Iparművészet

Több
19 éve 7 hónapja #214431 Írta: *Niko*
*Niko* válaszolt a következő témában: Iparművészet

Lyra írta: de hogy érted ezt a "cérna megfelelő oldalát"? :?:


Amikor az adott sor gyöngyeit már berendeztem a keretbe a cérnák közé, még egyszer át kell fűzni a cérnát a soron visszafelé, úgy, hogy a keretben kifeszített cérnák fölött haladjon. (Legalábbis nekem így tanították.) Nekem viszont mindenhova szokott menni a tű (leginkább az ujjamba), csak a cérnák fölé nem - emiatt gyakorlatilag fel is adtam a gyöngyszövést, fűzésben jobb vagyok.

a gyöngyfűzők valája - by Csele

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 7 hónapja #214412 Írta: Olosta
Olosta válaszolt a következő témában: Iparművészet

Erda niire (Area) írta: Olosta: ööö... ezt a kötegvarrósdit nem igazán értem.... szóval addig megvan, hogy hogyan varrom meg a második köteget. Aztán utánna hogy öltök vissza? És a következő köteget az első köteg másik oldalára varrom fel, vagy hogyan? :oops: :roll:


Ok. Lerajzolom, lefotózom, és kiteszem valahová. Órák kérdése és kész. :wink:

Nyah, lerajzoltam, de mikor végeztem eszembe jutott, hogy a fotomasina a nővéremmel nyaral Görögben. De utána jött az isteni szikra, és megalkottam Paint-ben is! :D Szóval kicsit gázos, de a lényeg talán látszik.
Itt van: img.photobucket.com/albums/v69/O ... konyv2.jpg

Lapok: kb. 25-35 lap, vagyis 100-140 oldal.

Ja, és még valami: a cérnát jó erősen húzd meg, hogy szépen egymáshoz szoruljanak a lapok!

"...megfordulok, s álmodom,
egy másvilágba távozom..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 7 hónapja - 19 éve 7 hónapja #214408 Írta: Erda niire (Area)
Erda niire (Area) válaszolt a következő témában: Iparművészet
Olosta: ööö... ezt a kötegvarrósdit nem igazán értem.... szóval addig megvan, hogy hogyan varrom meg a második köteget. Aztán utánna hogy öltök vissza? És a következő köteget az első köteg másik oldalára varrom fel, vagy hogyan? :oops: :roll:

Ja, és még valami.. egy ilyenbe durván hány lap fér? (mármint úgy értem az 1cm-be) :oops:

'Is there anybody out there?'

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 7 hónapja #214401 Írta: Olosta
Olosta válaszolt a következő témában: Iparművészet

Erda niire (Area) írta: Ja, és akkor most megkérdem másodszorra is: Le tudná valaki írni nekem, hogy hogyan kötöttetek könyvet a táborban??? Lécci-lécci valaki szánjon meg, mert ajándékba lesz... :( Köszi!


Hmm.... én éppen most próbálkozok könyvkötéssel. :D [size=9:1xhxvrrf](Már pár éve csináltam magamnak így ilyen kis "diáknaptárt" - kézzel írtam bele a napokat is, meg mindent :dead: :quasi: :arrow: nem voltam észnél. 8O :lol: )[/size]
A táborban nem tudom, hogy pontosan hogy is csinálták, de szvsz én is hasonlóan csináltam/csinálom. Tehát: veszel x mennyiségű lapot (a táborban úgy láttam, hogy egy A4-est hajtottak négybe, így egy A6-os méretű könyvecskét kaphatsz). Összehajtogatod négybe a lapokat, elvágod szikével (szvsz jobb, mint ollóval), ahol el kell :arrow: vagyis csak a leendő gerincnél maradnak egyben az oldalak. Szvsz két A4-esből hajtogatott oldalakat érdemes összevarrni (tehát szétvágás után 4 A5-ös lap). Az összevarrás úgy megy, hogy a gerinc külső oldalán kimérsz bizonyos távolságokat (szvsz szebb, ha kiméred, és nem hasraütéssel találod el, hogy hol legyen varrva). Ha így nem tudod elképzelni, lapozz fel egy könyvet (bármilyet) és figyeld meg, hogyan vannak összevarrva a lapok benne. Varrj össze mondjuk 1 cm-nyi lapot ilyen 4 "íves" kötegenként. Két "köteg" összevarrását úgy csináld, hogy amikor összevarrtad az elsőt, akkor ugye a végén ott a cérna, a következő köteg ugyanazon végén szúrd be először a tűt. Amikor visszaöltesz a gerincbe és ismét a hátulján lyukadsz ki az egésznek, akkor ölts vissza az előző "köteg"-be, ugyanebben a kötegben vidd vissza a tűt, majd az új köteg be szúrj ismét és így tovább. Remélem érted, miről hadoválok itt össze-vissza. :? :lol:
A borítót úgy csinálod, hogy kivágsz kartonból két 10,5x15 cm-es és egy 1x15 cm-es téglalapot. Fogsz valamilyen szép papírt, vagy, amit borítónak szánsz és ráragasztod ezeket a téblalapokat, lehetőleg egy vonalban úgy, hogy a 10,5x15-ös és az 1x15-ös lapok között kb. 3-5 mm-nyi helyet hagysz. Majd fogod az összevarrt lapjaidat és a legelsőt valamint a legutolsót beragasztod a borító belső feleire. Így már el is készültél a könyvecskével. :wink: Remélem világos, amit leírtam, ha nem akkor szólj, és megpróbálom jobban elmagyarázni, vagy lerajzolni!

Lyra: amit Erda kért, légyszi ne privibe írd le, hanem ide a topicba, mert szerintem nem csak őt érdekli!

"...megfordulok, s álmodom,
egy másvilágba távozom..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 7 hónapja #214399 Írta: Lora
Lora válaszolt a következő témában: Iparművészet
nekem nemtom mennyi idő mer sose vagyok itthon, meg tegnap kezdtem már egynegyede kb készen van :D

majd ha kész lesz megpróbálom teloval lefényképezni, ok? :)

Gyöngycem (voltam valaha)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 7 hónapja #214328 Írta: Erda niire (Area)
Erda niire (Area) válaszolt a következő témában: Iparművészet
Lyra: wazzz... 8O 8O 8O ez nagyon tetszik... Leírnád, hogy csináltad? Priviben is jöhet. :wink:

Ja, és akkor most megkérdem másodszorra is: Le tudná valaki írni nekem, hogy hogyan kötöttetek könyvet a táborban??? Lécci-lécci valaki szánjon meg, mert ajándékba lesz... :( Köszi!

'Is there anybody out there?'

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 7 hónapja #214263 Írta: Olosta
Olosta válaszolt a következő témában: Iparművészet
Régebben én is szőttem gyöngykarkötőket, akkoriban egy darab elkészítése 2-3 órát vett igénybe. Ezt a "cérna megfelelő oldalát" én sem értem. Megmagyaráznád?

"...megfordulok, s álmodom,
egy másvilágba távozom..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 7 hónapja #214232 Írta: Lyra
Lyra válaszolt a következő témában: Iparművészet
Nekem lyan 3-4 óra egy karkötő :roll:
de hogy érted ezt a "cérna megfelelő oldalát"? :?:

"Ki a csillagok közt él, mint aki rég odaköltözött, most visszatér, s leül a tűz mögött."
Lyra

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 7 hónapja #214225 Írta: *Niko*
*Niko* válaszolt a következő témában: Iparművészet
Lyra: Ez állati! 8O

Gyöngyszövők: Nektek meddig szokott tatrani, amíg egy valamit megcsináltok? (És hogy találjátok el a cérna megelelő oldalát??? Nekem sose megy:-()

a gyöngyfűzők valája - by Csele

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 7 hónapja #214207 Írta: Fio
Fio válaszolt a következő témában: Iparművészet
Lyra: ez tök jó. Eredeti. :)

"Egy vonatnál nem az a fontos, hogy merre megy, hanem hogy legyen bátorságod felszállni rá!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 8 hónapja #214202 Írta: Lyra
Lyra válaszolt a következő témában: Iparművészet
Igen, min 2 szín az 8-8 szál és kockás papírra lerajzoloma betűt 8*8as méretben, aztán valami ilyesmi lesz belőle (mondjuk ez négy színből van...)
img.photobucket.com/albums/v66/_ ... C02224.jpg

elég rossz kép, de a lényeg látszik :wink:

"Ki a csillagok közt él, mint aki rég odaköltözött, most visszatér, s leül a tűz mögött."
Lyra

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 8 hónapja #214192 Írta: Lora
Lora válaszolt a következő témában: Iparművészet
indián fonatba betut irsz? woooow :) azt hogy csinálod lerajzolod mint a gyongyszovésnél???

Gyöngycem (voltam valaha)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 8 hónapja #214191 Írta: Lyra
Lyra válaszolt a következő témában: Iparművészet
oylanokat én is szoktam csinálni, mostanában megpróbálok saját mintákat is kitalálni, az már megy, hogy betűket beleírni, meg hasonlók...
ha érdekel berakhatok egyetkettőt, bár az ilyeneket általában ajándékba szoktam csinálni, úgyhogy itthan nem nagyon van :roll:

gyöngyöt szőni is nagyon szeretek, és nagyon szép a keretem, meg jó széles, úgyhogy van is min... :wink:

"Ki a csillagok közt él, mint aki rég odaköltözött, most visszatér, s leül a tűz mögött."
Lyra

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 8 hónapja #214188 Írta: Lora
Lora válaszolt a következő témában: Iparművészet
azaz, barátságszalag! :D

na most is folytattam, olyan alap, háromszinut csinálok, feketébol rozsaszinbol meg sárgábol. hosszas munka :) de szép lesz a végeredmény

----
uvegfestékeket én is naon szeretem de foleg hugom szokott csinálni képeket. ma is egy gyonyoru galambpárt csinált meg. (mondjuk sblonrol de akkoris cép!)
husvétra meg egy teljes husvéti garniturát csinált.


én most egyelőre ezt a fonatosat csinálom. utána meg szőni fogok gyongybol karkotot. már meg is terveztem :)

Gyöngycem (voltam valaha)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 8 hónapja #214158 Írta: Stara
Stara válaszolt a következő témában: Iparművészet

Gyöngyszem írta: énma épp indián fonatot vagy csomozos izét vagy mittomén minekhivjákot kezdtem el.

szal duplacsomozással kell csinálni....jujj...nem nehéz csak hosszadalmas eddig egész jol néz ki :)

Azt én is nagyon szeretem! Asszem indián fonatnak,meg barátságszalagnak szokták hívni. :wink: Én elkezdeni utálom,mert akkor még össze-vissza keveredik az összes száll brrr..De amikor már látszik,hogy minek hol a helye onnantól tök jó,szerintem. :D

Erda,nekem nagyon tetszenek az üvegfestéseid! :D

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 8 hónapja #214145 Írta: Lora
Lora válaszolt a következő témában: Iparművészet
énma épp indián fonatot vagy csomozos izét vagy mittomén minekhivjákot kezdtem el.

szal duplacsomozással kell csinálni....jujj...nem nehéz csak hosszadalmas eddig egész jol néz ki :)

Gyöngycem (voltam valaha)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 8 hónapja #214003 Írta: Erda niire (Area)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 8 hónapja #213372 Írta: Olosta
Olosta válaszolt a következő témában: Iparművészet
Niko: küld át nekem a képeke, majd felteszem.
Trinkled: kicsit elgondolkodtam az első mondatodat olvasva: hova, mit, miért vetsz fel, meg egyáltalán mi van?! 8O :? :lol: De aztán tovább olvasva rájöttem, mit is takar ez a mondat. :D Sok sikert a szövéshez!

"...megfordulok, s álmodom,
egy másvilágba távozom..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 8 hónapja #213370 Írta: Trinkler
Trinkler válaszolt a következő témában: Iparművészet
Hamrosan felvetek. :roll: Ezt az egy részét nem szeretem a szövésnek. Főleg, hogy a mostani láncfonalam eredetileg nem is láncfonal, és ha egy kicsit jobban megfeszítem, elszakad, és kezdhetem elölről az egészet. REmélem, ezúttal nem lesz baj! :reménykedőszmájli:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 8 hónapja #213354 Írta: *Niko*
*Niko* válaszolt a következő témában: Iparművészet
Olosta: Nagyon jó a tiarád! Lehet, hogy idő előtt megpróbálom lelopni a mintát, hátha sikerül, hirtelen eszembejutott egy változat rá...

Az öv még egy kicsit hosszú is nekem, bár lehet, hogy már nem sokáig, sajna... A tolkien.hu sajnos nagyon nem szeret engem, egyszerűen nem tudom feltölteni a képeimet rá. Ha valaki műszakilag értelmesebb megtenné helyettem, a lábai elé borulnék.

a gyöngyfűzők valája - by Csele

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 8 hónapja #213027 Írta: Olosta
Olosta válaszolt a következő témában: Iparművészet
Üdv mindenkinek!

Nyah, végre feltettem a tiarámról készült fotókat a tolkien.hu iparművészeti képtárába. Ha engedélyezik, megleshetitek. (Figyelmeztetés: a képek minősége enyhén szólva sz*r lett, ezért bocsánatot kérek, viszont, amint engedi időm lerajzolom a cuccot - úgy hogy az alapján ti is elkészíthessétek - és azt is feltöltöm.)

Niko: jó lett az öv. :itscool: De nem rövid egy kicsit?? :? A tiarákról készült képeket pedig kérlek töltsd fel a tolkien.hu-ra is. Köszi!


A tiara: www.tolkien.hu/view.php?m=53&c=1&a=1340 (Brisa)

"...megfordulok, s álmodom,
egy másvilágba távozom..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 8 hónapja #212955 Írta: *Niko*
*Niko* válaszolt a következő témában: Iparművészet
Trinkler: Ne aggódj, egy év alatt bármit meg lehet tanulni! Aztán majd megtaníthatsz engem is:-)

Brisa: Köszi, javítva. Mindig elfelejtem, hogy a geocities szerver nevű technikai csoda nem kisbetűsíti a kiterjesztéseket.

a gyöngyfűzők valája - by Csele

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 8 hónapja #212948 Írta: Lora
Lora válaszolt a következő témában: Iparművészet
hmm....üvegfesteni én is szoktam :)

de eddig h GYUs dolgokat csináljak eszembe sem jutott... :)

most a tükrömre van kirakva egy heartagram :)


meg gyöngyöt fűzni/szőni (vagyhogyivanaz) szoktam, azaz már régen csináltam....meg gyöngyből állatokat

Gyöngycem (voltam valaha)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 8 hónapja #212945 Írta: Brisa
Brisa válaszolt a következő témában: Iparművészet
Niko, nem lehet megnézni a képeket. Még a "Cél mentése..."-vel sem.

Brisa

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 8 hónapja #212934 Írta: Trinkler
Trinkler válaszolt a következő témában: Iparművészet
Hehe...Beszerztem a Nagy szövéskönyvet!!! Szomorú vagyok, hogy milyen sok dolgot nem tudok még. Elég befordító, ha van egyetlen egy szenvedélyed, és kiderül, hogy abban is ugyanolyan pancser vagy, mint mindenben. Ezért félek, hogy szövésből vizsgáznom kell egy év múlva......

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 8 hónapja - 19 éve 8 hónapja #212928 Írta: *Niko*
*Niko* válaszolt a következő témában: Iparművészet
Na megalkottam a képeket:-) Nem lettek olyan jók sajna, mert lakkozott az asztal és siettem, mert holnap viszik el nyaralni a gépet.

A tábori gyöngyös dolgaim a tiarákat kivéve most nincsenek nálam, ezek a régebben ugyanarra a mintára készült darabok. A két tiara saját legnagyobb meglepetésemre nem egyforma - ötletem sincs, hogy csináltam...

öv
csipkegallér-nyaklánc (egyszer már szakadt, ld. jobb felső sarok táján)
áttört mintás karkötő
vörös tiara
fehér tiara
fülbevaló

a gyöngyfűzők valája - by Csele

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 8 hónapja #212869 Írta: *Niko*
*Niko* válaszolt a következő témában: Iparművészet
Trinkler: Szövőkeretem nekem is volt valahol... Manapság alighanem a húgomnál kell keresni :wink: A szövőkereteket igazság szerint nem szeretem annyira, mert semmi praktikusat nem tudok rajtuk csinálni, több darabból összevarrni valamit meg nagyon nem az én asztalom.

Viszont ha már szövés: valaki esetleg el tudná nekem magyarázni, hogy lehet láncmintát szőni? :könyörgőkutyaszemek: Életemben egyszer sikerült, totál véletlenül, és azóta sem tudtam megismételni.

a gyöngyfűzők valája - by Csele

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 8 hónapja #212830 Írta: Nimrocco mirimafea
Nimrocco mirimafea válaszolt a következő témában: Iparművészet
Ezek nagyon jók lettek :D
Nekem csak rendes üvegfestékem van,nem matricás...

"Similis simili gaudet"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 8 hónapja #212823 Írta: Erda niire (Area)
Erda niire (Area) válaszolt a következő témában: Iparművészet
Igen is! :D
A fehér fa
Edoras
Edoras közelről
Fehér fa megint
A három eddig kész kép az balakomon
hobbitfalva
ugyancsak

pár perc, és pakolom őket a Tolkien.hu-ra is. A képek kicsit nagyok, lehet, hogy lassan tölt be...

'Is there anybody out there?'

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 8 hónapja #212815 Írta: Brisa
Brisa válaszolt a következő témában: Iparművészet
Ide. És töltsd fel a TolkienHU-ra is. :wink:

Brisa

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 0.553 másodperc

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére