Milyen ízűnek képzeled a lembas-t?

×

Szavazás: Milyen ízűnek képzeled a lembas-t? (was ended 0000-00-00 00:00:00)

tea sütemény
14 9%
csirke
9 5.8%
gyümölcs kenyér
24 15.5%
tejfölös-fokhagymás lángos
10 6.5%
ostya
45 29%
mézes süti
26 16.8%
pizza tészta
12 7.7%
nem tudom, mert a csípős ketchup mindig elnyomja az ízét
15 9.7%
Szavazók száma: 8 ( Miya, Hirannis, Vic, Telumehtar, Cueddo ) Bővebben
Csak regisztrált felhasználók szavazhatnak
Több
10 éve 9 hónapja #409468 Írta: Thereon
Thereon válaszolt a következő témában: Milyen ízűnek képzeled a lembas-t?
A hivatalos és nem hivataloas receptek ugye tartalmaznak mézet meg narancshéjat is, szal lepényizű bigyó az egész, de én szeretek úgy tekinteni rá, mint a Sliders egyik részében a csapatnak adott étek, ami szintén lepény/ostyaszerű cucc volt és mindig olyan íze volt, amilyenre gondolt az illető :D

Thereon, a vándorló varázsló

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 10 hónapja #409312 Írta: Estelio
Estelio válaszolt a következő témában: Milyen ízűnek képzeled a lembas-t?
Nekem valamiért a sima linzer jut eszembe róla. :)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 10 hónapja #409275 Írta: Namarie
Namarie válaszolt a következő témában: Milyen ízűnek képzeled a lembas-t?

Telumehtar írta: Én olyan ostya ízünek képzelem mert ha valami pizza vagy lángos ízü lenne akkor biztos nagyobb szeretettel fogyasztanák....


Azt gondolom, nem azon van a hangsúly, hogy szeretik- e vagy sem, hanem azon, hogy ez egy életmentő, erőt adó mágikus étel. Nem kell egy csomó élelmet cipelni, ami megromlik, kiszárad, stb. hanem ott van a lembas, fogyaszthatják. A könyv szerint Gimlit a suhatagi pékek cram- jára emlékezteti, ami mézessüti jellegű.

"ó, én vad atyámfiai, nem fog átok: elmegyek én tihozzátok"
"Gyere ide, ne félj! Biztonságban vagy a biztonságban lévők között!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 11 hónapja #408958 Írta: Flidais
Flidais válaszolt a következő témában: Milyen ízűnek képzeled a lembas-t?
Kapható valami ízetlen,lapos,puffasztott "izé" a boltokban,leginkább olyannak,bár nem tudom miért :lol:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 9 hónapja #66032 Írta: shaira
shaira válaszolt a következő témában: Milyen ízűnek képzeled a lembas-t?
Hmmm... pilóta keksz!!!!!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 9 hónapja #65989 Írta: Cueddo
Cueddo válaszolt a következő témában: Milyen ízűnek képzeled a lembas-t?


nemtom, de amikor olvastam róla, mindig kimentem a konyhába citromos nápolyiért :D

Nap felé tör, amíg csak a Nap áll,
És nem vesz rajtuk erőt a halál.

(Dylan Thomas)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 9 hónapja #65387 Írta: Mya Leeroy
Mya Leeroy válaszolt a következő témában: Milyen ízűnek képzeled a lembas-t?
Sziasztok!

Hát igen, az ostya a legvalószínűbb-->erről jut eszembe! Ti ettetek már "Hobbit" kekszet??? :?: Kíváncsi vagyok, mit jelent ez a szó valójából, hogy ezt egy keksz kapta meg! :wink:

...Much that once was is lost, for none now live who remember it...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 9 hónapja #65344 Írta: Telumehtar
Telumehtar válaszolt a következő témában: Milyen ízűnek képzeled a lembas-t?
Én olyan ostya ízünek képzelem mert ha valami pizza vagy lángos ízü lenne akkor biztos nagyobb szeretettel fogyasztanák....

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 9 hónapja #65286 Írta: Eglarcarien
Eglarcarien válaszolt a következő témában: Milyen ízűnek képzeled a lembas-t?
Úgy van, Mya, egyetértek. De a teasütemény, meg a pizzatészta még elmegy...

Your blood is not shared with your husband unless something goes wrong.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 9 hónapja #64707 Írta: Mya Leeroy
Mya Leeroy válaszolt a következő témában: Milyen ízűnek képzeled a lembas-t?
Helló mindenki!

Én az ostyára szavaztam, szerintem olyan, de kinek jutott eszébe, hogy csirke, meg lángos??? Azért ennyire erős mégse lehet! :wink:

...Much that once was is lost, for none now live who remember it...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 9 hónapja #64485 Írta: Estel Adániel
Estel Adániel válaszolt a következő témában: Milyen ízűnek képzeled a lembas-t?
No de akkor milyen ízű a miruvor? :roll:
;)

Mornie utúlië! Believe and you will find your way
Mornie alantië! A promise lives within you now

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 9 hónapja #64484 Írta: Batti
Batti válaszolt a következő témában: Milyen ízűnek képzeled a lembas-t?
Semleges, igen mint a leg kiválóbb aszu bor. Amiből ha iszol, mindig azt fogod keresni.

"Kane o Keizai Suru"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 10 hónapja #63068 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Milyen ízűnek képzeled a lembas-t?
Hát...
Én is a mézes sütire szavaztam, mert Gimli rögtön "cram" nak nézte, azaz a beorningok által sütött ostya-süteménynek...
Szerintem mindenképpen édes

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 10 hónapja #62640 Írta: Gerion
Gerion válaszolt a következő témában: Milyen ízűnek képzeled a lembas-t?
Szerintem teljesen semleges íze van, max. nagyon enyhén édesre emlékeztet.

Not thirsty am I for the blood of Redeemer of thy creed
My hunger can't be satisfied with the flesh of thy Nazarene

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 10 hónapja #61890 Írta: Alesse
Alesse válaszolt a következő témában: Milyen ízűnek képzeled a lembas-t?
Nem tudom, de hogy nem csirke az biztos...talán ostya.

"Lasto beth nin, tolo dan na' ngalad"!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 10 hónapja #59551 Írta: Gandalf

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 10 hónapja #59538 Írta: zsoffija
zsoffija válaszolt a következő témában: Milyen ízűnek képzeled a lembas-t?
LÁNGOS! :evil:

"A tó közepén egy Güllem nevű randa fráter lavírozott ódon gumimatracán." :gollum2:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 10 hónapja #59481 Írta: Thaurwathiwen
Thaurwathiwen válaszolt a következő témában: Milyen ízűnek képzeled a lembas-t?
Én a mézes sütire szavaztam, mert 1szer a kedvenc teaházamban ettem olyan sütit (mézes-narancshéjas keksz) és amikor utána elolvastam a GyU-t akkor a lembasnál mindig az az íz jutott az eszembe :wink:

"...It's okay, we call it Reid-effect. Happens with children too..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 10 hónapja #59470 Írta: Yavanna
Yavanna válaszolt a következő témában: Milyen ízűnek képzeled a lembas-t?
Hehe! Ezek szerint már 4en szavaztunk a ketchupra, Nienor, Sötét Úr, jómagam és még valaki... :D Most már fúrja az oldalamat, hogy ki lehet a 4. ütődött! Ha esetleg erre jár jelezze, hogy ő volt! :D :wink:

"Aure entuluva!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 10 hónapja #59464 Írta: Sötét Úr
Sötét Úr válaszolt a következő témában: Milyen ízűnek képzeled a lembas-t?
ÉN már dacból is a ketchupra szavaztam, de valójában sztm nem igazán volt határozott, markáns íze a lembasnak. Semmiképpen sem olyan édes, ami eteti magát, és szomjat kelt. Inkább valami frissítő, kellemes íz jut eszembe, mondjuk a menta és a szőlőcukor - de az is finoman, alig érezhetően. Azt meg baromira elnyomja az (extra-)csípős ketchup :o DDD

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 10 hónapja #59429 Írta: Ody
Ody válaszolt a következő témában: Milyen ízűnek képzeled a lembas-t?
Szerintem nincsen olyan igazán különleges íze.
Amúgy Gollam nem mert hozzáérni sem a tünde-kötélhez, sem a tünde-köpenyhez, szóval nem hiszem, hogy az íze miatt nem ette volna meg.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 10 hónapja #59415 Írta: Adelard
Adelard válaszolt a következő témában: Milyen ízűnek képzeled a lembas-t?

Estel Adániel írta: Most jutott eszembe :idea: egy kis segítség, avagy támpont a választáshoz: Melyik szerintetek a felsoroltak közül az az íz, amit Gollam és az orkok a legjobban rühelhettek? :roll:



Szerintem ők nem annyira az ízét rühelhették, hanem érezték rajta hogy tündék készítette étel és az nem tetszett nekik

Egyébként én az ostyára szavaztam mégpedig azért mert a többi íz mind olyan "evilági" szóval nem hiszem hogy a lembas azok közül bármelyikre is hasonlított volna.. az ostyát pedig sokfélekképpen el lehet készíteni és szerintem a tündék meg tudták úgy csinálni hogy finom legyen

Caress the one
The never-fading rain in your heart
The tears of snow-white sorrow

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 10 hónapja #59405 Írta: E. Eia Ayna
E. Eia Ayna válaszolt a következő témában: Milyen ízűnek képzeled a lembas-t?
aieles: kivéve gollamnak? :lol:

Tűznél ülök, s elgondolom,
hajdankorok embereit,
s hogy jönnek Majdanok, miket
már mások látnak itt.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 10 hónapja #59402 Írta: aieless
aieless válaszolt a következő témában: Milyen ízűnek képzeled a lembas-t?
Szerintem azért a gyümölcskenyér, mert az tényleg olyan ,,tápláló" (sőt, ha nem jó a tészta, bele is lehet fulladni :) )
Habár én nem vagyok édesszájú, és inkább a salátát meg a sajtot meg a sós-csípős dolgokat szeretem, a tündék biztosan az édesre buktak.
De a lembasnak nem mindig más íze volt?
Lehet ám, hogyí mindenkinek a kedvenc íze volt!

So never mind the darkness
We still can find a way
'Cause nothin' lasts forever
Even cold November rain

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 10 hónapja #59330 Írta: Malendil
Malendil válaszolt a következő témában: Milyen ízűnek képzeled a lembas-t?
Most akkor az ize erdekel, vagy az allaga minket? Mert az ostya nalam nem izkategoria. Az vilagos, hogy egy omlos ostyarol van szo, de mezeskalacs izzel. :wink:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 10 hónapja #59020 Írta: Narquelie
Narquelie válaszolt a következő témában: Milyen ízűnek képzeled a lembas-t?
Hmm... Ostya... és amikor bekapod a szádba szétomlik...omlós... :lol:

"A lehető legrosszabb helyen, a lehető legrosszabbkor éltek.
Nem csoda ha hőssé lettek."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 10 hónapja #58699 Írta: Ery
Ery válaszolt a következő témában: Milyen ízűnek képzeled a lembas-t?
Talán a manapság oly kedvelt gyümölcsös mézes müzliszelet felelne meg leginkább az én lembas elképzelésemnek. :? :roll: :wink:

"Valami lóg a levegőben! Sajnos nem Maedhros..."

Καναπή!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 10 hónapja #58533 Írta: Varda Tintallë
Varda Tintallë válaszolt a következő témában: Milyen ízűnek képzeled a lembas-t?
Annyi szépet írtok itt, hogy most aztán mehetek a boltba venni egy kis ... hmmm... lembast.

:D

Namárie!

Varda Tintallë

I anwe harya limbe antar... / Az igazságnak sok arca van...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 10 hónapja #58515 Írta: Yavanna
Yavanna válaszolt a következő témában: Milyen ízűnek képzeled a lembas-t?

Nienor írta: Csatlakozom Hobbitleányhoz !
Ki volt az a másik barom (bocsánat!)
aki rajtam kívül a "nemtudom mert a csípős kechup mindig elnyomja az ízét"-re szavazott?!


Én voltam!!! :D :oops: :D :oops:
Ez akkora pojén, hogy nem lehetett kihagyni! :lol:
De viccet félretéve reflexből az ostyára akartam szavazni, de aztán rájöttem, hogy az olyan semmilyen... akkor arra jutottam, hogy inkább a gyümölcs kenyér...de az sem az igazi! A lembas, az lembas és kész. Ahogy asszam Brisa is írta: hülye kérdésre ugye... Ez meg kéznél volt, kellően nagy marhaság volt és még vicces is! :D
De ezexerint nem csak én vagyok ilyen idióta! :wink:

"Aure entuluva!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 10 hónapja #58442 Írta: Dez
Dez válaszolt a következő témában: Milyen ízűnek képzeled a lembas-t?
Hát ha egyszer Gimli a mézes sütivel tévesztette össze, mikor először megkóstolta, ebből adódott is a válaszom. :D

Örömöm, mosolyom nekem már nincsen,
elárvultam nélküled, Drága Kincsem!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 0.217 másodperc

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére