fbpx

Szia, Vendég
Felhasználói név: Jelszó: Emlékezz rám

Téma: Christopher Paolini: Eragon

Christopher Paolini: Eragon 13 éve 3 hete #342571

• Encsi profilkép
  • Encsi
  • Platinum Boarder
  • TÁVOL
cortez71 beküldte:
Koko beküldte:
De lehet hogy csak várnak a 3. kötetre mert nem akarják elkövetni ugyanazt a hibát mint az első résznél hogy a 2. kötet ismerete nélkül forgattak.
Amúgy mit termelt vissza a film a 100 millás büdzséből? Vagy netán nyereséges is volt?
Épp, hogy visszahozta az előállítási költségeket. Ha a tisztelt stúdió nem kívánja porig égetni az image-ét, akkor nem ad pénzt a második rész forgatására. És mivel több magazin és internetes oldal is 2006 szégyenének választotta az Eragont.... hidd el, nem lesz folytatás. Legalábbis moziban szerintem nem, max. DVD-re, hatodannyi keretből forgatnak valami sz.rt aztán az lesz az új Eragon múvi.
Fölrakják youtubra :lol: :D
'Can't you see? It's coming through the wall! It's coming right through the wall!'
'A lot of things come through the wall after your first drink of scrumble. Green hairy things usually.'
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Christopher Paolini: Eragon 13 éve 3 hete #342569

• Encsi profilkép
  • Encsi
  • Platinum Boarder
  • TÁVOL
Altaris beküldte:
Chyrdan beküldte:
Üdvözlet!
Hát, ami a filmet illeti, azt szerintem nagyon elszúrták! :( Nagyon-nagyon... Alig van pár közös vonása a könyvvel. S igen, kicsit sok a GYU-s coppi... :?
Mondjuk nekem személy szerint Murtagh és Brom megjelenítése tetszett. Külsőleg. Ők elég jól sikeredtek. Jah, meg Durza, ja, az sem lett annyira vészes.
egyébként maga a könyv egész szimpatikus, csak egy kicsit egy síkúan, egy szemszögből(Eragonéból) mutat be mindent. Ez nem tetszik. Ja, meg, hogy a kedvenc szereplőmből(Murtagh) már megint főgonosz/hullajelölt lesz... :evil: Olyan sokszor járok így! :bawling:

óóó.. közös.. Murtagh nekem is nagy kedvencem.. és micsoda gonoszt faragott belőle.. félek, nem éli túl a harmadikat.... (mmint kötetet... :P ) *a filmbeli Murtagh is helyes, bár nekem kissé Aragornos lett... (nem jellem, kinézet!) és belőle nem lesz főgonosz.. [vagy csak úgy mint -bocs a hasonlatért- : mint Pitonból.. ] legalábbis nagyon-nagyon remélem...!!!

Egy osztálytársam egy egész nap el volt rajta keseredve, és csak azt hallottam, hogy "De a Murtagh áruló..." neki is a kedvenc szereplője volt. :D Neki ilyen rögeszméje ez az áruló dolog, nagyon komolyan veszi :P :)
'Can't you see? It's coming through the wall! It's coming right through the wall!'
'A lot of things come through the wall after your first drink of scrumble. Green hairy things usually.'

Christopher Paolini: Eragon 13 éve 3 hete #342508

• Koko profilkép
  • Koko
  • Gold Boarder
  • TÁVOL
cortez71 beküldte:
Koko beküldte:
De lehet hogy csak várnak a 3. kötetre mert nem akarják elkövetni ugyanazt a hibát mint az első résznél hogy a 2. kötet ismerete nélkül forgattak.
Amúgy mit termelt vissza a film a 100 millás büdzséből? Vagy netán nyereséges is volt?
Épp, hogy visszahozta az előállítási költségeket. Ha a tisztelt stúdió nem kívánja porig égetni az image-ét, akkor nem ad pénzt a második rész forgatására. És mivel több magazin és internetes oldal is 2006 szégyenének választotta az Eragont.... hidd el, nem lesz folytatás. Legalábbis moziban szerintem nem, max. DVD-re, hatodannyi keretből forgatnak valami sz.rt aztán az lesz az új Eragon múvi.

Huhh. Pedig azért reménykedtem benne. Inkább erre adjanak pénzt mint a pókember hetvenkettedik kalandjára.

Christopher Paolini: Eragon 13 éve 3 hete #342492

• cortez71 profilkép
  • cortez71
  • Platinum Boarder
  • TÁVOL
Koko beküldte:
"What power would Hell have if those imprisoned there would not be able to dream of Heaven?"

Christopher Paolini: Eragon 13 éve 3 hete #342491

• Koko profilkép
  • Koko
  • Gold Boarder
  • TÁVOL

Christopher Paolini: Eragon 13 éve 3 hete #342490

• Nesi profilkép
  • Nesi
  • Platinum Boarder
  • TÁVOL
Koko beküldte:
Amúgy terveznek 2. részt? Vagy olyan csúnyán megbukott hogy letettek a dologról?

Meg tudnám érteni, ha ez bekövetkezne...

Christopher Paolini: Eragon 13 éve 3 hete #342489

• Koko profilkép
  • Koko
  • Gold Boarder
  • TÁVOL
Amúgy terveznek 2. részt? Vagy olyan csúnyán megbukott hogy letettek a dologról?

Christopher Paolini: Eragon 13 éve 3 hete #342461

• Altaris profilkép
  • Altaris
  • Platinum Boarder
  • TÁVOL
Chyrdan beküldte:
Üdvözlet!
Hát, ami a filmet illeti, azt szerintem nagyon elszúrták! :( Nagyon-nagyon... Alig van pár közös vonása a könyvvel. S igen, kicsit sok a GYU-s coppi... :?
Mondjuk nekem személy szerint Murtagh és Brom megjelenítése tetszett. Külsőleg. Ők elég jól sikeredtek. Jah, meg Durza, ja, az sem lett annyira vészes.
egyébként maga a könyv egész szimpatikus, csak egy kicsit egy síkúan, egy szemszögből(Eragonéból) mutat be mindent. Ez nem tetszik. Ja, meg, hogy a kedvenc szereplőmből(Murtagh) már megint főgonosz/hullajelölt lesz... :evil: Olyan sokszor járok így! :bawling:

óóó.. közös.. Murtagh nekem is nagy kedvencem.. és micsoda gonoszt faragott belőle.. félek, nem éli túl a harmadikat.... (mmint kötetet... :P ) *a filmbeli Murtagh is helyes, bár nekem kissé Aragornos lett... (nem jellem, kinézet!) és belőle nem lesz főgonosz.. [vagy csak úgy mint -bocs a hasonlatért- : mint Pitonból.. ] legalábbis nagyon-nagyon remélem...!!!
Megmagyarázhatatlan minden, ami kettejük között történt, de igaz, hiánytalan valóság. /Szilvási Lajos - Bujkál a hold/

Christopher Paolini: Eragon 13 éve 3 hete #342392

• Encsi profilkép
  • Encsi
  • Platinum Boarder
  • TÁVOL
Az is igaz :)
Egy jobb Eragonnal foglalkozó honlapon biztos rajta van, de az igazat megvallva annyira nem érdekel, hogy rá is keressek :)

Christopher Paolini: Eragon 13 éve 3 hete #342389

• Kar_sa profilkép
  • Kar_sa
  • Platinum Boarder
  • TÁVOL
Encsi beküldte:
Akkor ott.. :D
Lehet, hogy azt már csak én tettem hozzá, hogy Fóton, mert minden nap ott vonatozok el a fóti filmgyár mellett :D
Félreértés ne essen, lehet, hogy Fóton *is* forgatták, végülis ilyen "nagy" filmeket általában nem egy helyszínen vesznek fel, csak még nem hallottam róla. Ahogy arról sem, hogy Szlovákiában is forgattak, a Magas Tátrában...
Kārātārānen a áirâë...

Christopher Paolini: Eragon 13 éve 3 hete #342387

• Encsi profilkép
  • Encsi
  • Platinum Boarder
  • TÁVOL
Akkor ott.. :D
Lehet, hogy azt már csak én tettem hozzá, hogy Fóton, mert minden nap ott vonatozok el a fóti filmgyár mellett :D

Christopher Paolini: Eragon 13 éve 3 hete #342384

• Kar_sa profilkép
  • Kar_sa
  • Platinum Boarder
  • TÁVOL
Encsi beküldte:
legalább fóton forgatták ;) :D de szerintem is elég gány..
Tudtommal a Ság-hegyen, Celldömölkben/nél forgatták... :hein:
Kārātārānen a áirâë...

Christopher Paolini: Eragon 13 éve 3 hete #342362

• Chyrdan profilkép
  • Chyrdan
  • Senior Boarder
  • TÁVOL
Üdvözlet!
"Mikor halkan leszáll az est,/ Egy szebb világról mesélni kezd/ S láng-lelke fénye falra fest/ Ezer csodát és látomást."

Christopher Paolini: Eragon 13 éve 2 hónapja #337875

• Acho profilkép
  • Acho
  • Platinum Boarder
  • TÁVOL
Ilweranhoz hasonlóan a tájra gondoltam, meg azért szép hátterek vannak benne. Avval egyetértek, hogy Durza is egész jó. Most ugye a GyU-s beütésű dolgokról nem beszélnék...

Christopher Paolini: Eragon 13 éve 2 hónapja #337860

• Trithyn profilkép
  • Trithyn
  • Gold Boarder
  • TÁVOL
Alyr Arkhon beküldte:
Egy pozitívum:
Durza.
Őt eltalálták szerintem.

Igen, Durzát még a "jók" mellé tehetem! :wink:
"A világ tele van csodával, ám mi elvesztettük a képességet, hogy észrevegyük mindennapjainkban a varázslatot".

Christopher Paolini: Eragon 13 éve 2 hónapja #337857

• Alyr Arkhon profilkép
  • Alyr Arkhon
  • Administrator
  • TÁVOL
Encsi beküldte:
hát.. ja, engem csak a sok sablonos beszéd zavart :? pl: Úgyis legyőzlek te gonosz fajzat!! gonosz fajzat: tévedsz!
jó, nem pont szószerint így..

De majdnem. :) )
"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Christopher Paolini: Eragon 13 éve 2 hónapja #337854

• Encsi profilkép
  • Encsi
  • Platinum Boarder
  • TÁVOL
hát.. ja, engem csak a sok sablonos beszéd zavart :? pl: Úgyis legyőzlek te gonosz fajzat!! gonosz fajzat: tévedsz!
jó, nem pont szószerint így..

Christopher Paolini: Eragon 13 éve 2 hónapja #337852

• Alyr Arkhon profilkép
  • Alyr Arkhon
  • Administrator
  • TÁVOL
Ilweran beküldte:
Nagyon szépek a tájképek benne... Hát nem hiába, a mi gyönyörű erdeinkben (is) forgattak... :D De most hirtelen egyetlen más pozitívum sem jut eszembe a filmről... :roll:

Egy pozitívum:

Durza.

Őt eltalálták szerintem. (és a végén a légicsata is egész jó)
"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Christopher Paolini: Eragon 13 éve 2 hónapja #337848

• Encsi profilkép
  • Encsi
  • Platinum Boarder
  • TÁVOL
legalább fóton forgatták ;) :D de szerintem is elég gány..

Christopher Paolini: Eragon 13 éve 2 hónapja #337837

• Trithyn profilkép
  • Trithyn
  • Gold Boarder
  • TÁVOL
A könyvet nagyon szeretem... a filmet tűkön ülve vártam!De akkorát csalódtam, hogy csak na :evil:
Katasztrófális lett!Szép tájak, nagyon szép Saphira ennyi a pozitívum!
A legmérgesebb Solembum miatt voltam-őt kihagyni a filmből a legnagyobb butaság volt! :cry: :arrow: nagy kedvenc 8)
Na befejeztem... de síránkozhatnék még napestig :cry: :evil:
"A világ tele van csodával, ám mi elvesztettük a képességet, hogy észrevegyük mindennapjainkban a varázslatot".

Christopher Paolini: Eragon 13 éve 2 hónapja #337824

• Ilweran profilkép
  • Ilweran
  • Platinum Boarder
  • TÁVOL
Nagyon szépek a tájképek benne... Hát nem hiába, a mi gyönyörű erdeinkben (is) forgattak... :D De most hirtelen egyetlen más pozitívum sem jut eszembe a filmről... :roll:
"Két mágus jelenik meg Angliában,
Az első féli hatalmam; a második látni vágy engem."

Christopher Paolini: Eragon 13 éve 2 hónapja #337821

• cortez71 profilkép
  • cortez71
  • Platinum Boarder
  • TÁVOL
Acho beküldte:
Megnéztem a filmet. Hát, szépen digitalizált, de a LotR-höz képest tényleg gyengécske. De azért egyszer érdemes megnézni...
Szépen??? Az egyik leggagyibb CGI a tavalyi évben :S Ennél még a Harry Potter Grópja meg trollja is jobb, holott már azok is erősen a "ciki" kategóriához közelítenek.
"What power would Hell have if those imprisoned there would not be able to dream of Heaven?"

Christopher Paolini: Eragon 13 éve 2 hónapja #337818

• Acho profilkép
  • Acho
  • Platinum Boarder
  • TÁVOL
Megnéztem a filmet. Hát, szépen digitalizált, de a LotR-höz képest tényleg gyengécske. De azért egyszer érdemes megnézni...

Christopher Paolini: Eragon 13 éve 2 hónapja #334363

• Thaurwathiwen profilkép
  • Thaurwathiwen
  • Platinum Boarder
  • TÁVOL
Síl megelőzött, de kb tényleg csak a trilógia jó meg a kristályszilánk utánaén inkább megszokásból olvastam k ia többit, de nem mindet azért. A világ hátával pl sztem vallatni lehet. A Crown empire-t nem ismerem.. de lehet, hogy nem is baj...
"...It's okay, we call it Reid-effect. Happens with children too..."

Christopher Paolini: Eragon 13 éve 2 hónapja #334300

• ateszx20xev profilkép
  • ateszx20xev
  • Fresh Boarder
  • TÁVOL
Köszi Sil!

Tulajdonképpen meg tudom érteni, hogy eleged lett. Én még nagyon sok évvel ezelött olvastam és elhatároztam, hogy megszerzem az egész sorozatot. A Csillagtalan éjig szépen ment minden, de ott megálltam és eddig sehol nem találtam a további részeket. Azért próbálkozok.

Megvettem a Crown Empire sorozatot is, szintén Salvatore mű. Szinte tök ugyanaz, mint a Drizzt könyvek, csak a szereplők mások. :) )

Christopher Paolini: Eragon 13 éve 3 hónapja #333487

• Acho profilkép
  • Acho
  • Platinum Boarder
  • TÁVOL
Szép kis lista, Sil...! ;-)

Christopher Paolini: Eragon 13 éve 3 hónapja #333418

• Arwenwitch profilkép
  • Arwenwitch
  • Fresh Boarder
  • TÁVOL
hali mindenkinek!!!ami azt illeti én még naon új vok errefelé so... hát nem biztos hogy mindíg mindent érteni fogok de ha nem bánjátok beszállok én is... :D

Christopher Paolini: Eragon 13 éve 3 hónapja #333098

• Sil profilkép
  • Sil
  • Platinum Boarder
  • TÁVOL
ateszx20xev beküldte:
Sziasztok!

Nemrég szereztem meg végre nagy nehezen jó pár sötét elf regényt, de nem nagyon tudom, hogy jönnek sorrendben. Az Otthon, Száműzött, Menedék trilógia egyértelmű, innentől nem tudom a sorrendet. Le tudnátok írni a sorrendet a Menedék után? Köszi szépen a segítséget.
Ami nekem még megvan (sorrendben): Kristályszilánk, Ezüst erek, A félszerzet ékköve, Örökség, Csillagtalan Éj, A sötétség ostroma, A hajnal ösvénye, A csend pengéi. Kb itt lett belőle elegem. :wink:
Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain

Christopher Paolini: Eragon 13 éve 3 hónapja #333057

• ateszx20xev profilkép
  • ateszx20xev
  • Fresh Boarder
  • TÁVOL
Sziasztok!

Nemrég szereztem meg végre nagy nehezen jó pár sötét elf regényt, de nem nagyon tudom, hogy jönnek sorrendben. Az Otthon, Száműzött, Menedék trilógia egyértelmű, innentől nem tudom a sorrendet. Le tudnátok írni a sorrendet a Menedék után? Köszi szépen a segítséget.

Christopher Paolini: Eragon 13 éve 3 hónapja #332643

• Sil profilkép
  • Sil
  • Platinum Boarder
  • TÁVOL
Kar'sa beküldte:
Sil beküldte:
Szméagol beküldte:
Tehát Salvatore tényleg nagyon jó, a műfordítói már kevésbé.
Jó, az első három kötet. Olvasható a hatodikig. Utána kifejezetten szörnyű, főleg az a sok feltámadó karakter...
LOLOLLLL Sil, komolyan a számból vetted ki a szót! :D :D :D
Amúgy az első három kötetet hogy érted? a sötét-elf trilógia, avagy az Icewind Dale trilógia? (ottani időrendben, vagy itteni időrendben?)
A Sötét Elf trilógia, az az első három kötet. Nekem még az első kiadás van meg, aminek sokkal jobb a borítója.
Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain
Oldalmegjelenítési idő: 0.272 másodperc

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére