Christopher Paolini: Eragon

Több
17 éve 4 hónapja #307579 Írta: Snuffles
Snuffles válaszolt a következő témában: Christopher Paolini: Eragon

cortez71 írta:

Snuffles írta: de fantasy nincsen tündék, törpök, törpék és egyéb nekünk fura lények nélkül. Sem érdekes/furcsa nyelvek nélkül.

Na látod, ebben most óriásit tévedtél ;)

Valóban nem ismerek és nem is ismerhetek minden fantasyt, de ha már tényleg így van, kérlek, mondj példát, mert komolyan érdekel. Tudatlan fantasykóstolgató vagyok. :)

"Well, I'm back."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 4 hónapja #307577 Írta: cortez71
cortez71 válaszolt a következő témában: Christopher Paolini: Eragon

Snuffles írta: de fantasy nincsen tündék, törpök, törpék és egyéb nekünk fura lények nélkül. Sem érdekes/furcsa nyelvek nélkül.

Na látod, ebben most óriásit tévedtél ;)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 4 hónapja #307566 Írta: Snuffles
Snuffles válaszolt a következő témában: Christopher Paolini: Eragon
Elolvastam az első részt, csak akitől kölcsönkaptam, leszedte a borítót, hogy ne gyűrődjön meg, így majd rá kell keresnem, ha látni szeretném.
Nos, egyrészt a könyvben leírt sárkányt én inkább nem nazgulszerűnek képzeltem, mint ahogy a bemutatón is látszik, dehát istenem...
A könyv - akárki akármit mond - nekem tetszett. Nem mondom ugyan, hogy a kedvenc könyvem, de attól még, mert tele van Furnostokkal, Beorokkal és Melianokkal, attól még lehet jó. Fantasykat nem lehet olyan sokféleképpen megalkotni, Tolkien ide vagy oda. Ő nagyon szépen kidolgozta a saját világát, bámulatra méltó, nincsenek rá szavak, de fantasy nincsen tündék, törpök, törpék és egyéb nekünk fura lények nélkül. Sem érdekes/furcsa nyelvek nélkül.

Az ork-urgal dologgal kapcsolatban felmerült bennem valami. Mivel mindkét lény ocsmány és gonosz, lehet ez csupán nyelvi játék? Az o-u betűpáros nekem ellenszenves (bocsánat az Ursuláktól és Ubuloktól...), behemót, gonosz, ügyetlen, csupa negatív dolgot jelent. Lehet, hogy csak a fajnevek hangzására figyelt. (Mint ahogy pincsinek se adjuk a Gyilkos nevet és újfunlandinak se a Darázs becenevet. ;) )

No, megyek borítóképet nézni. :)

"Well, I'm back."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 4 hónapja #307565 Írta: Koko
Koko válaszolt a következő témában: Christopher Paolini: Eragon
De ha megnézitek a borítóképet, akkor is olyan tollszerűek a pikkelyek. Hát a látvány az tényleg iszonyú jó. Már csak néhány nap és mehetünk a moziba! :D Én szombaton nézem! :)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 4 hónapja #307561 Írta: Niphredil Eleanor
Niphredil Eleanor válaszolt a következő témában: Christopher Paolini: Eragon

Alyr Arkhon írta:

Gandalf írta: Egyébként az Eragon-filmtrükkjeit is a Weta készítette.


Akkor ezek szerint nem tudnak sárkányt csinálni. (Saphira az előzetesekben elég egyértelműen tollas szárnyú...)


Igen, ez nekem is feltűnt, és zavart is, úgyhogy utánajártam. Találtam is pár képet, és ha alaposabban megnézi az ember, akkor többé-kevésbé helyreáll a lelki békéje, ugyanis Saphira szárnya - hála Erunak - éppen csak a végén tollas, egyébként az egész pikkelyek borította bőr.

Lothlórien virágai; Niphredil és Elanor

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 4 hónapja #307521 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: Christopher Paolini: Eragon

Alyr Arkhon írta:

Gandalf írta: Egyébként az Eragon-filmtrükkjeit is a Weta készítette.


Akkor ezek szerint nem tudnak sárkányt csinálni. (Saphira az előzetesekben elég egyértelműen tollas szárnyú...)

Viszont hadsereget még mindig tudnak... :)

Most még nem baj, gyakoroljanak csak A Hobbit-filmig. :twisted: Jó tapasztalat lesz ez hozzá.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 4 hónapja #307519 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Christopher Paolini: Eragon

Gandalf írta: Egyébként az Eragon-filmtrükkjeit is a Weta készítette.


Akkor ezek szerint nem tudnak sárkányt csinálni. (Saphira az előzetesekben elég egyértelműen tollas szárnyú...)

Viszont hadsereget még mindig tudnak... :)

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 4 hónapja #307513 Írta: Gandalf

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 4 hónapja #307487 Írta: Rabyn
Rabyn válaszolt a következő témában: Christopher Paolini: Eragon
Mert a Voldemort elleni az nem?

Egyébként kíváncsi leszek, hogy Eragonnak elszáll-e az agya és visszahúzza-e a földre valaki
hogy beleszeret-e a Tündébe
hogy mi lett Ronannal

"Én szóra váltanám a gondolatot de félek, hogy nem érdekel.."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 4 hónapja #307484 Írta: Koko
Koko válaszolt a következő témában: Christopher Paolini: Eragon

Rabyn írta: De nem könnyedén. Igenis gáz lett volna ha hirtelen híró lesz belőle.
Mondjuk ha belegondolok a Hpben se egyedül old meg mindent Harry sőt. ha nincsenek a többiek marhagyorsan meghalt volna...


Hát igen de ez azért mégiscsak egy párbaj volt...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 4 hónapja #307483 Írta: Rabyn
Rabyn válaszolt a következő témában: Christopher Paolini: Eragon
De nem könnyedén. Igenis gáz lett volna ha hirtelen híró lesz belőle.
Mondjuk ha belegondolok a Hpben se egyedül old meg mindent Harry sőt. ha nincsenek a többiek marhagyorsan meghalt volna...

"Én szóra váltanám a gondolatot de félek, hogy nem érdekel.."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 4 hónapja #307482 Írta: Cunnir
Cunnir válaszolt a következő témában: Christopher Paolini: Eragon

Koko írta: És nem mellékesen Durza legyőzése sem ment volna neki Saphira és Arya nélkül. Ha magára van utalva abban a csatában nem éli meg a 2. részt.


főhős:)
Az a dolga, hogy túléjen mindent.
De nefeledd a mondást.
Ahol a vész ott a segítség.
Még ha tünde meg sárkány képében is érkezik.
mert a sárkány robbant be a képbe..
szó szerint.

A gyenge soha nem képes megbocsátani.A megbocsátás az erősek tulajdonsága.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 4 hónapja #307475 Írta: Koko
Koko válaszolt a következő témában: Christopher Paolini: Eragon
És nem mellékesen Durza legyőzése sem ment volna neki Saphira és Arya nélkül. Ha magára van utalva abban a csatában nem éli meg a 2. részt.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 4 hónapja #307473 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Christopher Paolini: Eragon
Nagyon örülnék, ha a gondolataid nem egymás után két külön hozzászólásba írnád.
Ott látsz egy szerkesztés gombot a saját hozzászólásaid jpbb felső sarkában, ezzel bármikor bővítheted, kérlek használd.

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 4 hónapja #307470 Írta: Cunnir
Cunnir válaszolt a következő témában: Christopher Paolini: Eragon
az a furcsaság még.
A tünc a legerősebb, erősebb mint az ember mint a törpe . az óriásnál is.
Fürgébb bárki másnál és csak Eragon tudja a verseny fölvenni velle.

A gyenge soha nem képes megbocsátani.A megbocsátás az erősek tulajdonsága.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 4 hónapja #307469 Írta: Cunnir
Cunnir válaszolt a következő témában: Christopher Paolini: Eragon
Hát a Potyi az tipikusan gyermek hős aki szembe száll a sötétoldal ellen társaival.

Eragon talán ha abszurd is furcsa.
Lehet gyenge a csontozata:D.
Saphira az tényleg jó volt:D

A gyenge soha nem képes megbocsátani.A megbocsátás az erősek tulajdonsága.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 4 hónapja #307468 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Christopher Paolini: Eragon
Az a béna, hogy átugrik egy patakon és képes úgy érkezni, hogy eltöri a csuklóját.
Az a béna, hogy nem tud olvasni.
Az a béna, hogy rossz döntéseket hoz.

(ráadásul Saphira mindezt az orra alá is dörgöli :D )

Ezek nélkül nem élethű egy szereplő, hanem szuperhős. A szuperhősök meg szépek és jók, de egy átlag olvasó, főleg egy kamasz, sosem tudja rendesen beleélni magát a bőrükbe. Sosem örül az örömüknek igazán.

Némelykor egyébként nekem pont ezért nem tetszik Harry. Túl hero.

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 4 hónapja #307466 Írta: Cunnir
Cunnir válaszolt a következő témában: Christopher Paolini: Eragon
Hát ez nem Gy.u megkell hagyni.
Ebben vannak minden félek szerzetek.
Urgal lehet valami szívos kis teremtés lehet.

A gyenge soha nem képes megbocsátani.A megbocsátás az erősek tulajdonsága.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 4 hónapja - 17 éve 4 hónapja #307464 Írta: Koko
Koko válaszolt a következő témában: Christopher Paolini: Eragon

Cunnir írta:

Alyr Arkhon írta: Kiszámíthatónak nem nevezném, és Eragon pont megfelelően béna ahhoz, hogy az olvasó bele tudja élni magát az alakjába.


De ez alapján mi a béna? Ha valaki beleélheti magát egy alakba?
szerint ez nem bénaság.


Nekem is ez volt az érzésem amúgy h Eragon helyébe akármelyik olvasó beleképzelheti magát, mer kellően ügyetlenkedik ahhoz h hihető legyen. Sztem Alyr nem arra utalt h béna mer bele lehet élni magad hanem h pl az elején 2 urgal megölése is majdnem az életébe kerül. Viszonyításul Gimli és Legolas 40 fölötti orkot ölt meg a Helm szurdokban és sértletlenül megúszták a csatát.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 4 hónapja #307454 Írta: Cunnir
Cunnir válaszolt a következő témában: Christopher Paolini: Eragon

Alyr Arkhon írta:

Liliom írta: Na jo. Lehet hogy baromi ciki, de nem birom tovabb, meg kell kerdeznem, kovezzetek meg ha akartok. Nem ereztetek ugy az Eragon olvasasa kozben hogy egy kicsit... Kiszamithato? Unalmas? Eretlen? A bosszanto irodalmi egyszerusegre nem ternek ki, az lehet a fordito hibaja is, majd ha lesz alkalmam elolvasom angolul is, es majd aztan itelkezem.
A filmre kivancsi vagyok, hatha izgibb lesz mint a konyv, bar ez nem jellemzo. Tenyleg nem kukacoskodni akarok, csak erdekel hogy nektek mi a velemenyetek.


Nemigen éreztem ilyet. Igaz, nem is voltak nagy elvárásaim, de olvastam már sokkal rosszab fantasyt is sokkal idősebb szerzőtől.
Vannak bizonyos dolgok, amiket nyilvánvalóan nem gondolt át az író (pl hogy lehet egy város fontos kereskedőváros ha el van vágva mindentől) de ezek nem annyira zavaróak.

Kiszámíthatónak nem nevezném, és Eragon pont megfelelően béna ahhoz, hogy az olvasó bele tudja élni magát az alakjába.


De ez alapján mi a béna? Ha valaki beleélheti magát egy alakba?
szerint ez nem bénaság.

A gyenge soha nem képes megbocsátani.A megbocsátás az erősek tulajdonsága.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 4 hónapja #307442 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Christopher Paolini: Eragon

Liliom írta: Na jo. Lehet hogy baromi ciki, de nem birom tovabb, meg kell kerdeznem, kovezzetek meg ha akartok. Nem ereztetek ugy az Eragon olvasasa kozben hogy egy kicsit... Kiszamithato? Unalmas? Eretlen? A bosszanto irodalmi egyszerusegre nem ternek ki, az lehet a fordito hibaja is, majd ha lesz alkalmam elolvasom angolul is, es majd aztan itelkezem.
A filmre kivancsi vagyok, hatha izgibb lesz mint a konyv, bar ez nem jellemzo. Tenyleg nem kukacoskodni akarok, csak erdekel hogy nektek mi a velemenyetek.


Nemigen éreztem ilyet. Igaz, nem is voltak nagy elvárásaim, de olvastam már sokkal rosszab fantasyt is sokkal idősebb szerzőtől.
Vannak bizonyos dolgok, amiket nyilvánvalóan nem gondolt át az író (pl hogy lehet egy város fontos kereskedőváros ha el van vágva mindentől) de ezek nem annyira zavaróak.

Kiszámíthatónak nem nevezném, és Eragon pont megfelelően béna ahhoz, hogy az olvasó bele tudja élni magát az alakjába.

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 4 hónapja #307428 Írta: Rabyn
Rabyn válaszolt a következő témában: Christopher Paolini: Eragon
eragon a henter:DDD

énnem éreztem uncsinyak miután már megtalálta a sárkánytojást.

Vajon hogy lesz több sáárkán? önmaguktól vagy csinálnak? mert ha csak három tojás van akkor kell még lennie majd sok pici sárkánynk. EStleg nem is mind pusztultmel csak elbújtak?

"Én szóra váltanám a gondolatot de félek, hogy nem érdekel.."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 4 hónapja #307416 Írta: Koko
Koko válaszolt a következő témában: Christopher Paolini: Eragon

Liliom írta: Kiszamithato? Unalmas? Eretlen?


Hát nekem minden volt csak nem kiszámítható. Voltak benne olyan fordulatok amire egyáltalán nem számítottam. Unalmas lenne? Hát attól h nem vágnak benne halomra minden percben 100 urgalt még nem uncsi.

Az teccik benne h nem úgy van h Eragon jön és kinyír mindenkit. Az elején 1-2 urgal elintézése is nagyon komoly gondot jelent neki.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 4 hónapja #307408 Írta: Cerebrum
Cerebrum válaszolt a következő témában: Christopher Paolini: Eragon

Alyr Arkhon írta: Egyelőre kb a könyv közepén tartok, de néhány logikátlanságtól eltekintve nem éreztem, hogy olyan borzasztóságos lenne. Sőt.


Én pont most értem a végére, és azt kell mondjam, hogy a Gyűrűk urás és Star Wars-os párhuzamokat és a kellemkedően mesterkélt neveket leszámítva egészen jó kis könyv. Hétfőn neki is ugrom a második résznek... :)

“Blinding ignorance does mislead us. O! Wretched mortals, open your eyes!” (Leonardo da Vinci)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 4 hónapja #307404 Írta: Liliom
Liliom válaszolt a következő témában: Christopher Paolini: Eragon
Na jo. Lehet hogy baromi ciki, de nem birom tovabb, meg kell kerdeznem, kovezzetek meg ha akartok. Nem ereztetek ugy az Eragon olvasasa kozben hogy egy kicsit... Kiszamithato? Unalmas? Eretlen? A bosszanto irodalmi egyszerusegre nem ternek ki, az lehet a fordito hibaja is, majd ha lesz alkalmam elolvasom angolul is, es majd aztan itelkezem.
A filmre kivancsi vagyok, hatha izgibb lesz mint a konyv, bar ez nem jellemzo. Tenyleg nem kukacoskodni akarok, csak erdekel hogy nektek mi a velemenyetek.

...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 4 hónapja #307402 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Christopher Paolini: Eragon

Minath_Ithil írta: én még nem olvastam, de tényleg leutánozza a lotr-t?... elég szánalmas lenne....eragon az majdnem oan mint az aragorn:p


Nem.

Akkor már sokkal inkább a Star Warst.

Egyelőre kb a könyv közepén tartok, de néhány logikátlanságtól eltekintve nem éreztem, hogy olyan borzasztóságos lenne. Sőt.

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 4 hónapja #307365 Írta: Thaurwathiwen
Thaurwathiwen válaszolt a következő témában: Christopher Paolini: Eragon
Nem utánozza le, csak mint fantasy, vannak a műfajából eredően hasonlóságok (meg mert az írója még fiatal és emiatt nincs még kialakult, egyedi stílusa)
(nem hiszem, hogy az eragon név az aragornból jön, mert az eragon, az angol dragon (sárkány) szó kis megváltoztatásából jön... (legalább is, ha már hasonlítani kell, akkor én ezzel több rokonságot látok)
De szerintem olvasd el, és akkor te döntöd el, hogy mit gondolsz róla...

"...It's okay, we call it Reid-effect. Happens with children too..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 4 hónapja #307356 Írta: Minath_Ithil
Minath_Ithil válaszolt a következő témában: Christopher Paolini: Eragon
én még nem olvastam, de tényleg leutánozza a lotr-t?... elég szánalmas lenne....eragon az majdnem oan mint az aragorn:p

where once was light now darkness forms, where once was love love is no more..................

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 4 hónapja #307340 Írta: Cerebrum
Cerebrum válaszolt a következő témában: Christopher Paolini: Eragon

Koko írta:

Cerebrum írta: Hát, a játék alapján nekem is ez a benyomásom... :? Márpedig az a film alapján készült. Pl. Teirm egy az egyben kimarad, Brom és Eragon végez a Ra'zac-okkal, stb. (Persze ez nem 100%-osan jelenti azt, hogy mindez a filmen is így lesz, de megvan rá az esély...)

Hát a játékból nem kell semmire következtetni. Elég ha csak arra gondolok h az egyik Lotr játékban meg kellett ölni a Holtak vezérét...


Neked legyen igazad. :wink:

Amúgy itt Brom-ot az Árny öli meg mikor Eragon elé ugrik, és Murtagh csak ebben a pillanatban tűnik fel először a színen és sebzi meg a nyilával... :? Ja, és az a jelenet, mikor ezután Saphira beront a tetőn át és elkezdi hentelni a katonákat, az egyik trailerben is látható.

“Blinding ignorance does mislead us. O! Wretched mortals, open your eyes!” (Leonardo da Vinci)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 4 hónapja #307331 Írta: Koko
Koko válaszolt a következő témában: Christopher Paolini: Eragon

Feanor Faelivrin írta: Apropó, nem akarják valakik együtt megnézni?


Én Debrecenben nézem olyan 16-án. Ha valakinek jó az időpont szívesen elmegyek vele.

Cerebrum írta: Hát, a játék alapján nekem is ez a benyomásom... :? Márpedig az a film alapján készült. Pl. Teirm egy az egyben kimarad, Brom és Eragon végez a Ra'zac-okkal, stb. (Persze ez nem 100%-osan jelenti azt, hogy mindez a filmen is így lesz, de megvan rá az esély...)

Hát a játékból nem kell semmire következtetni. Elég ha csak arra gondolok h az egyik Lotr játékban meg kellett ölni a Holtak vezérét...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 0.751 másodperc

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére