Melyik korban élnél szívesen Középfölde világában?

×

Szavazás: Melyik korban élnél szívesen Középfölde világában? (was ended 0000-00-00 00:00:00)

Az Első Kor előtti időkben (Eä teremtésétől a Nap első felkeltéig)
39 13.6%
Az Első Korban (A Nap első felkeltétől Beleriand pusztulásáig)
97 33.9%
A Másodkorban (Beleriand pusztulásától Szauron első bukásáig)
32 11.2%
A Harmadkorban (Szauron első bukásától a Gyűrű-őrzők távozásáig)
87 30.4%
A Negyedkorban (A Gyűrű-őrzők távozásától...)
31 10.8%
Szavazók száma: 37 ( NKristóf98, Hirannis, szenyán, Levedi, Ireth Tulckaleumä ) Bővebben
Csak regisztrált felhasználók szavazhatnak
Több
16 éve 10 hónapja #324725 Írta: Namarie

Tulkas írta: Én legszivesebben Arda Első Korában éltem volna. Számomra ekkor történtek a legheroikusabb események, mint pl:a hatalmas beleriandi ütközetek-emellet ekkor még jóval több tünde élt Endor területén(ők a kedvenc népem)!


Meg ekkor nyírták legjobban szegény tündéket... mindazonáltal nekem is az egyik kedvenc korszakom, hiszen itt bontakozott ki leginkább a tündék hősiessége (igen, /me elfogult)

"ó, én vad atyámfiai, nem fog átok: elmegyek én tihozzátok"
"Gyere ide, ne félj! Biztonságban vagy a biztonságban lévők között!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 10 hónapja #324694 Írta: Tulkas
Én legszivesebben Arda Első Korában éltem volna. Számomra ekkor történtek a legheroikusabb események, mint pl:a hatalmas beleriandi ütközetek-emellet ekkor még jóval több tünde élt Endor területén(ők a kedvenc népem)!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 11 hónapja #323123 Írta: Isilrohir
Hú, én szívesen vonultam volna Amanba a Nagy Úttal, de avár, vagy nanda is lettem volna... Az Első korban, ha éltem volna Beleriandban, akkor ott északon, vagy a Forodwaithoknál... Amúgy középfölde entjeivel, vagy nandáival tartottam volna. A másodkor a kedvencem, Númenóri lettem volna... És a Hűségesek között. A Harmadkorban suhatagnál éltem volna, vagy Rhúnnél. Szívesörömest lettem volna tünde, hogy a negyedkorban összegyűjtsek mindenkit, és amanba menjek. Vagy negyedkorban Gimlinél élni, vagy északon, Erebornál, vagy Núrn Királyságban! :D nos, de mindvégig visszavágynék Amanba...
:D Volna! :wink:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 11 hónapja #322566 Írta: Caranglín
A harmadkorban élnék legszívesebben, azon belül is Éorl idejében, amikor Rohanba költöznék a családommal együtt. Igaz, hogy a nevem tünde, és még hobbit-vér is folyik az ereimben (szeretem a sört, a kerteket, az égő pipa illatát, és a gombát), de valójában rohír vagyok. :)

Az élet olyan, mint egy doboz bonbon: sosem tudod, mit veszel ki belőle.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 11 hónapja #321751 Írta: Turanneth
én szívesen élnék a Bakacsin erdoben.

Nin ú-´edithach.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 11 hónapja #321091 Írta: Ulmo

Elluin írta: én szívesebben élnék Gondolinban. ott sok a tünde és a titokzatosság. jó lehet egy olyan birodalomban lakni ahova csak az ott élők tudják az utat. amit mindenhol rejtélyes, halhatatlan és gyönyörűséges birodalomnak tartanak.


És ahonnan csak akkor teheted ki a lábad, ha a királyod megengedi. Erre pedig nagyon kevés példa van.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 11 hónapja #321010 Írta: Namarie

Elluin írta: én szívesebben élnék Gondolinban. ott sok a tünde és a titokzatosság. jó lehet egy olyan birodalomban lakni ahova csak az ott élők tudják az utat. amit mindenhol rejtélyes, halhatatlan és gyönyörűséges birodalomnak tartanak.

(más kérdés h egyszer minden nagy birodalom elbukik és ez sem volt kivétel ez alól)


Doriath se lehetett rossz hely, és Nargothrond se, persze csak amíg Finrod ott volt.

Ha lehetne, én talán ővele találkoznék a legszívesebben.

"ó, én vad atyámfiai, nem fog átok: elmegyek én tihozzátok"
"Gyere ide, ne félj! Biztonságban vagy a biztonságban lévők között!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 3 hete #318513 Írta: Elluin
Jó ezeket le számítva. De mindenhol veszélyes volt élni. Ez még egész biztosnak tűnt legalábbis egy darabig.

A legnagyobb élvezet nem az, ha megöljük az állatokat, hanem ha életben hagyjuk őket.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 3 hete #318482 Írta: Anduin
Nyílván, míg eggyik nap meg nem lep pár sárkány, tűzszellem+ a királyuk (eredetileg azt hiszem 50-60 volt belplük, mint tuning-orkok) és megölnek, kérdezés nélkül. Persze, lehet, hogy túléled, a hegyi utat is, és eljutsz a Sirion torkolatáig. Ott lecsapnak rád Feanor fiai.
Szóval, szerintem tényleg jó hely lehetett Gondolin, de időben kellett lelépni.

Last night, with many cares and toils oppress'd
Weary, I laid me on a couch to rest.
(Poe)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 1 hónapja #318159 Írta: Elluin
én szívesebben élnék Gondolinban. ott sok a tünde és a titokzatosság. jó lehet egy olyan birodalomban lakni ahova csak az ott élők tudják az utat. amit mindenhol rejtélyes, halhatatlan és gyönyörűséges birodalomnak tartanak.

(más kérdés h egyszer minden nagy birodalom elbukik és ez sem volt kivétel ez alól)

A legnagyobb élvezet nem az, ha megöljük az állatokat, hanem ha életben hagyjuk őket.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 1 hónapja #315716 Írta: Acho
én speciel szívesen lennék Legolasék kortársa!amikor számít a becsület,barátság,és létezik még önfeláldozás!legalább is több és jobban,mint most!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 1 hónapja #315425 Írta: Elrond Vilya
Mindegyikből egy kicsit. A negyedkor már nem olyan szimpatikus.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 1 hónapja #315400 Írta: Gandalf

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 1 hónapja #315398 Írta: Gandalf

Ulmo írta:

Gandalf írta: kicsit off:
Az Első Kor a tündék ébredésével kezdődik még a Fák Éveiben, ekkor ragyogtak fel először a legfényesebb csilagok az égek. A Nap és a Hold éveiben folytatódik az Első Kor egészen Morgoth bukásáig.


Ez akkor lenne igaz, ha nem úgy hivatkoznának rá, hogy "First Age of the Sun". Meg fogom keresni, hol emlegetik így. Addig is türelmet kérek.

Így is - úgy is emlegetik, szövegváltozattól függően.

www.ufaqs.com/wiki/en/fi/First%20Age.htm
en.wikipedia.org/wiki/First_Age

Meg HoME is több helyen

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 1 hónapja #315391 Írta: Ulmo

Gandalf írta: kicsit off:
Az Első Kor a tündék ébredésével kezdődik még a Fák Éveiben, ekkor ragyogtak fel először a legfényesebb csilagok az égek. A Nap és a Hold éveiben folytatódik az Első Kor egészen Morgoth bukásáig.


Ez akkor lenne igaz, ha nem úgy hivatkoznának rá, hogy "First Age of the Sun". Meg fogom keresni, hol emlegetik így. Addig is türelmet kérek.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 1 hónapja #315380 Írta: Gandalf
kicsit off:
Az Első Kor a tündék ébredésével kezdődik még a Fák Éveiben, ekkor ragyogtak fel először a legfényesebb csilagok az égek. A Nap és a Hold éveiben folytatódik az Első Kor egészen Morgoth bukásáig.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 1 hónapja #315379 Írta: Mandos

Xenosz írta: Én az első kor előtti időkre szavaztam, szivesen élnék a


:eek4:

én azt hittem, hogy a Nap előtti idő is az Első korhoz tartozik...

nekem mindegy, úgyis mindenki találkozik velem, kis kivétellel. :deal:

Vegetáriánus: ősi indián szó, jelentése: béna vadász

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 2 hónapja #312755 Írta: Xenosz
Én az első kor előtti időkre szavaztam, szivesen élnék a csillagok alatt.
De ugyanakkor élnék az első és másod és a harmadkorban is, a negyedkor már nemannyira szimpatikus. Mindegyik kornak megvan a maga előnye, de én mindet szeretném látni isten igazából. (Plusz egy kicsit harrcos természetű vagyok és szivesen pusztítanék orkot-> a balrogok addig maradjanak otthon :D )

"One Ring to rule them all
One Ring to find them
One Ring to bring them all
and in the darkness bind them..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 2 hónapja #312631 Írta: Namarie

Kurdtie írta: Hm...a negyedkor olyan nyugisnak tűnik. Szauron legyőzve, a Gyűrű elpusztítva. És talán még suli sincs :lol:

Dehogynincs!

A harmadkorban is van, hiszen Gandalf rá is pirít Trufára, hogyha nem lógott volna állandóan a suliból, most tudna egyet s mást Denethorról.

"ó, én vad atyámfiai, nem fog átok: elmegyek én tihozzátok"
"Gyere ide, ne félj! Biztonságban vagy a biztonságban lévők között!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 2 hónapja #312609 Írta: Nessa
Én nem tudok dönteni...legszívesebben minden korban élnék egy kicsit :)
de főleg a harmadkorban

*csak az RG semmi más...*
"Most velem nevetsz, vagy rajtam?"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 2 hónapja #312593 Írta: Raistlin lánya
Mivel Elessar uralkodása alatt élek, ezért termsézetesen erre a korra szavaztam..

Hit, remény, szeretet

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 2 hónapja #311410 Írta: Laerien
A harmadkorra szavaztam, hozzám valahogy az áll legközelbb, valószínűleg azért, mert ezt ismertem meg előszö és legrészeletesebben.
A szilmarilok világa sokkal elvontabb tündésebb, és bármennyire is sajnálom ezt, én ízig-vérig ember vagyok/lennék. :cry:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 2 hónapja #311408 Írta: Laerien
A harmadkorra szavaztam, hozzám valahogy az áll legközelbb, valószínűleg azért, mert ezt ismertem meg előszö és legrészeletesebben.
A szilmarilok világa sokkal elvontabb tündésebb, és bármennyire is sajnálom ezt, én ízig-vérig ember vagyok/lennék. :cry:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 3 hónapja #308608 Írta: Altaris

Belchír o Lorien írta: Lehet, hogy olyan értelemben az utolsó hajó, hogy a tündék "vezetői" végleg távoznak. Aki meg ott maradt, az ott maradt és majd elhalványul. Legolas és Gimli Aragorn haláláig maradtak Középföldén és rajtuk kívül már nem hajózott el senki. Persze így ez az utolsó hajó, de abban az összefüggő, tömeges "menekülés sorozatban" Elrondéké volt az utolsó.



oh. így picivel érthetőbb és bizonyára így volt. de ezt eddig nem láttam így... köszi!

Megmagyarázhatatlan minden, ami kettejük között történt, de igaz, hiánytalan valóság. /Szilvási Lajos - Bujkál a hold/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 4 hónapja #304294 Írta: Belchír o Lorien

*Nessa* írta:

Galadriel14 írta:

Minath_Ithil írta: hát igen, a negyedkor is nagyon szép.. ahogy a függelékben is leírták elessar halálát... és hogy pippinék még éomernél is voltak...


igen megható. :cry: nekem még az is tetszik, ahogy Legolasék elhajóznak. bár ez egy kicsit ellentmondásban van azzal, hogy a Gyűrűhordozók hajója volt az utolsó hajó. bár lehet, hogy én értem félre, és az azt jelenti, hogy ami Szürkerévből megy el. de így meg nem sok értelme van...


Ezt az utolsó hajós dolgot én se igazán értettem, de mindenesetre tényleg szép, főleg, hogy tünde-törp ellentét ellenére Gimli is elmehetett :)


Lehet, hogy olyan értelemben az utolsó hajó, hogy a tündék "vezetői" végleg távoznak. Aki meg ott maradt, az ott maradt és majd elhalványul. Legolas és Gimli Aragorn haláláig maradtak Középföldén és rajtuk kívül már nem hajózott el senki. Persze így ez az utolsó hajó, de abban az összefüggő, tömeges "menekülés sorozatban" Elrondéké volt az utolsó.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 4 hónapja #304283 Írta: Nessa

Galadriel14 írta:

Minath_Ithil írta: hát igen, a negyedkor is nagyon szép.. ahogy a függelékben is leírták elessar halálát... és hogy pippinék még éomernél is voltak...


igen megható. :cry: nekem még az is tetszik, ahogy Legolasék elhajóznak. bár ez egy kicsit ellentmondásban van azzal, hogy a Gyűrűhordozók hajója volt az utolsó hajó. bár lehet, hogy én értem félre, és az azt jelenti, hogy ami Szürkerévből megy el. de így meg nem sok értelme van...


Ezt az utolsó hajós dolgot én se igazán értettem, de mindenesetre tényleg szép, főleg, hogy tünde-törp ellentét ellenére Gimli is elmehetett :)

*csak az RG semmi más...*
"Most velem nevetsz, vagy rajtam?"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 6 hónapja #301668 Írta: Kurdtie
Mondjuk a Gyűrűháború is érdekes... Csak ugye az a sok harc, meg mindenhol orkok... És folyton bujkálni, elég fárasztó lehetett

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 6 hónapja #301469 Írta: Altaris

Snuffles írta:

Kurdtie írta: Hm...a negyedkor olyan nyugisnak tűnik. Szauron legyőzve, a Gyűrű elpusztítva. És talán még suli sincs :lol:

igeeeen! jesz! én is megyek.


;) azt hiszem maradok az első kor előtti időknél. az igencsak érdekes lehet.

Megmagyarázhatatlan minden, ami kettejük között történt, de igaz, hiánytalan valóság. /Szilvási Lajos - Bujkál a hold/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 6 hónapja #301453 Írta: Snuffles

Kurdtie írta: Hm...a negyedkor olyan nyugisnak tűnik. Szauron legyőzve, a Gyűrű elpusztítva. És talán még suli sincs :lol:

igeeeen! jesz! én is megyek.

"Well, I'm back."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 6 hónapja #301448 Írta: Kurdtie
Hm...a negyedkor olyan nyugisnak tűnik. Szauron legyőzve, a Gyűrű elpusztítva. És talán még suli sincs :lol:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 0.250 másodperc

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére