Iparművészet

Több
19 éve 7 hónapja #216778 Írta: Ancalima Anarórë
Ancalima Anarórë válaszolt a következő témában: Iparművészet
Tádáááám, Niko tiarái megtekinthetők :D (lesznek, ha engedélyezik őket :lol: ) itt:

www.tolkien.hu/view.php?m=127&c=1&a=1390
www.tolkien.hu/view.php?m=127&c=1&a=1391

(ne haragudj, Niko, de drága freemail- nek köszönhetően csak ma kaptam meg őket... :oops: )


"... And that was the beginning of fairies..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 7 hónapja #216508 Írta: Eena
Eena válaszolt a következő témában: Iparművészet
Wow, /me rájött, hogy itt van iparművész topic :) végülis időben :)
úgyhogy most visszaolvastam jól, és ha kell segíteni kellékekben a színjátszósoknak, akkor én is benne vagyok!
ajj, úgy szeretnék én is mindenféle képeket feltenni a vacak-cuccokról, amikoet csinálok, mert nagyon szeretnék ilyen szakértő véleményeket :) csak sehol egy digitális fényképezőgép, vagy egy scanner.. :(
ide is beírom, hogy gyertek képzőművész talira szept 12én, info Nodleenál!

fogta és elindult megkeresni magát

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 7 hónapja #216262 Írta: Olosta
Olosta válaszolt a következő témában: Iparművészet

Milendoria/Macskaszem írta: Segítségeteket szeretném kérni!
Azt szeretném megtudni, hogy hogyan lehet batikolni.
Sajnos a táborban nem volt lehetőségem kipróbálni, én magam meg még nem kísérleteztem vele. Tehát: mi kell hozz és hogyan kell?
Köszike!

U.i.: Ha még egy kicsit türelemmel lesztek, akkor felteszem eddigi munkáim javarészét. ;)


Itt egy link:
www.sulinet.hu/altisk/ugyeskedo/batikolas.html

A munkáidat pedig türlemetlenül várjuk! :D

"...megfordulok, s álmodom,
egy másvilágba távozom..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 7 hónapja #216258 Írta: Milendoria
Milendoria válaszolt a következő témában: Iparművészet
Segítségeteket szeretném kérni!
Azt szeretném megtudni, hogy hogyan lehet batikolni.
Sajnos a táborban nem volt lehetőségem kipróbálni, én magam meg még nem kísérleteztem vele. Tehát: mi kell hozz és hogyan kell?
Köszike!

U.i.: Ha még egy kicsit türelemmel lesztek, akkor felteszem eddigi munkáim javarészét. ;)

In three words I can sum up everything I've learned about life: it goes on.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 7 hónapja #216256 Írta: Stara
Stara válaszolt a következő témában: Iparművészet

Gyöngyszem írta: Stara: wow minden elismerésem a Tiéd! :) grat, nagyon jók....de asszem az első vastag mintáját pl hogy csináltad????

(egyelore most fogok a nyilhegymintással probálkozni :lol: )

Köszi. :oops: :oops: De ha nem lett volna hozzá könyvem,nem tudtam volna magamtól. :roll:
Beszámoztam a képet, kep.tar.hu/stara/images/pic6014219.jpg ,ha a négyesre gondolsz,akkor azt így: :wink: kep.tar.hu/stara/images/pic6014215.jpg
kep.tar.hu/stara/images/pic6014216.jpg
kep.tar.hu/stara/images/pic6014217.jpg
[size=9:10uk4n6r]A szkenner nem nagyon szereti a betűket,kicsit nagyítva talán jobban olvasható.[/size] :wink:
Persze az ott megadott színekhez nem kell ragaszkodni.
[size=9:10uk4n6r]Egyébként a könyv címe:Sigrid Henke:Így készül az indián fonat,persze nem reklámozni akarom,kb.7 éve vettem. :wink: [/size]

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 7 hónapja #216166 Írta: Olosta
Olosta válaszolt a következő témában: Iparművészet

Stara írta: Megkérdezhetem,hogy lesz-e abból valami,hogy kellékeket kell csinálni az előadásokhoz?


Passz.
Egyenlőre még nem kell, de ha majd igen, az úgy is ki lesz itt írva. :wink:

"...megfordulok, s álmodom,
egy másvilágba távozom..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 7 hónapja #216138 Írta: Lora
Lora válaszolt a következő témában: Iparművészet
Stara: wow minden elismerésem a Tiéd! :) grat, nagyon jók....de asszem az első vastag mintáját pl hogy csináltad????

(egyelore most fogok a nyilhegymintással probálkozni :lol: )

Gyöngycem (voltam valaha)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 7 hónapja #216130 Írta: Stara
Stara válaszolt a következő témában: Iparművészet
Trinkler,Olosta köszönöm. :oops: :D :oops:
Erda,Olosta,nekem meg nagyon tetszenek a könyvek,gyönyörű szépek! :D
Megkérdezhetem,hogy lesz-e abból valami,hogy kellékeket kell csinálni az előadásokhoz?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 7 hónapja #216085 Írta: Olosta
Olosta válaszolt a következő témában: Iparművészet
Stara: ezek tök szépek! Gratu! (Én is elakadtam az alapoknál :lol: )

Nah, végre tudtam képeket csinálni az egyik könyvecskémről! :D
Itt vannak:
img.photobucket.com/albums/v69/O ... onyv01.jpg
img.photobucket.com/albums/v69/O ... onyv02.jpg
img.photobucket.com/albums/v69/O ... onyv03.jpg

"...megfordulok, s álmodom,
egy másvilágba távozom..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 7 hónapja #216077 Írta: Trinkler
Trinkler válaszolt a következő témában: Iparművészet

Stara írta: Én meg ilyeneket csináltam eddig,könyv alapján persze. :roll:
[size=9:3umxsmp9]Bocs,egy kicsit nagy a kép.Meg most látom,hogy az utolsó előtti fordítva van..[/size]

kep.tar.hu/stara/images/pic6001195.jpg


Ezek nagyon szépek! Valaha rengeteget próbálkoztam hasonlót csinálni, de a legegyszerűbbnél leragadtam... :roll: Minden elismerésem a tiéd!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 7 hónapja - 19 éve 7 hónapja #216065 Írta: Stara
Stara válaszolt a következő témában: Iparművészet
Én meg ilyeneket csináltam eddig,könyv alapján persze. :roll:
[size=9:1uym2n5y]Bocs,egy kicsit nagy a kép.Meg most látom,hogy az utolsó előtti fordítva van..[/size]

kep.tar.hu/stara/images/pic6014219.jpg

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 7 hónapja #215986 Írta: Lora
Lora válaszolt a következő témában: Iparművészet
na lefényképeztem ez a két kedvencem....egyelore csak ien mintával csinálom....

kep.tar.hu/nessa/images/pic5998609.bmp

Gyöngycem (voltam valaha)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 7 hónapja #215678 Írta: Csele
Csele válaszolt a következő témában: Iparművészet
Drága Olosta!
A mi agyunk biztos egyre jár! Mert épp a napokban gondolkodtam rajta, hogy milyen jó is lenne valamit faragni! (persze én sem értek hozzá)

Farsangra csak annyit, hogy Elbereth jelmez, s amúgy is akarok egy egyszerűbb tüncruhát, s ha ez bevállik egy felé vehető nemtomhogyhívjákkal már át is alakulok Vardává, bár kellenek hozzá még kellékek is, és persze a tünc-alapruha! Valami nagyon jó anyagból akarom, de persze az drága, ellenben egy veszprémi egyetemista lány ajánlott egy ottani boltot, ahol nagyon olcsó anyagokat lehet kapni. Majd megnézem, s jelentem ha tényleg olyan jó!

Ha adhatnék valamit, az a szív nyugalma lenne,
melyet az élet minden pillanatában megőrizhetsz,bármi történjék veled

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 7 hónapja #215443 Írta: Olosta
Olosta válaszolt a következő témában: Iparművészet

Erda niire (Area) írta: na, vééégre fel tudtam töléteni a könyvről a képeim! :wink: Nem egy csúcsminőség, az egyik kicsit be is mozdult, sorry... :roll:
www.tar.hu/galina/konyv.jpg
www.tar.hu/galina/konyv1.jpg


Hűűű.... Erda, ez gyönyörű lett! :itscool:
Nem lehet, hogy valami telepatikus kapcsolat van köztünk? Mert én is piros papírba bugyoláltam a saját kis könyvecskémet. :D Majd szerdán vagy csütörtökön teszek fel róla képet. 8)


Csele: a farsangi bálon úgy tudom, szoktak beöltözni. Úgyhogy hajrá, készítsd el a jelmezed!

Csele írta: Csak így tovább lányok!


Nah, igen... kéne ide egy-két pasi is, nem? :look: :lol: :oops:
De most komolyra fordítva a szót: nem csak varrásból, hímzésből, meg egyébb ilyen "női" dolgokból áll az iparművészet. Véletlenül nincs a Fórumon valami fafaragási, fémművesi, esetleg asztalosi tehetséggel megáldott jómunkásember? Nem tudom, hogy ti hogy vagytok vele, de én tökre élvezném, ha valaki bevezetne pl. a fafaragás rejtelmeibe. :roll:

"...megfordulok, s álmodom,
egy másvilágba távozom..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 7 hónapja #215442 Írta: Brisa
Brisa válaszolt a következő témában: Iparművészet

Csele írta: Szokott lenni farsangi beöltözés? Mert nagy hirtelen olyan jó jelmezötletem támadt, hogy majdnem hanyattestem!


Igen! Úgyhogy mindenképp valósítsd meg! :D (És áruld el lécci, mit találtál ki. :wink: )

Brisa

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 7 hónapja #215413 Írta: Csele
Csele válaszolt a következő témában: Iparművészet
Rég nem jártam erre :oops: :roll: .
De most annyi mindennel an tele a fejem! A táskám is készül, de nagyon aprólékos a hímzése!
Ellenben azért ötletelek (csak épp két balkéz nem elég mindent megvalósítani!). Szokott lenni farsangi beöltözés? Mert nagy hirtelen olyan jó jelmezötletem támadt, hogy majdnem hanyattestem!

Jaj, most nézem, hogy mennyi szépet készítettek! Csak így tovább lányok!

Ha adhatnék valamit, az a szív nyugalma lenne,
melyet az élet minden pillanatában megőrizhetsz,bármi történjék veled

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 7 hónapja #215393 Írta: Erda niire (Area)
Erda niire (Area) válaszolt a következő témában: Iparművészet
na, vééégre fel tudtam töléteni a könyvről a képeim! :wink: Nem egy csúcsminőség, az egyik kicsit be is mozdult, sorry... :roll:
www.tar.hu/galina/konyv.jpg
www.tar.hu/galina/konyv1.jpg

'Is there anybody out there?'

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 7 hónapja #215064 Írta: *Niko*
*Niko* válaszolt a következő témában: Iparművészet
Ancalima: Ne aggódj, most én is szüneteltetem magam kicsit. De majd utána!... A képeket holnap tudom küldeni, megpróbálok jobb verziókat készíteni, hátha sikerül...

a gyöngyfűzők valája - by Csele

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 7 hónapja #215061 Írta: Olosta
Olosta válaszolt a következő témában: Iparművészet
Hú, ma bekötöttem két könyvet is, és tök jól sikerültek! 8) :D [size=9:1bkf60ex](A lapok összevarrását már két napja elintéztem.)[/size]
Képet sajna most nem tudok róluk föltenni. Majd legközelebb. [size=9:1bkf60ex](Ja, igen, könyvkötés mellett még a virágpálcámat is volt időm kidekorálni. 8) )[/size]

Csele: Te hogy állsz a tatyóddal?

Czupák mindenkinek.
Legetek jók/rosszak, és kreatívkodjatok sokat!

"...megfordulok, s álmodom,
egy másvilágba távozom..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 7 hónapja #214809 Írta: Ancalima Anarórë
Ancalima Anarórë válaszolt a következő témában: Iparművészet
Niko: de ha nekem elküldöd őket, én most rögtön fel tudom tenni. :wink:
Hű gyerekek, annyi gyönyörű munkát felraktatok, és én úgy szégyellem magam, hogy semmi ilyesmihez nem értek... :oops: Az üvegfestékeim Pesten vannak, úgyhogy most max puffadós festékkel festhetnék ruhát... :? Olosta, imádom a táskádat, Sil, azok a minták gyönyörűek, cupp érte, Niko, nagyon tetszik az öv, és Erda rohani pacija észbontó!!! :D :D


"... And that was the beginning of fairies..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 7 hónapja #214796 Írta: Olosta
Olosta válaszolt a következő témában: Iparművészet

*Niko* írta: (Hopp, jut eszembe, Olosta, még nem küldtem el neked a képeket, igaz?)


Még nem bizony, de nem is kell nagyon sietni, mert szept. 14. előtt már nem tudom feltenni.

Nya, gyerekek. Ma vettem decupage-ragasztót! Hú, most aztán beindul itthon a kreatív-gyár. 8) :D

"...megfordulok, s álmodom,
egy másvilágba távozom..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 8 hónapja #214676 Írta: Lyra
Lyra válaszolt a következő témában: Iparművészet
Na, akkor megpróbálom elmagyarázni, hogyan csináltam,azt a karkötőt, bár nem nagyon tudok magyarázni, úgyhogy ha nem értenétek, az valószínűleg az én hibám :oops: nem azért mert bonyolult lenne... :roll:
szóval az a lényeg, hogyelőször rajzoljátok le kozkás lapon 8×8-as méretben a betűt, amit rá akartok tenni, mint a gyöngyszövésben. min. 2 szín, tegyük fel, piros,, meg zöld
a btű színe legyen zöld, a háttérmeg piros
egymás mellé pakolod a 9 piros szálat, meg mellé eymás mellé a 9 zöld szálat

Elkezded csomózni rendesen, szépen egymás mellett a pirosokat, lesz [color=#]9 sor piros[/color], mikor elérkezel a zöld szálakhoz megfogod az első zöldet, csomózol rendesen, ameddog el nem érkezel a pirosakhoz. Ezután megnézed a mintád, ahol háttér van, ott fordított csomóval a piros szállal csomózod a zöldet, ahol betű van, ott a zöld főszállal csomózod meg sima csomóval a pirosat.
és így tovább, így tovább
Ha elfogynak a zöld szálak, és a pirosak jönnek, ugyanírgy :wink:

remélem sikerült nem túl bonyolultan magyaráztam, ha mégis bocsánat. :oops: :cry:
Jó munkát! :lol:

"Ki a csillagok közt él, mint aki rég odaköltözött, most visszatér, s leül a tűz mögött."
Lyra

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 8 hónapja #214675 Írta: *Niko*
*Niko* válaszolt a következő témában: Iparművészet
Gyöngyszem, Olosta: Köszi!!! A doboz remek ötlet, az én szövőkeretem nem egy mancsbarát találmány. (Hopp, jut eszembe, Olosta, még nem küldtem el neked a képeket, igaz?)

Ha idén is lesz unalmas előadásom, majd én is megpróbálkozom a könyvkötéssel 8)

a gyöngyfűzők valája - by Csele

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 8 hónapja #214585 Írta: Olosta
Olosta válaszolt a következő témában: Iparművészet

Erda niire (Area) írta: na, kész lett a könyvem... mit mondjak marhára meg vagyok magammal elégedve... 8) :D :oops:
Asszem tanulságos volt az elkészítése. Rájöttem, hogy a gyűszű igen is jó dolog (kétszer szaladt bele a kezzembe a tű, nem is kicsit...), és hogy a bekötési teknikám se az igazi... :oops: Minden esetre kész élmény volt a munka... Igaz, dupla olyan vastag lett a könyv, mert elszámoltam magam, de így még jobb... :D majd csinálok róla képeket, és felrakom... :wink:


Éppen kérni akartalak, hogy fotózd le!
Én még sajna a bekötésnél nem tartok, mert még nincs hozzá anyagom, de holnap majd bemegyek a városba és bevásárolok! :D

"...megfordulok, s álmodom,
egy másvilágba távozom..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 8 hónapja #214581 Írta: Erda niire (Area)
Erda niire (Area) válaszolt a következő témában: Iparművészet
na, kész lett a könyvem... mit mondjak marhára meg vagyok magammal elégedve... 8) :D :oops:
Asszem tanulságos volt az elkészítése. Rájöttem, hogy a gyűszű igen is jó dolog (kétszer szaladt bele a kezzembe a tű, nem is kicsit...), és hogy a bekötési teknikám se az igazi... :oops: Minden esetre kész élmény volt a munka... Igaz, dupla olyan vastag lett a könyv, mert elszámoltam magam, de így még jobb... :D majd csinálok róla képeket, és felrakom... :wink:

'Is there anybody out there?'

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 8 hónapja #214522 Írta: Olosta
Olosta válaszolt a következő témában: Iparművészet

Brisa írta: Olosta, és ez valójában egyetlen egy cérnaszál? Azaz az egész könyvet egyetlen egy cérnával varod meg? És ez normál, sima cérna, vagy valami erősebb "kötél"?


Ez egy cérnaszál duplán véve, sima, normál varrócérna, amit általában talál otthon az ember. :wink: Ha jó hosszút vágsz le, elég az egész könyvre, de ha elfogy, akkor elkötöd, úgy mintha egy sima varrást fejeznél be (bele tudod ölteni a tűt azokba a szálakba, amik a "kötegeket" összekötik, így el tudod kötni a cérnát), célszerű akkor elkötni a cérnát, amikor az új lapokat már hozzávarrtad a régiekhez, és már a következőket varrnád. Ez után elkezdeni rém egyszerű a következő cérnával: mivel kétrét van hajtva, így rá lehet hurkolni a "kötegeket" összekötő cérnára az újat, így tuti nem fog kioldódni.

"...megfordulok, s álmodom,
egy másvilágba távozom..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 8 hónapja #214470 Írta: Brisa
Brisa válaszolt a következő témában: Iparművészet
Olosta, és ez valójában egyetlen egy cérnaszál? Azaz az egész könyvet egyetlen egy cérnával varod meg? És ez normál, sima cérna, vagy valami erősebb "kötél"?

Brisa

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 8 hónapja #214466 Írta: Erda niire (Area)
Erda niire (Area) válaszolt a következő témában: Iparművészet
Olosta: jaj, köszi, hogy ennyit szenvedtél értem, így már világos.... :wink: :)

'Is there anybody out there?'

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 8 hónapja #214436 Írta: Lora
Lora válaszolt a következő témában: Iparművészet
én is ugyanezt a tippet tudom mondani s ajánlani mint Olosta, mert én is fel szoktam nyomni a gyöngyöket alulról.

na ez egyébként egyik művem, melyett én szőttem :)

gportal.hu/picview.php?prt=13606 ... 3&index=10

Gyöngycem (voltam valaha)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 8 hónapja #214432 Írta: Olosta
Olosta válaszolt a következő témában: Iparművészet

*Niko* írta:

Lyra írta: de hogy érted ezt a "cérna megfelelő oldalát"? :?:


Amikor az adott sor gyöngyeit már berendeztem a keretbe a cérnák közé, még egyszer át kell fűzni a cérnát a soron visszafelé, úgy, hogy a keretben kifeszített cérnák fölött haladjon. (Legalábbis nekem így tanították.) Nekem viszont mindenhova szokott menni a tű (leginkább az ujjamba), csak a cérnák fölé nem - emiatt gyakorlatilag fel is adtam a gyöngyszövést, fűzésben jobb vagyok.


Nekem nincs hozzá szövőkeretem, de úgy oldottam meg, hogy egy bonbonos doboz tetejére vetem fel a felvetőszálakat, és a doboz belső felén dolgozok, tehát a munka alatt van úgy 1,5 cm szabad hely. Amikor újra át kell fűznöm a cérnát a gyöngyökön a szabad kezem mutatóujjával alulról fölnyomom a sort, így tuti, hogy jó helyre megy a cérna, és még arra is kevesebb az esély, hogy megszúrjam magam. :wink:

"...megfordulok, s álmodom,
egy másvilágba távozom..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 0.703 másodperc

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére