Melyik korban élnél szívesen Középfölde világában?

×

Szavazás: Melyik korban élnél szívesen Középfölde világában? (was ended 0000-00-00 00:00:00)

Az Első Kor előtti időkben (Eä teremtésétől a Nap első felkeltéig)
39 13.6%
Az Első Korban (A Nap első felkeltétől Beleriand pusztulásáig)
97 33.9%
A Másodkorban (Beleriand pusztulásától Szauron első bukásáig)
32 11.2%
A Harmadkorban (Szauron első bukásától a Gyűrű-őrzők távozásáig)
87 30.4%
A Negyedkorban (A Gyűrű-őrzők távozásától...)
31 10.8%
Szavazók száma: 37 ( NKristóf98, Hirannis, szenyán, Levedi, Ireth Tulckaleumä ) Bővebben
Csak regisztrált felhasználók szavazhatnak
Több
17 éve 7 hónapja #300475 Írta: Altaris

Minath_Ithil írta: hát igen, a negyedkor is nagyon szép.. ahogy a függelékben is leírták elessar halálát... és hogy pippinék még éomernél is voltak...


igen megható. :cry: nekem még az is tetszik, ahogy Legolasék elhajóznak. bár ez egy kicsit ellentmondásban van azzal, hogy a Gyűrűhordozók hajója volt az utolsó hajó. bár lehet, hogy én értem félre, és az azt jelenti, hogy ami Szürkerévből megy el. de így meg nem sok értelme van...

Megmagyarázhatatlan minden, ami kettejük között történt, de igaz, hiánytalan valóság. /Szilvási Lajos - Bujkál a hold/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 7 hónapja #300289 Írta: Minath_Ithil
hát igen, a negyedkor is nagyon szép.. ahogy a függelékben is leírták elessar halálát... és hogy pippinék még éomernél is voltak...

where once was light now darkness forms, where once was love love is no more..................

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 7 hónapja #300269 Írta: Altaris
heh... nem bírok dönteni... merthogy Galadriel a kedvencem... végülis ő sokat megélt... rengeteget... azt hiszem mégiscsak ... vagy az első kor előtt, vagy a negyedkorban élnék... de ugye akkor meg Valinorban... ;)

Megmagyarázhatatlan minden, ami kettejük között történt, de igaz, hiánytalan valóság. /Szilvási Lajos - Bujkál a hold/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 7 hónapja #300252 Írta: Snuffles
Én a Gyűrű-hordozók távozása utáni negyedkort céloznám meg. Olyan utópisztikus és misztikus időszaknak tetszett a könyvben. A filmben az elhajózás is annak tetszett. A függelékeket mindig élvezettel olvasgattam, mi minden történt a tényleges történet előtt és után. Valahogy olyan... hihetetlen.

"Well, I'm back."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 7 hónapja #300241 Írta: Minath_Ithil
ha már lehetne, akkor harmadkor, hogy talizhassak legolassal, meg aragornnal(L) .... persze csak ha olyan helyesek, mint a filmben:DDDD


nah de komolyan: harmadkor, vagy másodkor, és legelsőnek völgyzugolyt céloznám meg:))))) .... és igyekeznék bilbó bácsival barátságot kötni,hogy ha netán sikerülne egy kicsit beleolvasni a piros könyvbe:DDD

where once was light now darkness forms, where once was love love is no more..................

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 10 hónapja #294024 Írta: Gwendir, a Keresztapa

Feanor Faelivrin írta: Off: a legutóbbin, meg pót- Beltainon is ott voltam, ahol fiam Maglor is megjelent :wink:


Én már csak visszavonultan éldegélek, kedves Feanorom. Unokatestvéremről , Lúthienről nem tudok semmit, Indis járja a maga útját, a munkám meg hát fölöslegessé vált. De akkor sem vonulok be Mandos csarnokába,mint apád.

Candide: Hát akkor miért teremtették a világot?
Martin: Hogy legyen min mérgelődnünk.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 10 hónapja #293986 Írta: Feanor Faelivrin
Off: a legutóbbin, meg pót- Beltainon is ott voltam, ahol fiam Maglor is megjelent :wink:

"A mosoly a leger

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 10 hónapja #293984 Írta: Namarie

Feanor Faelivrin írta: Off: Engem Gandalf a TF-en már látott :) 8)


Off: melyiken? Mert ha az utolsó előttin, akkor én is láttalak Téged, kedves nagybátyám. Ha jössz táborba, a hajamat nme piszkálod. És ott lesz Melkor is.

"ó, én vad atyámfiai, nem fog átok: elmegyek én tihozzátok"
"Gyere ide, ne félj! Biztonságban vagy a biztonságban lévők között!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 10 hónapja #293981 Írta: Feanor Faelivrin
Off: Engem Gandalf a TF-en már látott :) 8)

"A mosoly a leger

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 10 hónapja #293962 Írta: Namarie

endor írta: Mi a jó z 1. korba?


Látni az Első Holdfelkeltét, az első hajnalt, a tudás élő szívéhez közel lenni, megélni egy iszonyatos mérvű szakralitást, látni a tündéket, együtt a fenségest, ami hihetetlen borzalomból, és hihetetlen zsenialitásból áll össze, látni a végtelen nyomort és a végtelen boldogságot, hogy előzményeken elgondolkodj, jelen lenni a történelem kezdetekor, szinte a Teremtésnél - ez maga a Csoda.

(Gandalf is szeretné látni Feanort a palantírban 8) )

"ó, én vad atyámfiai, nem fog átok: elmegyek én tihozzátok"
"Gyere ide, ne félj! Biztonságban vagy a biztonságban lévők között!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 10 hónapja #293089 Írta: Endor
Mi a jó z 1. korba?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 11 hónapja #292481 Írta: Gilg (Gwindorn)
Értem már, hogy melyik 400 évre gondoltál! :) A Dagor Aglareb után az Angbandot körülvevő ostromzár miatt valóban hosszú béke következett (a Dagor Bragollach-ig és ez valóban csaknem 400 év), ám Morgoth ez idő alatt is ténykedett: Hithlumba való betörés, majd Glaurung. Bár nagy jelentősége egyiknek sem volt, hiszen mindkét alkalommal visszaverték a támadást, viszont Glaurung "után" 200 évig Morgoth egyáltatlán nem indított támadást.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 11 hónapja #292463 Írta: Felagund

Gilg írta:

Felagund írta: Glaurung első támadását elég gyorsan visszaverték...


Ez így igaz, de a közel 200 éves béke Glaurung támadása után kezdődött.
Egyébként teljesen egyetértek Namarie gondolatával.


És előtte?

(Na, most már úgy éljek újra elolvasom a Szilmarilokat... :roll: )

Our knees do not bend easily

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 11 hónapja #292286 Írta: Gilg (Gwindorn)

Felagund írta: Glaurung első támadását elég gyorsan visszaverték...


Ez így igaz, de a közel 200 éves béke Glaurung támadása után kezdődött.
Egyébként teljesen egyetértek Namarie gondolatával.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 11 hónapja #292266 Írta: Namarie

Felagund írta:

Sil írta:

Felagund írta:

Feanor Faelivrin írta: hát az biztos hogy az ölnivágyók mekkája volt. egyébként az alatt a néhány békés év alatt én is éltem volna ott


Ami azt illeti az Éber Béke - ha emlékezetem nem csal - több mint 400 évig tartott, ez több, mint az Első Kor fele...

Az Éber Béke a Harmadkorban volt...


Igaz... :oops:

Na akkor azt a 400 évet hogy hívták, amíg Morgoth nyugton volt? :D


Morgoth nyugton volt valaha? vagy inkább szemmel láthatólag nem ténykedett? Azt hiszem, a szerencsétlen még a külső Sötétségben/Void- ban sem nyughatott- ha jól emlékszem, még egyszer vissza fog mászni onnan....sajnos, nem megjavulva.

"ó, én vad atyámfiai, nem fog átok: elmegyek én tihozzátok"
"Gyere ide, ne félj! Biztonságban vagy a biztonságban lévők között!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 11 hónapja #292263 Írta: Felagund

Gilg írta: Glaurung első "támadása" és a Hirtelen Tűz csatája között csak (megközelítőleg) 200 év telik el. Ha minden igaz erről van szó. Van ennek külön neve?

Az elsőkor hány év volt? Ekkor már a Nap évei szerint számolták az idő múlását. 600 évre emlékszem ...


Glaurung első támadását elég gyorsan visszaverték...

Our knees do not bend easily

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 11 hónapja #292209 Írta: Feanor Faelivrin
"Morgoth szüneteltette a nyílt támadásokat, és erejét a Hosszú Béke idején inkább rejtett akciókra, árulásra és rabok megigézésére használta."
Ezt a Középfölde Atlaszából idéztem amit Karen Wynn Fonstad írt.

"A mosoly a leger

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 11 hónapja #292173 Írta: Gilg (Gwindorn)
Glaurung első "támadása" és a Hirtelen Tűz csatája között csak (megközelítőleg) 200 év telik el. Ha minden igaz erről van szó. Van ennek külön neve?

Az elsőkor hány év volt? Ekkor már a Nap évei szerint számolták az idő múlását. 600 évre emlékszem ...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 11 hónapja #292160 Írta: Felagund

Sil írta:

Felagund írta:

Feanor Faelivrin írta: hát az biztos hogy az ölnivágyók mekkája volt. egyébként az alatt a néhány békés év alatt én is éltem volna ott


Ami azt illeti az Éber Béke - ha emlékezetem nem csal - több mint 400 évig tartott, ez több, mint az Első Kor fele...

Az Éber Béke a Harmadkorban volt...


Igaz... :oops:

Na akkor azt a 400 évet hogy hívták, amíg Morgoth nyugton volt? :D

Our knees do not bend easily

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 11 hónapja #292159 Írta: Sil

Felagund írta:

Feanor Faelivrin írta: hát az biztos hogy az ölnivágyók mekkája volt. egyébként az alatt a néhány békés év alatt én is éltem volna ott


Ami azt illeti az Éber Béke - ha emlékezetem nem csal - több mint 400 évig tartott, ez több, mint az Első Kor fele...

Az Éber Béke a Harmadkorban volt...

Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 11 hónapja #292152 Írta: Felagund

Feanor Faelivrin írta: hát az biztos hogy az ölnivágyók mekkája volt. egyébként az alatt a néhány békés év alatt én is éltem volna ott


Ami azt illeti az Éber Béke - ha emlékezetem nem csal - több mint 400 évig tartott, ez több, mint az Első Kor fele...

Our knees do not bend easily

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 11 hónapja #292010 Írta: Feanor Faelivrin
hát az biztos hogy az ölnivágyók mekkája volt. egyébként az alatt a néhány békés év alatt én is éltem volna ott

"A mosoly a leger

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 11 hónapja #292006 Írta: Anduin
Azé Beleriandban sem volt mindig háború....

(A szilllllmarilllllok végén a ,,mindenki meghal, elpusztul, aki nem, az a maradékot írtja'' fííííllliiling elég depressziós (( tiszta James Jones regény))))

Last night, with many cares and toils oppress'd
Weary, I laid me on a couch to rest.
(Poe)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 11 hónapja #291978 Írta: Feanor Faelivrin
igen ez nem életem fő műve bocsánat

kijavítottam

"A mosoly a leger

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 11 hónapja #291976 Írta: Felagund

Feanor Faelivrin írta: Az biztos hogy nagy izgalmat jelent hogy mikor durrantanak seggbe az orkok vagy egy seregnyi balrog és sárkány


Stílus, khm... :roll: :shake:

Our knees do not bend easily

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 11 hónapja - 17 éve 11 hónapja #291969 Írta: Feanor Faelivrin
Az biztos hogy nagy izgalmat jelent hogy mikor durrantanak fenékbe az orkok vagy egy seregnyi balrog és sárkány

"A mosoly a leger

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 11 hónapja #291945 Írta: Gwendir, a Keresztapa

Feanor Faelivrin írta: Azt nem értem, miért szeretnétek ti többség a beleriandi háborúk idejében élni amikor Morgoth teremtményei zaklatták egész Középföldét.


Mert az valahogy érdekesebb nekik. A többiek meg azért, mert akkor többet hősködhetnének. Én az előbbire szavazom.

Candide: Hát akkor miért teremtették a világot?
Martin: Hogy legyen min mérgelődnünk.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 11 hónapja #291770 Írta: Feanor Faelivrin
Azt nem értem, miért szeretnétek ti többség a beleriandi háborúk idejében élni amikor Morgoth teremtményei zaklatták egész Középföldét.

"A mosoly a leger

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 11 hónapja #291768 Írta: Gwendir, a Keresztapa
Nem arra gondoltam. Hanem azért az átlagnál jóval jobb írásaiban a mondatok csiszoltsága, kohéziója és összefüggése, és sok ilyen ember van, akiknél ez így van, de ezek általában kevés hozzászólást írnak, kicsi az aktivitásuk. Míg igencsak kevés ember van, akinek nagy az aktivitása, mondjuk 0,8/nap felett, de Malbethez hasonló vagy azt túlszárnyaló alapossággal írná az írásait. Csak erre gondoltam, Alyr. Én nem vagyok az, aki megveti a maximalizmust, bár tudom, én nem vagyok maximalista. Ezért lehetett a félreértés, mivel a legtöbb ember a túlzott maximalizmussal írókat elítéli.

Candide: Hát akkor miért teremtették a világot?
Martin: Hogy legyen min mérgelődnünk.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 11 hónapja #291541 Írta: Alyr Arkhon

Gwendir, a Ferneyi Pátriá írta: Egyébként Malbeth, nekem úgy tűnik, hogy hozzászólásaidat olyan alapossággal írod, mintha érettségi dolgozatot írnál....


Ha arra gondolsz, hogy van összefüggés a mondatai között és jól érthető amit mondani akar, akkor ez nem csak rá igaz, hanem mindenkire aki megtanult fogalmazni.
Érettségi dolgozatot pedig szvsz ennél komolyabb stílusban és más fogalmazással írna.

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 0.232 másodperc

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére