fbpx

Szia, Vendég
Felhasználói név: Jelszó: Emlékezz rám

Téma: Neil Gaiman és művei

Neil Gaiman és művei 11 éve 5 hónapja #376654

• Kar_sa profilkép
  • Kar_sa
  • Platinum Boarder
  • TÁVOL
Éppen Coraline témában akartam írni.
Én is nézegettem, de sajnos nem találtam még olyan mozit, ahol angolul ÉS 3D vetítenék. :(
Így most nagy a dilemma, hogy 3D legyen vagy angol. Na jó, igazándiból magyarul semmi pénzért nem nézném meg, úgyhogy ebből angol lesz.
Azon filózom, hogy vsz. azért nem vetítik angolul és 3D-sen, mert nem tudnák megoldani a feliratot, anélkül meg egyrészt nem akarnak befektetni ilyenbe, mert...:rolleyes: ..., másrészt, nemtom, lehet a magyar törvények nem is engedik, hogy ne legyen magyar felirat (amilyen elcseszett egy ország vagyunk), ha má' az üzleteken is mindenképp ott kell lennie a magyar szövegnek. :/
Kārātārānen a áirâë...
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Neil Gaiman és művei 11 éve 5 hónapja #376645

• cortez71 profilkép
  • cortez71
  • Platinum Boarder
  • TÁVOL
Magyarul is megjelent végre a Coraline, jövő héttől pedig nálunk is vetítik a mozik az adaptációt, a Corvin ráadásul 3D-ben nyomatja, de sajnos szinkronnal :( . Ha fele olyan jó lesz, mint a Karácsonyi lidércnyomás, akkor már elégedett leszek.
Közben sikerült elolvasnom a The Graveyard Bookot is, ami megérne egy hosszabb elemzést is, de egyszerűbb elintézni annyival, hogy szép is, jó is, ráadásul megkapta a Newbery-érmet, de jobbat vártam volna Gaimantől (biztos az én hozzáállásommal van a probléma, de nálam a mérce a Sandman-Amerikai istenek-Tükör és füst hármas).
Viszont egy hete adta ki a legújabb képregényét (Batman témában) Andy Kubert rajzaival illusztrálva, ami a kritikusok szerint az év kiadványa lesz.
"What power would Hell have if those imprisoned there would not be able to dream of Heaven?"

Neil Gaiman és művei 11 éve 9 hónapja #374173

• cortez71 profilkép
  • cortez71
  • Platinum Boarder
  • TÁVOL
Törékeny dolgok
A karácsonyi szezonra jön ki. A fordításra kíváncsi leszek, magának a kötetnek a minősége eléggé vegyesvágott, a borzalmas novelláktól a zseniálisig terjed a skála. A borító nekem bejövős :)
"What power would Hell have if those imprisoned there would not be able to dream of Heaven?"
Utolsó szerkesztés: 9 éve 7 hónapja Írta: .

Neil Gaiman és művei 11 éve 10 hónapja #370979

• Kar_sa profilkép
  • Kar_sa
  • Platinum Boarder
  • TÁVOL
Sötét Úr beküldte:
Két kattintással macerásabb csak, de javaslom, hogy innentől ezt tekintsük offnak. Merthogy ide az. ;)
OFF
Nézzük csak... 1. szerkeszt, 2. kijelöl, 3. copy, 4. törlés, 5. mehet, 6. új, 7. paste, 8. gépel, 9. mehet.
Bárhogy is nézem, ez nekem hat új lépés.
No de igazad van, ha az ember sokat tabozik, billentyűzettel akár kattintások nélkül megoldható a dolog. XD
ON

Igérem, ezentúl jókisfiú leszek. :)
Kārātārānen a áirâë...

Neil Gaiman és művei 11 éve 10 hónapja #370978

• nn ms.j sAw
  • Sötét Úr profilkép
  • Sötét Úr
  • Administrator
  • TÁVOL
Két kattintással macerásabb csak, de javaslom, hogy innentől ezt tekintsük offnak. Merthogy ide az. ;)

Neil Gaiman és művei 11 éve 10 hónapja #370974

• Kar_sa profilkép
  • Kar_sa
  • Platinum Boarder
  • TÁVOL
Sötét Úr beküldte:
Kar'sa beküldte:
Az ilyeneket új hozzászólásba...
Ez nem jó ötlet. Ellenben, ha a szerkesztést láthatóvá akarod tenni, akkor copyzd ki a hsz tartalmát, töröld a hsz-t, és írd be újra. A flood nem a fórumra való.

SÚ, a Szőrösszívű Topikgizda...
Jó, de könyörgöm, három óra elteltével írta... Addigra az már rég megemésztődött...
Oké, a te megoldásod szebb... De ismerjük el, jóval macerásabb is.
Kārātārānen a áirâë...

Neil Gaiman és művei 11 éve 10 hónapja #370971

• nn ms.j sAw
  • Sötét Úr profilkép
  • Sötét Úr
  • Administrator
  • TÁVOL
Kar'sa beküldte:
Az ilyeneket új hozzászólásba...
Ez nem jó ötlet. Ellenben, ha a szerkesztést láthatóvá akarod tenni, akkor copyzd ki a hsz tartalmát, töröld a hsz-t, és írd be újra. A flood nem a fórumra való.

SÚ, a Szőrösszívű Topikgizda...

Neil Gaiman és művei 11 éve 10 hónapja #370905

• Bounce profilkép
  • Bounce
  • Expert Boarder
  • TÁVOL
Mondd :P

És bocs a szerkesztés miatt :oops:

De a könyv is nagyon tetszett. Meg a film is. Na, ez van. :wink: :)

Neil Gaiman és művei 11 éve 10 hónapja #370903

• Kar_sa profilkép
  • Kar_sa
  • Platinum Boarder
  • TÁVOL
Bounce beküldte:
Igenis :D

*3 órával később*

Okay, I see your point :)
ÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁ! Az ilyeneket új hozzászólásba, vagy észre se veszi senki, hogy van új!

Most mondjam azt, hogy megmondtam? :P
Kārātārānen a áirâë...

Neil Gaiman és művei 11 éve 10 hónapja #370860

• Bounce profilkép
  • Bounce
  • Expert Boarder
  • TÁVOL
Igenis :D

*3 órával később*

Okay, I see your point :)

Neil Gaiman és művei 11 éve 10 hónapja #370859

• cortez71 profilkép
  • cortez71
  • Platinum Boarder
  • TÁVOL
Kar'sa beküldte:
Bounce beküldte:
Nem hinném, hogy lennének benne olyanok, ami teljesen másként van.
Akkor készülj fel egy jó nagy meglepetésre. :D
A számból vetted ki a szót :D

Neil Gaiman és művei 11 éve 10 hónapja #370858

• Kar_sa profilkép
  • Kar_sa
  • Platinum Boarder
  • TÁVOL
Bounce beküldte:
Nem hinném, hogy lennének benne olyanok, ami teljesen másként van.
Akkor készülj fel egy jó nagy meglepetésre. :D
Kārātārānen a áirâë...

Neil Gaiman és művei 11 éve 10 hónapja #370857

• Bounce profilkép
  • Bounce
  • Expert Boarder
  • TÁVOL
Hát én már túl vagyok a könyv harmadán, de azért vannak benne közös vonások, az biztos. Én azt merem mondani, hogy a film tulajdonképpen a leegyszerűsített változat, tele poénos megoldásokkal, amit esetleg nem lehetett leírni, de nagyon jól megoldani, ha filmről van szó.
Lehet, hogy nem éri meg összehasonlítani a kettőt, pl. úgy mint a Gyűrűk Uránál. Nem hinném, hogy lennének benne olyanok, ami teljesen másként van. Persze ezt majd még meglátom.. este - ha kész vagyok a könyvvel - visszajövök, és beszámolok róla, ha találtam valamit :D
[size=9:3gdxe739]Vicc.[/size]

Neil Gaiman és művei 11 éve 10 hónapja #370856

• Kar_sa profilkép
  • Kar_sa
  • Platinum Boarder
  • TÁVOL
Bounce beküldte:
Én meg paráztam, hogy már megint előbb látom a filmet, mint a könyvet a kezemben. De alaptalanul féltem, a könyv így is hatalmas, ama csodás film mellett is! 8)
Úgy, hogy nem olvastam, merem azt mondani, hogy a filmnek az égvilágon semmi köze a könyvhöz.
Kārātārānen a áirâë...

Neil Gaiman és művei 11 éve 10 hónapja #370855

• Bounce profilkép
  • Bounce
  • Expert Boarder
  • TÁVOL
Én meg paráztam, hogy már megint előbb látom a filmet, mint a könyvet a kezemben. De alaptalanul féltem, a könyv így is hatalmas, ama csodás film mellett is! 8)

Neil Gaiman és művei 11 éve 10 hónapja #370846

• Alyr Arkhon profilkép
  • Alyr Arkhon
  • Administrator
  • TÁVOL
Bounce beküldte:
*ma megjött Bounce pöpp csomagja, benne a Csillagporral és a Sosehollal. Eddig még csak 50 oldalra volt ideje a Csillagporból, de már imádja.
Csak gondolta, közli. Köszöni a lehetőséget.*
:)

Én nem olvastam a Csillagport, mert abból túlságosan tetszett a film.
A Sosehol meg elgondolkodtató.

És Islington rúlz.

Az atlantisziak meg megérdmelték. :D
"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Neil Gaiman és művei 11 éve 10 hónapja #370838

• Bounce profilkép
  • Bounce
  • Expert Boarder
  • TÁVOL
*ma megjött Bounce pöpp csomagja, benne a Csillagporral és a Sosehollal. Eddig még csak 50 oldalra volt ideje a Csillagporból, de már imádja.
Csak gondolta, közli. Köszöni a lehetőséget.*
:)

Neil Gaiman és művei 11 éve 10 hónapja #370718

• nn ms.j sAw
  • Sötét Úr profilkép
  • Sötét Úr
  • Administrator
  • TÁVOL
cortez71 beküldte:
... magamat tudom ajánlani, mint Sandman forrást.
Leng a kezem, jelentkezem... :D

Neil Gaiman és művei 11 éve 10 hónapja #370710

• cortez71 profilkép
  • cortez71
  • Platinum Boarder
  • TÁVOL
Maedhros beküldte:
Én is csak a Tükör és füstöt olvastam még, de valami zseniális. Egészen egyedi író, szerintem már érik neki valami nagy elismerés. *várakozóan kacsingat Stockholm felé*

A Murder Mysteries egyszerűen briliáns. Körülbelül a legjobb novella, amit olvastam, de a Hó, tükör, almák is nagyon üt. Ezek után nem fogom tudni elolvasni a leendő gyerekemnek a Hófehérkét, mert kiesem a székből, ha arra gondolok, hogy az nem is úgy vót. Ja, meg a Grálos is nagyon aranyos. :D Némelyik rövidebb egészen "örkényes".

Nem tudom, merjem-e Gaimant mágikus realistának nevezni, mert nagyon eltér García Márqueztől és Bulgakovtól, de kétségtelen, hogy valahol távolról rokonok.

Az AI-re én is régen vadászom. Annyit tudok, hogy Ódin is szerepel benne - nekem az elég. A Sandmant hol lehet beszerezni? Van valahol online?
Az AI után nyugodtan rásütheted a mágikus realista bélyeget. A Sandmant a bookline-nál tudod megvenni (most kezdték el kiadni Absolute Sandman néven az egész sorozatot, átjavítva), de csillagászati áruk van, nem tudom, hogy fogom kispórolni a kötetenkénti közel 20 ezer jó magyar forintot :? Még mindig csak magamat tudom ajánlani, mint Sandman forrást. Készülget a magyar változat is, egyik cimborám fordítja, de még csak asszem a Vol. 5-nél jár, szóval még baromi sok van hátra. Meg hát ezt angolul lehet igazán élvezni, szvsz.

Nobelt Gaimannek? Ugyanmár :) Ha a régi műveiért nem kapta meg, akkor most már biztos nem fogja. Hanyatlik, nagyon erősen. Hál' Istennek a magyar közönség még nem olvashatta a legutóbbi három "alkotását", mely erős nívócsökkenésen kívül mást nem igazán tud felmutatni. Ezért bízom nagyon a The Graveyard Bookban, hátha...

Neil Gaiman és művei 11 éve 10 hónapja #370709

• Maedhros profilkép
  • Maedhros
  • Expert Boarder
  • TÁVOL
Én is csak a Tükör és füstöt olvastam még, de valami zseniális. Egészen egyedi író, szerintem már érik neki valami nagy elismerés. *várakozóan kacsingat Stockholm felé*

A Murder Mysteries egyszerűen briliáns. Körülbelül a legjobb novella, amit olvastam, de a Hó, tükör, almák is nagyon üt. Ezek után nem fogom tudni elolvasni a leendő gyerekemnek a Hófehérkét, mert kiesem a székből, ha arra gondolok, hogy az nem is úgy vót. Ja, meg a Grálos is nagyon aranyos. :D Némelyik rövidebb egészen "örkényes".

Nem tudom, merjem-e Gaimant mágikus realistának nevezni, mert nagyon eltér García Márqueztől és Bulgakovtól, de kétségtelen, hogy valahol távolról rokonok.

Az AI-re én is régen vadászom. Annyit tudok, hogy Ódin is szerepel benne - nekem az elég. A Sandmant hol lehet beszerezni? Van valahol online?
I Love still lives and grows strong
Where I cannot enter
What hope is there in my own dark world for me?

Neil Gaiman és művei 11 éve 11 hónapja #370388

• Rabyn profilkép
  • Rabyn
  • Platinum Boarder
  • TÁVOL
Nekem ettől még a sorozat nem tetszik. Valahogy túl... Nem is tudom... Nem lett jó. Mondjuk a BBC sorozatoknál azt figyeltem meg, hogy a kosztumösök elég jól sikerülnek de a fantasy-s scifis vonal nagyon nem.
"Én szóra váltanám a gondolatot de félek, hogy nem érdekel.."

Neil Gaiman és művei 11 éve 11 hónapja #370385

• cortez71 profilkép
  • cortez71
  • Platinum Boarder
  • TÁVOL
Sziasztok!

Bocsi, csak az albiban Pesten még nincs netem, így nem tudtam válaszolni. Szóval a Sandman. Nem tudom, hogy ahhoz a szűk réteghez tartoztok-e, akik elismerik, hogy egy igényes képregény (most nem a Csodálatos Pókemberre és az egyéb marveles szirszarokra gondolok) hordozhat annyi értéket, mint egy szépirodalmi mű, de ha nem, akkor a Sandman után nagy valószínűség szerint így fogtok rá gondolni. Gaiman nagyon ért a mitológiákhoz, ez már az Amerikai istenekből is látszott, és mivel az AI nagyban a Sandmanre épül, ezért akinek bejött az istenes vonal, az a Sandmant is imádni fogja. Gaiman a Sandman olyan világképet teremt, melyben az emberek életét nem elsősorban az istenek határozzák meg, hanem egy felettük álló, abszolút erő. Ez pedig hét entitás: Destiny, Death, Dream, Desire, Despair, Destruction és Delight (akiből Delirium lett). A képregényben ennek a hét "testvérnek" a történetét követhetjük nyomon, elsősorban Dream szemszögéből. Nagyon sok kérdést felvet a 75 számot (plusz a kiegészítők...) megélt sorozat, szóval kedvére csemegézhet mindenki. Nagyon szerethetők a karakterek, a legjobb arc Matthew, a holló :D Na, ez jó gagyi ajánló lett, de a lényeg, hogy nem fogtok benne csalódni szerintem, sőt, a vége elég depresszív ahhoz, hogy el is nyomja a hangulatotokat ;)

A Soseholnál nem szabad elfelejteni, hogy előbb volt a sorozat, utána pedig Gaiman víziói, és azért készült a könyv, hogy Gaiman a BBC-s látványvilág helyett átadhassa az övét.

Neil Gaiman és művei 11 éve 11 hónapja #370319

• nn ms.j sAw
  • Sötét Úr profilkép
  • Sötét Úr
  • Administrator
  • TÁVOL
Szerintem tutira így van! ;) Sajnos Gaimant nem olvastam eddig angolul, csak a Good Omens-t, de teljesen beleillik a képbe. Ő se nagyon szeret egy síkon írni. ;) :D

Neil Gaiman és művei 11 éve 11 hónapja #370266

• Alyr Arkhon profilkép
  • Alyr Arkhon
  • Administrator
  • TÁVOL
Elétek tárnám egy elméletemet, mondjatok rá valamit (Sosehol):

Amikor a Lebegő Vásárra mennek, ugye Knightsbridge-en át mennek.
Namost a sztori szerint átkelnek egy hídon ahol az éjszaka (a megtestesült sötétség meg minden, pluszpont Gaimannek ezért) elragadja a kiscsajt.
Azon gondolkodtam, hogy:
Az Earl's Courtnál ott az Earl, a Shepards nemtomminél ott vannak a pásztorok.
Knightsbridge-nél a híd stimmel, és... nem lehet h Gaiman gaz módon eljátszott azzal, hogy a knight és night kiejtve gyakorlatilag egyforma?
/Cynewulf/

Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Neil Gaiman és művei 11 éve 11 hónapja #370236

• Alyr Arkhon profilkép
  • Alyr Arkhon
  • Administrator
  • TÁVOL
Attila beküldte:
Nekem meg van a Csillagpor szinkronizált változatban, magyarul :)

Szerintem angolul jobb. :)
/Cynewulf/

Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Neil Gaiman és művei 11 éve 11 hónapja #370224

• Attila profilkép
  • Attila
  • Platinum Boarder
  • TÁVOL
Nekem meg van a Csillagpor szinkronizált változatban, magyarul :)
"And I see they think me and Netti real old. But I don't think us feel old at all. And us so happy. Matter of fact, I think this is the youngest us ever felt." /Alice Walker/

Neil Gaiman és művei 11 éve 11 hónapja #370223

• Rabyn profilkép
  • Rabyn
  • Platinum Boarder
  • TÁVOL
Su: beszélhetsz velem:D

Filmben van: MirrorMask, Csillagpor, Sosehol.
A csillagporhoz van csak feliratom, mert a MirrorMaskhoz még keresem.

Neil Gaiman és művei 11 éve 11 hónapja #370213

• nn ms.j sAw
  • Sötét Úr profilkép
  • Sötét Úr
  • Administrator
  • TÁVOL
Alyr Arkhon beküldte:
Sötét Úr beküldte:
Én a Csillagporral rendesen szívok... Kétszer kaptam meg, mindkétszer üresnek bizonyult a DVD... :hein:

Hmmm...
Beszélj Rabynnal, neki van :)
Kedves Drága Rabyn! Beszélhetek veled? :D

Neil Gaiman és művei 11 éve 11 hónapja #370209

• Rabyn profilkép
  • Rabyn
  • Platinum Boarder
  • TÁVOL
Sudhia beküldte:
Hm, én még csak a Csillagport és a Tükör és Füstöt olvastam eddig tőle, de azok nagyon tetszettek; főleg az utóbbiból a Murder Mysteries és a Snow, Glass, Apples (magyar címükben nem vagyok biztos, elnézést).

Itt lentebb emlegették egy párszor mindkettőt. (Hó, tükör, almák valamint A Gyilkosság misztériuma)

Neil Gaiman és művei 11 éve 11 hónapja #370199

• Sudhia profilkép
  • Sudhia
  • Senior Boarder
  • TÁVOL
Hm, én még csak a Csillagport és a Tükör és Füstöt olvastam eddig tőle, de azok nagyon tetszettek; főleg az utóbbiból a Murder Mysteries és a Snow, Glass, Apples (magyar címükben nem vagyok biztos, elnézést).
"If the doors of perception were cleansed every thing would appear to man as it is: infinite." /William Blake/
Oldalmegjelenítési idő: 0.149 másodperc

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére