18. az USA premier, a magyar meg valamikor június-júliusban lesz.


Mért tolnák el ennyivel? Elvégre sikerfilm folytatása

A trailerben is ezt mondják ;) Mármint, hogy június 12. Amúgy disneykben az Egyesült Királyságot követjük, az esetek 90%-ában vagy a UK bemutató előtt vagy után egy héttel kerülnek a magyar mozikba a filmek (azért vannak kivételek is persze).

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 3 hónapja #351477 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: C. S. Lewis: Narnia krónikái

cortez71 írta:

Attila írta: Valószínűleg már valaki beírta, de akkor is...szóval Caspian herceg 2008-2009-re... :roll: :oops:

2008 ;) Május 18. az USA premier, a magyar meg valamikor június-júliusban lesz.


Mért tolnák el ennyivel? Elvégre sikerfilm folytatása

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 3 hónapja #351475 Írta: Rabyn
Rabyn válaszolt a következő témában: C. S. Lewis: Narnia krónikái
Mondjuk én azt vettem észre, hogy az utóbbi időben minden hirtelen felkapott könyv fordítása rémes lett.. Bár nem tudok angolul de valahogy érződik.

"Én szóra váltanám a gondolatot de félek, hogy nem érdekel.."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 3 hónapja #351472 Írta: Attila
Attila válaszolt a következő témában: C. S. Lewis: Narnia krónikái

cortez71 írta:

Attila írta: Valószínűleg már valaki beírta, de akkor is...szóval Caspian herceg 2008-2009-re... :roll: :oops:

2008 ;) Május 18. az USA premier, a magyar meg valamikor június-júliusban lesz.


ÖÖÖ...igen igen igen. :wink:

"And I see they think me and Netti real old. But I don't think us feel old at all. And us so happy. Matter of fact, I think this is the youngest us ever felt." /Alice Walker/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 3 hónapja #351462 Írta: cortez71
cortez71 válaszolt a következő témában: C. S. Lewis: Narnia krónikái

Attila írta: Valószínűleg már valaki beírta, de akkor is...szóval Caspian herceg 2008-2009-re... :roll: :oops:

2008 ;) Május 18. az USA premier, a magyar meg valamikor június-júliusban lesz.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 3 hónapja #351455 Írta: Attila
Attila válaszolt a következő témában: C. S. Lewis: Narnia krónikái
Valószínűleg már valaki beírta, de akkor is...szóval Caspian herceg 2008-2009-re... :roll: :oops:

"And I see they think me and Netti real old. But I don't think us feel old at all. And us so happy. Matter of fact, I think this is the youngest us ever felt." /Alice Walker/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Látogató
  • Látogató
16 éve 3 hónapja #351451 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: C. S. Lewis: Narnia krónikái
Rabyn: a fordítás rossz, az biztos... Az angol eredeti sokkal jobb.Nagyon ledöbbentem ,mert most olvasom az elsőt angolul, és néha komoly jelentésbeli eltérések vannak a fordítás és az igazi szöveg között.
Mérges is vagyok...Ha én értem, akkor bárki le tudná fordítani jobban. :?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 3 hónapja #351289 Írta: Ilúvatar Gyermeke
Ilúvatar Gyermeke válaszolt a következő témában: C. S. Lewis: Narnia krónikái
Ha valakit esetleg érdekel: Caspian Herceg előzetes angolul, az origoénál sokkal jobb minőségben elérhető és letölthető (!) ezen az oldalon. Ugyanitt van egy csomó más hasznos info a készülő filmmel kapcsolatban. :wink:

Boldog Karácsonyt mindenkinek. :wink:

There is no reality. Only perception.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 4 hónapja #350973 Írta: Rabyn
Rabyn válaszolt a következő témában: C. S. Lewis: Narnia krónikái
Lehet, hogy a fordítás a rossz, de annyira egyszerű és szinte gügye volt a nyelvezete, hogy valamiért nem jött be. Olyan érzésem volt amikor olvastam, hogy szándékosan van lebutítva ilyenre, hogy a hülyegyerekek is megértsék. A filmnél nem éreztem azt, hogy le lenne butítva.

"Én szóra váltanám a gondolatot de félek, hogy nem érdekel.."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Látogató
  • Látogató
16 éve 4 hónapja #350972 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: C. S. Lewis: Narnia krónikái
Hát...az biztos,hogy olvasva mindig más.Azt már látom, hogy valószínűeg egyedül vagyok azzal,hogy hiányolok valamit a filmből:)Van ilyen.
Rabyn,ha szabad érdeklődnöm, mi nem tetszett benne? Az,hogy gyerekes?(csak érdekel a véleményed,nem akarlak meggyőzni semmiről, nyugi...)
Tény,hogy vannak a könyvne hibái(pl.a GYU-val összehasonlítva hihetetlenül kidolgozatlan)de ennek ellenére azzal pl. én is egyetértek, hogy a Hajnalvándort nem lesz egyszerű megfilmesíteni( már, ha egyáltalán megakarják) a lentebb említett okok miatt.Az igenis létező, és nem belemagyarázott mögöttes tartalom miatt.
De amugy, nem panaszkodom, a Narnia volt az egyik leginkább "történethű" film, amit láttam.És tetszett is, nehogy megkövezzetek itten! :D :D

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 4 hónapja #350968 Írta: Laemunh
Laemunh válaszolt a következő témában: C. S. Lewis: Narnia krónikái
Szerintem a filmet a zene és a látvány dobja fel, különben majdnem ugyanolyan, mint a regény. Bér én a filmet láttam előbb, és ez elég sokat számít. Mindenesetre a könyveknek is megvan a maga varázsa. Olvasva mindig más. :)

The Road goes ever on and on...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 4 hónapja #350791 Írta: Kar_sa
Kar_sa válaszolt a következő témában: C. S. Lewis: Narnia krónikái
Én részemről még nem olvastam, bár szándékomban áll, mindenesetre Tilda Swinton színészi játékától dobtam egy hátast...
Meg fogom azért nézni a második filmet is, meg el is olvasom, csak már annyira sokat nem várok, mert a Prince Caspianban csak cameo szerepe van... :(

[size=9:3jw2zhz5](ó te jó ég, hogy gyűl az olvasólistám... összes Terry Pratchett (amit most hangoskönyvben nyomatok), Lemony Snicket, Narnia, Pullman, Gaiman, satöbbi, satöbbi, satöbbi...)[/size]

Kārātārānen a áirâë...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 4 hónapja #350789 Írta: Rabyn
Rabyn válaszolt a következő témában: C. S. Lewis: Narnia krónikái
Érdekes, hogy amennyire tetszett a film, annyira nem a könyv.
Szerintem inkább hozzáadott valamit a film a történethez.

"Én szóra váltanám a gondolatot de félek, hogy nem érdekel.."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Látogató
  • Látogató
16 éve 4 hónapja #350788 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: C. S. Lewis: Narnia krónikái
Lehet, hogy volt már szó róla, akkor bocsánat, de:
Senki nem érezte úgy, h. annak ellenére, h. a film jó, és történethű valami kimondatlan érzés elveszett belőle, ami a könyvben megvan?
Sokat agyaltam rajta,és ugy gondolom, azért érzem én ezt, mert a Narnia NEM CSAK egy mese, akár tetszik ez valakinek, akár nem, és,ha egy rendező meseként fogja fel,akkor az értékének felét (legalább) elveszíti...
Persze,értem én, máshogy nem lehetne eladni...Vagy, csak én vagyok túl kritikus...De akkor is!!

(remélem értitek, mit akarok mondani :) )

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 4 hónapja #350393 Írta: Laemunh
Laemunh válaszolt a következő témában: C. S. Lewis: Narnia krónikái

Gandalf írta: www.origo.hu/filmklub/blog/elozetes/2007...elvu-elozeteset.html

Magyar nyelvű előzetes. :)

Hm, nem lesz könnyű dolga, ha külföldön májusban lesz a peremier, mert ott lesz a nyakán az Indiana Jones és a Kristálykoponya Királysága... De persze nem az a lényeg nekünk, hogy teljesít a pénztáraknál, hanem hogy jó film legyen! :wink:



Yipíííííííí!!!!!!!!!! :P :P :P Végre... Remélem utána majd jön a többi rész is. :D :D :D

The Road goes ever on and on...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 4 hónapja #350294 Írta: Timona
Timona válaszolt a következő témában: C. S. Lewis: Narnia krónikái
Igéretes kis bemutató, a filmben remélhetőleg nem ez a narrátor lesz :S

"Van úgy, hogy csak emlékszem arra, ami éppen történik."
Fodor Ákos

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 4 hónapja #350253 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: C. S. Lewis: Narnia krónikái

Szméagol írta:

Gandalf írta: www.origo.hu/filmklub/blog/elozetes/2007...elvu-elozeteset.html

Magyar nyelvű előzetes. :)

Hm, nem lesz könnyű dolga, ha külföldön májusban lesz a peremier, mert ott lesz a nyakán az Indiana Jones és a Kristálykoponya Királysága... De persze nem az a lényeg nekünk, hogy teljesít a pénztáraknál, hanem hogy jó film legyen! :wink:


Jól néz ki... :) Csak egy bajom volt az előzetessel: a narrátor hangja abszolút tönkretette a hangulatát. :?


Szerintem is...
Nem lehetett volna a narráció helyett magyarra cserélni az angol feliratokat?

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 4 hónapja #350251 Írta: Szméagol
Szméagol válaszolt a következő témában: C. S. Lewis: Narnia krónikái

Gandalf írta: www.origo.hu/filmklub/blog/elozetes/2007...elvu-elozeteset.html

Magyar nyelvű előzetes. :)

Hm, nem lesz könnyű dolga, ha külföldön májusban lesz a peremier, mert ott lesz a nyakán az Indiana Jones és a Kristálykoponya Királysága... De persze nem az a lényeg nekünk, hogy teljesít a pénztáraknál, hanem hogy jó film legyen! :wink:


Jól néz ki... :) Csak egy bajom volt az előzetessel: a narrátor hangja abszolút tönkretette a hangulatát. :?

A hideg rögök tenyértörők, talpunkhoz komiszak. Sziklák, kövek: mint cont-rideg, nem eleven anyag.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 4 hónapja #350194 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: C. S. Lewis: Narnia krónikái
www.origo.hu/filmklub/blog/elozetes/2007...elvu-elozeteset.html

Magyar nyelvű előzetes. :)

Hm, nem lesz könnyű dolga, ha külföldön májusban lesz a peremier, mert ott lesz a nyakán az Indiana Jones és a Kristálykoponya Királysága... De persze nem az a lényeg nekünk, hogy teljesít a pénztáraknál, hanem hogy jó film legyen! :wink:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 6 hónapja #346374 Írta: +Earendil+
+Earendil+ válaszolt a következő témában: C. S. Lewis: Narnia krónikái
Miért lesz nehéz a filmvásznon jól megvalósítani A Hajnalvándor Útját??
Húha... ezt most nehezen tudnám megfogalmazni :roll: :?
Azért mert túlságosan 'spirituális',és nem a cselekményen van a fő hangsúly,nincsenek benne nagy célok,nagy összeütközések,csak egyre spirituálisabb tájakon hajóznak,hogy végül elérjék a paradicsomot.
Szerintem az átlag néző csak bambán fog bámulni,és nemérti az egész sztorit.Ez a rész szerintem egész egyszerűen nem filmre való .Ellentétben a ló,és Kis gazdájával,ami remek filmalapanyag. :P

Az Útnak vége nincs soha,
Ha egyszer az ajtón kifut;

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 6 hónapja #346369 Írta: Ancalima Anarórë
Ancalima Anarórë válaszolt a következő témában: C. S. Lewis: Narnia krónikái
Én nagyon félek a Hajnalvándortól, lévén az a kedvenc részem, meg úgy egyáltalán az egyik kedvenc könyvem, és szerintem nemfognekem ez a film tetszeni. :D Éljen az optimizmus. Legalább csalódni nemigen fogok. :P


"... And that was the beginning of fairies..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 0.532 másodperc

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére