George R. R. Martin: A Jég és Tűz Dala - ciklus

Több
12 éve 9 hónapja #402775 Írta: Elendur Parmandil

Death must be so beautiful. To lie in the soft brown earth, with the grasses waving above one's head, and listen to silence. To have no yesterday, and no tomorrow. To forget time, to forgive life, to be at peace. ~ Oscar Wilde

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 9 hónapja - 12 éve 9 hónapja #402765 Írta: Felagund
Felagund válaszolt a következő témában: George R. R. Martin: A Jég és Tűz Dala - ciklus
Azóta lett még egy Stannis (Stephen Dillane)
egy Melisandre (Carice van Houten)
illetve egy valószínűsíthető Cressen mester (Oliver Ford Davies). //update: megerősítve

Se Stannistől, se Melisandre-től nem vagyok elájulva, meg kell mondjam (előbbitől különösen nem)... :roll:

Brienne szépségéhez, meg egy kis videó (ami szerintem meggyőző)

/szerk: És itt van Davos is (Liam Cunningham)

Our knees do not bend easily
Utolsó szerkesztés: 12 éve 9 hónapja által.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 9 hónapja #402748 Írta: Athramien

Esgal írta: Fú, gyerekek, hát nemtom. Az a csaj sztem szebb, mint Brienne... oké, maszk, meg tényleg nem egy csinibaba, de messze van attól a tagbaszakadt valakitől, akit én képzelnék.


Szerintem ne aggódj emiatt, ha az egyik legelőnyösebb képén néz ki így, plusz még amit a sminkesek művelni tudnak.. randa lesz:D ( szegény:( )

"Sane is boring"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 9 hónapja #401982 Írta: Esgal
Esgal válaszolt a következő témában: George R. R. Martin: A Jég és Tűz Dala - ciklus
Fú, gyerekek, hát nemtom. Az a csaj sztem szebb, mint Brienne... oké, maszk, meg tényleg nem egy csinibaba, de messze van attól a tagbaszakadt valakitől, akit én képzelnék.

Ez a másik meg... hááát... lehet, h csak a kép ilyen, de ez túl békés tekintetű nekem Ashához.

(átlag amerikai agyméret, ó.)

Nem adhatok mást, csak mi lényegem.
/Lucifer/
Tánc a ködben, tánc a jégen,
Tánc a hóban, tánc a fagyban
/Ghymes/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 9 hónapja #401966 Írta: Felagund
Felagund válaszolt a következő témában: George R. R. Martin: A Jég és Tűz Dala - ciklus

Gandalf írta: Asha Greyjoyt állítólag a sorozatban átnevezik:
Yara Greyjoy lesz belőle.
Valószínűleg azért, hogy az egyszeri néző ne keverje őt össze Oshával.


És eddig úgy hírlik, hogy ő lesz (Gemma Whelan)



noha ez még csak megerősítetlen, valahonnan kiszivárgott infó...

Our knees do not bend easily

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 9 hónapja #401943 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: George R. R. Martin: A Jég és Tűz Dala - ciklus
Asha Greyjoyt állítólag a sorozatban átnevezik:
Yara Greyjoy lesz belőle.
Valószínűleg azért, hogy az egyszeri néző ne keverje őt össze Oshával.

Más:
GWENDOLINE CHRISTIE lesz Brienne, 191 cm magas:
pics.livejournal.com/grrm/pic/000gx6d3

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 9 hónapja #400834 Írta: Elendur Parmandil

Maedhros írta: Én bírom a kissárkányokat. Más fórumokon meg azon röhögtek, hogy ilyen Botticelli-Vénusz haja stílusban kitakarták, amit ki kellett...

Vénusz születése
Nem GoT.hu fórumán? :D

Maedhros írta: - A Véreb történetének Petyrrel való elmondatása. Mennyivel nagyobbat ütött a könyvben. Ja, meg a színésze, meg a gagyi sebhelyei. Mondjuk, ha így nézne ki , jobban tetszene. Fontosnak tartom, hogy ne lehessen hozzászokni az arcához.

A színész és a seb is rossz, lett volna olyan, mint Eckhartnak a Sötét Lovagban... :P

Maedhros írta: - Renly-Loras, túl hosszú és uncsi volt, meg nem is tetszik egyik pasi sem, márpedig én csak akkor szeretem a slasht, ha kedvemre való a páros.

Mindkettőt irtózatosan elrontották, Renly és Loras is magas, jóképű fiatal férfi kéne hogy legyen, nem ilyen töketlen semmi. Ráadásul Renly könyvbeli népszerűségéből, karizmatikusságából semmi nem jelent meg a sorozatban.
Milyen lesz a második évad...

Maedhros írta: - Shae, a másik idegesítő ribanc. A könyvben azért nem ilyen.

A könyvben azért elég keveset lehet tudni az egyéniségéről, maximum annyit, hogy néha elég szemtelen tud lenni.
Külsőre meg egyáltalán nem klappol.

Összességében viszont egyáltalán nem rossz, és Emmyt Peter Dinklage-nek! :D

Death must be so beautiful. To lie in the soft brown earth, with the grasses waving above one's head, and listen to silence. To have no yesterday, and no tomorrow. To forget time, to forgive life, to be at peace. ~ Oscar Wilde

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 9 hónapja #400818 Írta: Maedhros
Maedhros válaszolt a következő témában: George R. R. Martin: A Jég és Tűz Dala - ciklus
Én bírom a kissárkányokat. Más fórumokon meg azon röhögtek, hogy ilyen Botticelli-Vénusz haja stílusban kitakarták, amit ki kellett...

Na, én a 3. könyvnél vagyok, de nem akadtam ki a Red Weddingen, tudtam, hogy lesz (hála a TvTropes-nak). Már egész rezignáltan fogadom az ilyesmit...

Csak Tyrion éljen és viruljon!

Összességében nagyon tetszett, ami nem annyira:

- A Véreb történetének Petyrrel való elmondatása. Mennyivel nagyobbat ütött a könyvben. Ja, meg a színésze, meg a gagyi sebhelyei. Mondjuk, ha így nézne ki , jobban tetszene. Fontosnak tartom, hogy ne lehessen hozzászokni az arcához.
- Renly-Loras, túl hosszú és uncsi volt, meg nem is tetszik egyik pasi sem, márpedig én csak akkor szeretem a slasht, ha kedvemre való a páros.
- Ros. Ki a fene ez?
- Shae, a másik idegesítő ribanc. A könyvben azért nem ilyen.
- Viserys és Doreah történelemórája a fürdőben. Akármilyen eye candy Harry Lloyd, inkább néztem volna mondjuk Sasfészek és a felvezető út részletesebb bemutatását.


Általában elégedett vagyok a szereposztással. Amúgy meg: Jason Momoát Attilának, MOST!

I Love still lives and grows strong
Where I cannot enter
What hope is there in my own dark world for me?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 9 hónapja #400726 Írta: Cerebrum
Cerebrum válaszolt a következő témában: George R. R. Martin: A Jég és Tűz Dala - ciklus

Alyr Arkhon írta: Miért ne feszegethetnénk az evolúciójukat?
Haszna nincs sok, de agytornának jó. No meg már Martin is elgondolkodott egykét reális problémán és igyekezett rá megoldást találni (pl hogy nem égeti szét a sárkányok tüze a saját szájukat).


Erre a (szerintem) legfrappánsabb megoldás a Reign of Fire c. filmben hangzott el. Ott úgy magyarázták, hogy a sárkányok módosult nyálmirigyükből kétfajta napalm-szerű váladékot választanak el, amik összekeveredve és a levegővel érintkezve lobbannak lángra a szájüregen kívül. (Egyébként az itteni sárkányoknak is a mellső lábaik között feszült a repülőhártya.)

Amúgy érdekes, hogy a Szent György és a sárkány témájú festmények némelyikén is ilyen négy végtagú sárkányok láthatóak, mint pl. Uccello festményén:

www.friendsofart.net/static/images/art1/...and-the-dragon-1.jpg

“Blinding ignorance does mislead us. O! Wretched mortals, open your eyes!” (Leonardo da Vinci)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 9 hónapja #400713 Írta: Alyr Arkhon

Felagund írta:

Alyr Arkhon írta: Miért ne feszegethetnénk az evolúciójukat?
Haszna nincs sok, de agytornának jó. No meg már Martin is elgondolkodott egykét reális problémán és igyekezett rá megoldást találni (pl hogy nem égeti szét a sárkányok tüze a saját szájukat).



Az ilyenekre egy ideje már elég jól bejáratott válasz a "mystical f*cking" ;)


Na és?

Ez olyan, mint amikor közölték az egyetemen, hogy a történészek nem gondolkodnak azon, "mi lett volna, ha...", mert nem szabad. Dogma.

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 9 hónapja #400712 Írta: Felagund
Felagund válaszolt a következő témában: George R. R. Martin: A Jég és Tűz Dala - ciklus

Alyr Arkhon írta: Miért ne feszegethetnénk az evolúciójukat?
Haszna nincs sok, de agytornának jó. No meg már Martin is elgondolkodott egykét reális problémán és igyekezett rá megoldást találni (pl hogy nem égeti szét a sárkányok tüze a saját szájukat).



Az ilyenekre egy ideje már elég jól bejáratott válasz a "mystical f*cking" ;)

Our knees do not bend easily

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 9 hónapja #400711 Írta: Alyr Arkhon
Miért ne feszegethetnénk az evolúciójukat?
Haszna nincs sok, de agytornának jó. No meg már Martin is elgondolkodott egykét reális problémán és igyekezett rá megoldást találni (pl hogy nem égeti szét a sárkányok tüze a saját szájukat).

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 9 hónapja #400710 Írta: Felagund
Felagund válaszolt a következő témában: George R. R. Martin: A Jég és Tűz Dala - ciklus
Az Alew által említett lények többsége alapvetően hibridek, akik mindkét(három, négy) őket alkotó faj tulajdonságaival bírnak, de a sárkány nem az, tehát jogos neki a négy végtag ;)

Our knees do not bend easily

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 9 hónapja - 12 éve 9 hónapja #400709 Írta: Cerebrum
Cerebrum válaszolt a következő témában: George R. R. Martin: A Jég és Tűz Dala - ciklus
Alewnál a pont, hisz' gondoljunk bele. Egy repülő jószág eleve nem eshet hasra landoláskor, mert akkor már réges-rég kiszelektálódott volna. :) Amúgy természetesen poénos megjegyzés volt a részemről, nyilván nem komolyan gondoltam egy képzeletbeli lény evolúciójának feszegetését... :D

De ha már lúd, nézzünk meg két valós példát a repülőhártyás állatok leszállását illetően:

A vámpírdenevérek pl. simán le és fel is tudnak szállni vízszintes felületről:



(Rögtön az elején figyeljétek.)

Sőt, a feltételezések szerint a pterosaurusok (különösen a nagyobb testű, több m-es szárnyfesztávú fajok) is hasonlóképpen landolhattak, és ugyanúgy tudtak a karmos mellső lábaikon is járni, mint a vámpírdenevérek:


“Blinding ignorance does mislead us. O! Wretched mortals, open your eyes!” (Leonardo da Vinci)
Utolsó szerkesztés: 12 éve 9 hónapja által.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 9 hónapja #400697 Írta: Alew
Alew válaszolt a következő témában: George R. R. Martin: A Jég és Tűz Dala - ciklus
Miért, a galamb hasra esik, ha leszáll? Ne légy ilyen szűk látókörű, a sárkány lehet szárnyasgyík is, nem csak Süsü. :) Evolúciós szempontból valóban hitelesebb és logikusabb a négyvégtagú sárkány. Bár tény, hogy ez fogalmilag inkább wyvern, vagyis sárkánygyík, nem pedig dragon, azaz sárkány.

Amúgy is rohadt fura, hogy egy csomó mítikus lénynek számon felüli végtagja van - kentaur, pegazus, mantikór, griff, seipnir, angyal - vagy számon aluli - sellő, hippokampusz.

Alew

War is Peace
Slavery is Freedom
Ignorance is Strength
---
A kevesebb több.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 9 hónapja #400692 Írta: Alyr Arkhon

Cerebrum írta: Nekem speciel tetszenek a négy végtagú sárkányok, evolúciós szemszögből nézve ugyanis sokkal hihetőbbek, mint a hat végtagúak. :D


Hihetőbbek, de ha leszállnak, hasraesnek. :D
Ilyen erővel a pegazusok mellső két lábát is vágják le. :D

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 9 hónapja #400646 Írta: Grondir
Grondir válaszolt a következő témában: George R. R. Martin: A Jég és Tűz Dala - ciklus

Cerebrum írta: Nekem speciel tetszenek a négy végtagú sárkányok, evolúciós szemszögből nézve ugyanis sokkal hihetőbbek, mint a hat végtagúak. :D


Lehet, de szerintem a 6 végtagúak meg sokkal jobban néznek ki. De ez már csak ízlés dolga. :D ;)

Lacho calad! Drego morn!

"Kard vagyok a sötétségben. A falak őre vagyok. A tűz vagyok, amely elűzi a hideget, a fény, amely elhozza a hajnalt, a kürt, amely felébreszti az alvókat, a pajzs, amely az emberek birodalmát védelmezi."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 9 hónapja #400643 Írta: Cerebrum
Cerebrum válaszolt a következő témában: George R. R. Martin: A Jég és Tűz Dala - ciklus
Nekem speciel tetszenek a négy végtagú sárkányok, evolúciós szemszögből nézve ugyanis sokkal hihetőbbek, mint a hat végtagúak. :D

“Blinding ignorance does mislead us. O! Wretched mortals, open your eyes!” (Leonardo da Vinci)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 9 hónapja #400547 Írta: Grondir
Grondir válaszolt a következő témában: George R. R. Martin: A Jég és Tűz Dala - ciklus
Nos, Felagund, ezen hol van a sárkánynak négy lába? ;)

Estel Adániel írta: Végülis, ha abból kettő Danyé, akkor mindenképp... :lol:


:lájk:

Lacho calad! Drego morn!

"Kard vagyok a sötétségben. A falak őre vagyok. A tűz vagyok, amely elűzi a hideget, a fény, amely elhozza a hajnalt, a kürt, amely felébreszti az alvókat, a pajzs, amely az emberek birodalmát védelmezi."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 9 hónapja #400540 Írta: Estel Adániel
Végülis, ha abból kettő Danyé, akkor mindenképp... :lol:

Mornie utúlië! Believe and you will find your way
Mornie alantië! A promise lives within you now

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 9 hónapja #400517 Írta: Felagund
Felagund válaszolt a következő témában: George R. R. Martin: A Jég és Tűz Dala - ciklus

Sil írta:

Felagund írta: Szerintem nem néznek ki gagyin, csak úgy, mintha a 96-os Sárkányszívből vették volna a sárkányok modelljét :mrgreen:

A Sárkányszívben "rendes" sárkány volt, 4 láb + 2 szárny. ;)


Ha megszámoljátok, itt is van négy láb és két szárny ;)

Our knees do not bend easily

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 9 hónapja #400513 Írta: Sil
Sil válaszolt a következő témában: George R. R. Martin: A Jég és Tűz Dala - ciklus

Felagund írta: Szerintem nem néznek ki gagyin, csak úgy, mintha a 96-os Sárkányszívből vették volna a sárkányok modelljét :mrgreen:

A Sárkányszívben "rendes" sárkány volt, 4 láb + 2 szárny. ;)

Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 9 hónapja #400512 Írta: Felagund
Felagund válaszolt a következő témában: George R. R. Martin: A Jég és Tűz Dala - ciklus
Szerintem nem néznek ki gagyin, csak úgy, mintha a 96-os Sárkányszívből vették volna a sárkányok modelljét :mrgreen:

Our knees do not bend easily

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 9 hónapja #400510 Írta: Elendur Parmandil

Grondir írta: Nem tudom, hogy vagytok vele, de nekem ezek a sárkányok nem jönnek be. Mármint az olyanok, amiknél egybenövesztik a mellső lábukat a szárnyukkal. Egy tisztességes sárkánynak négy lába és két szárnya van. Ha nem, akkor azok olyan denevérszerűek lesznek... Hörr! :evil:


A Wiki of Ice and Fire szerint pontosan ilyen denevérszerűnek kell lenniük.

A jobb címereken is így ábrázolják a sárkányokat.

Picit tényleg gagyin néznek ki, de sokkal jobb, mint amire számítottam.

Death must be so beautiful. To lie in the soft brown earth, with the grasses waving above one's head, and listen to silence. To have no yesterday, and no tomorrow. To forget time, to forgive life, to be at peace. ~ Oscar Wilde

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 9 hónapja #400482 Írta: Cerebrum
Cerebrum válaszolt a következő témában: George R. R. Martin: A Jég és Tűz Dala - ciklus

Alyr Arkhon írta: A Borgiákban is összehoztak némi seregvonulós csatázást.


Pontosan.

Én is dettó a Borgiákat akartam felhozni, aminek lám, sokkalta alacsonyabb volt a költségvetése, mégis milyen fasza kis csataféleséget, meg ostromjelenetet összehoztak benne. Igaz, hogy nem tartott egyik jelenet sem sokáig, meg igazából a csata sem volt igazi csata, de legalább akkor is volt valami, ami miatt nem maradt hiányérzete az embernek.

(Mint ahogy ugye a gravitációt is le lehet legyőzni, csak ott is a megfelelő trükkökkel kell élni. Vagy még azt se, elég ha az _illúziója_ megvan annak, hogy az ember repül. :mrgreen: )

“Blinding ignorance does mislead us. O! Wretched mortals, open your eyes!” (Leonardo da Vinci)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
Több
12 éve 10 hónapja #400469 Írta: Grondir
Grondir válaszolt a következő témában: George R. R. Martin: A Jég és Tűz Dala - ciklus
Nem tudom, hogy vagytok vele, de nekem ezek a sárkányok nem jönnek be. Mármint az olyanok, amiknél egybenövesztik a mellső lábukat a szárnyukkal. Egy tisztességes sárkánynak négy lába és két szárnya van. Ha nem, akkor azok olyan denevérszerűek lesznek... Hörr! :evil:

Lacho calad! Drego morn!

"Kard vagyok a sötétségben. A falak őre vagyok. A tűz vagyok, amely elűzi a hideget, a fény, amely elhozza a hajnalt, a kürt, amely felébreszti az alvókat, a pajzs, amely az emberek birodalmát védelmezi."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 10 hónapja #400465 Írta: Alyr Arkhon
A Borgiákban is összehoztak némi seregvonulós csatázást. Engem a seregek hiánya jobban zavar. A dothraki esküvőn még betettek háttérnek több sátrat és ünneplő dothrakit, de ez utána elmúlt. (felőlem akár festhetik is, mint a régi 60-as évekbeli filmekben, csak legyen már valami ami úgy néz ki, mint sokezer ember...)

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 10 hónapja #400464 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: George R. R. Martin: A Jég és Tűz Dala - ciklus
Egy ici-pici operatőri trükközéssel azért az a húsz emberke, aki ide-oda rohangált, többnek tűnt volna, mint húsz embernek. ;) De mindegy, ez volt a legkevesebb gond a sorozattal.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 10 hónapja #400463 Írta: Felagund
Felagund válaszolt a következő témában: George R. R. Martin: A Jég és Tűz Dala - ciklus
Ahogy már más fórumon is kifejtettem ez a "értem én, hogy kevés pénz, de miért nincs csata?!" hörgés ekvivalens azzal, hogy: "értem én, hogy gravitáció, de miért nem tudok repülni?!" ;)

Our knees do not bend easily

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 0.575 másodperc

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére