George R. R. Martin: A Jég és Tűz Dala - ciklus

Több
12 éve 3 hónapja #404542 Írta: Athramien
Felci ez rendesen benne lesz a könyvben? Mondjuk nem rossz, de a negyedik könyv végén a Daeneryses fejezet ütősebb volt.. eee remélem Martin jó egészségnek örvend, ha jól hallottam, hogy mennyit kell még várni a következő könyvekig..

Nekem nincsenek meg a könyvek, csak az ötödik angolul, a többi nekem is kölcsönbe volt...

"Sane is boring"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Lumi
  • Látogató
  • Látogató
12 éve 3 hónapja #404538 Írta: Lumi
Lumi válaszolt a következő témában: George R. R. Martin: A Jég és Tűz Dala - ciklus
Üdv!
Van aki kölcsön adná nekem majd Trónok Harcát? MEgvenni nincs pénzem könyvtári kölcsönzéssel az a baj hogy elfelejteném vissza vinni :D . Nagyon lassan tudnék olvasni suli miatt. Nem tudom valaki kölcsön tudna-e adni . Köszi :)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 3 hónapja #404532 Írta: Felagund
Felagund válaszolt a következő témában: George R. R. Martin: A Jég és Tűz Dala - ciklus
Akkor olvasd el Martinbá karácsonyi ajándékát ;)

(Badass Stannis is badass 8-) )

Our knees do not bend easily

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 3 hónapja #404529 Írta: Athramien
Van a korábbi hozzászólásokban igazság, de azért én nem húznám ennyire le a könyvet! Tény, hogy a Tyrion fejezetek unalmasak - főleg a könyv második felében, Dany sem nagy szám, de a végén érdekesek az Essos fejezetek is, Westeros meg pont olyan jó, mint eddig. Az pedig, hogy jó pár száz oldalon keresztül nem hullanak a főszereplők, az nem jelenti azt, hogy meg lehet nyugodni, az utolsó fejezetekben Martin pótolja a mulasztást, szóval megint az alaptanács: ne szeressetek meg nagyon senkit!

Nekem nagyon tetszett ez a rész is, és most ki vagyok akadva, hogy mennyit kell még várni a hatodikra...

"Sane is boring"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 3 hónapja #404523 Írta: Raia Aiwart
Hmm, köszönöm.

Pedig a 'Dany sárkányai már gyereket is esznek' hangulatcsináló fejezet a Varjak lakomája végén nagyon nagy elvárásokat ébresztett bennem, de ezek szerint csalódás lesz... :cry:

Ne becsüld le a semmittevést, a céltalan kószálást, a hallhatatlan dolgokra való odafigyelést, és a senkinek sem ártást!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 3 hónapja #404487 Írta: Elendur Parmandil
Nagyjából egyetértek Felagunddal. A könyv felét (?) kitevő essosi fejezetek talán három rész kivételével lassúak, vontatottak, és mindenek felett dögunalmasak. Dany-t és Tyriont szabályosan megutáltam emiatt, pedig korábban a kedvenceim voltak.
Az északi (illetve úgy általában a westerosi) fejezetek viszont kivétel nélkül nagyszerűek :D
Van benne néhány WTF pillanat, néhány érdekesség, de összességében nem mondanám túlzottan eseménydúsnak... :roll:

Fordítás, ha jól tudom, április-május táján várható ;)

Death must be so beautiful. To lie in the soft brown earth, with the grasses waving above one's head, and listen to silence. To have no yesterday, and no tomorrow. To forget time, to forgive life, to be at peace. ~ Oscar Wilde

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 3 hónapja #404486 Írta: Cerebrum
Cerebrum válaszolt a következő témában: George R. R. Martin: A Jég és Tűz Dala - ciklus
Egyetértek. Én mondjuk valóban le is tettem a felénél, és azóta sem bírom magam rávenni, hogy folytassam, pedig már ketten is kérték azóta tőlem kölcsön a könyvet.

“Blinding ignorance does mislead us. O! Wretched mortals, open your eyes!” (Leonardo da Vinci)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 3 hónapja #404480 Írta: Felagund
Felagund válaszolt a következő témában: George R. R. Martin: A Jég és Tűz Dala - ciklus
Röviden és szubjektíven:

Ha nem Martin lenne, és nem lenne benne néhány tényleg hihetetlen jó fordulat (nem sok, és főleg a végén), akkor kb a felénél letettem volna...
Unalmas, túlírt, lassú, sokszor érdektelen, helyenként már-már sablonos.
Az Északos részek ellenben legalább jók, az essos-iak szerintem egy-két kivétellel dögunalmasak (és sajnos Tyrion is oda tart épp :roll: ).
(Jaime egyetlen POV fejezete ellenben még mindig az öreg legjobb idejét idézi, üt, mint Mike Tyson fénykorába' :mrgreen: )

Our knees do not bend easily

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 3 hónapja #404478 Írta: Raia Aiwart
Valaki aki tud annyira angolul hogy elkezdte olvasni a Dance with Dragons-t, mondana róla pár szót?
Csak nagy vonalakban, hullanak-e nagyon a szereplők, kiderül-e vééégre valami érdekes...
Már alig várom hogy legyen fordítása :shock:

Ne becsüld le a semmittevést, a céltalan kószálást, a hallhatatlan dolgokra való odafigyelést, és a senkinek sem ártást!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 3 hónapja #404411 Írta: Gabor97
Gabor97 válaszolt a következő témában: George R. R. Martin: A Jég és Tűz Dala - ciklus
na karácsony alkalmából megkaptam a könyveket ugyhogy kezdem is olvasni :)

A haláltól nem kell félni.Ha nem félsz tőle lágyan rád mosolyog és továbbáll.De ha félelmet mutatsz iránta...mint egy kiéheztetett vadállat úgy veti rád magát.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 7 hónapja #403435 Írta: Gabor97
Gabor97 válaszolt a következő témában: George R. R. Martin: A Jég és Tűz Dala - ciklus
köszi a tanácsokat Ery és Juraviel.Ihuan.Bedvin igyekszem megfogadni öket :)

A haláltól nem kell félni.Ha nem félsz tőle lágyan rád mosolyog és továbbáll.De ha félelmet mutatsz iránta...mint egy kiéheztetett vadállat úgy veti rád magát.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 7 hónapja #403434 Írta: Athramien
ezt én is hallottam, hogy valaki nem is halt meg, aki igen, reménykedek egy bizonyos ház bizonyos családfőjében, de arra asszem nincs sok esély:P viszont vannak tippjeim, de tény, hogy Martinnál nem lehet tudni.. ááá de tökre idegesít, hogy már olvasom egy ideje az 5. részt, de még mindig csak a 200. oldalnál vagyok...

"Sane is boring"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 7 hónapja #403431 Írta: Juraviel.Ihuan.Bedvin

Ery írta:

Gabor97 írta: Sziasztok
Nem nagyon ismerem ezt a történetet miröl szól érdemes megvenni?


Látom már döntöttél. Helyes. Jó szórakozást a könyvekhez! No és van négy szabály, amit nem szabad elfelejteni:
1. Ne kedvelj meg senkit! Mert előbb-utóbb rossz lesz neki.
2. Ha már azt hiszed, hogy valakinek nem lehet rosszabb, nagyon tévedsz!
3. Figyelj oda az álmokra!
4. Ne bízz meg senkiben! (Martinban főleg ne!)
+1 Aki halott nem biztos, hogy tényleg az.


+1 (Felagund vagy straphe kiegészítése, asszem):

Kerüld el a Wikipediát/Wikiát, mert úgyis olyat látsz meg, amit nem szeretnél.

Saját:

Előbb olvasd el, aztán menj a topikokba bárminemű fórumon.

Elrond: Ónen i-Estel Edain.
Aragorn: Ú-chebin Estel anim.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 7 hónapja #403430 Írta: Ery
Ery válaszolt a következő témában: George R. R. Martin: A Jég és Tűz Dala - ciklus

Gabor97 írta: Sziasztok
Nem nagyon ismerem ezt a történetet miröl szól érdemes megvenni?


Látom már döntöttél. Helyes. Jó szórakozást a könyvekhez! No és van négy szabály, amit nem szabad elfelejteni:
1. Ne kedvelj meg senkit! Mert előbb-utóbb rossz lesz neki.
2. Ha már azt hiszed, hogy valakinek nem lehet rosszabb, nagyon tévedsz!
3. Figyelj oda az álmokra!
4. Ne bízz meg senkiben! (Martinban főleg ne!)
+1 Aki halott nem biztos, hogy tényleg az.

"Valami lóg a levegőben! Sajnos nem Maedhros..."

Καναπή!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 7 hónapja #403428 Írta: Gabor97
Gabor97 válaszolt a következő témában: George R. R. Martin: A Jég és Tűz Dala - ciklus
Ebben van némi igazság de ezt találtam a legjobb helynek :)

A haláltól nem kell félni.Ha nem félsz tőle lágyan rád mosolyog és továbbáll.De ha félelmet mutatsz iránta...mint egy kiéheztetett vadállat úgy veti rád magát.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 7 hónapja #403422 Írta: Athramien

Gabor97 írta: Sziasztok
Nem nagyon ismerem ezt a történetet miröl szól érdemes megvenni?


bár egy "A jég és tűz dala" topicban jó eséllyel csak a MINDENKÉPP-OLVASD-EL!!!!-választ fogod kapni:D
egyébként tényleg olvasd el:D

"Sane is boring"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 7 hónapja #403416 Írta: Gabor97
Gabor97 válaszolt a következő témában: George R. R. Martin: A Jég és Tűz Dala - ciklus
oké köszi jonak látszik ugyhogy megveszem :)

A haláltól nem kell félni.Ha nem félsz tőle lágyan rád mosolyog és továbbáll.De ha félelmet mutatsz iránta...mint egy kiéheztetett vadállat úgy veti rád magát.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 7 hónapja #403410 Írta: Grondir
Grondir válaszolt a következő témában: George R. R. Martin: A Jég és Tűz Dala - ciklus
Természetesen érdemes!

Egy kitalált világban, főként Westeros, és Essos kontinensén játszódik a történet a lovagkorban.

A Trónok harca lebilincselő fantasy, amely klasszikus lovagkirályságot tár az olvasó elé: Westeros fölött valaha a sárkánykirályok uralkodtak, ám a Targaryen-dinasztiát 15 évvel ezelőtt elűzték, és most Robert Baratheon uralkodik hű barátai, Jon Arryn, majd Eddard Stark segítségével. A konfliktus középpontjában Deres urai, a Starkok állnak. Olyanok, mint a föld, ahol születtek: makacs, kemény jellemű család. Szemünk előtt hősök, gazemberek és egy gonosz hatalom története elevenedik meg.
Ám hamar rá kell ébrednünk, hogy ebben a világban mégsem egyszerűen jók és gonoszok kerülnek szembe egymással, hanem mesterien ábrázolt jellemek bontakoznak ki előttünk különböző vágyakkal, célokkal, félelmekkel és sebekkel.
Martin legnagyobb erőssége hogy meg tudja újítani, élettel tölti fel azt a műfajt, amit a sok populáris Tolkien-imitáció évtizedeken át klisék sorozatába fojtva ismételgetett. A jég és tűz dalának első kötete egy világteremtő fantasy eposz nagyszabású felütése.


Nem tudom röviden elmondani, mert nagyon bonyolult, de hihetetlenül jó! Szerintem mind a 4 magyarul megjelent kötetet megveheted, és ha tudsz angolul, akkor már az 5-diket is. ;)

Ha el szeretnéd olvasni, ezt a topicot ne nagyon olvasgasd, mert lelövöd a poént!!!

Lacho calad! Drego morn!

"Kard vagyok a sötétségben. A falak őre vagyok. A tűz vagyok, amely elűzi a hideget, a fény, amely elhozza a hajnalt, a kürt, amely felébreszti az alvókat, a pajzs, amely az emberek birodalmát védelmezi."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 7 hónapja #403404 Írta: Gabor97
Gabor97 válaszolt a következő témában: George R. R. Martin: A Jég és Tűz Dala - ciklus
Sziasztok
Nem nagyon ismerem ezt a történetet miröl szól érdemes megvenni?

A haláltól nem kell félni.Ha nem félsz tőle lágyan rád mosolyog és továbbáll.De ha félelmet mutatsz iránta...mint egy kiéheztetett vadállat úgy veti rád magát.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 8 hónapja #403227 Írta: Elendur Parmandil
Megvan Roose Bolton és Craster is!

Death must be so beautiful. To lie in the soft brown earth, with the grasses waving above one's head, and listen to silence. To have no yesterday, and no tomorrow. To forget time, to forgive life, to be at peace. ~ Oscar Wilde

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 8 hónapja #403188 Írta: Elendur Parmandil
Bánatos Edd?

Ben Crompton a jelölt.

Death must be so beautiful. To lie in the soft brown earth, with the grasses waving above one's head, and listen to silence. To have no yesterday, and no tomorrow. To forget time, to forgive life, to be at peace. ~ Oscar Wilde

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 8 hónapja #403171 Írta: Felagund
Felagund válaszolt a következő témában: George R. R. Martin: A Jég és Tűz Dala - ciklus
Hannah Murray pedig Szegfűt fogja játszani

Our knees do not bend easily

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Lumi
  • Látogató
  • Látogató
12 éve 8 hónapja #403151 Írta: Lumi
Lumi válaszolt a következő témában: George R. R. Martin: A Jég és Tűz Dala - ciklus

Felagund írta: Roy Dotrice fogja játszani Hallyne piromantát.

(Ő olvasta fel a könyveket a hangoskönyv verzióban, ezen kívül ő lett volna eredetileg Pycelle nagymester, de az egészségi állapota sajnos közbeszólt...)



Remek hír :)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 8 hónapja #403134 Írta: Felagund
Felagund válaszolt a következő témában: George R. R. Martin: A Jég és Tűz Dala - ciklus
Roy Dotrice fogja játszani Hallyne piromantát.

(Ő olvasta fel a könyveket a hangoskönyv verzióban, ezen kívül ő lett volna eredetileg Pycelle nagymester, de az egészségi állapota sajnos közbeszólt...)

Our knees do not bend easily

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 8 hónapja #403133 Írta: Cerebrum
Cerebrum válaszolt a következő témában: George R. R. Martin: A Jég és Tűz Dala - ciklus
Na, hogy a hegedűs verzió se maradjon ki a sorozat főcímzenéjének feldolgozásaiból:



De a hegedű-zongora duó felállás se rossz:


“Blinding ignorance does mislead us. O! Wretched mortals, open your eyes!” (Leonardo da Vinci)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 8 hónapja #403043 Írta: Elendur Parmandil

Death must be so beautiful. To lie in the soft brown earth, with the grasses waving above one's head, and listen to silence. To have no yesterday, and no tomorrow. To forget time, to forgive life, to be at peace. ~ Oscar Wilde

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 8 hónapja #403024 Írta: Cerebrum
Cerebrum válaszolt a következő témában: George R. R. Martin: A Jég és Tűz Dala - ciklus

Maedhros írta: Mi az, senki se fejezte még be a Dance-t? Én már igen, és :lájk:


Én még mindig csak a negyedik fejezetnél járok, mostanában nem nagyon volt időm olvasni. De amúgy is szépen be akarom osztani, hogy jóóó sokáig kitartson. :)

Egyébként vicces volt, mert csak nagy sokára esett le, hogy az első Dany-s fejezet pölö már a negyedik könyv végén is szerepelt, furcsálltam is, hogy miért van déjá vu érzésem... :D

“Blinding ignorance does mislead us. O! Wretched mortals, open your eyes!” (Leonardo da Vinci)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 8 hónapja #402972 Írta: Elendur Parmandil
Két casting hír!

Gemma Whelan játssza majd Yara Greyjoyt

Cleos Freyt pedig Alton Lannisterré változtatták, őt Karl Davies fogja alakítani.

Death must be so beautiful. To lie in the soft brown earth, with the grasses waving above one's head, and listen to silence. To have no yesterday, and no tomorrow. To forget time, to forgive life, to be at peace. ~ Oscar Wilde

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 8 hónapja #402819 Írta: Elendur Parmandil
Félúton, na. Berlinben tudtam csak megszerezni. :D

Death must be so beautiful. To lie in the soft brown earth, with the grasses waving above one's head, and listen to silence. To have no yesterday, and no tomorrow. To forget time, to forgive life, to be at peace. ~ Oscar Wilde

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 8 hónapja #402808 Írta: Maedhros
Maedhros válaszolt a következő témában: George R. R. Martin: A Jég és Tűz Dala - ciklus
Mi az, senki se fejezte még be a Dance-t? Én már igen, és :lájk:

I Love still lives and grows strong
Where I cannot enter
What hope is there in my own dark world for me?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 0.605 másodperc

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére