Középfölde melyik párja a kedvenced?

×

Szavazás: Középfölde melyik párja a kedvenced? (was ended 0000-00-00 00:00:00)

Tuor és Idril Celebrindal
4 4.4%
Eärendil és Elwing
6 6.6%
Celeborn és Galadriel
6 6.6%
Samu és Rozi
17 18.7%
Thingol és Melian
6 6.6%
Bombadil és Aranymag
13 14.3%
Faramir és Éowyn
23 25.3%
Aragorn és Arwen
16 17.6%
Szavazók száma: 2 ( Turlas, Fio )
Csak regisztrált felhasználók szavazhatnak
Több
21 éve 8 hónapja #66896 Írta: Rayan
Rayan válaszolt a következő témában: Középfölde melyik párja a kedvenced?
Egyértelműen Aragorn és Arwen. Fogalmam sincs miért, de ők állnak a legközelebb a szívemhez.

tiltsátok be a kisbetűt

Csinci

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 8 hónapja #66821 Írta: Cueddo
Cueddo válaszolt a következő témában: Középfölde melyik párja a kedvenced?
Eglar, asszem neked sikerült kimondanod, amit én itt nyögdécseltem :hello:
Szerintem Tuor és Idril Celebrindal kapcsolatában ott van az a hihetetlen alázat a valák iránt, és ezért egyáltalán nem véletlen, hogy Tuorból lesz tünde, nem pedig Idrilből halandó.
És ugyanilyen alázattal és tisztelettel él Earendil és Elwing is, ezért lesznek ők azok, akik bocsánatot tudnak kérni a valáktól (az addigi kudarcba fulladt kísérletek után, pl. Voronwe) - és nekik meg is bocsátanak.

Nap felé tör, amíg csak a Nap áll,
És nem vesz rajtuk erőt a halál.

(Dylan Thomas)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 8 hónapja #66589 Írta: Eglarcarien
Eglarcarien válaszolt a következő témában: Középfölde melyik párja a kedvenced?
Én Earendil és Elwing párosát választottam, mert Elwinget szerintem a szerelme, és a hűsége vete rá, hogy utána menjen.A hűséget pedig nagyra becsülöm. De -akárcsak te, Cue- én is szeretem Lúthien és Beren történetét. Olyan megrázó, és olyasmiről szól, amit még a mai világ emberei is képesek felfognni: örök értékekről,mint hősiesség, kitartás, de ugynúgy ott van benne a szerelem és a hűség, de másfelől a Sors is.

Your blood is not shared with your husband unless something goes wrong.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 9 hónapja #65994 Írta: Cueddo
Cueddo válaszolt a következő témában: Középfölde melyik párja a kedvenced?
Szerintem Tuor és Idril, mert hatalmas sors volt benne, de ilyen Beren és Lúthien kapcsolata is. Kár, hogy A szilmarilok karaktereit nem ismerhetjük olyan mélyen...

Nap felé tör, amíg csak a Nap áll,
És nem vesz rajtuk erőt a halál.

(Dylan Thomas)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 9 hónapja #65983 Írta: Eriol
Eriol válaszolt a következő témában: Középfölde melyik párja a kedvenced?
Mind szép, de Éowyn és Faramir a legemberibb...az ő kapcsolatuk nem viharos hanem csendes és mély...

Éala Éarendel Engla Beorhtast
Ofer Middangeard Monnum Sended

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 9 hónapja #64741 Írta: celebril
celebril válaszolt a következő témában: Középfölde melyik párja a kedvenced?
szerintem Beren és Luthien a legjob pár, mert negyon megragadott, amit közösen vittek véghez ! :P

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Thorin
  • Látogató
  • Látogató
21 éve 9 hónapja #63983 Írta: Thorin
Thorin válaszolt a következő témában: Középfölde melyik párja a kedvenced?
Nekem a Tomáéké.Azér mert a választhatók közül ő akedevencen

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 9 hónapja #63784 Írta: Mya Leeroy
Mya Leeroy válaszolt a következő témában: Középfölde melyik párja a kedvenced?
Sziasztok!

Én az Éowyn-Faramir párosra szavaztam, mert szerintem a többi olyan túlzottan olyan mintha egy mesében volna...Ők a legtermészetesebbek!

...Much that once was is lost, for none now live who remember it...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 9 hónapja #62594 Írta: Hobbitleány
Hobbitleány válaszolt a következő témában: Középfölde melyik párja a kedvenced?
Teljesen egyetértek Eryvel!!!!

-Én elviszem a Gyűrűt-mondta-, bár az utat nem ismerem.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 9 hónapja #61916 Írta: Rogue
Rogue válaszolt a következő témában: Középfölde melyik párja a kedvenced?
Berenre és lúthienre szavaztam, mégis szeretném kinyilvánítani a véleményem: Szerintem Faramir és Éowyn szerelme ugyanolyan gyönyörű! :wink:

üdv :wink:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 9 hónapja #60865 Írta: Undómiel
Undómiel válaszolt a következő témában: Középfölde melyik párja a kedvenced?
Nekem Faramir és Éowyn szerelme tetszik a legjobban. Mert olyan emberi, olyan tiszta. Én nem vagyok híve a barátságból szerelem dolognak, de az övék mégis annyira megfogott! :D

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 10 hónapja #58702 Írta: Ery
Ery válaszolt a következő témában: Középfölde melyik párja a kedvenced?
Hajrá hobbitok! :wink:

"Valami lóg a levegőben! Sajnos nem Maedhros..."

Καναπή!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 10 hónapja #58510 Írta: Yavanna
Yavanna válaszolt a következő témában: Középfölde melyik párja a kedvenced?

Lamorak írta: Miért nincs Túrin és Finduilas? vagy Túrin és Nienor?


Ez egy jó kérdés!!!!
Egyszerűen imádom Túrin karakterét, biztosan rá és Nienorra szavaztam volna! Olyan-olyan nagyon szomorú!!! :cry: A legszebb és legszomorúbb történet az egész Túrin story!

Így azonban Thingolra és Melianra voksoltam. Az ő szerelmükbe pont az fogott meg, hogy olyan emberfeletti! Amikor évekig csak nézik egymást, megbűvölve a szerelem varázslatától... Melian pedig inkább Középföldén él Thingollal, mint Valinorban nélküle... Elvégre Thingol nem nagyon hagyhatta volna uralkodó nélkül a népét!

"Aure entuluva!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 10 hónapja #58452 Írta: Athéne
Athéne válaszolt a következő témában: Középfölde melyik párja a kedvenced?
Szerintem Lúthien és Beren szerelme a legigazibb és a legöszintébb.mondjuk a többieké is az.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 10 hónapja #58313 Írta: Celebdringwen
Celebdringwen válaszolt a következő témában: Középfölde melyik párja a kedvenced?
Éowyn és Faramir szerelmében az a legszebb, hogy pont a lényeget ragadja meg: olyan emberi, olyan kiszámíthatatlan. Az hogy Éowyn le tudja győzni Aragorn iránt táplált érzéseit számomra mindent felülmúl. Néha vakká válunk egy-egy szerelemnek hitt érzésben, és épp azt nem vesszük észre aki ott van melletünk és kezét nyújtja. Éowyn észrevette. Számomra ezért az ő szerelmük a legszebb.

...az ember csak ember, bármelyik útját járja...
/Triszmegisztosz/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 10 hónapja #58207 Írta: Hobbitleány
Hobbitleány válaszolt a következő témában: Középfölde melyik párja a kedvenced?
OLvastam a Szilmarilokat, mégis Samuékra szavaztam, mert két ilyen helyes kis hobbit!!! :D Ők lehettek a legboldogabbak mindenki közül.

-Én elviszem a Gyűrűt-mondta-, bár az utat nem ismerem.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 10 hónapja #58107 Írta: Esgal
Esgal válaszolt a következő témában: Középfölde melyik párja a kedvenced?
Fú,ezen mennyit agyaltam,hogy melyik a legtökéletesebb pár!Hosszú ideig vacilláltam,hogy Berenék,vagy Faramirék,de végül győzött az előbbi.Beren és Luthien története felülmúlhatatlanul gyönyörű!

Nem adhatok mást, csak mi lényegem.
/Lucifer/
Tánc a ködben, tánc a jégen,
Tánc a hóban, tánc a fagyban
/Ghymes/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 10 hónapja #57214 Írta: Brisa
Brisa válaszolt a következő témában: Középfölde melyik párja a kedvenced?
Azok számára, aki nem olvasták a Szil-t, ide idézem Svin magyarázatát. Csakhogy ne rossz könyvben keressétek (ugyanis nem a GyU-ban, hanem a Szilmarilokban van a legtöbb számotokra ismeretlen páros!).

"Thingol, mas neven Elwe volt a tundek egyik vezere. Thingol felesegul vette Melian-t, aki maia volt. Doriath-ban volt a birodalmuk.
Az o lanyuk volt Luthien, a legszebb tunde lany, aki Berenhez, egy emberhez ment felesegul, es a halando eletet valasztotta. Ok ketten szereztek vissza Morgoth koronajabol az egyik szilmarilt. (Thingol ezt kerte Beren-tol a lanyaert cserebe).
Beren es Luthien fia volt Dior, Thingol orokose (Thingolt megoltek a torpek a szilmarilert) aki orokolte a szilmarilt. Dior felesegul vette Nimlothot. Szuletett egy lanyuk, Elwing, aki megorokolte a szilmarilt.

Huor fia volt Tuor (Turin unokatesvere), aki felesegul vette Idril-t, Turgonnak a lanyat. Ez a masodik ember, tunde hazassag. Szuletett egy fiuk Earendil.
Earendil felesegul vette Elwinget, ezzel a ket ember-tunde kapcsolat osszefonodott. Earendil vette magahoz a szilmarilt, es Nyugatra hajozott vele, es elhozta a Valak segitseget, es Morgoth-ot vegleg legyoztek. Earendil pedig homlokan az egyetlen megmaradt szilmarillal az eget jarja hajojan.

Earendil es Elwing fiai voltak Elrond es Elros. A ket feltunde. Ok ketten valaszthattak, hogy tundekent, vagy emberkent iteljek-e meg oket. Elrond a tundeket valasztotta, Elros az embereket. Elros lett Numenor elso kiralya, es az o leszarmazottai a dunadanok.

Bovebben lasd a Szilmarilokban"

Én Earendilékre szavaztam (Elrond szüleire)!

Brisa

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 10 hónapja #56947 Írta: Csavargó
Csavargó válaszolt a következő témában: Középfölde melyik párja a kedvenced?
Samu és Frodó nem volt a listán.....

Van ,mi arany, bár nem fénylik,
van, ki vándor, s hazaér.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 10 hónapja #56936 Írta: Ringbearer
Ringbearer válaszolt a következő témában: Középfölde melyik párja a kedvenced?
:wink: :wink: :wink: :!: :!:

"Be the change you want to see." Gandhi

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 10 hónapja #56934 Írta: Ringbearer
Ringbearer válaszolt a következő témában: Középfölde melyik párja a kedvenced?
Samu és Frodo

"Be the change you want to see." Gandhi

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 10 hónapja #56659 Írta: Narquelie
Narquelie válaszolt a következő témában: Középfölde melyik párja a kedvenced?
Éowyn+Faramir= ISTENI PÁROS :) :D :lol: :!: :!: :!: :!:

"A lehető legrosszabb helyen, a lehető legrosszabbkor éltek.
Nem csoda ha hőssé lettek."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 10 hónapja #56632 Írta: Csavargó
Csavargó válaszolt a következő témában: Középfölde melyik párja a kedvenced?
Ne aggódjatok a felét se ismerem azoknak akiket felsoroltak pedig olvastam a könyvet! talán a függeléket is el kéne olvasni de még nem volt kedvem egy lexikonhoz :wink:

Van ,mi arany, bár nem fénylik,
van, ki vándor, s hazaér.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 10 hónapja #56606 Írta: Lamorak
Lamorak válaszolt a következő témában: Középfölde melyik párja a kedvenced?
Miért nincs Túrin és Finduilas? vagy Túrin és Nienor?

Lamorak
Pantes anthrópoi tou eidenai oregontai physei.
(Aristotelés)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 10 hónapja #56373 Írta: Gerion
Gerion válaszolt a következő témában: Középfölde melyik párja a kedvenced?
Faramirék rendkívül szimpatikusak. :wink:

Not thirsty am I for the blood of Redeemer of thy creed
My hunger can't be satisfied with the flesh of thy Nazarene

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 10 hónapja #56345 Írta: Molina
Molina válaszolt a következő témában: Középfölde melyik párja a kedvenced?
Szintén Eowyn+Faramir.
Naná, hogy emberibb, mint a többi pár, lévén ők emberek.
A könyv is elég részletesen leírja a történetüket, nem csak a függelékben szerepel, hanem a 3 rész szerves része. Szóval igen. :)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 10 hónapja #56009 Írta: Augustíne
Augustíne válaszolt a következő témában: Középfölde melyik párja a kedvenced?
Sziasztok!
Elkövettetek egy nagy hibát: NEM ÍRTATOK ODA ENGEM ÉS LEGOLAST! :D Azt hiszem mi nyertünk volna... :oops: Na, jó csak vicc volt! Egyébként meg nem tudok dönteni, mert nem olvastam még sajnos végig a GYU-t, így van, akiket nem is ismerek. :?

ORLANDO 4ever!!!! :mrgreen:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 10 hónapja #55872 Írta: Cicaful
Cicaful válaszolt a következő témában: Középfölde melyik párja a kedvenced?
Melyik??? Éowyn és Faramir szerelme????? A harmadikban!!!!! 8O :roll:

"A kihívás:
megmaradni önmagadnak egy olyan világban,
mely megpróbál olyanná formálni, mint a többiek"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 10 hónapja #55812 Írta: Luxane
Luxane válaszolt a következő témában: Középfölde melyik párja a kedvenced?
:? :? :? :? Hányadik kötetben van,mert én ma olvastam el a 3-at.Tehát le vagyok maradva.[/b][/i]

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 10 hónapja #55713 Írta: Narquelie
Narquelie válaszolt a következő témában: Középfölde melyik párja a kedvenced?
Akkor is Éowy&Faramir szerelme, a legemberibb, de mégis a legszebb, ez áll a valósághoz legközelebb, olyan gyönyörű !!!!!!

"A lehető legrosszabb helyen, a lehető legrosszabbkor éltek.
Nem csoda ha hőssé lettek."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 0.209 másodperc

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére