Tudomány

Több
15 éve 1 hónapja #376686 Írta: Kisvakond
Kisvakond válaszolt a következő témában: Tudomány

Cerebrum írta: Ötzi a jégember testközelből:

www.icemanphotoscan.eu/

:) de aranyos :D

Mi haszna lenni szívnek, ha parány, múló örömet lát csak???---és kivájta ő szíve

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 1 hónapja #376674 Írta: Cerebrum
Cerebrum válaszolt a következő témában: Tudomány
Ötzi a jégember testközelből:

www.icemanphotoscan.eu/

“Blinding ignorance does mislead us. O! Wretched mortals, open your eyes!” (Leonardo da Vinci)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 1 hónapja #376510 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Tudomány
Mellékesen megjegyezném, a kvazárt magyarul fonetikusan illik írni.
Science fiction tapasztalataim alapján.

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 1 hónapja #376501 Írta: Sötét Úr
Sötét Úr válaszolt a következő témában: Tudomány

Namarie írta: Lehetséges - az, hoyg a feket lyuk egyzser csak annyira telítődik anyaggal, hogy elkezdzi kifelé árasztani? Ha igen, akkor mi fog történni? (Azért kérdezem, mert számomra valahogy elképzelhetetlen, hogy valami mindig csak magába szívja az anyagot- egyszer telítődnie kell, vagy kell egy változásnak bekövetkeznie)

Nem igazán értek hozzá, de azért belekotty... Véleményem szerint a beáramló anyag növeli a fekete lyuk tömegét, amitől a tömegvonzása tovább nő, és végtelenül sűrűsödik az anyag benne - és ebben a "végtelenül" szóban benne van, hogy nem telítődik.
Mivel ez a különféle olvasmányaim alapján kialakított vélemény, nem biztos, hogy igazam van.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 1 hónapja #376498 Írta: 3.Aragorn
3.Aragorn válaszolt a következő témában: Tudomány
A tudomány jelen állása szerint a kvazárok egy fekete lyukból és egy csillagból állnak. És rádióhullámokat bocsátanak ki. Innen a nevük is.

De a wiki mindent leír szépen :) en.wikipedia.org/wiki/Quasar

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 1 hónapja #376491 Írta: Namarie
Namarie válaszolt a következő témában: Tudomány
van egy kérdésem, megpróbálom értelmesen megfogalmazni:

Kb. egy jó hónapja a világűrről szóló műsort néztem azt hiszem, a National Geographicon. Mutattak fekete lyukakat és quazárokat is. Ennek kapcsán meült fel bennem a következő: a quazár tulajdonképpen fordított fekete lyuk? Hiszen ebből az anyag kifelé özönlik- vagy be is szippant? lehetséges, hogy ezek valaha feket lyukak voltak?

Lehetséges - az, hoyg a feket lyuk egyzser csak annyira telítődik anyaggal, hogy elkezdzi kifelé árasztani? Ha igen, akkor mi fog történni? (Azért kérdezem, mert számomra valahogy elképzelhetetlen, hogy valami mindig csak magába szívja az anyagot- egyszer telítődnie kell, vagy kell egy változásnak bekövetkeznie)

Köszönöm a választ, és elnézést, ha butaságot kérdeztem.

"ó, én vad atyámfiai, nem fog átok: elmegyek én tihozzátok"
"Gyere ide, ne félj! Biztonságban vagy a biztonságban lévők között!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 1 hónapja #376481 Írta: Ardeth
Ardeth válaszolt a következő témában: Tudomány

Cerebrum írta: Ezekkel a boszniai piramisokkal kapcsolatban tulajdonképpen mi az igazság? Tud valaki konkrétumot vagy megbízható forrást? Mert egyik oldalon azt olvasom, hogy kamu az egész, és bár nyoma van valamiféle kiépített úthálózatnak, meg faragott kőlapoknak, de piramisokról szó nincs, a hegyek természetes geológiai képződmények, egy másikon pedig hogy ezek tényleg az egyiptomiakéhoz hasonló piramisok, ráadásul a kőlapokon székely-magyar rovásíráshoz hasonló jelekkel... :rolleyes:

A boszniai piramisokról sok dolog kering a levegőbe,de konkrét bizonyítékot még senki nem tárt a nagyközönség elé. Az egyik ismerősöm szerint sokkal inkább hasonlit a dolog egy régi római kőfejtőhöz. Az illető amatőr várkutató és gyűjtő... Ha piramisok is lennének akkor is felmerül a kérdés,hogy ki és miért építette.

"A halál csupán a kezdet."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 1 hónapja #376476 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Tudomány

Cerebrum írta: Ezekkel a boszniai piramisokkal kapcsolatban tulajdonképpen mi az igazság? Tud valaki konkrétumot vagy megbízható forrást? Mert egyik oldalon azt olvasom, hogy kamu az egész, és bár nyoma van valamiféle kiépített úthálózatnak, meg faragott kőlapoknak, de piramisokról szó nincs, a hegyek természetes geológiai képződmények, egy másikon pedig hogy ezek tényleg az egyiptomiakéhoz hasonló piramisok, ráadásul a kőlapokon székely-magyar rovásíráshoz hasonló jelekkel... :rolleyes:

Erről én is hallottam egy edzőtárstól, ígérte hogy ad egy cédét rajta képekkel meg effélék. Ez volt kb tavaly ilyenkor...

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 1 hónapja #376475 Írta: Cerebrum
Cerebrum válaszolt a következő témában: Tudomány
Ezekkel a boszniai piramisokkal kapcsolatban tulajdonképpen mi az igazság? Tud valaki konkrétumot vagy megbízható forrást? Mert egyik oldalon azt olvasom, hogy kamu az egész, és bár nyoma van valamiféle kiépített úthálózatnak, meg faragott kőlapoknak, de piramisokról szó nincs, a hegyek természetes geológiai képződmények, egy másikon pedig hogy ezek tényleg az egyiptomiakéhoz hasonló piramisok, ráadásul a kőlapokon székely-magyar rovásíráshoz hasonló jelekkel... :rolleyes:

“Blinding ignorance does mislead us. O! Wretched mortals, open your eyes!” (Leonardo da Vinci)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 1 hónapja #376213 Írta: Cerebrum
Cerebrum válaszolt a következő témában: Tudomány
Átlátszó fejű, hordószemű hal: :P

klikk

“Blinding ignorance does mislead us. O! Wretched mortals, open your eyes!” (Leonardo da Vinci)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 2 hónapja - 15 éve 2 hónapja #375914 Írta: Cerebrum
Cerebrum válaszolt a következő témában: Tudomány
Egy jó kis evolúciós cikksorozat Darwin születésének 200. évfordulójára:

www.origo.hu/tudomany/20090210-d ... atyja.html

Érdemes a hozzászólásokat is elolvasni, bár a fajképződéses cikkhez kapcsolódóakat csak saját felelősségre, mert ott pl. jelenleg egy IT-s (intelligens tervezésesek, bár én csak imbecillis tökkelütötteknek nevezem őket) okostóni osztja az "észt" és tesz ezzel tanúbizonyságot szellemi sötétségéről. Komolyan mondom visszasírjuk mi még a régi kreacionistákat...

“Blinding ignorance does mislead us. O! Wretched mortals, open your eyes!” (Leonardo da Vinci)
Utolsó szerkesztés: 15 éve 2 hónapja által.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 4 hónapja #375679 Írta: Sötét Úr
Sötét Úr válaszolt a következő témában: Tudomány
Valahol ez is tudomány, meg technika is, szóval érdekes: látogatás az Airbus A380 cockpitjén . Nem semmi...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 4 hónapja #375658 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Tudomány
Egyiptofil népeknek ajánlva:

lahun.blogspot.com/

Egy ásatás - blogolva.

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 4 hónapja #375592 Írta: Cerebrum
Cerebrum válaszolt a következő témában: Tudomány
Bár a cikk nem tér ki erre konkrétan, de erről nekem pont az jutott eszembe, hogy lám az agyat mennyire be lehet csapni, még a testen kívüli élményt is valósnak tudja hinni (ti. a klinikai halál állapotában):

klikk

“Blinding ignorance does mislead us. O! Wretched mortals, open your eyes!” (Leonardo da Vinci)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 4 hónapja #375545 Írta: Felagund
Felagund válaszolt a következő témában: Tudomány
Ez az olfaktórikus rendszer és a limbikus kéreg meglehetősen intim kapcsolata miatt van így ;)

Our knees do not bend easily

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 4 hónapja #375540 Írta: Snuffles
Snuffles válaszolt a következő témában: Tudomány

Kisvakond írta: sokszor járok úgy h azt hiszem rég elfelejtettem valamit de ha megérzek egy illatot, eszembe jut

Én általában illatokról hamarabb asszociálok emlékekre, mint képekről vagy emberekről.

"Well, I'm back."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 4 hónapja #375537 Írta: Kisvakond
Kisvakond válaszolt a következő témában: Tudomány

Cerebrum írta: Érdekes:

klikk


tényleg az 8O lehet benne valami
sokszor járok úgy h azt hiszem rég elfelejtettem valamit de ha megérzek egy illatot, eszembe jut
lehet leegyszerűsítem a dolgot de akkor a DNS-ből is ki lehetne "szedni" valakinek az emlékeit...majd egyszer....valamikor....

Mi haszna lenni szívnek, ha parány, múló örömet lát csak???---és kivájta ő szíve

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 4 hónapja #375525 Írta: Cerebrum
Cerebrum válaszolt a következő témában: Tudomány
Érdekes:

klikk

“Blinding ignorance does mislead us. O! Wretched mortals, open your eyes!” (Leonardo da Vinci)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 4 hónapja #375514 Írta: Estel Adániel
Estel Adániel válaszolt a következő témában: Tudomány
Oké, akkor én meg linkelem az idézetben használt kép(let)eket tartalmazó wikipédia-forrást . :itscool:

Mornie utúlië! Believe and you will find your way
Mornie alantië! A promise lives within you now

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 4 hónapja #375496 Írta: Sötét Úr
Sötét Úr válaszolt a következő témában: Tudomány
Az a baj, hogy túlságosan szeretem Ptahhotepet ahhoz, hogy ne írjam ide az idézet jelentését. Hátha valaki kedvet kap hozzá...

Wessetzky Vilmos a Ptahhotep-fordításában írta: Tudásodra büszke ne légy, tanultságodban el ne bízd magad. Értekezz a tudóssal - ám a tudatlannal is. A tudás végső határa úgysem érhető el, és nincsen egyetlen mester sem, aki meghódítaná a tökéletest. Smaragdnál rejtettebb kincs a szép beszéd, ám föllelhető az őrlőkő mellett is, a szolgálólány száján.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 4 hónapja #375423 Írta: Estel Adániel
Estel Adániel válaszolt a következő témában: Tudomány

adangeleb írta: Ó Estel Adániel: Szerinted ha nem mondtad volna, nem tudnám??? De ahogy gondolom te is nagyon jól tisztában vagy vele: abusus non tollit usum.

Ergo, sum ego nocens??? :lol: 8)

OFF

Ó, dehogynem tudtad te azt már előre nagyon is jól, hogy személyeskedni fogsz. :D Csak úgy gondoltad, hogy - a fenti mentséggel is megtámogatva :) - olcsóbban megúszhatod, ha Ciceró mögé bújva teszed. :roll: Szerintem. ;)
...persze nem ítélek, hogy ne ítéltessek, így tehát csak annyi a válaszom: συ ειπας. :twisted:

Az alábbi idézgetéshez pedig csak ennyit (:arrow: csak hogy némi ON is legyen... 8)):

And God said:









... and there was light!

:idea:
:mrgreen:

Mornie utúlië! Believe and you will find your way
Mornie alantië! A promise lives within you now

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 4 hónapja #375337 Írta: Snuffles
Snuffles válaszolt a következő témában: Tudomány

Sötét Úr írta: Nem kérünk egy idézetes topikot is?

Abból egy idő után az lenne, hogy mindenki beírná a maga nagyon humoros hülyeségeit, lásd alant. De feltételezem, ezt nem is komolyan írtad, mert két napon belül tényleg ez lenne. :)

"Well, I'm back."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 4 hónapja #375311 Írta: Sötét Úr
Sötét Úr válaszolt a következő témában: Tudomány
Nem kérünk egy idézetes topikot is?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 4 hónapja #375310 Írta: adangeleb
adangeleb válaszolt a következő témában: Tudomány
OFO OFF OFF OFF OFF OFF OFF OFF OFF OFF...

fqqdk írta: fqqdk meg azt mondta, hogy "mindenkinek a ***** anyját" , természetesen eredetileg latinul meg óhéberül, csak én így idézem, hogy másoknak ne kelljen annyit guglizni meg sztakizni.


Ja, ez meg már túlságosan "emberséges". :)

Cerebrum írta: Hiába no, mint azt szintén Cicero mondotta volt: "Est proprium stultitiae aliorum vitia cernere, oblivisci suorum."


"ο αναμαρτητος υμων πρωτος επ αυτην βαλετω λιθον." Ezt meg nem Cicero mondta :lol:

"jó dolog gyertát gyújtani, de élvezetesebb a sötétséget szidni"
Anthony de Mello

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 4 hónapja #375309 Írta: fqqdk
fqqdk válaszolt a következő témában: Tudomány
fqqdk meg azt mondta, hogy "mindenkinek a kurva anyját", természetesen eredetileg latinul meg óhéberül, csak én így idézem, hogy másoknak ne kelljen annyit guglizni meg sztakizni. :)

code a rat the monster on doom in it

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 4 hónapja #375308 Írta: Cerebrum
Cerebrum válaszolt a következő témában: Tudomány

Estel Adániel írta:

adangeleb írta: OFF

Ugyan már: Cuiusvis hominis est errare, nullius nisi insipientis in errare perseverare.
Ja ezt, nem én mondtam, hanem Cicero.


:roll: Az lehet, hogy Cicero volt az, aki a minden ember tévedhet axiómát kipótolta azzal, hogy az ostobák ki is tartanak a tévedésük mellett, ám ez itt most oly mértékben OFFtopik, hogy lényegében csak és kizárólag személyeskedésnek vehető :arrow: és mint ilyenre, az idézett figyelmeztetés ugyanúgy vonatkozik rája is - meg gumicsirke is (szerintem). :shake:


Hiába no, mint azt szintén Cicero mondotta volt: "Est proprium stultitiae aliorum vitia cernere, oblivisci suorum."

“Blinding ignorance does mislead us. O! Wretched mortals, open your eyes!” (Leonardo da Vinci)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 4 hónapja #375307 Írta: adangeleb
adangeleb válaszolt a következő témában: Tudomány

Sötét Úr írta: adangeleb:

Ptahhotep írta: m aA ib=k xr rx=k
m mH ib=k Hr-ntt tw m rx
nDnD rk Hna xm mi rx
n in.tw Dr.w Hm.t
nn Hm.ww apr Ax.w=f
dg.w md.t nfr.t r wAD S
iw gm.t(w)=s m-a Hm.wt Hr bn.wt

Érdemes megszívlelned. ;) Ja, és a válaszom: igen.


καλο δε αιτει σε γραψω μετ ιερογραφιων ινα δυνασομαι αναγινοσκειν α λεγε. :D

"jó dolog gyertát gyújtani, de élvezetesebb a sötétséget szidni"
Anthony de Mello

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 4 hónapja #375303 Írta: Sötét Úr
Sötét Úr válaszolt a következő témában: Tudomány
adangeleb:

Ptahhotep írta: m aA ib=k xr rx=k
m mH ib=k Hr-ntt tw m rx
nDnD rk Hna xm mi rx
n in.tw Dr.w Hm.t
nn Hm.ww apr Ax.w=f
dg.w md.t nfr.t r wAD S
iw gm.t(w)=s m-a Hm.wt Hr bn.wt

Érdemes megszívlelned. ;) Ja, és a válaszom: igen.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 4 hónapja #375302 Írta: adangeleb
adangeleb válaszolt a következő témában: Tudomány

fqqdk írta: Szintén offtopik, de én meg kifejezetten utálom, ha egy vitában nincsen személyeskedés. :D


OFF:
Végre egy kis emberség. :lol:
Na jó nem tépem az idegeiteket.

Ó Estel Adániel: Szerinted ha nem mondtad volna, nem tudnám??? De ahogy gondolom te is nagyon jól tisztában vagy vele: abusus non tollit usum.

Ergo, sum ego nocens??? :lol: 8)

"jó dolog gyertát gyújtani, de élvezetesebb a sötétséget szidni"
Anthony de Mello

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 4 hónapja #375291 Írta: fqqdk
fqqdk válaszolt a következő témában: Tudomány
Szintén offtopik, de én meg kifejezetten utálom, ha egy vitában nincsen személyeskedés. :D

code a rat the monster on doom in it

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 0.516 másodperc

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére