A király visszatér melyik jelenetét várod legjobban?

×

Szavazás: A király visszatér melyik jelenetét várod legjobban? (was ended 0000-00-00 00:00:00)

A Banyapók odúja
17 11.5%
Gondor ostroma
17 11.5%
A Holtak útja
29 19.6%
Szürkerév
47 31.8%
Faramir és Éowyn
14 9.5%
A Végzet hegye
8 5.4%
Vasudvardi jelenetek
3 2%
A Mordor kapuja elötti csata
7 4.7%
Aragorn megkoronázása
6 4.1%
Szavazók száma: 21 ( Novalora, VALAki_9, Elza Eldaniella, Tinfang Gelion, Ear ) Bővebben
Csak regisztrált felhasználók szavazhatnak
Több
20 éve 8 hónapja #131432 Írta: Meleth_lin
Mae govannen!

OKé, OKé, elhiszem, teljesen, megkerstem azt a részt, és ott sem egyértelmű, hogy ki öli meg mostmár, és az angolban is megkerestem. De akkor Aragorn (Mert ő mondja és nem Gandalf, és nem az ispotályosban, hanem két fejezettel arrébb) csak arra érti, hogy "/Pippinnek/ Te akármit is csinálsz, nagyon kell igyekezned, hogy olyat tegyél, mint Trufa." (valahogy így volt), hogy bokánszúrta a rossz kis nazgúlkirályt?

Ui: Bocs PJ, nem leszel lelőve!!!

"(...)That's the most important part of the story: the ending.
This one... is very good. This one's perfect."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 8 hónapja #131270 Írta: Meleth_lin
Mae govannen!

Én azért még utánaolvasok, és majd ha megleltem azt a Gandalfos részt, akkor beírom! :roll:

"(...)That's the most important part of the story: the ending.
This one... is very good. This one's perfect."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 8 hónapja #131099 Írta: Gollam
Úgy volt, hogy Trufa beledöfte a kis kardját a nazgul lábába, és ezért megbicsaklott, amikor Éowynt kívánta megölni... és ezért Éowyn foghatta a kardját, és lesúlythatott rá... és végül ez végzett vele....

"...bármi is történjék, hiszen az ember élete túl apró ahhoz, hogy haragot, vagy gyűlöletet neveljen a lelke mélyén!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 8 hónapja #131091 Írta: Leguanember
Hopp, kimaradt a legfontosabb. Szerintem együtt ölték meg és kész. Trufa és a kardja nélkül Éowynt lesújtja a Lidérckirály. Fordítva is, vagy esetleg nem veszi észre Trufát.

TEGYETEK JÓT, MERT TUDTOK.
Minden más hiábavalóság.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 8 hónapja #131090 Írta: Leguanember
A Göncz-féle fordításban sem Trufa ölte meg, csak míg az angolban a névelők utalnak a cselekvő nemére, addig a magyarban ilyen nincs, és a névelő is személyragként van jelen. A pontos szöveget nem tudom, de a Sil által beírtból vhogy így szólhat:
-Éowyn! Éowyn!-kiáltotta Trufa. És reszketve, felegyenesedve, utolsó erejével lesújtott az elébe hajló széles vállakra, korona és köpeny közé.
Igaz, be lehetett volna tenni, hogy ki is sújt le.
Ugyanez a probléma merül fel, mikor Gollam a Banyára gondolva mondja, hogy igen, ő majd elintézi nekünk. Ez a második film vége is. Az eredetiben azért plusz adalék az a she, agyalhat rajta, aki nem olvasta a művet.
Hol beszél Gandalf úgy, hogy Trufa ölte meg? Most átolvastam, nem találtam ilyet. Trufa maga mondja:
-Csak a jobb karomat nem tudom használni, Pippin, amióta ledöftem Őt.
Talán erre gondoltál? Igen, együtt az előző résszel félreérthető. Én is így hittem addig, míg el nem olvastam angolul. Nos, már minden világos?

TEGYETEK JÓT, MERT TUDTOK.
Minden más hiábavalóság.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 8 hónapja #131083 Írta: Meleth_lin
Mae govannen!

Sil: OK, elhiszem, de ott akkor sem tudom, hogy az ispotályos fejezetben miért beszél mégis úgy Gandalf, mintha Trufa ölte volna meg (mivel ott ő ölte meg), azt olvasd újra kérlek, és magyarázd el nekem. :wink: Csak nem fordították ennyire félre, vagy nem "költötték" át... :P
Zlomb Legolas: teljes mértékben egyetértek veled. :wink: :wink: :wink:

"(...)That's the most important part of the story: the ending.
This one... is very good. This one's perfect."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 8 hónapja #131047 Írta: Gollam
Nemtom, nekem kimondottan tetszett, hogy Éowyn ölte meg... már amikor megtudtam :)

"...bármi is történjék, hiszen az ember élete túl apró ahhoz, hogy haragot, vagy gyűlöletet neveljen a lelke mélyén!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 8 hónapja #131038 Írta: Hattori Hanzo
Ó! :cry: :cry: :cry:
Pedig olyan jó volt abban a tudatban élni, hogy Trufa ölte meg! (mondjuk Éowynt is szeretem, de akkor is!)

<a href=http://www.informatikaerettsegi.hu>informatika érettségi

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 8 hónapja #131027 Írta: VALAki_9
Aina vedui!

Én a Banyapókos jelenetekre szavaztam, szerintem jól lesz megcsinálva, és lényegében jó ötlet volt, hogy azt a 3. részre hagyták, mert másképp túl kevés filmrevihető jelenet lenne Frodóékkal.

VALAhol, VALAmikor úgyis megtalál VALAki...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 8 hónapja #131016 Írta: Sil

Out of the wreck rose the Black Rider, tall and threatening, towering above her. With a cry of hatred that stung the very ears like venom he let fall his mace. Her shield was shivered in many pieces, and her arm was broken; she stumbled to her knees. He bent over her like a cloud, and his eyes glittered; he raised his mace to kill.
But suddenly he too stumbled forward with a cry of bitter pain, and his stroke went wide, driving into the ground. Merry&#8217;s sword had stabbed him from behind, shearing through the black mantle, and passing up beneath the hauberk had pierced the sinew behind his mighty knee.
&#8216;Éowyn! Éowyn!&#8217; cried Merry. Then tottering, struggling up, with her last strength she drove her sword between crown and mantle, as the great shoulders bowed before her. The sword broke sparkling into many shards. The crown rolled away with a clang. Éowyn fell forward upon her fallen foe. But lo! the mantle and hauberk were empty. Shapeless they lay now on the ground, torn and tumbled; and a cry went up into the shuddering air, and faded to a shrill wailing, passing with the wind, a voice bodiless and thin that died, and was swallowed up, and was never heard again in that age of this world.

Meleth_lin: Elég egyértelmű, nem? :wink:

Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 8 hónapja #131006 Írta: Meleth_lin
Mae govannen! (tényleg szindául van... :D :wink: :roll: )

Amint látom, amíg nem voltam Grímáékról volt szó. Hát szerintem nagyon fura ötlet volt Legolassal megöletni Grímát, ez valahogy "nem illik hozzá" :? . (Meg az is fura volt, hogy nem tudta azzal a szuperszónikus szemével eltalálni az "olimpiai orkot". :roll: De mindegy.) Ez a jelenet mindenképpen hülyén jön majd akkor ki...

De én még mindig nem értem azt a Pelennor-mezei izét, hogy nem Trufa öli meg a főnazgúlt!!! Hogyhogy az angolban úgy írták??? Az angol könyvben? (igaz; hol máshol? :roll: :wink: :P ) De ott az ispotályban mondja Gandalf Pippinnek célozva, hogy ha el is megy velük, akkor sem hajthat végre ott akkora hőstettet, mint Trufa. Akkor ezt mire érti? Azt azért nem hiszem, hogy ennyire félrefordította Göntz Á. ...
Na mindegy, majd januárban meglátjuk, hogy hogy lesz.
:dance: :dance: :dance: :dance: :dance: :dance: :dance: :dance: :dance:

"(...)That's the most important part of the story: the ending.
This one... is very good. This one's perfect."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 8 hónapja #130901 Írta: Mimy14
úgy tűnik, hogy leragadtunk a Legsie-Gríma nyilazós résznél, valamint a Szarumán hallálánál... Esküszöm, már sajnálom őket, de nem tudom, hogy miért :wink: :roll: :twisted: HAJRÁ SÖTÉT OLDAL! :twisted:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 8 hónapja #130894 Írta: Hattori Hanzo
Én úgy hallottam, hogy Szarumán rázuhan vmi szöges kerékre Vasudvardban... akkor már halott lesz, mire földet ér? :roll:

<a href=http://www.informatikaerettsegi.hu>informatika érettségi

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 8 hónapja #130825 Írta: Manndil
Nem vagy hülye.......
Egyébként tényleg valami magaslatról kéne lőni, mert így elég furi lesz.....

Járd a saját utad, s ha társad akad, fogadd barátságát, míg együtt haladtok, s válj el könnyű szívvel tőle, ha új útra térsz, s emlékezz rá barátsággal, míg utad végéig érsz.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 8 hónapja #130708 Írta: Gollam
Manndil! Szerintem fölfelé fog lőni, szintén függőlegesen... én már ezt az egészet nem értem... egy nyílvessző akárki lövi ki, nem tud felérni a toronyba, aztán visszapattanni..... vagy én vagyok hülye???

"...bármi is történjék, hiszen az ember élete túl apró ahhoz, hogy haragot, vagy gyűlöletet neveljen a lelke mélyén!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 8 hónapja #130699 Írta: Manndil
Megnézném, te hogyan lőnél le szinte függőlegesből 1 olyan kicsike orkot.....
azt meg elgáncsolják...tényleg..nem az lesz a következő olimpia kabalája???:)))))
Nem viccelődök G. halálával! komolyan gondolom...de nem csak én...
tehet arról legolas, hogy olyan hülye magas a mellvéd, hogy nem lehet függőlegesből jól célozni?
Egyébként ne hiszem hogy Grímát is függőlegesből célozza...
De ha más nem , feltalálta a bumeráng nyílat....

Járd a saját utad, s ha társad akad, fogadd barátságát, míg együtt haladtok, s válj el könnyű szívvel tőle, ha új útra térsz, s emlékezz rá barátsággal, míg utad végéig érsz.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 8 hónapja #130660 Írta: Gollam
igaz is, Sil :) rettenet ügyesen megÖLte... vagy rosszul emlékszem, hogy nem sikerált neki???? :twisted:

"...bármi is történjék, hiszen az ember élete túl apró ahhoz, hogy haragot, vagy gyűlöletet neveljen a lelke mélyén!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 8 hónapja #130605 Írta: Sil

Manndil írta: Legolas hibázik? 1 tünde célt téveszt????????????!!Olyan nincs!!!!!!
Ez nem igazság! :evil:
Nem is téveszt... trükkösen lő..!! :P

Hmm... Azt a kivilágított olimpiai orkot is milyen trükkösen lelőtte... :twisted:

Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 8 hónapja #130586 Írta: Gollam
HÉHÉHÉ!!! Gríma halálával csak óvatosan viccelődjünk... :evil:

"...bármi is történjék, hiszen az ember élete túl apró ahhoz, hogy haragot, vagy gyűlöletet neveljen a lelke mélyén!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 8 hónapja #130576 Írta: Manndil
Legolas hibázik? 1 tünde célt téveszt????????????!!Olyan nincs!!!!!!
Ez nem igazság! :evil:
Nem is téveszt... trükkösen lő..!! :P

Járd a saját utad, s ha társad akad, fogadd barátságát, míg együtt haladtok, s válj el könnyű szívvel tőle, ha új útra térsz, s emlékezz rá barátsággal, míg utad végéig érsz.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 8 hónapja #130567 Írta: Gollam
Gríma halál a következőképp lesz: Gríma még a toronyban elnyisszantja Szarumán torkát, aztán kilöki az erkélyről, ezért Legsi le akarja lőni, de elhibázza, Gríma jót kuncog a dolgon, aztán a falról visszapattanó nyílveszső hátbatalálja.... :cry: szegény kicsi Gríma..... :cry:

"...bármi is történjék, hiszen az ember élete túl apró ahhoz, hogy haragot, vagy gyűlöletet neveljen a lelke mélyén!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 8 hónapja #130483 Írta: Manndil
Éowyn a Nazgúl vezért öli + nem?
Mellesleg igaz az, hogy Legolas +öli Grímát?
(tán hirtelen felindulásból, v. vmi ilyesmit hallottam...) Ez nem illik hozzá!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :evil:
:legolas3: :legolas3:

Járd a saját utad, s ha társad akad, fogadd barátságát, míg együtt haladtok, s válj el könnyű szívvel tőle, ha új útra térsz, s emlékezz rá barátsággal, míg utad végéig érsz.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 8 hónapja #130461 Írta: Gollam
igazából engem az Éowyn vs. Nazgul érdekelne :roll:

"...bármi is történjék, hiszen az ember élete túl apró ahhoz, hogy haragot, vagy gyűlöletet neveljen a lelke mélyén!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 8 hónapja #130339 Írta: Lilah
Éljen a romantika :wink: ! Én Faramirra és Eowynra szavaztam, de a Pelennor mezei csatát is nagyon várom.

Elen sila lúmenn omentilmo!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 8 hónapja #130308 Írta: Gollam
nem kimaradt, csak annyi van írva, hogy felkapta a kardot, és lesúlytott... csak az angolban She van... asszsem így van, de ez nem biztos!!

"...bármi is történjék, hiszen az ember élete túl apró ahhoz, hogy haragot, vagy gyűlöletet neveljen a lelke mélyén!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 8 hónapja - 20 éve 8 hónapja #130305 Írta: E. Eia Ayna

Zlomb Legolas írta: Jól értettem ezt? Az angolban Éowyn öli meg a Boszorkányurat? 8O

Jól. Magyarban ez kimaradt :? :( (fordítói hiba)

Tűznél ülök, s elgondolom,
hajdankorok embereit,
s hogy jönnek Majdanok, miket
már mások látnak itt.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 8 hónapja #130304 Írta: Hattori Hanzo

Galadh írta: Bizony Eowyn fogja megölni, mert az angolban is ő öli meg. Jah, ez a leggázabb félrefordítás...


Jól értettem ezt? Az angolban Éowyn öli meg a Boszorkányurat? 8O

<a href=http://www.informatikaerettsegi.hu>informatika érettségi

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 8 hónapja #130302 Írta: Gollam
A Vasudvardi jelenetek mindenesetre egy CSÖPPET alternatívra sikeredett... nagyno kis vicces lesz... :?

"...bármi is történjék, hiszen az ember élete túl apró ahhoz, hogy haragot, vagy gyűlöletet neveljen a lelke mélyén!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 9 hónapja #130186 Írta: E. Eia Ayna
Hajrá rokonaim, hajrá holtak! 8)
[size=9:gbg4a522](Off: Galadh, ugye csak azért írtad külön 2 hozzászólásba, hogy több legyen? :evil3: )[/size]

Tűznél ülök, s elgondolom,
hajdankorok embereit,
s hogy jönnek Majdanok, miket
már mások látnak itt.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 9 hónapja #130169 Írta: Ringbearer
Absolutly Szürkerév! :(

"Be the change you want to see." Gandhi

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 0.218 másodperc

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére