Melyik korban élnél szívesen Középfölde világában?

×

Szavazás: Melyik korban élnél szívesen Középfölde világában? (was ended 0000-00-00 00:00:00)

Az Első Kor előtti időkben (Eä teremtésétől a Nap első felkeltéig)
39 13.6%
Az Első Korban (A Nap első felkeltétől Beleriand pusztulásáig)
97 33.9%
A Másodkorban (Beleriand pusztulásától Szauron első bukásáig)
32 11.2%
A Harmadkorban (Szauron első bukásától a Gyűrű-őrzők távozásáig)
87 30.4%
A Negyedkorban (A Gyűrű-őrzők távozásától...)
31 10.8%
Szavazók száma: 37 ( NKristóf98, Hirannis, szenyán, Levedi, Ireth Tulckaleumä ) Bővebben
Csak regisztrált felhasználók szavazhatnak
Több
17 éve 11 hónapja #291504 Írta: Gwendir, a Keresztapa
Egyébként Malbeth, nekem úgy tűnik, hogy hozzászólásaidat olyan alapossággal írod, mintha érettségi dolgozatot írnál....

Candide: Hát akkor miért teremtették a világot?
Martin: Hogy legyen min mérgelődnünk.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 11 hónapja #290787 Írta: Gwendir, a Keresztapa

Anduin írta:

Malbeth, a Látó írta: Egyértelmű, hogy miért szavaztam a harmadkorra.

A harmadkor első, nyugalmi periódusa, nevesül is a Szauron első bukását követő konszolidációtól Arnor bukásáig terjedő időszakban éltem volna a legszívesebben.

Az északi királyság zavartalanul virágzott, Gondorban még volt király, a tündék még itt voltak, a törpök még biztos és védett helyen éltek, Szauron még nem támadt fel és a légkör kellőképpen nyugodt volt ahhoz, hogy bejárjam az egész területet keresztül-kasul. Egyszóval egy ilyen vándor-alkatnak mint én ideális időszakot jelentett volna.

Harcosként biztos, hogy nem híresültem volna el, de szívesen elpipázgattam volna pár napig egy hobbittal, elbeszélgettem volna a világ dolgairól egy tündével vagy egy gondorival, ittam volna egy kis jó fajta mézsört valamelyik törppel, egyszóval, biztos, hogy élveztem volna...


Nem értenék eggyett, mert nem volt biztonság akkoriban.
Attól még, hogy Szauron éppen nem volt, sok minden csúnya dolog történt a világban.
Isildur is azt hitte, hogy nyugi van.....


Ja, az első korban Morgothnak köszönhetően kiegyensúlyozott hatalmi helyzet volt, amelyet a númenoriak rontottak el, s szegény Szauron nem győzött visszaállítani... :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Na jó, csak vicceltem :D

Candide: Hát akkor miért teremtették a világot?
Martin: Hogy legyen min mérgelődnünk.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 11 hónapja #290734 Írta: Alyr Arkhon

Anduin írta:

Malbeth, a Látó írta: Egyértelmű, hogy miért szavaztam a harmadkorra.

A harmadkor első, nyugalmi periódusa, nevesül is a Szauron első bukását követő konszolidációtól Arnor bukásáig terjedő időszakban éltem volna a legszívesebben.

Az északi királyság zavartalanul virágzott, Gondorban még volt király, a tündék még itt voltak, a törpök még biztos és védett helyen éltek, Szauron még nem támadt fel és a légkör kellőképpen nyugodt volt ahhoz, hogy bejárjam az egész területet keresztül-kasul. Egyszóval egy ilyen vándor-alkatnak mint én ideális időszakot jelentett volna.

Harcosként biztos, hogy nem híresültem volna el, de szívesen elpipázgattam volna pár napig egy hobbittal, elbeszélgettem volna a világ dolgairól egy tündével vagy egy gondorival, ittam volna egy kis jó fajta mézsört valamelyik törppel, egyszóval, biztos, hogy élveztem volna...


Nem értenék eggyett, mert nem volt biztonság akkoriban.
Attól még, hogy Szauron éppen nem volt, sok minden csúnya dolog történt a világban.
Isildur is azt hitte, hogy nyugi van.....


Isildur egy olyan egység kezétől halt meg amelyik nem értesült Szauron bukásáról, és amit lelke mélyén a Gyűrű irányított.

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 11 hónapja #290730 Írta: Anduin

Malbeth, a Látó írta: Egyértelmű, hogy miért szavaztam a harmadkorra.

A harmadkor első, nyugalmi periódusa, nevesül is a Szauron első bukását követő konszolidációtól Arnor bukásáig terjedő időszakban éltem volna a legszívesebben.

Az északi királyság zavartalanul virágzott, Gondorban még volt király, a tündék még itt voltak, a törpök még biztos és védett helyen éltek, Szauron még nem támadt fel és a légkör kellőképpen nyugodt volt ahhoz, hogy bejárjam az egész területet keresztül-kasul. Egyszóval egy ilyen vándor-alkatnak mint én ideális időszakot jelentett volna.

Harcosként biztos, hogy nem híresültem volna el, de szívesen elpipázgattam volna pár napig egy hobbittal, elbeszélgettem volna a világ dolgairól egy tündével vagy egy gondorival, ittam volna egy kis jó fajta mézsört valamelyik törppel, egyszóval, biztos, hogy élveztem volna...


Nem értenék eggyett, mert nem volt biztonság akkoriban.
Attól még, hogy Szauron éppen nem volt, sok minden csúnya dolog történt a világban.
Isildur is azt hitte, hogy nyugi van.....

Last night, with many cares and toils oppress'd
Weary, I laid me on a couch to rest.
(Poe)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 11 hónapja #290631 Írta: Gwendir, a Keresztapa
De azért az első kor izgalmasabb... :D :D Bár azért Gondolin...

Candide: Hát akkor miért teremtették a világot?
Martin: Hogy legyen min mérgelődnünk.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 11 hónapja #290442 Írta: Elluin
Nahát teljesen igazad van én is akkor éltem volna a legszivesebben.

A legnagyobb élvezet nem az, ha megöljük az állatokat, hanem ha életben hagyjuk őket.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 2 hete #289208 Írta: Malbeth, a Látó
Egyértelmű, hogy miért szavaztam a harmadkorra.

A harmadkor első, nyugalmi periódusa, nevesül is a Szauron első bukását követő konszolidációtól Arnor bukásáig terjedő időszakban éltem volna a legszívesebben.

Az északi királyság zavartalanul virágzott, Gondorban még volt király, a tündék még itt voltak, a törpök még biztos és védett helyen éltek, Szauron még nem támadt fel és a légkör kellőképpen nyugodt volt ahhoz, hogy bejárjam az egész területet keresztül-kasul. Egyszóval egy ilyen vándor-alkatnak mint én ideális időszakot jelentett volna.

Harcosként biztos, hogy nem híresültem volna el, de szívesen elpipázgattam volna pár napig egy hobbittal, elbeszélgettem volna a világ dolgairól egy tündével vagy egy gondorival, ittam volna egy kis jó fajta mézsört valamelyik törppel, egyszóval, biztos, hogy élveztem volna...

"Mert jön az esküszegők órája,
Erech Kövénél állnak megint majd..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 3 hete #288654 Írta: Sudhia
Én az elsőkorban élnék legszívesebben, de bármelyikbe beleegyeznék. :D

"If the doors of perception were cleansed every thing would appear to man as it is: infinite." /William Blake/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 2 hónapja #285442 Írta: Gwendir, a Keresztapa

Tinwe Menelluine Lindis írta:

Ille / Lórien írta: Visszatérve az eredeti kérdéshez, én nem nagyon tudok dönteni az első és a harmadkor között. Az első korban azért élnék, mert akkor a világ még fiatal volt, és a tündék is reménnyel tekintettek a jővő felé; a harmadkorban pedig azért, mert csak akkor találkozhattam volna hobbitokkal.


Ezért jó entnek lenni :wink: !


Ja tényleg! Az entek a legjobbak! Hajrá!

Candide: Hát akkor miért teremtették a világot?
Martin: Hogy legyen min mérgelődnünk.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 2 hónapja #285439 Írta: Gwendir, a Keresztapa
Én az első korban élnék, valahol, ahol nem nagyon zavarnának. Valamelyik mini-tündetörzs meghitt körében. Eléldegélnék szépen... Bár a Harmadkor Lothlórienben-kombináció sem lenne rossz. Na de azért harcos nem lennék... Inkább diplomata

Candide: Hát akkor miért teremtették a világot?
Martin: Hogy legyen min mérgelődnünk.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 3 hónapja #283389 Írta: Koko

A Szürke Zarándok írta: Csakhogy akkor a Negyedkor elején élj, mert később már nem hiszem, hogy sok értelme lenne a barangolásnak. Hisz ha már nincsenek tündék, dúnadánok, törpök, entek stb. akkor a világ már nem Középfölde.


Hát igen... Ebbe bele sem gondoltam. :(

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 3 hónapja #283263 Írta: A Szürke Zarándok
Csakhogy akkor a Negyedkor elején élj, mert később már nem hiszem, hogy sok értelme lenne a barangolásnak. Hisz ha már nincsenek tündék, dúnadánok, törpök, entek stb. akkor a világ már nem Középfölde.

"Ma már minden út görbe."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 3 hónapja #283197 Írta: Koko
Én azért élnék a nk.-ban mert akkor viszonylag békésen járhatnám be délröl-északra keletröl-nyugatra keresztül-kasul egész Középföldét. Én nem telepednék le egy helyen huzamosabb ideig hanem járnám a világot. :)
Kb. olyan életmódot folytatnék mint Gandalf.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 3 hónapja #282664 Írta: A Szürke Zarándok
Én a Harmadkorra szavaztam, de ezen belül is nagyjából a Harmadkor első harmadában szeretnék élni. Amikor még volt Északi Királyság, nem volt elhagyott az Elhagyott Fogadó, és voltak már pipázó hobbitok. (A pipafüvet semmiképp sem mulasztanám el...)

"Ma már minden út görbe."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 3 hónapja #282643 Írta: Nelyafinwë
Engem, sajnos, köt az eskü... úgyhogy Első Kor. *sóhaj*
Pedig szívem szerint kicsi hobbitokkal pipázgatnék, mint Théoden... (Szegény, milyen remekül eltölthette volna nyugdíjas éveit Bríben, Trufáék meg gyakran átruccantak volna hozzá... de hát közbejött egy nazgul. :cry: )

Vader: Én vagyok az apád!
Iokaszté: Én vagyok az anyád!
Norman Bates: Én vagyok az anyám!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 3 hónapja #282288 Írta: ZARÁNDOK
A noldákkal küzdenék Morgoth ellen...

És most, hogy Boromir megindult a maga útján, nekünk is sietnünk kell, hogy a miénket megválasszuk.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 4 hónapja #279285 Írta: Rion Pendragon
vagy a törpökkel zabáni a sok disznóhúst me bort inni, meg pöfékelni. jajajajaj de jó lenne

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 4 hónapja #278947 Írta: Ille Lórien
Én szeretném látni a tündék ébredését Cuiviénenben a csillagos ég alatt. Az gyönyörűséges lehetett! Vagy velük együtt ébredni!

"Elen síla lúmenn' omentielvo."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 4 hónapja #278598 Írta: Toma gazda
De mindenesetre magáért beszél a nevem sztem :)

Ott volna a legjobb

:?: :geek:
Milyen foglalkozást vezessek?
Milyen foglalkozást vezessek?
Milyen foglalkozást vezessek?
Milyen foglalkozást vezessek?
Milyen foglalkozást vezessek?
Milyen foglalkozást vezessek?
Milyen foglalkozást vezessek?
:geek: :?:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 4 hónapja #278541 Írta: Rion Pendragon

Toma gazda írta: Bárki mond bármit, de a megye kocsmái a legjobbak :)


jaja szentem is :)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 4 hónapja #278436 Írta: Daeron
Én Harmadkorra szavaztam.

Azon belül is kósza lennék :fight:, aki a Megye határait őrzi. Aki orkokat és farkasokat vadászik le a határokon, tündékkel vált híreket, de betér egy korsó sörre Papsajt Ászokhoz, s bár nem kedvelnének de tudom jót teszek. Hogy aztán majd lélekszakadva vágtassak egyszer Rohanba, onnan pedig a Holtak Ösvényén átkeveredve pedig védjem Gondort minden erőmmel és szembenézzek Szauron seregével. És aztán dagadna a szívem a büszkeségtől mikor hőn szeretett vezéremet királlyá koronázzák. És sok csata lenne még amíg minden ellenséget elkergetnénk. De szívemben boldogsággal halnék meg, mert szemtől szemben látthattam a csodát és résztvehettem az egyik legnagyobb hőstettben amit emberek valaha is átélhettek. :bawling:

Mellesleg: lehetne egy kószák topik is, én nagyon hiányolom.

Auta i lóme!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 5 hónapja #277897 Írta: Kiszhobbit

Melyanna írta:

Ygdrasil írta: A negyedkorra szavaztam. És miért? Amit rövid honlapon való látogatásom során tapasztaltam, az az, hogy a legtöbbeknek könny gyűlik kis szemeikbe, ha a tündék elhajózása, és más, szerintük nagyobb személy Középföldéről való elkerülése kerül szóba, csak azt nem értem, mért?
A tündék elköltözésével nem áll meg egy világ élete, sorsa. Ez volt a rendje, már ha hűek maradunk ahhoz, amit ők maguk is vallottak erről a szükségszerű hajózásról. Talán az emberek kora kevesebbet ér a tündék jelenléte nélkül? Akkor az a kor már csak szürke, izgalmak híján tengődő valami? Figyelemre nem méltó, csak mert nem írnak róla regényt?
Én lehetőséget látok benne, bár ez egyedi véleményem, és nem szándékozom senki érzületeit megsérteni, hogy az általa kedvesnek vélt fajt piszkálom.

Kedves Ygdrasil,

nem is kell, hogy értsd, miért gyűlik könny a szemünkbe a tündék távozása miatt.
Elég, hogy azok értik, akiknek ott van az a könnycsepp.
Melyanna! teljesen igazad van. nekem pl.ott volt a könnycsepp.(nem is Egy) :cry:

[size=9:18o397e6](természetesen legtöbbünk a teljes tolkien-i mitológiát magáénak érzi, nem csak a tündéket)[/size]


Merielle i evellon

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 5 hónapja #277895 Írta: Kiszhobbit

Belladonna írta: Ygdrasil Elküldve: H Szep 05, 2005 1:06 pm Hozzászólás tárgya:


A negyedkorra szavaztam.

Én is a negyedkorra. Mert ez a mi korunk, ha elfogadjuk, ha nem.
De azért szomorkodhatunk.
" De szomorkodjam is, ugye? - mondta Théoden - mert akárhogy fordul a hadiszerencse, sok minden, ami szép és csodálatos, óhatatlanul eltűnik a Középföldéről."
Sok minden eltűnt. Keressük azt, ami még megmaradt.


De azért azt is vegyük figyelembe, hogy NEM TŰNT EL MINDEN!!! mert a GYU igazi mese, és az igazi meséknek soha sincs vége!!! bármikor újjáéledhet, más szereplőkkel, más helyszínen, de a lényeg UGYANAZ!!! Engem legalábbis ez vigasztal...

Merielle i evellon

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 5 hónapja #277894 Írta: Kiszhobbit
Én a harmadkorban éltem volna, mert csak akkor lehettem volna hobbit. na meg ott elemébe lett volna a tesóm, az a kisz gollam... :lol: (bocs Samu,de ezt nem hagyhattam ki... ):lol:

Merielle i evellon

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 5 hónapja #277501 Írta: Toma gazda
Bárki mond bármit, de a megye kocsmái a legjobbak :)

:?: :geek:
Milyen foglalkozást vezessek?
Milyen foglalkozást vezessek?
Milyen foglalkozást vezessek?
Milyen foglalkozást vezessek?
Milyen foglalkozást vezessek?
Milyen foglalkozást vezessek?
Milyen foglalkozást vezessek?
:geek: :?:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 5 hónapja #277498 Írta: Mal-estel
Szeretnék találkozni Gandalffal, Galadriellel, Celebornnal és Thranduillal egyszerre, hogy dumáljunk egy jót:Harmadkor

Szeretném látni a gyönyörű Lúthient:Elsőkor

Szívesen megmásznám a Meneltarmát (természetesen teljes némaságban):Másodkor

És szeretném látni:
"- Mikor a világ szürke esőfüggönye felgördül és minden ezüstös tükörré válik... akkor majd meglátod.
- Mit Gandalf, mit látok majd?
- Távoli partokat... azon túl... egy másik országot, mely zöld, üde és napsütötte"
(Fejből idéztem+a filmből, úgyhogy mindenkitől elnézést!)

A remény hal meg utoljára.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 5 hónapja #277144 Írta: Szürke Gandalf
Néhéz kérdés. Tünde is volnék a másodkorban.De a harmadkorra szavazok,mert szeretnék lenni:tünde,hobbit,törp és ember is.

Én a Titkos Tűz szolgája vagyok, én táplálom Anor lángját.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 5 hónapja #276663 Írta: Noredhel
Én rájöttem, hogy végül is csak a Másodkor idegen nekem (nagyarc númenori űbermencsek) :twisted: meg a Negyedkor, mert akkor már alig volt valami, és eltűntek a tündék... (Bár mondjuk ha a Negyedkor elején élhetnék, Faramir szolgálatában... :P Álmodik a nyomor.)

Toujours pur

kiejtés: "liedesz"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 5 hónapja #276650 Írta: Tinwe Menelluine Lindis

Ille / Lórien írta: Visszatérve az eredeti kérdéshez, én nem nagyon tudok dönteni az első és a harmadkor között. Az első korban azért élnék, mert akkor a világ még fiatal volt, és a tündék is reménnyel tekintettek a jővő felé; a harmadkorban pedig azért, mert csak akkor találkozhattam volna hobbitokkal.


Ezért jó entnek lenni :wink: !

Alakul ez lassacskán, hisz ráérünk.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 6 hónapja #273589 Írta: Took Peregrin
Szerintem Arda teremtése izgi lehetett, de akkor viszont nem tudnék találkozni Pippinnel. Szoval az én véleményem az :D , hogy a harmadkorban élnék...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 0.236 másodperc

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére