Ha kérdezhetnél egyet Tolkientól, mi lenne az?

×

Szavazás: Ha kérdezhetnél egyet Tolkientól, mi lenne az? (was ended 0000-00-00 00:00:00)

Mi történt Frodóval miután Nyugatra hajózott?
18 21.2%
Honnan származott Ungoliant, és mi történt vele?
2 2.4%
Visszatér-e még Melkor?
7 8.2%
Megházasodott-e Legolas?
9 10.6%
Kicsoda is volt valójában Bombadil Toma?
15 17.6%
Rátalálnak-e az entek az entasszonyokra?
16 18.8%
Mi történt a két kék mágussal?
4 4.7%
Találkozott-e Gimli Nyugaton Galadriellel?
3 3.5%
Végképp legyőzetett-e Szauron a harmadkor végén?
11 12.9%
Szavazók száma: 0
Csak regisztrált felhasználók szavazhatnak
Több
21 éve 9 hónapja #65981 Írta: hódica
hódica válaszolt a következő témában: Ha kérdezhetnél egyet Tolkientól, mi lenne az?
Én sem tudok választani.Nagyon érdekelne, hogy valóban legyőzték-e Szauront. :? Meg hogy Frodóval mi történt.És persze Toma.És hogy Gimli találkozott-e Galadriellel.De ezekre a kérdésekre csak Tolkien tudja a választ, és már sajnos nem oszthatja meg velünk.

"...there is some good in this world, Mr.Frodo, and it's worth fighting for."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 9 hónapja #65752 Írta: Liang
Liang válaszolt a következő témában: Ha kérdezhetnél egyet Tolkientól, mi lenne az?
Ulmo:azthiszem egy noldának tényleg több idő kell a felnőtté váláshoz.Bár hogy mikor felnőtt valaki,azt elég nehéz megmondani.
Kíváncsi vagyok,egy sinda vagy egy erdőtünde mikor érheti el a felnőttséget...

Üdvözlettel, Beid, A Régi Korok Bajnoka

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 9 hónapja #65652 Írta: Ulmo
Ulmo válaszolt a következő témában: Ha kérdezhetnél egyet Tolkientól, mi lenne az?
Kincső, Yao: pl Fëanor 1179-ben született, és 1250-ben "teljesedtek ki a képességei", kb ekkorra lett érett nolda. Ez nagyjából 70 valinori év (emberi időszámításban majdnem 700).

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 9 hónapja #65588 Írta: Liang
Liang válaszolt a következő témában: Ha kérdezhetnél egyet Tolkientól, mi lenne az?
Kincső:változó.Lehet nagyon hosszú is,de igazábol annyi is,amennyi az embereké.Nehéz megmondani...

Üdvözlettel, Beid, A Régi Korok Bajnoka

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 9 hónapja #65426 Írta: Kincső
Kincső válaszolt a következő témában: Ha kérdezhetnél egyet Tolkientól, mi lenne az?
A tesómnak jutott eszébe, csak ő nem fórumos: Milyen a tündék gyerekkora? Mármint milyen hosszú, ilyesmi?

"...asztaltalan szó-malaszttal..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 9 hónapja #65300 Írta: Sil
Sil válaszolt a következő témában: Ha kérdezhetnél egyet Tolkientól, mi lenne az?

Eglarcarien írta: Én többször olvastam a Szilmarilokat is, a GYU-t is, de ki az a két 'Kék Mágus'?????

Ők az 5 istarból a maradék kettő. A nevük Alatar és Pallandó, és ezen kívül csak annyit lehet róluk tudni, hogy Keletre mentek, és senki se látta őket azóta. Csak egymondatos utalások vannak rájuk.

Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 9 hónapja #65295 Írta: Eglarcarien
Én többször olvastam a Szilmarilokat is, a GYU-t is, de ki az a két 'Kék Mágus'?????

Your blood is not shared with your husband unless something goes wrong.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 10 hónapja #64791 Írta: Sil
Sil válaszolt a következő témában: Ha kérdezhetnél egyet Tolkientól, mi lenne az?

Mya Leeroy írta: Sziasztok!
Csak egy kérdésem lenne, kivételesen nem Tolkienhez: Ki az az Unholiant??? :?:

Ungoliant az a nagy pók, aki kiszívta Valinor Két Fájának a nedvét, és így Homályba borította Valinort. Lásd Szilmarilok.

Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 10 hónapja #64788 Írta: Mya Leeroy
Sziasztok!

Csak egy kérdésem lenne, kivételesen nem Tolkienhez: Ki az az Unholiant??? :?:

...Much that once was is lost, for none now live who remember it...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 10 hónapja #64744 Írta: celebril
celebril válaszolt a következő témában: Ha kérdezhetnél egyet Tolkientól, mi lenne az?
én biztos mindegyiket megkérdezném !
de a választásom mégis a "tündékre" esett, Legolas miatt!
Ő a kedvencem

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 10 hónapja #64420 Írta: Nimrodel
Nimrodel válaszolt a következő témában: Ha kérdezhetnél egyet Tolkientól, mi lenne az?
ÁÁÁÁÁÁÁ! :wink: Én nem tudok dönteni. Annyi mindent szeretnék tőle kérdezni. Bár ez a probléma (látom) nem újdonság. :D

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 10 hónapja #63880 Írta: Kincső
Kincső válaszolt a következő témában: Ha kérdezhetnél egyet Tolkientól, mi lenne az?

Hobbitleány írta: Szegény Frodó! Én úgy sajnálom! Na meg nekem az sem tetszett a könyv végén, hogy a hobbitok jobban szerették pl. Pippint, mint őt. Ez engem idegesít. Szegény kis naívak nem jönnek rá, hogy Frodó jóval többet tett értük? :?

Hát persze hogy nem jöttek rá! Frodó visszahúzódóbb volt, amikor hazament, meg ugye ő a "különc Bilbó" unokaöccse. Pippin és Trufa megszervezte a lázadást, mikor megérkeztek... És szerintem egy egyszerű hobbitnak hiába magyarázod, hogy Szauron rémuralma elől lett megmentve, meg a Gyűrű hatalma, meg orkok meg stb., ha egyszer nem tudja, milyen az, meg a Megyében nem is történt semmi a "Főnökösködésen" kívül. És ugye gondolhatja azt is, hogy "messziről jött hobbit ( :wink: ) azt mond amit akar"...

"...asztaltalan szó-malaszttal..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 10 hónapja #63321 Írta: Astragan
Astragan válaszolt a következő témában: Ha kérdezhetnél egyet Tolkientól, mi lenne az?
Mért ne, Alyr? A test új, a lélek régi.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 10 hónapja #63066 Írta: Alyr Arkhon
Astragan: Akkor azok szerencsés emberek... (emberek?)

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 10 hónapja #62782 Írta: Astragan
Astragan válaszolt a következő témában: Ha kérdezhetnél egyet Tolkientól, mi lenne az?
Hm érdekelne mind a tündék hogyléte és az, melkor visszatér-e, de azt főleg megkérdezném: Mi van, ha ez történelem, s nem egy fantasy regény, s vannak olyanok, kiknek lelke régebbi?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 10 hónapja #62739 Írta: Narquelie
Narquelie válaszolt a következő témában: Ha kérdezhetnél egyet Tolkientól, mi lenne az?
Hát izé... lehetett volna olyan, hogy őt is tudjam szeretni... :? ...
bocsi Arwen-esek...

"A lehető legrosszabb helyen, a lehető legrosszabbkor éltek.
Nem csoda ha hőssé lettek."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 10 hónapja #62646 Írta: Gerion
Gerion válaszolt a következő témában: Ha kérdezhetnél egyet Tolkientól, mi lenne az?
Engem is érdekelne szinte valamennyi kérdés! Toma eléggé titokzatos alakja a könyvnek, nem igazán tudtam hova tenni (megjegyzem: a filmesek sem...) (Azért a film nagyon jó!!!)

Not thirsty am I for the blood of Redeemer of thy creed
My hunger can't be satisfied with the flesh of thy Nazarene

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 10 hónapja #62612 Írta: ÉSzAH
ÉSzAH válaszolt a következő témában: Ha kérdezhetnél egyet Tolkientól, mi lenne az?
Hát igen, nekem is nehéz volt egyet választani, hiszen annyi kérdésem lenne. Viszont attól tartok, hogy a legtöbb kérdésemre ő sem válaszolna. Nem tudna vagy nem akarna.

ÉSzAH

"Would you like a lesson sir, in the rules of war?"
/Col. William Tavington/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 10 hónapja #62418 Írta: Elanor
Elanor válaszolt a következő témában: Ha kérdezhetnél egyet Tolkientól, mi lenne az?

Narquelie írta: Miért ilyen Arwen :oops: ???? :)


Ezt hogy érted? Milyen? :)

I feel complete when I feel sick inside

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 10 hónapja #62365 Írta: Undómiel
Undómiel válaszolt a következő témában: Ha kérdezhetnél egyet Tolkientól, mi lenne az?
Én sem tudok egyet kiválasztani! Sajnos... :oops:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 10 hónapja #62360 Írta: Nory
Nory válaszolt a következő témában: Ha kérdezhetnél egyet Tolkientól, mi lenne az?
Muszáj ebből egyet kiválasztani? Nem megy!Engem az összes érdekelne. nem lehet megállapítani a fontossági sorrendet! :oops:

'O mór henion i dhú:
Ely siriar, él síla.'

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 10 hónapja #62294 Írta: Narquelie
Narquelie válaszolt a következő témában: Ha kérdezhetnél egyet Tolkientól, mi lenne az?
Miért ilyen Arwen :oops: ???? :)

"A lehető legrosszabb helyen, a lehető legrosszabbkor éltek.
Nem csoda ha hőssé lettek."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 10 hónapja #62254 Írta: Hobbitleány
Szegény Frodó! Én úgy sajnálom! Na meg nekem az sem tetszett a könyv végén, hogy a hobbitok jobban szerették pl. Pippint, mint őt. Ez engem idegesít. Szegény kis naívak nem jönnek rá, hogy Frodó jóval többet tett értük? :?

-Én elviszem a Gyűrűt-mondta-, bár az utat nem ismerem.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 10 hónapja #62146 Írta: Lady Paradox
Annyi kérdésem lenne Tolkienhez hogy két-három év sem lenne elegendő
a megválaszolásához,sőtt a feltett kérdések újabb kérdéseket ,majd azok is ujabbakat vetnének föl.
Egyébként, (mint ahogy az már lenni szokott) egy idő után rájönnék ,hogy túl sokat tudok , s a tudás terhe alatt öszzeroskadnék, vagy legalább is nagyon nagyont csalódnék, hogy a világ és középölde nem olyan mint amilyennek elképzeltem

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 10 hónapja #62120 Írta: Cicaful
Cicaful válaszolt a következő témában: Ha kérdezhetnél egyet Tolkientól, mi lenne az?

Ulmo írta: Cicafül: a mearákkal kapcsolatban mit szeretnél tudni?


Nekem itt elsősorban biológiai és testfeléítésszerű kérdéseim lennének. Pl. marmagásság tekintetében, izomzat eloszlása stb. Én kb egy erőteljesebb felépítésű telivérhez tudnám őket hasonlítani. Mondjuk az angolhoz vagy az arabhoz, de akár még a shagya is szóba jöhet. Bár ezek mind hagas lovak - és számomra egy kicsit túl "tökéletesek" (főleg az angol telivér). Ha a terepviszonyokat is figyelembe vesszük, akkor inkáb quartert mondanék.
Színváltozatai? Milyenek voltak? Azt olvastam, hogy világosak, tehát szürke. vagy fakó.
Természetűket tekintve milyenek lehettek, mondjuk a ménesen belül? Azt ugye tudjuk, hogy az emberekkel bizalmatlanok voltak.
Gondolom nem tenyésztették őket tudatosan. (Vagy igen?) Hogy maradhattak tiszta vérű mearák? Vagy meara csak egy másik mearával szaporodott? (ezt nehezen tudom elképzelni - ill. egyetlen esetben, ha ugyanúgy egymás alfajai, mint a ló és a szamár - tudnak szaporodni, de egy természetes körülmények között nem, kettő az utódaik nem lesznek nemzőképesek - ez áll a mearákra is?)
Valamint: a képességeik. Asszem Naharról rémlik, hogy rengett a föld a lába alatt és tüzet fújt az orrából. (vagy Felaróf?) Ezeket a képességeket "kiválasztott" mearák birtokolták, vagy mindegy rendelkezett vele? És ezeken kívül volt még más is?

Kedves Ulmo! Ha ezekre (vagy csak töredékére is) tudsz nekem válaszolni, akkor nagyon hálás leszek!!! (akár priviben is - bár lehet, hogy mást is érdekel és végülis nem titkos)

"A kihívás:
megmaradni önmagadnak egy olyan világban,
mely megpróbál olyanná formálni, mint a többiek"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 10 hónapja #62117 Írta: Esgal
Esgal válaszolt a következő témában: Ha kérdezhetnél egyet Tolkientól, mi lenne az?
Hát,én Frodóra voltam kíváncsi a felsoroltakból,de az engem is foglalkoztat,hogy mi lehet keleten?+1 újabb:Mi lehet Délen?Én pl.megkérdeztem volna,hogy Haradot milyennek képzelte,attól délebbre volt-e valami,ha igen,mi,stb.Bár amennyiben ezek el vannak mondva valahol(fú,ez magyar volt!),akkor nem kérdeztem semmit...

Nem adhatok mást, csak mi lényegem.
/Lucifer/
Tánc a ködben, tánc a jégen,
Tánc a hóban, tánc a fagyban
/Ghymes/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 10 hónapja #62086 Írta: Varda Tintallë
Még egy kérdés merült fel bennem.

Mi történt Gandalffal Móriában?

Namárie!

Varda Tintallë

I anwe harya limbe antar... / Az igazságnak sok arca van...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 10 hónapja #61931 Írta: Varda Tintallë

Ulmo írta: De egy Valát nem lehet megölni! Akkor ez hogy lehetséges? 8O


Lehet, hogy akkor már meg lehet ölni a valákat is. Hiszen minden úgy kezdődött, hogy Eru megtestesítette a gondolatait, ha a világ végén megszünteti ezeket a megtestesüléseket, akkor kvázi "meghalnak" a valák. Majd Eru gondol egy újabbat.

Namárie!

Varda Tintallë

I anwe harya limbe antar... / Az igazságnak sok arca van...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 10 hónapja #61930 Írta: Varda Tintallë
Mi történik a tündékkel a világ végén?

Hova kerülnek az emberek haláluk után, mikor elhagyják a világ tereit? (Még mindig meg mernék esküdni, hogy olvastam valahol, hogy visszakerülnek Eru-hoz, hogy beszámolhassanak neki arról, miként is élték meg a világot - persze nem találom - lehet, hogy csak álmodtam?)

Egyáltalán, hogyan végződik a világ?

Namárie!

Varda Tintallë

I anwe harya limbe antar... / Az igazságnak sok arca van...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 10 hónapja #61856 Írta: Ulmo
Ulmo válaszolt a következő témában: Ha kérdezhetnél egyet Tolkientól, mi lenne az?
Svindler: Beren azért megszerzett egy Szilmarilt Morgoth koronájából. Ez igazi hőstett! Túrin viszont sokakat romlásba vitt, igaz, végül megölte Glaurungot. Azt hiszem, talán a szenvedései miatt akarták így kárpótolni a Valák, hogy végezhet azzal, aki felelős a családja szerencsétlenségéért.
De hogy Melkor mit csinálhat a végső leszámolás előtt? Ez érdekes kérdés.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 0.221 másodperc

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére