Neil Gaiman és művei

Több
15 éve 7 hónapja #370183 Írta: Sötét Úr
Sötét Úr válaszolt a következő témában: Neil Gaiman és művei
/me nyújtózkodik ezerrel

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 7 hónapja #370140 Írta: Rabyn
Rabyn válaszolt a következő témában: Neil Gaiman és művei
Sikerült megszereznem a Mirrormaskot meg a Neverwhere 6részes bbc, utóbbinak nincsen felirata. Ha valaki kéri szívesen odaadom, a minősége kb. olyan mint a bbc 6 részes galaxis útikalauzáé:D

"Én szóra váltanám a gondolatot de félek, hogy nem érdekel.."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 7 hónapja #370123 Írta: Sötét Úr
Sötét Úr válaszolt a következő témában: Neil Gaiman és művei
Cortez71, a Sandman-rôl tudnál többet mondani? Úgy tudom, hogy sorozat, és amit eddig láttam belôle (kötetet), annak igen horror ára volt, úgyhogy eddig még nem tudtam vele közelebbi ismeretséget kötni.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 7 hónapja #370118 Írta: Ben
Ben válaszolt a következő témában: Neil Gaiman és művei
Aha, értem, köszi szépen! Akkor ha hozzájutok, elkezdem.

(Rendben, majd alkalomadtán lehet, h jelentkezem, mert érdekel, csak egyelőre el vagyok látva olvasnivalókkal. :) )

basking in the sunshine of a bygone afternoon,
bringing sounds of yesterday into this city room.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 7 hónapja #370117 Írta: cortez71
cortez71 válaszolt a következő témában: Neil Gaiman és művei

Ben írta:

cortez71 írta: Aki még nem olvasta az Amerikai isteneket, előbb a Sandmanbe kezdjen bele, mert tele van a regény visszautalásokkal!

Mennyire érthetetlen anélkül? Mert az Amerikai isteneket vadászom egy ideje, FSzEK-ben ráadásul meg is van elvileg, de a Sandmant pl. nem találom. (Mondjuk előbb úgyis A Feast for Crows van terítéken.)

Egyáltalán nem érthetetlen, én anno az Amerikai istenekkel kezdtem, és értettem, hogy miről van szó, csak a Sandman olvasása után, másodjára már teljesen más megvilágításba kerültek bizonyos dolgok. Szóval vágj bele nyugodtan :)

[size=9:1d1y35w1]Sandmanért nálam lehet jelentkezni amúgy :) [/size]

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 7 hónapja #370116 Írta: Ben
Ben válaszolt a következő témában: Neil Gaiman és művei

cortez71 írta: Aki még nem olvasta az Amerikai isteneket, előbb a Sandmanbe kezdjen bele, mert tele van a regény visszautalásokkal!

Mennyire érthetetlen anélkül? Mert az Amerikai isteneket vadászom egy ideje, FSzEK-ben ráadásul meg is van elvileg, de a Sandmant pl. nem találom. (Mondjuk előbb úgyis A Feast for Crows van terítéken.)

basking in the sunshine of a bygone afternoon,
bringing sounds of yesterday into this city room.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 7 hónapja #370115 Írta: cortez71
cortez71 válaszolt a következő témában: Neil Gaiman és művei
Hú, örömbódottá, Gaiman-topic! :)
Tolkien, Martin és Beagle mellett a kedvenc íróm, és nagyon örülök, hogy végre, oly sok hányattatás és befuccsolt kísérlet után az Agave végre a kezébe vette a Gaiman-kötetek gondozását. Következő kötet október végére várható, bár nem tudni pontosan, hogy melyik lesz az (remélem, nem az Anansi Boys, mert az elég gyenge lett :? ). Egy Fragile Thingsnek viszont örülnék, bár nyomába sem ér a Tükör és füstnek, de azért vannak benne igen kellemes darabok (How Do You Think It Feels?, A Study in Emerald, Monarch of the Glen, October in the Chair, How To Talk To Girls At Parties?). Mondjuk nálam a mindenkori örök kedvenc a Gyilkosság misztériuma marad, bár a magyar cím kicsit megtévesztő.
SPOILER

Gaiman írja a bevezetőben, hogy sok minden árulkodik a sztoriról, többek között a cím is, az s pedig a Mysteries végén nem véletlenül van ott ;)

Aki még nem olvasta az Amerikai isteneket, előbb a Sandmanbe kezdjen bele, mert tele van a regény visszautalásokkal!
Illetve szolgálati közlemény: ha valaki esetleg szeretne Graveyard Bookot rendelni, akkor szóljon, mert nekem tervbe van véve, és akkor rendelhetnénk többen is.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 7 hónapja #369960 Írta: Sötét Úr
Sötét Úr válaszolt a következő témában: Neil Gaiman és művei
Nekem is az egyik kedvencem az Aranyhalas medence és más történetek (ez a szállodában könyvírós), talán csak a Hó, tükör, almák veri. A bűvészesben azt szeretem, hogy egy teljesen hétköznapi esetként adja elő, és nincs feloldás :) A Fehér út címűt olvastad már? (Ha jól emlékszem, akkor az a címe... a Rókásra gondolok.)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 7 hónapja #369936 Írta: Rabyn
Rabyn válaszolt a következő témában: Neil Gaiman és művei
Eddig az amikor a fazon egy szállodában van és forgatókönyvet ír, és közben beszélget az öreg fekete pasival. Amin a legtöbbet gondolkodtam az meg a bűvészes, amikor eltünteti a nagymamát. Meg a trollos is tetszett.

"Én szóra váltanám a gondolatot de félek, hogy nem érdekel.."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 7 hónapja #369935 Írta: Sötét Úr
Sötét Úr válaszolt a következő témában: Neil Gaiman és művei
Tükör és Füst rewlz! Rabyn, eddig melyik a kedvenc (ha van)?
Gaimannek eszméletlen érzéke van máshogy látni a világot... Valamikor akkor "szerettem bele" a műveibe, amikor a Terry Pratchettel közösen írt Good Omens-t olvastam (és annyira tetszett, hogy le is fordítottam a baráti kör használatára). Crowley az egyik legjobb figura - nem tudom, mennyire igaz, de mintha magára írta volna NG.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 7 hónapja #369929 Írta: Rabyn
Rabyn válaszolt a következő témában: Neil Gaiman és művei
Én sajnos csak azokat tudom elolvasni amik megjelentek magyarul. Most a Tükör és Füstöt olvasom és vannak benne olyan novellák, hogy ujujuuuj. Lehet, hogy nem lefekvés előtt kéne olvasni őket?:D

A MirrorMask (tükörálarc) c filmet látta valaki? Abban is benne van a keze, és a látványvilágon látszik, hogy nem kicsit.

Itt a tralire:

"Én szóra váltanám a gondolatot de félek, hogy nem érdekel.."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 7 hónapja #369926 Írta: Kar_sa
Kar_sa válaszolt a következő témában: Neil Gaiman és művei

Rabyn írta: Ó igen végre!!!

Kar'sa: ha rákeresel a googlbe akkor egy csomó mindent ki fog dobni.

Hééé, a GIYF az én jelmondatom!

(amúgy *ismerem* és olvastam is már Gaimantől, csak éppen még egy csomó minden van amit - amúgy idő hiányában - nem.)

Kārātārānen a áirâë...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 7 hónapja #369904 Írta: Rabyn
Rabyn válaszolt a következő témában: Neil Gaiman és művei
Ó igen végre!!!

Karsa: ha rákeresel a googlbe akkor egy csomó mindent ki fog dobni.

"Én szóra váltanám a gondolatot de félek, hogy nem érdekel.."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 7 hónapja #369900 Írta: Kar_sa
Kar_sa válaszolt a következő témában: Neil Gaiman és művei
Szintén éljen! :)
Sajnos még nem olvastam olyan sok Gaimant, hogy nagyon aktív tag legyek, de majd sorra kerül, meg az alapján, amit ismerek megérdemli a topicot. :)

Kārātārānen a áirâë...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 7 hónapja #369898 Írta: Ulmo
Neil Gaiman és művei téma létrehozva Ulmo által
A fórumtagok többszöri kérésére ez a topic is elindul. Régebben Cortez barátunk megindokolta, miért is lenne jó egy ilyen topic, indításnak idézném a szavait:

cortez írta: 1. Neil Gaiman Tolkienhoz hasonlóan angol író. Nem elhanyagolható tényező az sem, hogy Gaiman nagy tisztelője Tolkien munkásságának (G. nagy epikus graphic novel sorozatában, a Sandmanben többször is utal Tolkien valamely művére [még nem értem a képregényciklus végére, de a Hobbit és a GyU eseményeit már emlegette]). És való igaz, Gaiman nagyon népszerű író (igaz, nem kis hazánkban, de a "miért"-ről még lamentálok egy sort), sokan Tolkienhoz hasonlították az ő munkásságát, erre ő csak annyit mondott, hogy Tolkien egy zseni volt, ő pedig csak egy egyszerű író. A topicban körbenézve, C.S. Lewist leszámítva mindenki távolabb áll Tolkientól, mint Gaiman (J.K. Rowling a maga egoizmusával már a XXI. század legmeghatározóbb írójává fogja magát kikiáltani, Paolini minimális tehetséggel megáldott high-fantasy majmoló leendő író, Martint pedig imádom, de akkor is amerikai, és az ő könyveinek morálja nagyon messze áll a tolkieni erkölcsöktől). Gaiman nem mellesleg elismert író is, nemcsak fantasy, hanem szépirodalmi körökben is, kapott már World Fantasy-díjtól kezdve Nebulán át Bram Stoker-díjat, illetve Hugo-díjat is. Nyáron járt Budapesten a Hellboy 2. forgatásán, és azon az esős napon, amikor dedikált, többszáz embert várta végig a sort, holott annak a vége már a bolton kívül, a szakadó esőben volt...

2. Gaiman műveivel egyre gyakrabban fogunk a polcokon találkozni. Még régebben megjelent a Terry Pratchettel közösen írt Elveszett próféciák, egy évvel később a Tükör és füst című novelláskötet, valamint az Amerikai istenek. Hogy miért csak ennyi jelent meg az eddigi életműből? Sajnos, a kiadókon ment el a dolog. Az első két említett kötetet a Benefícium kiadó adta ki, mely 2000 körül tönkrement. Aztán a Szukits próbálkozott meg az Amerikai istenek kiadásával, igyekeztek szép, nívós köntösben kiadni, ami sikerült is nekik, de ez az ár rovására ment. 3500 Ft-ot egy hazai körökben még nem annyira befutott író könyvéért az átlag olvasó nem ad. Viszont hála a Csillagpor filmnek, az Agave kiadó jó érzékkel felkarolta a Gaiman műveket, évente két könyv kiadását vállalták, szóval Gaimannel egyre több helyen fogunk találkozni.

3. Nem tudom, mennyire követed figyelemmel a moziba került filmek sikerét, de a Csillagpor nagyon jó lett. IMDB adatok alapján 8,1-es értékelésen áll. Összehasonlításképp az Eragon 5,1-en állapodott meg, a Harry Potter 5. pedig 7,6-en. Nem elhanyagolható az a tény sem, hogy az Eragon és a HP mekkora médiakampányt kap/kapott az egyes részek megjelenésekor, míg a Csillagpor promotálására ehhez képest mennyire keveset költöttek. Mégis megtalálták az emberek. Gaiman a Tükörálarc című szürrealista film forgatókönyvéért is felelős, nem beszélve arról, hogy a Tolkien által is nagyra értékelt Beowulf 2007-es filmváltozatának is ő a forgatókönyvírója. A Hellboy című film az ő ötletéből született meg.

4. Tehát nézzük... Gaiman Tolkien nagy tisztelője, aki nem akar szégyent hozni példaképének fejére azzal, hogy gagyi high-fantasy Tolkien-másolattal szórja tele a piacot, hanem minden könyvében más-más stílust domborít ki, fantasy regényei és mágikus realista regényei világhírűek. Rajongótábora napról napra nő. Regényeinek már biztos kiadója akadt M.o.-on is. Az eddig elkészült filmek sikeresek lettek, és jövőre, illetve azután még több Gaiman-film jön.
Ezzel csak azt szeretném kiemelni, hogy a többi, topicot kapott íróhoz képest Gaiman nem tűnik el egy-két évre, és aztán jelentkezik valami alkotással. Szóval én úgy gondolom, hogy lenne látogatottsága, főleg most, a Csillagpor kapcsán.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 0.172 másodperc

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére