Melyik korban élnél szívesen Középfölde világában?

×

Szavazás: Melyik korban élnél szívesen Középfölde világában? (was ended 0000-00-00 00:00:00)

Az Első Kor előtti időkben (Eä teremtésétől a Nap első felkeltéig)
39 13.6%
Az Első Korban (A Nap első felkeltétől Beleriand pusztulásáig)
97 33.9%
A Másodkorban (Beleriand pusztulásától Szauron első bukásáig)
32 11.2%
A Harmadkorban (Szauron első bukásától a Gyűrű-őrzők távozásáig)
87 30.4%
A Negyedkorban (A Gyűrű-őrzők távozásától...)
31 10.8%
Szavazók száma: 37 ( NKristóf98, Hirannis, szenyán, Levedi, Ireth Tulckaleumä ) Bővebben
Csak regisztrált felhasználók szavazhatnak
Több
18 éve 5 hónapja #273087 Írta: Ille Lórien
Visszatérve az eredeti kérdéshez, én nem nagyon tudok dönteni az első és a harmadkor között. Az első korban azért élnék, mert akkor a világ még fiatal volt, és a tündék is reménnyel tekintettek a jővő felé; a harmadkorban pedig azért, mert csak akkor találkozhattam volna hobbitokkal.

"Elen síla lúmenn' omentielvo."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 6 hónapja #271329 Írta: Alyr Arkhon

Míriel írta:

Alyr Arkhon írta: Ygdrasil: Ez aztán az ejnye.

Nincs valami törvény arra, hogy beleegyezésünk nélkül nem lehet alávetni minket kísérleteknek?
Szerintem van...


Nos, ezért vitzes a dolog XD Na és őszintén: melyik egyetemen adnak beiratkozási héten/tárgyfelvételi héten gyakorlati feladatot? XDDD

Kb úgy pszichológiahallgató, ahogy én kungfumester XD

Ez a félév végén szokott lenni, amikor adatot gyűjtögetsz, és szemináriumi dolgozatot írsz a gyakjegyért XD

IP-bannolás létezik, viszont nem hiszem, hogy fixIPről írogatna, annyi esze t'án csak van :)


Jé, te kungfumester vaaagy? :D

Más részről: Fix IP. Hidd el nekem.

Egyébként meg ez off, meg minden, úgyhogy mostantól tessék abbahagyni, különben heves törölgetés fog kezdődni.

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 6 hónapja #271318 Írta: Fio
Atyám mi van itt.....

"Egy vonatnál nem az a fontos, hogy merre megy, hanem hogy legyen bátorságod felszállni rá!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 6 hónapja #271303 Írta: Ben

Alyr Arkhon írta: Kizárni nem is lehet.
Törölni asszem igen, de azt csak a fórum Atyaúristenei tudnak, és még egyetlen esetben sem éltek ezzel a lehetőséggel.

Meg letiltani is lehet, ha jól tudom. No, noOff. :)

basking in the sunshine of a bygone afternoon,
bringing sounds of yesterday into this city room.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 6 hónapja #271301 Írta: Míriel

Alyr Arkhon írta: Ygdrasil: Ez aztán az ejnye.

Nincs valami törvény arra, hogy beleegyezésünk nélkül nem lehet alávetni minket kísérleteknek?
Szerintem van...


Nos, ezért vitzes a dolog XD Na és őszintén: melyik egyetemen adnak beiratkozási héten/tárgyfelvételi héten gyakorlati feladatot? XDDD

Kb úgy pszichológiahallgató, ahogy én kungfumester XD

Ez a félév végén szokott lenni, amikor adatot gyűjtögetsz, és szemináriumi dolgozatot írsz a gyakjegyért XD

IP-bannolás létezik, viszont nem hiszem, hogy fixIPről írogatna, annyi esze t'án csak van :)

Úgy érzem, tele van a szám földdel.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 6 hónapja #271286 Írta: Olorin.papa

Alyr Arkhon írta:

Noredhel (Voronwë) írta: Kizárni viszont fölösleges vkit, mert ha akar, regisztrál más néven...

Az egyetemektől minden kitelik.


Kizárni nem is lehet.
Törölni asszem igen, de azt csak a fórum Atyaúristenei tudnak, és még egyetlen esetben sem éltek ezzel a lehetőséggel.


Ha kizárásról van szó, egypár emberkét sokkal előbb ki lehetne tiltani innét, mint ydgrasilt (kisbetűvel, mint nemecseket a rosszallásom jeléül), még ha ilyent is tett, mégis csak potenciális rajongó... :roll:

Én szívesen választottam volna két korszakot is a felsoroltak közül, mert a Beleriandban eltöltött időt túl rövidnek éreztem egy "tünc" számára.
Végül is, a Negyed Kor nekem túl szürkének tűnik, így tündék nélkül, mert mégis csak az Ő haáluk a legfájdalmasabb nekem... :cry:

"Már születésem óta haldoklom,kissé hosszúra nyúlik. Unom."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 6 hónapja #271255 Írta: Alyr Arkhon

Noredhel (Voronwë) írta: Kizárni viszont fölösleges vkit, mert ha akar, regisztrál más néven...

Az egyetemektől minden kitelik.


Kizárni nem is lehet.
Törölni asszem igen, de azt csak a fórum Atyaúristenei tudnak, és még egyetlen esetben sem éltek ezzel a lehetőséggel.

Az egyetemek se sértsenek törvényt.

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 6 hónapja #271254 Írta: Niph
Ajajaj emberek, ez már teljesen eltért a témától. Bár nem vagyok kompetens de vonuljatok át a beszélgetős topikhba nem?????????

Ha már itt tartunk, ugyan az első kort választottam sok minden miatt, de Negyedkorban is élnék. Indok: szívesen megnézném hogyan alakitották az emberek a világot miután nem voltak tüncök.....

“A gyermektársaság gyógyír a lélekre.” (Dosztojevszkij)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 6 hónapja #271250 Írta: Noredhel
Kizárni viszont fölösleges vkit, mert ha akar, regisztrál más néven...

Az egyetemektől minden kitelik.

Toujours pur

kiejtés: "liedesz"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 6 hónapja #271230 Írta: Alyr Arkhon
Ygdrasil: Ez aztán az ejnye.

Nincs valami törvény arra, hogy beleegyezésünk nélkül nem lehet alávetni minket kísérleteknek?
Szerintem van...

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 6 hónapja #271212 Írta: Míriel

Estelio írta:

Gandalf írta: ó.....

ó bizony + ez itt már nagyon off, hogy halkan megjegyezzem


...és ráadásul hihetetlen, hogy bármilyen egyetem bármelyik kara hagyja ezt az etikátlan magatartást, ráadásul még elő is írja XDDD

Én szeretem a sci-fit, nem erről van szó XDDD

Úgy érzem, tele van a szám földdel.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 6 hónapja #271211 Írta: Estelio

Gandalf írta: ó.....

ó bizony + ez itt már nagyon off, hogy halkan megjegyezzem

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
Több
18 éve 6 hónapja #271203 Írta: Ygdrasil
Kedves Fórumozók!

Az elmúlt nap/ok magyarázatra szorulnak. Szeretném kérni, hogy az alábbi sorok olvasói ne érezzék magukat otromba tréfa áldozatainak.
A Debreceni Egyetem végzős pszichológus hallgatója vagyok, és év eleji házi dolgozatomnak a konfliktushelyzetek tanulmányozását választottam konkrét példa alapján bemutatva, elemezve.
A dolgozat kitételei között az alábbiak szerepeltek: a vizsgált csoport tagjait nem ismerhetem korábbról, azok faji, nemi, politikai, vallási hovatartozását nem becsmérelhetem. Vállalva a következményeket egy általam tetszőleges emberi szerepbe bújva kellett kialakítanom a konfliktust, s az arra érkező válaszokra is ennek megfelelően válaszoljak akár privátban, akár nyilvánosan.
Én, mivel olvastam a Gyűrűk Urát és Tolkien egyéb műveit, egy magyar rajongói honlapot választottam, konkrétan ezt. A felvett szereppel megismerkedhettetek (nem egy áldásos szerep volt) és a vita kiváltójával is, amit sokakat sértett véleményében, egyébben.
A kapott eredményt második személy bevonásával fogom kiértékelni, hogy objektivitásra törekedjem. A honlapon szerepelt nickneveket dolgozatomban nem fogom feltüntetni.
Itt és most bocsánatot szeretnék kérni mindenkitől-első sorban Mírieltől- aki akár olvasta soraimat, akár válaszolt is rájuk, és úgy érzi, mindezek tekintetében nevetség tárgyának, vagy átverésnek érzi helyzetét. Etikai megoldásomat lehet bírálni, elmarasztalni.
A továbbiakban nem célom zavarni az ide látogatók nyugalmát, a megfigyelés eredeti hossza sem terjedt pár napnál többre.

A honlap fenntartóinak esetleges irányomba tervezett kizárását és elmarasztalását elfogadom.

Aki más topicban is látja írásaimat, annak magyarázatképp közlöm, mielőtt kiválasztottam volna, hol is kezdem el amit terveztem, tapogatóztam.

Az általam használt avatart töröltem profilomból, ez úton is elnézést kérek a kellemetlenségekért használójától.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 6 hónapja #271194 Írta: Melian
Huhuhúúú, néhány napig nem vagyok, s mik történnek itt...

Dae/siss írta: En is elso kort jeloltem be, abszolut az az en vilagom.

telcontar írta: [
Valóban? Beren tünde volt? Vagy Túrin? vagy Tuor? (Bár később oda sorolták...) Vagy Earendil?

Az emberekről írta a legmagávalragadóbb történeteket, akik a tündék világában úgy megállták a helyüket, ahogy egyetlen tünde sem.


Bocs, Telco, de ez szvsz teljesen egyenfuggo. Engem se Tuor, se Turin, se Earendil tortenete nem varazsolt el annyira, mint mondjuk Feanore, vagy Aredhele. /Sot, Turin tortenetet kifejezetten nem szeretem./ Beren es Luthien torteneteben is Luthien figuraja tunik hangsulyosabbnak.
Szoval en teljesen megertem Meliant :D


A Professzor a tündéket szerette a legjobban. Főként Lúthient :wink: :oops:



Kedves Ygdrasil,

valószínűleg a "könny gyűlik kis szemeikbe" mondat kétértelműsége dühített fel többeket... Flame-ek előfordulnak a fórumon, de lenéző szófordulatokkal ezen a fórumon nem illetik egymást a tagok.

Melian
*tiuda meina tiutjandei*

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 6 hónapja #271159 Írta: Alyr Arkhon
Remélem lecsendesült ez a vita.
Különben kénytelen leszek csúnyán nézni.

(magam részéről nem szavazok ezen a szavazáson mert nem tudok dönteni)

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 6 hónapja #271120 Írta: Ygdrasil
Ugy latom, ez neked verre megy. Pedig teljesen felesleges affele fenyegetest tulajdonitani nekem, mint amilyen kontosbe bujtatsz. Viszont amiben hiszel, amellett teljes mellszelessegben kiallsz. Becsulendo. Viszont ha valaki egyszer rossz szavakat hasznal, azaz nem eleg kifinomultan fogalmaz egy velemenyt meg, arra lecsapsz kimeletlenul, kikelve magadbol. Es azt ott taposod meg, ahol csak ered. Erre abszolut nem lenne szukseg. Erosen fogalmaztam, ezzel megsertettem nem csak teged, hanem masokat is, akik sokkal finomabban adtak ennek hangot. Igen, lattam, voltak, akik velem ertettek egyet. Hogy ki minek keszul tanulmanyai folyaman, az nem tartozik ram.
Eros az akaratod, ami tisztelendo, de csinyjan kellene vele banni. Utolag atolvasva valoban tisztessegesebben is helyt adhattam volna a velemnyemnek, de ezt nem a Te nyomasodra jott letre, bar szerintem Szamodra mar teljesen mindegy, hogy mit mondok, mert az a bizonyos eloitelet mar ott munkalkodik. Talan ha adnal egy masik eselyt. Mar ha tartasz erre meltonak. Es ezt nem gyerekes sertodottsegbol irom.


Ha off temat erintettem volna, elnezest.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 6 hónapja #271107 Írta: Míriel

Ygdrasil írta: Mírielnek: privátban küldöm válaszom. A személyem rossz színben való feltüntetését és a véleményem miatti meghurcoltatást pedig nem tűröm el. Stílusbeli tanácsokat esetleges gúnyra,nyersességre megértem, de nem ilyen formában.
Nem szeretném, ha személyes vitába torkollana az egész, s főképp hogy a te előítéleted rámnyomja bélyegét a szidalmazásnak. Arról nem tehetek, hogy szavaimat ki így, ki úgy értelmezi.A félreértések további elkerülése végett bővebben is kifejthetem, mire gondoltam,ha van rá igény, és nem zsuppolnak ki a Semmibe Melkor mellé megbélyegezve mint boszorkányt. Eddig úgy gondoltam, ide azok is írhatnak, akik első sorban az embereket tartják közelebb állónak magukhoz Tolkien világából, de szavaidból úgy tűnik, nem.



Nos, ez tipikus esete az "úgy kezdődött, hogy Míriel visszaütött" c. dolognak.

Semmi bajom az emberekért rajongó hozzászólókkal, de roppantmód idegesít, ha egy másik fajt szólsz le. Attól még nem lesz valami alábbvaló, hogy TE nem szereted. És kérlek, ne kend az egész fórumra a vitát, és ne játszd a sértődöttet, merthogy semmi okod rá. Pár embert megsértettél a meggondolatlan szavaiddal, de volt, aki mellédállt.
Nem kárhoztatom őt érte.

Az én előítéleteim? Nem én kezdtem úgy, hogy

Ygdrasil írta: a legtöbbeknek könny gyűlik kis szemeikbe, ha a tündék elhajózása, és más, szerintük nagyobb személy Középföldéről való elkerülése kerül szóba, csak azt nem értem, mért?


Miért tartod szükségszerűnek azt, hogy aki kedveli a tündéket - esetleg jobban, mint az embereket - az rögtön véresre sírja a szemét értük? Szerinted ez nem előítélet?

Ami pedig a hozzászólásodból eredendő ítéletemet illeti: nekem ez a szakmám, nyelvész leszek. "Szólj! S megmondom, ki vagy." Gondolom, nem kell bemutatnom ezt az úriembert, s nyilván én a nyomába sem érek bizonyos téren, de ezt az elvét a magamévá tettem már, gyakorlatban is.

Sajnos ez nem az a hely, ahol kizsuppolnak a Semmibe, nincs olyan szerencsém, valószínűleg engem fognak bizonyos retorziók érni.

Úgy érzem, tele van a szám földdel.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 6 hónapja #271027 Írta: Ygdrasil
Mírielnek: privátban küldöm válaszom. A személyem rossz színben való feltüntetését és a véleményem miatti meghurcoltatást pedig nem tűröm el. Stílusbeli tanácsokat esetleges gúnyra,nyersességre megértem, de nem ilyen formában.
Nem szeretném, ha személyes vitába torkollana az egész, s főképp hogy a te előítéleted rámnyomja bélyegét a szidalmazásnak. Arról nem tehetek, hogy szavaimat ki így, ki úgy értelmezi.A félreértések további elkerülése végett bővebben is kifejthetem, mire gondoltam,ha van rá igény, és nem zsuppolnak ki a Semmibe Melkor mellé megbélyegezve mint boszorkányt. Eddig úgy gondoltam, ide azok is írhatnak, akik első sorban az embereket tartják közelebb állónak magukhoz Tolkien világából, de szavaidból úgy tűnik, nem.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 6 hónapja #270995 Írta: Ben

Dae/siss írta: Bocs, Telco, de ez szvsz teljesen egyenfuggo. Engem se Tuor, se Turin, se Earendil tortenete nem varazsolt el annyira, mint mondjuk Feanore, vagy Aredhele. /Sot, Turin tortenetet kifejezetten nem szeretem./ Beren es Luthien torteneteben is Luthien figuraja tunik hangsulyosabbnak.
Szoval en teljesen megertem Meliant :D

Szerintem pedig szépek az emberek regéi is, sőt, azokat nagyon szeretem. :) Főleg Tuorét, de a többi is szép. :)

basking in the sunshine of a bygone afternoon,
bringing sounds of yesterday into this city room.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 6 hónapja #270924 Írta: Sil

Belladonna írta: Én is a negyedkorra. Mert ez a mi korunk, ha elfogadjuk, ha nem.

Nem egészen, a mi korunk már a Hetedkor. (Lásd 211-es levél.)

Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 6 hónapja #270842 Írta: Vikil

Moon írta: Másodkor!

Egyetértek veled!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 6 hónapja #270817 Írta: Belladonna
Ygdrasil Elküldve: H Szep 05, 2005 1:06 pm Hozzászólás tárgya:

A negyedkorra szavaztam.

Én is a negyedkorra. Mert ez a mi korunk, ha elfogadjuk, ha nem.
De azért szomorkodhatunk.
" De szomorkodjam is, ugye? - mondta Théoden - mert akárhogy fordul a hadiszerencse, sok minden, ami szép és csodálatos, óhatatlanul eltűnik a Középföldéről."
Sok minden eltűnt. Keressük azt, ami még megmaradt.

"és a Megye földje jó mély"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 6 hónapja #270729 Írta: Moon
Másodkor!

Moon vagyok s a magam útját járom!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 6 hónapja #270678 Írta: Artemisz
Első Kor mindenekfelett! Tasarinan fűzeseiben, hol "Ulmo is csupán szolgája Yavannának", esetleg az Esgalduin ködbe burkolózó forrásainál. Vagy a Torkolatvidéken. Akárhol.

De végtére is a Cuiviénen mellett se lehetett rossz felébredni... :P

lassan kibomló
cseresznyevirág vagyok
Isten tenyerén


Az Erdő legyen Veletek!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 6 hónapja #270672 Írta: Dae/siss
En is elso kort jeloltem be, abszolut az az en vilagom.

telcontar írta: [
Valóban? Beren tünde volt? Vagy Túrin? vagy Tuor? (Bár később oda sorolták...) Vagy Earendil?

Az emberekről írta a legmagávalragadóbb történeteket, akik a tündék világában úgy megállták a helyüket, ahogy egyetlen tünde sem.


Bocs, Telco, de ez szvsz teljesen egyenfuggo. Engem se Tuor, se Turin, se Earendil tortenete nem varazsolt el annyira, mint mondjuk Feanore, vagy Aredhele. /Sot, Turin tortenetet kifejezetten nem szeretem./ Beren es Luthien torteneteben is Luthien figuraja tunik hangsulyosabbnak.
Szoval en teljesen megertem Meliant :D

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 6 hónapja #270641 Írta: Telcontar

Melyanna írta: Ez már némileg offolásnak tűnhet, de tudjuk, hogy Tolkien Professzor szívéhez is a tündék álltak a legközelebb. Nem véletlen, hogy róluk írta legmagávalragadóbb történeteit.

Sokszor úgy érzem, hogy a tündék világa az ő igazi világa.


Valóban? Beren tünde volt? Vagy Túrin? vagy Tuor? (Bár később oda sorolták...) Vagy Earendil?

Az emberekről írta a legmagávalragadóbb történeteket, akik a tündék világában úgy megállták a helyüket, ahogy egyetlen tünde sem.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 6 hónapja #270611 Írta: Melian
Ez már némileg offolásnak tűnhet, de tudjuk, hogy Tolkien Professzor szívéhez is a tündék álltak a legközelebb. Nem véletlen, hogy róluk írta legmagávalragadóbb történeteit.

Sokszor úgy érzem, hogy a tündék világa az ő igazi világa.

Melian
*tiuda meina tiutjandei*

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 6 hónapja #270592 Írta: Míriel

Angwen írta: Már bocsánat, de szvsz Ygdrasil nem írt semmi sértőt, pusztán teljesen kultúrált formában közölte a véleményét. Bizonyos szempontból egyetértek vele: Tolkien világában nem csak a tündék lényegesek, és nem csak ők képviselnek pozitív értékeket. Ilúvatar tervében legalább olyan jelentős szerep jutott az embereknek is. (A két faj közti ellenségeskedéseknek szerintem nagyrészt az volt az oka, hogy ezt képtelenek voltak átlátni.) Ha pedig elégedett a saját világunkkal, és nem vágyik Középföldére, az talán csak nem baj?


Hümm... ez olyan, mintha berontanék egy futballmeccsre, és azt üvöltözném, hogy utálom a focit. Dehogynem volt sértő, bár lehet, hogy nem tűnt föl Neked a gunyoros hangvétel, ami a tündék esetleges "rajongóit" illeti.
Zavaró még, hogy Cala avatárját használja, meg hogy három nap után sikerül megszólalnia, gondolom, ennyi idő alatt nem olvasta végig a negyedét sem a fórumnak.

Én is kultúráltan küldtem el melegebb égtájakra. :)

Úgy érzem, tele van a szám földdel.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 6 hónapja #270591 Írta: Angwen
Már bocsánat, de szvsz Ygdrasil nem írt semmi sértőt, pusztán teljesen kultúrált formában közölte a véleményét. Bizonyos szempontból egyetértek vele: Tolkien világában nem csak a tündék lényegesek, és nem csak ők képviselnek pozitív értékeket. Ilúvatar tervében legalább olyan jelentős szerep jutott az embereknek is. (A két faj közti ellenségeskedéseknek szerintem nagyrészt az volt az oka, hogy ezt képtelenek voltak átlátni.) Ha pedig elégedett a saját világunkkal, és nem vágyik Középföldére, az talán csak nem baj?

"Bízz Istenben, és tartsd szárazon a puskaport!" (Oliver Cromwell)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 0.254 másodperc

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére