Christopher Paolini: Eragon

Több
16 éve 1 hónapja #356793 Írta: Nessa
Nessa válaszolt a következő témában: Christopher Paolini: Eragon

Arwenstar írta:

Kar'sa írta:

Arwenstar írta: Valaki megírná nekem ,hogy miről szól ez az Eragon?Bocs,de lusta vagyok utánanézni... :roll:

Láttad a Csillagok Háborúját? Na, pontosan ugyanarról, fantasy környezetben.


Az nagyon jó lehet.A Star Wars-ban,hogy őszinte legyek zavart a sok hiper-szuper,hűdeintelligens gépezet,de azt hiszem szivesen megnézném fantasyra átírva,mert maga a történet nem rossz.

Azért túl sokra ne számíts. Akkor csak pozitív csalódás érhet... :wink:

*csak az RG semmi más...*
"Most velem nevetsz, vagy rajtam?"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 1 hónapja #356775 Írta: Arwenstar
Arwenstar válaszolt a következő témában: Christopher Paolini: Eragon

Kar'sa írta:

Arwenstar írta: Valaki megírná nekem ,hogy miről szól ez az Eragon?Bocs,de lusta vagyok utánanézni... :roll:

Láttad a Csillagok Háborúját? Na, pontosan ugyanarról, fantasy környezetben.


Az nagyon jó lehet.A Star Wars-ban,hogy őszinte legyek zavart a sok hiper-szuper,hűdeintelligens gépezet,de azt hiszem szivesen megnézném fantasyra átírva,mert maga a történet nem rossz.

Az élet keresztjei olyanok,mint a kotta keresztjei:felemelnek.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 1 hónapja #356687 Írta: Kar_sa
Kar_sa válaszolt a következő témában: Christopher Paolini: Eragon

Arwenstar írta: Valaki megírná nekem ,hogy miről szól ez az Eragon?Bocs,de lusta vagyok utánanézni... :roll:

Láttad a Csillagok Háborúját? Na, pontosan ugyanarról, fantasy környezetben.

Kārātārānen a áirâë...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 1 hónapja #356685 Írta: Arwenstar
Arwenstar válaszolt a következő témában: Christopher Paolini: Eragon
Valaki megírná nekem ,hogy miről szól ez az Eragon?Bocs,de lusta vagyok utánanézni... :roll:

Az élet keresztjei olyanok,mint a kotta keresztjei:felemelnek.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 4 hónapja #349634 Írta: Sil
Sil válaszolt a következő témában: Christopher Paolini: Eragon
Az Alexandránál péntek éjfélig 40% kedvezmény van az Európa Kiadó könyveire. Eragon 1680Ft, Elsőszülött 2040Ft.
www.alexandra.hu/scripts/cgi/web ... kID=179133
www.alexandra.hu/scripts/cgi/web ... kID=197667

Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 5 hónapja #347929 Írta: Nennir
Nennir válaszolt a következő témában: Christopher Paolini: Eragon

Orowan írta: Szerintem minden könyvet érdemes legalább egyszer angolul elolvasni (persze ha az ember angolt tanul/stb), mert (én legalábbis) csak így tudom teljesen megérteni a háttérvilágot, illetve így teljes :)

Az Eragon kapcsán még nem éreztem késztetést az angol nyelvű könyv elolvasásához, de most, hogy említetted... Köszönöm az ajánlást.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 5 hónapja #347796 Írta: Orowan/Gery
Orowan/Gery válaszolt a következő témában: Christopher Paolini: Eragon
Szerintem minden könyvet érdemes legalább egyszer angolul elolvasni (persze ha az ember angolt tanul/stb), mert (én legalábbis) csak így tudom teljesen megérteni a háttérvilágot, illetve így teljes :)

"The purpose of life is a life of purpose. "
(Robert Byrne)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 5 hónapja #347785 Írta: Nennir
Nennir válaszolt a következő témában: Christopher Paolini: Eragon

Cerebrum írta:

Nennir írta: 2008 közepére várhatjuk.


Köszi. :wink: És ez az amerikai megjelenésre értendő, vagy a fordításra?

Sajnos az angol. És mivel nekem is csak a magyar nyelvű könyvek vannak meg, így ez még további várakozást jelent.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 5 hónapja #347577 Írta: Cerebrum
Cerebrum válaszolt a következő témában: Christopher Paolini: Eragon

Nennir írta: 2008 közepére várhatjuk.


Köszi. :wink: És ez az amerikai megjelenésre értendő, vagy a fordításra?

“Blinding ignorance does mislead us. O! Wretched mortals, open your eyes!” (Leonardo da Vinci)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 5 hónapja #347260 Írta: Nennir
Nennir válaszolt a következő témában: Christopher Paolini: Eragon
2008 közepére várhatjuk.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 6 hónapja #346802 Írta: Cerebrum
Cerebrum válaszolt a következő témában: Christopher Paolini: Eragon
Tudja valaki mikor jelenik meg az Empire?

“Blinding ignorance does mislead us. O! Wretched mortals, open your eyes!” (Leonardo da Vinci)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 7 hónapja #344438 Írta: Altaris
Altaris válaszolt a következő témában: Christopher Paolini: Eragon
ne fokozzuk.. ááá.. fáj a hasam a nevetéstől.. :)

Megmagyarázhatatlan minden, ami kettejük között történt, de igaz, hiánytalan valóság. /Szilvási Lajos - Bujkál a hold/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 7 hónapja #344414 Írta: Nesi
Nesi válaszolt a következő témában: Christopher Paolini: Eragon

Maedhros írta: Arya és Eragon majd akkor tudják meg, hogy testvérek (mondjuk Shruikantól), amikor már úton lesz a gyerek. Arya ettől kiborul és dob egy start fejet valami folyóba. Eragon kölcsönkéri Murtaghtól Zar'rocot és beledől. :twisted:


Jáájj, ez nagy vooolt... :P Csakhát a Zar'rock vörös. Ígyhát Eragon Galbatorixtól lesz kénytelen kölcsönkérni (ha feltételezzük, hogy neki fekete van. De könnyen lehet, mert ha jól emlékszem, Shruikan fekete, és ugye a kard színe általában a sárkányéra hasonlít... ) :P

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 7 hónapja #344404 Írta: Chyrdan
Chyrdan válaszolt a következő témában: Christopher Paolini: Eragon
Na, jó, hülyíteni tényleg nem kell :lol: , jobban úgy se lehet, de ha ezt az író tényleg megcselekszi, akkor azt kell mondjam, súlyosabb még nálam is... :eek4: :quasi: :dead:
Eragon/Drizzt??? Ez már tényleg sokk lenne! :lol: De a Star Wars-os párhuzamba van valami! :wink:
( :lol: Egyébként Eragon apja a Sötét Úr, aki Leia hercegnővel jött össze, az esküvőt Cadderly cereblálta/D&D-s beütések is jócskán akadnak... :) /, Caramon és Kova voltak a tanúk, a vőfély és a díszvendégek szerepében pedig további ilusztris neveket láthatunk... :lol: )

"Mikor halkan leszáll az est,/ Egy szebb világról mesélni kezd/ S láng-lelke fénye falra fest/ Ezer csodát és látomást."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 7 hónapja #344332 Írta: Kar_sa
Kar_sa válaszolt a következő témában: Christopher Paolini: Eragon

Nesi írta: ...Elképzeltem Eragon bamba képét, mikor Arya közli vele... :P :D

Tudtam... valahogy mindig is éreztem...

Kārātārānen a áirâë...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 7 hónapja #344321 Írta: Maedhros
Maedhros válaszolt a következő témában: Christopher Paolini: Eragon
Két karddal, mért, mi ő, Drizzt? :lol:

Arya és Eragon majd akkor tudják meg, hogy testvérek (mondjuk Shruikantól), amikor már úton lesz a gyerek. Arya ettől kiborul és dob egy start fejet valami folyóba. Eragon kölcsönkéri Murtaghtól Zar'rocot és beledől. :twisted:

I Love still lives and grows strong
Where I cannot enter
What hope is there in my own dark world for me?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 7 hónapja #344317 Írta: Nesi
Nesi válaszolt a következő témában: Christopher Paolini: Eragon
...Elképzeltem Eragon bamba képét, mikor Arya közli vele... :P :D

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 7 hónapja #344316 Írta: Dreamer_KF
Dreamer_KF válaszolt a következő témában: Christopher Paolini: Eragon
Szerintem téged nem kell.. ;)

A magam szerény módján utalok a Star Wars és Eragorn közti párhuzamokra..

"Where do I go
Follow the river
Where do I go
Follow the gulls"
Hair

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 7 hónapja #344301 Írta: Chyrdan
Chyrdan válaszolt a következő témában: Christopher Paolini: Eragon

Dreamer_KF írta: Eragorn és Arya valójában testvérek..Nem tudtátok? :D

Ezzel most csak hülyítessz, ugye??? 8O

"Mikor halkan leszáll az est,/ Egy szebb világról mesélni kezd/ S láng-lelke fénye falra fest/ Ezer csodát és látomást."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 7 hónapja #344296 Írta: Dreamer_KF
Dreamer_KF válaszolt a következő témában: Christopher Paolini: Eragon
Eragorn és Arya valójában testvérek..Nem tudtátok? :D

Fogadjunk, hogy a köv. könyvben IS lesz egy nagy csata (a végén), és alatta párbaj lesz életre-halálra, és a jó fog nyerni..

Azt is sejthetjük, hogy Eragorn két karddal harcol majd? :D

"Where do I go
Follow the river
Where do I go
Follow the gulls"
Hair

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 7 hónapja #344281 Írta: Maedhros
Maedhros válaszolt a következő témában: Christopher Paolini: Eragon
Kiszámítható, de sebaj. :)
Az urgalokat én is bírom az Eldest óta. Ez viszont elég egyéni, hogy a gonosz népről kiderül, nem is olyan rossz. Most elképzelem, amint az orkok bemasíroznak Dúnharg alá, és közlik Théodennel, hogy haverkodni akarnak. :) Érdekes lett volna. :twisted:

Murtagh... miért van olyan érzésem, hogy számára nincs menekvés? Ha halála előtt még azt is elsütik Eragonnal, hogy:

- Megmentelek, bátyám!
- Azt már megtetted... arrrggghh...

Az már tényleg vicces lesz. :lol:

Érdekes, annyian nyafogtak az Eldestben a Hangyák élete c. National Geographic-előadáson. Pedig aranyos volt. :lol:

Az egyszemszögű dolog nem jó, ezt utálom a HP-ben is. Ezért kezdi minden fanficíró azzal ,hogy másvalaki szemszögét választja.

Miért van az, hogy mondjuk Hugo vagy Sienkiewicz képest volt akár tucatnyi különböző szereplő szemszögéből írni? Nem hinném, hogy ehhez okvetlenül írófejedelemnek kell lenni, csak egy kis figyelmet kéne szánni a többi szereplőre is, nemcsak a főhősre.

I Love still lives and grows strong
Where I cannot enter
What hope is there in my own dark world for me?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 7 hónapja #343608 Írta: Chyrdan
Chyrdan válaszolt a következő témában: Christopher Paolini: Eragon
Maedhros, tetszik a verziód! :lol: Sajnos valóban ennyire kiszámítható a könyv, ez az egyik nagy hibája... :? A másik meg, hogy egy szemszögből ír. Az Eragonéból természetesen, és én ezt a stílust nem annyira kedvelem, mert egy idő után unalmassá válik, hiányzik a változatosság, és ezzel amolyan egyszer olvashatóvá alacsonyítja a művet.

"Mikor halkan leszáll az est,/ Egy szebb világról mesélni kezd/ S láng-lelke fénye falra fest/ Ezer csodát és látomást."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 7 hónapja #343604 Írta: Altaris
Altaris válaszolt a következő témában: Christopher Paolini: Eragon
szerintem jó, olvastam jobbat is, de egyszeri szórakozásra kitűnő! S talán épp ezért volt az előbbiekben az a jópofa "mi-már-megírtuk-helyette" befejezés parodizálás :) :D

ha az én szüleimnek is kiadója lenne, bizonyára már az én írásaim is piacon lennének... ;) :twisted:

Megmagyarázhatatlan minden, ami kettejük között történt, de igaz, hiánytalan valóság. /Szilvási Lajos - Bujkál a hold/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 7 hónapja #343555 Írta: Ilweran
Ilweran válaszolt a következő témában: Christopher Paolini: Eragon

cortez71 írta:

Maedhros írta: (de Paolini legalább nem kapkodja el, nem úgy, mint bizonyos szőke bitch)

Félig OFF
Az a bizonyos szőke bitch legalább hellyel-közel normális történetet dobott ki a keze közül, és nem a fantasy-hype-ot akarta meglovagolni papírsablonokkal. Ja, és neki legalább normális kiadók adták ki a könyvét, nem pedig papa-mama intézte el, hogy a B-kategóriás szárnypróbálgatását piacra dobják.
Fél-OFF vége


Egyetértek!
Egyébként bár egy topic-kal arrébb már kitárgyaltuk, miért nem vagyok úgy oda azért a bizonyos szőkéért, még mindig sokkal jobb író, mint ez a Paolini gyerek, aki ha történetesen papáéknak nem lenne kiadója, maximum SW-fanficekkel írhatná tele a netet...

OFF vége

"Két mágus jelenik meg Angliában,
Az első féli hatalmam; a második látni vágy engem."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 7 hónapja #343554 Írta: cortez71
cortez71 válaszolt a következő témában: Christopher Paolini: Eragon

Maedhros írta: (de Paolini legalább nem kapkodja el, nem úgy, mint bizonyos szőke bitch)

Félig OFF
Az a bizonyos szőke bitch legalább hellyel-közel normális történetet dobott ki a keze közül, és nem a fantasy-hype-ot akarta meglovagolni papírsablonokkal. Ja, és neki legalább normális kiadók adták ki a könyvét, nem pedig papa-mama intézte el, hogy a B-kategóriás szárnypróbálgatását piacra dobják.
Fél-OFF vége

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 7 hónapja #343552 Írta: Altaris
Altaris válaszolt a következő témában: Christopher Paolini: Eragon
Maedhros, ez majdnem Humor topicba illő volt :) tetszik...

-kihagytad az urgalokat.. valami keverés szerintem még velük is lesz... *nekem bejönnek :) (grrr... mindig a kedvenc szereplőim sorsát hagyják nyitva, lezáratlanull, stb....)
-Brom is kékfényben :P éljen a divat :)
-harmadik tojás.. vicces lenne ha Aryanak kelne ki..
-Arya és Eragon szerintem csak azért se jönnek össze (mmint úgy lenne valami csattanó a végén, meg én amúgy is Nasuadának szurkolok... könyvileg.. filmileg Aryanak :P )
-az igazi neve valami rejtélyt fog még tartogatni (jajj nehogy már az Uralkodó neve legyen, és akkor még a neve ellen is küzdjöün.. :@..)
-Shruikan jóra feordulhatna hiszen eredetileg ő is jó volt, és akkor nem harcolna Saphira ellen...
-Solembum mondata meg érvényét veszti valami folytán és aztán mégiscsak talál valamit a fa alatt, ami elvezeti valahová, ahol történik valami, és a többi és a többi...

Megmagyarázhatatlan minden, ami kettejük között történt, de igaz, hiánytalan valóság. /Szilvási Lajos - Bujkál a hold/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 7 hónapja #343521 Írta: Maedhros
Maedhros válaszolt a következő témában: Christopher Paolini: Eragon
Hm, Murtaghon én is ledöbbentem egy kicsit a 2. végén, alig várom a harmadik részt (de Paolini legalább nem kapkodja el, nem úgy, mint bizonyos szőke bitch)

Amit sejtek, hogy lesz a 3-ban:

- E betűs cím :)
- Oromis meghal végelgyengülésben, és Eragonnak előtte megerősíti, hogy "igen, Murtagh a testvéred"
- megjelenik Brom szelleme kékfényben, és ő is megerősíti, majd hozzáteszi, hogy "meg kell ölnöd, mert veszélyt jelent a blabla és az Uralkodót szolgálja, és áruló, mint az apja... apád... franc ebbe a családi katyvaszba".
- Murtagh az Uralkodó elé viszi Eragont, miközben Nasuada (majdnem Nausikaa-t írtam :D ) és Roran vezetésével a Jók megostromolják a Rosszak bázisát
- a ra'zacokat valahogy kiiktatják (brrr)
- a legnagyobb káosz közben kikel valakinek a harmadik tojás
- Aria még kb. 20x visszautasítja Eragon udvarlását, de a végén úgyis összejönnek
- Murtagh meghal, de a jó oldalért hal meg, Eragon karjaiban, legalább öt oldalon keresztül
- a végén óriási győzelem, Uralkodó nagyon csúf véget ér, de előtte látjuk Shruikan hátán harcolni
- ja, és Eragon egy kék kardot is talál a Nemtommilyen Fa alatt, ahogy Solembum mondta. Kék, hogy passzoljon Saphira színéhez, mert fő a divat.
"A piros sarokban Murtagh! A kék sarokban Eragooon!" :twisted:

I Love still lives and grows strong
Where I cannot enter
What hope is there in my own dark world for me?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 7 hónapja #342608 Írta: Felagund
Felagund válaszolt a következő témában: Christopher Paolini: Eragon

Chyrdan írta: Sokszor nagyon befojásoló tud lenni az ilyesmi.


ly ;)

Our knees do not bend easily

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 7 hónapja #342587 Írta: Chyrdan
Chyrdan válaszolt a következő témában: Christopher Paolini: Eragon
Sokszor nagyon befojásoló tud lenni az ilyesmi. És ebben az esetben érthető, hogy nálad "visszafelé" működött, hiszen a könyvet olvastad utólag és nem fordítva. Így nem volt miben csalódnod, csak a kellemes meglepődésre nyílt lehetőség! :lol:
Nem is tudom, én azt hiszem szeretném, hogy a 2.-at is leforgassák, pusztán kiváncsiságból. (lássam, tudnak-e még nagyobb hülyeséget csinálni... :twisted: :P )Meghát ki tudja, hátha tanultak az első "sikeréből" :down: !

"Mikor halkan leszáll az est,/ Egy szebb világról mesélni kezd/ S láng-lelke fénye falra fest/ Ezer csodát és látomást."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 7 hónapja #342581 Írta: Altaris
Altaris válaszolt a következő témában: Christopher Paolini: Eragon
Nem tudom, nekem azért nem volt ennyire nulla a film, bár biztos okos emberek jobban értenek hozá, mint én. bár az is igaz, hogy előbb láttam a filmet, mint ahogyan a könyvet olvastam... *ennyit jelentene?

Megmagyarázhatatlan minden, ami kettejük között történt, de igaz, hiánytalan valóság. /Szilvási Lajos - Bujkál a hold/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 0.496 másodperc

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére