George R. R. Martin: A Jég és Tűz Dala - ciklus

Több
12 éve 10 hónapja #398433 Írta: Elendur Parmandil

Death must be so beautiful. To lie in the soft brown earth, with the grasses waving above one's head, and listen to silence. To have no yesterday, and no tomorrow. To forget time, to forgive life, to be at peace. ~ Oscar Wilde

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 10 hónapja #398431 Írta: Elendur Parmandil
Mert nincs is.

Death must be so beautiful. To lie in the soft brown earth, with the grasses waving above one's head, and listen to silence. To have no yesterday, and no tomorrow. To forget time, to forgive life, to be at peace. ~ Oscar Wilde

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • rob73
  • Látogató
  • Látogató
12 éve 10 hónapja #398430 Írta: rob73
rob73 válaszolt a következő témában: George R. R. Martin: A Jég és Tűz Dala - ciklus
Én csak a Kóbor lovagról hallottam, hogy magyarul is megjelent (egy gyűjteményben, illetve képregényként), a másik kettő magyar változatáról viszont nem tudok :( .

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 10 hónapja #398429 Írta: Elendur Parmandil
A Hedge Knight, a Sworn Sword és a Mystery Knight, amennyire én tudom, egybefüggő történetet alkotnak.

Azt hittem, valami más könyve is van Martinnak ezen kívül, azért kérdeztem.

Death must be so beautiful. To lie in the soft brown earth, with the grasses waving above one's head, and listen to silence. To have no yesterday, and no tomorrow. To forget time, to forgive life, to be at peace. ~ Oscar Wilde

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • rob73
  • Látogató
  • Látogató
12 éve 10 hónapja #398428 Írta: rob73
rob73 válaszolt a következő témában: George R. R. Martin: A Jég és Tűz Dala - ciklus
Hát ez tényleg jó hír, éppen ideje volt :) .
A wikipédiáról szedtem, és valahol megvan e-bookban is, csak gyenge vagyok angolból:
"The Hedge Knight (1998) - a A Jég és Tűz dala világában játszódó történet
The Sworn Sword (2003) - a The Hedge Knight folytatása"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 10 hónapja #398427 Írta: Elendur Parmandil
A Dance-ben lesz Ser Barristan POV.

Melyik az a másik könyv?

Death must be so beautiful. To lie in the soft brown earth, with the grasses waving above one's head, and listen to silence. To have no yesterday, and no tomorrow. To forget time, to forgive life, to be at peace. ~ Oscar Wilde

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • rob73
  • Látogató
  • Látogató
12 éve 10 hónapja #398424 Írta: rob73
rob73 válaszolt a következő témában: George R. R. Martin: A Jég és Tűz Dala - ciklus
Azért még reménykedhetünk, ha a következő kötetek valamelyikében Ser Barristan, vagy az öreg Reed lép elő "nézőpontkarakterré".
Martin még 2 művéről tudok: az egyik A kóbor lovag, ám ez a "Jég és Tűz dala" előtt vagy 100 évvel játszódik, és egy másikról, ami viszont csak angolul lelhető fel. Lehet, ebben már felbukkannak Dayne és társai is.
Apropó, Jaime. A filmben időnként kezdik elmosni rosszfiú karakterét. Például amikor Robert gúnyolódik rajta, mit is mondhatott az Őrült Király a Királyölőnek, és így válaszol: "Égjen mind!". Ott egy kicsit meghökkent Baratheon őfelsége, és a királyölés sem tűnhetett már akkora véteknek azok számára, akik a regényeket nem ismerik.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 10 hónapja #398423 Írta: Elendur Parmandil

rob73 írta:

Elendur Parmandil írta:

rob73 írta: Kár, hogy Ser Arthur Dayne és társai alig kapnak szerepet a regényfolyamban :( . Persze hogyan is lehetne, amikor már halottak. Csak hát kíváncsi lennék a tetteikre, a motivációikra.

Azért Jaime visszaemlékezései, gondolatai a Stormban és Feastben egész jó képet adnak a Testőrségről.


Igen, csak kicsit kevés :) .

Persze, csak mint mondtad, halottak, úgyhogy amíg Martinnak nincs oka rá, addig nem ír hosszú flashbackeket a dicső lovagokról. :(

Death must be so beautiful. To lie in the soft brown earth, with the grasses waving above one's head, and listen to silence. To have no yesterday, and no tomorrow. To forget time, to forgive life, to be at peace. ~ Oscar Wilde

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • rob73
  • Látogató
  • Látogató
12 éve 10 hónapja #398422 Írta: rob73
rob73 válaszolt a következő témában: George R. R. Martin: A Jég és Tűz Dala - ciklus

Elendur Parmandil írta:

rob73 írta: Kár, hogy Ser Arthur Dayne és társai alig kapnak szerepet a regényfolyamban :( . Persze hogyan is lehetne, amikor már halottak. Csak hát kíváncsi lennék a tetteikre, a motivációikra.

Azért Jaime visszaemlékezései, gondolatai a Stormban és Feastben egész jó képet adnak a Testőrségről.


Igen, csak kicsit kevés :) .

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 10 hónapja #398421 Írta: Elendur Parmandil

rob73 írta: Kár, hogy Ser Arthur Dayne és társai alig kapnak szerepet a regényfolyamban :( . Persze hogyan is lehetne, amikor már halottak. Csak hát kíváncsi lennék a tetteikre, a motivációikra.

Azért Jaime visszaemlékezései, gondolatai a Stormban és Feastben egész jó képet adnak a Testőrségről.

Death must be so beautiful. To lie in the soft brown earth, with the grasses waving above one's head, and listen to silence. To have no yesterday, and no tomorrow. To forget time, to forgive life, to be at peace. ~ Oscar Wilde

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • rob73
  • Látogató
  • Látogató
12 éve 10 hónapja #398420 Írta: rob73
rob73 válaszolt a következő témában: George R. R. Martin: A Jég és Tűz Dala - ciklus
/OFF
Rendben, ígérem, használni fogom a keresőt :) .

/ON
Kár, hogy Ser Arthur Dayne és társai alig kapnak szerepet a regényfolyamban :( . Persze hogyan is lehetne, amikor már halottak. Csak hát kíváncsi lennék a tetteikre, a motivációikra.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 10 hónapja #398419 Írta: Metaflora

rob73 írta: Metaflora, bocsánat, még nem sikerült mind a 37 oldalt végigolvasni :) .

Nem is szemrehányásként mondtam, hanem hogy ha elolvasod azt a részt (pl. hogy mit válaszoltak ugyanerre), akkor nem kell mindenkinek mindent újra elmondania, hanem folytathatjátok a beszélgetést onnan, ameddig már eljutott :)
(Én se emlékezetből találtam ám meg, hogy hol volt, hanem a "Keresés" segítségével :P )

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • rob73
  • Látogató
  • Látogató
12 éve 10 hónapja #398418 Írta: rob73
rob73 válaszolt a következő témában: George R. R. Martin: A Jég és Tűz Dala - ciklus
Metaflora, bocsánat, még nem sikerült mind a 37 oldalt végigolvasni :) .
Elendur, itt a szöveg kicsit kétértelmű, hiszen úgy kezdődik, hogy "Sokszor álmodta ezt." - és nem feltétlenül akkor hangozhatott el, amikor megtörtént az összecsapás, hanem akár egy álombeli mondata is lehetett Nednek. Ám meglehet, mégis a hős lovagok életére gondolt. Vagy másra.
Viszont az tényleg furcsa, hogy a királyság 3 legnagyobb lovagja/testőre (köztük a parancsnok!) nem a királyt, az örököst vagy azok gyermekeit védte, hanem egy tornyot, odabent Lyannával és gyermekével. Tehát akik odabent tartózkodtak, fontosabbak voltak a királynál, a hercegnél és annak gyermekeinél is.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 10 hónapja #398417 Írta: Elendur Parmandil

rob73 írta: Azért elég rejtélyes, mit is keresett ott, az Öröm Tornyánál a királyság 3 talán legvitézebb, legnagyobb lovagja, amikor a Három Folyónál rájuk szorult volna Rhaegar, Királyvárban az "Őrült Király", sőt, a trónörökösök kimenekítését is biztosítaniuk kellett volna.

Erre a kézenfekvő válasz az, hogy Rhaegar születendő gyermekét védelmezték (bár továbbra is hülyeségnek tartom, hogy a testőrség parancsnoka egy csecsemő mellett van a trónörökös vagy a király helyett).

rob73 írta: "– Most pedig elkezdődik – szólalt meg Ser Arthur Dayne, a Hajnal Kardja. Előhúzta a hüvelyéből Hajnalt és két kézzel megmarkolta A penge halvány volt, mint a tejüveg és élénken villogott a fényben.
– Nem – Ned hangja szomorú volt. – Most ér véget.”
Mi ér véget? Valószínűleg Ned személyiségének legfőbb ismérve is: a becsületesség. Hogy Jonért képes lesz hazugságokban élni.

Még ha igaz is az R+L=J, Ned akkor sem tudhatta előre (szerintem), hogy Lyanna Rhaegar gyermekét hordozza, vagy hogy a csecsemőért mit kell majd tennie.

Death must be so beautiful. To lie in the soft brown earth, with the grasses waving above one's head, and listen to silence. To have no yesterday, and no tomorrow. To forget time, to forgive life, to be at peace. ~ Oscar Wilde

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 10 hónapja #398416 Írta: Metaflora

rob73 írta: Lehet, hogy valaki már linkelte...

És tényleg: ld. 2011.02.20. 15:13

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • rob73
  • Látogató
  • Látogató
12 éve 10 hónapja #398415 Írta: rob73
rob73 válaszolt a következő témában: George R. R. Martin: A Jég és Tűz Dala - ciklus
Lehet, hogy valaki már linkelte, nekem viszont új és meggyőző fejtegetés Jon szüleiről (szerzője, ha jól tudom, a Trónok harca feliratainak egyik készítője, ezer köszönet neki): gameofthrones.freeblog.hu/search ... l%C3%B3di/
És a másik link, ami szerintem az egyik legszebb és legepikusabb részlet a könyvsorozatból: alister.blog.hu/
Azért elég rejtélyes, mit is keresett ott, az Öröm Tornyánál a királyság 3 talán legvitézebb, legnagyobb lovagja, amikor a Három Folyónál rájuk szorult volna Rhaegar, Királyvárban az "Őrült Király", sőt, a trónörökösök kimenekítését is biztosítaniuk kellett volna.
"– Most pedig elkezdődik – szólalt meg Ser Arthur Dayne, a Hajnal Kardja. Előhúzta a hüvelyéből Hajnalt és két kézzel megmarkolta A penge halvány volt, mint a tejüveg és élénken villogott a fényben.
– Nem – Ned hangja szomorú volt. – Most ér véget.”
Mi ér véget? Valószínűleg Ned személyiségének legfőbb ismérve is: a becsületesség. Hogy Jonért képes lesz hazugságokban élni.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 10 hónapja #398369 Írta: Rabyn
Rabyn válaszolt a következő témában: George R. R. Martin: A Jég és Tűz Dala - ciklus
Azért néha előkerül Nymeria, hiszen Arya álmodik vele, ugyanúgy, mint Bran Nyárral, csak Aryában ez nem tudatos. Nem véletlen szerintem, hogy nem tud Senki lenni.

"Én szóra váltanám a gondolatot de félek, hogy nem érdekel.."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 10 hónapja #398364 Írta: Esgal
Esgal válaszolt a következő témában: George R. R. Martin: A Jég és Tűz Dala - ciklus
E!, bizony :)

Nem adhatok mást, csak mi lényegem.
/Lucifer/
Tánc a ködben, tánc a jégen,
Tánc a hóban, tánc a fagyban
/Ghymes/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 10 hónapja #398347 Írta: Encsi
Encsi válaszolt a következő témában: George R. R. Martin: A Jég és Tűz Dala - ciklus

'Can't you see? It's coming through the wall! It's coming right through the wall!'
'A lot of things come through the wall after your first drink of scrumble. Green hairy things usually.'

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 10 hónapja #398332 Írta: Felagund
Felagund válaszolt a következő témában: George R. R. Martin: A Jég és Tűz Dala - ciklus
Csak hogy egy kicsit megtörjem az örvendetesen lelkes társalgást egy kicsit:

a gameofthrones.hu (közelebbről: én :P ) interjút fog készíteni Miltos Yerolemou-val (gy.k.: Syrio ;) )!
Ha van bármi, amit meg szeretnétek kérdezni tőle, írjátok meg IDE , és jó eséllyel válaszolni fog rá (rendkívül jó fej embernek tűnik amúgy az eddigi levélváltásaink alapján :) )

Our knees do not bend easily

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 10 hónapja #398331 Írta: Grondir
Grondir válaszolt a következő témában: George R. R. Martin: A Jég és Tűz Dala - ciklus
Szerintem a találkozás meglesz, mikor Arya Danyvel, vagy Danytől függetlenül visszatér Westerosra. Valószínűleg akkor fognak találkozni, és Aryának egyből lesz egy hatalmas farkasfalkája. :D

Lacho calad! Drego morn!

"Kard vagyok a sötétségben. A falak őre vagyok. A tűz vagyok, amely elűzi a hideget, a fény, amely elhozza a hajnalt, a kürt, amely felébreszti az alvókat, a pajzs, amely az emberek birodalmát védelmezi."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 10 hónapja #398330 Írta: Elendur Parmandil
Arya direkt Nymeria után nevezte el a farkasát, de nem hiszem, hogy csak a név miatt később kapcsolat lenne Nymeria és a Martell-ház között (bár a poén az lenne, ha Homoki Nymeria és a farkas találnának egymásra :D ).

Death must be so beautiful. To lie in the soft brown earth, with the grasses waving above one's head, and listen to silence. To have no yesterday, and no tomorrow. To forget time, to forgive life, to be at peace. ~ Oscar Wilde

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 10 hónapja #398329 Írta: Raia Aiwart
Hmm hmm, lehet nekem furcsa az ízlésem, de sokkal kevésbé érdekel ki lesz a sárkány három feje, mint az hogy Nymeria mikor és hogyan fog visszatérni. Arya akármilyen helyzetbe került, mindig vártam hogy na, majd közbelép a farkasa és ő fog segíteni neki...de eddig nem.
Pedig kiváncsi lennék rá.

És arra is, hogy hogyan fog ez a szál kapcsolóni a Martel házhoz. Mert szerintem fog, biztos nem véletlenül lett Nymeria a farkas neve...Vagy csak már túl sok mindenben keresek összefüggést :D

Ne becsüld le a semmittevést, a céltalan kószálást, a hallhatatlan dolgokra való odafigyelést, és a senkinek sem ártást!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 10 hónapja #398328 Írta: Elendur Parmandil
De, Varys először Aeryst szolgálta (aki minél őrültebb lett, annál inkább támaszkodott a Pókra).

Illyrio (én se szeretem azt a fiatal Dumbledore kinézetű pasast...) tevékenységére meg az lenne a kézenfekvő magyarázat, hogy a westerosi kereskedelemben szeretne befolyásos szerephez jutni, de ez még mindig elég satnya magyarázat, biztos van valami hátsó szándéka.

Death must be so beautiful. To lie in the soft brown earth, with the grasses waving above one's head, and listen to silence. To have no yesterday, and no tomorrow. To forget time, to forgive life, to be at peace. ~ Oscar Wilde

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 10 hónapja #398327 Írta: Alyr Arkhon
Varys nem szolgált már Aerys idejében is?
Mert akkor nem meglepő, hogy ismeri a vár titkos zugait (és feltételezem, ő sem ismeri mindet, csak sokat), volt ideje átkutatni (Arya is milyen sokat talál, pedig csak egyszer indul el macskát kergetni).

Illyrio és a Targaryenek (megj: Még mindig nehezen nyelem le ezt az Illyrio-t a könyvben leírt papagájtarka, festett szakállú mini Jabba-the-Hutthoz képest) kapcsolata érdekes. Az alapvető magyarázat szerintem a pénz, és a befolyás amit westeroson szerezhet, de lehet, hogy nem saját magát képviseli...

Varys biztosan nem arcváltó, egyszerűen annyira jól adja a selyemruhás, orgonaillatú eunuchot, hogy senkinek sem jut eszébe, amikor meglátja a piszkos, büdös katonát.

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 10 hónapja #398325 Írta: Elendur Parmandil
Mikor Varys börtönőrként ment Nedhez, Stark egy kis gondolkodás után felismerte.

Az, hogy Illyrio miért támogatja a Targaryeneket, rejtély.

Death must be so beautiful. To lie in the soft brown earth, with the grasses waving above one's head, and listen to silence. To have no yesterday, and no tomorrow. To forget time, to forgive life, to be at peace. ~ Oscar Wilde

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • rob73
  • Látogató
  • Látogató
12 éve 10 hónapja #398324 Írta: rob73
rob73 válaszolt a következő témában: George R. R. Martin: A Jég és Tűz Dala - ciklus
Én nem úgy emlékszem, hogy szimpla ruhaváltás és maszkírozás lett volna, de lehet, hogy igazad van. Mindenesetre ő is, Baelish is túl sokat tud. Néha olyanokat is, amihez talán a "kismadarak" is kevésnek bizonyulnak. Valamint a vár rejtett zugai. Apropó, fura, hogy ennyire ismerik a várat. Ha jól emlékszem, a Targeryenek, miután megépíttették a titkos zugokat, a munkásokkal végeztek.
Ezen kívül az is érdekelne, hogy Illyrionak mi a hátsó szándéka Danyvel, valamint hogy mi ez a titkos szövetsége Varysszal. Dúsgazdag, mindene megvan, mégsem hinném, hogy minden érdek nélkül segítené a Targeryeneket trónjuk visszaszerzésében.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 10 hónapja #398322 Írta: Elendur Parmandil

rob73 írta: vagy maga is az arcváltók (vagy mik) egyike, gondoljunk csak a látványos átvedlésére zsoldossá, amikor még Tyrion is alig ismeri fel

Szerintem ez nem a Jaquen-féle változásokhoz hasonló, csak egy szimpla álruha. Azért nagy különbség van a selyemruhák bőrzekére váltása és a külső teljes megváltoztatása között.

rob73 írta: OFF/ Többen emlegettétek az HBO 2 másik sorozatát, a Rómát és a Spartacust. Ezek is vannak olyan jók, mint a Trónok harca? A Kubrick-féle Spartacus mind a mai napig nagy kedvenc, kíváncsi lennék, a sorozat is van-e hasonló színvonalú.

Ezek a sorozatok (a pár epizód alapján, amit én láttam belőle) HBO színvonalúak. Vér és szex. :D (Oké, nem csak ennyi, de az én tetszésemet nem nagyon nyerte el.) Nézd meg, ítéld meg. ;)

Death must be so beautiful. To lie in the soft brown earth, with the grasses waving above one's head, and listen to silence. To have no yesterday, and no tomorrow. To forget time, to forgive life, to be at peace. ~ Oscar Wilde

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • rob73
  • Látogató
  • Látogató
12 éve 10 hónapja #398321 Írta: rob73
rob73 válaszolt a következő témában: George R. R. Martin: A Jég és Tűz Dala - ciklus
Az események nagyon begyorsultak az 5. epizódban, tetszett :) . Főleg a végén Jaime intrója az összecsapás előtt, nem semmi figura :D .
Még valami eszembe jutott: Varys kapcsolata egy tűzmágussal. Bár bevallása szerint gyűlöli a mágiát, szerintem több egyszerű embernél. Vagy tanult valamit a mágustól, vagy maga is az arcváltók (vagy mik) egyike, gondoljunk csak a látványos átvedlésére zsoldossá, amikor még Tyrion is alig ismeri fel. És lehet, nemcsak a helyismerete és a "kismadarai" segítik az információk szerzésében. Lehetséges lenne ilyesmi?
OFF/ Többen emlegettétek az HBO 2 másik sorozatát, a Rómát és a Spartacust. Ezek is vannak olyan jók, mint a Trónok harca? A Kubrick-féle Spartacus mind a mai napig nagy kedvenc, kíváncsi lennék, a sorozat is van-e hasonló színvonalú.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 10 hónapja #398319 Írta: Elendur Parmandil
Episode 7 Advance Premiere

Renly már ajánlgatja a 100 kardot Nednek, úgyhogy Robert legkésőbb az epizód végére halott lesz.

Death must be so beautiful. To lie in the soft brown earth, with the grasses waving above one's head, and listen to silence. To have no yesterday, and no tomorrow. To forget time, to forgive life, to be at peace. ~ Oscar Wilde

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 0.586 másodperc

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére