Versek

Több
12 éve 9 hónapja #402275 Írta: Sötét Úr
Sötét Úr válaszolt a következő témában: Versek
Ezt akár ki is lehet jelenteni. Bármelyik változat utolsó sora lehet "szerelmed gyilkos". A haikutól egyáltalán nem idegen ez a megoldás.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 9 hónapja #402274 Írta: Raia Aiwart
Raia Aiwart válaszolt a következő témában: Versek
Állat nyakán kés,
Sudár fatörzsön balta.
Az a szerelmed.

Állat nyakán vér,
Sudár fatörzs forgácsa.
Az a szerelmed.

Köszönöm, az első variáció jobban tetszik; igazad van a követelményekkel kapcsolatban, de így a második változat túl szelíd ahhoz képest amit mondani akartam vele. Ebben a változatban a szerelem valami nagyobb egésznek a veszteségére utal (a vérre, a forgácsra), viszont a szerelem nem egy pici szegény elkallódó értékes dolog hanem _gyilkos_.
Reméljük nem minden esetben az...

Ne becsüld le a semmittevést, a céltalan kószálást, a hallhatatlan dolgokra való odafigyelést, és a senkinek sem ártást!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 9 hónapja #402257 Írta: Sötét Úr
Sötét Úr válaszolt a következő témában: Versek

Raia Aiwart írta: Egy szakítás margójára

Állatok nyakán a kés,
sudár fatörzsön a balta:
az nekem a te szerelmed.

(Tudom hogy nem egészen szabályos a szótagszám, pedig a hasonlatok elejéről már így is kiszedtem hogy 'mint' )


Ha elfogadod, egy variáció, hogy haiku legyen formailag is:
[center:wq639io0]Állat nyakán kés,
Sudár fatörzsön balta.
Az a szerelmed.[/center:wq639io0]

A gondolati kötelmeket egy kissé kiemelve:
[center:wq639io0]Állat nyakán vér,
Sudár fatörzs forgácsa.
Az a szerelmed.[/center:wq639io0]
Ez azért viszonylag nehezen védhető, de még mindig közelebb áll a természeti szépséghez, mint a kés és a balta. Az túl explicit, szerintem.
Persze ezeket nem kell elfogadni, csak variációk, jelezve, hogy jó, a mit írtál, lehet alakítgatni.

No meg az isten óvjon mindenkit az ilyen témákat inspiráló élményektől... :/


Kar'sa: gördül, vagy folyékony, csak hát a ritmusa...! Nem táncol, nem reszket a fűszálakon csillogása. (Naná, ezért dobtam fel témának, és ezért nem álltam neki magam teljes gőzzel :D :D :D )

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 9 hónapja #402209 Írta: Kar_sa
Kar_sa válaszolt a következő témában: Versek
SÚ kedvéért :)
[b]Dewdroplet[/b]

Kārātārānen a áirâë...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 9 hónapja #402204 Írta: Raia Aiwart
Raia Aiwart válaszolt a következő témában: Versek
Sziasztok,
a félévente esedékes hozzászólásomat szeretném megejeteni nagy lendülettel, hogy ne csak mindig olvasni járjak ide :)
Remélem tetszeni fog.

Egy szakítás margójára

Állatok nyakán a kés,
sudár fatörzsön a balta:
az nekem a te szerelmed.

(Tudom hogy nem egészen szabályos a szótagszám, pedig a hasonlatok elejéről már így is kiszedtem hogy 'mint' )

Ne becsüld le a semmittevést, a céltalan kószálást, a hallhatatlan dolgokra való odafigyelést, és a senkinek sem ártást!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 9 hónapja #402063 Írta: Sötét Úr
Sötét Úr válaszolt a következő témában: Versek
Szerintem ez utóbbi, főleg a "ditty" - olyan kedvesen illik ez a szó a témához. A leafage is erőszakoltabban hat, mint a greenery.
Viszont nekem a vapour többesszámban kellene ide (az eredetiben szerintem csak a magyar nyelv sajátosságai miatt van egyesben, a jelentése alapján többesszámú kellene legyen). Az utolsó sor ritmikájával kellene valamit még javítani ebben a versszakban.

Ami kevésbé tetszik, de teljesen elfogadható is lehet attól még, hogy az eredeti ritmikát nem sikerült megőrizni. Mondjuk én talán éppen e törekvésem miatt egyetlen sorhoz sem jutottam még :D

Szerintem csiszold még egy kicsit, ebből valami nagy dolog lesz!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 9 hónapja #401911 Írta: Estel Adániel
Estel Adániel válaszolt a következő témában: Versek
Facebookra tettem még fel anno nyilvánosan, de hol van az már... :)
amúgy:
második verszakra alternatív, szöveghűbb verzió:

Mornie utúlië! Believe and you will find your way
Mornie alantië! A promise lives within you now

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 9 hónapja #401907 Írta: Mau Rauser
Mau Rauser válaszolt a következő témában: Versek
Estel: jé, ma pont ezt kerestem. :)

Ez a művészet csodája, hogy az ember néha nagyobbat szarik, mint amekkora a seggén kifér.
(Weöres Sándor)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 9 hónapja #401902 Írta: Estel Adániel
Estel Adániel válaszolt a következő témában: Versek
Ez pedig itten még az április 11-i határidővel meghirdetett verselő versenyre készített szonett... gondoltam, ne maradjak ezzel sem adós. :oops:
Ithilienben kitavaszodott

Mornie utúlië! Believe and you will find your way
Mornie alantië! A promise lives within you now

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 9 hónapja #401897 Írta: Encsi
Encsi válaszolt a következő témában: Versek
Vannak ezek a szép szavak, amivel természet benne van az írásban.

tömött, fonott falomb. <- Ő itt főleg.
Hegyek párája rezg
a halmokon s dalom.

Meg elkezdtem mindenféle szavalat még kimásolni, de az úgy nem volt nagyon menő. Élményekre emlékeztet, no. ("akkor is ilyen álomszerű minden, amikor így búgunk és billegünk egymásnak?")

Meg a versnek az egészséges ritmusa.
Békés az egész.

'Can't you see? It's coming through the wall! It's coming right through the wall!'
'A lot of things come through the wall after your first drink of scrumble. Green hairy things usually.'

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 9 hónapja - 12 éve 9 hónapja #401894 Írta: Estel Adániel
Estel Adániel válaszolt a következő témában: Versek
Itt-ott picit csaltam... :roll: mindenesetre nem nyughattam addig, amíg el nem készült. :)
Tiny Dewdrop

Mornie utúlië! Believe and you will find your way
Mornie alantië! A promise lives within you now
Utolsó szerkesztés: 12 éve 9 hónapja által.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 9 hónapja #401861 Írta: Sötét Úr
Sötét Úr válaszolt a következő témában: Versek
Encsi: kicsit bővebben, részletesebben? Mitől ilyen, mi mozgatja, mitől annyira magával ragadó? :)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 9 hónapja #401856 Írta: Encsi
Encsi válaszolt a következő témában: Versek
Kedves, mosolygós, szép. Kicsit olyan, mint amikor a Mahruh veszését olvastam. (mondjuk lehet, hogy bármire ezt mondanám, amiben szikrája megvan ennek a kedves érzésnek, merhogy ezt keresem minden kő és fűszál alatt.)

'Can't you see? It's coming through the wall! It's coming right through the wall!'
'A lot of things come through the wall after your first drink of scrumble. Green hairy things usually.'

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 9 hónapja #401815 Írta: Sötét Úr
Sötét Úr válaszolt a következő témában: Versek
Nem pályázat, nem is játék,
nem jár érte, nincs ajándék...
Csak a hírnév, csak szépség
várja azt, kit hajt a készség.
Angol szóra te ültesd át
[jegyzet="Naná, hogy József Attilától...":3e4kc7sm]Attilától[/jegyzet:3e4kc7sm] Harmatocskát!

József Attila írta: Harmatocska

    Guggolva ringadoz
    a málnatő, meleg
    karján buggyos, zsíros
    papíros szendereg.

    Lágy a táj, gyöngy az est;
    tömött, fonott falomb.
    Hegyek párája rezg
    a halmokon s dalom.

    Hát dolgoztam híven,
    zümmögve, mint a rét.
    Milyen könnyű a menny!
    A műhely már sötét.

    Fáradt meg együgyü,
    vagy tán csak jó vagyok
    s reszketek, mint a fű
    és mint a csillagok.


Lássuk, van-e vállalkozó! ;) A legsikeresebb fordításnak ráadásul a tábor végére (pontosabban július 30. éjfélre) el kellene készülnie, és az alkotóját a tábornép előtt, nyílt színen megéljenzem. (Bocsi, most csak ilyen díjra futja...)

A pályaműveket akár ide a fórumba, akár privátba, akár az ismert e-mail címemre küldhetitek. A fordítás fő szempontja a megfelelő hangulat és verszene átadása legyen!


Azt is örömmel veszem, ha kivesézitek (itt a fórumon) a verset: mit nyújt, hogyan, mi működik benne annyira?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 9 hónapja #400404 Írta: Mau Rauser
Mau Rauser válaszolt a következő témában: Versek
Igen. Hát... az tényleg nem sok. Más időpont?

Ez a művészet csodája, hogy az ember néha nagyobbat szarik, mint amekkora a seggén kifér.
(Weöres Sándor)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 9 hónapja #400232 Írta: Sötét Úr
Sötét Úr válaszolt a következő témában: Versek
Valamivel később... 16 órától? Van neki topikja, meg kéne nézni... :)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 9 hónapja #400181 Írta: Mau Rauser
Mau Rauser válaszolt a következő témában: Versek
de az később van nem?

Ez a művészet csodája, hogy az ember néha nagyobbat szarik, mint amekkora a seggén kifér.
(Weöres Sándor)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 9 hónapja #400137 Írta: Sötét Úr
Sötét Úr válaszolt a következő témában: Versek
Líthas lesz...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 9 hónapja #400104 Írta: Mau Rauser
Mau Rauser válaszolt a következő témában: Versek
Eddig úgy tűnik, hogy ha nincs senkinek komoly ellenvetése, akkor most szombaton tarthatnánk egy Talit a sokott helyen és időben (@Café Piaf, szombat 1300)

Ez a művészet csodája, hogy az ember néha nagyobbat szarik, mint amekkora a seggén kifér.
(Weöres Sándor)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 10 hónapja #399777 Írta: Szméagol
Szméagol válaszolt a következő témában: Versek
a négyes metróhoz

mikor jössz te szerelvény te négyes
az emberélet errefelé véges
epedve vár a téren a sok kandi
száz szakaszjegy akar megszakadni
születni kész a nyári metromantik
rólad álmodnak az Ancsik Antik
a város szívét már keresztüldöfted
nem állhat többé semmi köztem közted
ne ámíts nem mindenki oly sületlen
zöld szerelmünk beteljesületlen



Encsi, köszönöm a korábbi hozzászólásodat, nagy örömöt szereztél ám. :)

A hideg rögök tenyértörők, talpunkhoz komiszak. Sziklák, kövek: mint cont-rideg, nem eleven anyag.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 10 hónapja #399220 Írta: Aydin
Aydin válaszolt a következő témában: Versek
Mégis el tudok jönni, de csak a végére (valamikor négy óra körül)... :)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 10 hónapja #399215 Írta: Sötét Úr
Sötét Úr válaszolt a következő témában: Versek
Mindenki tudja, ugye, hogy ma VT? Café Piaf, szokott időben...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 10 hónapja #398893 Írta: Metaflora
Metaflora válaszolt a következő témában: Versek
(Versikék kapcsán meg kell említenem, tegnapi trauma, Menedzsment tankönyv idézi 1964-es Élet és Tudományból:
Ha agyad vizén ötlet nem ring,
ne félj! Segít a brainstorming!
)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 10 hónapja #398886 Írta: Sötét Úr
Sötét Úr válaszolt a következő témában: Versek
Lehet, hogy szeretik, de akkor nem értenek hozzá... :) Az áfás számlás cucc második fele majdnem jó, de az első felében túltengenek a hosszú, két morás szótagok. A BKV-s cuccnál is több helyen döccen, a "megtörténte" szó például "tá-tá-tá-ti". Az észrevétel ugyanakkor tök jó, érdemes figyelni az ilyesmit. Weöres Sándor állítólag utcán látta ezt a pentametert:

Weöres Sándor írta: Tóth Gyula bádogos és vízvezetékszerelő

A legszebb benne, hogy teljesen tiszta pentameter!

Nem emlékszem, ki volt az, aki egy jó régi Playboy novellájában (mert a Playboyban azért értékes dolgok is vannak, nem csak pucér nőcis képek – amik szintén értékes dolgok lehetnének, csak ne lennének agyonretusálva) felfedezte, hogy a "Menj a picsába" adoniszi sor... :D Tényleg az (és bocs a példáért, de idevágó).

Borzalmasan idegesít egyébként, amikor reklámokban megpróbálnak rímelni, verselni netán, és a masszázsszalon hirdetésében ilyeneket bírnak összezagyválni, hogy a "zsenge tavaszi árak csak úgy zöldellenek". Ha bárki marketinges erre jár, üzenem általa: [center:68dc9tyk]Ha valamit rosszul csináltok, az ellenreklám![/center:68dc9tyk]

Régebben voltak azért jó reklámversikék is, például a halfogyasztás népszerűsítésére:

Mondja marha, miért oly bús?
Olcsóbb a hal, mint a hús!


Nemrég egy partner cégünk rádióreklámot akart, de semmi jó ötlet nem jutott eszükbe. Megpróbáltam nekik egy kétsoros hexametert összerittyenteni, de túl hosszú lett a szponzorált műsorblokk végére, nem fogadta el a rádió.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 10 hónapja #398883 Írta: Estelwen
Estelwen válaszolt a következő témában: Versek
Nem tudom, ki figyelte, vagy észrevette-e már valaki, hogy a CBA-sok nagyon szeretik a magyar költészetet, különösen a hexametert. Figyeljük meg az alábbi, minden pénztáron látható feliratot:
"Áfás számla igényét kérjük előre jelezze."
:)
És a BKV-n is nemrég láttam eegy hasonló feliratot:
"Jegykezelés megtörténte esetén a gomb pirosan felvillan."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 10 hónapja #398866 Írta: Sötét Úr
Sötét Úr válaszolt a következő témában: Versek
Nekem 11-e 30% eséllyel tábszerv cucc, de ettől függetlenül tűzzük ki célnak azt a szombatot, mivel a tábszerv cucc még nagyobb eséllyel a következő hétvégére kerül.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 10 hónapja #398860 Írta: Aydin
Aydin válaszolt a következő témában: Versek
Én közben rájöttem, hogy nekem mégsem jó az a hétvége. (Most ezt nem azért mondom, hogy semmiképp ne akkor legyen: a többségnek, úgy tűnik, az a legjobb.)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 10 hónapja #398858 Írta: Mau Rauser
Mau Rauser válaszolt a következő témában: Versek
Sztem rakjuk a talit jövő hétre, 11-ére.... ki mit szól hozzá? (Mirinek látom, nem jó, de eddig az a legnépszerűbb...)

Ez a művészet csodája, hogy az ember néha nagyobbat szarik, mint amekkora a seggén kifér.
(Weöres Sándor)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 10 hónapja #398731 Írta: Alcarcalimo
Alcarcalimo válaszolt a következő témában: Versek
Templommagány

Nincs ködszürke, csak színes ablakok.
Karcsú boltív, virágok, pár szentkép.
Érzem a mozdulatlan padot.
Nyugalom, harmónia, békesség.

Halk szívdobbanás, mozdul a kezem,
hűvös és száraz, mégis tapad.
Mély lélegzettel szívemre teszem:
szól az ima, némán és hallgatag.

Bánat és gond most messzi elkerül.
Mint a szűz hó, minden érintetlen.
Magány? Itt sosem vagyok egyedül,
mert mellettem ülsz a gyertyacsendben.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 10 hónapja #398619 Írta: Sötét Úr
Sötét Úr válaszolt a következő témában: Versek
fq, ez eddig a legfurcsább alakú kockád. :) :D :) Welcome back!

J. R. R. Tolkien írta: Nézd! ifjak vagyunk, éppen úgy állunk
Mint elplántált szivek, a Szerelem
nagy napja alatt, soká (mint szép kettős fa
az erdőn vagy épp a tágas lankán
áll végképp összefonódva, belélegezve
a levegőt, és együtt szívogatva
magát a tiszta fényt) eggyé válván,
mélyen az Életbe gyökerezve,
édes növekedésbe gabalyodva.

Saját fordításom. Íme az eredeti:

Lo! young we are and yet have stood
like planted hearts in the great Sun
of Love so long (as two fair trees
in woodland or in open dale
stand utterly entwined, and breathe
the airs, and suck the very light
together) that we have become
as one, deep-rooted in the soil
of Life, and tangled in sweet growth.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 2.732 másodperc

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére