A király visszatér melyik jelenetét várod legjobban?

×

Szavazás: A király visszatér melyik jelenetét várod legjobban? (was ended 0000-00-00 00:00:00)

A Banyapók odúja
17 11.5%
Gondor ostroma
17 11.5%
A Holtak útja
29 19.6%
Szürkerév
47 31.8%
Faramir és Éowyn
14 9.5%
A Végzet hegye
8 5.4%
Vasudvardi jelenetek
3 2%
A Mordor kapuja elötti csata
7 4.7%
Aragorn megkoronázása
6 4.1%
Szavazók száma: 21 ( Novalora, VALAki_9, Elza Eldaniella, Tinfang Gelion, Ear ) Bővebben
Csak regisztrált felhasználók szavazhatnak
Több
20 éve 8 hónapja #133277 Írta: Erda niire (Area)
Lalaitjh: a csőrömből vetted ki a szót!

'Is there anybody out there?'

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 8 hónapja #133266 Írta: Meleth_lin
Csatlakozom... :P

"(...)That's the most important part of the story: the ending.
This one... is very good. This one's perfect."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 8 hónapja #133202 Írta: Coralie

Lalaith Scarlett írta: Egyetértek. GYU-rajongónak és sikítozó Orli-fannak lenni messze nem ugyanaz. Én nem vagyok fanatikus, nem is mondom magam nagy GYU-snak, de tudom, hogy milyen az, ha rágondolsz vagy csak megemlítik előtted a kedvenc filmedet/könyvedet, és rögtön melegség tölt el. Én az 1939-es Elfújta a szélért rajongok, ami nem egy mai darab, szóval nem illethetnek a divatmajom jelzővel, max. hülyének néz mindenki miatta. De valahogy nem érdekel, mit gondolnak, meg hogy milyen folytatásokat csinálnak a barom rendezők, ugyanúgy szívvel-lélekkel imádom ezt a filmet és könyvet, és 80évesen is olvasgatni fogom a kandalló mellett ülve....


Annyira egyetértek veled! Én is pont így gondolok a Gyűrűk Urára és Tolkien összes többi művére.

Nimrodel
... és egyszer csak lezuhanok és kinyírom a dínókat...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 8 hónapja #133176 Írta: Lalaith Scarlett
Egyetértek. GYU-rajongónak és sikítozó Orli-fannak lenni messze nem ugyanaz. Én nem vagyok fanatikus, nem is mondom magam nagy GYU-snak, de tudom, hogy milyen az, ha rágondolsz vagy csak megemlítik előtted a kedvenc filmedet/könyvedet, és rögtön melegség tölt el. Én az 1939-es Elfújta a szélért rajongok, ami nem egy mai darab, szóval nem illethetnek a divatmajom jelzővel, max. hülyének néz mindenki miatta. De valahogy nem érdekel, mit gondolnak, meg hogy milyen folytatásokat csinálnak a barom rendezők, ugyanúgy szívvel-lélekkel imádom ezt a filmet és könyvet, és 80évesen is olvasgatni fogom a kandalló mellett ülve....

Nagy király hangja zeng a messzeségbe,
Kit akár a halálba is követne a népe...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 8 hónapja #133128 Írta: Erda niire (Area)
Orome: tudom, tudom.... Én ezt azért mondom, mert az osztályomban ez történt. Mindenki talált jobb filmet/beszédtémát mint a GyU, csak én ragadtam le itt. Én úgy érzem Rajongó lettem. A többiek bolondnak tartanak, és egy kicsit megvetnek ezért. Na, erről beszélek én.

'Is there anybody out there?'

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 8 hónapja #133058 Írta: @One
Kedves Area, ez nem teljesen így van.

nem mindegy hogy valaki a filmet szereti, vagy a gyűrűk Urát? ez két különböző dolog. És egyébként is, nézd csak meg. Még vannak egy csomóan akik pl. a Conan-ért vannak oda, pedig mikori már az a film?!
És ugyan így a Star Wars, meg egyéb. (A Harry Potter-t inkább nem említem, mert a film nem Harry Potter az biztos.)
A Tolkien professzor által felfedezet világ örökké élni fog, mind a képernyőn, mind a könyvekben, mind a szívünkben.

Tolkien szelleme és Eru segítsen minket utunkon.

Üdv.: O.P.

"Próbálom kitalálni, vajon a kamikaze pilóták, miért hordtak sisakot?"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 8 hónapja #132943 Írta: Erda niire (Area)
laylana: engem a véééééééééége csak elkeserít. Nagyon jól megcsinálták a filmet (kivéve az átírásokat), és nagyon jól bele tudja élni magát az ember. Ha a három majd lekerül a mozivászonról, az azt jelenti, többet nem nézhetem a negyedik sorból, nem tudom annyira átélni A Történetet, és már más lesz. Már nem lesz miért küzdeni, és nem tudod huzogatni miért a napokat a naptárban. :roll: Elfogynak a rajongók, az olyanok, akik csak a szexi filmhősökért imádják, és már kevesebben fogják szeretni/(el)ismerni A GYűrűk Urát. Ez aggaszt. :(

'Is there anybody out there?'

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 8 hónapja #132938 Írta: Misteq
Sztem jó lesz!Igaza van Areának:"örüljünk" h. megfilmesítik!
Area:hát...nem mindig az akció a lényeg!Itt legalábbis nem kell olyan nagy hangsúlyt fektetni rá..bár a TTT.-ben volt pár milka akció(AMI NEM BAJ!!!)itt is biztos lecc!És sztem ez nem mindig baj!!!(hú..lehet h. a melegtől de sztem most akkora baromságot írtam :P P)
Biztos h. jó lecc!Vmit kárpótol a Banyapók meg Valinorba utazás na meg a véééééége :) )))

"Soha nem hittek semmiben!Most semmivé lettek!"
"a hervadás fölé hajolva mosolygok tehetetlen"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 8 hónapja #132801 Írta: Ar@gorn
Szerintem ey lessz a legszeb jelent mindközül.Gyakran én is szivesen elmennék Valinorba,mert a tündékhez hasonlóan ésn sem látok már semmi syépet ebben a világban.
Azzal,hogy Frodóék elhajóznak a Szürkeréven végetér a Harmadkor és egyben bekövetkezik a mi "időnk is" :hello: .
Szép és megható pillanat :crying: .

"Az öreg országúti dal.

Az Útnak vége nincs soha,
Ha egyszer az ajtón kifut;
De hosszú volt Utunk sora,
Menjen csak tovább, aki tud!
Induljanak új vándorok;
Lábam fáradt - fedél alatt,
Jó fénynél elborozgatok,
Várom hű estám s álmomat."

:fight:

"A light from the shadow shall spring,
Renewed shall be Blade that was broken.
The crownless again shall be King. "

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 8 hónapja #132655 Írta: Toma gazda
Meleth : ezt csak azért írtam mert ugye trufa azt a kardot tomától kapta és az valami varázskard és ezzel öli meg másként meg nem lehetne megölni ,de majd megnézem :smokin:

Aera de ahhoz még motívumok kellettek volna int pl samu megkapja a Földesdobozt.

:?: :geek:
Milyen foglalkozást vezessek?
Milyen foglalkozást vezessek?
Milyen foglalkozást vezessek?
Milyen foglalkozást vezessek?
Milyen foglalkozást vezessek?
Milyen foglalkozást vezessek?
Milyen foglalkozást vezessek?
:geek: :?:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 8 hónapja #132652 Írta: Erda niire (Area)
na, ezért nem szeretem, ha megfilmesítenek valamit. Csak az akcióra mennek ki. :rmad2: Csodálom, hogy kihaggyák Morotvát, pedig abbal annyi vért folyathatnának, hogy nemigaz! :x Na jó, annyit nem. :look:

'Is there anybody out there?'

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 8 hónapja #132650 Írta: Meleth_lin
Mae govannen!

Toma: a "Trufa megöli a nazgúlt" ügyben olvasd vissza kb a két legutóbbi oldalt, és rájössz... :cry: :roll: :wink:
Area: szerintem nem, de sajnos tényleg biztos lerövidítik azt a részt Pippinnel, sőt lehet majdenem teljesen kihagyják. A filmbe azokat a jeleneteket rakják be általában, amik feltétlenül szükségesek a történet szempontjából (pl a nazgul leszúrja Frodót), vagy amiket jól meg lehet filmesíteni, és nem lesz unalmas egyes mozilátogatóknak.

"(...)That's the most important part of the story: the ending.
This one... is very good. This one's perfect."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 8 hónapja #132649 Írta: Erda niire (Area)
sorry, én idézőjelbe raktam azt hogy örüljünk.... nekem a kedvenc részeim maradnak ki. Szerintem Pippin Minas Tirith-el való ismerkedése is eléggé lerövidül, és ha sejtésem beigazolódik, akkor.... elszabadul a pokol! :evil: [size=9:3pzhj6rd] (na, még így sem lőttem túl???)[/size]

'Is there anybody out there?'

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 8 hónapja #132645 Írta: Toma gazda
Ja lehet hogy lesz, de Banyapók a 2. részbe illik
Szeintem e miatt marad le a Morotvai csata
De azért ha a kedvenc könyvét az embernek megfilmesítik akkor azt filmesítsék meg ne mást és ha lehet ne írják át a felét. :crap:
pl ott a Harry Potter (nem jó példa) sokkal jobb filmben mint a könyvben.
Ja és arra kiváncsi volnék hogy lesz megoldva az a jelenet amikor trufa megöli a Nazgult. :crazy:

:?: :geek:
Milyen foglalkozást vezessek?
Milyen foglalkozást vezessek?
Milyen foglalkozást vezessek?
Milyen foglalkozást vezessek?
Milyen foglalkozást vezessek?
Milyen foglalkozást vezessek?
Milyen foglalkozást vezessek?
:geek: :?:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 8 hónapja #132599 Írta: Meleth_lin
Mae govannen!

Igazad van, és én örülök is nagyon!!! (Nem lőttél túl...)

"(...)That's the most important part of the story: the ending.
This one... is very good. This one's perfect."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 8 hónapja #132525 Írta: Erda niire (Area)
jah.... meg a pallantíros jelenet is nagyrészben át lesz írva. Legalábbis én ezt tudom. De mit akartok... lesz egy Banyapókos jelenet, két nagyszabású csata, megható Szürkerév, izgi dulakodás a Végzet hegyénél, mi nem is szólhatunk. Sőt örüljünk, hogy megfilmesítik! [size=9:3s3x8qyf](na, jó, most lehet, hogy egy kicsit túllőttem a célon.... :roll: )[/size]

'Is there anybody out there?'

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 8 hónapja #132411 Írta: Toma gazda
Hát amint látod lágyagyú barátunk a legjobb részeket hagyja ki! :shake:

:bombadil1:

:?: :geek:
Milyen foglalkozást vezessek?
Milyen foglalkozást vezessek?
Milyen foglalkozást vezessek?
Milyen foglalkozást vezessek?
Milyen foglalkozást vezessek?
Milyen foglalkozást vezessek?
Milyen foglalkozást vezessek?
:geek: :?:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 8 hónapja #132395 Írta: Misteq
NANEEEEEEE!!!!Kihagyják a Morotvai csatát?Hát kifekszek....ez komoly?? :crap: Most tört össze bennem a kristályváza.... :o h:

"Soha nem hittek semmiben!Most semmivé lettek!"
"a hervadás fölé hajolva mosolygok tehetetlen"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 8 hónapja #131947 Írta: Toma gazda
:hein: én aztán nem értem PJ-t :hein:

:?: :geek:
Milyen foglalkozást vezessek?
Milyen foglalkozást vezessek?
Milyen foglalkozást vezessek?
Milyen foglalkozást vezessek?
Milyen foglalkozást vezessek?
Milyen foglalkozást vezessek?
Milyen foglalkozást vezessek?
:geek: :?:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 8 hónapja #131945 Írta: Toma gazda
:hein: én aztán nem értem PJ-t alegjobb rézeket hagyja ki:hein:

:?: :geek:
Milyen foglalkozást vezessek?
Milyen foglalkozást vezessek?
Milyen foglalkozást vezessek?
Milyen foglalkozást vezessek?
Milyen foglalkozást vezessek?
Milyen foglalkozást vezessek?
Milyen foglalkozást vezessek?
:geek: :?:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 8 hónapja #131940 Írta: Angwen
Visszatérve a főnazgúl halála körüli vitára (vagy nevezzük akárminek), az is le van írva, hogy a kard, amivel lefejezték, ott helyben szilánkokra törik, míg Trufa kardja csak később olvad el, mikor Pippin megtalálja. Egyébként szerintem épphogy nem úgy kezelik, mint aki most ölte meg az egyik legnagyobb ellenségüket, és sokkal többet beszélnek Éowyn hősiességéről. Emlékszem, mindkettőn értetlenkedtem is, mikor először olvastam, és még nem találkoztam az angol eredetivel. Szerintem egészen egyértelmű, hogy egyszerű, mezei fordítási hibával állunk szemben--megesik a legjobbakkal is.

"Bízz Istenben, és tartsd szárazon a puskaport!" (Oliver Cromwell)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 8 hónapja #131893 Írta: Erda niire (Area)
Toma: nem te vagy hülye, hanem PJ. (bocs, hogy ezt mondom), mert tényleg kihaggyák azt a jelenetet, és ugranak a Szürkerévre. :x

'Is there anybody out there?'

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 8 hónapja #131786 Írta: Toma gazda
:hein: Én a Mortvai csatára szavaznék de ha nincs benn a filmben! vagy csak én vagyok hülye? :hein:

:?: :geek:
Milyen foglalkozást vezessek?
Milyen foglalkozást vezessek?
Milyen foglalkozást vezessek?
Milyen foglalkozást vezessek?
Milyen foglalkozást vezessek?
Milyen foglalkozást vezessek?
Milyen foglalkozást vezessek?
:geek: :?:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 8 hónapja #131628 Írta: Gollam
ehehem... akkor nem kóklerek a jósok? ennek igazán örülök... bár még nem hallottam soha, hogy jósnő nyerte volna a lottó-főnyereményt :D

"...bármi is történjék, hiszen az ember élete túl apró ahhoz, hogy haragot, vagy gyűlöletet neveljen a lelke mélyén!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 8 hónapja #131626 Írta: Sil

Elza Fischer írta: Én fél éve olvastam utoljára a magyar változatot és nekem úgy rémlik azt írják, hogy van egy jóslat miszerint a Boszorkánykirályt nem ember hanem más fajta lény fogja megölni. E szerint csak Trufa ölhette meg és nem Eowyn.

Nem, a jóslatban nem ember, hanem férfi van. :wink: Így Éowyn is megölhette. :wink:

Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 8 hónapja #131625 Írta: Gollam
nem lehet, hogy Trufa kardját emelte föl Éowyn, és azért tudta megölni a nazgul-királyt, és az összes jós kókler??? :) ez csak feltételezés, de mindent megmagyarázna :)

"...bármi is történjék, hiszen az ember élete túl apró ahhoz, hogy haragot, vagy gyűlöletet neveljen a lelke mélyén!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 8 hónapja #131596 Írta: Meleth_lin
Mae govannen!

Ó, ez nem vita, legalábbis nem annak szántam... Sajnos majdnem 100%, hogy Éowyn ölte meg, mert az angolban is tényleg "she" van (de Sil idézte is azt a részt), de azt én sem értem, hogy akkor miért beszélnek tényleg úgy, hogy Trufa ölte meg :?: :!: :?:

"(...)That's the most important part of the story: the ending.
This one... is very good. This one's perfect."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 8 hónapja #131580 Írta: Elza Eldaniella
Elolvastam, hogy miről vitatkoztok.
Én fél éve olvastam utoljára a magyar változatot és nekem úgy rémlik azt írják, hogy van egy jóslat miszerint a Boszorkánykirályt nem ember hanem más fajta lény fogja megölni. E szerint csak Trufa ölhette meg és nem Eowyn.
És mintha még emlékeznék olyanra is hogy a nazgult csak a tündék által készített fegyverrel lehet megölni - ezt vagy Aragorn, vagy Gandalf mondta a későbbiekben.
De ez nem 100%

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 8 hónapja #131568 Írta: Idril Celebrindal./Fenrir
Úgy látom egész szép kis vita bontakozott ki arról, hogy ki ölte meg a főnazcsit. :) Sztem egyértelmű hogy Trufa ez a szövegből is kiderül és utána is mindenki úgy beszél mintha ő tette volna. Persze lehet h. tévedek és ez fordítási hiba vagy én emlékszem rosszul de mondjuk 6x olvastam a könyvet az elmúlt másfél évben és mind a 6x egyértelműnek tűnt... :?:

"People cannot gain anything without sacrificing something... That is the principle of Equivalent Trade in alchemy."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 8 hónapja #131505 Írta: Gollam
Meleth_lin! Hát, ez elképzelhető.... de mondom, régen olvastam, és nem biztos, hogy kristálytisztán emlékszem a dologra!! :roll:

"...bármi is történjék, hiszen az ember élete túl apró ahhoz, hogy haragot, vagy gyűlöletet neveljen a lelke mélyén!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 0.220 másodperc

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére